Mijnhardk's Hoofdpijnkabletten Oe eerste, die aankwam (even voorbij bet Victoriebeeld was het keerpunt) was Jacques Kohler, de veelbelovende zwemmer van het IJ te Amsterdam. De cerste der dames was mej. M Baron van O. D. Z. te Rotterdam. De Alkm'aarsche dames en heeren sloegen sen kranig figuur. Mej. Koeman kwam als derde van de dames aan, zij was no. 14 van de geheele nationale ploeg. De jeugdigc H. Caarls kwam als no. 3 in den nationalen wedstrijd aan. Hieronder volgt de volledige uitslag: Heeren: I. Jacques Kohler (Het IJ, Amsetrdam) 33 min. 55",-. sec.; 2. F. J. A. Kuyper (Dolfijn Amsterdam) 35 min. 10*/s sec.; 3. H. Caarls (D. A. W. Alkmaar) 37 min. lO'/s sec.; 4. P. H. Plantenga (D. J. K. Amsterdam) 37 min. 57*/s sec. Dames: 1. Mej. M. Baron (O. D. Z. Rotterdam) 38 min. 25*/« sec.; 2. mej. T. Bouwmeester (O. D Z. Rotterdam) 39 min. 49*/« sec.; 3. mej J. Koeman (D. A. W. Alkmaar) 42 min. 31'/s sec.; 4. mej. W. Cauwe (O. D. Z. Rot terdam) 42 min. 41!/» sec. Extra prijzen voor Alkmaarsche heeren. I. C. H. Lind (D. A. W. Alkmaar) 42 min. 19VS s^c- 2. D. G. van Beek (idem) 43 min. 43'/., sec. Extra prijzen 'Alkm. Dames. 1. Mej. L. Koning (D. A. W. Alkmaar) 46 min. 47 sec. 2. mej. A. M. Krom (idem) 48 min. 13 sec. Prijzen voor iaatstaaakomende Alkmaar sche dame en heer, mevr. Michonde Jong en J. J. Pesser (beiden van D. A. W.) De prijsuitreiking had na afloop der kano- wedstrijden plaats in hotel .Ceres". Nadat de heer A. M. Middeihoif, voorzittcr van ,,D. A. W." een enkel woord gesproken had gal hit het woord aan dr. Van Dam, wien door den burgemeester verzocht was namens hem de prijzen met een toepasselijk woord uit te reiken. Dr. van Dam kweet zich op prettige wijze van deze taak, nadat hij een woord van dank gericht had tot alien die hadden medege- werkt tot het slagen der wedstrijden, sped- aal aan den heer A. M. Middelhoff, die met zijn zwemclub „D. A. W." de wedstrijden or- ganiseerde. Jacques Kohler werd bezitter van den zij- veren wisselbeker, dien hij delinitief zal be- zitten als hij hem 2 maal achtereen een of 3 maal in het geheel wint. Voor hen die er belang in stellen, laten wij hieronder volgen de juiste volgorde van aan- komst der zwemsters en zwemmers. 1. Jacques Kohler (Het IJ, Amsterdam); 2. F. J. A. Kuijper (De Dolfijn Amsterdam); 3. H. Caarls (D. A. IV. Alkmaar); 4. P H. Plantenga (D. J. K. Amsterdam); 5. J. F. Schutte (Het IJ); 6. Mej. M. Baron (O D. Z. Rotterdam); 7. A. H. Cassing (D. J. K 8. mej. T. Baumeester (O. D. Z.); 9. Kor- pershoek (Rotterdam); 10. J. v. d. Berg (Nereus, Zaandijk); 11. J. Schreutelkamp (Z. B. en Z. V. Zwolle); 12. N. Kroese (A. Z. Amsterdam); 13. C. H. Lind (D. A. IV. Alkmaar): 14. Mej. J. Koeman (idem); 15 rrtej. W Cauwe (O. D. Z 16. D. G. van Beek (D. A. W. Alkmaar17. mej. To de Jel (O. D. Z.); 18. mej. Leibbrandt (Nereus, Zaandijk); 19. Mej. M. Kersseboom (O D. Z.); 20. J. F. van Lunteren (R. Z. C. Rot terdam); 21. W. A. Coerengel (A. Z. Am sterdam); 22. M. A. Giltes, (D. A. W. Alk maar); 23. mej. L. Koning (idem); 24. mej. 'A. M. Krom (idem); 25. mej. A. Madderom idem; 26. H. C. Slotboom (idem); 27. Zaaf 28 mej. G. Martens (O. D. Z Rotter dam); 29. mej. liartland D.A.WAlk maar);, 30. J. J. Pesser (idem); 31. mevr. 'J. W. Michon—de Jong (idem). De water pantomine na afloop der zwem sitrijd en de gecostumeerde hinderniswedstrij- den hebben de duizenden toeschouwers zeer vermaakt. Vooral de pantomime, die dave rende lachsalvo's verwekte. De hinderniszwemstrijd had het volgende resultaat: Heeren: le prijs: R van Berg; 2e prijs Vink. Dames: le pr. Mej. Rie Ooms; 2e prijs Mej. Nel Poortenaar; 3e prijs mej. Gre Wijn; 4e pr. Nel van Beek. De kanowedstrijden hadden den volgenden uitslag: Eenpersoonskano's; afstand 300 M le pr. P. Krings, Koedijk. 2e pr. J. Runeman, Wor merveer. 3e pr. J. Amoureus, Alkmaar. 4e pr. Heeman, Wormerveer. Tweepersoons hand's; afstand 1000 M le pr. K. Stelling en J Runeman, beiden te Wormerveer; 2e pr. B. Huig en J. Ekkes beiden te Wormerveer. De punter- en roeiwedstrijden in de Ken nemersingelgracht hadden betrekkelijk ge- ringe deelname. Hardvaren met punters. De uitslag is: C. Kliffen 2e prijs 7.50. C. Stam 2e prijs f 7.50. K. Witseu 3e prijs 6. C. Witsen 4e prijs 4. Behendigheidsvaren met punters: W. Kliffen le prijs medaille met f 7.50 C. Kliffen 2eprijs 7.50. C. Bakker 3e prijs f 6. C. Witsen 3e prijs 4. Allen van Broek op Langendijk. Roeiwedstrijd. P. Kliffen, Broek op Langendijk le prijs 7.50. G. Schot, Alkmaar. 2e prijs f 6. W. Wit, Alkmaar, 3e prijs 4 C. Schot, Alkmaar, 3e prijs 4. Het bezoek aan het Doelenveld is tijden6 de beide Pinksterdagen overweldigend ge- weest. Meermalen was het slechts mogelijk zich met de grootste moeite voetje voor voetje voort te bewegen. De diverse attracties hadden veel bekijks en belangstelling. De acrobaten, die gewaagde en kranige staaltjes te zien gaven, verdienen die belang stelling zeer zeker. De burgemeester van oud-Alkmaar troont den ganschen avond met zijn eerste secreta- resse in het Stadhuis en schrijft daar de da mes en heeren, die tot hem komen in tot poorteressen en poorters van oud-Alkmaar. Jonge paartjes, die een huwelijk wenschen te sluiten, zijn in een spanne tijas in den echt yerbonden. Willen ze weer scheiden, dat stillen spoedijg de ergste hoofdpijn B Prijs 60ct. Bij Apoth.en Droflisten. H gaat al even gemakkelijk. En de „officieele" papieren in de oud-Hollandsehe taal ge- steld, krijgt men mede naar httis, om te be- waren als een herinnering aan een der aar- digste feesten van. Alkmaar Als een bewijs diat van deze gelegenheid om te trouwen of zich als poorter te laten in- schrijven een druk gebruik gemaakt wordt, zij hier vermeld, dat 245 bezoekers zich lie- ten inschrijven als poorteres of poorter, dat 109 paartjes getrouwd zijn en dat 5 scheidin- poorters komt o.m. de naam van onzen bur gemeester voor. Een gezelschap zwemsters en zwemmers van Rotterdam ging onderling ook al echtverbintenissen aan. gen zijn uitgesproken. Op de lange lijst van Zij die een bewijs van poorteres of poor ter bezitten, hebben vrijen toegang in het Stadhuis. Wij verwachten gedurende de gansche week op het Doelenveld veel belangstelling. Mocht het weer goed blijven, dan zal deze verwachting ongetwijfeld bewaarheid wor- den. In de „Harmonie" is het gedurende deze dagen ook kolossaal1 druk geweest. Daar werd gedanst bij muziek van een groot Or chestrion van de gebr. Spanjaard, terwijl zoo mi em dan een uitnemend jazz-band- strijkje goede dansmuziek geet't. De Muziektuin heeft eveneens vele bezoe kers getrokken. Het Stedelijk Muziekkorps gaf Zondag- middag onder leiding van den heer H. A. Maas een goed verzorgde uitvoering en des 's avonds concerteerde de heer J. van 't Woud met de arbeidersmuziekvereeniging „Excelsior". Ook dit corjK gaf een welver- zorgd programma te hooren. Na het beeindigen van dit concert werd een gezellig balchampetre gehouden, waar- bij de kleine kapel „Alcmaria" uitstekende dansmuziek gaf. De baritom Van Rijsselberg uit den Haag, die gistermorgen in den muziektuin optrad, begelcid door den heer Corn. Jonker op de piano, heeft de talrijke bezoekers veel genot verschaft. Dc drukte in de stad is tijdens de beide Pinksterdagen enorm geweest. Ook voor de cafe's, lunchrooms en hotels zijn het goede dagen geweest. Wanordelijkheden kwamen niet voor. Een enkele rustverstoorder, die te veel aan Bacchus geofferd had, werd opgebracht naar het bureau van politie. De politie komt voorts nog een woord van lof toe voor de wijze waarop zij niet alleen voor de goede orde zorgde bij de verschillen- de wedstrijden, doch ook voor het verkeer, dat uitstekend geregeld is. Buitenland DE BELGISCHE SCHULDEN AAN AMERIKA. De Belgische gezant te Washington heeft opdracht ontvangen aan. de regeering der vereenigde Staten te doen weten, dat de ko- mendc Belgische regeering met alle aandacht de nota zal bestudeeren, welke eenigen tijd eleden door deri Amerikaanschen gezant te russel aan Hymans is overhandigd De Belgische gezant is gemachtigd, mede te deelen, dat de Belgische regeering in den herfst een Commissie naar de Vereenigde Staten zal zenden, ten einde over de kwestie der Belgische schulden te onderhandelen. Tot deze Commissie zullen onder meer de oud-premier Theunis en de president van de Natiouale Bank4 Hautain, behooren. POOLONDERZOEK PER LUCHT- SCHIP. Dr. Fr. Nansen heeft bij zijn vertrek uit Berlijn Vrijdagavond verklaard, dat er op het stuk van PooTonderzoek met behulp van be- stuurbare luchtschepen thans in beginsel overeenstemmiug bereikt is, zoodat reeds bin nenkort met den bouw van en daartoe ont- worpen luchtschip kan worden begonnen. Dr. Nansen sprak de verwachting uit, dat de gezanteraad geen bezwaar zal maken te- gen dea bouw van dit slechts voor weten schappelijke doeleindcn bestemde luchtschip. HET SPOORWEGONGEVAL BIJ BO E DAP EST. Tot dusver zijn 12 dooden en 60 gewonden fete Id bij het spoorwegongeval te Boedapest ooals bekend zijn ten gevolge van een ver- keerden wisselstand een personentrein en een goederentrein op elkander gebotst. DE MOORD OP BERGER TE PAR1JS. De Begrafenis van den heer Berger, den vermoorden penningmeester van de Liga Ca- melots du Roi heeft Zaterdagmiddag met groote plechtigheid plefats gehad. Alle voor- mannen van de Action Fran^ai$e waren aan- wezig De Camelots du Roi hadden zich in een uubbele haag voor den ingang van de kerk opgesteld. Sport De bokswedstrijd v. d. VeerPersscm is te Schcveningen gehouden en door onzen landgei noot v. d. Veer op punten gewonnen. Belgie won van Urugauay met 21. Een uit» muntende prestatie. De Belgische verdediging was sohittcrend (de Bie, Swartenbroecks en de Mol). De half linie Braine, Augustus, Morlet was stukken beter dan die in Amsterdam, Vooral de spil blonk uit. Voor was Thijs de Man. Bastra, Gillis en Grimmonprez speelden eveneens heel goed. Uruguay bleek weer niet te kunnen verlie« zen. Hun spel was niet fair. Zij protesteerden tegen de leiding en na afolop liep £4n der spe> lers den scheidsreohter v. Zwieteren tegen den grond. Dit geval zal nog wel nader onder« zocht worden. Spanje sloeg Zwitserland te Bern met 3—0, De Zwaluwen sloegen het Studenten=elftil met 61. Eindstrijd N. V, B. Bckcr. Z. F. C. slaat Xerxes met 51. DRAVER1JEN KENNEMER SPORTCLUB. De K. S. had wederom voor draverijen ge- zorgd op den Tweeden Pinksterdag. Het weer was prachtig en de belangstelling groot. Toch ontbraken nog tal van vaste bezoekers zeker door het samenvallen met de courses op Duindigt. De Friesche paarden bleven weg en ook de rijder Ockhorst was met zijn paarden niet opgekomen. Als starter fungeerde de heer Vaandrager, terwijl de hee ren Hannema en Haremaker het Comite vormden. 1. De Vierdeklas draverij over 2100 M. at"acht zeven paarden aan den start. Slechts Our Uhlan B. 2050 M. en Perfectly St. Lan der 2065 M. kwamen niet op. Nico L verspeelde al direct alle kans. Mignon begen heel goed en wist zelfs de leiding te nemen. Zij kon de weelde echter niet verdragen en geraakte er uit. Perrigan B. schoot niet hard op. Max Medium en spoedig Odell Axworthy B. kwamen zich in den strijd mengen en dat zij den strijd om eersten en tweeden prijs zouden uitvechten bleel: a> ras. Op't laat-te rechtc eind was de zoon van Kerrig;an lets sneller en won met 4 5 sec., verschil. Mignon had zich hersteld en snapte nog juist den derden prijs. 1. Odell Axworthy B. 2145 M. van B. v. d. Bergh te Breda, rijder L. Ensiug, tijd 3.31-/, (1.38.) 2. Max Medium, 2100 M. van J. v. Kuijl:, Purmerend, rijder eigenaar, tijd 3.32Vr. (1 41). 3. Mignon, 2110 M. van K. Korver te Oterleek, rijder J. Vergaai, tijd 3.334/u (1-41). Niet geplaatst Nico L. 2030 M. Otelha 2115 M, Lightning Swift 2115 M, Perrigan B. 2125 M. II. Pinksterprijs. Prijzendraverij 2e en 3e klas. Hierin kwamen dc vijf ingeschreven paarden uit, die alien op 2000 M. startten Dit geschiedde op de vlag. MarkitfS, die snel kan gaan, kon er den gang niet in krij - gen. Nap liep heel regelmatig. Nevada B was snel maar niet rustig, sprong dan ook weg en kon toen den juisten vorm niet meer vin- den. Ook Koosje W maakte ernstige fouten. Maggy Henry was ten slotte de eenige die Nap strijd leverde. Maar ten slotte bleek Nap zeker op den prijs af te gaan en kalm ging de vijfjarige zoon van Diomedes door de finisch Een mooie overwinning voor B. ten Hagen. Markies werd ten slotte ingehouden en Koos je W. en Nevada B werden gediskwalificeerd wegens onregelmatig draven, zoodat de derde prijs niet werd toegekend. 1. Nap, 2000 M. van A. D. J Anama te Klooster Lidlum. rijder B. ten Hagen, tijd 3.2P/ (1.405). 2. Maggy Henry 2000 M. van J. M Schoon te Medemblik, rijder M. Schouten, tijd 3.22^/(1.41). HI Gulden Vliesprijs. Heatdraverij handi cap, le klasse. Afstand 1600 M. Doordat van de acht ingeschreven paarden, vijf niet uitkwamen, werd deze draverij een match a trois, tusschen Kiinstler, Wahnfried en Quimperle. Deze laatste won mooi en snel de eerste heat. Doch het lange starten voor den tweeden heat was niet in zijn voordeel en met miniem verschil moest hij den tweeden Heat aan Wahnfried laten, die daarna ook den derden won. Toen was Quimperle geheel uit de course en gaf Kiinstler uitstekend par- tij. Hij liep in die derde heat zelfs 33/.-, sec. sneller dan in de eerste. le heat. 1. Quimperle 1655 M. v. Z. Da vidson te Hoorn, rijder J. v. Leeuwen, tijd 2.29^/, ,1.305). 2e Wahnfried 2.30»/5, 3e Kiinstler 2.35*L- 2e heat 1. Wahnfried 1630 M. van A j. Harbrink Numan te Schoorl, rijder Tj. Witte- veen, tijd 2.304/„. 2. Quimperle, tijd 2.30*/»; 3e Kiinstler 2.32'/«. 3e en beslissendt heat. 1. Wahnfried, 2. Kiinstler 1615 M. van Jb. Koning te Wierin- gerwaard, rijder J., Witteveen, tijd 2.322/,. Niet geplaatst Quimperle 2.412/,. IV. Kortebaanprijs. Draverij Max 800 M Ingeschreven 19 paarden, 12 opgekomen.- in vier series van 3 werd eerst geloopen. Meteor (735 M won van Kunstler (760 M.) en Perrigan B. (730 M.) Maggy Henry (735 M.) sloeg Leopold G (700 M.) en Max Medium (725 M.) In de derde serie scheen Leo met gemak te zullen winnen toen 20 M. voor def inish het paard als't ware bleef staan en Leitstern nog eerste kon worden. Koosje W. won op 715 M. de laatste serie van Lady Chinies (775 M.) en Denena (750 Meter). Dc finale ging alzoo tusschen Meteor (750 Meter), Maggy Henrv (735 M.), Leitstern (760 M.) en Koosje W. (715 M.) Toen het startschot afging stond Koosje W. dwars in de baan. Meteor had al gauw de leiding, maar sprong in een der bochten weg. Toen was Maggy Henry <le favoriet en kwam in laatste eind kalm, te kalm, op de finish af. Meteor had zich hersteld en ver- rastte Maggy Henry nog juist voor dc finish door met een kopleugte tc winnen 1. Meteor 735 M., van Z. Davidson te Hoorn, rijder J. v. Leeuwen; 2. Maggy Henry 735 M. van J. M. Schoon te Medemblik, rij der M. Schouten; 3. Leistern 760 M., van Z. Davidson te Hoorn; 4. Koosje W-, 715 M., van T. Vos te Bcnningbroek, rijder eigenaar Tijdsehrifteii. De 1 Vereldpost heeft op zijn frontpagina een geteekend portret van dr. Karl Muck, den eminenten Bayreuth. De aflevering geeft fraaie kieken van wer- ken in dat genre heeft Jordens zijn eere-titel Zijn werk herinnert aan Rodin oen grooten Franschen beeldhouwer en aan meerdere wer- ken in dat genze heeft Jordens zijn eere-titel van „De Nederlandsdie Rodin" te danken. Hpt plaatsje der groote Nederlanders is ditmaal door den heer H. W. A. Detering in- genomen. Bovendien heeft het Wad tial van fraaie kieken uit binnen- en buitenland. Het Juni-nummer van het tijdschrift voor de Jeugd Zonneschijrt vangt aan met een ver- haal van David! Tom kins over den storm. H. E. Kuylman schrijft over het Rbodstaart- je, Jan Wagenaar verrelt in een door George van Raemsdonck geillustreerd artikel over de patienten van dokter Kras. M. G. Dorhout voert zijn jeugdige lezers naar het sprookjesdorp Giethoorn. Verder de gewone interessante rubrieken. Marktberichten PURMEREND, 2 Juni 1925. Op de he- den gehouden weekmarkt wareh prijzen en aanvoer16 st. kleine Fabriekskaas 47, met rijksmerk J 50; 50 st. kleine Boerenkaas /44 met rijksmerk 51; 2 st. Commissiekaas 48; 6 st. Goudsche kaas f 56; 451 Runde- ren w.o. 145 st. vette Runderen 0.90 tot 1.25, 290 st. melk- en geldekoeien 175 tot 450, matig; 16 Stieren, 54 Paarden 100 tot 300 matig; 58 Vette Kalveren 1,20 tot 1.40, matig; 565 Nueht. kalv.: v. d. siacht 15 tot 40, v. d. fok 16 tot 38, vlug; 565 vette Varkens: v: d. zout. f 0.72 tot 77, Vette varkens v. d. siacht f 0.76 tot f 0.80, vlug; 38 Mage re Var kens f 25 tot f 50, stug; 180 Biggen 10 tot 22, stug; 385 Schapen 45 tot 56, matig; 447 Lammeren 20 tot f 32, ma tig; 44 Bokken; Kippeneieren 6 tot 7, Eendeieren 5.60, Piepkuikens f 0.60 tot 2. Eierenveiling: 43724 st. Eendeieren a 5.70 tot f 5.90, 25987 st. Kippeneieren a f 6.40 tot 7.10, 683 st. Kippeneieren b 5.30 tot f 5.50, 1859 Kg. Boter 2.10 tot 2.20. BROEK OP LANGENDIJK, 30 Mei. Langedijker Groentenveiling. Aardappe- len: 794 Kg. Schotsche muizen 15 tot 17 per 100 Kg., Drielingen f 4.20 tot 8.20 per 100 Kg., Kleine 0.80 tot 1.50 per 100 Kg. ZWAAG, 29 Mei. Veiling Baugert en Om- streken. Peulen 38 tot 41 ct., Slaboonen 65 tot 68 ct., Rabarber 10 tot 12 ct., Bloemkool 33 tot 39 ct., Aardbeien 60 tot 83 ct., Wor- telen Iste soort 9, -2de soort 5 ct., Sla 1 tot 2 ct. BOVENKARSPEL, 30 Mei. Veiling „De Tuinbouw". Heden besteedde men voor: Bloemkool 1 12 tot 23, Bloemkool II f 6 tot f 15, Bloemkool III 2 tot 5.50. Nieuwe aard- appelen 0.20 per Kg. ReebtzakdH. KANTONGERECHT TE ALKMAAR. Modelinge uitspraak van 29 Mei. K. v. S. te Alkmaar, overtreding Trekhon- denwet, 6 boete of 3 dagen hecht. A. D. te Alkmaar, overtreding Visscherij- wet, f 3 boete of 3 dagen hecht. J. v. d. E. te Uitgeest, overtreding Ar- beidswet, 2 X 6 boete of 2 X 3 dagen hecht. C. B. te Hecmskerk, C. P. v. E. te Schoten, overtreding Wet vau Openbare Middelen van Vervoer, de le 2 boete of 2 d^gen hecht.. de 2e 15 boete of 10 dagen hecht. J. P. Ez., Ph. W. Az., L. G., M. C. K., W. G. Hz., G. K. en J. Z. Ez. te Esmond aan Zee, overtreding Vogelwet, de le f 4 boete of 1 week tuchtschool, de 2e 4 boete of 4 da gen hecht., de 3e, 4e, 5e, 6e en 7e ieder 4 boete of 2 dagen hecht M. N. de W. Gz. te Egmondbinnen, H. H. te Heiloo, loopen over verboden grond, de le 8 boete of 8 dagen hecht., de 2e 6 boete of 6 dagen hecht. J. V. en C. S. te Alkmaar, C. C. te Vlaar- dingen, dronkenschap, de le en 3e ieder 2 boete of 1 dag hecht., de 2e 10 boete of 5 dagen hecht. T. C P. en A. de W. tc Castricum, H, de M. te Heemskerk, M. S. te Egmond a. d. Hoef, D. M. te St. Pancras, G. de H. te Am- En. M j§ opschletsn mat 9a Same <H» 9e on we boarderfj naaat Ja huurde7 Wel, ae koaht die mania met epatareo van KreBs en dat aftandsehe peeid van mf) en die twee onwe koeien van Janus en Keee aett dat die twee meetvarkene van hem blnne en aj) zeit dat ae nit haai varkeshok losbmke en de ouwe Tennis die d'er gras maaide en het verkocht is nergee te vinde, en non is het zoo da' ae skrikkelQk wantiouwig in de omgang is gewoids, (Punotu) sterdam, S. K. te Sohermer, W. S. en A. de M. te Alkmaar, overtreding Motor- en Rijwiel- wet, de le 3 boete of 1 week tuchtschool, de 2c J 15 boete of 7dagen hecht., de 3e, 6e, 8e en 9e ieder 4 boete of 4 dagen hecht., de 4e en 7e ieder 3 boete of 3 dagen hecht., de 5e J' 5 en 2 X 2 boete of 5 en 2 X 2 dagen hecht. 4 J. R. te Uitgeest, J. J. K. te Kolhorn, A. B. te Enschede, H. B. te Oudorp, W. M., C. W. P. R., S. C. L. J. S., J. S, J. S. J. B., A. C. S., C. M. J. N., D. W. en J. A. te Alkmaar, overtreding Politieverordening, de le /I boete of 1 dag hecht., de 2e, 3e en 8e ieder f 2 boete of 1 dag hecht., de 4e en lOe ieder 10 boete of 10 dagen hecht., de 5e, 6e en 7e ieder teruggave aan de oudcrs, zonder toe- passing van eenige straf, de 9e 4 boete of 2 dagen hecht., de lie en 12e ieder 7 boete of 4 dagen hecht., dc 13c 3 boete of 3 dagen hecht. t Ingez#nden stukken (Buiten verantwoordelijkkeid van de Redac- tie. De opname in deze rubriek bewijst geerts- zins dat de redactie er mede instemt.) i Mijnheer de Redacteur! De Woensdagavond gehouden vergadering van onzen Raad geeft wij wederom aanleiding om eenige plaatsruimte in Uw blad te vragen cm de m.i. gemcedelijke wijze van „zaken dcen" van onzen Raad meer van nabij te be- chouwen. Alvorens hierop in te gaan eerst een in lei ding. Op vcorstel van ons raadslid v.d. Vail is in de comite vergadering, waarin de gemeen- tebegrcoting is behandeld, besloten om maan- delijks te vergaderen en de bedoeling is ge weest om verschoond te blijven van de uitge- breide agenda's, waardoor bespreking van verschillende vraagstukken belangrijk bekoit moest worden. Ik heb dien maatregel toegc- juicht doch heb mij afgevraagd, is de laatste agenda 2 punten wel de /44 presentie geld waard? Na dezen aanloop dc onbelang- rijke agenda. We werden gevaar dat er bij Alkmaar toch nog een plan bestaat om gas aan onze ge meente te leveren, velen zal dit na de lieele of half officieele berichten dat er gas zou komen en waar niets van komt tot heden, wederom aan de onverkwikkelijke geschiedenis heri'i- nerd worden; maanden aaneen liggen d;i gasbuizen iedereen behalve B. en W. - in den weg en niemand er raadsleden vraagt eens aan B. en W. in welk jaar we eens van die ellende verlost zullen wezen en wanneer de burgers eens gas zullen krijgen en in Alk maar is men van de gemoedehjkheid van B en W. en den Raad overtuigd. Van B. en W. is een voorstel gekomen om een auto aan te schaffen voor f 1770 en ds Raad nam zonder er notitie van te nemen den gemeente-reinigingsdienst op den koop toe. Zonder twijfel zal iedereen het tcejuiches dat we van dat „hobbelpaard" en uiterst pri- mitief karretje af raken, doch een dure reini* gingsdienst is toch wel overwegen waard. De heer v. d. Vail is natuurlijk (an- ders zou hij geen raseehte S. D. A. P.-er zijn) voor gemeentelijke exploitatic en behecr, doch de belastingbetaler heeft zich af te vragen: wat kost het minst en kan aan billijke eischen voldoen? Ik ben het roerend met de tegenstemmers eens dat men veel goedkooper kan aanbestc- den en m.i. heeft men aan de kostenbereke- ning van een toekemstigen leverancier van een auto maar weinig waarde te rechten; boven dien klinkt het heel mooi als de gemeente- werkman chauffeur wordt (dat lijkt goed- koop) doch in dien tijd kan hij niets anders doen en als men dan een tweeden workman in dienst neemt komt dat op ons „spiksplinter- nieuw gemeente-bedrijf". Zonder twijfel is dit cen besluit dat de gc- meente geld zal kosten cn zal ik de gelegen heid krijgen om daarop terug te komen. Wij zijn bijzonder goedkoop uit geweest met onze ambtenares Jcr gemcente-secrctari^ Voor een koopje van 1000.— per jaar heb ben we 'n kracht die 2400 waard is (dit kan men uit de toelichting van B. en W. beluiste- ren) Laat ik voorop stellen dat ik voor niemand onder wil doen als ik verklaar dat Mej. Bak ker 'n gcedc kracht is en dat we en met onzeti hoofdambtenaar Bruul en onze ambtenare5 Bakker eeii bijzonder gelukkige keus hebben gedaan; vol toewijding en welwillendheid is de „zaak" van onze gemeente in uitstekende handen. Doch we hebben de zaak uit een andci oogpunt te bezien en de vraag tc stellen, heb ben we wel zoo'n buitengewoon beste kracht noodig? B. en W. redeneeren dat het werk zoo is toegenomen. Toch blijlct het dat die ,,cnorme hoeveelheid" werk in 30 uur per week wordt afgedaan en toen Mej. Bakker hier kwam en thans wordt er even lang (of juister gezegt, even kort) gewerkt. M.I. zou het niet zoo erg zijn als Mej. Bakker zich voorzag van een betrekking van 2400 (die er voor"het grijpen liggen Wij hebben geen behoefte aan zoo'n dure kracht en hebben allerminst naar Castricum of Bergen te kijken (waar men bijna over alle personeel valt), doch te bedenken dat de belastingbetaler het moet opbrengen. Wij kunnen het hier best met een „haive kracht" van 1000 redden en dan heeft „Sij- men" niet te betalen; B. en W. (men behoeft van menschen die volop in het geld kunnen grijpen niet anders te verwachten) weten geen waarde van het geld, doch hier waar in hoofdzaak renteniers en ambtenaren wonen, die er met een klein kapitaaltje moeten komen moet men op de uitgaven zien. Ruimc afzienbaren tijd bereikt onze gemeen-4 te ie uitbreiding van zielental dat de 400 be-* reikt wordt, automatisch krijgt dan de bur gemeester en secretaris en het bagatelletje van 100 pr jaar bij en het is weer „Sijmen betaal" wat men van boven af beveelt, In onzen Raad hebben we behoefte aan mannen die zuinig doen en allerminst be hoefte aan woordvoerders als v. d. Vail. Geld geven uit een andermans portemonnaie is gemkkelijk. Geld leencn is gemakkelijk we leenen hier of het geld aan den boom groeit doch de belasting moet omlaag, wij moeten dien kant op als een gemeente in de buurt waar men 100 pet. verlaagf. Heiloo, 30 Mei 1924. J." G. SMITS. (Is de heer Smits voornemens, geregeld Heiloosche raadsoverzichten te leveren?" Red. Alkm, M g I i *r»f.

Alkmaarsche Courant | 1925 | | pagina 7