ZONNEBRAND in gelaat en lials .komt veel- vuldig voor wielrijden en andere openlucht-vsport. On- iniddellijk is dit te rerzaehten en spoedig te gemezen do®r Doos 30 cts. PUROL op hai eene oogenblik wel, op het andere niet mag. Spr. bewonderde dit aMes niet, maar nu er eenmaal noodzaak voor bestaat meent hij dat men niet willekeurig punten mag uitscha- kelen. Hij -wees op de Beroepswtet, waarbij ook verkregen rechten zijn aangetast, maar toen gold foet maar enkele nienschen Toen echter sprak wiemand er over. Nu bet om meer men- schen gaat, komt men wel voor het recht op Spr. zou tegen het amendement-Tilanus stemmen. De :heer Snoeck Henkemans (C.-H.) betoogde dat bij de Burgerlijke Pen sioenweit een tout is begaan en dat dit geen reden is om diezelfde tout bij de militaire wet- ten te biegaan. De iM i n i s t e r zeide dat door de re peering indertijd geen toezegging is gedaan. De regeling voor diegenen die afgevloeid zijn, is ongevijzigd gebleven. Bij de burgerlijke wet is de hoofdstrijd uitgestreden en wie thans daarop ferugkomt bij de mili'laire wet, begaat onrecnt ti:genover de burgerlijke ambtenaren. De Kamer heeft heel goed geweten wat ze deed en daarop kan zij thans niet terugko- men. De militairen zijn hier niet achterge- steld; zelfs zijn er gevallen, waarin zij er be' ter aan toe zullen zijn. Er is dus geen reden om daarin wijziging te brengen. De Minister van Marine, 'de heer Westerveld, yerdedigde ook de regeeringsbepaling. Het amendemcnt gaat te ver, want het zal ook gelden voor hen die nog inkomsten zullen verkrijgen na 1 Juli 1925. Dat gaat niet aan en spr. ontraadde "ten stelligste de aanneming van het amendemcnt. De heer Tilanus handhaafde zijn amendement, dat hij billiik vond. Hij is met door de verdediging van beide ministers over- tuigd, dat de billijkheid eischt thans dezelfde fout te begaan als bij de Burgerlijke Pen- sioenwet is begaan. De stemming over dit amendement heeft heden plaats. De vergadcring werd vtrdaagd tot heden 6en uur. Buitenland. WEENEN NIET HET BROEINEST VAN DE BOLSJEWISTISCHE CAMPAGNE. In een verkiezingsrede heeft de Oosten- rijksche minister van buitenlandsche zaken Dr. Mataja zich bezig gehouden met de be- weringen van het buitenland als zou Weenen het broeinest der bolsjewistsiche samenzwe- ringen zijn. Dr. Mataja zette uiteen waarom de Oos- tenrijkers de onverzoenlijke vijanden zijn van het communistische regiem. „Wat ons tot de onverzoenlijke vijanden van het communistisch regiem maakt, is de vreeselijke en weerzinwekkende strijd welke dit regiem tegen het Christendom en gods- dienst, tegen cultuur en beschaving ontketend heeft. Wij bestrijden de communisten, de moordenaars onzer priesters, de schenders van het godsgeloof, de fanatieke vijanden van alle ideeen welke ons heilig zijn Het ka- pitalisme kan zich met het bolsjewisme om den prijs van een paar concessies of een paan contracten verzoenen. In onzen strijd is een diergelijike verzoening onmogelijk". Minister Mataja zeide voorts dat O'osten- rijk er wel degelijk rekening mee houdt, dat het ontketenen van een wereldrevolutie een der programpunten is van het internationale communisme. Dit gevaar is echter met tot Oostenrijk alleen beperkt. Doch Weenen be- teekent voor Moskou een belangrijk koeriers- station. Verscheidene voor Moskou belang- rijke .routes komen te Weenen samen, in het bijzonder de routes Weenen-Berlijn, Weenen- Rome, Weenen-Belgrado. In verband met de enorme gevaarlijkheid van de bolsjewistische propaganda, in ver- band! met haar onovertroffen organisatie is het natuurlijk de voornaamste taak van de Weensche politic om alle samenkomsten, rei- zen, transporten, enz. zoo nauwkeurig moge- lijk te onderzoeken, een plicht welke de Ween sche politie nauwgezet nakomt. De Ween sche politie en haar uitstekende chef de so- ciaal-democraat Schober, die thans in de Vereenigde Staten vertoeft, genieten in de geheele wereld een uitstekenden naam en dik .wijls wordt zij als voorbeeld gesteld Wij re kenen echter op cfen steun van de politie in alle landen. Wij zijn tot samenwerking be- reid, ja wij vragen zelfs daarom en wij zijn ervan overtuigd, dat zij goede vruchten zal dragen. Dr. Mataja wendde zich ten slotte tegen de onjuiste berichten in de buitenlandsche pers. Hij wees op de onbelangrijke rol der Oostenrijksche communisten. In geen enkel openbaar lichaam zit een communistische af- gevaardigde. DE .WEERMACHT VAN ZWEDEN WORDT VERMINDERD. De Zweedsche Rijksdag heeft zooals ge- meld, Maandagavond het debat over de nati onal verdediging, hetwelk Zaterdag is aan- gevangen, beeindigd. Het regeeringscntwerp met de daarin door de defensie-commissie aangebrachte wijzigingen, is aangenomen. Reeds meer dan een jaar was de kwestie der nationale verdediging en der inkrimping van de weermacht in Zweden urgent. In Mei van h^t vorige jaar verwierp dc Rijksdag de legerbegrooting en nam een sociaal-democra- tisch amendement aan om de begrooting van ileger en vloot aanzienlijk te verlagen en de legersterkte van 27 tot 14 infanterieregimen- ten terug te brengen. Het ministerie-Trygger diende daarop zijn ontslag in. Eenigen tijd tevoren was reeds een gemeng- de commissie uit het parlement benoemd, ten einde de door de regeering ontworpen reorga- nisatie van de Zweedsche weermaoht te bestu- deeren. Na lange beraadslaggingen werd in de commissie overeenstemming bereikt over eenige wijzigingen in het regeeringsontwerp. Volgens dit meerderheidsrapport, dat getee- kend werd door de socialistische en liberale commissieleden, wordt het leger ingekrompen tot 20 regimenten infanterie, 4 regimenten ca- valerie, en 7 regimenten artillerie. Daaraan zullen worden toegevoegd een speciaal infan teriecorps voor Gothland, drie artilleriecorpsen voor Boden, Gotland en Jonkoping, een luchtafweerafdeeling te Karls- krona, benevens vier genie- en vier treincorp- sen. De sterkte van elk regiment wordt inge krompen van zes tot vijf oompagnieen. De jaarlijksche uitgaven bedragen ruim 71 milli- oen Ned. guldens. De vloot wordt tot 1928 op haar huidige sterkte gehouden, wanneer de kwestie der de- fensie opnieuw zal worden behandeld. Gemengd IVieuws. DIEFSTAL MET BRAAK. Voor de vierde kamer der rechtbank te Amsterdam stond terecht de 35-jarige losse werkman L. B. te Amsterdam, beschuldigd, dat hij in den nacht van 8 op 9 December 1922 te Weesp uit een fabriekskantoor, teza- men en in vereeniging met een of meer ande re personen, met het oogmerk van wederrech- telijke toeeigening, heeft weggenomen een geldbedrag groot 7800, toebehoorende aan ae N.V. van Leer's Vereenigde Fabrieken Het geld werd weggenomen nadat de brand- kast, waarin het zich bevond, was opengebro- ken. Bekl. werd onmiddellijk na den diefgtal reeds verdacht en in verzekerde bewaring ge steld; wegens gebrek aan bewijs werd hij toen echter weder ontslagen. Er werden twintig" getuigen gehoord. De officier van justitie, mr. Reilingh, acht- te het ten laste gelegde, niettegenstaande be- klaagde's ontkenning, wettig en overtuigend bewezen en eischte 2'/, jaar gevangenisstraf. De verdediger, mr. Wesselius, betoogde, dat het wettig en overtuigend bewijs ontbrak en pleitte vrijspraak. Een verzoek van den verdediger om bekl. onmiddellijk in vrijheid te stellen werd door de rechtbank afgewezen. Uitspraak 9 Juni. Daarna stond terecht de 31-jarige gewe zen dagpUrtier bij de firma Van Leer, W. A. Ook deze beklaagde ontkende. Na een zeer uitvoerig getuigenverhoor achtte de officier het ten laste gelegde bewezen en eischte "hij tegen dezen beklaagde, eveneens een gevan genisstraf van 2 jaren en 6 maanden. Als verdediger trad in deze zaak op mr F. H. Meyer. SALARIS'SEN DIRECTEUREN EN LEERAREN VAN RIJKSHOOGERE- BURGERSCHOLEN. Het Tweede Kamerlid Suring heeft den minister van onderwijs, kunsten en weten schappen de volgende vragen gesteld: I. Is de minister niet van oordeel, waar de salarissen der directeuren en leeraren van Rijkshoogereburgerseholen in 1924, ingevol- ge artikel 3 van het Kon. besluit van 23 April 1924 (Stbl. no. 200) 'niet mochten da- len beneden 95 en 90 pet. van de salarissen, welke zij genoten krachtens het Bezoldi gingsbesluit-1920, voordat daarin de wijzi ging was aangebracht van 25 Mei 1923 (Stbl. no. 2l7), dat voor -deze ambtenaren de persoonlijke toelage over 1925, bedoeld in artikel 27 van het Bezoldigingsbesluit 1925, eveneens behoort'te worden berekend met inachtneming van dezelfdte overgangs- bepaling, vervat im artikel 3 van het Kon. besluit van 23 April 1924 (Stbl. no. 200)? II. tndien ja, is de minister dan bereid te bevorderen, dat die maatregelen worden ge- troffen, welke voor de directeuren en leera ren der Rijkshoogereburgerseholen een dus- danige toepassing van artikel 27 van het Bezoldigingsbesluit-1925 verzekeren? de Iaatste, ondanks allei tegenspoed slechte ervaring te hebben opgedaan.5 Naar men weet, moet 27 of 28 dezer beslist wor den. Gelijk bekend is, volgen op de vergaderin- gen van het internationale Olyympisdie comi- te een technisch eongres tot verlichting van het program en een gaedagogisch in verband met die Spelen. DE BIOSCOOPWET. Het bestuur der vereeniging van gemeen- telijke en particuliere bioscoopcommissies in Nederland heeft zich met een adres gericht tot de Tweede Kamer, waarin met den mees- ten aandrang in overweging wordt gegeven, de in art. 19 van het ontwerp-Bioscoopwet inogehjk gemaakte gemeentelijke nakeuring van de hand- te wijzen. Adressant betoogt, dat naast een zoo veel- zijdig mogelijk samengestelde rijkskeurings- commissie een gemeentelijke nakeuring niet alleen overbodig zal blijken te zijn, d'och de- ze bovendien atbreuk zal kunnen doen aan het gezag der rijkskeuring. LOCAALSPOORLIJN EN AUTO- BUSSEN. Men schrijft aan de N. R. Ct. In de tweede helft van het vorige jaar heeft de Hollandsche Spoorwegmaatschappij den dienst op de locaalspoorlijn Broek op LangendijkAlkmaar reeds aanmerkelijk in gekrompen; er loopen nog slechts 6 treinen. s Zondags 5. Bij de nieuwe dienstregeling zullen er nu nog twee treinen vervallen, en verwacht wordt, dat het volgende jaar, wan neer het contract met de zich garant stellen- de gemeenten zal afloopen, de heele dienst zal worden opgeheven. De concurrentie van de autobusondernemingen is oorzaak van •cngunstige exploitatie. leden slechts 25 ct. bedraajjt, ea tic UttUl- verbindmg met Alkmaar in dit geval tevens alle kans geeft de vergaderimg zekei- wel' ge- hee te kunnen meemaken. e vena Is trouw«s m dergehjlce gevallen meermalen voor een be- trekkelijk klein gezelschap reeds een extra autobus, het uitgezochte vervoermiddel Week- wij denken dan bijvoorbeeld aan het onderwii- zend personeel of de ouder-commissies van een of meer scholenl' VERDUISTERING IN FUNCTIE De rechtbank te Arnhem heeft gisteren uitspraak gedaan in de zaak van S. v. d. B. ontslagen directeur van de gemeenfe-gasfa- bi lek te Renkum, die terecht heeft gestaan wegens in zijn functie gepleegde verduiste- ring ten nadeele van de gemeente Renkum Beklaagde werd veroordeeld tot 8 maanden gevangenisstraf. De eisch was 1 jaar en 6 maanden. OVERTREDING ARBEIDSWET. De 6e kamer der rechtbank te Amsterdam heeft gisteren uitspraak gedaan in de drie zaken tegen den bakker N. In een der zaken een lichte overtreding van de Arbeidswet, werd bekl. veroordeeld tot 1 dag hechtenis. Van een andere ten laste gelegde overtreding van de Arbeidswet werd bekl. vrijgesproken. In de zaak betreffend het opwarmen van brood des Maandagsmorgen werd het vrij- sprekend vonnis van den kantonrechter be- vestigd. DE MOORD TE WYCHEN. Donderdag 23 Mei zal het gerechtshof te Arnhem behandelen de strafzaak tegen J. van M., die door de Arnhemsche rechtbank wegens een te Wychen gepleegden dubbelen moord is veroordeeld tot levenslange gevan genisstraf. Het hof heeft indertijd1 een onder- zoek naar v. M.'s geestvermogen opgedra gen aan de psychiaters dr. Caspari te 's-Her- togenbosch en dr. Droessaers te Arnhem In hun rapport komen deze deskundigen tot de conclusie, dat van M., is eeh psychisch gede- genereerde, die slechts in geringe mate be- hept is met gebrekkige ontwikkeling van de verstandelijke vermogens en die wel in staat geacht kan worden het strafbare en het mo- reel verwerpelijke van zijn misdaad, begaan in den nacht van 4 op 5 Mei 1924, in te zien. zelfstandige TYPOGRAFENSTAKING. Te Gouda is een staking uitgebroken op de drukkerij der firma J. Mulder. Er staken een 25 man; slechts twee machinezetters zijn aan den arbeid gebleven. De staking is ont- staan, doordat de firma zich niet wenschte te houd'en aan de overeenkomst, tusschen pa- troons en werknemers in het drukkersbedrijf gesloten. De firma heeft ook een filiaal te Woerdkn. BEKNELD. Tc Winschoten geraakte Maandagmiddag op de Binnenvenne de 25-jarige vrouw de V. bekneld tusschen een vrachtauto en een ijze- ren hck Het slachtoffer liep ernstige vcr- wondingen aan borst en hoofd op. Dr. van O. verleende geneeskundige hulp. DE AANSLAG OP EEN NACHTWAK'ER TE WINSCHOTEN. De jonge arbeider H. M., die in den nacht van Vrijdag op Zaterdag den nachtwaker Brons jr. een gcvaanijke steekwonde toe- bracht, welke tot in de longen doordrong, is thans aan de justitie overgeleverd. De toe- stand van het slachtoffer is onveranderd. DE DRINKWATERVOORZIENING IN HAARLEMMERMEER. In de gemeente Hoofddorp en omgeving is een begin gemaakt met het doen van opne- mingen voor de waterleiding. Men verwacht dat in den loop van 1926 het geheele uitge- breide werk gereed zal komen. ABORTUS PROVOCATUS. Gisteravond 9 uur werd dr. B geroepen ten huize van den barbier L. R., 22 jaar, wo- nende aan de Prinsenstraat te Wijkeroog. Deze had een meisje, de 20-jarige J. P. H. uit Beverwijk, op bezoek, en dit meisje was plotseling ongesteld geworden. Toen dr. B. kwam, bleek het meisje reeds overleden te zijn. Dr. B. achtte het wenschelijk, de politie te waarschuwen, die het lijk in beslag nam en naar IJmuiden vervoerde. R. werd ter be schikking van den commissaris van politie te IJmuiden gesteld. Hij bevindt zich thans nog in arrest. Het betreft hier vermoedelijk een geval van abortus provocatus, waarschijn- lijk door het meisje zelf gepkegd, met be- hulp van haar verloofde. NIEUWE TORPEDO-JAGERS. Een R. C. bericht uit Londen meldt: De Nederlandteche regeering heeft weer twee torpedo-jagers besteld, die volgens tee- kening en onder toezicht van de Olasgow- sche firma Yarrow in Nederland gebouwd zullen worden. Zij zullen voorzien worden van het nieuwste model van Yarrow ketels. DE OLYMPISCHE SPELEN. De correspondent der N. R. Ct. te Parijs schrijft, d.d. 24 Mei: Hier wordt bevestigd, dat de Vereenigde Staten niet voor 1928, indien Nederland zich zou terugtrekken, op de O'lympische Spelen aanspraak maken, maar wel voor 1932. Verscheidene Europeesche landen zijn, zegt men, eandidaat, als dit zich raocht voord'oen, en wel Zwitserland, Italie, Duitschland en zelfs Frankriik. Dit land schijnt dus met NIEUWE STROOMINGEN OP ONDER- WIJS-GEBIED. Men schrijft ons naar aanleiding van de in dit blad voorkomende advertentie der ver eeniging „Algemeen welzijn" te Schoorl: In al breeder kringen begint ook hier te lande de belangstelling te ontwaken voor de nieuwe lijnen, waarlangs naar het oor deel van vele opvoedkundigen in verschillen- de landen, de school-opvoeding zch zal gaan ontwikkelen. Het was de maatschappij tot Nut van 't Algemeen, die sedert jaren de volksonvoe- ding als een van de voornaamste onderdee- len van haar taak beschouwt en immers ook een eigen Hoogleeraar in de opvoedkunde aanstelde, welke door haar Rapport over de scholen met losser klasse-verband overal in de landen, de school-opvoeding zich zal gaan bracht. Zoodat dan ook, nadat het Alkmaarsche Departement dezen winter Prof. Kohnstamm als spreker uitnoodigdc, oo'k hier in deze om geving deze zaak veler aandacht heeft ge- trokken en met recht, omdat immers aile kringen der bevcIking ermee te maken heb ben, bij velen in het middelpunt der belang stelling is gekomen. Zoo werd na de overkomst, van prof. Kohnstamm o.a. door bemiddeling van Alk- maars burgemeester eene Commissie ge vormd, bestaande uit de H.H. J. Westerhof, Wethouder van onderwijs en Mr. H. A. J. M. Kusters, Voorz. van het R.K. schoolbe- stuur aldaar en ds. A. j. P. Boeke, (van Schoorl) leeraar aan de Rijks-kweekschool voor onderwijzers en onderwijzeressen, wel ke voor een paar weken de belangrijke ver- gadering belegde, welke door verscnillende hoofden van scholen uit de stad en de om geving en een groot aantal leeraren, onder wijzers en onderwijzeressen werd bijge- woond, waar de heer L. Groeneweg, onder- wijzer aan een der gewone lagere scholen te Amsterdam vertelde van zijn „Persoonlijk- heids-onderwij-s dat hij daar tot groote vol- doening van school-inspectie en autoriteiten nu sedert twee jaar met een klasse van dertig heel gewone volkskinderen mag toepassen. Waar deze lezing uit den aard der zaak een meer deskundig karakter droeg, omdat die vergadering voornamelijk voor onderwijs- krachten bedoeld was, daar zal het menigeen en allicht ook nog onderwijzers, die toen vcrhinderd waren, belang inboezemen, dat dezelfde heer Groeneweg Vrijdag voor Pink- steren, 29 Mei a.s. komt spreken voor de ver eeniging Algemeen Welzijin" tc Schoorl, een soort plaatscfijk Nut, over de Nieuwe Stroo- mingen op Onderwijsgebied." Al zal deze voordracht meer een populair karakter dragen, omdat de leden der veree niging A. W. tot alle mogelijke lagen der ge wone dorpsbevolking behooren, daar biedt de bij deze bijeenkomsten altijd gegeven gelegen- heid tot het gedachtenwisseling natuurlijk de mogelijkheid tot het stellen van vragen ook van meer vak-technisch karakter. Hoewel deze vergaderingen voorts meestal met de behandeling van enkele huishoudelijke besprekingen aanvangen, gewoonlijk nog door muzikale bijdragen der leden afgewis- seld, zal ditmaal zeker zooveel mogelijk tijd voor de lezing en gedachtenwisseling worden beschikbaar gemaakt. Wanneer men toedenkt, welke belangrijike kwesties, vooral ook bij de discussies na de Alkmaarsche vergadering tot uiting kwamen, al werden die helaas niet meer in de versla- gen der dagbladen in extenso opgenomen, zoo wel wat betreft de bezwaren door verschil- lende oudere hoofden van scholen aangevoerd, als de verwachtingen van een reorganisatie in deze richting die daarnaast werden uitge- sproken, dan verdient deze vergadering ze ker ten voile hier nog eens dringend de aan dacht van ouders en onderwijs-kTachten te worden aanbcvolen. Te meer waar de toegangsprijs voor niet- Het gerechtshof te Amsterdam heeft gis- teien uitspraak gedaan in de zaak tegen den bakker H., die terecht had gestaan wegens overtreding van de Arbeidswet, bij tw?ede herhaling binnen twee jaar, nadat de laat ste veroordeeling onhcrrocpelijk was gewor den. De Hooge Raad had de zaak, nadat zij voor den kantonrechter en de rechtbank had gediend, gecasseerd, omdat de vonnissen "lct [net redenen waren omkleed en naar het Amsterdamsche hof verwezen. Het hof ver- oordeelde bekl. gisteren voorwaardelijk tot 1 dag hechtenis met een proeftijd van 1 jaar BRANDSTICHTING. Het 0. M. bij de rechtbank te Roermond heeft gisteren tegen J. T„ landbouwer te Someren, gedetineerd, beklaagd van brand- stichtmg in de door hem bewoonde en aan den heer S. aldaar toebehoorde woning, »en jaar gevangenisstraf geeischt. ALGEMEENE NEDERLANDSCHE ZUIVELBOND. Te Utrecht is gisteren de Algemeene Ne- derlandsche Zuivelbond (F. N. Z.) in alge meene vergadering bijeen geweest, onder fei- d'mg van dr. F. E. Posthuma. KORTE BERICHTEN. Woensdagavond wordt te Heino op de algemeene begraafplaats een gedenkteeken onthuld op het graf van de slachtoffers van het autobusongeluk op 26 Augustus 1.1. We vernemen, dat voor den keuringss dienst op vroege ardappclen. ingesteld door de L G Centrale te Broek op Langendijk zijn opgegeven 25 H.A., meest Schotsche mui- zen. 3437 3984 4804 5174 5677? 5870 6392 6999. 7398' 8093 8354 8841 9314 9804 10352 10704 10917 11256 11525 12308 12824 13274 13690 14290 14682 15545 15925 16210 16446 16902 17671 17995 19048 19395 19821 20250 3520 .4041 "4956 ,5241 5700 .6050 6470 -7113 7527, 8116 8577. 9070 9353 9863 10443 10743 11076 11281 11725 12395 12902 13347 13814 14293 14708 15581 15986 16235 16530 16962 17812 18116 19239 19414 19950 20622 3571 3626 4059 4240 4998 5003' 5352 5416! 5767 578! 6054 6057 6529 6545 7147 7236 7592 7662 IS y 8209 8617 9109 9375 10165 10452 10771 11114 11359 11818 12453 12954 13403 14011 14300 14747 15747 16056 16236 16705 17083 17831 18245 19290 19488 20013 20788 8245 8670 9170 9457 10204 10510 10790 11169 11360 12007 12652 13024 13474 14103 14358 15276 15770 16069 16240 16768 17195 17854 18522 19332 19683 20093 20797 3787 4250 5128 .6445 5812 6094 6772 7312 7702 8265 8740 9243 9586 10291 10549 10799 11171 11413 12103 12732 13229 13507 14105 14559 15448 15810 16081 16409 16882 17481 17915 18803 19357 19694 20133 20959 3220 3863 4410 5129 5595 5848 6126 6967 7319 7751 8296 8743 9295 9645 10304 10591 10844 11194 11499 12273 12810 13250 13682 14195 14656 15540 15898 16113 16415 16890 17646 17988 18890 19367 19713 20190 Sport „K. V. K. V." NAAR BELGle. Dc rood-witten trekkena.s. Zaterdag naar de Scheldestad, om's Zondags te spelen tegen iii »Sc,?lcjis" en's Maandags tegen „A. K. C. I" te Antwerpen. Zoowel S. C. ,.Scaldis" als „A. K. C." spc- en m de le klasse vail den Belgischen Koif- balbond en nemen daar resp. de 2e en 3e plaats in, zoodat .,K. V. K. V." eenige belang rijke wedstrijden in het vooruitzicht heeft. Volgende week liopen wij nader op deze wed strijden terug te komen. Marktberichten ALKMAARSCHE EXPORTVE1L1NG. ALKMAAR, 25 Mei. In de heden gehou den veiling werd betaald voor: Blocmkool le f0"} P?r s'uljs 28-/ 43, 2c soort 22—/ 26, Wortelcn per 100 bos 11.20— 16.70, Rabarber per 100 bos 10.20 24.60, Uien per 100 bos 3.20—/ 7 80 Asperges Dikwit per 100 bos 41—/ 49' Asperges Dikblauw 28—/ 35, Aardbei n per K.G. 1.40—/ 1.80, Kropsla per 100 stuks 1.804.90, Komkommers per 100 stuks 1628, Pieterselie per 100 bos 1.80—7 3.20, Postelein per bakje 0.230.38, Radijs per 100 bos 3.20— 5.70, Raapstelen per 100 bos 1.80— 2.50, Spinazie per 100 K.G. 0.10— 11.40—, Selderie per 100 bos 5.30— 8.90. Aanvoer 22000 stuks Kropsla, 2000 bos Asperges. NOORDSCHARWOUDE, 26 Mei. -7200 K.G. D. Witte kool 1.50—/ 2 100 K.G. per BOVENKARSPEL „de Tuinbouw", 26 Mei. Heden besteedde men voor: Sla 2.80 tot 3.10 per 100 krop, Bloemkool I 12.75 tot 16.75 per 100 stuks, II 5.75—/ 8 75, III 1.20—/ 3.50, Rabarber 5.906.60 per 100 K.G. Aardappelen: Groote Schot sche muizen 0.36 per K.G., Kleine Schot sche muizen 0.20 per K.G., Blauwe aard appelen 11.05 per baal, Bonte aard appelen 1.30 per baal. ZAANDAM, 25 Mei. Veiling „De Zaan- streek". Spinazie 40—80 ct. per kl. kist, Pos telein 2—/ 2.30 per kist, Bloemkool I 25 tot 33 ct. per stuk, Bloemkool II 14—24 ct. per stuk, Selderie 10—20 ct. per bos, Pieter selie 9—14 ct. per bos, Slaprei 8—10 ct. per bos, Raapstelen 20—38 ct. per 10 bos, Peen 24—28 ct. per bos, Sla I 1—/ 1.55 per kist, Sla II 5690 ct. per kist, Spinazie 1.50—/ 2.20 per kist, Andijvie 1.50— 1.75 per kist, Postelein 6280 ct. p. kl. kist, Radijs 3046 ct. per 10 bos, Citroenen 5.80—/ 6 per 100. ZWAAG, 25 Mei. Veiling Bangert en Omstreken. Spinazie 2.80—/ 7.80, Poste lein 4—/ 8, Aardbeien 50—/ 70, Peulen 39—/ 42 per 100 pond, Sla 4—/ 7.10, Wortelen 12—/ 17, Radijs 2—/ 2.40 Rabarbed 39.40, Slaboonen 0.67— 0.69, Komkommers 28, Bloemkool 21 tot 35 per 100 stuks. 438ste STAATSLOTERIJ. Trekking van Dinsdag 26 Mei. 5de klasse 6de lijst. Prijzen van 70,—. 37 394 400 484 570 634 724 769 882 1056 1129 1280 1368 1399 1521 1713 1806 1864 '2055 2088 2130 2215 2343 2371 2372 2515 2729 2749 '2856 2863 N i e t e n. 29 32 36 61 77 93 ino 153 216 224 306 378 403 429 590 648 658 663 671 696 718 758 810 881 890 985 1010 1018 1132 1133 1185 1194 1255 1272 1281 1311 1340 1351 1390 1397 1493 J586 1663 1679 1689 JTOo 1726 1766 1770 1798 oaoq 1947 1968 1969 2000 2028 2073 2077 2082 2104 2121 IV-5 2203 2230 2257 21362 2381 24s4 2506 2622 2570 2602 2781 2798 2807 2822 2823 2833 2874 2901 2920 3040 3094 31'5 3138 3163 3195 3223 3226 3260 3299 3360 3361 3374 3411 3482 3497 3539 35S6 3591 3-617 3668 3696 3714 3741 3816 3914 3922 3933 3986 4055 4100 41 17 4131 4152 4175 4272 4427 4487 4594 4655 4690 4740 4756 4792 4801 4S1S 4822 4831 4833 4847 4852 4867 5026 5042 5054 5059 5074- 5108 5119 5165 5214 5216 5397 5453 5496. 5577 5580 5640 5646 o651 5656 5730 5758 5790 5810 3845 5854 5910 5912 5956 6010 6031 6034 6096 6110 6118 6142 6143 6168 6171 6184 6208 6214 622S 6230 6246 6259 6267 6272 6289 6321 6332 6353 6355 6382 6427 6-194 6515 6531 6548 6578 6592 6605 6739 6773 6839 6846 6879 6881 6885 6897 6928 6933 6934 6968 7050 7072 7092 7117 7139 7140 7175 7202 7244, 7299 7333 7360 7384 7420 7483 7493 7524 7552 7566 7568 7573 7576 7623 7629 7632 7641 7656 7768 7777 7827 7851 7854 7859 7865 7898 7926 7942 7979 8013 8051 8062 8064 8068 S079 8126 8150 8186 8257 S268 8313 8318 8370 8477 8483 8509 8529 8530 8544 8s47 8563 8567 8674 8711 8775 8832 8838 8850 8856 8871 .8884 8925 8985 9059 9173 9261 9264 9287 9311 9361 9433 9437 9449 9494 9513 9522 9580 9600 9628 9642 9646 9738 9740 9780 9808 9877 9909 9921 9929 9980 9981 10004 10018 10078 10079 10123 10135 10162 10169 10173 10175 10182 10214 10250 10252 10272 10553 10595 10655 10671 10673 10705 10746 10754 10768 10830 10833 10872 10895 10923 10930 10932 10946 10977 11098 11154 11191 11196 11204 11206 11264 11272 11330 11340 11311 11380 11414 11431 11436 U471 11473 11476 11484 11502 11571 11579 11613 11615 11650 11696 11698 11742 11753 11827 11860 11S63 11897 11949 11970 11975 12008 12009 12069 12077 12090 12096 12162 12215 12435 12442 12473 12510 12511 12519 1-2537 12576 12577 12586 12640 12655 12724 12782 127S9 12843 12911 12923 12929 12931 12980 12988 13004 13010 1302S 13092 13103 13166 13196 13205 13226 13268 13294 13334 13406 13412 13576 13609 13669 13692 13694 13813 13833 13850 13853 13878 13898 13919 13929 13934 13948 13951 13994 13996 13997 14013 14020 14028 14036 14053 14080 14156 14241 14266 14275 14311 14354 14360 14388 14398 14405 14406 14411 14725 14735 14748 14791 14825 14894 14908 14931 14995 15050 15081 15082 15101 15104 15155 15205 15271 15288 15391 15396 15399 15401 15415 15439 15457 15470 15475 15502 15522 15526 15534 15584 15592 15612 15663 15678 15700 15714 15750 15757 15760 15767 15867 15881 15897 15920 15933 15971 15984 16014 16046 16047 16063 16079 16320 16326 16351 16359 16361 16418 16422 16425 16455 16457 16467 16501 16510 16539 16656 16725 16731 16751 16754 16755 16851 16881 16885 16923 16953 17000 17035 17043 17058 17080 17169 17209 17246 17265 17272 17303 17343 17391 17400 17435 17450 17513 17695 17704 17769 17771 17788 17814 17895 17896 17923 17968 18012 18060 18064 18072 18083 18084 18215 18221 18259 18303 18306 18313 18320 18364 18366 18385 18391 18410 18415 18438 18474 18513 18531 18554 18577 18587 18608 18623 18705 18733 18745 18749 18771 18842 18869 18879 18889 18891 19027 19042 19056 19068 19(770 19071 19128 19200 19212 19229 19250 19269 19327 19349 19374 19431 19465 19485 19520 19547 19550 19555 19573 19577 19716 19736 19775 19823 19836 19898 19905 19906 19910 19934 19968 19986 20096 20151 20300 20313 20317 20382 20393 20472 20496 20509 20542 20580 20593 20609 20661 20770 20803 20810 20825 20833 20846 20867 20930 20993 Sfk klasse, 5de lij§t: No. 801 veryalt

Alkmaarsche Courant | 1925 | | pagina 6