een Workman, Dienstbode, Nette Werkster _Q.I.D.A.C| de huishouding, hulp De Landbouwtentoonstelling te Opmeer RINGERS'jb' Koodhalp Advertentien. voor f, WAARSCHUWING. De Directeur van den Keuringsdienst IWaren te Alkmaar waarschuwt tegen de be- reiding van vartille- en roomijs zonder dat de gebruikte melk voldoende is gekookt of gepas- ieuriseerd. Tegen den verkoop van dergelijke op on- deugdelijke wijze bereide waar zal, ook in cafe s en hotels, extra worden toegezien en op- getreden^ Directeur van den Keuringsdienst voor Waren in het Keuringsgebied Alkmaar. Dr. D. MOL. wcegborgen. Het dier is naar het slachthuis vervoerd en aldaar afgekeurd en vernietigd, terwijl tegen den eigenaar proces-verbaal is opgemaakt. DE HALTER" NAAR GENeVE. In'de Zaterdagavond gehouden bestuurs- ver<*adering van de Gymnastiek Vereeniging De Halter" werd besloten, dat de vereeni ging met 19 personen naar Geneve zal ver- trekken waarvan voor de 4e graad afdeelings- turners zullen uitkomen de heeren Jac. Schen- ke (leider) H. Licher en K. Kooy, ,3e graad >lb Heijnis, K. Venneker en W. Licht, 2de graad Jb. Smit, B. Joostens en P. Bosnian, 4e graad H. Reurslag, Jb. Schuit en N. Willems, terwijl als algemeene reserves zullen deelne- men de heeren Th. Groot, Pde Moel, k. v.d. Berg en S. Pascha. Als vaandeldragers zu.- len fungeeren de heeren G. M.ensink, H. Jon- ker en J. de Nijs. L Van de personeele wedstrijden (tevens toe- stel turnen) zullen deelnemen de heeren Jac Schenke, H. Licher en Jb. Heinis. Het vertrek is bepaald op 16 Juli, terwij1 23 Juli's avonds Alkmaar weer wordt be_ reikt, waarna op 1 Aug. een Eere-avond zal plaats vinden op het Doelenveld. De vlaggen welke naar Geneve zullen wor- den meegenomen zijn het vaandel van „de Halter" de Nederlandsche Vlag-en de Alk- maarsche Vlag, welke laatste door het Ge meentebestuur aan „de Halter" werd be schikbaar gesield. EEN MOO IE OVERWINNING. Op de Districtwedstrijden van 6 Juni, uit- geschreven door de Amsterdamsche Athleten- club „Door Oefening Kracht" te Amsterdam onder leiding der Nederlandsche Krachtsport bond, behaalde de hi K. Landman, Instruc- teur van de Alkm. Athletiek en Krachtsport- vereeniging: „Sport Staalt Spieren den eersten Prijs in het zwaar gewicht worstelen 2de Masse, met eervolle vermelding voor fraaien stijl. Door deze schitterende overwmning is de heer Landman lste klasser geworden. EEN SCHITTEREND SUCCES. Onze stadgenoot de heer Joh. Brands, di recteur der particuliere muziekschool behaal de j.l. Zaterdagavond met de gemengde Zangvereeniging Harmonie van Heiloo, op den internationalen zangwedstrijd te Haar lem in de derde Afdeeling den len prijs met algemeene stemmen. Waar de voorzittep der jury verklaarde da, ze weinig zoo uitstekend hadden hooren zin- gen in de 3e Afdeeling is dit werkelijk voor het koor cn zijn dirigent een schdterend succes te noemen, temeer waar dit koor voor het eerst op een wedstrijd uitkwam. HET EINDE VAN HET OUD-HOLL. FEEST. Met twee welgeslaagde avonden Zater dag en Zondag is het feest op het Oud- Holl. Marktplein besloten. Zaterdagavond was er o.m. dansen van gecostumeerden en gemaskerden, waarvuor door het Comite diverse prijzen waren be- schikbaar gesteld. O'rgeveer veertig gecos tumeerden en gemaskerden namen deel. De prijzen werden ten slotte toegekend aan het paar „De Nacht", aan de dames: Gele Vlinder Gele Pierrette en Spaansche Danse- res eni aan de heeren Indiaan en Mephisto. Daarna werden nog 'n 6-tal prijzen toege kend in een danswedstrijd tweS in elke groep Wals, Foxtrot en One-step. Ook op den sluitingsavorid was het druk en opnieuw werd er naar hartelust gedanst. Wat het weer betreft, is het Oud-Holl. Marktfeest zeker wel op bijzondere wijze be- gunstigd en vandaar dat het als geheel uit stekend is geslaagd al zullen natuurlijk ook nu weer verschillende standhouders en an- deren gaarne drukker zaken hebben ge- maakt. Het is voor de leiders een zeer druk- ke week geweest. De sympathieke burge- meester van Oud-Holland zal 'ook nog wel een poos in herinnering blijven. LICHT OP! Hedenavond voor rijwielen en motorrijtui- gen te 9.50 uur licht op. Andere voertuigen een half uur later. ALKMAARSCHE BAD- EN ZWEMINRICHTING. In de week van 31 Mei tot en met 7 Juni zijn in bovengenoemde inrichting genomen: 694 baden door heeren, 557 door dames, 382 door onvermogenden, totaal 1633 baden. Hoogste temperatuur 68 graden. WEELDEBELASTING, DRANKW£T- WIJZIGING. Onder bovenstaand onderwerp spreekt mor- genavond 8 uur in de bovenzaal van cafe „Central" de heer Abr. Staalman. lid der Tweede kamer, zulks op uitnoodiging van het kringbestuur van de vereeniging van koffie- huis-, restaurantheuders en slijters. Men zie de advertentie in dit blad. FAILLISSEMENTEN. Geeindigd is door het vtrbindend worden der eenige uitdeelingslijst het faillissement van Pieter Meuleveld, chauffeur te Winkel; geene uitkeering. REDDEN VAN DRENKELINGEN ENZ. Wij verzuimden Zaterdag de aandacht te vestigen op een advertentie vain de Alkm. Vrijw. brigade tot redding van Drenkelim gen en de Alkmaarsche Stille-strandvereeni. ging, in welke annonce een voordracht met lichtbeelden werd aangekondigd te houden door den heer A. J. Meijerink van Haarlem (voorz. van de pers- en prop.comm. v. d. Ned. Bond tot het redden van Drenkelingen). In verband met de urgentie van het onder - wijs zwemmen, redden van drenkelingen, reddingsmiddeten, strandleven, gevaven der zee enz. kunnen wij een bezoek ten zeerste aanbevelen. De lezing wordt gehouden a.s. Woensdag- avond 8 uur in „De Unie." De toegang is yrij, DE KEURINGSDIENST VOOR WAREN. In het verslag over het dienstjaar 1924 van den keuringsdienst voor waren wordt met voldoening geconstateerd, dat in de kleinere gemeenten bewijzen van waardeering voor den dienst'naar voren kwamen. Als vaststaan- de kan thans worden beschouwt dat de dienst in een werkelijke behoefte voorziet, wat ttians ook in die kringen erkend wordt, die tot nog toe den dienst als overbodig beschouwden. Het gebied beslaat 77 gemeenten met een totaal van 230583. Uit het venslag komt de groote werkzaam- heid van de huurm^esters naar voren die voor dag en dauw in't geheele gebied stalmonsters van de melk nemen en behalve van Texel en Wieringen, waar daarvoor overnacht moet worden, des ondanlks den zelfden dag vanuit de Centrale gemeente vertrekken, waardcor een groote besparing wordt verkregen. Ook het administratieve en het analistische personeel wordt terecht voor de door hen verrkhte werkzaamheden gehuldigd. Plotseling voorkomende gevallen werden, ter besparing, steeds door een directeur of diens plaatsvervanger behandeld. 'Niet minder dan 163153 voorraden voe- dingsmiddelen en andere waren werden in de loop van het jaar gekeurd. Door den dienst is er een belangrijke ver- betering gebracht in de gevaarlijke en af te keuren wijze waarop tot nog toe met tal van waren werd omgesprongen, waardoor de volksgezondheid in hcoge mate werd bevor- derd in de reeele handel krachtig werd ge- steund in zijn strijd tegen onderlijke concuren- tie van hen die er niet tegen op zien door knoeien zidh op kosten hunner medemenschen te verrijken. Door de keurmeesters werden 4036 inspec- ties verricht, waarin 20263 maal een verkoo- pen van waren werd bezccht, 2866 schriftelij- ke en mondelinge waarschuwingen werden gegeven. Uit het aantal procesverbalen, 121, blijkt dat zooveel mogelijk zander navolging wordt getracht den verkoop van waren in de gewensehte richting te leiden. 1854 voorraden worden aan de consumptie onttrckken, waarvan extra vermeld worden grooteren partijen cacao, witte- en bruine boo- nen en erwten, havermout en custard, rogge, tarwebloem, zelfrijzend bakmeel, tarwe, ver- miceli, rozijnen, pruimen, krenten banarien, vijgen, appelen, sinaasappelen, en pinclas, suiker en drcpwerken, azijn, haringen, bes- sensap, 13000 pakjes ondeugdelijke specerij- en, saffraan, kaas, stiffa, corned-beef, koffie- surrogaat, mosterd. Vonnissen op grond der warenwet, kunnen volgens die wet door B. en W., der gemeente groote bereidwilligheid met raad en daad steunde, terwijl ook de hulp bij de monster- name, verleend door de gemeente- of rijkspo- litie te Helder, Texel, Medemblik en Enkhui- zen, op prijs werd gesteld. De belangstelling en waardeering van zoovele besturen der verschillende gemeenten van dit gebied zijn ondergeteekende tot aan- sporing, om op den ingeslagen weg voort te gaan. Provinciaal nieuws (Van onzen eigen verslaggever.) OPMEER, 8 Juni. De jaarlijksche land bouwtentoonstelling te Opmeer mocht zich ook dit jaar in de belangstellihg van vele West-Friezen verheugen. Ondanks den vroe- gen hooitijd maakten honderden zich des mid- dags op deze sympathieke tentoonstelling te bezoeken. Om half 11 sprak de voorzitter, dr. G C van Balen Blanken de openingsrede uit. Maria ,d. van Johanttes Zijp en Geertje Pan- eras. Neeltje, d. van Pi^er Kramer en Aaltje de Jager. Ondertrouwd: Jacobus Nicolaas Bes en Catharina Maria Bruijn. Nicolaas van Barneveld en Pietje de Bruin. Jan Jongejan en Hillegonda Biersteker. Ottto Wit en Geertje Schuitemaker. Jan Mulder en Trijntje Schuitemaker. Klaas van Nie- nes en Catharina Luidina Blom. Jan Heij- mans en Maartje Dik. Frederikus Hink en Engelina Maria Broersen. Getrouwd Jacobus Nicolaas Bes en Catharina Maria Bruijn. Otto Wit en Geertje Schuitemaker. Jan Mulder en Trijntje Schuitemaker. Kun st. waarin de overtreding plaats 'had, worden be kend gemaakt, hetgeen als regel overal ge- schiedt en door den veroordeelde als de zwaarste straf wordt beschouwd. Op de op kermissen verkcchte waren had de dienst wei nig aanmerkingen te maken. Dat de condole onder vele ijswagentjes veel van het keuringspersoneel vordert, komt in het verslag duidelijk uit. In het laboratorium werden 16573 mon sters onder zocht. Van melk werden 11538 monsters onder- zocht, waarvan meer dan 3000 stal- of weide- monsters. Op de reinheid der afgeleverde melk op straat en in winkels werd strerig toegezien. Het gemiddelde vetgehalte die op straat- en in winkels ten verkoop aanwezige melk be- droeg 3.16 pCt., wat voldoende wordt ge- noemd. Het verslag bevat over de melk de yeor de consumptiemelkers zeer belangrijke hier vol- gende passage: „Werd in het vorige jaarverslag de hoop uitgesproken, dat eene melkveehoudersver- eeniging in dit keuringsgebied, die geregeld haar melk als consumptiemelk verkoopt, tot eene gei'egelde controle van haar vee op het vetgehalte zou overgaan, nadat de Rijkszui- velconsulent voor Noora-Holland in eene speeiale voordracht daarvna het nut had bepleit, die controle is inderdaad ingevoerd, doch helaas'moet daaraan direct worden. toe- gevoegd: en ook ingevoerd geweest, want spoedig daarop is oneenigheid in die ver eeniging ontsiaan, waardoor weldra met de controle is opgehouden. Dat van den direc teur van den Keuringsdienst tengevolge van deze teleurstelling geen groote tegemoetko- ming met betrekking tot den verkoop van melk met te laag gehalte is te verwachten, ligt voor de hand. Het particulier initiatief moedigt hij gaarne aan, doch het nalaten daarvan, als daartoe gelegenheid bestaat, Aan hem slechts onwelwillend tegenover de ze veehouders stemmen. Om het vetgehaite te verhoogen. zijm gere- gelde controle en daarop gebaseerde aanfok ook voor de consumptiemelkers ten eisch van de toekomst. De melk voor de zuivelbereiding wordt bijna overal in dit gebied op vetgehal te geleverd, de industriemelk wordt reeds hier en daar lager betaald als het vetgehal te te wenschen overlaat; voor de hand ligt het dus, dat de koeien met te laag vetgehalte in dc melk bij de consumptiemelkers terecht komen, speciaal als het dieren zijn met eene groote melkproductie, welke productie ten koste der kwaliteit nog wordt opgevoerd door de voedering van bieten- en koolafval, aard appelen enz., terwijl dergelijke melk door de consumenten toch steeds tegen den hoogsten prijs moet worden betaald. Laten zij, die steeds als de eersten klaar staag den melk- prijs te regelen naar de kaasprijzen, beden ken, dat zij dan ook verplicht zijn die kosten aan hun product te besteden, die de leveran- ciers aan de' zuivelfabrieken daaraan ten koste leggen. Dat de Rijkszuivelconsulent in deze pro- vincie ondergeteekende in zijn streven naar verbetering der melk in elk opzicht ter zij de staat, zij hier dankbaar vermeld." Met tegenzin, zoo lezen wij verder, moet hier worden vermeld, dat in een gemeente een melkcontroelur, die dit toch heusch niet om financieele redenen behoefde te doen, aan een bakker meermalen melk afleverde, die bijeen- gegaard was uit de resten van zijn monsters en waaraan ter conserveering bichromaat was toegevoegd. Het verslag eindigt ten slote als volgt: Aan- het eind van dit verslag past aller- eerst een woord van dank voor den steun, die deze dienst ook weer dit jaar in zoo ruime mate mocht ondervinden van de Rechtbank, den Poli'tierechter, de Kantongerechten en van het Openbaar Ministerie, dat naast het krachtig vervolgen van misdrijven en over- tredingen ondergeteekende steeds met zoo waarin hij zijn vreugde te' kennen gaf, over het feit, dat hij zich "weer omringd zag door de oude getrouwen. Een miste hij, en dat was de heer Oostwoud Wijd.enes, die wegens cngesteldheid verhinderd was en wien hij zijr. beste wenschen gaf voor een spoedig herstel. De paardenmarkt kenmerkte zich door eeu aanvoer van de beste hengsten van West- Friesland en een levendigen handel. Op het terrein was een groot aantal inzen- dingen aanwezig, w.o verschillende auto's, die bij de bcereii in West- Friesl and steeds meer in gebruik toenemen. Een muziekgezeischap van de gebroeders Dekker van den Langendijk zorgde voor ver- hooging der feestelijkheid. Hedenmiddag om half twee werden wedstrijden in 't schoonrij- den gehouden en eenige demonstraties met speur- en verdedigingshonden. Van de bekroningen vermelden we nu reeds dat C. Stoop te Wogmeer met zijn 10-jarigen hengst Badmus in de rubriek rijksgoedge keurde hengsten van 3 jaar en ouder den eersten prijs behaalde. In de rubriek 3jarige paarden, werd de eer- ste prijs toegekend aan J. Th. Droog te Noord-Beemster, de 2e prijs aan C. Stoop, Wogmeer en de derde aan C. Klaver Czn. te Hoogwoud. Tweejarige paarden: le prijs Jb. Broers Sz. te Benningbroek, 2e prijs P. Schipper te Baarsdorperlneer. 1-jarige paarden: 1. prijs C. Stoop, Wog meer, 2e prijs J. Th. Droog Noord-Beemster Merries met veulen: le prijs. J. Th. Droog te Noord-Beemster. 2e priis G. Kok te Wog- num, 3e prijs C. Stoop te Wogmeer. Ook de kermis kenmerkte zich door een le- vendige drukte. UIT HEILOO. De Katholieke bevolking van Heiloo vierde Zcndag en heden feest, want een der paro- cliianen ontving Zaterdag de priesterwijding en deed Zondagavond zijn intrede in de ge meente. Een commissie had zich gevormd die het uitwendige voor de kerk en het uit- eif inwen- dige van de woning van de ouders een fees- telijk aanzien had gegeven. Zondagavond kwam de neomist in het met vlaggen getooide dorp aan en deed om half 8 zijn feestelijke intocht in de rijk versierde kerk, die schitterde in het waslicht en bloemen. Onmiddellijk bij het binnentreden zong de parochie den neomist het welkomstlied „Do- minus custodiat introitum tuum" op den Hol- landschen tekst „Aan U, o Koning der Een H. O. V. Morgenavond zal in de muziektuin het eer- ste concert der Haarlemsche orkestvereeni- ging plaats hebben en houden we ook morgen nog het schitterene zomerweer, waarvan wij nu genieten, dan zal de heer Gerharz, met zijn getrouwen op een grcoten toeloop van be- langstellenden kunnen rekenen. Een het pro- gramma geeft daar ook aanleiding toe. Schu bert Weber en Beethoven vullen het eerste deel; Wagner, Liszt en Rimsky-Korsakow, het tweede. Gaf de heer Gerharz ons verleden jaar van Beethoven de eerste en de vijfde sympho nic, nu krijgen we de tweede. Van den Rus Korsakow wordt het Capriccio Esoagnol" gegeven, dat in ons land herhaal- delijk ter uitvoering is gekozen en een geliefd nummer is geworden. En de „Marche Militaire" van Schubert, de Oberon-ouverture van Weber, de Lohen grin muziek van Wagner, en de Rhapsodie van Liszt, alien zijn het stukken die voor zich zelf spreken. Een kunstvollc avond staat ons dan ook de wachten. A. K. Daarna werd een solemneel lof gehouden waarbij de nieuw gewijde werd geassisteerd door dorpsgenooten, de geestelijkheid, waar onder we opmerkten B. F. de Jong, oud-pas- toor der parochie. Hedenmorgen om half 10 droeg de neomist zijn eerste EE Mis op. Te voren zang de pa rochie hem een feestlied toe „Welkom, Gij Priester Gods". Bij de Mis werd de jeugdige priester geas- sisteerd door de heeren G. P. Bakker en G J. Morsch, beide zoons der parochie, terwijl een breede schaar van geestelijken het koor vulde. De feestpredicatie werd gehouden door den heer B. F. de Jong, pastoor te Helder, oud- pastoor der parochie. Het zangkoor voerde bij deze gelegenheid het Veni Creator, een vierstemmige mis, en de Priestercantate uit op een verdienstelijke wijze welke blijk gaf van veel studie. Na de Mis was er gelegenheid om Z. Ew te complimenteeren ten huize zijner ouders, waarvan een druk gebruik werd gemaakt. Uitslag seriewedstrijden van gisteren Afd. B. 3e ronde: Ripperda II, Haarlem Stormveld I, Santpoort 0—5, C. S. V. I, CastricumVolewijckers II, Amsterdam 0—5, S. C. A. II, Amsterdam—R. C. A. II, Amsterdam 5—0, Stormveld I, Santpoort— Volewijckers II, Amsterdam-Halfweg Voor- uit I, Haifweg 2—0; Stormveld II, Sant poort tegen winnaar wedstrijd S. C. A. II 2—1 Afd. C. (om den 3den pr.)Nauwerna II tegen Oudorp 1 05. Afd. A. 2ae ronde: Volewijckers I, Am sterdam. Afd. A 3e ronde: Avanti I, Amsterdam— S. L. T. 0. I, Amsterdam 0—3, S. C. A., Amsterdam—Oosterpark, Amsterdam 2—1. Vriendschappelijke wedstrijd: Volewijkers III, Amsterdam, tegen V. V. H. I te Heiloo 0—5. De finale zal plaats hebben op 14 Jum, waarna prijsuitreiking in het clublokaal „De Rustende Jager Naar wij vernemen zullen hier in Sep tember turnwedstrijden plaats hebben op het sportterrein aan den Rijksstraatweg. Het initiatief is genomen door „De sporvtereeni- ging V. V. H." Er worden pl.m. 600 turners verwacht. HEEMSKERK. (Mei.) Ondertrouwd: P. de Wit en Duifje Nijman. W. de Ruijter en J. Kluft. J. Kuijper en A. de Ruijter. H. Beentjes en A. A. Beemsterboer. H. I. W. Schoo- nenberg en M. Beentjes. Getrouwd: C. J. Kelder en Ida Stam- mes. G e b o r e n C. A. v. Zanten-Appel, d. G. de Ruijter-Fatels, z. G. Verdonk-Wela- ge, d. A. Schouws-Lauwen, z. H. de Ruijter-Gloria, d. NOORDSCHARWOUDE. (Mei). G e b o r e n Anna Maria, d. van Gerar dus de Boer en Divera Bakker. Elizabeth TELEGRAFISCH WEERBERICHT, naar waarnemingen, verricht in den morgen van 8 Juni. Medegedeeld door het Kon. Nederl. Meteorologisch Instituut te De Bildt. Hoogste barometerstand 772.3 te Lerwich. Laagste barometerstand 75#.4 te Isafjord. Verwachting (van den avond van 8 Juni tot den avond van 9 Juni): Zwakke tot matigen wind uit oostelijke richtingen, licht tot half bewolkt, droog warm weer. GEVONDEN VOORWERPEN. Aanwezig aan het Bureau van politie, Lan- gestraat en aldaar te bevragen op alle werk- dagen tusschen 11 en 1 uur, de navolgende vcorwerpen als gevonden gedeponcerd: zweep, muts, portemonnaie met inhoud; kin- derarmbandje met z.g. horloge; zwemcos- tuum met zak; eenige notitieboekjes; een paar bruine dameshandschoenenfluweelen reti cule; koralen kinderarmbandje; blikschaar; alpaccabeursje met inhoud; benevens diverse sleutels, mantelbanden en handschoenen. Aanwezig en te bevragen bij de navolgen de ingezetenen, onderstaande voorwerpen, a's gevonden aangegeven: G Hekket, v. d. Wou- destraat 81, bruine portemonnaie met inhoud; S. Bakker, Schermerweg 4, vulpen; Daalhcf, Huis.van Zessen, Schoutenstraat, vulpot- lood; M. Pekelharing, Eikelenbergstraat 41, rozenkrans in etui; P. Hazes, Nieuwlander- singel 12, bankbiljet; R. de Vries, St. Antho niusstraat 2, kindermouwschort, zilveren ring en portemonnaie; G. H. v. d. Laan, Kinheim- straat 10, vulpenhouder en stukje potlood; M. Blokdijk, Verl. Landstraat 26, sleutel aan een touwtje; Bats, noodwoning R. O. G. V, paar lederen pantoffels; Helderman, Doelen- straat 6, paardedeken; E. v. Veen, Baansin- gel 37b, blauwe muts; J. W. Rike, Boulevard 11, Egmond aan Zee, vulpen „Novapen"; Baert, Egmonderstraat 5, zdveren broche; J Renooy, Friescheweg 12, dwarsfluit; G. Veen Schelphoek 9, zilveren horloge met kast; De Haas. v.d. Meystraat 14, marinepet; C. P Jaegers, Forestusstraat 37, geel hondje; T Oudeman, Varnebroek 41, kinderhalsketting J. Wagendrever, Dijkgraafstraat 37, porte monnaie met inhoud; G. de Jong, Achter straat 8, dames-parapluH. Lindeboom Ged Baanslcot 3, kinderpopje; De Vries. Langestraat 90, bruine hoed; Wed. Koeman Stationsstraat 28, portemonnaie met inhoud P. Slob, Oterleek, portemonnaie met inhoud gevonden te Bergen aan Zee; J. de Graf, Bo terstraat 11, witte haarstrik; Y. Hoek, Omva. 36, zilveren scapulier; H. Groentjes. Metius- straat 6, ceintuur kinderjurkje; Phaf, Zeglis. rood koralenvarmbandje met goud slotie; D- Vennik, Koningsweg 30, padvindersfluit; C. v. 't Hof, Rochdalestraat 26, kennisgeving van een wissel; G. Mannes, 2c Land dw.sir. Kfppen T 1—7 2.50 per stuks, Kuikens 0.12^—1.50 per stuk, Eenden f 0.50— 1 per stuk, Konijnen 0.50—/ 3 per stuk, Eenaen-eieren 5.75, kippen-eieren (groot- hatidel) 6.20—/ 7, idem (kleinhandel) 6.50—/ 7 50 per 100 st., boter (le soort) per "A K G. f 1—/ 1.12K, boter (2e soort) 0.85—/ 0.95. AMSTERDAM, 8 Juni Ter veemarkt wa ren heden aangevoerd: 322 vette koeien, waarvan de prijzen waren: le kw f 1.20 1.32 per K.G., 2e kw. 1—/ 1.20 p. K.G. slachtgewicht; 3e kw. 0.851 per K G., 25 stieren 90—/ 110, 140 melk- en kalf- koeien 350—/ 575 per stuk, 149 vette kal- veren le kw. 0.800.85 per K.G., le- vend gewicht, 80 nuehtere kalveren 10— 23, 79 schapen 50—/ 60, 69 lammeren 25—/ 34, 848 vette varkens le kw. 0.94 tot 0.95, 2e kw. 0.920.94, vette var kens 88—/ 91 per stuk, 20 paarden 150 tot 300 per stuk. AMSTERDAM, 8 Juni. De Aardappel- prijzen waren heden: Zeeuwsche Red Star 3.25—/ 3.30, Friesche Red Star 3.25— 3.50, Malta's spring per K.G. 18—20 ct. Bonten 5.505.75. Aanvoer 3 ladingen. BOVENKAR6PEL „de Tuinbouw", 6 Juni 1925. Heden besteedde men voor: Bloemkool I 1727, II 1015 50 HI 36.50 per 100 stuks. Aanvoer 19 schuiten. Wortelen 8.20 per 100 bos. MiddagveilingGroote Schotsche muizen 8.20—/ 9.90, Kleine Schotsche muizen 4.60—/ 3.70 per baal. Aanvoer 602 baal. ZWAAG, 5 Juni. Veiling Bangert en Om- streken. Spinazie 3.109, Postelein 6 tot 9, Slaboonen 0.580.62, Aard- beien 46—/ 68, Aardappelen 8.70—/ 15, Peulen 23—/ 33 per 100 pond, Sla 2.50 tot 5.70, Rabarber 3—/ 10, Radijs 4.20 tot 5.10, Wortelen 9—/ 11.50, Snijboo- nen 0 87—/ 0.91, Meirapen 0.40— 1,04, Komkommers i 25—/ 27, Bloemkool 2031, Eieren 6.70—/ 7 per 100 st. BROEK OP LANGENDIJK (Langedij- ker Groentenveiling), 6 Juni. 270 stuks Bloemkool le soort f 17 60, 2e soort 5.60 per 100 st., 10800 K.G. Aardappelen:- Schotsche muizen 15 8017.60, Drie ingen 10.70—/ 11 80, Kleme 1.60- f 1.70. 1 Hiermede vervullen wij den treurigen plicht IT kennis te geven, dat hedeu na een kortstondig, doch geduldig lijden is overleden onze ge- liefde Vader-, Behuwd- en Grootvader ADRIAN US ROECOERT, in den ouderdom van 61 jaar. Namons de Kinderen en Familie. Alkmaar, 6 Juni 1925. Spanjaardstr. 4. De curator in het faillissement van Th. J. VAN VEGTEN, wonende aan de Laat te Alkmaar, maakt bekend: i lo. dat de veriflcatievergadering zal worden gehouden op 15 Juli a.s., des voormiddags te elf uur, te houden in het Gerechtsgebouw alhier 2o. dat de schuldvorderingen bij hem moeten worden ingediend voor 20 Juni a.s. De curator, Mr. P. LANGEVELD. Alkmaar, 6 Juni 1925. Kar.toor Oudegracht 275. zilveren kettinkje met medaillon; Heijde man, Koningstraat 1, bril; Beugeling, Zo- cherstraat 33, postduif; T. Bergsma, Drui vc til a an 11, 5 foto's; H SiokPS. Carl Marx- straat 2, huissleutel; K. Kroon, Koningsweg 54, tabaksdoos; Jansen, Akerspad 5, donker bruine lund; C. Bsrkhout, Stationsstraat 53, postduif; C. Kieft, v. d. Woudestraat 54. schop; C. Dekker. v.d. Woudestraat 34, puzzle-doos; A. Wijnberg, Boezemsingel 51, portemonnaie met inhcud, gevonden te Schoorl; G. Makkink, Wilhelminalaan 24, vulpen (Waterman), gevonden te Bergen; R Poppe, Drebbelstraat 18, zakje inh. brood, sinaasappelen; A. Bilars, Voormeer 12, slaapmuts; N. Sman, Zandersbuurt 1, rij- wielspuitje; Wed. Zut, Bierkade 14, zwart damestaschje met inhoud; N. Scheepmaker, Spcorstraat 62, pakje inh. kousen, handschoe nen enz.; C. Zwart, Scharloo 21, huissleutel, C. v. d. Hoek, medaille; J. v. d. Vis, Berger- weg 12, bruin lederen ceintuur; C. Boots, Lindegracht 2, bos sleutels. Wanneer men weder in het bezit is van het verloren voorwerp, wordt men verzocht hier- van-kennis te geven aan het Bureau van poll- tie. MarktbericMen ALKMAAR, 8 Juni 1925. Op de heden gehouden weekmarkt waren aangevoerd: IS vette koeien 240—/ 520, 12 vette kalveren 70120, p. ned. pond 1.20—1 50, 52 nuehtere kalv. slacht 121 30,^ 710 vette varkens zware p. ned. pond 74—80 ct., zouters 74—78 ct., Londensche varkens 62—67 ct. Opgave van den marktmeester der kieine markten te Alkmaar, betreffende hoogste en laagste prijzen van sommige arfikelen. Markten van Maandag 1 Juni tot en mei Zaterdag 6 Juni jM. Fijnife chocolade/ jg Gcung en pi bant jgL GEVRAAGD bij J. DE GEUS, Koedijk. gevraagd in klein gezin voor dag en nacht, voor de maanden Juli en Augustus. Loon f 35 per maand. Adres bureau van dit blad. NOODHELP. Gevraagd te Schoorl een flink* en bekwame goed en zelfstandig kunnende wer- ken en koken. Zonder deze bekw. onnoodig zich aan te melden. Brieven onder J 912, bureau van dit blad. Terstond gevraagd een den boerenstand, klein gezin, uit leeftijd 40 tot 50 jaar. Br. onder letter K 913, bur, van dit blad. GEVRAAGD, Donderdags. Teven« een RACKET TE KOOP No. 14J. MIENT 18. ..•r«A.rx r.orf roH in er r\1nafc'llpH wrorfi;?n 'hf*- q ^iliinran l/flftinUn itlpf THaH 3111 ftTI HPIlHP* ^^===__u II III JI

Alkmaarsche Courant | 1925 | | pagina 3