Bij het schoenentoilet Dient op jfoede creme ge let. De 100-jarige herdenbing van het Noordhollandsch Kanaal, OetesteBjke en lidiamelijke kracht vol gen na tijdelijk gebruik van Foster's Maagpillen. Eht geneesmiddel regelt de gal, bevordert de spijsvertering, verschaft normale werking tier ingewanden, en helpt de lever om ge zond, voedend bloed te, vornien. Alle leaen der familie kunnen dit welbekend huismid- del veilig toepassen. Prijs per flacon van yijftig versuikerde pillen 0.65; in apothe- ken en drogistzaken. overgebracht. De conducteur van de autobus en een inzittende juffrouw werden door glas- scherven licht gewond. De auto is door de politie in De Bilt in beslag genomen. Mr. M. I. DUPARC. f De correspondent te Parijs der N. Rott. Crt. meldde Zaterdag: Het stoffelijJc overschot van mr. Duparc wordt vandaag met den nachttrein naar Ne- derland vervoerd. Er wordt een lijkwagen aangehaakt, waarin mevrouw Duparc, de aeer Addink namens het gezantschap en de heer Asscher plaats nemen. Gistermiddag is het lijk in het legatiege- bouw gekist. Talrijke bloemstukkea werden aangedragen, bewijs hoe vele vrienden het open karakter en de schrandere veerkracht jyan mr. Duparc zkh hadden gemaakt. De gezant heeft alles voortreffelijk gere- geld, zoodat de weduwe thans en bij de rt'is van alle beslonuneringen ontheven is De medeledeo van de commissie voor de tesitoonstelling vootr toegepaste kunst, voor zotover nog te Parijs, zullen vanavond den beoninden overledene de laatste eer bewij- tvo. Velen hebben in den loop van den dag de wed'uwe hun deelneming betuigd. De verassching van het stoffelijk over schot van mr. M. I. Duparc, chef der afdee- jling kunsten en wetenschappen van het de partment van onderwijs, kunsten en weten schappen, zal Dinsdag kwart voor twaal- yen op Westerveld plaats hebben. Zaterdagmorgen omstreeks half acht is in het Diaconessenhuis te Leiden, waar hij een ©peratie had ondergaan, overleden, 60 jaar oud, prof. dr. D. A. de Jong, hoogleeraar in tie vergelijkende ziektekunde en parasitologic, alsmede directeur van het laboratorium voor yergelijkende patbologie aan de universiteit te Leiden. NEDERL. BOND VAN GEPENSION- NEERDEN. De Nederlandsche bond van gepension- Beerden heeft Zaterdag te Utrecht een alge- meene vergadering gehouden. De voorzitter, de heer J. W. StSl uii Den Haag, wees er in zijn openingswoord op, dat dit jaar 8 rekesten bij de Staten-Generaal in- gediend zijn. Het laatst gezonden rekest is nog aangehouden; op alle andere is ondanks alle moeite, afwijzend beschikt. Het blijkt aan alle zijden, aldus spr., dat deze regee- ring niet voor one streven te vinden is; mi nister Colijn is van meening, dat de schat- kist het niet toelaat. Volgens het jaarverslag werd te Delft en IJmuiden een afdeeling gesticht. De heeren Stil, Braster en Hacquebard werden als bestuursleden herkozen; in de vacature-Kuijk werd als bestuurslid gekozen de heer S. Gorter te Enschede. Eenstemmig werd besloten den heer Kuijk, die als penningmeester van den bond fraude zou hebben gepleegd de zaak is inmid- dels bij de politie aanhangig gemaakt als lid te schrappen. Een heftige gedachtenwisseling werd ge- voerd over de schrapping als lid van twee Amsterdamsche leden, die getraclit hadden hun afdeeling af te scheiden van den bond door een referendum onder de leden uit te i schrijven. De woordvoerders van de afdee ling Amsterdam dreigden met afseheiding, tncnen hun leden geschrapt werden. Niette ntm besloot de vergadering met overgroote meerderheid die leaen tc schrappen. Na roodvraag werd de vergadering geslo- fen. HOE HIJ ZIJN LEVEN REDDE. De veehouder v. d. N., te Gouwesluis, is feraauwernood aan den dood ontsna.pt Hij was in't land, toen'een stier, die in zijn na- bijheid! graasde, wild werd en zicli losr.ik- te. Een vreeselijke jacht begon toen. V d. N. kroop door slooten van land tot land, doch de stier bleef hem hardnekkig volgen, al dus de Standaard. Geheel uitgeput kwam v. d. N. ten slotte op een stuk land1, waar een veulen liep, en deze eenige kans tot dekking benuttende, school de man achter het dier weg. De woeste stier sprong toe, en terwijl het arme veulen werd afgemaakt, kreeg v. d. N. gelegenheid, ongezien te verdwijnen, daarmede aan een wissen dood ontsnappen- de. HET TROELSTRA-OORD. Naar Het Volk verneemt heeft het bestuur van het Nederl. Verbond van Vakvereenigin- gen in zijn Vrijdag gehouden vergadering besloten, aan de binnenkort te houden hoofd- besturenvergadering voor te stellen van het - Troelstra-oord een aparte stichting met eigen beheer te maken. De exploitatie van de stichting zal in verbind'ing met het Instituut voor Arbeidersontwikkeling worden ge- voerd Verdei' werd besloten vijf socialistische architecten uit te noodigen een ontwerp te maken van het voor het Troelstra-oord te stichten gebouw. Vooraf zal over de inrich ting van den bouw met alle uitgenoodigde architecten overleg worden gepleegd. DE KON. FAMILIE NAAR ZWITSER- LAND. De Zwitsersche correspondent van de N. R. Ct. meldt Naar ik verneem, zal de Koninklijke fami ne bij haar bezoek aan Zwitser'and ditmaal te Kehrsiten, een aardig gelegen plaatsje aan het Vierwoudstedenmeer, niet ver van Lu- zern en aan den voet van den Burgenstock gelegen, haar hoofdverblijf kiezen. EXAMENS KRANKZINNIGEN- VERPLEGING. KORTE BERICHTEN. Bij Kon. besluit is met ingang van 1 Juni tijdelijk benoemd tot directeur van het proefstation met voorlichtingsdienst ten be- hoeve van den turfhandel en de turfindustrie ir. R. Sybolts w.i. te Delft. De voormalige Duitsche keizer en zijn gemalin, vergezeld van haar jongste kinde- ren, hebben Zaterdagmidag een bezoek ge- bracht aan de Koningin-Moeder ten paleize Soestdijk. Provinciaal nienirs UIT WINKEL. Tot molenmeester van den Nederlands- polder te Winkel is benoemd de heer A. Mantel te Winkel. De heer F. L. Oudendal, gemeentc- gencesheer alhier, is benoemd tot Jste ge- neesheer van het Sanatorium Hoog-Laren. UIT ST. PANCRAS. (Zuideinde). Den eersten Pinksterdag werden de serie- wedstrijden van S. D. W. beeindigd. Aller- eerst speelden Holland I en D. T. S. II den de vorige maal gestaakten wedstrijd, welkc door Holland met 30 werd gewonnen. Hierna speelden de winners tegen de Dij- kers van Zaandam met denzelfden uitslag in het voordeel van de Dijkers. Na afloop had in het cate Beers de prijs- uitreiking plaats door den voorzitter, die te- vens een woord van dank bracht aan alien, die hadden meegewerkt tot het slagen van deze wcdstrijden. UIT SCHOORL. Zaterdagavond had met de tram, wclke te ruim 5 uur vanuit Alkmaar hier aankomt, een ongeval plaats, dat wondergoed is afgeloo- pen. Een familie, die bij de hier wonachtige fa- milie B. de Pinksterdagen zou komen door- brengen, behoorde tot de passagiers van evengenoemde tram. Even voor ons station had een ongeveer 4-jarig jongetje van deze familie het onceluk door de deur uit den wa- gen te vallen. Onmiddellijk stopte de trein. Het kind werd bijna ongedeerd, met slechts een kleine buil op het hoofd, opgenomen. OUDORP. (Mei.) Geboren: Agatha, d. van Nicolaas Venneker en Agatha Korver. Theodorus, z. van Willem Wijte en Tecla Dudink. Pieter Maria, z. van Pieter Nieuweboer en Margaretha Korver. Overleden Nicolaas Wester, 4 we- ken. Joseph Schouten, 9 jaar. Maria van der Veer, 13 maanden. Ondertrouwd: Theodorus Kuiper, alhier, en Catharina Dekker, te Egmondbin- nen. Geliuwd Jacob Gerardus Mooij en Trijntje Pronk. UIT SCHERMERHORN. Het mond- en klauwzeer heeft ook in deze gemeente haar intocht weer gedaan. Bij een paar veehouders alhier zijn eertige koeien aangetast. De ziekte is echter nog al niet van ernstigen aard. De toestand van den'heer R., alhier, die Vrijdag uit een paal van het G. E. B. zoo cngelukkig kwam te vallen heeft het noodza- kelijk gemaakt, dat hij voor eenigen tijd in het St. Elisabeth-gesticht te Alkmaar moet worden opgenomen. Zaterdag j.l. is hij op ad- vies van den dokter dan ook daarheen ver voerd geworden. Naar men ons mededeelt is na onderzoek- aldaar gebleken, dat een of twee ribben zijn gebroken. UIT HEILOO. HISTORISCH GENOOTSCHAP ,,OUD-WESTFRIESLAND". Uitspraak der jury betrekking hebbende op de door dat genootschap uitgcschreven prijs- vragen. Een-acters, waarin het schoone en eigen- aardige van het West-Friesch dialect en die VP -zuivere terpentijncreme. •iHiviHiiiinnonniiiiippyMM folklore van dat gewest uitkomen. lste prijs A.: Gouden medaille met getuig- schrift, Boerenschroom met „het erfdeel van Peet Meray". (Schrijver wenscht onbekend te blijven.) lste prijs B.: Gouden medaille met ge- tuigschrift. Mevrouw IJ. S. E. Wegener Sleeswijk geb. Van Balen Blanken te Leeu- warden met „Het Kedoo". 2de prijs: Groote verguld zilveren medail le met getuigschrift. G. C. van Balen Blan ken, arts te Spanbroek met ,,'n vreemde eend in de bait of vraijen it laijen". 3de prijs: Zilveren medaille met getuig schrift Mevrouw T. Bakker geb. Mantel "te Noord-Beemster met ,,'n ouwejaarseivend-kof- fieuurtje". 4e prijs: Zilveren medaille met getuig schrift G. Kooijman te Bergen, N.H., met „Boelhuis". Typisiche West-Friesche liedjes onder de- zelfde bepalingeri en voorwaarden als voor de een-acters vastgesteld. Eerste prijs: Groote verguld zilveren me daille R. Slot, Lett. Docts. te Katwijk aan Zee met „Et Voorjaar". Tweede prijs: Zilveren medaille Mevrouw IJ. S. E. Wegener Sleeswijk geb. Van Balen Blanken te Leeuwarden met „An West-Fries- land". 3 derde prijzen, zilveren medail'les met ge- lijk aantal punten behaald door: a. Jb. de Jong te Hoogkarspel met „Veertien dagen voor Kerremus". b. G. C. van Balen Blanken, arts te Span broek, met Aafje van't Zand. c. G. C. van Balen Blanken, arts te Spanbroek, met ..Reintje". Vierde prijs: Mevrouw T. Bakker geb. Mantel te Noord-Beemster, met „Main buur- maidje". Juryprijs: Jb. de Jong te Hoogkarspel, met „West-Friesland". Bestuursprijs: R. Slot, Litt. Docts. te Kat wijk aan Zee met .,Kikkerliedje". Niet in't West-Friesch geschreven maar overigens als zeer verdienstelijk, door tie jury geoordeeld en op West-Frieslandi betrekking hebbende. 1. Zilveren medaille, D. Pijper te Op- meer met „West Friesch Volkslied". 2. Zilveren medaille, Jb. de Jong te Hoogkarspel met „Mijn Vaderland". 3. Zilveren medaille Jb. die Jong te Hoog karspel met „West-Friesland" en ten slotte een extra medaille door het Bestuur aange- boden aan den 87-jarigen P. Kay Dz. te Op- meer voor zijn ingezonden „Krelis en Lijs- je". Aan het einde van het rapport door de jury uitgebracht werd het Bestuur van het Historisch Genootschap gelukgewenscht met het succes waarmee het uitschrijven van de prijsvragen bekroond was geworden en ge- teekend door: J. Schuitemaker Cz. te Amsterdam. N. H. Bruins te Hoorn. Mevrouw A. C. BolDenijs te Beirgen, (N.-H.) Namens het Bestuur van het Historisch Genootschap „Oud West-Frieslan<f": VAN BALEN BLANKEN, te Spanbroek, Voorzitter. RUITERMAN te Hauwert, Secretaris. 8p©rt Stadsnienws De Alkmaarders kunnen ook feestvieren, aldus mevrouw Smit in haar toespraak als 1 e secretaresse van Oud-Alkmaar op het Doe- lenveld en inderdaad is deze uitspraak ook gister weer ten voile bewaarheid. Het was ongekend druk op Oud-Alk maar en ook de concerten in den Muziektuin werden gister zeer druk bezocht. Van de dansgelegenheden in Alkmaar werd door honderden gebruik gemaakt. Het was zoo druk in de stad, dat het in Bergen, met Pink ster het uitgaansoord voor den kop van Noord-Holland, stiller was dan jaren te vo- ren. Gister was het weer voor de zeilwedstrij den op de Alkmaarder Meer zeer geschikt, doordat de wind minder sterk was, ja zelfs voor zeilwedstrijden zoo gunstig als maar zelden voorkomt. Toen om 10.30 uur-aan de Handelskade aan boord van het instructievaartuig „Prins Hendrik" de officieele ontvangst door het Hoofdcomite van de eereleden en genoodigden Elaats had, welk vaartuig aan de Handelsr ade gemeerd lag, stond de Handelskade reeds vol met honderden toeschouwers. De feestelijke stemming werd ten zeerste vcrhoogd door een groot aantal met vlaggen en wimpels versierde vaartuigen, waaronder een convooi motorbooten van de veilingsver- eenigingen van den Langedijk, Warmenhui- zen en andere plaatsen. Aan boord van het instructievaartuig wa ren de aanwezigen de gasten van het gemeen- tebestuur van Alkmaar, dat zich als een uit- nemende gastheer deed kennen. De ontvangst bestond in een begroeting van de genoodigden. Aan boord merkten wij op den minister van waterstaat, den heer' van Swaay, den vice-admiraal van den Helder, den heer Fock, den heer Mr. H. Smeenge, lid van de lste Kamer en voorzitter van de vereeniging „Schuttevaer", den inspecteur van den Rijks- waterstaat, den heer Remaer, de ingenieurs van den waterstaat J. A. Ringers en J. C. Scherp, de burgemeesters van den Helder, Alkmaar, Beemsfer, Anna-Paulowna, Aker- sloot, Ilpendam, Zuidscharwoude en de Rijp en de wethouders Thomsen, Mr. Leesberg en Ringers van Alkmaar, alsmede verschillende leden van de Kamer van Koophandel. Aan boord was een gezellig strijkjc, onder leiding van mej. Regouin uit Haarlem. Gevolgd door het Langedijker convooi van motorbooten werd naar de Alkmaarder Meer gevaren. Tijdens den tocht was het opvallend te zien hoeveel de boerderijen in den Scher- mer beneden den waterspiegel van het Kanaal staan, n.l. vier meter, zoodat men hier de vogels lager kan zien vliegen dan dc visschen in het kanaal zwemmen. Dc groote beteekenis van het kanaal voor dc binnenscheepvaart in Noordholland kwam wel het sterkst tot uiting in de verschillende opschriften van de versierde vrachtmotorboo- ten, in welke opschriften het verlangen naar de verwezenlijking van de plannen der West- Friesche Kanaalvereeniging algemeen tot uit- drukking kwam. Een der" opschriften luidde: „Reeds 100 jaar dit kanaal bestaat en nog geen schip door West-Friesland gaat". De Alkmaarder Meer, waar ter eere van het 100-jarig bestaan van het Noord-Hol- landsche Kanaal zeilwedstrijden werden ge houden, bood een zeldzamen aanblik. Nimmer waren zooveel verschillende vaartuigen bij- een. Filmoperateurs en fotografen haastten zich van dit alles zooveel mogelijk in beeld te brengen, maar zeker was het jammer, dat geen van onze Hollandsche kunstenaars aan- wezig was, om dit waterfeest in kleur op doek te brengen. Op het eilandje in de Meej*, dat anders meestal te drassig is, doch dat nu een heerlijk hooiland was, heerschtc een gezellige drukte. De clou van dezen dag was wel de zeer spannende race tusschen de zes meter jach- ten. De Hollands Hope met den heer De Vries Lentsch als stuurman maakte een schit- terenden start. Mr. Carp had het pngeiuk ylak yoor het starfechot 3e Admfraal <fe Ruyter nog te moe- ten draaien en startte daardoor het slechtst. De boei bij Akersloot werd als volgt geno men: 1 Hollands Hope, 2. Saenden, 3. Ad- mnaal de Ruyter. Zij het in den wind "'aan wist Saenden met den heer J. Vreede aan het stuur zijn positie te verbeteren en nam het eerst de boei aan de Woude. Doordat de Saenden een slagje moest ma ken, herovcrde de Admiraal de Ruyter weer dc eerste plaats. De Saenden wist niet zoo hoog aan den wind te komen als zijn beide mededingers en moest zich tevreden stellen met de derde plaats. Mr. Carp ging bij de Stierop't eerst op de boei met 222 seconden voorsprong op dc Hollands Hope. Hierna volgde een loefpartij tusschen Hol lands Hope en Saenden, waarvan mr. Carp handig wist te profiteeren en met 34 secon den voorsprong op de Hollands Hope de eerste ronde won. Met 2 minuten 34 seconden op de Saenden won de Admiraal de Ruyter deze interessan- te race. De beide 6 M. jachten raaakten een zeer goeden indruk. In de overige klassen werden de prijzen als volgt behaald: Vrijbuitersklassee: 1. Dirk Duyvel, van W de Vnes Lentsch in 1.42.1; 2: Vrijbuiter van Synd. Vrijbuiter in 1.44.30. Scheldejollen: 1. Willy, van G. de Vries Lentsch, in 1.51.44. Regenboogklassen1. Brasem, van O. Na- han, m 1.43.9; 2. Iris, van J. Brouwer, in \Ao.d2. Tjotters en schouwen; 1. Wetterwille, van A. Sprenger, in 1.11.47. Z. Z. V.-klasse: 1. Lietbeth, van H. Vell- llu.'Ast4n 1 i -■ Albatros, van H. Noe, iu 1.49.57. 12 Voetsjoilen voor dames: 1. mej.. Stap, «t, Shor, in 1.4.26; 2. mej. Hin, Haarlem^ 'n_ i 3- mei- Stroeve, met Pinokkio, in 1.5.47. 45 M-'. kruiserklasse: 1. Kemphaan, van H J. Pluijgers, in 1.30.30; 2. Loes, van P. Mo lenaar, in 1.32.23. 9''-jno^e: L Wilhe!mina> vau J Lefebure, in iju.oo. 12 Voetsjollen: 1. Marietje, van W de Vries Lentsch in 1 2.30; 2. Kijk Uit, van P. pil Jr., in 1.3.45; 3. Boreas, van M. de Wit, in 1.4. Nationale groepswedstrijden: l. Loos- drecht met 41 punten; 2. Haarlem team; 3. Z. Z. V team. Om half dric werd naar Alkmaar terug ge- varen, waar duizenden vanaf de Handelskade ?en 2. K M. zwemwedstrijd en de 300 en 1000 Meter een- en tweepersoons kano's-wed- strijden volgden. In den Kennemersingelgracht werden be- hendigheidswedstrijden in het varen met punters door inwoners van de Langendijken. benevens in het snelvaren met roeibootjes door Alkmaarders gehouden. Ook hiervoor bestond groote belangstelliiig. Om half zeven vereenigden het comite en de genoodigden zich aan een diner in de Line, aangeboden door het gemeentebestuur van Alkmaar, waar een gezellige stemming heei schte en waar verschillende personen het woord voerden. Aan taiel heette de burgemeester de genoodigden wclkom, dank brcugende spc- ciaal aan den minister, aan het hoofdcomite en aan alien, die voor het welslagen van dit herdenkingsfeest hadden medegewerkt. Uit- voerig stond spr. stil bij de plannen van de west-rneschc Kanaalvereeniging, waarvan hij lioopte, dat alien de verwezenlijking van die plannen, die van groot belang zijn voor de economische ontwikkeling van dit gewest, zouden beleven. Minister Van Swaay bracht hulde als regeeringsvertegenwoordiger aan het ge meentebestuur van Alkmaar en gaf als zijn meening te kennen, dat Alkmaar bij de verwe zenlijking van bovengenoemde plannen zeer 2 »ir nog tot grootcr bloei zou komen. Mr. Smeenge hield als voorzitter van „5chuttevaer" een warm pleidooi voor de tot- standkoming van die plannen en huldigde den ontwerper van het Noord-Hollandsch Kanaal, den heer Blanken, die het kanaal zoo had ge- projecteerd, dat „Schuttevaer" gedurende het 100-jarig bestaan van dit kanaal daarovei mmmer ten klacht had ingediend. Spr. eindigde met den wensch, dat West- rriesland spoedig de kanalen zal krijgen, die het behoeft. Na dezen spreker voerden nog tal van aan wezigen, onder wie mr. Sluis "en de heer Arntz, als voorzittei van de Kamer van Koophandel, het woord. Na het eindigen van het diner ging het ge- zelschap in optocht, vooraigegaan door het muziclxorps van Oud-Alkmaar, naar het Doelenveld, waar de burgemeester op geestige wijze de prijswinnaars van de zeil wedstrijden bekend maakte. Mr. J. P. Bosnian sprak namens „Alc* maria woorden van dank tot het gemeente bestuur en huldigde den burgemeester onder instemming van de aanwezigen als de stuw- kracht van de fasten. Alkmaar heeft op succesvolle wijze de her- denking van het 100-jarig bestaan van het Noord-Hollandsch Kanaal ingezet, welk feest ook als propaganda voor de totstandkoming van de plannen van de West-Friesche Ka naalvereeniging is bedoeld. Enornw belangstelling bestond er voor de zwem- en kanowedstrijden, in het kanaal. Langs beide cevers volgde een dicht opeen gepakte mcnschen-massa het verloop van de uedstrijclen, die wat het weer betreft onder geen beterc omstandigheden hadden kunnen plaats vinden. De tenvperatuur van het water was volko men geschikt: plm. 64 graden. De nationale 2 K.M. zwem wedstrijd, uitgc schreven door „de Alkmaarsche Waterratten", bracht mooie successen. Buiten mededinging zwom mee de bekende internationale zwemmer Cor Zegger, deze viel echter al zeer spoedig uit. Om welke reden is ons onbelcend. Er waren 36 deelnemers, 14 dames en 22 heeren. Van de 43 deelnemers op het pro- gramma voorkomende wareo 11 niet opge- komen, daarentegen had nog een 4-tal anoe- ren /ich laten inschrijven. Tijdens den wed strijd vielen 5 deelnemers uit, w.o., zooals ge- zegd Cor Zegger. De jury bestond uit de heeren, dr. M. J. van Dam; H. L. Frankcnberg; C. H. Michon; A. Sietsma; J. C. L. Wijdeman; A. S. Szrfn (bondsoifidai) en A. M- Mxtidholf. Dezis examens zijn voortgezet met de candi« daten uit het Provinciaal Ziekenhuis te Bak- kum: De uitslag is als volgt: Eerste overgangsexamen, 10 candidaten, af= gewezen 1, geslaagd: J. Beentjes. T. Heijnes, H, Kossen, E. Landers, J. E. Licht M. Popp, M. C. ruin, J. de Vries en W. F. Zaal. Tweede overgangsexamen, 31 candidaten, af» gewezen 7. geslaagd: B. Alot. M. C. Baart Scheer, J..A. Beerman, C. M. van Bcrcum, T. Re«iee, F. Blaauw, J. Ekauw, A. Bos, M. Koop» man, gehoren Bijl, 3. A. van de.r Draan, J. L. de Feber, K. Gouma, L. M. Grandia, A. M. G. Hagen, W. .ioziasse, C. C. Kloet, A. Kraak, B. de Kruijff, E. S. Langenkamp, G. den Ouden, C Prinsen, \V. C. Verdaasdonk, J. Versluijs en P. de Wild. Tweede gedeelte (oud), 2 candidaten, ge; slaagd: C. H. Bruins en D. Mulder. Derde gedeelte (oud), 13 candidaten, afge* wezen 1, geslaagd: G. Boterman, L. Dedert, G. Eggerddng. N. Fekkes, D. Kromhout M. J. de Krijger, G. Lous, M. van Maastrigt, J. B. van Ojik, M. L. Groote Wolthaar. L. M. Grijsen geboren Groote Wolthaar en A. A. van Zelst. De examens worden voortgezet. Uitslag Sericwedstrijden op Zaterdag 30 Mei. Afd. A 2e ronde, E. H. S. I HaarlemS. L. T. 0. I Amsterdam, uitslag 01. Wcdstrijden op 1 Juni, Afd. D 2e ronde, V. A. T. C. adsp. AlkmaarRood»Wit adsp. Alkmaar, uitslag 20. Afmattingswedstrijd om een medaille. V. V. H. adsp. HeilooStormveld adsp. Santpoort, uitslag 13. Afd. B. 3e ronde. Stormveld II SantpoortD. S. K. I., Haarlem, uitslag 21. Afd. B 2e ronde. S. C. A. II AmsterdamD. I. S. II Haarlem, uitslag 41. Afd. B 2e ronde. V. A. T. C. II AlkmaarVolewijcker II Am> sterdam 03. Afd. A 2e ronde. S. D. W, III AmsterdamS. C. A. I Amster» dam. 04. Afd. C 2e ronde. V. A. T. C. Ill AlkmaarNauwerna II, uit« slag 30. Afd. D. Demi*Finale. Stormveld adsp.Winnaar wedstrijd 10. De heer N. Bijl zal op 6 Juni a.s. de priester» wijding ontvangen. Op 7 en 8 Juni zullen de kerkelijke feesten plaats hebben, terwijl de feestpredicatie wordt gehouden door pastoor B. T. F. de Jong, oud*pastoor alhier, thans te Helder. Er heeft zich een commissie gevormd om het in« en uitwendige der parochiekerk een feeste; lijk aanzien te geven. Geslaagd zijn voor het machinistem examen de hccren Chr. Harreveld en N. Roo« denboog, alhier. Zaterdag is een aanvang gemaakt met den Heerenweg (voorheen Molenweg) van spramex te voorzien. DE INTERNATIONALE ZEILWED. STRIJDEN OP HET ALKMAARDER MEER. Op het Alkmaarder meer werden Zondag zeilwedstrijden gehouden, georganiseerd door de Zaanlandsche Zeilverecniging. Op het Alkmaarder Meer gekomen bleek de wind van dicn aard te zijn, dat de 12svoetsjol» len niet in de nationale grocpswedstrijden kon» den starten. Met de 45 kwadraat en de Regen= boogkksse vormden de Vrjjbuiters de belang; rijkste races van dezen dag. De Vrijbuiter van het Syndicaat Vrijbuiter te Amsterdam, stuurman de heer P. Bon, werd eerste in 1.49.30. Tweede aankomende was de Compean van J. Letebure in 2.1.12. De Dirk Duyvel van den heer W. de Vries Lentsch sloeg aan den lagen wal vol en mocst den kamp daardoor opgeven. Van de Scheldejollen, waarvan er slechts drie waren ingeschreven, vcrschenen er twee aan de start. Gerdina van Gebr. Avondrood gaf in de eerste ronde op, Willy van den heer G. de Vries Lentsch zeilde de baan in 2.3.57. De Regenboogklasse kwam volledig aan dcri start. De Brasem, eigenaar Oscar Nathan, werd eerste in 1.46.17. De heer A. Huber, Haarlem, werd met de Meteoor tweede in 1.50.35. De Ddclasse, kleine sloepen B, groote gon* dels, tjotters en schouwen, Z. V. V.;klasse, groote sloepen, 12 voetsjollen voor dames en de gemengde klasse hebben met het oog op den sterken wind niet gestart. Een mooien strijd leverde de 45 M2. kruisers klasse. De 5 deelnemers gingen vrijwel gelijk door de start. Na het nemen van de eerste boei I loopt Coppelstock van den heer C. D. Schudde« boom beduidend uit, terwijl de Walta van den heer P. Bon als laatste de eerste boei neemt. Alhoewel de Coppelstock bij de tweede boei 'ieerst in den wind gaat, weet de Walta haar positie dusdanig te verbeteren, dat zij onbe= dreigd de eerste ronde wint, gevolgd door Kemphaan van den heer Pluijgers, Rotterdam, en den heer C. D. Schuddeboom. De Coppeb stoci, die steeds dicht bij de Walta wist te bfij» ven, kon niet verhinderen, dat eerstgenoemde met een ruime scheepslengte eerste werd in 1.33.15. De Coppelstock van den heer Sohuddc; boom werd tweede in 1.35.47. Csklasse: lste Wilhelmina van J. H. Lefebure in 1.27.13. 12»voetsjollcn. Van de 20 ingeschreven vaars tuigen komen er 14 aan den start. Ook in deze klasse wordt door de deelnemers de start vrij; wel geiijktifdig genomen. In plaats van ccnmaal de groote baan, wordt nu tweemaal de kleine baan gezeild. Loodsje van den heer Pluijgers moet in de lsto ronde den strijd door omslaan opgeven. Cuidao van ir. B. Bolger vcrspeelt zijn kans door de boei aan te varen; minder gelukkig is ook de 135. die de boei verkcerd neemt. Het results at van de jollen is, dat Marictjc van G. de Vries Lentsch eerste wordt in 49 mina 43 sec.; 3de Duimelot van A. H. Vcrkade, Zaan; dam, in 51 min. 15 sec; 3de Puck van K. L. Put* ters Gobel in 51 min. 24 see.; 4dc Mermaid van K. Brouwer in 51 min. 30 sec; 6de Kijk Uit van P. Dil Jr. in 51 min. 51 sec. Den velen belangstellendcn wachtte een te* leurstelling, doordat de stuurlieden van de zes« meterklasse het met het oog op d'em wind niet wenschelijk aohtten te starten. Aanvankelijk werd daarop besloten te halfzes te starten, doch ook dit voornemen lieten de zesmeterzei* lers varen. ATHLETIEK. De athletiek;verceniging ..Alkmaar" nam gisteren deel aan de groote nationale wedstrij* den te Hoofddorp. Van de 28 deelnemers bij het discuswerpen werd A. Stins no. 4. Bij de 1500 M. snelwandelen werd F. v. d. Molen no. 2, achter den Amsterdammer A. Verleng. Zijn loopen werd geroemd. S. Noom werd no. 1 in zijn serie in 11 4/5 sec. en 3 in serie 200 M. H. de Bakker en H. Ploegcr elk no. 3 in 100 M. serie. De A. V. .Alkmaar" behaalde dus mooie successen. Andere week gecft deze vereeniging bij den wedstrijd Alcmaria*VictrixV. O. C. een de> monstratie.

Alkmaarsche Courant | 1925 | | pagina 6