Alkmaarsche Gourant I De hand met het lidteeken. FEUILLETON. f Donderdag 28 Mei. VOOR SPOEDICE AFLEVE- B1NG VAN ALLE HANDELS- DRUKWERK IS UWADRES If*. 124 1925 Honderd Zeven en Twlntigste Jaargang. Provinciaal nieuws UIT HE I LOO. Gemeenteraad. Voor de gisteravond gehouden raadsver- ^adering had de heer Ligthart bericht ge- stuurd van verhindefing wegens verblijf bui- ienslands, terwijl de heef Vrijburg door ziekte nog steeds verhinderd was de zitting bij' te wonen. Ingekomen was voorts: a. van den heer Kroeze bericht van aanneming zijner benoe- ming tot klokkenist; b. van den heer Reu- vers tnededeeling dat hij de benoeming als lid der commissie van toezicht op het la ger onderwijs aannam; c. van het Rijk me- oedeeling van beschikbaarstelling van 3600 voor een plaatsje ingevolge de Land arbeiderswet ten behoeve van P. van Dijk. Punt 2 was: voorstel tot afwijking van het met AHanaar gesloten contract voor de levering van gas. In verband met de kwestie tusschen het Rijk en de gemeente Alkmaar inzake het herstel van het wegdek tengevol- ge van het leggen der gasbuizen, vrceg laatstgenoemde gemeente om ontheven te ,worden van de verplichting tot het leggen dier buizen aan den Rijksstraatweg van den Stationsweg tot de Zevenhuizerlaan. De Voorzitter deelde mede, dat B en W. bij de voor aansluiting in aanmerking komende veertien woningen hadden geinfor- meerd of men die aansluiting wenschte. Der- itien bewoners hadden bedankt, de veertien- de, de heer G. S. Koornen, had die gewenscht. Waar deze op den hoek van den Stationsweg ■woont en zonder bezwaar zal kunnen worden aangesloten ook al wordt het buizennet niet verder dan dien weg gelegd, stelden B. en W. voor bet verzoek van Alkmaar in te jvilligen. Zonder hoofdelijke stemming werd alzoo besloten. 3. Voorstel van B. en W. tot aankoop van een vrachtauto. In hunne toelichting op dit voorstel zeiden B. en W.,' dat bij de jongste verpachting van het ophalen van vuilnis de laagste inschrijving nog f 140 hooger was dan de vorige funetiomnaris krijgt, wat geen verwondering behoeft te verwekken, omdat de ophaalwijken steeds grooter worden. B. en W. hadden zich in verbinding gesteld met den heer Met te Alkmaar, die prijsopgaaf had gegeven van een vrachtauto (kipkarmo- del) met laadbak 1770 (het leeren van het besturen imbegrepen), alsmede een staatje met opgave van onderhoudingskosten enz., zijnde samen 790.50. De afschrijving is hierbij gerekend. Waar dit bedrag slechts 50 hooger is dan nu wordt betaald, stelden B. en W. voor tot den aankoop over te gaan. Het vervoer van het vuilnis zal dan veel net- ter geschieden, terwijl de auto tevens is te gebruiken voor het halen van puin enz., dat men soms goedkoop kan koopen voor wegbe- harding, maar dan nog vaak duur wordt tengevolge van de hooge vervoerkosten. Als bergplaats hadden B. en W. zich gedacht het gebouwtje bij de begraafplaats, waarin dan slechts een dubbele deur behoeft te worden aangebracht (kosten 100.) Het ophalen varf het vuilnis zou dan geschieden in eigen beheer. B. en W. stelden voor om ten behoe ve van een en ander een geldleening aan te gaan van ten hoogste 2000 tegen een rente van hoogstens 6 pet., af te lossen in tien jaren. De heer S e n g e r s vond het prettig, dat men met een ander vervoermiddel zal komen, maar betwijfelde of de weg naar de vuilnis- belt in den winter voor de auto berijdbaar zal zijn. Maar in elk geval zou spr. het ophalen van vuilnis nog een jaar widen uitbesteden,. omdat er nog geen vaste plaats is aangewe- zen voor de vuilnisbelt. De heer Mulder: Als een particulier er met een auto kan komen kan een man van de gemeente het toch ook. Spr. was voor het voorstel van B. en W. De heer Vahl geloofde dat de begroo ting te gunstig is voorgesteld en betwijfelde of de auto wel tien jaar mee kan, zooals is aangegeven. De heer van de Vail zag in het voor stel een stap in de goede richting. Bij ge- meentelijk beheer heeft men veel beter garan- tie voor den ophaaldienst dan bij een parti- culiere onderneming. Ook uit'een oogpunt van financieel beheer is het voorstel zeer juist. In Schagen gebruikt men des morgens een auto voor het ophalen van vuilnis en 's middags bezigt men het voertuig voor het aanbrengen van zand ten diei^te van terrein- ophooging enz. Dat kan hier ook en dan wordt het een economische exploitatie. Spr. t"L"it .het Engelsch van Baronesse Orczy. (Geautofiseerdevertaling van A. T.) 3) Maar als speelmakker was Tubal wel twee maal zooveel waard als1 Jim, want ofschoon Tubal een jaar ouder was dan Jim, was hij Babs' slaaf, en danste hij naar haar pijpen recies als een groote beer. Waarom kwam "ubal niet? Zij had hem geroepen door het kiezelzand tegen zijn vensterruiten te gooien. Babs wilde een makker hebben op dezen mooi- en morgen, den laatsten, dien zij genieten kon, voordat zij een getrouwde vrouw werd, iiaarna zouden de dagen om te spelen voor- bij zijn. Maar de gedachte aan Jim had den ochtend bedorven. Babs was in disharmonie met alles rondom haar het gefluit van de merel hinderde haar, Dina was vervelend, en de wilde rozen stonden buiten haar bereik. Zij ging gedrukt en knorrig op den tronk van den ouden wilgenboom zitten, die over den vijver heen hing en zij wilde juist gaan hui- len, toen plotseling Tudal voor haar stond, warm en buiten adem, hij had gauw zijn klee- ren aangeschoten en zoo vlug hij kon den ;eheelen weg van het huisje af geloopen. lijn zwarte haar was heelemaal in de war, en hij had zich zelfs den tijd niet gegund, cpj zi]Q gezicht te wgsscben, maai' ze vond zou voor stemmen De heer S e n g e r s dacht dat iemand met een eigen auto het ophalen van het vuilnis goedkooper kan doen dan de gemeente. De heer Mulder merkte op, dat bij de laatste verpachting toch geen enkele houder van een auto inschreef. De heer Opdam meende dat een auto niet bij de tegenwoordige vuilnisbelt kan komen. Maar bovendien, als de tnenschen niet klagen over de wijze van vervoer, be hoeft de gemeente toch niet te letten op de netheid van den wagen. Er rijden zooveel vuile karren. .Spr. geloofde dat de gemeen- telijke exploitatie te duur zal worden, zooals hij met cijfers meende te kunnen aantoonen. Van verschillende zijdetu werd hem opge- merkt, dat hij zich vergiste, maar spr. hield vol met er op te wijzen dat de tijd van schoonmaken van de auto ook gerekend moet worden. Bovendien kan de auto niet op alle wegen komen. Wethouder B a k k e r geloofde van wel. De heer MaasGeesteranus wees op Bergen en noemde de tegenwoordige ma nifer van vuilnis ophalen een aanfluiting voor Heiloo. De heer van't Veer vond het beter om pas dan een auto aan te schaffen als een vaste puinplaats is aangewezem en er een weg heenleidt die berijdbaar is. De heer Van d e Vail had voor het zandvervoer ten gebruike bij den Bergerweg de auto's wel langs bijzondere slechte wegen zien rijden. De weg naar de vuilnisbelt is gemakkelijk zoo te maken, dat de auto er voldoende kan rijden. De heer Vahl wilde eerst een vaste puin plaats zoeken en dan met een auto beginnen het vuilnis op te halen. De Voorzitter wees er op, dat er toch een vaste puinplaats moet komen en dat die toch bereikbaar moet zijn, hetzij met een wagen of een auto. De toestand van nu moet zoo spoedig mogelijk verdwijnen. Toen in den vorigen winter de weg onberijdbaar was, zijn planken gelegd, zoodat de wagen bij de belt kon komen, een auto kan er dus ook wel langs. De heer van d e V a 11 zei dat op de Zevenhuizerlaan over het spoor toch ook een melkauto komt en dat is toch een bijzonder slechte weg. De heer Sengers merkte op, dat de man daar ook eenige malen meer benzine verbruikt dan op een goeden weg. De heer Vahl: Dat kan iniet, hoogstens een derde meer. De heer van't Veer had er bezwaar tegen dat twee mannen noodig worden ge- acht voor het ophalen van het vuilnis. Hij meende dat de chauffeur het alleen wel kan. De Voorzitter legde uit, dat twee man noodig waren, het gaat dan ook veel vlugger. De heer Van d e V a 11 gof nog in over- weging de auto elken dag te laten rondgaan; hoe eerder de vuilnisbakken geleegd zijn hoe beter. Het voorstel van B. en W. wei'd ten slotte aangenomen met alleen de stemmen van de heeren Opdam en Sengers tegen. 4. Verzoek van mej M .C. Bakker om ver- hooging van hare jaarwedde als ambtena- resse ter secretarie. Adressante, die aange- steld werd in Juli 1922, had bij haar ver zoek een lijstje gevoegd van Noord-Hol- landsche gemeenten van ongeveer gelijke grootte als Heiloo, waar overal de ambte- naar ter secretarie veel hooger bezoldigd wordt dan zij. B. eh W. zeiden in hun prae-advies dat adressante bij haar aanstelling in Juli 1922 op geen hooger safaris dan 1000 aan- spraak kon maken, maar sedert is de bevol- king der gemeente zeer toegenomen en is mej. Bakker een niet te onderschattem werk- kracht geworden, zoodat haar salaris thans onvoldoende is. Zij beantwoordt aan de eischen, die gesteld mogen worden aan een goed ambtenaar voor een gemeente als Hei loo en daarom stelden B. en W. voor het sa laris op 1800 te brengen. De heer Mulder vond de verhooging in eens te veel en .wilde behandeling van het verzoek bij de begrooting. De heer Vahl had wel een voorstel tot verhooging verwacht, maar dit ging hem te ver: De heer van 't Veer vroeg waar men zal blijven bij hei loekennen "van dergelijke verhoogingen, als de begrooting reeds is vastgesteld. De heer Opdam vond de voorgestelde verhooging ook te groot. De v o o r z i 11 e r merkte op dat mej. Bakker elders meer kan verdienen en als zij gaat vertrekken, zal Heiloo een oproep voor een nieuwen ambtenaar moeten doen, die stellig meer dan 1800 zal moeten ver dienen. De heer Van d e Vail vroeg of bij het opmaken van de begrooting niet bedacht \?as dat mej. B. schitterend werkt. Sinds dien hem slechts des te aardiger om den haast, waarmede hij gekomen was, toen zij riep. Hij knieldc- neer in het bedauwde gras naast haar en sloeg zijn armen om haar schouders. „Babs!" fluisterde hij, en zij kon zien, dat hij weende, „Babs, Leveling! Ik zal zeker sterven Babs, die nog slechts dertien jaar was, ril- de bij deze heldhaftige verklaring. Zij wist heel goed, wat Tuba! bedcslde, toen hij zeide, dat hij sterven zou. Tubal was verliefd op haar zoo verliefd, dat hij na vand!aag, als zij met Jim zou getrouwd zijn, er niets meer om zou geven, in leven te blijven. Babs voel- de zich zeer volwassen en gewichtig, bewust van haar schoonheid, die't hart van dten ar men jongen zoo in onrust gebracht had Zij voelde zich als de prinses in al de sprookjes, die ooit verzonnen waren. Tubal was de zoon van Longshankes, een pachter, die op Shutford woonde een mooi huis op het goed van Lord Saye and Sele; daarom was Tubal geen heer, zooals Jim zoo dilfwijls en zoo hartelijk zeide. Maar hij was bijzonder geleerd, en zijn dankbaarheia jegens Lord Saye and Sele aandoenlijk. My- lord was inderdaad buitengewoon aardig voor Tubal geweest, want Tubals moeder was de trouwe verpleegster van Lord Saye and Sele in een langdurige en ernstige ziekte geweest de dokter had indertijd verklaard, dat het haar toewijding was geweest, die zijn leven gered had. Hoe dit dan ook zij, My- lord beloonde die goedheid met eindelooze hulpvaardigheid jegens Jubal. Hij zond hem is niets gebeurd, dat een verhooging als tie nu voorgestelde rechtvaardigt. Spr. was wel voor verhooging, maar achtte het oogenblik thans niet gunstig. Hij meende dat men moest wachten tot de begrooting behandeld wordt. De heer Sengers steldb voor om nu 400 te verhoogen en dan nog twee jaar achtereen 100. De heer Vahl vreesde verzoeken om ver hooging ook van andere ambtenaren, als het voorstel van B. en W. wordt aangenomen. De heer Van't Veer stelde voor het ver zoek te behandelen bij de begrooting, om van tusschentijdsche verhooging af te komen. Met een verzoek van den heer Visser had men indertijd evenzoo gedaan. De Voorzitter zou niet graag zien dat mej. B. de dupe werd van dit principe. Hooger salaris komt haar toe. De heer Vahl wilde bij de begrooting dan bepalen, dat het verzoek wordt ingewil- ligd met terugwerkende kracht. De heer Maas Geesteranus Daar schieter. we niet mee op, dan komt het toch nog op de begrooting van dit jaar. Spr. meende, dat het voorstel van B. en W. niet te %ver ging, men moet bedenken, dat het sala ris thans te laag is. De heer Van dl e Vail zou nu voor ver hooging stemmen, hoewel hij tusschentijd sche verhoogingen uit den booze achtte. Voor het vervolg zou hij dan ook beslist te- geni dergelijke verzoeken zijn. Thans wilde hij een uitzondering maken, omdat mej. Bak ker inderdaad te weinig salaris heeft. Spr. wilde echter een loonschaal en stelde vo^r thans het salaris te bepalen op 1400 met vier jaarlijksche verhoogingen van 100. B. en W. namen dit voorstel over, dat hier- op werd aangenomen! met 6 tegen 2 stem- men. Tegen de heeren Mulder en van't Veer, de heer Bakker bleef buiten stemming. (Deelen wij nog even mee, dat alle spre- kers het werk van mej. Bakker ten zeerste apprecieerden. De heeren Muldter en van 't Veer motiveerdem hun stem met te zeggen, dat zij tusschentijdsche verhoogingen" niet wenschelijk achtten.) Geldleeningen. De Voorzitter deelde mede, dat de aanbesteding van de uitbreiding van het electrisch net tot Kapel met de kosten van lichtpunten, meters en deskundig toezicht ongeveer 5000 duurder komt dan verled'en jaar gedacht werd, toen voor dat werk besloten werd tot het aangaan van een geldleening van 20.000. Spr. stel de daarom voor die leening met dat bedrag te verhoogen en het daarvoor noodige besluit te nemen. Werd z. h. s. goedgekeurd1. Eveneens z. h. s. werd besloten tot het aangaan van een kasgeldleening groot hoog stens 20.000 tegen ten hoogste 6 rente. Hierna slutting der- openbare vergade- ring. UIT GROOTSCHERMER. Tijdens het onweer van j.l. Zaterdag werd het electrisch net te Driehuizen geheel ver- stoort. Dit net is een deel van dat van Groot- Schermer, waar de lijnwerker en de adminis- trateur wonen en welk dorp' een half uur gaans van Groot-Schermer is verwijderd. Alle aangeslotenen te Driehuizen zijn door het G. E. B. echter in het bezit gesteld van gedrukte briefkaarten, waarin zij maar een paarw oorden behoeven in te vullen om be richt van een stoornis te doen. Toen de lijnwerker Dinsdagavond in Drie huizen kwam, zag hij bij niemand het elec trisch iicht in gebruik, maar wel zag hij ve- len zich behelpen met een kaarsje of een pe- troleumlamp. Op deze wijze kwam hij op de hoogte van den stoornis op het net, die toen spoedig werd verholpen. Blijkbaar had men te Driehuizen gedacht, dat zonder zich te haasten ook aan deze be- zoeking wel een einde zou komen. De burge- meester heeft nu het schoolhoofd maar ver- zocht de stoornissen spoedig te berichten. De raad vergaderde gistermorgen ten 10 ure. De notulen gaven mevrouw S 1 o o t e n- S m i t aanleiding tot een paar bemerkingen. De Voorzitter verklaarde echter, dat hij niet alle overwegingen, die iemand leidde bij het uitbrengen van zijn stem in de notulen wenschte op te nemen. De notulen werden hierop onveranderd vastgesteld. De Voorzitter deelde mede, dat het college van B. en W. de jaar' wedden voor het vervolgonderwijs te heb ben besproken en besloten hadden geen voor- stellen te doen tot verhooging. Spr. had de woning te Urk, waarover in de vorige ver- gadering de heer Slooten vragen had ge steld, onderzocht. De woning is feitelijk niet bewoonbaar, maar B. en W. hebben besloten de zaak te laten rusten, omdat zoowel de eigc- naar als de bewoner onver.mogend zijn. Spr. deelde hierna mede dat op het oogen blik de uitvoering van het plan electrificatie Schermeer stop staat, omdat een der wei- houders het voorstel heeft gedaan om het ge- naar de Latijnsche school te Reading, waar hij hem bijna zes jaren deed blijven, en daar Tubal ijverig en knap was, werd hij een ge- leerde en uitstekende leerling, doorkneed in Latijn en muziek, en zelfs in theologie. Maar geen geleerdheid of opvoeding kon van den zoon van Longshankes een heer ma ken, en omdat dit zoo was, kon hij nooit din- gen naar de hand van de adelijke erfgename van Stoke Lark. Maar dit maakte zijn liefde slechts des te romantisoher, want, de dichters hebben altijd de hcpelcozc liefde bezongen. Als Babs op het kasteel Broughton was, leefde Tubal slechts voor haar voor haar amusement, pleizier en wil. Het kon hem niet schelen, hoe hij werd uitgelachen, of afge- snauwd, of uitgescholden, en hij verdroeg de sarcastische aardigheden van Jim Fiennes met den heldenmced van een matelaar. Babs hield evenwel van hem als zij Jim vreesde zij was werkelijk een beetje bang vcor Jim en toen haar trouwdag bepaald was, stond zij er op, dat Tubal naar Stoke Lark zou komen, om haar nog eens voor het laatst te zien, omdat het mogelijk was, dat zij hem niet meer zou mogen zien, als zij een- maal getrouwd was, en Tubal lief te heb'ben, als zij Jim Fiennes' vrouw was, zou overspei zijn, waardoor zij zich den toom van God op den hals zou halen. Dus mecht Tubal voor het huwelijk naar Stoke Lark komen, hij lo- geerde in het huis van Topcoat, rentmeester van Squire Brent, die in een met kliraop be- groeid huisje buiten het hek van het park woonde, en op Babs' roep was hij gekomen, h'eele net fe verkoopen aan het provinciaal bedrijf. Naar de voor- en nadeelen wordt een onderzoek ingesteld en een bespreking met de provincie zal spoedig plaats hebben. In verband met de gedane vraag van me vrouw Slooten inzake het houten voorschot aan de schuur van den heer Molenaar, deel de de voorzitter mede, dat de heer Molenaar tot den opzichter had gezegd, dat men hem niet kon beletten, als hij van het geheele voorschot deuren maakte. De'opzichter had dit gerapporteerd en spr. had gezegd „laat hem zijn gang maar gaan", daarmede bedoelende „wij zullen hem wel vinden". De opzichter had begrepen, dat spr. het had goedgevonden. B. en w. kunnen het nu laten afbreken, maar vinden dit te erg. Mevrouw Slooten v.ond het wel mooi, dat de schuur een houten voorschot mocht hebben. Een soepele toepassing van de bouwverordening was wel gewenscht. De Voorzitter nam van die ziens- wijzd actie, aangezien B. en W. bij een moge- lijice decisie daar hun voordeel mede zullen doen. De heer K u ij n vond het jammer. Het kreeg den schijn, dat de een bevoordeelcl werd boven den ander. De Voorzitter had geleerd zich van de schijn niets aan te trekken. Hoofdzaak was of B. en W. in hun handelingen zuiver staan. De heer Slooten was van oordeel, dat het gebeurde een aanleiding moest zijn de verordening te wijzigen. De Voorzitter oordeelde dit niet aan de orde. Een voorstel van B. en W. om voor een con- tributie van 10.per jaar lid te worden van de Volksuniversiteit te Alkmaar werd z. h. st. aangenomen. Mevr. Slooten zou met de electrifi catie van de Schermeer voortgang willen heb ben. Wanneer het net werd overgediagen aan de provincie, dan kan men ook dat overdra- gen. De Voorzitter vond dit niet ge wenscht, de bespreking met de provincie zou spoedig plaats hebben. De Voorzitter deed hierna mede- deeling van ingekomen goedkeuringen op raadsbesluiten, waaronder die van de rooilijn en van de door B. en W. gemaakte instructies voor den gemeentewerkman, den ambtenaar ter secretarie en den gemeentebode. Mevrouw Slooten merkte op, dat er dingen in staan, die zij niet kon goedkeuren. Dat de raad hierover niets te zeggen had, maakte de raadsleden tot marionetten. Het was h.i. het toppunt, dat op de regelingen geen aanmerkingen kunnen worden gemaakt. De V o o s z i 11 e r: De raad heeft deze aangelegenheid aan B. en W. overgedragen. Mevrouw Slooten: Het is wat moois Op voorstel van B. en W. werd besloten aan den heer Severt voor zijn te Alkmaar schoolgaande kinderen een vergceding van 30 per jaar te geven. De voorstellen van B en W. inzake een suppletoire begrooting 1924 groot 6020.505 en een van 1234.605 voor den dienst 1925 werden aangenomen. E>e Voorzitter deelde mede, dat volgens het provinciaal blad het salaris van den ontvanger gesteld was op /490.— met een maximum van 770. Voor den ontvanger, die in functie is, blijft het bestaande gehandhaafd, met dien verstan- de, dat in 5 jaar diens salaris met 30 pet. zal worden verminderd. Aan de orde was hierop het voorstel toi herziening van de bedrijfsverordening G. E. B. 1922. De voorgestelde wijzigingen spruiten voort uit de wijziging in de voorschriften omtrenc da rekening en boekhouding van de gemeen te en werden z. h. st aangenomen. Het volgende voorstel beoogde een wijzi ging in de stroomleveringsverordening van het G. E. B. Met het oog op het bemalen van landerijen stelden B. en W. voor om voor motojrkracht seizoenaansluitingen te maken gedurende Maart tot September voor motoren tot 5 P.K., te gebruiken buiten de lichturen eft daarvoor de helft van het bestaande tarief alzoo 12.te heffen. Verschillende leden oordeelden het wensche lijk die gelegenheid ook voor October aan te stellen. De Voorzitter betoogde, dat voor- zichtigheid met het oog op de verhooging van de maximale belasting zeer gewenscht was, doch zegde nog nadere overweging toe, waar- op ook het voorstel werd aangenomen. Het hierop volgende voorstel was een voor stel van B. en W. om het Vermenigvuldigings- cijfer de helft te verlagen en van 2 op 1 brengen. De Voorzitter zeide, dat hij per- soonlijk op grond van de cijfers had gemeend, dat men met 'n cijfer van 1.3 meer"aan den veiligen kant was. De wethouders vonden het zoo mooi om de belasting met de helft te kunen verlagen, dat zonder zich den tijd te kunnen van zijn ge- zich te wasschen, om de jonkvrouwe zijner droomen een eeuwig vaarwel te zeggen. Spoe dig weende Babs ook, en zwoer, dat wat ook gebeurde overspei of niet haar hart al tijd -Tubal trouw zou blijven en zij altijd Jim Fiennes zou haten, en nooit, nooit dat zwoer zij plechtig zou zij zich door hem laten kussen. En intusschen deed Dina alsof zij vliegen ving, terwijl haar ooren klqpten en haar zij- deachtig haar door den wind bewogen werd. 2. Maar plotseling ontstond er een drama. Ongeveer dertig meter van den wilgeboom, waar Babs en Tubal zaten, had Dina een wes- pennest ontdekt, en de wespen hadden Dina ontdekt. In een oogenblik gonsden zij om haar heen, een had haar al in de neus gesto- ken, de andere trachtten op de manier, die wespen en muggen en dergelijke wezens heb ben een plekje te vinden op het lichaam van de arme, kleine Dina, waar haar lange haar geen beletsel zou zijn voor een goeden steek. Toen Dina het gevaar begreep, had zij zich gauw omgedraaid en rende zij weg; on- gelukkig liep zij voor den wind en er niet te gen in, en de wespen gonsden rondom haar en zouden haar zeker gedood hebben. Babs zag het eerst het dreigend onheil. Zij ontwaakte uit haar liefdedroom, orft haar lieve, kleine Dina omringd te zien door dui- zend vijanden, die het op haar verderf ge- munt hadden. Babs uitte een angstigen gil N.Y. BOEK- EN HANDELS- DRUKKERIJ v/h. HERMS. COSTER EN ZOON, VOOR- DAM C 9, ALKMAAR spr. er mede accoord ging. Netto was de op- brengst het vorig belastingjaar 23000. De inkomens waren toen zeer krap berekend en het is niet aan te nemen, dat de tegenwoordi ge inspecteur dezelfde maatstaf zal volgen. Hiertegenover staat dat de inkomens van 1924 beter zullen zijn dan over 1923. Er is een saldo van 2000. B. en W. meenden-dan ook, dat al loopt de gemeente kans een tekort te krijgen van 2000, het toch met een cijfer van een te moeten wagen. De heer D e Boer vereenigde zich" met het voorstel aangezien ook hij overtuigd 'wap dat over 1924 de inkomsten hooger zul len zijn dan over 1923. Mevrouw Slooten was van oordeel dat niemand iets tegen dit voorstel kon heb ben, waarop dit z. h. st. werd aangenomen. Het Huishoudelijk Reglement voor de Com missie tot wering van Schoolverzuim werd z. h. st. overeenkomstig het ontwerp vastgesteld. De verordening tot herziening van de Ver- ordeningen tegen welker cvertreding straf is bedreigd, werd na een toelichting "door den voorzitter opnieuw vastgesteld. Bij de rondvraag bracht de heer D e Boer nog eens de boqwverordening ter sprake. Z.i. was wel een soepele toepassing gewenscht. De Voorzitter wenschte voor de bouwverordening een zelfde toepassing als met de andere strafverordeningen. Ook deze werden welwillend toegepast. Op voorstel van den voorzitter werd een motie van mevrouw Slooten, waarin B. en W. worden uitgenoodigd om met voorstellen te komen om art. 35 der bouwverordening te wij zigen, dor B. en W. overgenomen. Mevrouw Slooten bepleitte nog een verlaging van de bouwlegesgelden, daarin gesteund door den heer K u i n. De Voorzitter meende, dat de ge meente zich van elke gelegenheid om aan geid te komen moest ontdoen. Voor deze leges wordt in de gemeente a1 heel weinig ontvangen. Spr. had er echter niets tegen om deze leges voor een bouwwerk van 100 M3 op f 3 en daarbeneden on /1.50 te stellen en zegde dienaangaande voorstellen toe. De heer Slooten verzocht B. en W.r 1. een kostenberekening te maken van een nieuwe brug naar Urk, 2. van een nieuwen weg aldaar, 3. daarvoor beschikbaar te stellen een be drag van 25 voor extra werkzaamheden van den gemeente-opzichter. De Voorzitter kon zich met het laatste wel vereenigen aangezien de opzichter voor-zijn f 100.te veel werk doet. De heer P o s oordeelde een weg daar niet op zijn plaats met het oog op de schuiten, die daar van het water gebruik maken. De Voorzitter erkende, dat de zaak gew*enscht was. Spr. verzocht den heer Sloo ten zijn Voorstel op schrift bij B. en W. in te dienen en zegde een behandeling van dat voorstel door B. en W. toe. B. en \V. hadden reeds besproken om de bovenbouw van de be staande brug te vernieuwen en deze een plank breeder te maken. De l)eer S m i t was van oordeel, dat een weg daar geld zou kosten, omdat daarbij ont- eigening noodig was. Mevrouw Slooten oordeelde, dat het wel kon meevallen, In ieder geval was het onderzoek gewenscht. Op een vraag van den heer Kuin deel de de voorzitter mede, dat voorstellen van B. en W. inzake den verkoop van het electrische net eerst bij den raad moest- worden inge- diend. Dit was eveneens het geval met voor stellen die B. en VV. terzake van den directeur mochten ontvangen. De raad neemt in dez? beslissingen. De heer H e ij n e s verklaarde zich niet te kunnen vereenigen met het bewoonbaar blijven van de woning op Urk. Spr. oordeelde, dat de overheid voor een woning, die behoorlijk was, diende te zorgen, om hulp en sprong op. Dit deed Tubal ook, maar hij schreeuwde niet. Hij verloor zijn te» genwoordigheid van geest niet; buiten opge- voed, kende hij het gevaar, dat iedereen zou bedreigen, die traohtte Dina te hulp te ko men. Wat was het leven van een bond waard? Men kan hem te hulp komen en levenslang blind worden tot bclooning. Daarom nam Tubal, kalm en voorzichtig, Babs bij de hand en zei met alle autonteit van zijn negentien jaren: „Kom Babs, het geeft niets of je schreeuwt, de hond is niet meer te redden." Hij was zoo sterk en trad zoo op, en hij hield Babs zoo stevig bij de hand vast, dat zij hem moest volgen. Alles was in veel min der tijd gebeurd dan noodig is om het te ver- tellen. Babs voelde zich el lend ig en hulpe- loos, en toen Tubal jn de richting van het huis liep, bleef zij hem achterna loopen, hoe wel hij haar niet langer vastbield. Maar zij leed om Dina, en evenals de vrouw van Lot, keek zij om. Het tooneel was plctseling veranderd. Daar stond Jim Fiennes de Hemel weet wan neer en vanwaar hij daar gekomen was maar het is zeker, dat hij er was, en op dat- zelfde oogenblik dat Babs zich omkeerde, zag zij hem bukken, den bond opnemen, en zoo hard hij maar kon, met hem in zijn armen naar het meer loopen. Babs bleef plotseling stil staan, iij had geen tijd nog weer te gil- len,/want het volgende oogenblik was Jim in het water gesprongen, en verdwenen hij en Dina onder de oppervlakte. (Wordt yervolgd), Kg—

Alkmaarsche Courant | 1925 | | pagina 5