Alkmaarsche Courant Partjsche Canserieen. a a K00PMAN5 ittWMWesWASft N.V, Boek- en Han- dilsdrukkerij voorh. Herms. Coster Zn. m Zaterdag 30 Mei. SITf ef^V een S'Mef 8fen Ik 8e vorfge week h if Hsndird Zmn en HANDELSONDERWIJS TE ALKMAAR. 5; Aangifte van nieuwe leerlingen voor: a. de Handelsdagschool; b. de Hoogere Handelsschool kan geschieden voor 20 Juni a.s. bij den Directeur, schriftelijk onder opgave van volledigen naam en voornamen, geboorte- datum, alsmede adres van de(n) leerling(e) en van de ouders of verzorgers, en met vermelding van de laatst bezochte school en van de klasse waarvoor toelating ge- wenscht wordt, en mondeling op Maan- dag- en Vrijdagmorgen van 9 tot 10 uur en Donderdagmiddag van 2 tot 3 uur, in het schoolgebouw aan de Doelenstraat, hoek Nieuwesloot. Schoolgeld aan de Hoogere Handels school ongeveer gelijk aan dat voor Rijks Hoogere Burgerscholen, voor de Han delsdagschool belangrijk lager, naar ge- lang van het inkomen. Leerlingen, die zelf niet in Alkmaar woonachtig zijn, moeten zich bovendien aanmelden bij het gemeentebestuur der woonplaats hunner ouders, voogden of verzorgers. De voorwaarden, waarop leerlingen uit andere gemeenten worden toegelaten, zijn aamnerkelijk verlicht. Nadere inlichtingen bij den Directeur der scholen, den heer J. POSTMA. Alkmaar, 29 Mei 1925. Burgemeester en Wethouders van Alkmaar, WENDELAAR, Burgemeester. A. KOELMA, Secrqtaris. VERK1EZING TWEEDE KAMER. Stemmen in eene andere Gemeenle. E)e BURGEMEESTER der gemeente ALKMAAR brengt hiermede ter algemeene kennis, dat bij de op 1 Juli a.s. plaats hebben- de stemming ter verkiezing der leden van de Tweede Kamer der Staten-Generaal een kie- zer, in plaats van in de gemeente op welker kiezerslijst hij voorkomt, in eene andere ge meente aan die stemming kan deelnemen. De kiezer, die van deze bevoegdheid ge- bruik wil maken, kan daarvan VAN 3 TOT EN MET 17 JUNI a.s. IN PERSOON ter gemeente-secretarie aangifte doen. Hij deelt daarbij mede in welke gemeente hij aan de stemming wil deelnemen en geeft tegelijkertijd op zijn naam en voornamen, de dagteekening en plaats zijner geboorte, de gemeente in welke hij op de kiezerslijst voorkomt, en een adres in de gemeente in welke hij aan de stemming wil deelnemen, zoo mogelijk met aanduiding van straat en huisnummer. Van de ter zake op te maken schriftelijke verklaring, waarvan het formulier ter ge meente-secretarie verkrijgbaar is, ontvangt de kiezer een afschrift. De kiezer, die heeft medegeedeeld in eene andere gemeente dan die op welker kiezerslijst hij voorkomt aan de stemming te willen deel nemen, behoort tot het stemdistrict in het- welk hij het door hem opgegeven adres heeft. Bij onzekerheid hieromtrent behoort hij tot het eerste stemdistrict. Aan het opgegeven adres ontvangt de kiezer, die bevcegd is aan de stemming deel te nemen, van den Burge meester der gemeente van dit adres de oproe- pingskaart voor de stemming in die gemeente; De mededeeling van den kiezer hierboven genoemd, geldt tevens voor zijne deelneming aan een nieuwe stemming ingevolge artikel 135 der kieswet. ALKMAAR, den 30 Mei 1925, De burgemeester voornoemd, WENDELAAR. POL 1TIEMAATREGELEN BIJ DE WATERFEESTEN. Bekend wordt gemaakt, dat tijdens de zwemwedstrijden op 1 Juni a.s. des namid- dags, in het Groot Noordhollandsch Kanaal, het meevaren met de zwemmers niet zal wor den toegelaten. In het Afgesneden Kanaalvak zullen tij dens het zwemfeest in dat gedeelte geen vaartuigen worden toegelaten, terwijl aan de wallen geen ligplaatsen mogen worden inge- nomen. Ook bij de punter- en roeiwedstrijden in den Kennemersingel zullen in het gedeelte, voor den wedstrijd bestemd, slechts booten van deelnemers worden toegelaten; andere vaar tuigen worden dus geweerd. De walzijde Victoriepark, tusschen Frie- sche Brug en Vlotbrug is op 31 Mei en 1 Juni uitsluitend 'aangewezen voor plezierjachten en dergelijken, Tenslotte wordt een ieder uit- genoodigd wei te willen medewerken tot het welslagen der feesten; juist hierdoor wordt de stemming verhoogd en de taak der poli tic zoo vergemakkelijkt. Alkmaar, 29 Mei 1925. De Commissaris van Politie. 1 WALRAVEN. PARIJS VOOR ACHT GULDEN. (Van onzen Parijschen Correspondent.) (Nadruk verboden.) Parijs, 16 Mei. Elk jaar omstreeks dezen tijd krijg ik een paar brieven: „Zoo graag zou ik eens een week van mijn vacantie in Parijs doorbrengen maar ik ben jong en niet rijk. Zoudt u mij eens willen aanduiden hoe ik het op z'n goedkoopst kan doen zonder toch al te veel van het interessantste dier reuzestad erbij in te boeten? En mij dan meteen eens zeggen wat het mij ongeveer zal kosten?Ik heb een paar goede beenen en ik wil mij desnoods wel een beetje behelpen met slapen en eten. Het is mij niet te doen om luxe, doch om eeni- ge algemeene indrukken te krijgen en de voor- naamste monumenten en parken, musea, ker- ken en schouwburgen te zien en vooral mij eens te dompelen in dien echt Parijschen atmosfeer, waarvan ik al zooveel heb gehoord en dien men ftergefts anders viudep kan ter ontving van een mijner lezers. Fk krijg er meer zoo, in eenigszins andere bewoordingen doch van dezelfde strekking. Er bestaat in Holland vooral onder het jonge geslacht en ik kan het mij volkomen begrijpen een uitgespro- ken neiging om Parijs eens te zien. De mees- te briefschrijvers voegen er nog bij „Ik ben met de Fransche taal slecht op de hoogte, daar ik sinds de schooljaren niets meer er aan heb gedaan. Ik kan mij met eenige moeite ver- staanbaar maken, maar daar houd het dan ook mee op. Daarom ben ik dubbel bang, in afzettershanden te vallen, en uitgaven te doen, die veel kleiner hadden kunnen zijn en wier omvang mijn verblijf onnoodig zou bekorten. Aan mijn briefschrijver van de vorige week heb ik geantwoord (want hij had de beleefd- heid gehad een postzegel voor antwoord in te sluiten, hetgeen de meesten voor eerste be- zuiniging op hun reiskosten! verzuimen): „Ik geloof dat er meerderen in Uw geval ver- keeren of althans met belangstelling mijn antwoord op uw vraag zouden vernemen. En daar mijn brief tamelijk lang zou moeten wor den en mij de tijd tot het schrijven van lange brieven ontbreekt, zal ik aan deze kwestie eens een artikel wijden, waarin u alle ge- wenschte adressen, aanduidingen en practi- sche wenken vinden zult, welke u begeert." Die belofte, zulk een artikel te schrijven, kom ik thans inlossen. Ik zette hierboven: Parijs voor acht gulden. Het is namelijk zeer goed mogelijk voor de tegenwaarde van acht gulden per dag hier een week of langer te blijven en flink van a! het schoone dat deze stad biedt te genieten. Ik zou in dat geval dan echter aanraden om bij voorkeur niet in een hotel te gaan of ten minste niet in een hotel per nacht te logeeren. Per nacht in 'n bescheiden doch zindelijk ho tel betaalt ge 14 a 18 frs. (Hotel de 1'Arcade, 7 rue de 1'Arcade; hotel Columbia, 16 avenue Kleber; hotel de l'Europe, 15 rue de Con stantinople; hotel Rochambeau, 4 rue de la Boetie) Met wat geluk kunt ge zelfs nog een goedkoopere hotelkamer vinden. Het Ho tel de Paris, 55 rue Pigalle (naast het Neder- landsche restaurant) heeft enkele kamers die voor 10 frs. per nacht worden verhuurd; het Hotel Metropole, 98 rue de Maubeuge; het Hotel Haussmann, 192 boulevard Hauss- mann; en het Ermitage Mosquee Hotel, 4 rue Quatrefages eveneens. Doch ge vischt meestal achter het net, want ge moet het al toevaliig treffen, wilt ge juist komen wanneer een van die goedkoope kamers vrij is. Dege- nen die erin zijn blijven meestal weken of maanden er wonen, en er zijn steeds liefheb- bers genoeg bij de hand. Daarentegen is het betrekkelijk gemakkelijk bij particulieren een kamer te vinden welke meestal ruimer is dan een hotelkamer, doch waar ge het comfort van het hotel (lift, lava- bo met stroomend water, salon, etc.) natuur- lijk mist in den prijs van 250 a 300 frs per maand. Zoekt ge in Parijs woongelegenheid, lang of kort, prijzig of goedkoop, hotel of particu- lier, de beste raad dien ik u geven kan is de ze: wend u tot het „Office du Logement des Arts Decoratiefs" aan't Syndicat d'lnitiati- ve, 4 rue Volney. Men legt u daar een om- vangrijke lijst voor van hotels, pensions en hotels meubles, met alle mogelijke details en met prijzen, welke de directies zich verbonden hebben te zullen handhaven tot einde Juli. Van elk hotel wordt opgegeven of de kamers warm en koud stroomend water hebben en centrale verwarming en of er een telefoon is in elke kamer, en daarbij dan de prijzen wel ke ge er betaalt voor: een kamer met 1 bed, een kamer met 2 bedden, een kamer met prive- badkamer en een of twee bedden, petit dejeu ner, diner, volledig pension. Ook vindt men voor elk hotel opgegeven hoeveel kamers het heeft. Onder de pensions vind ik op die lijst o.a. de volgende: Pension Martha, 97 rue Lauriston (Passy 45 kamers, alle denkbare comforts, 25 a 35 frs. per dag. Pension de Famille, 11 rue Vineuse (Pas sy) 12 kamers, warm en koud stroomend wa ter en centrale verwarming, 25 a 35 frs. per dag. Gauville, 16 rue du Four (faub. St. Ger main) 10 kamers, warm en koud stroomend water, centrale verwarming en lift, 30 a 40 frs. per dag. Bij voorkeur zou ik echter niet in een pen sion gaan. Zeker, het is prettig, precies te we- ten waar ge mee af zijt, doch er zijn verschii- lende schaduwzijden: 1. ;s het eten in zulk 'n goedkoop pension meestal slecht en moet ge er bovendien eten wat de pot schaft, 2e. moet ge maken dat ge aan tafel zijt op het aange- geven uur en komt uw dag u meestal duurder uit doordat ge, u juist op dat uur in een ver- afgelegen stadsdeel bevindend, verplicht zijt een taxi te nemen om naar huis te gaan ofwel het reeds betaalde dejeuner in het pen-ion la- ten staan en eet in een restaurant in de buurt waar ge u bevindt. Ik zou dus een kamer nemen hetzij in een hotel dan wel bij particulieren, in den prijs van 12 a 15 frs. per nacht en steeds mijn maaltijden gebruiken in de buurt waar ik juist was en op het uur dat ik honger had. Dat bespaart geld en tijdverlies. Wat het chapiter hotel aangaat, ik vergat nog erop te wijzen, dat men in Parijs haast geen 1-persoonskamers heeft. Een 1-persoons- kamer met 1-persoonsbed noemt men „cabi net". Zoekt ge er een, vraag dan een „cabi- netEen „chambre", waar ook is altijd voor 2 personen, en een Jit" is altijd een 2-per- soonsbed- In een hotel-kamer met twee bed den kan men dan ook best met z'n vieren sla pen; alleen enkele vreemdelingen veroorloven zich de luxe deze kamers te bezetten met slechts twee personen. Doch dit „entre pa rentheses". Het „petit dejeuner" (eerste ontbijt) ge- bruikt ge of wel in het hotel op uw kamer of wel hetgeen goedkooper uitkomt op de stoep van een cafe. In elke straat vindt ge minstens een tiental cafe's, waar ge een kop koffie of chocola (de thee is af te raden, die is haast overal in Parijs buitengewoon slecht) krijgt voor 1 frs. a 1 -50 en broodjes ^crois sants" of „brioches") voor frs. 0.40 a 0.60. Ge kunt dus vrij. goed en in elk geval gezellig ontbijten voor 2.50 a 3.00 frs. Voor de lunch zou ik u aanraden wat koud vleesch, brood en boter, en een glas melk, bier of koffie. Een schotel met verschillende soorten koud vleesch noemt men hier „une as- siette anglaise", een Engelsche schotel. In de populaire restaurants vindt ge deze voor 3.40 a 4 frs. De bekende Duvals raad ik steeds is&Lai; zij ZJia de .laatste jaren dum: en slecht. De „BouilIons Ch'artier" zijn Sefer. Doch liever koos ik een gewoon restaurant of desnoods een ordinairen „bistro" (wijn- kroeg), waar men op het marmer eet. Zeer goed is Capoulade, in den faubourg Mont- martre, vlak bij den boulevard. Ook de res taurants Saulnier zijn goed. Ge kunt dejeu- neeren a prix fixe voor frs. 4.50 met drank en fooi frs. 6. Beter is echter iets meer ervoor uit te trekken, laten we zeggen; frs. 10In het Nederlandsch restaurant, 55e rue Pialle, krijgt ge voor frs. 10.— wat ze daar noe- men: een Hollandsch koffie-uurtje, d.w.z. sneedjes Hollandsch brood, kadetjes en kren- tebroodjes, met boter en kalfvleesch, roast- beef, koud gehakt, ham, worst, gerookte zalm, garnalen, eieren of kaas en een flinke pot koffie met melk en suiker. Daarmee zijt ge dus volledig ingespannen. Het brood in dit restaurant komt dagelijks per vliegmachine versch uit Holland. Voor hetzelfde bedrag (frs. 10) kunt ge in het Nederlandsch restaurant desgewenscht ook een flinke Hollandsche biefstuk krijgen, met groenten en aardappels. Mochten deze prijzen u wat zwaar vallen. dan weet ik nog een ander prachtig adres! Gaat dan eten m de „Union des Jeunes Gens Chretiens" (de Christelijke Jongemannen- vereeniging) 14 rue de Trevise. Daar krijgt ge een goed maal voor frs. 3.75, alles inbe- grepen, behalve wijn en koffie. Een caraffe- wijn kost er frs. 0.50; een kop koffie frs 0.25. Voor genoemd bedrag krijgt ge brood, soep en groenten zooveel ge wilt en verder natuurlijk vleesch en nog iets toe. Neemt ge 'n abonnement, dan is de pTijs nog iets goed kooper. Het geven van fooien is hier absoluut bui- tengesloten. Een jongmensch dat een kamer heeft van bijv. 12 frs. en zijn beide hoofdmaaltijden in de rue Trevise gebruikt, kan in Parijs behoor- lijk 'levem van frs. 22.50 (drie gulden per dag.) De restaurants waar men zeer goed eel voor frs. 5 a 7.50 zijn legio. In „A la bonne Table" 5 rue Sevestre, vindt men voor frs. 7.50 een overvloedige, goed toebereide table d' hotes, wijn en koffie in den prijs inbegre- pen. „A l'Elephant", 45 rue Pigalle, biedt een zeer goed dejeuner voor 5 frs. en een waarlijk prachtig diner, met vele hors d'oeu- vre, soep, visch, vleesch, enz. voor 6 frs. En zoo zou ik er nog honderd kunnen opnoemen. Ge ziet dus, dat een bedrag van acht gul den per dag nog heel wat luxe in zich sluit! Acht guldens vertegenwoordigen zestig francs, welke ge zoudt kunnen besteden als volgt: Hotel frs. 15; le ontbijt frs. 4; lunch frs. 8; diner frs. 10; samen frs. 37; fooien 10 pet. is frs. 4; algeheel totaal frs. 41. Blijven frs. 19 voor schouwburg (een keer in de twee dagen), trams, omnibussen, me tro, cafe en desnoods eens een taxi. Tusschen de drie gulden en de acht liggen heel een reeks nuances, en het is zeer wel mo gelijk de beste schouwburgen en musea te zien en meermalen de tentoonstelilng te be- zoeken zonder het in den aanhef van dezen brief genoemde bedrag te overschrijden. LEO FAUST. TARWEB10EM..KRISTAI BOEKWEITEHEEL SPECIAALVOOR HUISHOUDFUJK GfBP'JIK Uit «nze Staatsmachitae. Besteding van hun vrijen tijd door arbeiders. Bij een brief van den 4en Mei j.l. deelt de Minister van Arbeid, Handel en Nijverheid aan den voorzitter van de Tweede Kamer den tekst mee van een aanbeveling betreffende de besteding van den vrijen tijd van arbeiders Van 16 Juni tot 5 Juli 1924 is n.l. te Ge neve de zesde zitting gehouden van de Inter nationale Organisatie van den Arbeid van van Volkenbond, bijeengeroepen door den Raad van Beheer van het Internationaal Ar- beidsbureau. In die conferentie heeft de besteding van den vrijen tijd van arbeiders een punt van bespreking uitgemaakt. Men heeft zich be- paald tot de aanbeveling van enkele punten, die, desgewenscht, aanleiding kunnen geven tot wettelijke regelingen in de verschillende landen of op andere wijze bevorderd kunnen worden. Minister Aalberse heeft tegen deze aanbe veling geen bezwaar en meent, dat reeds in ons land vrijwel geheel overeenkomstig deze aanbeveling wordt gehandeld. Toch achten wij het niet overbodig een beknopt overzicht van de wenschen der conferentie te geven. Aan den wensch van arbeiderszijde om de beschikking te hebben over een zekere mate van vrijen tijd, is algemeen voldaan, in zoo- verre althans, dat verboden zijn ingevoerd te gen de werkgevers om meer dan een bepaald aantal werkuren per etmaal te eischen. Be halve de uren voor den slaap, moeten er een zeker aantal uren zijn voor „ontwikkeling van lichamelijke, geestelijke en zedelijke krachten" waaronder ook ontspanning wordt gerekend. De vrijheid om over eenige uren per etmaal vrij te beschikken kan strekken tot vooruit- gang de beschaving en het gebruik van dien tijd kan het productievermogen en de op- brengst van het werk verhoogen. De achtu- rendag is het gevolg van deze overweging en als inderdaad de vrije tijd goed wordt be- steed, kan hij meewerken om het arbeidsver- lies, dat aan den korteren werktijd verbonden is, te compenseeren. Het spreekt haast yanzelf, dat als bijv. bij collectieve argeidsovereenkomsf een zeker ge deelte van het etmaal als vrije tijd is openge* laten, de werknemer over dien tijd de vrije be schikking moet hebben. Aan den eenen kant zullen de arbeiders 'de waarde van dien vrijen tijd moeten begrijpen; maar dat kan alleen leiden tot handhaving van de waarborgen daarvoor, wanneer overi- gens het loon zoodanig is, dat de verleiding niet ontstaat om den vrijen tijd te gebruiken voor betaalden beroepsarbeid. De overweging zou er toe kunnen leiden om het verrichten van betaalden beroepsarbeid van hoogerhand te verbieden, maar zulk een verbod zou weer werkelijk of schijnbaar in strijd zijn met de vrije beschikking van den arbeider over zijn vrijen tijd. Maatregelen in deze aangelegenheid zullen wel zeer goed overwogen moeten worden. Zal de arbeider al het gerief van den over- eengekomen vrijen tijd hebben, dan dient de regeling zoo te zijn, dat de vrije uren 'n aan- eengesloten geheel vormen, voorzoover de aard van de werkzaamheden en de plaatselij- ke omstandigheden zich daartegen niet ver- zetten; en dat waar de arbeid verricht wordt ver van de woonplaats er beh,oorlijke vervoer- middelen zijn met billijke tarieven en geschik- te dienstregelingen. Tot het juiste gebruik van den vrijen tijd behoort ook de hygienische verzorging. Daar om zal er zorg moeten worden gedragen voor bkdgelegenheden en volkszweminrichtingen en dient er aandacht te worden geschonken aan bestrijding van het alcoholisme, de tu- berculose, de venerische ziekten en het dobbe- len. Behalve arbeidsgelegenheid en loon naar arbeid is woongelegenheid eisch der behoefte. Er moet dus gezorgd worden, door medewer- king van nationale en plaatselijke besturen, voor gezonde woningen, tegen een prijs, die, de loonen in aanmerking genomen, bereikbaar is. Natuurlijk hebben de zeden en gewoonten der verschillende volken invloed op de wijze, waarop de vrije tijd kan worden besteed. Bij het vestigen van instellingen, die de gelegen- heid openen tot gebruik van den vrijen tijd, dient rekening te worden gehouden met den smaak en de bijzondere omstandigheden van hen, voor wie zij bestemd zijn, maar toch ook weer zoo, dat het stichten van instellingen, die niet aan de algemeene behoefte zouden beantwoorden, wordt voorkomen. In het al gemeen verdient aanbeveling alles wat strek ken kan tot verbetering van de huishoudelijke omstandigheden en van het gezinsleven, zoo- als arbeiderstuintjes, stukjes grond bij de woning, „kleinvee"-houderij. Verder gelegen heid tot sportbeoefening als middel tot ver- sterking van kracht, gezondheid en energie Ten slotte uitbreiding van vak- en huishoud- kundig onderwijs en algemeen ontwikkelend onderwijs, zooals o.a. bibliotheken, leeszalen, lezingen, technische cursussen en cursussen van algemeene vorming. De overheid kan der- gelijke instellingen scheppen of steun verlee- nen aan het particulier initiatief. Vrij sterk heeft zich geopenbaard 'de zucht naar vrijheid en onafhankelijkheid van hfct le- ven buiten fabriek en werkplaats en de afwij- zing van inmenging van buiten in het parti- culiere leven. Daarom moet vermeden worden alles wat strekt tot het aandringen op het ge bruik van een of andere instelling. Al ont- leenen de overheid en de stichters of onder- nemers van zekere ondernemingen en instel lingen aan hun deelneming in de kosten van aanleg een recht op mede-bemoeiing, toch moet zoo min mogelijk inbreuk worden ge maakt op de vrijheid van hen, voor wie de in stellingen bestemd zijn. In zulke gevallen is het wenschelijk, dat naast de vertegenwoordi- gers van de overheid ook vertegenwoordigers van patroons en arbeiders en vereenigingen in commissie van beheer ztting hebben. Maar een hoofdzaak blijft het, om overal en van alle zijden propaganda te maken voor een goed en redelijk gebruik van den vrijen tijd. Prorinciaal aievws Voordam C 9, Alkmaar UIT OUDKARSPEL. Onze plaatsgenoot D. Hart. Ez. is te Am sterdam geslaagd voor het examen steuogra- fie. UIT WIERIN'GERWAARD. Donderdiagavond vergaderde de Boeren- leenbank onder leiding van den heer R. Kaan. Aanwezig slechts 32 leden. De voorzitter deelde mede: a. dat in 't af- geloopen jaar tweemaal onverwachts kasop- name is geweest en dat alles volmaakt in or- de was. b. Dat het salads van den kassier door het bestuur en de Raad van Toezicht was vast- gesteld op 850. c. Dat het reglement zoodanig was ge- wijzigd dat publiekrechterlijke lichamen geen lid meer kunnen zijtn, doch door de Centrale Raifbank is in dier voege dispensa- tie verleend dat de gemeente en het bestuur van den Polder van de Leenbank gebruik kunnen maken. De heeren De 'Jans, N. Koppes en Jb. Bakker hebben de rekening van 1924 nage- zien. Laatstgenoemde deelt mede alles in orde te hebben bevonden, zoodlat tot goeck keuring en dechargeering werd geadviseerd. Een voorstel van het bestuur om het sala- ris voor dit jaar weer te regelen als dit jaar is geschiedt werd met algemeene stemmen goedgekeurd. Eveneens een voorstel om den kassier dit jaar een gratificatie toe te kennen ad 50. De voorzitter- decide nog mede dat berichj van de Raiffeisenbank was ontvangen dat met ingang van I 'Juni de rentevoef door hen is gewijzigd. In verband daarmedfe werd voorgeshdd om voor onze bank den rentevoet voortaan te bepalen voor spaargelden op 3.48 in- plaats van 3.84 terwijl voor opgenomen gel den 5 pet. zal worden berekend inpl'aats van 5V»- Na eenige discussie werd dat voor-, stel met algemeene stemmen goedgevon-den. Uit het jaarverslag hebben we't volgende aangeteekend. De vereeniging telde than* 82 leden (vorig jaar 80), van de diensten der leenbank werd gebruik gemaakt door 172 inleggers wler gezamenlijk tegoed op 31 December was 208918.48. Het heogst in- gelegde bedrag was 23500, het laagste 5.05. Door 18 personen werd een voor stel opgenomen tot een bedrag van f 91300. Door 15 voorschotnemers werd f 46725 te- rugbetaald, terwijl 14 personen bij1 het einde van het jaar nog schul'dig waren 54075. De totale ontv. bediroegen f 761292.62, de uitgaven f 75797.94. Het. reservefonds be- droeg 376829. De heer R. Kaan werd met op een na al- gemeente stemmen als bestuurslid herkozen, wat eten' heer H. Koster aanleiding gaf om de vergadering te felkiteeren en den heer Kaan hulde te brengen voor zijn uitstekend? leiding. Het zou buitengewoon moeilijk zijn iemand te vinden die de zaak zoo zou kunnen dienen als de heer Kaan. De heer Jb. Kaan Kz. werd met bijna al gemeene stemmen herkozen als lid van den raad van toezicht, terwijl de heer D. Sleuiel eveneens met bijna algemeene stemmen werd gekozen als afgevaardigde naar de vergade- ringen waar de Bank behoort vertegenwoor- digd te zijn. Zoo noodig zal het bestuur een plaatsver- vanger aanwijzen. Als plaatsvervangende bestuursJeden wer- den de oudste ledem van den Raad1 van Toe zicht, de heeren j. Speets en K. Zijps be- noemd. Bij de rondvraag bracht de heer Jb. Kaan Kz. hulde aan het bestuur, inzonderheid aan den voorzitter voor de vele werkzaamheden die hij aan de Leenbank steeds met ambitie verrichtte. De heer St h on ten zou nog iets verder wil len gaan door b.v. aani den voorzitter een douceurtje toe te kennen. De voorzitter zeide dat dit in deze verga dering in ieder geval niet kan worden be- sloten. Bovendien zou hij het ook niet willen. In verband met de geringe opkomst-deelde de voorzitter nog meae dat geen genoegen kan worden genomen met een moncfeling be- richt van verhindering. Dit moet uiterlijk 2 dagen na de vergadering schriftelijk zijn in- rekomem. Is dit niet gebeurt dan zal het be stuur genoodzaakt zijn de boete toe te pas- sen. Daarna volgde sluiting onder dankzeg- ging vooi- die prettige samenwerking. UIT EGMOND AAN ZEE. Inzake het onislag van den gemeente-secre- taris wordt, naar aanleiding van' een later ingekomen brief, een nader onderzoek inge- steld. Gevolg hiervan is, dat de beslissing nog eenigen tijd wordt aangehouden. HEEMSKERK (Mei). Ondertrouwd: J. Beentjes Pz, en A. Bleeker. Getrouwd: Jb. Welboren Wz. en N. Schermer. P. Baltus. Cz. en C E. v. d. Does. Over leden: H. v. d. Saude, wed. vaa •l. v. Scjipoteo, 70 jftiE, - f -> t UIT BERGEN. De baldadige jeugd heeft bijna alle boomen in de St. Antoniusstraat ernstig beschadigd, zulks door de stammen over een groot gedeeb te te schillen. De politie die direct een on» derzoek instelde heeft de daders reeds we« ten op te sporen. 'tis te hopen dat de ben* gels een gevoelige straf krijgen en dit er toe mag leiden dat aan het plegen van dergelijke baldadigheden en straatsohenderijen, welke hier voortdurend voorkomen. eens een einde komt. Door het Gemeentebestuur is verlof ver« leend aan den heer J. E. Miltenburg voor den verkoop van alcoholhoudende dranken anderen dan sterken drank in het perceel aan de kleine Dorpsstraaf, waarin voorheen de barbierszaak van den heer Beekman was. Dit perceel is in* gericht als verkooplokaal voor de melkfabriek „Wilhelmina", terwijl er tevens een gelegenheid gemaakt is om wat te gebruiken. Eveneens werd verlof verleend aan den heer O. F. Nederveen voor het perceel Breelaan 11, waarin een lunchroom wordt gevestigd. Deze lunchroom is van een aardig terras voorzien, de buffet*inrichting alsmede de meubileering is modern. Bij een bcschouwing staat men ver* baasd. dat hier nog zoo'n aardig geheel is verkregen. Donderdagavond is door den Rijksveld* wachter S. alhier een 34*jarig persoon aange* houden, welke door dc politie van Alkmaar was gesignaleerd als verdacht van een onlangs aldaar gepleegde inbraak in een onbewoond perceel. Bij verhoor bleek de aangehoudene te zijn zekere P. Wagenaar, zwerver. gedomicilieerd te Amsterdam, die er tevens van verdacht wordt de verschillende in de laatste weken ge* pleegde inbraken te Bergen op zijn geweten te hebben. De verdachte is denzelfden avond in verzekerde bewaring gesteld en zal voor den Commissaris van Politie te Alkmaar geleid worden. Donderdagnamiddag te ongeveer 6 uur is de heer J. B. S. uit Beverwijk, tengevolge van Een defect aan de stuurinrichting met zijn auto bij den overweg van het spoor van de Kalk* zandsteenfabriek aan den Kanaaldijk tegen een telefoonpaal gereden, waardoor deze omvieL De auto geraakte in de sloot, terwijl de be* stuurder, die geen letsel bekwam, zich tijdig in veiligheid wist te brengen. Vrijdagmiddag verkeerde tc Bergen aan Zee een paard van den sleeper B, in cen zoo« helast zich met: HET VERVAARDIGEN VAN ALLS DRUKWERKEN. HET PLAATSEM VAN ADVER- TENTIEM IN ALLE BLADEN. HET LIVER1N VAN ALL I B1NNEN- EN BUITENLANDSCHE BOEKEN. HET LEVEREN VAN ABONNE- MENTEN OP ALLE BINNEN- EN BUITENLANDSCHE BLADEN. danigen lichamelijkcn toestand, feng volge van een ongeval, dat het dier, om verdci lijden te voorkomen, moest worden afgemaakt.

Alkmaarsche Courant | 1925 | | pagina 9