ill DAGBLAD VOOR ALKMAAR EN OMSTREKEN. No. 122 Honderd zeven en twintigste Jaargang 1025 DINSDAG 26 MEI Dit numme' K"<!fa-T uit twee Maden. Dezc Courant wordt ELKEN AVOND, behalve Zon- en Feestdagen, uitgegeven. Abonnementsprijs bij vooruitbetaling per 3 maanden voor Alkmaar f2.~franco door fiet geheele^Rijk /2.50. Afzonderlijke en bewijanummers 5 cents. PRIJS DER GEWONE ADVERTENTlEN: Per regel 0.25, bij groote contracten rabat. Groote letters naar plaatsruimte. Brieven franco aan de N. V. Boek- en Handelsdrukkerij v/h HERMs. COSTER ZOON, Voordam C 9. Directeur: G. H. KRAK. Telef.nr. Adrainisfratle 3. Telefoonnr. 33. Postglro 37060. Hoofdredacteur: Tj. N. ADEMA. Buitenland. DE POLITIEKE TOESTAND IN PUITSCHLAND. Stresemann biengi rapport uit. Minister Stresemann bracht Zondag in de zrtting van het bestuur van' de Duitsche Volkspartij rapport uit over den politieken toe- stand. Omtrent de problemen der binnenland- sche politick uitte hij zich met groote reserve. Hij sprak zich uit tegen de principieele uit- sluiting der sociaaldemocratie van de politie- ke macht, wat de Duitsch-Nationalen willen, maar hechtte er waarde aan te constateeren, dat de samenwerking tusschen de vertegen- woordigers der Duitsche Volkspartij en de Duitsch-Nationalen in het Rijkskabinet zon- der wrjjving geschiedt. Daarentegen was de vermaning van den minister, dat de Duitsche Volkspartij geen striid om den staatsvorm wil voeren, klaar- blijkelijk aan het adres der Duitsch-Nationa len gericht. Uitvoeriger ging Stresemann op de kwes- ties der 'buitenlandsche politick in. De aan- vaarding van het Dawes-plan is juist geble- ken en heeft de economische consolidatie van Duitschland ten gevolge gehad. Thans, na de economische oplossing van het reparatiepro- bleem, is het zaak, de politiejte betrekkingen tusschen Duitschland en de overige mogencf- heden te regelen. De minister verdedigde vervolgens de bui- tenlandsch-politieke richtlijnen, welke tot het aanbod ^an een veiligheidspact hebben geleid. Ten slotte sprak hij ook over de presidents- verkiezing en gaf uiting aan zijn meening, dat thans ook het buitenland zich er van heeft overtuigd, dat Hindenburg niets anders wil dan een politiek van vrede op basis van ge- lijkgerechtigdheid. DE 8-URENDAG IN HET BUITEN LAND. De algemeene besprekingen op de interna- tionale arbeidsconferentie-te Geneve draai- den gister, zooals ook het vorige jaar het ge- val was, om de kwestie van den achturigen werkdag. Op verzoek van den Belgischen ar- beiders-gedelegeerde Mertens legde de Bel- gische minister van Arbeid, Tschoffen, een verklaring af, waarin hij wees op de bereid- willigheid van Belgie, om de conventie be- treffende den achturendag te ratificeeren, zoodra de andere landen eveneens tot ratifi- catie bereid zijn. De Britsche regeeringsgedelegeerde Better- ton noemde echter namens zijn regeering het oogenblik ongeschikt voor de ratificatie van de overeenkomst van Washington. De arbeidersgedelegeerden van Engeland en Frankrijk (Jouhaux) vielen in min of meer heftigen toon de regeeringen aan, die niet genoeg goeden wil toonden ter overwin- ning van de moeilijkheden, welke de invoe- ring van den achturendag in den weg staan. De debatten sloten met een verklaring van den Duitschen regeeringsgedelegeerde Faig, die wees op de pogingen, welke het Duitsche ministerie van Arbeid doet om de wetgeving van de landen in overeenstemming te bren- gen met de voorschriften van de conventie van Washington. De verklaring van den Duitschen gedelegeerde maakte een uitste- kenden indruk op de conferentie. REVOLUTIONAIRE ACTIE IN MEXICO. Volgens een officieele mededeeling, in de stad Mexico gepubliceerd,' werden in de na- bijheid van die hoofdstad twee samenzwerin- gen tegen het leven van den president, gene- raal Calles, ontdekt. Hri eerste complot werd gesmeed te Anaja, waar 32 personen werden gearresteerd, on- der meer de burgemeester, de commissaris van politie en alle wethouders. De zaak lekte uit toen inwoners van die plaats passeerende auto's aanhielden en alle wapens, in bezit van de reizigers, opeischten. De g&arresteer- de burgemeester generaal Salas staat bekend als een aanhanger van Porfirio Diaz. Het plan bleek te zh'n, den president te vermoor- den wanneer hij de plaats passeerde op weg naar een zomerverblijf. Het tweede complot werd ontdekt te Tacu- ba, waar de politie talrijke geschriften van Delahuerta vond, welke door generaal Irene- jo Albarran waren geteekend. De geschriften hadden tot opschrift„Het revolutionnaire leger van het Zuiden". DE RAMP IN JAPAN. In het district Hyogo zijn naar gemeld wordt, ten gevolge van de aardbeving 278 personen gedood, terwiji te Kincsaki 127 doc- den zijn gevonden en te Tokio-Oka 48. Het marinestaticn te Sasebo zendt 6 torpe do jagers met levensmiddelen naar de gcteis- terde streken. Een. steuncommissie van 1500 personen is Zondag van Osaka vert'okken. Het schijnt, dat de zijde-industrie geringo schade heeft geleden. De schade, door de jongstc aardbeving aan- gericht, bleek van merkwaardig plaatselijken aai'd te zijn Hcewel de schok over een .af- stand van 100 K M cevocld werd. is er 16 K.M. van Kinosaki verwijderd geen spoor van de aardbeving te zien. Laatstgenoemde badplaats is echter geheel verwoest. Van de 2000 huizen bleef slechts een steenen gebouw gespaard. De stad, die wegens haar warmwater-bron zeer bezocht was, bestond grootendeels uit lange nauwe straten met veel winkels en hotels, van de rivier tot op den heuvelrand gebouwd. De hui zen stortten van den heuvel en bedolven dege- nen, die van schrik op straat vluchtten. Tal rijke personen, die om zich te beveiligen den heuvel beklommen, konden den top ervan niet bereiken en kwamen om in de vlammen van het brandende bosch, dat door wervelwinden was aangestoken. Van de zes badhuizen stort ten er vier ineen en alle baders kwamen om Het aantal dooden is moeiliik vast te stellen, omdat men niet weet, hoeveel badgasten zich in de stad bevonden. Ter plaatse wordt het aantal dooden op 600 geraamd, maar offi cieele personen vermoeden, dat het niet meer dan 200 bedraagt; 127 verkoolde lijken wer den reeds gevonden en het zoeken naar ande re dooden wordt voortgezet. Vier honderd ma- trozen van de marinewerf te Maizoeroe en talrijke brandweerlieden zijn druk bezig de puinhoopen op te ruimen. De door den Volkenbondsraad ingestelde speciale commissie ter bestudeering van de plannen tot het instellen van een internatio- naal orgaan ter hulpverleening aan degenen, die door bijzondere ongeva'len worden getrof- fen, is gister te Geneve bijeengekomen. WERVELSTORM BOVEN ANGORA. In Angora heef een zware wervelstorm groote schade aangerichf Drie minarets zijn omgeblazen. De telegrafische verbindingen zijn gestoord. Er zijn twee dooden en 17 ge- wonden. Gedurende dried age nhad het zwaar gere- gend, waarna een storm van ongekende he- vigheid volgde. De daken werden van de hui zen afgerukt en menschen en dieren, die zich op straat bevonden, hoog in de lucht meege- voerd en een eind verder neergesmeten. Het gebouw van de Nationale Vergadering en het ministerie van buitenlandsche zaken zijn zwaar beschadigd. Nu de tijdelijk gestoorde verkeersmiddelen hersteld zijn, blijkt de storm ook buiten An gora veel ernstiger gevolgen te hebben gehad dan aanvankelijk was gemeld. De storm duurde 14 uur. Te Adana en Mersina wer den talrijke gebouwen verwoest, terwiji in laatstgenoemde kustplaats kleine booten door hooge golven ve'r op het land werden gewor- pen. SOVJETTROEPEN AAN DE GRENS VAN BESSARABIe. Uit Moskou wordt gemeld, dat een groote sovjet-troepenmacht, ter sterkte van ongeveer 35.000 man, geconcenteerd is aan de grens van Bessarabie. Het zou in de bedoeling lig- gen, op een sein van Moskou op verschillende plaatsen in Bessarabie tegelijkertijd opstand te verwekken, De opstandelingen zouden dan hun broeders uit de Moldavische republiek te hulp roepen, maar in plaats van die broeders zou de geheele strijdmacht der roode cavale- rie Bssarabie binnenrukken. De sovjet-repu- bliek zou daar dan worden uitgeroepen en gevoegd bij de bestaand Moldavische repu bliek. Volgens dit plan behoefde de revolutie niet langer dan 4B uur te duren. DE SCHULDEN AAN DE VEREENIGDE STATEN. Het blijkt thans, dat de Amerikaansche re geering haar uitgeoefende pressie in zake nog cngefundeerde schulden niet zal verslappen en ook geen onderscheid in die schulden zal maken. Een fundeeringsregeling zal worden verlangd vcor alle schulden aan Amerika, cnverschillig of zij tijdens of 'na den oorlog werden aangegaan, dus ook voor de leenin- gen voor herstel of relief. DE SAMENZWERINGEN IN BULGARIJE. Gedurende het proces tegen de samen- zweerders gaf de commissaris van politie al- lerlei gegevens over den geldelijken steun, dien de Btilgaarsche communisten uit het buitenland hebben gekregen. Hij schatte dit bedrag in de laatste acht maanden op 500.000 pond. Soms werd het geld over de post gezonden, maar meestal werden agen- ten gebruikt, hoofdzakelijk vrouwen, die" het geld meebrachten in koffe'rs met valsche bo- dems. Zoo was er b.v. een Russisch meisj., gehuwd met een Bulgaarsch advocaat, lid der liberale partij. Deze vrouw maakte rei- zen naar Duitschland, Polen, Zwitserland en Oostenrijk als middelaarster tusschen bols- jewisten in het buitenland en de communis ten in Bulgarije Haar man hie'd haar op de hoogte van de maatregelcn, die de Btil gaarsche regeering nam of zo\i nemen tegen de ccmmunisfen en kreeg daarvoor pl.in 24 po'd per maand Deze advocaat is gearres teerd; zijn vrouw is huitens'ands. Gekl h- eft dus een grnnte rol hier ge- snee'd fn ve'e BuVaren. die in de 'aatstc ia- ren hun fortuir hadden verloren, zijn voor d? hooge geldeliike belooningen, die hun werden aangeboder, gezwicht. DE SCHIPBREUK BIJ DE FRANSCHE KUST. Omtrent de noodfottige schipbreuk bij de Fransche kust, waarvan wij in ons vorig nummer melding maakten, lezen wij nader: Zaterdagmorgen waren twee visschersboo ten, de „Saint Louis" en de „Berceau de Saint Pierre" met mooi weer van Penmarch (Bre- tagne) uitgevaren. Tegen den middag stak plotseling een hevige storm op, zoodat men om een uus besloot de veilige haven weder op te zoeken. Er stond een ongewoor. hooge zee eh zwaar werden de lichte vgartuigen door den steeds aanwakkerenden storm geteisterd. Beide boo ten sloegen, in het gezicht van de haven, lek en de opvarenden geraakten te water. De vis- scherlieden klampten zich aan de wrakstuk- ken vast en tracntten zich boven water te houden tot redding zou opdagen. Aan de kust was de bevolking, toen de storm opstak, samengestroomd. Zoodra men zag, dat de vaartuigjes begonnen te zinken, werden de reddingbooten te water gelaten Th veel vrijwilligers boden zich aan om een poging te wagen, de kameraden van een wis- sen dood te redden. Na een hardnekkig ge- vecht met de hooge golven gelukte het den dapperen zes der schipbreukelingen te redden. De anderen waren niet meer te bereiken. Daar men dus verder niets meer kon doen, werd de terugtocht aanvaard, die nog veel meer gezinnen in rouw zou dompelen. Van den wal af zag men de redders worstelen te gen de branding. Het gelukte hun niet vooruit te komentotdat een hooge golf kwam en beide ranke vaartuigen als een veertje opnam en omkwakte. Eerst zag men niets meer, noch van de booten, noch van de inzittenden. Toen even een oogenblik van betrekkelijke rust en de booten werden. omgeslagen, weder zicht- baar. Veien der redders, die vastgebonden wa ren aan hun roeibanken, kwamen jammerlijk om in de golven, anderen werden tegen de rotsen geslingerd en bleven daar ontzield lig- gen. En dit alles speelde zich in korten tijd af onder de oogen van de ontzette visschersbc: vol king. Vele mannen dedeif nog wanhopige pogingen, redding te brengen, pogingen waar van zij van tevoren konden weten, dat ze vruchteloos zouden zijn. Zij gaven't evenwel niet op, wisten van geen wijken en inderdaad hadden zij de voldoening vijf kameraden op den veiligen wal te brengen. Een der gered- den, die reeds meer dan een uur op zijn boei had rondgedobberd, riep hun toe„redt eerst de anderen, ik kan me nog wel boven hou den". Van hooger hand zullen de dapperen niet worden vergeten. De onder-staatssecreta- ris voor de handelsvloot heeft terstond Zon dag met Painleve geconfereerd over de aan de redders te verleenen onderscheidingen. Zoo vergingen dus op vrijwel hetzelfde oogenblik vier vaartuigen. Als door een slag werden 23 Vrouwen weduwe, hadden 45 kin- deren geen vader meer. De zee heeft weer zijn tol geeischt, 27 dapperen lieten het leven. DE ONRUST IN CHINA. In Canton heerscht ernstigc onrust, waar van de voornaamste oorzaak de oneenigheid is tusschen de provinciale troepen van Yoe- nan en Kwangsi. Onlusten werden elk oogen blik verwacht. HET VRAAGSTUK VAN DE VEI- L1GHEID, De diplomatieke correspondent van de Westminster Gazette" zegt, dat de dezer da- gen te Louden or.tvanggi nota van Frankrijk, als antwoord op Duitschland's vcorstel no- pens het sluiten van een veiligheidspact, dit in gevaar stelt. De Fransche regeering ver- klaart n.l„ dat Duitschland, ccnmaal lid van- den Volkenbond, het recltt zou hebben oni op de Vergadering een beroep te doen tot een heronderzoek van verdragen, die onuitvoer- baar zijn gebleken, of tot een heroverweging van internationale tocstanden, die den we- reldvrede bedreigen; doch zij wenscht de deur te sluiten voor elke wijziging van de bestaande grenzen van Duitschland, waarbij zij er op wijst, dat Frankrijk Polen en Tsje- cho-Slowakije zal steunen, wanneer deze lan den mochten weigeren ten wijziging van Duitschland's Oostgrenzcn in overweging te nemen. De Engelsche regeering nu meent, dat aan- gezien Duitschland's veiligheidsvoorstel zjch beperkte tot een waarborging van de ver- dragsgrenzen in't Westen, en de kwestie van Duitschland's Oostgrenzcn niet opwierp bui ten en behalve de plechtige verzekering, dat Duitschland zich van een aanval onthouden zou en zich zou verlaten op vreedzame mid- delen voof de regeEing van alel andere vraag- stukken, het inppportuun zou zijn op het oogenblik deze kwestie naar den voorgrond te schuiven, daar Polen wordt beschermd door de bepaling, die cischt, dat alle mogendheden die de verdragen hebben geteekend, hun vrije toestemming voor een wijziging moeten ge- ven, Wanneer Duitschland ifu bij voorbaat wordt medegedeeld, dat een beroep zijnerzijds tot arbitrage in vraagstukken, door dc vredes- verdragen geregeld, en in het bijzonder de kwestie van zijn Oostelijke grenzen in geen geval in overweging zal worden genomen, zal het zijn voorstel nopens een veiligheids pact intrekken. Het pact is derhalve, zegt de correspon dent, in gevaar. DE BESTRIJDING DER SLAAPZIEKTE. De door den Volkenbond georganiseerde internationale conferentie ter bestrijding der slaapziekte heeft de vier Engelsche punten aangenomen, volgens welke een internatio nale commissie, waaraan waarschijntijk de Vereenigde Staten en Duitschland niet zullen deelnemen, de volgende problemen zal onder- zeeken 1. vaststelling en afpaling van het gebied der slaapziekte 2. onderzeek der ^nethodes tot bestrijding van de tsetsevlieg; 3. vaststelling van middelen cm deze vlieg in bepaalde gebieden uit te roeien, cn 4. de bestudeering van de beste middelen tot genezing der zieken. DE VRIJSPRAAK VAN DEMAN VERNIETIGD. Het Brusselsche Hof van Cassatie, dat het verzoek om hooger beroep heeft overwogen tegen 't vonnis, dat in de zaak-Deman werd uitgesproken (de Vlaamsche nationalist, die tijdens een relletje bij de Beurs te Brussel den Waal Maquet doodde), was van oordeel in't vonnis i?een rekening was gehouden met de kwestie in hoeverre de verdediging met den aanval verband hield. Het vernie- tigde het vonnis (vrijspraak) en verwees de zaak naar het Hof van Appel te Gent. AMUNDSEN's POOLTOCHT. Nu het uitblijven van nader bericht omtrent Amundsen tot steeds grooter ongerustheid leidt, worden er reeds reddingsplannen be- sproken. Kapt. Dena'd D. Macmillan, wiens Pcoltocht de volgende maand begint, bericht dat hij ieder ander doel zal achterstellen bij het zoeken naar Amundsen. Wanneer deze nog niets van zich heeft laten hooren, zal Macmillan vliegtuigen zenden naar fort Cou pe op de kust van Grant-land, dat naar hij meent Amundsen zou trachten te bereiken wanneer hem een cngeval overkomen mocht. Coupe, dat 400 mijl van de Pool verwijderd is, was het hoofdkwartier van de Greely-expe- ditie in 1883. DE AANSLAG OP DE INDfSCHE DANSERES. In het proces tegen de officieren van den Maharadja van Indore, wegens verinoording van den koopman Baula nabij Bombay, welke iaatste den Maharadja de jeugdige danseres Moemtaz Begoem afhandig had gemaakt, is thans na een behandeling, welke eenige weken heeft geduurd, vonnis gewezen. Vier der beklaagden zijn ter dood veroor- de£ld, vier kregen levenslangen dwangarbeid, twee werden wegens gtbrek aan bewijs vrij- gesproken. EEN MERKWAARDIG GEVAL. In spiritistische kringen in Engeland heeft het volgende voorval groot opzien gebaard. Onomstootelijk, zoo zegt men, is n.l. komen vast te staan, dat de vlag op het kasteel Deal op hetzelfde oogenblik van den stok is geval- len, dat in het slot maarschalk French" den laatsten adem uitlqjies. Bij onderzoek zou ge bleken zijn, dat het vlaggetouw doorge- scheurd was en dat dit niet"het werk van een «der kasteelbewoner^ was. Gelijk wellicht be kend, was de overledene een overtuigd aan hanger van het spiritisme. ONGEREGELDHEDEN OP MARTINIQUE. Telegrammen uit Martinique* melden, dat ernstigc ongeregeldheden hebben plaats ge had gedurende de verkiezingen, waarbij ver schillende personen werden gedood en ge- wond. Oncier de gedooden zijn drie leden van den Algemeenen Read. KORTE BERICHTEN. Dc Fransche Kamer heeft besloten de in- terpellaties over de gebeurtenissen in Ma- rokko tot morgen uit te stellen. In de militaire commissie der conferentie inzake den wapenhandel te Geneve heeft de eerste Duitsche gedelegeerde verklaard, dat Duitschland bereid is een conventie te teeke- nen, waarbij de chemische oorlog verboden wordt. Dat men nog eens zoover mocht komen! De Italiaansche Kamer heeft Zaterdag een plechtige zitting gehouden ter herdenking van het frit,.dat Italie tien -jaar geleden naar de wapenen greep. Naar uit Dublin wordt gemeld heeft De Valera besloten weer leeraar in de wiskunde te worden aan het seminiarium bij Dublin. De bladcn leiden daaruit af dat De Valera ervan overtuigd is, dat er voor een Iersche republiek gcen vooruitzichten bcktaan. Bij volksreferendum is het voorstel in tot gelijktijdige invoering van een ouderdoms-, weduwen- en weezen- en invaliditeitsverzeke- ring in Zwitserland verwerpen met 355.000 tegen 265.000 stemmen. De directeor van gemeentewerken van Alkmaar maakt bekend dat op de navoi- gende plaatsen reddingshaken bestemd voor het redden van drenkelingen zijn aangebracht: Steenenbrug, platte Steenenbrug, Ver- dronkenoord-St. Annastraat, Turfmarkt- brug, Oudegracht b. d. Werf, idem bij Klein Nieuwland, idem Ridderstraat, idem Ritsevoort, Schapenbrng, Kanaalkade- Bokkenbrug, Kanaalkade Lantaarnpaa! perceel 28, Tesselschebrug, Bergerbrng, Heilooerbrug, Emmabrug, Nieuwlander- singel bij Klein Nieuwland, Baansingel 29 tot 30 en Luttik-Oudorp-St. Annastraat, VIotbrug en Friesche brug. Gemengd Nienws. 'S GRAVENHAGE. Men schrijft aan het Hbl.; Te vroeg gejuicht hebben enkele bladeu, toen zij een tiental dagen geleden blijde ver- kondigden, dat de politioneele strijd tegen de Haagsche roofholen met succes bekroond was. Het bericht van Zaterdag over aangifte van een berooving die er toe leidde, dat een po litiepost gezet werd voor een mooi perceel in de Kettingstraat, bewijst het. Het zal heusch geen verwondering wekken bij de bona fide- bewoners van genoemde omgeving, indien spoedig meer beroovingen volgen, want het krioelt daar eenvoudig van verdachte lui. Zeer zeker heeft de heer Hoi, inspecteur van de zedenpolitie, door taai volhouden reeds veel bereikt, waarvoor hem lof toekomt. Laat hij echter thans het genoemde deel der "bin- nenstad terdege in het vizier houden! Be roovingen kunnen er niet uitblijven, wijl o.a. het eene verdachte huis binnendoor met het andere verbonden is, zoodat beide in twee verschillende straten een uitgang hebben. Waarom in de avonduren niet een politiepost gezet aan den ingang KettingstraatPassa ge en aan den ingang KettingstraatAchter- om? Dan zullen de dames en heeren van het edele gilde spoedig het veld moeten ruimen. DE ROODE VAKBONDEN EN HET 1. V. V. Uit Geneve wordt aan de Telg. gemeld; De ihternationale communistische vakcen- trale van Moskou heeft een buitengewoon be- langrijke mededeeling doen toekomen aan den president van. het Internationaal Vakverbonl (I V V.) t" Amsterdam. Men herinnert zich, dat de Russen het denk- beeld naar vcren hadden gebracht van een in ternationale vak-conferentie, ten einde tot het eenheidsfront van het proletariaat te geraken. Het uitvoerend comite van het 1. V. V. stri de eenige voorwaarden voor de deelneming aan zulk en conferentie. De roode vakbonden moesten zich o.a. verplichten, de statuten van het I. V. V. te eerbiedigen. Thans heeft de president van het I. V. V. antwoord ontvangen uit Moskou. Daarin wordt het standpunt, dat Moskou altijd iu dezen innam, in zijn geheel gehandhaafd Het comite van het 1. V. V. wordt uitgenoodigd zijn vorige besluiten te herzien. De door Am sterdam gestelde voorwaarden worden dm niet aanvaard Naar de meen'ng van die leidris van het I V. V., die thans te Geneve vertoeven voor de arbeidsconferentie, komt het antwoord van Moskou liierop neer, dat.de beoogde conferen tie tot onbepaalden tijd wordt verdaagd. EEN ABORTEUSE GEARRESTEERD. Naar wij vernemen zegt de Trig, heeft de politie van het bureau Warmoesstraat gister- avond een goede vangst gedaan. Haar was n.l. ter oore gekomen, dat een abcrteuse op den Ouderzijds Achterburgwal een meisje in behandeling zou nemen. Om half negen werd in het bewuste perceel een 'inval gedaan, waarbij de politi-mannen vergezeld werden door een geneeskundige en door den heer Van Ledden Hulsebosch. Juist was het meisje „behandrid"; de aborteuse, vrouw P:, werd gearresteerd en naar het bu reau Warmoesstraat overgebracht. Zij zal ter beschikking van de justitie worden gesteid. VERGETEN KINDEREN. Men schrijft aan het Hbl.; Hebben we gced geteld, dan zijn er nu in betrekkelijk korten tijd achtereenvolgens drie kinderen in een openbaar gebouw door achte- loosheid van staats- of gemeentepensoneel, althans door personeel in dienst van de ge- meenkchap, eenige uren zonder toezicht opge- sloten gebleven. Ten einde de balans niet ge heel naar deze eene zijde te doen doorslaan, maar integendeel het evenwicht te herstellen, willen we nu even gewHg maken van het feit, dat voor eenigen tijd op een der Amsterdam- sche belastingkantoren in het vertrekje, waar belastingplichtigen inlichtingen kunnen io- winnen, door een moeder drie hummels van kinderen werden vergeten. Ze waren zoo klrin, dat ze niet de hoogte van het lcket be- reikten. Maar het kantoorpersoneel ontdekte COORANT.

Alkmaarsche Courant | 1925 | | pagina 1