DAGBLAD VOOR ALKMAAR EN OMSTREKEN. f No. 182 Honderd zeven en twintigste Jaargang 1925 MAANDAG 8 JUNI Oemengd Nienws Dit nuWrficT Ees'fa?* uH f\Vee Macfen. 'my Deze Courant wordl ELKEN AVOND, behalve Zon- en Feestdagen, uitgegeven. Abonnementsprijs bij vooruitbetaling per 3 maandcn voor Alkmaar /2.franco u>,.<r bet geheelc Rijk /2.50. Afzonderlijke en bewijtstiumitiers 5 cents. PRJJS DER GEWONE ADVERTENTlfiN: Per regel /0.25, bij groote contracten rabat. Groole letters naar plaatsruimte. Brieven franco aan de N.V. Boek- en Handelsdrukkerij v/h HERMs. COSTER ft ZOON, Voordam C 9. Directeur: G. H. KRAK. Telef.nr. Administratie 3. TeL, 33. Postgiro 37060. Hoofdredacteur: Tj. N. ADEMA. Buitenland. DE ONRUST IN CHINA Te Canton hebben Vrijdagavond straatge- vechten plaats gehad. De Yoenan-troepen werden uit de stad gedreven. Gevreesd wordt, dat de algemeene staking zal worden uitgeroepen. De telegrafische verbinding met Hongkong is verbroken- De correspondent van de „Associated Press" verneemt, dat de mogelijkheid bestaat, dat Sovjet-Rusland direct zal deelnemen aan den strijd om de macht in China. Terwijl de Sovjets Feng-yoe-siang, den leider van de anti-Japansche partij helpen, gelooft men, dat de Japanneezen Tsjang-tso-lin ondersteunen. Een aanizenlijke hoeveelheid wapenen en mu- nitie is reeds van Rusland uit gesmokkeld, terwijl Russische militaire instructeurs Mon golia zijn binnengekomen om met Feng sa- men te werken. De Russische ambassadeui te Peking moedigt openlijk aan tot het verwek- ];en van onrust. De Amerikaansche regeering draagt kennis van dezen loop der zaken. Het Amerikaansche oorlogsschip Jason" is met 200 marinesoldaten aan boord van Manilla naar Sjanghai vertrokken. De kanon- neerboot „Sacramento", die thans te Hong kong gestationneerd is, heeft eveneens order gekregen naar Sjanghai op te stoomen. Uit Tientsin wordt gemeld, dat duizenden studenten zonder incidenten demonstraties hebben gehouden. De orde werd door de po litie en soldaten gehandhaafd. Tsjang-tso-lin heeft de politie te Tientsin verklaard, dat hij zijn steun zal verleenen aan alle maatregelen. die de handhaving van de orde ten doel hebben. Tsjang-tso-lin heeft, naar gemeld wordt, op het oogenblik 300.000 man onder zijn bevel. Sinds geruimen tijd wordt verwacht, dat hij pogingen zal doen om het dictatorschap van geheel China in handen te krijgen. Uit vele steden door geheel China worden talrijke stakingsdemonstraties gemeld, geor- ganiseerd door studenten Wanordelijkheden zijn echter niet voorgekomen, behalve in Tsjengkian, waar een politiebureau werd ver- woest. Slachtoffers zijn daarbij niet te betreu- ren. Buitenlandsche oorlogsschepen zijn er niettemin heengezonden. Toean-tsji-joei, het hoofd van het uitvoerend comite, heeft circu- laires in de provincies rondgezonden, waarin hij den kooplieden en studenten aanraadt met de uitvoering van hun plichten voort te gaan en een regeling af te wachten. Het aantal stakers te Sjanghai wordt vol fens de jongste berichten op 250.000 geschat. en gedeelte is op het werk gebleven. De vei- ligheidsmaatregelen voor de vreemdelingen zijn uitgebreid. Vijftienhonderd marinesolda ten zijn aan wal gezet; vierhonderd Ameri kaansche matrozen zullen nog aan wal gaan. Drie Britsche kruisers, een Italiaansche krui- ser, zeven Amerikaansche torpedobootvernie- lers en tien kanonneerbooten hebben marine- afdeelingen aan wal gezet. Het feit, dat de onlusten opgehouden hebben en ten deele het werk wordt voortgezet, toont aan dat de stu denten langzamernand de leiding der bewe- ging verliezen. De aankomst van de Chinee- sche commissarissen van Peking, wier taak slechts daarin bestaat; een onderzoek in te stellen, zal er toe bijdragen, de atmosfCer op te helderen. Uit Hongkong wordt gemeld, dat 20.000 studenten optochten hielden en vlugschriften tegen de vreemdelingen ver- spreidden, maar de Chineesche autoriteiten hebben demonstraties van grooten omvang weten .te verhinderen. De Chineesche studenten in Tokio hebben aan het Japansche ministerie van buitenland sche zaken een resolutie overhandigd, waar in zij de vervanging van den Japanschen eon- sul-generaal te Sjanghai eischen, voorts com- pensatie voor de verliezen der Chineezen te Sjanghai, bestraffing der schuldigen, af- schaffing van de exterritorialiteit en teruggave van de pachtgebieden. 't Japansche ministe rie heeft deze eischen van de hand gewezen. Het Chineesche gezantschap te Berlijn pu- bliceert de volgende verklaring omtrent de gebeurtenissen te Sjanghai. Toen bij een po- ging om een staking van Chineesche werklie den in de Japansche katoenspinnerijen op ge- welddadige wijze te onderdrukken, eenige werklieden gewond werden, hebben de Chi neesche studenten op 30 Mei een demonstra- tie-optocht door de straten van Sjanghai ge houden. De buienlandsche politie heeft, zon der een poging te doen den optocht op vreed- zame wijze te ontbinden, het vuur geopend, waarbij elf personen werden gedood en zes- tien gewoncf. Ongeveer vertig personen wer den gearresteerd. Op den eersten Juni wer den drie personen gedood en zeventien ge wond. Dit optreden van de buitenlandsche politie was door de houding der studenten, die ongewapend waren en alleen protesteer- den tegen de slechte behandeling van staken- de werklieden, in geen enkel opzicht gerecht- vaardigd. De manifestatie werd slechts uit vaderlandslievende en gerechtigheidsredenen gehouden en had geenszins het karakter van een betooging tegen de vreemdelingen en was evenmin van communistischen aard. Voor de betreurenswaardige gebeurtenissen zijn uit- sluitend de ftiitenlandsche autoriteiten ver- antwoordelijk. Zij hebben in heel China weer- klank gevonden en onder de Chineezen groote verontwaardiging gewekt. De algemeene sta ting is te Sjanghai geproclameerd. Op den lsten Juni heeft het ministerie van buiten landsche zaken te Peking een protest-nota ge- zonden aan de vertegenwoordigers der be- trokken mogendheden, waarin verlangd wordt in de eerste plaats de onmiddellijke vrijlating der gearresteerden en een onder zoek naar de feiten op de plaats zelve. Twee Chineesche commissarissen zijn te dien einde naar Sjanghai gezonden. De militaire maatregelen der groote mo gendheden, waarbij Engeland vooraangaat, doen de Chineesche agitatie en de haat tegen de vreemdelingen toenemen. De beweging te Pdking kan door militair geweld niet worden onderdrukt. Het gevaar neemt daardoor voortdurend toe. De Sunday Express" heeft officieel verno- men, dat verdere maritieme versterkingen ge zonden zijn naar Sjanghai, ten einde de groo te ongerustheid te verdrijven, welke daar de laatste dagen is ontstaan. De huisbedienden van de Eropeanen, die, toen de onlusten begonnen, hun werkgevers ontvluchtten, omdat zij geloofden, dat ae op- standelingen de Europeesche wijken zouden plunderen, zijn, nu het emstigste gevaar ge- weken schijnt, weer teruggekeerd. Zoeklichten van de oorlogsschepen zenden na zonsonder- gang hun stralen over de haven, en aan de iandingsplaatsen zijn overal andere zoek lichten geplaatst, ten einde onverwachte aanvallen der opstandelingen te voorkomen. De Britsche consul-generaal te Tsjinkiang bij Nanking seinde, dat oproerige studenten drie huizen in de buitenlandsche concessie vernielden en dat de Chineesche politie, die be'.ast is met de bejcherming der vreemdelin gen, volkomen nutteloos bleek. De Chineesche plaatselijke bevelhebber bracht ten slotte zijn eigen troepen naar het tooneel van de relletjes en herstelde de orde, waarop de buitenland sche vrouwen en kinderen, die op booten ge- vlucht wareri, weer aan wal gingen. DE ONLUSTEN IN CHILI. Officieel wordt gemeld, dat werklieden van verscheidene salpeterfabrieken, die in op- stand zijn gekomen, de bureaux dezer onder- nemigen hebben aangevallen. De regeering hecft troepen naar de betrokken plaatsen ge zonden, welke er in slaagden de orde te her stellen. HET DEENSCHE CONFLICT ZOO GOED ALS GEelNDIGD. Begonnen 10 Maart j.l., is het arbeidscon- flict in Denemarken thans vrijwel beeindigd. De bemiddelingscommissie heeft Zaterdag medegedeeld, dart beide partijen de door de rijksbemiddelaars op 3 Juni gedane voorstel- len hebben aanvaard De werkgevers stellen nog de voorwaarde, dat het werk niet zal worden hervat, voor dat ook overeenstemming is bereikt in de aarde- werk-industrie. DE AANSLAG OP DEN SPAANSCHEN KONING. Het „Journal" verneemt uit Madrid, dat de voornaamste aanstichters van het complot te Barcelona tegen den koninklijken trein te- recht hebben gestaan voor den krijgsraad. Vier van hen zijn veroordeeld tot 20 jaren ge- vangenisstraf; de twee anderen kregen lich- tere straffen. Het Spaapsche koningspaar, de infante Beatrice Christina, en admiraal Magaz, zijn gister van Barcelona naar Madrid vertrok ken. Reizigers uit Barcelona deelen inede, dat de arrestatie #yan Jong-Cataloniers voort- duurt. Reeds zijn er meer dan honderd in hechtenis genomen. Men gelooft evenwel, dat de meesten hunner na den terugkeer van den koning te Madrid weer in vrijheid zullen worden gesteld, daar hun arrestatie slechts een voorzorgsmaatregel was in verband met het ontdekte complot tegen den koning DU1TSCHLAND EN DE ARB1TRAGETDEE. Op de bijeenkomst van de Deutsche Gesell- schaft fur Volkerrecht is cen aantal resoluties aangenomen, waarin de wenschelijkheid wordt uitgesproken, de ontwikkeling van de intemationale arbitrage te bevorderen. DE BELGISCHE CRISIS OPGELOST. Zaterdagmiddag heeft het congres van de socialistische partij de kwestie besproken, of men mede zal werken aan een katholiek-socia- Ifstisch ministerie, dan wel een dergelijke combinatie van de hand moet wijzen. Onge veer 1200 afgevaardigden hebben de bij eenkomst bijgewoond. Het congres heeft de ministerieele samen- werking met de katholieken daarop met 495.481 tegen 108.325 stemmen en 21.952 onthoudingen, goedgekeurd. De vereischte meerderheid van twee derde is dus belangrijk overschreden en Poullet kan heden of Dins- dag zijn ministerie, definitief samenstellen. Volgens de „Soir" krijgen de socialisten de volgende portefeuiiles: Buitenlandsche Zaken: Vandcrveldc. Arbeid en Nijverheid: Wauters. Spoorwegen: Anseele. Buitenlandsche Zaken: Laboulle- Kunsten en WetenschappenCamille Huys- mans. BELA KUN NIET GEARRESTEERD. De „Vossische Zeitung" meldt, dat niet de Hongaarsche communistische dictator Bela Kun te Lissabon is gearersteerd, maar een Portugeesche communist, die dezen nagtn had aangenomen. UITZETTING VAN BELGISCHE STUDENTEN. Het bestuur van den Belgischen openbaren veiligheidsdienst heeft een besluit doen uit- voeren, waarbij zeven studenten van de uni- versiteit van Luik, die bij communistische acties zijn betrokken geweest, van de univer- siteit worden verbannen. Onder de betrokke- nen bevindt zich een vrouwelijk student. De- gen en, die zich hebben laten inschrijven voor de examens in Juli a.s. zullen een tijdelijk toegangsbewijs kunnen bekomen. GEHEIMZINNIGE TREINMOORD BIJ PARIJS. Bij aankomst van een trein uit Versailles aan het station St. Lazare te Parijs, ontdekte een sehoonmaakster in 'n compartiment lste klasse het totaal uitgeschud lijk van een be- jaard heer. Het lichaam vertoonde verschil- lende teekenen van geweld, terwijl aan het hoofd twee schotwonden voorkwamen. die angetwijfeld den dood hadden veroorzaakt. Dank zij het ingenaaid adres van een kleer- maker, kon men den ongelukkige identificee- ren, Hij bleek te zijn een gepensionneerde hooge spoorwegambtenaar, de heer Albert Dursus de Camanville. Het stoffelijk over- schot werd tenslotte door de inmiddels ge- waarschuwde kinderen herkend. Hun vader was 'smorgens uit Parijs naar Garches ver trokken, waar hij voor de zomermaanden een villa wilde huren. Aan geld had hij slechts enkele honderden francs bij zich gestoken, doch hij droeg als gewoonlijk zijn gouden horloge, een diamanten ring en een paarlen dasspeld. Natuurlijk is de politie onmiddellijk op onderzoek uitgetogen. Tot heden toe echter zonder resultaat. Wel weet men, dat de ver- moorde te Ville-d'Avray den trein terug heeft genomen- Tusschen dat station en Parijs moet dus deze moord zijn gepleegd, .welke ongetwijfeld uit roofzucht is geschied. DE HITTE IN ENGELAND. Door de hitte zijn te London vier personen overleden. Ook op't platteland heeft de groote warmte slachtoffers geeischt Volgens het laatste weerbericht zal de warmte aan- houden. DE MOORD OP DEN SIRDAR. Alle beklaagden in het proces in zake den moord op den Sirdar zijn ter dood veroor deeld, met uitzondering van den chauffeur van den auto, waarin de moordynaars ont- kwamen, die tot twee jaar gevangenisstraf werd veroordeeld. Zoodra het vonnis was uitgesproken, stortten de meeste gevangenen ineen. De gebroeders Emayat schreeuwen luide en klemdlen zich vast aan den rand van de be- klaagdenbank, terwijl Ibrahim Moesa het luid uitschreeuwden en de overigen in tra- nen uitbarstten. Alleen Sjafik Mansoer en Machmoed Ismael bewaarden ljun kalmte. De laatste gaf aanmoedigende reekens aan zijn vrienden, wa^i'van er velen in de ge- rechtszaal aanwezig waren, terwijl Sjafik trachtte zijn medegevangenen op te beuren. Het was een buiterigewoon pijnlijk schouw- spel en hoewel een dergelijk tooneel te ver- wachten was met het oog op de zenuwach- tigheid van enkele gevangenen, werd hun toestand nog verergerd door het feit, dat zij een half uur van te voren in de beklaag- denbank werden gebracht ten aanschouwe van hun vrienden en een nieuwsgierig pu- bliek en langen tijd moesten wachten voor de rechters binnenkwamen om uitspraak te doen. Een dergelijk optreden is wel in over eenstemming met het gebruik, maar hoe eer daarin verandering wordt gebracht, ten einde dergelijke pijnlijke tooneelen te vermij- den, hoe beter het is. Het vonnis zal niet ten uitvoer kunnen worden gelegd, voor minstens vier weken verloopcn zijn, daar den beschuldigden achttien dagen is toege- staan om in hooger beroep te gaan en door- dat het Bairam-feest aan het eind van deze maand valt. DE HITTE IN AMERIKA. Volgens de laatste mededeelingen zijn er in New-York reeds niter dan 50 sterfgevallen en 200 ongevallen als gevolg van de warmte voorgekomen, terwijl in het Midden-Westen 42 doodelijke ongevallen hebben plaats ge had. Het totale aantal dooden gedurende de afgeloopen week, dat geheel of gedeeltelijk wordt roegescbreven aan de hittegolf. bc- draagt thans ongeveer 350, waaronder begre pen een aantal verdrinkingsgevallen. Bij wijze van proef heeft men Zaterdag een ei gebroken op het asfalt-plaveisel te Wash ington; na 9 minuten was het volkomen ge- bakken. Groote opwinding is te New-York gewekt, doordat een aantal leerlingen van de dans- school van Gertrude Hojfman de straat op- kwam in badcostumes en bij de Columbia- fontein een bad ging nemen te midden van het drukste verkeer van de stad. De politie greep echter in, zette de meisjes achtema, waarvan er een gearresteerd werd, die voor het politie-gerecht is gebracht. Het aantal slachtoffers van de hitte in de Oostelijke Staten bedraagt meer dan 150. Duizenden slapen buiten- Wegens de hitte worden de processen door de rechters en adovcaten in hemdsmouwen gevoerdook de beklaagden mogen in hemdsmouwen verschijnen. De autoriteiten bevelen aan, dagelijks zes glazen koud water, doch geen ijswater te drinken, weinig vleesch te eten en veel te slapen. Tienduizend menschen hebben geslapen aan het strand van Coney Island. In de Westelijke helft der Vereenigde Sta ten is een koudegolf opgetreden, waarbij in Montana een hevige sneeuwstorm woedde. Te Washington was het 35 gr. Celsius in de schaduw. Er heerscht watergebrek. VALSCHE MUNTERS IN LONDEN. De politie heeft in een huis aan de Earls- courtroad te Londen een groote installatie ontdekt voor het maken van valsch geld. Drie mannen plachten's avonds dit huis te bezoe- ken en van tijd tot tijd zag men er's nachts licht branden. De valsche munters zijn spoor- loos verdwenen en de politie zoekt het drietal dat beschreven wordt als een reus met een bochel, een elegant heer, die drie talen spreekt en een slank jongmensch met een vrouwelijk uiterlijk. DE OORLOGSMISDADIGERS- PROCESSEN. Op het congres van het genootschap voor volkenrecht te Stuutgard heeft dr. Simons, de president van het rijksgerecht, geprotes- teerd tegen de zg. oorlogsmisdadigres-pro cessen in Frankrijk en Belgie. Het eene dra- conische vonnis na het andere wortd in beide landen geveld tegen Duitschers, die vaak heelemaal niet in staat blijken te zijn ge weest, om de hun ten laste gelegde daden te bedrijven. DE REDEVOERINGEN VAN EBERT. Te Dresden verschijnen weldra de verza- melde geschriften en redevoeringen van wij- len rijkspresident Ebert. Zij zijn door Fritz Ebert Jr., den oudsten zoon van den overle- dene verzameld. Ebert jr. heeft ook een bio- grafische inleiding voor het werk geschreven. DE FAMILIE UITGEMOORD. Een afschuwelijke moord is in het dorp Haasenberg bij Koburg gepleegd. De 39- jarige mandenmaker Wilhelm Bruckner ver- moordde eerst in het naburige Lindenberg zijn vrouw en een uur later doodde hij met een bijl zijn 66-jarige moeder, zijn zwager, zijn zuster, alsmede vijf kinderen van haar van 2 tot 18 jaar. Vervolgens hing de moor denaar zich zelf op. De mcord werd ontdekt, doordat de gen darmerie Bruckner in verband met den bo- vengemelden moord op zijn vrouw zocht. Bruckner was na den moord te Lindenberg met een rijwiel naar zijn woning te Haasen berg gereden. De gendarmerie vond het huis gesloten en moest het met geweld openen. Men vond alle bewoners van het huis dood in hun bedden liggen. In de eene kamer lagen vijf, in de andere twee lijken en in de derde het lijk van den moordenaar zelf. Het motief voor de daad is nog niet geheel opgeheklerd. Waarschijnlijk heeft men te doen met een wraakneming. Bruckner had geen ge- lukkig huwelijk met zijn vrouw gehad, zoodat deze zich wilde laten "scheiden. Zij vertrok naar Lindenberg Bruckner wilde haar bewe- gen terug te keeren, hetgeen zij echter wer gerde. Ook bij de andere familieleden was de moordenaar niet gezien, daar hij vaak twist zocht. Reeds vroeger had hij een aanslag op zijn zwager gepleegd, die echter mislukte. CONTROLE OP SNEL RIJDEN. Omdat de meeste auto-ongelukken een ge volg zijn van het niet in acht nemen der voorgeschreven maximum-snelheid, en de be- stuurder, indien eenigszins mogelijk, bij be- trapping tracht te ontkomen, hebben be- langhebbenden de politie de volgende slim- mo oplossing aan de hand gedaan: n.l. om voor te schrijven, dat aan den zijkant van den wagen een ronde plaat moet worden aangebracht waarop een rood1 en een wit kruisi is geteekend. Wanneer de auto minder dan 30 K.M. per uur rijdt is alleen het roode kruis zichtbaar; zoodra die snelheid wordt overschreden dan komt, zonder dat de chauffeur dit verhinderen kan, het witte kruisi boven. De voorgeschreven maximum-snelheid in de meeste Duitschc plaatsen is 30 K M Rijdt dus een auto door een plaats met een wit kruis, dan is dat een bewijs, dat de voorgeschreven snelheid is overschreden. Voor de controle bij rijden in het donker kan een rbod lichtsignaal ingeschakeld wor den, dat uitgaaf als het maximum wordt overschreden EEN HALVE EEUW. De chemicus Peter Nawdsley te Liverpool lanceerde in het jaar 1875 voor het eerst het broom-zilver-gelatine-papier, welk papier thans in de amateur-iotografie zulk een be- langrijke plaats inneemt. In 1876 werd door een zekeren A. I. E. Swan patent op de ver- vaardiging van dat papier genomen. De oorspronkelijke uitvinder, Narodsley, stierf in groote armoede. BRIAND CONFEREERT MET CHAMBERLAIN. De Britsche minister van buitenlandsche zaken, Chamberlain, is gistervoormiddag met een kleinen staf medewerkers te Qeneve aan- gekomen, terwijl de Fransche minister van buitenlandsche zaken, Briand, per auto uit Parijs is gearriveerd. Briand en Chamberlain zijn onmiddellijk na de aankomst van laatst- genoemde de politieke besprekingen begon nen, welke voor het lot van Europa in de eerstkomende tientallen jaren beslissend kun nen zijn. De beide ministers lunchten in het dorpje Versoix aan het meer van Geneve in zoogenaamde Chalet Suisse en trokken zich daarna onmiddellijk terug voor een kleine wandeling. Aan de lunch te Versoix namen behalve de echtgenoote van Chamberlain, de leider der Britsche delegatie op de conferentie inzake den handel in wapeneft, lord Onslow en de leider der Fransche delegatie op dezclfde con ferentie, Paul-Boncour, deel. In den laten namiddag begaven zich de beide ministers wederom alleen naar Coppet, waar zij onder getuigen twee uren lang met elkaar praatten. In de omgeving der beide ministers gelooft men niet, dat te Geneve een formule ontworpen zal worden, maar neemt men aan, dat de beide ministers zich alleen over de voornaamste kwesties in principe sul len verstaan en de uitwerking der formulee- ring aan hun ministeries zullen overlaten. Men meent, dat aan beide zijden het verkrij- gen van een accoord niet.moeilijk zal zijn. Omtrent den inhoud der besprekingen tus schen de beide ministers schijnt het buiten twijfel te zijn, dat de Volkenbond in het vei- ligheidspact tot de vervulling van een be- langrijker rol zal worden geroepen dan men tot dusver schijnt aan te nemen, meent „De Crt." DE GERMAANBAAN WEER IN GEBRUIK. Naar wij van betrouwbare zijde verne- men, hebben de nieuwe eigenaars van de voor- malige Germaan-wielerbaan besloten met in- gang van gister voorloopig de baaa weer voor training open te stellen. Naar men weet is, na het faillissement, de' GTmaan-baan aangekocht door de make- laars, de heeren Fillet en Scheepstra. KORTE BERICHTEN. De centrumsfractie uit den Pniisischen landdag komt vandaag bijeen ter bespreking van de mogelijkheid eener uitbreiding der regeeringsbasis in Pruisen naar rechts. Uit de commentaren in de Duitsche rechtsche bla^jen blijkt, dat generaal von Seeckt dreigt zijn ontslag te nemen als rijksweerminister indien de organisatie van het leger en in het bijzonder van het opper- bevel gewijzigd wordt zooals de ontwape- ningsnota der geallieerd'en dat verlangt. Aan den beruchten bandiet Gerald Chapman te Dartford (Conn.), die wegens moord op een politieagent tot den strop was veroordeeld, is door den Gouverneur uitstel van executie verleend. EEN NIEUW KANAAL IN DRENTE. Het geprojecteerde scheepvaartkanaal Ruinen-Bonger-Schoonoord, zal, naar ver wacht wordt, nog dit jaar na afloop van het veenwerk, in uitvoering worden gebracht. De kosten zijn geraamd op 1.800 000. NOODLOTTIGE ONVOORZICH- TIGHEID. Toen gisteren de rijwielhandelaar F. v. Kessel, te Wamel bezig was met het schoon- maken van een revolver, ging dit wapen plot- seling af en trof de kogel hem in de buik. In levensgevaarlijken toestand werd de man naar het ziekenhuis te Tiel overgebracht. GEEN ZOMERTIJD, GEEN ZON NET IJD HEELEMAAL GEEN TIJD! Nadat de kerkvoogden en notabelen van de Ned. Herv. Gemeente te Stad-Vollenhove, eerst besloten was de tijdsaanwijzing op de k 1 ok van den toren, evenals het vorige jaar niet in over eenstehuning te brengen met den zomertijd, is door gemelde colleges thans na- der goed gevonden deze klok noch den zomer tijd, noch den zonnetijd te doen aauwijzen, waarschijnlijk om zoowel de voor- als tegen- standers van den zomertijd ter wille te zijn Er is n.l. 'besloten om de klok tot 4 October a.s. stil te zetteu. Gedurende dit tijdvak zal er dus in deze gemeente geen openbare tijdsaan wijzing zijn. Het behoeft geen betoog, dat dit den ingezetenen nog veel last en ongerief zat veroorzakeo ALKMAAKSC URANT.

Alkmaarsche Courant | 1925 | | pagina 1