OudhollandschMarkfplein Gemeente Amsterdam. Be Lange ds de Moraaz. Gemeenteraad van Alkmaar. Stukken van f 100.- en f 1000.-. Koers van uitgifte 100 DE BARMAT-ZAAK. T De „Kreuzzeitung" betrekt thans ook den Rijksdagpresident Lobe in de Barmat-affai- re en vraagt, of Lobe van Barmat geen lee- ning heeft gekregen, voor de terugbetaling waarvan Barmat hem nooit heeft aange •aamd. Op verzoek van Lobe zal het Se- niorenconvent van den Rijksdag zieh met de- ze aangelegenheid bezig houden. Naar de „Deutsche Zeitung" mededeelt, heeft de Pruisische minister van Justitie aan de officieren van justitie, die tot dusver het onderzoek.in de Barrnat-affaire hebben ge- leid, deze taak ontnomen en haar aan den Oberstaatsanwalt van het Staatskammerge- richt overgedragen. DE BRITSCHE RIJKSPOLITIEK. In de Lagerhuiszitting van gister ver- klaarde Chamberlain op een vraag van de Labour-Party dat nij geen pain heeft op dit oogenblik nieuwe economische of poli- tieke onderhandelingen te beginnen met Sov iet-Ruslamd, doch dat hij steeds bereid is ieder voorstel voor onderhandelingen; dat hem mocht word en voorgelegd ernstig te on- derzoeken. Op een verdere vraag van een lid van de Labour-Party verklaarde Chamberlain, dat de Engelsche regeering tot <nu toe geen on- derhandelingen met de regeering van Est- land heeft gevoerd, aangaande het afstaan van dte eilanden Dago en Oesel, als vlootba- sis voor Engdand. Op een derde vraag antwoordde de Cham berlain, dat de Engelsche regeering de re geering van den Wahabieten-leider Ibn Sa- oed in Mekka heeft erkend en dat Engeland overweegt een- diplomatieken vertegenwoordi- ger naar het hof vaini Ibn Saoed te zenden Voorts wordt nog van regeeringszijde op een vraag geantwoord, dat de eenige gebieds- uitbreiding, welke Engeland door den oorlog heeft verkregen, is het afstaan door Turkije van het eiland Cyprus. De Duitsche kolonign, met een totale op- pervlakte van 837.000 vierkante mijlen, wor- den, zonder bij het Engelsche staatsgebied ingelijfd te zijn, op grond van Volkenbonds- mandaten door Engeland of zijn kolonien be- stuurd. Gemenajd Nieuws SCHRIKACHTIG PAARD. Op den Biltscheweg bij de Museumbrug te Utrecht heeft gistermorgen een ernstig onge- luk plaats gehad. Toen aan de Museumbrug de Zeistertram, die daar even gestopt had, zich weer in be- weging zette, schrok een voor een veewagen besnannen paard daarvan zoo hevig, dat het een sprong zijwaarts maakte en tegen een juist passeerend wielrijder botste. De man werd van zijn fiets geslingerd en kwam on- der den zwaren veewagen terecht, die hem over het linkerdeel van het lichaam reed. Met zware inwendige kneuzingen werd het slacht- offer met de ziekenauto naar het Antonius- gasthuis vervoerd. DE AUTOBUSRAMP BIJ HEINO. Gisteravond is op de algemeene begraaf- plaats te Raalte de onthulling geschied van het monument, dat verrezen is op het gemeen- schappelijke. graf van de slachtoffers van de autobusramp op 26 Augustus 1024 tusschen Heino en Raalte. Uit de burgerij was een commissie gevormd, die gelden voor dit mo nument had bijeengebracht. Het is een recht- op staande steen, waarin de namen der slachtoffers zijn gebeiteld en die verder van een toepasselijken tekst is voorzien. Een groot aantal belangstellenden woonde de plechtigheid bij. Ds. J. Cramer voerde namens het comite het woord. Hij herdacht de slachtoffers van de ramp en huldigde den heer A. Hartkamp, die zich bii het reddingswerk zeer heeft onder- scheiden. Ten slotte droeg spr. het monument aan de gemeente over. De burgemeester, de heer W. A. P. Kers- senmakers, aanvaardde het uit naam van het gemeentebestuur. Bij de leclitigheid waren ook aanwezig de overlevenden van de ramp, de dames A Hagerman en A. ten Dam en de heer W NijenUmp. DE PENSIOENFONDSREGELING VAN HET SPOORWEGPERSONEEL. Het hoofdbestuur van den Bond van Amb- tenaren in dienst bij de Ned. Spoorwegen heeft een brochure uitgegeven, geschreven door het lid G. J. Blaauw, waarin op grond van becijferingen wordt gezegd, dat de op het personeel verhaalde bijdragen voor het pensi- oenfonds de lasten, die op dat fonds rusten, verre overschrijdt. De brochure is een pleidooi voor vermindering der stortingen voor de pensioenen van het spoorwegpersoneel en zijn nagelaten betrekkingen. DE OLYMPIADE EN DE VLIEGSPORT Door de Rotterdamsche Luchtvaart Club is besloten een bedrag van 50 'ter beschik- king van het N. O. C. te stellen en daarbij de hoop uit te spreken, dat in de toekomst ook de vliegsport tot de Olympische Spelen zal wor den toegelaten. GEVALLEN. Op het terrein van de fabriek Feijenoord, aan de Piekstraat te Rotterdam, zijn de werk- lieden D. v. H. en H. v. K., een man en een jongen, door het onklaar worden van e'en stelling, van een hoogte van zes meter geval- len. De eerste is met een groote hoofdwond, de laatste met een gebroken arm in het zie kenhuis opgenomen. VROUWENBOND VOOR VREDE EN VRIJHEID De Nederlandsche afdeeling van den Inter- nationalen Vrouwenbond voor Vrede en Vrij- heid heeft Zaterdag te Amsterdam haar jaar- lijksche vergadering gehouden onder leiding yan mevrouw Ramond-Hirschmann. HET PLAN TOT OPRICHTING VAN EEN MILITAIRE GASSCHOOL TE UTRECHT. Tet Eerste Kamerlid Moltmaker heeft den minister van oorlog de volgende vragen ge- steld: I. Heeft de minister kennis genomen van de mededeeling van de Duitsche afvaardiging ider Geneefsche Wapenconferentie, dat Duitschland bereid is, zonder eenig voorbe- houd toe te treden tot elke internationale re veling, welke op het doen verdwijnen van den stikgaSsenoorlog gericht is? II. Acht de minister, mede in verband met 'deze belangrijke verklaring, het niet ge- wenscht, nader te overivegen. of Nederland wel cidere nuiaUegyleu moct ncraeg, zich op liet Doelenveld. Ofticieele Opening Zaterdagmiddag 3 uur daarna GROOTE RECLAME-OPTOCHT en 4 uur Opening van het Feestterrein. Danspodium van 400 M. met dnbbel Jazzband-Orkest. Optreden van le rangs Artisten. Schitterende verlichting. Verschillende attract ies. in zake eventueele gasoorlogen verder voor te bereiden? III. Is de minister dan niet geneigd de voorloopige maatregelen tot oprichting van een mihtaire gasschodl te trecht stop te zet- ten, waartegen zoo'n groot deel der Utrechi- sche bevolking bezwaar heef gemaakt? IV. Is de minister in elk geval niet bereid,- elke handeling, welke mocht leiden tot op- rcihting dezers chool op te houden, totdat na de Kamerverkiezingen van 1 Juli 1925 zal zijn gebleken, of het Nederlandsche volk wel begeert uitgaven voor dusdanige doeleinden te verstrekken? V. Acht de minister het niet gewen=cht, op deze wijze het groote aantal tegenstandei s van een militaire gasschool te bevredigen? DE ZU1DERZEEWERKEN. Op een vraag van het Tweede Kamerlid van der Waerden: Is de regeering bereid tijdig de maatrege len te nemen en de gelden aan te vragen, noodig voor het voortvarend uitvoeren van de Zuiderzeewerken, opdat nog in deze zitting hieromtrent kan worden beslist? hebben de ministers van waterstaat en van financien geantwoord: Voor het voortvarend uitvoeren van de Zui derzeewerken wordt een systeem van finan- cieering vereischt, hetwelk de daartoe benoo- digde grootere kapitalen kan beschikbaar stellen. Een en ander maakt wijziging van de wetten van 14 Juni 1918 (Staatsblad no. 827) noodig. De daartoe vereischte wetsontwerpen heb ben het departement van waterstaat 4 Mei j.l. verlaten. KORTE BERICHTEN. Aan boord van het stoomschip „Edam", liggende in de Rijnhaven te "Rotterdam, is de waker C. H. van een ladder gevallen. Inwen- dig gekwetst en verwond aan het hoofd is hij naar het ziekenhuis gebracht. kenoord, ter bespreking der verkeersbelangeo Van Alkmaar, meer in het bijzonder van bo- vengenoemde straten. 1 Het teleurstelling heeft men moeten aan- zien, hoe de vele vreemdelingen, per Alkm Packet aankomende, met den meesten spoed per tractor door Alkmaar worden gevoerd, cm even snel per spoor weer naar Bergen te vertrekken. Waar blijft het bezichtigen van Alk maar?? Een en ander kan o.a. voorkomen worden, door de Vreemdelingen te wijzen op den weg naar de binpenstad, zoodat Alkmaar, zoo rijk aan mooie stadsgedeelten, door hen %bezien wordt. Dit is en in het belang der Vreemdelingen en in dat der stadsbewoners. Meerdere be langrijke aangelegenheden, betrcffende de verkeersbelangen werden naar voren ge bracht. Gezien de te geringe opkomst werd besloten Woensdagavond 3 Juni wederom te vergadr.- ren, waarbij dan gerekend wordt op grooter opkomst, om te geraken tot de opncnting van een blijvende Vereeniging. Een voorloopig comite werd benoemd om de zaken verder te regelen. POL1TIENIEUWS. Door de politie is een persoon aangehou- den, die in het politieblad gesignaleerd stond, daar hij nog ruim een jaar gevangenisstraf moest ondergaan. De man is ter beschikking van de justitie gesteld. Door de politie is procesverbaal opge- maakt tegen een persoon, die zich schuldig maakte aan het bloemen plukken in den hout De politie is voornemens sterk toe te zien op het plukken van bloemen en het doen van vernielingen in den Hout. Het publiek zij dus gewaarschuwd. OUDHOLLANDSCH MARKTPLEIN. Wij maken er onze lezers op attent, dat Zaterdagmiddag 3 uur de officieele opening van het Oudhollandsch Marktplein op het Doelenplein zal worden geopend, waarbij Burgemeester en Wethouders aezer gemeente, het hoofdcomite, het dagelijksch bestuur en de leden van het herdenkingscomite tegenwoor- dig zullen zijn. Om 4 uur zal een groote re- clame-optocht door de stad worden gehouden, waarna het feestterrein voor het publiek zal worden geopend. Dagelijks zullen op het terreifl twee voor- stellingen worden gegeven, waarbij speciali- teiten van den eersten rang zullen optreden. Het danspodium van 400 M. geeft gelegen de heer mr. F. A. Josephus Jitta, gaf daarbij" eene uiteenzetting van den finaiicieelen toe- stand, die weinig schitterend is, daar 1924 met een nadeelig saldo van f 57.89 sloot. Hij wees daarbij op de stijging van het aan tal a an vragen en cp de noodzakelijkheid cm de geldmiddelen in een beteren toestand te brengen, waartoe noodig is, de inwoners van Alkmaar in grooten getale tot toetrecling te brengen. De minimum bijdrage van 2.50 per jaar is toch waarlijk voor velen onzer medeburgers niet te bezwarend en hulp voor veel noodlijdenden dringend noodig. Vervolgen9 werd overgegaan tot de verkie- zing van leden van Bestuur en Commissie van Onderzoek. De periodiek afgetredenden, de H.H. C. G. Steen (Bestuurslid) en C. A. Grootegoed en H. J. Haasbroek (Leden der C. v. O.) werden bij acclainatie lierkozen en namen vcorzcover aanwezig de benoeming aan. In de plaats van de H.H. W. J. D. Ap- pel, die in den loop van 1924 bedankten als lid der C. v. O., werden gekozen de H.H. A. J. B. Lohman en J. Lind Az. Na rondvraag werd de vergadering geslo- ten. (1). Noot van den vei-slaggever Honderd vier en tachtig leden in eene ge meente van meer dan 25000 inwoners is be- drodvend weinig en het aantal hulpbehceven- den groot. LICHT OP! Hedenavond voor rijwielen en motorrijtul- gen te 8.34 uur licht op. Anderc voertuigen een half uur later. BURGERLIJKE STAND. GETROUWD: Frans Jongeblo.ed en Margaretha Pool. Hendrik Willem Klasing en Trijntje de Wil de. Teunis Eilermann en Johanna Bruin. GEBOREN Adriana Clara, dochter van Willem Fre- derik Malcorps en Johanna Hendrika Knip- schild. Benjamin Isaac, zoon van H-artog Roeper en Julia Stibbe. De Raad vergaderde heden ten 1 ure. Af- vvezig de heer Bak met kennisgeving. De notulen werden ongewijzigd goedge- keurd. De Voorzitter deelde mede, dat het comite voor herdenking van het 100-jarig be- staan van het NoordrHoilandsch Kanaal 250 subsidie vraagt. Zonder hoofdehjke stemming werd hiertoe besloten. Mej. Lobach had ontslag aangevraagd als huishoudster van het ziekenhuis. E)e Voorzitter stelde voor om, nu B. en W. haar ontslag hebben verleend, haar een jaarlijksche gratificatie van 275 toe te kennen .overeenkomstig de bedoeling van den Raad bij haar aanstelling. Conform besloten. Ingekomen zijn: a. een brief d.d. 5 Mei j.l. No. 699 afd. Ha 0. van den Minister van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen. houdende mededeeling der goedkeuring van de verordeningen regelende de jaarwedden enz. Van het onderwijzend en bedienend personeel aan de Handelsscholen. Aangenomen voor kennisgeving. b. een adres d.d. 11 Mei j.l. van het be stuur der vanwege den Nederl. Roomsch- Katholieken Politiebond „St. Michael" te 's-Hertogenbosch gevestigae Politievakschool, houdende het verzoek om voor het jaar 1926 en volgende jaren een subsidie te mogen ont- vangen. Te behandelen bij ck^gemeentebegrooting, dienst 1926. c. een adres d.d. 7 Mei j.l. van den heer J. H. L. van Kimmenaede, verzoekende eervol ontslag als tijdelijk leeraar aan de school voor voorbereidend middelbaar technisch onderwijs, ingaande 1 April 1925. De Raad verleent het "gevraagde ontslag eervol. d. een adres d.d. 7 Mei j.l. van den heer H. Doggenaar, daarbij teruggave verzoeken de van een gedeelte der door hem betaalde belasting. De Raad stelt dit adres in handen van B. en W., om bericht en raad. e. 10 reclames tegen aanslagen in de be lasting op gebouwde eigendommen enz. De Raad stelt deze reclames in handen van B. en W., om bericht en raad. f. een brief d.d. 29 April jl. No. 161 van Gedeputeerde Sfaten, vergezeld van een nota van opmerkingen ten aanzien van de gemeen- tebegrooting voor den dienst 1925. De Raad beantwoordt de nota overeenkom- stig den brief, waarvan B. en W. het ontwerp ter inzage hebben gelegd. g. brieven d.d. 20 Mei j.l. Ns. 10 en 48 van Gedeputeerde Staten, ten geleide van de goedgekeurde raadsbesluiten tot onderhand- sche verhuring van een stuk tuingrond aan de Nieuwpoortslaan en van den tuin achter het perceel Paternosterstraat 6. Voor kennisgeving aangenomen. h. een brief d.d. 20 Mei jJ. No. 40 van Ge- depueerde Staten ten geleide van een uittrek- sel uit het Koninklijk besluit van 7 Mei 1925 No. 33, houdende goedkeuring van de raads besluiten tot wijziging der verordening op de heffing eener belasting op openbare vermake- lijkheden en tot vaststelling eener verorde ning op de heffing van ontsmettingsrechten. Voor kennisgeving aangenomen. i. een adres d.d. 20 Mei j.l. van de afdee ling Alkmaar van den Centralen Nederl. Ambtenaarsbond, daarbij verzoekende aan den heer D. Tauber een aanstelling te verlee- nen als opzichter-teekenaar. In handen gesteld van B. en W. om bericht en raad. j. een adres d.d. 26 Mei j.l. van het be stuur der vereeniging tot oprichting en in- standhouding van een openbare leeszaal en boekerij, houdende het verzoek voor het jaar 1926 een subsidie te mogen ontvangen. Te behandelen bij de begrooting. k. een schrijven d.d. 28 Mei (heden) van het lid van den Gemeenteraad, den heer H, van Drunen, verzoekende aan Burge meester en Wethouders vragen te mogen stellen betrcffende de gemeentewerkileden Schouten en Vermeulen. De gelegenheid wordt aan het einde der agenda gegeven. 1. het Provinciaal blad No. 27 van 1925, houdende nadere regeling der jaarwedden van de gemeente-ontvangers in :lezc pro- vincie met uitzonderiug van Amsterdam. Voor kennisgeving aangenomen. m. 3 reclames fcgen aanslagen in de be lasting op de gebouwde eigendemmen enz. In handen gesteld van B. en W .om bericht en raad. n. een adres d-d. 27 Mei j.l. van het be stuur van de Alkmaarsche vereeniging voor den handeldrijvenden- en industrieelen mid- denstand, inzake -wijziging der verordening op de heffing van gelden voor het gebruik van openbare gemeentegrond enz. De inhoud van dit adres vindt men op de achterpagina. Te behandelen bij punt 3. o. een brief d.d. 28 Mei (heden) van het lid van den Gemeenteraad. den heer D. Ple- vier. daarbij verzoekende aan Burgemeester en Wethouders vragen te mogen stellen in zake de bestrating van den Koningsweg en het aanbrengen van brandbluschmateriaal -bij eerste hulp en aan den Voorzitter van den Raad inzake de bescheiming van boomen en planten in den Hout. Ook deze gelegenheid wordt aan liet einde der agenda gegeven. De heer van Dr unen merkte op, dat de 3 d.d 20 Mei gedateerde stukken niet ter in zage hadden gelegen. De Voorzitter zeide, dat waarschijn- lijk deze stukken nog bij B. en W. waren Spr. zegde toe in de toelvomst te uien aanzien een aanwijzing bij de stukken te zullen voe- gen- BENOEMING LID EN EVENTUEEL PLAATSVERV. LID COMMISSIE VAN ADVIES WERKLOOSHEIDSVERZE- KERING EN ARBEIDSBEMIDDEL1NG. Ter vervulling der va'cature van lid der commissie van advies voor den gemeentelijken dienst der werkloosheidsverzekering en ar- beidsbemiddeling, vertegenwoordigende de af deeling Alkmaar van den Ned. R. K. Volks- bond, ontstaan door het aan den heer P. Blokker als zoodanig .verleend eervol ontslag, bieden B. en W. den raad de volgende aan- beveling aan,' opgemaakt in overleg met hef bestuur der genoemde afdeeling: 1. N. WEEL, Uitenboschstraat 6. 2. P. OUDEJANS, Baansingel 35. De heer Weel is thans plaatsvervangend lid der commissie, waarom bij zijn benoe ming tot lid voorgesteld wordt tot plaatsver vangend lid der commissie een keuze te doen uit de navolgende aanbeveling: 1. B. A. KOLKMAn, Ropjeskuil 6. 2. G. TESSELAAr, Oudegracht 142. Benoemd werd de eerst voorgedragene met algemeene stemmen. VOORSTEL TOT HET HEFFEN VAN GELDEN VOOR HET GEBRUIK VAN OPENBARE GEMEENTEGROND OF -WATER. De betreffende voorstellen, die wij reeds publiceerden, werden in de vergadering van 15 Januari aangehouden in verband met bij de K. v. K. gerezen bezwaren. In bijlage 74 meenen B. en W. dat op twee puinten aan de bezwaren der Kamer tegemoet kan worden gekomen: wij zouden het voor- gestelde tarief voor rails (sub 3) van 2.50 per jaar en 0.25 per week per Ml. willen verlagen respectievelijk tot 1.en f 0.10 en voorts het tarief sub 35 voor het hebben van een inrit geheel willen 'laten vervallen. Zij wijzigen derhalve bij deze hun voorstel dienovereenkomstig. Overigens stelleni zij voor de andere voor stellen ongewijzigd aan te nemen. B. en W. stelden voorts voor alsnog aan onderdeCl 20 van het in bijlage 7 opgenomen tarief toe te voegen: per maarvd 0.50. De Voorzitter stelde thans het adres van de middenstand aan de orde. De heer K e ij s p e r oordeelde het billijk, dat in vele gevallen een recht wordt geheven Men kan echter wel zooveel verordeningen maken dat men 4 a 5 maal huur voor ge meentegrond betaalt en dat is hier het geval. Ligt dit wel op den weg van de gemeente die zooveel doet voor het Vreemdelingenverkeer. Waarom nu autobusondernemers en vracht- rijders te belasten. De laatsten hebben in doorsnee een moeilijk bestaan. Waarom hen inu meer te gaan belasten. Spr. oordeelde dit niet op den weg liggen van de gemeente. Mr. Offers was van meening dat B en W. ge engeschikt oogenblik hadden gekozen. Alles wat met handel en nijverheid te ma ken heeft moet Alkmaar naar zich toetrek- ken. De verordening zal niet veel geld op- brengen en spr. geoloft, dat Alkmaar hun belangen beter behartigt door de verordening niet in te voeren. De heer Veen geloofde ook dat door de voqrgestelde heffingen Alkmaar schade wotdt gebracht. Spr. sloot zich bij de betoo- gen van de heeren Keijsper en Mr. Offers aan. Mej. Carets drong er op aan althans geen belasting te hef fen voor de autobuson dernemers en vrachtrijd'ers. Dit dit nadeelig is blijkt uit een bericht uit Purmerend in het N. H. D. Mr. Kusters vond het hoogst billijk, dat voor het inn>emen van gemeentegrond een bescheiden bedrag wordt gevraagd Spr. ge- looft niet dat de autoondernemers een slecht bestaan hebben. In ieder geval profiteeren zij van de gemeente en Alkmaar is geen Pur merend of Schagen. Spr. was een warm voorstand'er van de door B. en W. ontworpen verordening. De standplaatsen brengen kosten met zich. De heer VanDrunen geloofde niet veel van de kosten. Op do Paardenmarkt is miets veranderd. Bij de Bergerbrug worden .niets dan politiemaatregelen genomen. Spr. be* grijpt de zwaai van B. en W. niet. De K v. K. adviseert het niet te doen. B. en W. wa ren dit ook vain meening en zeggen nu toch „wij heffen een zeker bedrag"/ Spr. oordeelt dit niet goed. De heer S i e ts m a had in de commissie gevraagd of het geen schade voor de gemeen te tengevolge kan hebben. De midefenstan- ders oordeelden dit wel het geval en spr. laat dus liever de finaneieele commissie los. De heer Westerhof verklaarde, dat B. en W. wel gevoelig zijn voor bezwaar- schriften en daaroni voor die rails 60 pet, da ling in het voorstel hebben aangebracht Men moet zich niet op het standpunt stel len dan de autobussen toch wel komen. In Hoorn komen er meer en men maakt het daar de houders gemakkelijk. Om per bus 0.30 per week te heffen is niet zoo ingrij- pend, maar als de toestand moeielijk is, drukt ieder bedrag. Voor den Twuyverweg wen- schen B. en W. een extra offer vain f 4000 per jaar te brengen. Spr. meent dat auto- busen, vi-aclitrijders eh karren yxii moeteo .worden gesteld. V V /O Ondergeteekenden belasten zich met inschrijvingen op bovengenoemde leening tot 29 Mei a.S. zon der berekening van kosten. Provinciaal nieuws UIT WINKEL. De gehouden collecte voor de stichting een neutraal ziekenhuis te Alkmaar he«t van op- gebracht 1342.75. UIT KOEDIJK. De voordracht voor een eerstdaags te be- noemen hoofd der school in onze gemeente is als volgt samengesteld 1. de heer Arpeau te Schoorl; 2 de heei Blom te den Helder; 3. de heer Stuffers te Wormerveer. UIT ST. PANCRAS. We vernemen, dat in de gehouden bestuurs- vergadering van den Polder Westbeverkoog tot secretaris-penningmeester van» dien pol der is benoemd de heer Jb. Kroonenburg, burgemeester van St. Pancras. Aan den heer G. Bos Wzn., die wegens hoogeu leeftijd ontslag had gevraagd, het welk op de meest eervolle wijze werd ver leend, werden ten afscheid hartelijke woor- den van dank en waardeering gewijd. urr BERGEN. Op verzoek van het bestuur van de V.V V. heeft Mr. H. Judell zich bereid verklaardt als rechtskundig adviseur van de vereeniging op te treden Zoowel de leden als de gasten kunnen bij geschillen van Mr. Judell tegen een billijk ta rief adviezen en rechtskundigen bijstand be- komen. UIT EGMOND AAN ZEE. De voordracht voor onderwijzer aan de openbare school bestaat uit de heeren: 1. J. de Bruin, Amsterdam; 2. J. P. Klerks, Egmonbinnen, en 3. P. Smit Dz., Assendelft. De inzameling ten bate van het neutraal ziekenhuis bracht 352,85 op. Zooais bekend, is hiermede de taak der commissie nog niet geeindigd. Aan den heer Bosschaart werd opgedragen het organisceren van een te houden „speld- jesdag". v VAN TEXEL. Het beroep naar de Doopsgezinde gemeen te te Winterswijk is door ds. C. C. de Maar aangenomen. StatfsTHVrms. VERI<fcRSBEL.ANGEN. Men schrijft ons: Gistermiddag 4 uur had in Hotel Toelast een bijeenkomst plaats voor een grcep bewo- ners der Langestraat, Kraambuurt. Verdron- heid voor de danslustigen onder leiding van een dubbel Jazzband-orkest zich te verpoo- zen terwijl het groote terras voor het res taurant aan honderden gelegenheid voor een zitje biedt. Het terrein is geheel bezet met verschillende attracties. EEN MOOIE UITBREIDING. Naar wij vernemen heeft de heer Berkhou- wer van den heer Englander het perceel Mag- dalenenstraat, waarin de kapperszaak van den heer Visser is gevestigd, aangekocht. De heer Berkhouwer is voornemens in dit naast zijn bekende cafe „Central" gelegen pand een kolfbaan en twee kegelbanen aan te leggen. De werkzamheden zullen zoo worden uit- gevoerd, dat de kegelbanen boven worden aangelegd. Het ligt in de bedoeling op de te maken kolfbaan in September de Nederlandsche Kolfwedstrijden te houden. Het is zeer zeker verheugend, dat nu het hotel „de Nachtegaal" te loor is gegaan, er een nieuwe kolfbaan in Alkmaar wordt ge maakt, waardoor er hier gelegenheid blijft deze oud-vaderlandsche sport te beoefenen. FAILLISSEMENTEN. Hedeen zijn uitgesproken de faillissementen van 1. Cornelis Balder, voorheen groenten- handelaar, thans controleur, wonende te Noordscharwoude. Rechter-Commissaris Mr. N. Mpller. Curator Mr. A. J. M. Leesberg. 2. J. Wezelman, Bassingracht, den Helder. Rechter-Commissaris Mr. Th. Maassen. Cu rator Mr. P. R. Haars. 3. G. H. Reygers, voorheen handelaar in bouwiTuterialen te ^Purmerend, thans chauf feur, te Egmond aan Zee, Voorstraat 57. Rechter-Commissaris Mr. A. M. Ledeboer. Curator Mr. L. van Lookeren Campagne. LIEFDADIGHEID NAAR VERMOGEN. Gister a vond werd in Hotel Proot de Alge meene Leden vergadering gehouden. Te 8 uur n m. opende de heer Mr. K. A. Cohen Stuart, de vergadering, die slechts door het Bestuur en de Commissie van Onderzcek werd bijgewoond; geen enkel gewoon lid was opgekomen. Na voorlezing en goedkeuring van de no tulen der vcrige Algemeene Ledenvergade- ring werd het Jaarverslag over 1924 voorge- lezen, waarin gewezen wordt op de afname van het leden-aantal. (1). Het Jaarverslag werd goeclgekeurd. Daarna werd de rekening over 1924 nage- zien en in orde bevonden. De Peiimnmeester, 3 °jo Premleleening

Alkmaarsche Courant | 1925 | | pagina 2