PRIJSGOURANTEN Kippii en lonijnen. Laai ons JP~ v.h. Marfctfoeriefeten ten zitfende leefwijze is vaak oorzaafc van aambeien. Zorg voor geregelde stoelgang, de noodige reinheid en pas Foster's Zalf toe. Inderdaad een probaat geneesmiddel. Per doos 1.75; per tube 1. UIT KOEDIJK. (Mei.) Getrouwd' Gangulphus Bloetjes en Jantje Konijn. Theodoras Laurentius van Duin en Neeltje Raat. Pieter van Esseveld en Hiltje Ploeger. Geboren: Elisabeth, dochter van Joan nes Boon en Gurtje Bleeker. Jan, zoon vac Willem Bleeker en Dieuwertje Vreeker. Overleden: Jebbigje Vierkant, oud 83 jaar, weduwe van Dirk Mulder. Willem Slot, oud 77 jaar, weduwnaar van Trijntje Boskamp. Cornelis Kossen, oud 73 jaren, weduwnaar van Naatje Jongejan. Marti- nus de Zeeuw, oud 41 jaar, echtgenoot van Neeltje Smit. OUDKARSPEL. (Mei). Geboren Andries, z., van Johannes Stoop en Elisabeth Goudsblom. Nelly, d., van Johannes Kuilman en Anna Hermina Hendrika van Hemert. Cornelia Trijntje, d. van Jacob Blom en Neeltje de Jong. Hielke, z., van Mindert Piersma en Fietje Krul. Hendrikus, z., van Jacobus Bekker en Hillegonda Schouten. Simon, z., van Cornelis Vis en Grietje Maasen. H u w e 1 ij k e n Henricus Josephus Deli- en, oud 22 jaar, en Francina Bruijn, oud 24 jaar. Klaas van Nienes, oud 22 jaar en Cafharina Luidina Blom, oud 24 jaar. Over 1 eden Pieter Gelder, oud 90 ja ren. Helena Wilhelmina van Nes, oud 26 jaren, echtgenoote van Jan Kok. UIT DE R1JP (Mei). Geboren Levenloos kind van Corne rs Bakker en Apolonia Kaaij. Johanna Engelina, d. van Antonius Marie Henricus Biister en Anna Wilhelmina Dekker. Wil helmina Maria, d. van Hendrik van den Bosch en Josephina Catharina Sunder. Overleden Willem J.onges, 66 jaar echtgenoot van Antje Bakker Trijntje Lof, 75 jaar, echtgenoote van Cornelis Hoo gendijk. Antonia de Boer, 1 jaar en 9 maanden, d. van Tijmen de Boer en Eva Margaretha Vredevoort. Getrouwd: Hendrik Heertjes uit Alk maar en Trijntje Kwadijk uit de Rijp. UIT SI NT PANCRAS. (Mei.) Geboren- Aaltje, dochter van Willem Schuur en Gerrigje Post. Cornelia Geer truida, dochter van Jan Schuur en Cornelia Geertruida van Dalen. Esther, dochter van Aldert de Wit en Aaltje Koedijk. Hen drikus Johannes, zoon van Gerrit Brammer en Trijntje Loos. Jan, zoon van Jan Roos en Neeltje Verdwaald. Stientje, dochter van Riekclt Brouwer en Pietertje de Groot. G e h u w d: Gerdinus de Waal en Maartje Glas. Arend Vincent Herman Destree en Anna Helena Landwehr. Overleden: Pieter Kerkmaer, 84 jaren ongehuwd Maartje Hartog, 88 jaren weda van Teunis Kooy. Dirk Hartman Pz. 7 maanden, (overleden te Alkmaar.) bracht is een bezoek overwaard. On twee uur begaven de genoodigden zich Doeksen, Terschelling f Marine, benevens een kunstvoorwerpG. UIT SCHOORL. (Mei.) Geboren: Cornelis Johannes, zoon van Cornelis de Waard en van Cornelia Kool. Cornelis Johannes, zoon van Nicolaas Kaag cn van Alida Maria Groot. Cornelis, zoon van Ype Minkeina en van Atje Faber. Ca tharina Agatha, dochter van Willem Snip en vn Trijntje de Ruiter. Veronica Hillegon da, dochter van Arnold Jan Harbrink "Nu man. Maria Elizabeth, dochter van Johan nes Kaandorp en van Margaretha Cornelia Lievendag. Onder trouwd: Dirk Kuyper en An na Cornelia Spruit. Het 100-jarig bestaan van het Groot Noord Hollandsch Kanaal. Do mooic driedekker van dc Alkmaar Packet, de „Alkinaar", volbracht gister den tocht naar den Helder correct in den daar voor aangewezen tijd- Deze boot is voor dc binnenscheepvaart een staaltje van merkwaar dige scheepsbouwkunst. Ondanks de geringe diepgang is omslaan tocli uitgesloten. De boot van den Rijkswaterstaat nam de leiding en de versierde booten van den Lan- gedijk volgden den stoet, hoewel zij door het wachtcn voor de spoorbrug een oponthouc liadden, waardoor zij niet gelijktijdig in den Helder konden komen. Bij het passeeren van de verschillende dor pen hadden velen zich opgesteld. Minister Van Swaay maakte ook dezen tocht mede. Bij't vliegkamp ,,de Kooi" demonstreerden een aantal viiegtuigen boven de boot, wat een aardige attentie was. Een goed orkestje zorgde mede voor de noodige afwisseling, zoodat de tocht betrek- kelijk kort duurde. Het mooie gezicht dat men op de tocht juist op deze hooge boot van het Hollandsche landschap heeft, droeg hiertoe niet het minste bij. Het gezicht op de begroeide duinenrij is zoo interessant, dat de tocht alleen daarom reeds gerechtvaardigd is. Bij aaukomst te den Helder stonden hon- derden voor de ontvangst langs den weg geschaard cn voorafgegaan door het lustig blazende stedelijk muziekcorps van den Hel der, onder leiding van den heer Ter Hall, werd naar het tentoonstellingsgebouw ge- wandeld, waar de officieele ontvangst door het gemeentebestuur plaats had. Hier sprak de burgemeester van den Hel der, de heer W. Houwing, eenige vrie'ndelijke welkomstwoorden Hij merkte daarbij op, dat de Helder nog maar een jenugdige stad is. „Wij hebben geen pretenties. Maar al mag den Helder niet zijn een der aristocraten on der de steden, wij hebben toch onze marine en onze goede lieve zee, die tusschen haakjes vanwege het feest blijkbaar in een heel goed humeur is." (Applaus). Daarna kreeg de heer W. Biersteker, voor- zitter van het tentoonstellingscomite, het woord. Die stelde de beteekenis van het ka naal ii: het licht. En hij wees er op, dat er tusschen de gementen, aan het kanaal gele- gen, een zekere belangengemeenschap be- staat. Door dit feest wordt dc band versterkt. (Applaus). Onder leiding van het tentoonstellings comite werd de tentoonstelling bezichtigd. Deze tentoonstelling is odergebracht in de voor dit doel ingerichte eexcercitieloods van dc marine, een gebouw van 120 M. lengte en 22 M. brcedte, dat zich hiervoor dus buiten- gewoon goed leent. Wat hierin is onderge- aan boerd van verschillende vaartuigen, ter bijwoning van de op het Marsdiep door de Koninklijke Marine Jachtclub georganiseerde zeilwedstrijden. Bij het uitvarcn passeerden wij de „Gel derlaud", het opleidingsschip en Neerlands bclangrijkste kruiser de „Java", die in zijn klasse onder de belangrijkste kruisers van de wercld gerekend kan worden. Een klein aantal genoodigden aan boord van de boot van admiraal Fock werd in de geicgenheid gesteld den kruiser te bezichti- gen. De, commandant van dien bodem, kapitein ter zee L. J. Quant, ontving het gezelschap. Het was hem een genoegen de „Jav'a", een kruiser, die door zijn zeer modernen bouw dc vergelijking met buitenlandsehe schepen van dezelfde soort kan doorstaan, te laten zien. Hij wees er op. dat de bouw van dit schip een succes was voor de Nederlandsche industrie, in het bijzonder voor de bouwers, de Maat- schappij „de Schelde" en hoe voorts de firma Mutters het mocilijke probleem van het aan- brengen van eenige versiering, zonder dat daarbij hout mocht worden gebruikt, op ge- lukkige wijze had opgelost. Dit is in het ge- heele schip dorgevoerd, zoodat het gevaar voor brand door een vijandelijken treffer, uit- geschakeld is. Na de ontvangst door den commandant gaf luitenant ter zee le klasse Fiirstnner, artille- rie-officier aan boord van de ,.Java", een uiteenzetting van het doel dat bij den bouw van de „Java" voor oogen had gestarn. Al- lereerst wees deze er op, dat juist door de groote vertraging van den bouw, men had kunnen profiteeren van de ervaringen in den oorlog opgedaan. Spr. vergeleek daarop de „Java" met de ,.Omaha"-klasse, de nieuwste met de „Ja- va" overeenkomende schepen der Ameri- l aansche Marine. Dc snelheid van deze laat- ste schepen is iets grooter, n.l. 34 mijl. dan die van de „Java", die 31 mijl loopt. Daarte- genover staat echter, dat op de Amerikaansche kruisers veel is opgeofferd aan de snelheid. Zoo heeft de „Java" een veel betere pantse- ring, die bovendien over het geheele schip doorloopt, wat bij dc „Omaha" niet het geva! is. De bewapening is bovendien zwaarder. Deze bestaat uit 10 kanonnen van 15 c.M. en 4 anti-luchtvaart-kanonnen van 7.5 c.M. sem aut. Bovendien voert de „Java" 40 mijnen mede. De bemanning bestaat uit 480 koppen waaronder 30 officieren. Dit bezoek had plaats nadat de kruiser op het Marsdiep op de rcede was gaan liggen. Op het Marsdiep heerschte een groote he drijvigheid van stoom- en motorbooten eii verschillende zeilvaartuigen. Torpedojagers doorkliefden het water Klasse 6. Handicapklasse D. Bronzen me- daille, Overstc H. E. Tewinkel. Klasse 8. A. B. C.-klasse. Prijs een kunst- voorwerpOverste J. S. Osten. Visschersvaartuigen en vletten Nederland sche vlag. Voor alle eerste-prijs-winners 25 cigaren, uitgeloofd door den heer P. v. d. Zee, Binnenhaven, Helder. Klasse 9a. Vis schersvaartuigen zonder motor, le prijs 30, benevens een verguld z,ilveren mcdaille, uit geloofd door de Kamer van Koophandel te Alkmaar: M. Post; 2e prijs 10, benevens een bronzen medaille: G. BijI. Klasse 10a. Haringvletten. le prijs 30, benevens een verguld zilv.eren medaille, uit geloofd door de Kamer van Koophandel te Alkmaar:_ H. van Dok; 2e prijs, /20, bene- kou bibberend lijfje en hangende vleugel-1 stompjes. Na een uur ga ik zelf ook nog cens kijken en tot m'n grooten schrik Iigt er alweer 'n van de 25 met uitgestrekte pootjes doodstil in de doppen. Ik neem het diertje in m'n handen, maar die zijn steenkoud, want het is eind Maart en dat wil net zoo veel zeggen als midden in den winter. „Suus, leen me even jou handen", roep ik, en als zij 't kille lijfie een paar minuten in haar warme handen heeft gekoesterd, voelt ze plotseling een harte- klop en een strekking van de pootjes: hij komt weer bij! „Kruip er maar bij in 't hokje, raad ze me aan, „anders einaigt de dag niet zonder doo- den!" „Ik bedank je feestelijk!" Maar dat die eerste dag geeindigd is zonder dooden, is uit- uw drukken. N.V. Boek- en Handelsdrukkerij HERMS, COSTER ZOON VOORDAM C 9 ALKMAAR yens een bronzen medaille: W. Snip; 3e prijs sluitend te dankeJaan het feit, dat ik "-edu- iri'aci ml vi u rende de enkele nog resteerende uren varTdien Klasse 10 b. Kleine vletten met zwaarden, dag nog 10 keer lieen en weer gcloopen ben le prijs, 15, benevens een verguld zilveren van 't huis naar 't kuikenhokie en retour en medaille, uitgeloofd door de Kamer van Koophandel te Alkmaar, C. Steegers; 2e prijs J 5, benevens een bronzen medaille, T. de Hond. Klasse 10 c. Kleine vletten zonder zwaar den, le prijs f 15, benevens een verguld zil veren medaille, uitgeloofd door de Kamer van Koophandel te Alkmaar: C. Bijl; 2e prijs .t 7,50, benevens een bronzen medaille: H. Bijl; 3e prijs f 5, G. de Bie; 4e prijs, f 2.50, K. Bijl. ZAANDAM, 2 Juni 1925. Veilingvereeni kuikenhokje en retour, en van even zoovele keeren kleumende stumpers van n wissen dood gered heb. Den tienden keer is het nagenoeg al donker en als ook die gang volbracht is, val ik met een zucht van genet in m'n leunstoel neer, om er voor niets of nie mand meer uit op te staan. "Zou iedereen zooveel tijd aan z'n kuikens geven,vraagt Suus, terwijl ze zit te breien en daarmee zegt ze overluid mijn stille <*e- dachten van datzelfde oogenblik. Dat doet°ze zoo vaak en gansch niet verwonderd antwoord ik haar: „Neen, vrouw, maar ik heb niet naar gceden raad will en luisteren; ik heb weer eens de zuinigheid de wijsheid laten bedriegen; ik heb op een koopje dat gemakkelijk na'te ma- 16665 17249 17737 18148 18548 18798 19192 19454 19793 20845 16757 17340 17871 18212 18585 18908 19196 19486 20137 20887 17023 17473 18002 18353 18626 .19003 19356 19583 20253 fzin* t,"^€ Zaanstieek' Sla 7 1.503 per ken carousselmodel geprutst, dat wel kuikens 100 krop, Postelein 50—88 ct per kl. kist, die er onder zitten lekker warm houdt, maar bpinazie 64 ct. per kl kist, Rabarber 8'A iiet hokje zelf niet verwarmt. Als de kuikens ct. per bos, Peen 24—28 ct. per bos, Radijs 24—40 ct. per 10 bos, Komkommers 1629 ct. per stuk, Bloemkool I 27—34 ct. per stuk, II 20—25 ct. per stuk, Sjalot 7—9 ct. per bos, Raapstelen 2 ct. per bos, Seld'erie 3—8 ct. per bos, Pieterselie 5—7 ct. per bos, Uien 5Vj ct. per pond. watervliegtuigen gonsden met een buitenge wone snelheid om de booten heen en daalden af en toe op't water neer, terwijl eenige on derzeebooten demonstreerden. Er werden gis ter wel eenige liters benzine verbruikt. De reddingsboot de „Dorus Rijkers" is met een reddingssloep op sleeptouw voorop geva ren, gevolgd door 't stoomschip „Zee meeuwaan boord waarvan wij ons bevon den, en eenige andere booten, waarop passa giers in de gelegenheid werden gesteld dit zeetochtje mede te maken. Honderden hadden van deze gelegenheid om een zeldzaam zeetochtje mede te maken gebruik gemaakt en waren alien in verruk king over hetgeen liun werd geboden. Dank zij het mooie weer kon buitengaats worden gevaren. Om 5 uur begaf men zich weder te den Helder aan boord, waar duizenden van den wal af den terugkomst van de kleine, maar vroolijke boot gadesloegen. Muziekcorpsen aan boord van de booten zorgden voor de gewenschte stemming, die op soinmige booten zoo levenslustig was, dat de jongelui geen wecrstand aan den dnng kon- de nbieden een dansje te maken. Voor de deelnemers aan den tocht was dc dag van gister zeker een onvergetelijke. De kleurige vlaggen en wimpels, waarmede de booten waren opgetuigd, droegen niet het minst er toe bij om alles een feestelijk aanzien te geven. Voor den Helder, dat door zijn ligging door de Noordhollanders wel wat weinig be- zocht wordt, was de dag van gister zeker een succestocht. Wij spraken er velen, die er deze week zeker nog eens heentrekken om de tentoonstelling wat meer op hun gemak tc be- schouwen en deze is het ook zeker waard. In „Musis Sacrum" verecnigde de genoo digden zich gisteravond aan een diner, dat was aangeboden door het gemeentebestuur van den Helder, bij welk diner ook werd aangezeten door minister van Swaay, den vicc-admiraal en mevrouw Fock, de leden van Ged. Staten Michels cn Kooiman en den burgemeester van Alkmaar. Er werden verscheidcne toespraken gehou- aen en zeer tcrecht werd ook hulde gebracht aan den heer J. Hoogland, voor het groote aendeel dat hij gehad heeft in de totstandko- ming van het Langedijker convooi, dat op beidc dagen zoo veel tot het welslagcn van de feesten h.eeft bijgedragen. Om half twaalf verttokken een extra trein en de Alkmaar" uit den Helder- Stellig brachten een 3000 personen uit Alkmaar en omgeving een bezoek aan den Helder. Op de tentoonstelling noteerde men gistsr reeds den 15000sten bezoeker. Uitslag extra zeilwedstrijden, georgani- seerd door de Kon. Marie-Jachtclub, ter gele genheid van de feestelijke herdenking van het 100-jarig bestaan van het Groot Noord- Hollandsch Kanaal: Klasse 1. Baan 6 Eng. mijl. Sloepen type B1 en B 2 met fantasietuig. le prijs, verguld zilveren mcdaille van de gemeente Helder, benevens een kunstvoorwerp: Luitenant ter zee F. Stam, Hr. Ms. Gelderland; 2e prijs, zilveren medaille: schipper J. S. Verheide, Hr. Ms. van Speyck. Klasse 2. Baan 6 Eng. mijl. Sloepen type B 1 en B2, getuigd met oud modeltuig: le prijs, een kunstvoorwerpschipper J. J. Goe- man, Hr. Mss. v. Speyck. Klasse 3. Baan 6 Eng. mijl. Sloepen type B 1 en B 2, getuigd met nieuw modeltuig. le prijs, een kunstvoorwerp: Overste Verloop, Hr. Ms. Java. Kiasse 4. Handicapklasse B. Prijs cen cuustvoorwerp: Ir. G. JL Brandt. Klasse 5. Handicapklasse C. Prijs een ver- guld zilveren medaille, uitgeloofd door Z.E. den Vice-Admiraal C. Fock, commandant der Men zendt ons de volgende vraag: Ik heb een kip, die ik bij haar pullen heb weggehaald omd'at zij weer aan den leg was. Ik heb haar weer bij de andere kippen ge- daan, waar zij voor't broeden ook bij hoor- de. Nu doen die andere kippen niets anders dan haar geweldig pikken op kop en nek, dat't bloed er uit 'loopt. Mijn vraag is aan U: Wat is hier aan te doen?. Het antwoord van onzen medewerker luidt: De hennen zijn haar toomgenoot spoedig vergeten en dan wordt ze als een vreemae eend in de bijt beschouwd en afgebeten. Het eenigste middel is nog altijd de afgebeten hen naast of in een afgeschoten hoekje van de ren te laten loopen en wel zoodanig, dat de anderen haar kunnen zien. Op die manier raken ze aan elkaar gewend en kan ze, na b.v. een week, weer bij de anderen worden ondergebracht. VAN SUUS EN EGA EN HUN KUIKENS. Ik zal dit vervolg maar aanvangen, waar ik met het voorgaande gebleven ben, namelijk, dat wij, nadat de broedmachine uitgekomen is in het bezit zijn van twee, zegge twee kuikens. „Wat moeten we daar nu mee doen?" vraagt Suus. Natuurlijk onder onze nieuwe kunstmoeder zetten, zeg ik, dan kunnen we a 1 vast eens zien of die goed werkt. En laat ik dan maar 100 kuikens bij een goeden fokker bestellen en als we het onszelf dan terdege goed wijsma- ken, dat wij die al als eieren in de machine gekend hebben, dan gelooven wij het ten slotte zelf. Aldus geschiedt; ik bestel per briefkaart met betaald antwoord en prompt komt het antwoord, dat onze bestelling genoteerd is en I gaarne volgens volgorde van besteldatum uit- gevcerd zal worden; „over vijf weken onge- veer kunt u de kuikens verwacnten!" Ja zoo iets ben jc te wachten midden in het I bracht Koppen' de"partijen op gefiikeTvoef Ju ™sclzoerl'toch z*2 ik Suus I waarna C. J. v. Beek, v. Sonneveld en Tuijn hokje zelf niet verwarmt. Als de kuikens eenmaal veertien dagen of drie weken oud zijn, dan zijn die kunstmoeders erg geschikt maar dagkuikens moet men, als ze tenminst; geen kloek hebben, die met hen meeloopt de eerste paar dagen in 'n verwarmde rui'mte houden. Dat vertelde me die fabrikant van de kunstmoeders wel, maar ik dacht, dat hij me en een dure bakkunstmoeder en een dure ca- rousselkunstmoeder aan wou smeren en dacht toen, praat maar toe!" En zoo zitten we als menschen, die een ja- renlange ervaring achter den rug hebben, aan het slot van den eersten dag, dat we met' kuikens en een kunstmoeder werken te wij* praten. Sport K. V. K. V. IN ANTWERPEN. Men schrijft ons: K. V. K. V. heeft met de beide Pinksterda- gen in Antwerpen tegen de Bclgischg clubs Scaldis II en A. K. C. 1, beide spelende in de le divisie van den Belgischen Korfbalbond, een uitstekend figuur geslagen. Van de eerste club werd met 6—3, van A. K. C. met 5—3 gewonnen. Beide ploegen hebben zich uiterst faire en sportieve tegenstanders getoond en ook de ontvangst van het K. V. K. V. twa'alf- tal, voornamelijk van A. K. C.-zijde was aller- hartelijkst. Voor het begin van den wedstrijd tegen deze laatste ploeg, bood de Belgische aanvoerder de vereeniging K. V. K. V. en elk der dames een geillustreerd gedenkboek aan ter. herinnering aan het bezoek aan Antwer pen. Een bewijs van sportiviteit, dat ten zeer- ste door K.V.K.V. geapprecieerd werd. Ook het spel der Belgen heeft een goeden mdruk gemaakt, al staat het wat techniek en tactiek betreft nog eenigszins bij het Hol landsche spel ten achter. Het verwerken van de bal geschiedt bij ons in een sneller tempo; ze bezaten echter alien snelheid en werkten enthousiast. Den eersten Pinksterdag om 2 uur had de wedstrijd Scaldis II—K. V. K. V. I plaats. Scaldis had een lichte doch vlugge ploeg in het veld, die K.V. al dadelijk de handen vol gaf. Door een misverstand in de K. V.-verde- diging kwamen de Antwerpenaren al spoedig aan hun eerste goal, weldra gevolgd door een paar keurige schoten, waarinee Scaldis met 30 voorkwain. Nog voor de rust verkleinde Blom de achterstand tot 3—1. Na half-time zelden zoo teleurgesteld als nu en daarom ga ik's middags even uit: „Even sigaren koopen, dag hoor!" en maak beenen om een 25 stuks kuikens te gaan halen bij iemand, die in het bezit van een broedcentrale is. 't Kan zijn, dat hij goed met de machine kan werkej maar goede kuikens koop je bij zoo iemand, wien het louter om de verdienste te doen is, natuurlijk niet. Hoe meer het bedrag van aan- koop brcedeieren en van verkoop kuikens uit elkaar ligt, hoe liever het hem is, maar of er uit broedeieren van een dubbeltje per stuk kui kens komen die tot goede legsters opgroeien of tot slechte, dat is zijn zorg niet. Zulke kui kens zijn met 50, zelfs met 40 cents per stuk veel en veel te duur betaald, vind ik. Maar ik ben er op dit moment mooi mee geholpen en stilletjes sluip ik met m'n smokkelwaar door de poort op zij van ons huis naar het kuiken hokje en een, twee, drie, viervijf en twin- tig Barnevelder kuikens, geloof ik,' weet ik veel, gcef ik als gezelschap aan ons tweeta! M'n neus vertelt me, dat de lamp niet walmt; mijn kunstmoeder doet het dus goed. Het is een rond carousselmodel en met behulp van een blikslager heb ik het zelf gemaakt uit een stuk gegalvaniseerd plaatijzer. De petroleum- lamp staat er veilig binnen in te branden, on- bereikbaar voor de kuikens; Suus heeft er van dikke flanel of baai een sluier omheen ge- langen; en dit verwarmingstoestel staat als cen beweginglooze, maar weldoende kloek in het midden van een houten hokje, W-> bij 1 M., waarin ik een deur, cen raam en flinke ventilatiegaten heb gemaakt en waarvan de vloer bedekt is met turfmolm, doppen en ri- vierzand. In een lange ren, die geheeltochtvrij ge maakt is door een voorwand van glas, kunnen de kuikens binnenkort naar hartelust renneri en draven en graven. Met eenige moeite trek ik mijn verheugde facie in de alledaagsche plooi en ga een kopje thee halen. „Suus", zeg ik dan opeens, na m'n tweede kopje, „ik ben inoe, toe.'ga jij nu eens even naar't tweetal kijken; 't is net of ik ze zoo angstig hoor piepen!" Ik kom er anders net vandaan, antwoordt ze, en toen deden ze geen kattekwaad, maar toch gaat ze. Laat ik u nu maar verzwijgen, hoe blij ze terugkwam, hoe ze me omhelsde; laat ik alleen maar ver- tellen, hoe noodig het inderdaad geweest was, dat ze was gaan kijken, want een zoo'n klein bruin propje zat heel eenzaam ver van de ivarmc kunstmoeder af te piepen met een van elk nog voor een goede goal zorgden, waar- mee K.V., dank zij haar overwicht na de rust met 63 verdiend won. Den 2cn dag om 12 uur werd tegen A. K. C. gespeeld, dat de 3e plaats in de le divisie inncemt. K.V.K.V. verscheen met dezelfde ploeg als tegen Scaldis op aanvoerder Blom na, die door Veldkamp vervangen was. C. J. van Beek en v. Sonneveld bezorgden K. V. een 2—0 voorsprong, door A. K. C. spoedig tot 2I gereduceerd. Koppen zorgde voor no. 3, terwijl A. K. C. voor de rust nog een kans benutte en de stand op 3—2 bracht. In de 2e helft wist K.V. door Tuyn en C.J. v. Beek de stand tot 52 op te voeren, terwiji A. K. C. nog eenmaal tegenscoorde. Onder groot gejuich uitgcleide gedaan door al wat A. K. C. was, verlieten de Alkmaarders om 6.35 de Scheldestad vol van aangenamc her- inneringen aan Belgie's korfbal. 438ste STAATLOTERIJ. Trekking van Dinsdag 2 Juni. 5de klasse Ode lijst. 198 304 353 398 548 654 655 673 680 740 858 969 1070 1096 1330 1387 1482 1691 1809 2228 2397 2489 2700 2839 2879 2916 2931 2950 3119 3122 3206 3237 3461 3510 3561 3631 3657 3720 3740 3784 3852 3857 3866 3888 3968 3992 4036 4146 4204 4218 4355 4356 4715 4750 4755 4795 4877 4942 5038 5166 5304 5384 5630 5757 5961 5983 6012 6127 6385 6568 6648 6850 6870 7120 7232 7250 7262 7263 7267 7284 7344 7554 7638 7677 7756 7767 7783 7861 7922 7935 8221 8554 8569 8579 8652 8807 8951 8966 9058 9157 9231 9305 9535 9541 9616 9708 9747 9766 9825 9902 10164 10262 10498 10524 10587 10597 10676 10740 10804 10834 10847 10943 10955 10988 11038 11096 11241 11404 11568 11589 11691 12017 12042 12130 12136 12290 12302 12656 12674 12720 12728 12972 13079 13179 13214 13225 13232 13260 13396 13750 13965 14008 14084 14145 14180 14504 14565 14602 14750 14829 14868 14911 14942 14986 15005 15027 15102 15136 15928 15929 16048 16090 16164 16421 1 16488 16550 16428 15650 16601 16628 1 6 251 487 608 754 959 1192 1352 1544 1730 1903 2001 2091 2283 2412 2584 2800 2956 3134 3444 3641 3827 4044 4168 4351 4443 4527 4703 4927 5148 5339 5655 5818 6009 6081 6307 6527 6797 7098 7209 7488 7734 7929 8197 8338 8501 8672 8816 8892 9084 9259 9474 9735 9802 9868 10051 10190 10293 10509 10816 10896 11025 11197 11392 11614 11928 12068 12140 12235 12286 12527 12641 12763 12932 13185 13328 13538 13763 13926 14147 14328 14454 14557 14704 14849 14951 15135 15342 15550 15686 16035 16196 16350 16484 16673 16817 17041 17286 17452 17702 17936 18030 18156 18249 18424 18558 18727 18940 19127 19412 19491 19766 19865 19976 20152 20491 20656 20772 20966 42 271 532 686 825 996 1238 1365 1627 1760 1939 2008 2141 2285 2420 2633 2802 3022 3227 3446 3675 3837 4048 4215 4353 4447 4533 4714 4941 516S 5359 5659 5820 6032 6116 6390 6537 6914 7144 7214 7499 7763 7951 8236 8374 8519 8686 8837 8904 9141 9282 9507 9740 9816 9870 10067 10202 10320 10543 10818 10898 11028 11254 11399 11623 11936 12114 12156 12239 12314 12549 12670 12821 12941 13243 13404 13547 13817 13956 14189 14371 14460 14583 14709 14862 14982 15265 15356 15551 15841 16057 16216 16357 16508 16685 16848 17110 17334 17483 17713 17952 18035 18189 18268 18430 18566 18792 1S950 19177 19419 19504 1976S 19871 19981 20331 20505 20660 20832 20972 16977 17471 17957 18267 1591 18999 19261 19511 20179 20999 N i e t e n. 122 448 563 719 867 1093 1278 1403 1659 1795 1967 2024 2210 2366 2523 2653 2919 3081 3301 3534 3715 3877 4070 427$ 4416 4497 4593 4858 5041 5213 5483 5704 5832 6060 6146 6466 6590 7034 7163 7253 7572 7809 8061 8255 8461 8592 8725 8849 8934 9162 9350 9561 9794 9852 9933 1/034 17586 18045 18362 18758 19077 19394 19709 20688 17212 17623 18096 18433 18776 19107 19441 19762 20690 119 354 553 708 835 1051 1259 1380 1638 1767 1957 2016 2202 2324 2492 2646 2818 3058 3240 3479 3695 3842 4053 4238 4101 4468 4549 4843 4977 5195 5373 5675 5829 6040 6128 6401 6546 7009 7156 7218 7514 7796 7980 8241 8433 8536 8697 8847 8912 9142 9313 9552 9752 9822 9916 10155 10228 10381 10555 10827 10934 11097 11255 11443 11664 11992 12115 12191 12259 12316 12562 12675 12833 13002 13251 13442 13645 13824 14112 14196 14372 14492 14592 14790 14878 14998 15284 15362 15610 15974 16060 16252 16378 16516 16698 16863 17226 17352 17545 17714 17954 18057 18191 18290 18459 18612 18819 19033 19197 19428 19631 19784 19923 20040 20352 20534 20672 20951 20981 10172 10231 10412 10700 10840 10935 11109 11288 11517 11807 12027 12119 12195 12261 12341 12590 12690 12871 13057 13284 13476 13688 13846 14115 14210 14377 14546 14593 14792 14905 15035 15290 15375 15615 15985 16147 16259 16405 16556 16712 16891 17239 17405 17567 17810 17969 18081 18199 18298" 18480 18659 18822 19046 19199 19440 19656 1979S 19931 20078 20367 20583 20681 20953 140 457 579 722 891 1126 1284 1425 1687 1804 1980 2032 2240 2380 2529 2674 2925 3094 3309 3563 3733 3964 4083 4290 4432 4503 4638 4876 5137 5250 5533 5726 5879 6076 6167 6504 6632 7071 7165 7396 7646 7814 8066 8273 8464 8601 8769 8870 9019 9204 9386 9579 9796 9861 9960 10179 10254 10420 10707 10871 10951 11138 11300 11578 11874 12028 12124 12205 12271 12350 12608 12745 12889 13085 13290 13481 13711 13880 14140 14221 14380 14548 14632 14807 14912 15064 15301 15487 15642 15996 16159 16268 16448 16565 16750 16973 17262 17422 17574 17820 16979 18092 18224 18363 18532 18678 18854 19072 19252 19474 19672 19804 19951 20098 20402 20634 20722 20954 239 482 603 741 923 1136 1302 1430 1725 1857 1987 2084 2255 2410 2572 2777 2934 3132 3387 3579 3756 3985 4130 4346 4437 4526 4657 4908 5144 5315 5612 5765 6002 6078 6278 6513 6653 7083 7178 7487 7663 7889 8159 8317 8491 8615 8794 8882 9037 9250 9389 9673 9801 9864 10046 10184 10256 10502 10776 10881 11011 11152 11325 11587 11887 12053 12134 12226 12284 12514 12623 12755 12908 13182 13326 13490 13737 13891- 14146 14279 14404 14555 14650 14811 14940 15130 15325 15514 15657 16000 16191 16329 16474 16571 16807 .1.7016 17274 17424 17585 17820 18006 18134 18242 18388 18537 18702 18895 19080 19387 19478 19759 19861 19955 20145 20484 20646 20724 20958 3F1 nooiv van r, n 11 l i tJ X.. J 1 1 r»

Alkmaarsche Courant | 1925 | | pagina 6