F1RMA DE LANGE DE Neemt gelden in deposito. Koopt en verkoopt effeclen. Verzilvert Coupons. Heeft gelden beschikbaar voor eerste hypotheek tegen billijke ren e. STAKV'nUSONLUSTEN in nieuw- SCHOTLAND. Een truepenafdeeling van 500 man is naar de kolemt in*n van Cape Breton gedirigeerd, waar, zoujals gemeld, emstige.botsmgen heb- ben plaail? gehad tusschen stdkendg, mijnwer- kers en p»Vlitie, bijgestaan door beambten van de Britsch Empire Steel Co. Hierbij werd een mijnwerketr gedood, terwijl 20 stakers en po- litieagenteJi gewond werden. Het aantal sta kers bedraagt thans ongeveer 12.000. Zij zijn reeds 3 rmtanden werkelcos. De maatschappij zal probeeivn, onder bescherming van de troe- pen de poi n pen gaande te houden. Abd-el-K'j im gaat voort met meedoogen- loos alle pogingen tot afval onder de stam- men te oodterdrukken. Hij looft 2o0 peseta s nit voor elkta* deserteur, die hem levend wordt o-ebracht, en laat alien onmiddellijk dood- schieten. Uit: nadere berichten over de opera- ties aan de Wergha blijkt, dat een afdeeling van 1600 P'iffi SOO man aan dooden en ge- rfvonden verltoor, terwijl van een afdeeling 100 man sterk, 75 man sneuvelden. Voor de g'eruchten, volgens welke Enge- land aan de Fransch-Spaansche onderhande- lingen betreflimde Marokko actief zal deelne- men, is geen grond aanwezig, meldt de Tel.- correspondent te London. Onjuist is verder, dat dt Engelsche vloot met de Franedh-Spaansehe in de Marokkaan- sche wateren ztal samenwerken. Engeland kent en becrrijpt de: groote moeilijkheden van een kolonialen oorlog, docli iedere militaire of maritieme interrventie zijnerzijds is op net oo- genblik uitgestoten. De Fransch-Spaansche besprekm i i illen 17 Juni te Madrid aanvangen. Voor zijn vevtrek uit Rabat, verklaarde Painleve aan do persvertegenwoordigers, dat hij uitermate tevreden was over het moreel der troepen, en zeide hij te hopen, dat binnen- kort aan den sluikhandel van wapenen en mu- nitie door daadwerkelijke maatregelen een einde zal worden r emaakt. Niet alleen zullen de besprekingen met Spanje tot een effectieve bewaking van de kusten der Spaansche zone kunnen Teiden, doch tevens zijn er nog ande- re result a ten van te verwachten. GROOTE BRAND BIJ WILNA. In het kleine Poolsche stadje Kachenen brak een brand uit, waardoor meer dan 100 gebouvCCn, waaronder de orthodoxe kerk en vele andere openbare gebouwen, vemield werden. Bijna een derde gedeelte der etad is een prooi aer vlammen geworden. STAK1NGSONLUSTEN. Aangaande de gevechten tusschen do sta kende inijnwerkers en politieagenten, wier hulp door de British Empire Steel Corp. was ingeroepen, wordt nog gemeld, dat verschei dene stakers ernstig gewond werden, terwijl ongeveer 40 politieagenten en stakers lichte kwetsuren opliepen. De stakers hebben in den nacht mgebro- ken in de magazijnen van Steel Corp. en heb ben vanclaar levensmiddelen, kleeren en alles wat zij konden vervoeren, medegenomen Uit Halifax zijn troepen gezonden om de orde te handhaven en de bezittingen der maatschap pij te beschermen. KORTE BERICHTEN. Roemenie is overgegaan tot nfschaf fing van de administratieve verschillen tus schen de nieuwe en oude provindes. te ALKMAAR: '\-tsL Mi Gemengd Nieims NpODLOT IN EEN FAMILIE. Sedert eenige dagen were te St. Willebrord de arbeider M. Thijs vermist. Zijn lijk is nu in de Hoevensche Beemden opgevischt. Thijs behoorde tot een gezin van 12 kinderen, waar van, behalve de vader en de moeder, nog8 kinderen door een ongeluk het leven hebben verloren. DE BORNEO-EXPEDITIE. De Borneo-expeditie, onder lelding van ka< pitein Buys, heeft op 2 dezer Longiboet be- reikt, liggende aan den rand van onbekend ge- bied. De expeditie had veel oponthoud door re- gen, bandjirs en koorts. Van de prauw, waar- in kapitein Buys zat, is de voorste helft stuk- geslagen. Veel privegoed is verloren, doch et zijn geen persoonlljke ongelukken te betreuren. Dit was de landhaaien echter geen bezwaar geweest. In een naastgelegen pakhuis was een ladder opgesteld, na wat halsbrekende toeren kwarti men op een zolder en van daaruit was het roofhol gemakkelijk te berei- ken. Langs dezen eenigszins omslachtigen weg waren de noodige meubelen naar boven gebracht; tot op heden had evenwel nog geen „buitenman" het gewaagd den verren tocht in de duistemis te ondernemen, zoodat, mede dank zij de genomen politie-maatregelen, deze „klapper" zonder „slot" gebleven is. De huiseigenaar heeft order gekregen het huisboeltje onmiddellijk op straat te zetten. WANNEER IS EEN BRIEF ..AMBTELIJK"? NOORD-HOLLANDSCHE WATER. SCHAPPEN. Op Maandag 20 Juni 2al in „Americain Hotel" te Amsterdam de jaarvergadering ge- houden worden van de Vereeuiging van Noord-Holl. Waterschappen. Twee bestuursleden. de heeren R. Kaan, dijkgraaf van den pokier Wieringerwaard, en S. W. de Clercq, dijkgraaf van den Haarlem- mermeerpolder, moeten aftreden, doch zijn herkiesbaar. In de ochter.dbijeenkomst zal voorts de „Malar'.afilm" worden vertoonJ, waarbij dr. J. J. Th. Doyer, inspecteur der Volksgezofldheid, de film zal toelichten. teT- wijl in de middagbijeenkomst door den heer S. W. de Clerq het wegenvraagstuk zal wor den besproken. zij, blijkbaar onv/el geworu op het balcon van de tram was gaan staan, over het hek been op straat gevallen. De cngclukkige was onmiddellijk dood. Haar zooil, een Belgische loods, die met zijn vrouw en twee kinderen met zijn moeder mede relsde, sprong bij het zien van het ongeluk, uit de tram, die in voile vaart was, rnaar bleef ongedeerd. De dlrectie van de tram zond na aankomst der tram te Breskens een extratram naar de plaats van Het ongeluk en hiermede werd het lijk naar Breskens vervoerd hier integen'deel zeer bekoorlijke exportartike- len. Welke dan vroeg de verbaasde journa- 'ist. - Wei. mijn dochters, antwoordde de ko- )t): iachend. Men weet dat prinses Henela koriingin van lialiii is geworden. Een barer zusters, prin ses Militza, werd uitgehuwd aan Grootvorst Peter van Rusland, prinses Zorka werd de vrouw van Peter Karageorgevitch, en indien zij nietgestorven ware, zou zij het koninklijk purper gedragen hebben aan het hof van Bel- grado. Prinses Stand werd hertogin van Leuchten- berg en prinses Anna hertogin van Batten- berg. Nicolaas I had dus gelijk te over. HET TE MIDDENDAMTERREIN AMSTERDAM. Naar de Stand, verneemt, loopt 1 Jul! a.s. de termijn at, welke aan de hotel-combinatic gesteld is om te beslissen over het al of niet aanvaarden der voorwaarden, door B. en W. gesteld voor het in erfpacht verkrijgen van het Midden-Damterrein. Wanneer voor of op dien datum die voor waarden niet zijn aanvaard. moet het in de bedoeling van den wethouder van publieke De dierenschilder, Sir Edwin Landseer, 'am eens in een dorp, waar hij bijzonder Doie honden in't oog kreeg. Vlug nam hij zijn potlood en maakte wat losse scnetsen van de s hij lende dierert. Tot zijn verbazin en volgenden morgen dezelfde •beruchte leden van het landhaaiengilde. De woning zal ontruimd worden. Intusschen is de politic waakzamer dan ooit. Rechercheurs van het bureau Groote Paauw£nsteeg ontdekten dezer dagen, dat be- nige toffe jongens uit donker Rotterdam be- zig Waren pand 8 Fonteinsteeg tot „klaprer' in te richten Er werd gistermorgen een ondef- HET HUIS VAN NICOLAAS BEETS Gistermiddag is te Utrecht de veiling ge houden van het woonhuis san Nicolaas Beets, in de Boothstraat 6, met bijbohoorende ter- reinen. Daar zich bij den .tfslag geen gega- digden meer opdeden, werd liet woonhuis toe- gewezen aan den heer A. Diks q.q. voor 729.000 en de twee perceelen bouwgrond, grenzend aan het woonhuis, bij afsiag voor te zamen 24.100 aan den heer A. Wiesman, zoodat woonhuis met bijbehoorende terreinen te zamen 753.100 opbrachten. Wij vernemen, zegt de Telg., dat beide koopers voor de twee eerste hypotheekhouders optraden, en dat er op het gebouw met terrei nen een hypotheek staat van 7 63-000, zoodat eert en ander in handen van hypotheekhouders zal overgaan. DE PROV1NCIALE FONDSEN DER HERV. KERKVOOGD1JEN. In de plaats van wijlen den heer C. Visser te Schagen, is tot lid van het College van Toezicht op de Provincialc fendsen en goede- ren van de Hervormde Kerkvoogdiien in N- Holland gekozen de heer mr. G. C. B. v. d. Feen de Lille te Alkmaar. Herkozen werd tot lid van dit College o.m. den heer G. J. van Leersum te Winkel. DOODGEREDEN. Voorbtj S'choondijke is een vrouw, die op rris was van Belgie naar Vlissingen, toen werken flggen dan in het college Van' B. en W. te brengen het prae-advies op het voorstel dat tijdens de debatterl over de gemeentebe- grooting-1925 is ingediend, om den Midden- Dampoel in alle geval te dempen. Is het blad goed ingelicht, dan zal in dit conccpt-prae-auvies door wethouder Ter Haar worden voorgesteld de gedachte van het voorstel der raadsleden te aanvaarden en al- thans Voorloopig den kuil dicht te werpen en de schutting om het terrein Weg te nemen. GEDESERTEERD. Terwijl het uitgaande tankstoomschip ,.New-York" in de sluis te IJmuiden lag, zijn twee stokers gedeserteerd. De IJuuiici. nache politie wist het tweetal echter s;*oc:-:g b vin den en bracht ze per motorboot naar het reeds varende schip. KORTE BERICHTEN. Op de plaats waar Dortderdag in den IJsel te Wi!p bij het zwemmen de 14-jarige v. d. K. en zijn 16-jarige broer verdronken zijn, is gisteren het lijk van een der siachtof fers opgevischt Donderdagavond is de 17-jarige J. van der Harst bij het zwemmen in de Kon Wilhelminahaven te Vlaardingen verdronken. Donderdagavond is het bijna 3-iarig jongste zoontje van den heer H. Verkade, te Capelle a.d. IJsel, in een sloot bij de wo ning geraakf en verdronken. Behalve valsche guldens is bij de politic te Velsen nu ook een valsche rijksdaalder ge- deponeerd. Nederland heeft in den strijd om den Davis-beker de twee eerste wedstrijden tegen Zweden gewonnen. De matroos 2de kl. A. H. Dupker van Amsterdam, die diende aan boord van Hr. Ms. Heemskerck, is Donderdagmiddag, bij het klaren van de vlag, uit den mast geval- en. Hij werd direct in het hospitaal opgenO- hen, waar hij gisternacht aan de gevolgen overleden is. De vermoedelijke dader van de onlangs laats gehad hebbende inbraken te Warmond, egstgeest, Voorhout en Sassenheim is te's Gr'avenhage gearresteerd. De 18-jarige J. O. uit Voorburg is Don derdagmiddag bij het zwemmen in den Vlie* door kramp bevangen en verdronken. Zijn lijk werd 1 orten tijd daarna opgehaald. Oisternacht is de hofstede van den land- bouwer W. Schuilenburg te Leersum geheel afgebrand. De oorzaak is onbekend. De metselaar W. te Hengelo (G.) is Donderdag bij het zwemmen te Baak in den IJsel verdronken. De 20-jarige L. S,, van Slochteren (Gr.), is gisteren bij het baden verdronken. Donderdagmiddag is in de Visserstraat te Bussum het driejarige zoontje van J. de Graaf onder een zandkar geraakt en aan de vond sten jammerlijk opgehangen en verdronken. Hij informeerde naar de reden en hoorde toen, dat men hem hield voor een hondenjager, die de slechte betalers van de hondenbelas- ting aanbracht. Professor Mommsen, de bekende histori- cus, had de gewoonte om na afloop van zijn colleges, in een van de groote cafe's „Unter den Linden" een kop koffie te gaan drinken. Op een keer brak, terwijl de hooggeleerde rustig zijn krantje zat te lezen, een geweldig tnweer los. Mommsen, verstrooid als steeds, staat op, gaat naar de garderobe, gtijpt den ecrsten den besten hoed, grijpt ook een para pluie hoewel hij niet eens een regenscherm bl} zich had, en wil doodkalm het koffiehuis ver- laten als de rechtmatige bezitter van de pa- rapluie op hem afkomt en hem, niet bepaald vriendelijk, aan het verstand brengt, dat hij van dergelijke praktijken absoluut niet ge- diend is. Mommsen stamelt een verontschul- diging en gaat zijns weegs. Een paar dagen later nerinnert de p: sor zich, dat hij zijn vrouw en zijn dochter Pi beioofd heeft de parapluies, die de beide da mes ter reparatie hadden gee-even, even, op weg naar nuis, te halen. Aldus geschiedt Met de beide instrumenten onder den arm, stapt Mommsen in de tram en fcomt juist naast den man te zitten, wiens parapluie hij zich onbewust had willen toeeigenen. De an der heeft het kleine manr.eke onmiddellijk herkend. En den wereldberoemden geleerde op d::i schou'der kloppend, zegt hij met een veelzeggenden blile op de beide parapluies: Ik zou daarmee ophouden, vader! Vandaag of mcigen loop je immers toch tegen de lamp. gevolgen overleden. eisch tegen L. A. E Permijs Levisohn ontvanger te Bandjoewangi, die uit de kas 7 75.000 ontvreemdde, luidt veroordeeling tot vier jaar gevangenisstraf. H1STOR1SCHE ANECDOTEN., Koning Nicolaas 1 van Montenegro ont ving eetis een Engelsch journalist in audien tie, die verrukt over de "schoonheid van het land, de bekoorlijkheid der omgeving en de bijbelsche eenvoudigheid der inwoners, het bet'reurde, dat het land zoo onvruchtbaar was en niets opleverde voor export. Go vergist u. waarde heer, we hebben bta(t8nie»vfs. ERNSTIG ONGEVAL. Naar wij vernemen is de toestand van mej. H., die eergisteravond tengevolge van een aanrijding door een autobus op den Rijks straatweg naar het St. Elisabethgesticht werd vervoerd, nog hoogst ernstig. Hoewel de pa- tiente rustig is, is zij tot heaen nog niet tot bewustzijn gekomen. GESLAAGD. Op de gehouden examens in Stenografie en Machincschrijven te Amsterdam, onder leiding van den ontwerper, den heer A. W Groote, slaagden voor kantoorstenograaf (130 lettergrepen -per minuut) mej. T. Koel, Alkmaar, mej. R, Schram, Alkmaar, mej. P. fijn en mej. H. Fijn, Bergen, en de heeren F Endel, Alkmaar, L. Schram, Alkmaar, D. Spanjaard, Oudkarspel (met lof). Allen werden opgeleid door het Instituut „The Ty> pewriter", Langestraat 83. VERBETERING AAN DEN NIEUWLAN DERSINGEL. Nu de tramlijn Alkmaar—Haarlem is op- jeheven, is het eerste gedeelte aan den Nieuw- andersingel, waar de tramlijn lag, door de gemeente als standplaats voor autobussen in de richting Heiloo aangewezen. Vanwege gemeentewerken is men thans aan- gevangen, den bocht uit het verdere gedeelte weg te nemen, met het voornemen om aen wa daarna in overeenstemming met dien van de overzijde te brengen. FAILLISSEMENTEN. Heden is er Griffie van de Arrondisse mcnfsrechtbank te Alkmaar gedeponeerd d 2e uitdeelingsliist in het faillissement van de cooperatieve vereeniging ..Vooruit" te Zuid- Scharwoude met een utkeering aan crcditeu ren van 10U pet. N. V. EIERVEILING NOORDHOL- LANDSCH NOORDERKWARTIER. Aanvoer eh prijzen van 13 Juni: Kipeieren: aanvoer 85.000 stuks. Prijzen 56/58 7 6.20 a J 6.70, 58/60 f 6.70 a 7 7 10, 60/62 7 7.10 a 7 7.40, bruin f 7.10 a 7 7 60 Eendeieren: aanvoer 15.000 stuks. Priis- 7 5.60 a 7 5.90. ALKMAARSCH BIOSCOOP THEATER. Hij, Zij en de Zeppelin. De Zeppelin komt pas op het allerlaatst, maar in't voorafgaande hebben hij en zij reeds voldoende gelegenheid gehad om elkaar tel eeren kennen en verschillende avonturen te beleven. De bediende op de boerderij'blijft een handige jongen, een flinke chauffeur, een jekwaam kellner, een waarzegger, een millio- nair, kortom alles wat het aardige meisje, dat haar bruidegom ontvlood, van hem ka® verlangen. Waar ook het voorprogramma iis teeken der vroolijkheid staat en voora! Zigoto in een zeer dolle twee-acter veel succes heeft, kan het geheel beschouwd worden als een echt zomerprogramma, waarnaar men op zijn ge- mak zit te kijken, en waarbij men niet ver- moeit, geen last van de warmte heeft en zich amuseert. CINEMA AMeRICAlN. Het lijkt misschien onmogelijk zich een cowboy voor te stellen, die niet paard rijdt, niet schiet, niet met een lasso gooit en geen andere dingen doet, waarmede een Wild- West-film gevuld wordt. Toch herft Tom Mix en hij is toch zcker cen /as-cchte cowboy bewezen, dat zonder dat alles wel een bijzonder genoeglijke film is samen te stellen. In „Mcnsch, erger je niet", zien we Tom maar heel even in zijn bekende Arizone- dracht; in de rest van, het verhaal draagt hij een keurig gemodelleerd costuum. Zijn groote cowboy-hoed heeft piaats gemaakt voor een jet, die Tom's interessanten kop niet minder latteert. Het verhaal is bijzonder amusant en origi- neel. Tom Mix lean als Tom Steele de bezitter worden van het kroote kapitaal van zijn oomj als hij belooft een maand lang niet tc vechten en zijn drift volkomen kan beheerschen. Be- doelde oom denkt n.l. dat er geen mensch is, die zich zoo goed beheerschen kan als hij (hij heeft echter per dag circa 10 a 12 nieuwe wandelstokken nodig, die hij in zijn drift allemaal stuk slaat). Tom houdt het werkelijk een maand zonder „knokken" vol, doch nauwelijks is de maand dan ook om, of hij stelt zich ruim- schoots schadeloos, door een vechtpartijtje te ensceneeren, dat klinkt als een klok en waar- uit hij als overwinnaar te voorschijn treedt. Het is een vroolijke geestige film, die meer- malen tot onbedaarlijk lachen aanleiding geeft. Niet alleen Tom is bijzonder goed1, doch ook verschillende andere medespelenden o. a. de oom en voorts een geestige neger als huis- knecht; Billie Dove vervult de vrouwelijke hoofdrol op uitmuntende wijze. Van het bijprogramma vermelden we een leu Ik twee-acter met Dodo in de hoofdrol en een fraai filmpje met grandiose kieken van dt Cararische marmergroeven. Sport VOETBAL. Alcmarla-Storm vogel s. Een benejiet wedstrijd voor trainer Magner. Morgenavond 7 uur zal de temperatuur al- licht beter beschikt zijn voor voetbal dan j.b Zondag. De Stormvogels zouden een wed strijd houden ten voordeele van hun trainer Magner, thans ook de trainer van Alcmaria. Maar daar de club in IJmuiden gedurenc'.e de zomermaanden niet de beschikking heeft ever haar terrein, heeft zij verzocht dien wed strijd tegen Alcmaria hier te mogen spelen. 3at is natuurlijk direct geaccepteerd en ge- zien de belangstelling die er hier voor Storm vogels en Alcmaria bestaat, kan het niet an- t ders of de benefietwedstrijd voor Magner zal slagen. Beide elftallen zullen al hun best doen. De secretaris van de Stormvogels berichtte, dat zijn club uitkomt met het volgende elf- tal: v. d. Wint (doel), v. Zutphen en Koster (achter) Struijs, Snoeks en Krom (midden J. Blinkhof, Oldenburg, Visser, v. Strien en Asbeck Brusse (voor). De rechtsback Haak kan door een ongeval niet raeespelen. TENNIS. Davis-Cup wedstrijden. *2e ronde: Nederland—Zweden. Nederland wint de beide eerste enkelspelen. Gisteren begonnen te Noordwijk de tennis- wedstrijden Nederland—Zweden voor de 2e ronde van den Davis Cup. Timtner sloeg van Braam met 75, 61, 6-0 Diemer Kool sloeg Wallenberg met 62, 46, 63, 60. Hedenmiddag volgt het dubbeispel. TELEGRAFISCH WEERBERICHT, naar waarnemingen, verricht in den morgen van 13 Juni. Medegedeeld door het Kon. Nederl. Meteorologisch Instituut te De Bildt. Hoogste barometerstand 768.9 tg Valentia. Laagste barometerstand 747.3 te Jan- mayen. Verwachting (van den avond van 13 Juni tot den avond van 14 Juni): Zwakek tot matigen wind uit Noordelijke, richtingen, meest zwaarbewolkt, waarschijn- lijk eenigen regen met kans op onweer, zelfdt temperatuur. Tgdschriften. De Wereld post heeft op haar frontpagina een portret van baron A. Pallu de la Bar- riere, de algemeen bekende en geachte consul van Frankrijk. Onder de foto's uit binnen- en buitenland komt 'n fraaie kiek voor van den kruiser Java met hare officieren en bemanning. Het tijdschrift geeft een zeer interessante afbeeiding over het bewerken van kunstglas. Dr. A. R. Zimmerman neemt ditmaal hei eerepiaatsje der groote Nederlanders in. In deze aflevering begint een nieuwe romafl van Francois Pauwels „Bandoer in de eel". Verder de gewone goed verzorgde rubric ken, Donderdag moesten te Londen ten ge- volge van de hitte, 113 personen naar de aie- kenhuizen vervoerd worden. Van belang voor de talrijke bezoekers van de Leipziger meese is, dat in de laatste zitting van den gemeenteraad van Leipzig beslotcn is tot algeheele opheffing van de belasting op het verblijf te Leipzig voor vreemdelingen. Larry Carter, die in menige lucht-Derby de overwinning behaald heeft, is bij Cranwell met zijn toestel neergestort en ligt thans in critieken toestand in het ziekenhuis. De ma- chine, waarmede hij vloog, was een Gloster Napier, waarmede hij het wereld snelheidsre- cord van 278 mijlen per uur Koopte te breken. Bij Lohne (Duitschland, bij de Ned. grens) zijn 1000 morgen dennenbosch verb rand, benevens pl.m. 2000 morgen heide. Veel grof en klein wild is omgekomen. HELDER GLAS IN CELRAMEN. Morgen zal het Nederlandsche Genootschap tot zedelijke verbeterlng der gevangenen zijn algetneene vergadering houden in een der za« len van Parkzicht te Amsterdam, 's morgen,s te halfelf. De agenda bevat o.a. een voorstel van de afdeeling Breda, waarin den minister van Justitie wordt verzocbt in alle gevangenis- sen zooveel mogelljk alle celramen tenmlnste gedeeltelijk uit helder glas te doen bestaan, zulks in het belang van de zedelijke opheffing der gevangenen. DE ROTTERDAMSCHE LAND- HAAIEN. Het politie-rapport te Rotterdam maakte gistermorgen weer melding van een beroo- ving, de zooveelste van deze week. Thans was een Belgisch fabrikant het slaChtoffer. In pand 34 Kruisstraat raakte hij 2200 francs kwijt. De politic heeft deurknoppen en sloten zoek ingesteld. De huiseigenaar verklaarde ret pand verhuurd te hebben aan een man, die zeide van plan te zijn er beeldjes te ma- ken. Bij een cnderzoek in het pand zelf bleek, dat de voordeur met een hangslot gesloten was, blijkbaar hadden de vorige bev,oners ver- geten den sleutel achter te laten. Voor het kantongerecht te Leiden heeft te« recht gestaan mej. S. G. H„ directfice van het Academisch Ziekenhuis te Leiden, wegens het gebruiken van een voor vrijdom van port ge- stempelde briefkaart voor het doen van parti- culiere fnededeelingen, waarblj het stempel van den directeur was gebruikt als dat van den af- zender. De postadministratic te Enschede had de kaart in beslag genomen. Beklaagde bekende dat zij de kaart aldus had verzonden. Op de briefkaart kwamen o.a. voor de woorden: Dank vcror je schriiven en nog gezellige dagen toegewenscht. Zij zeide verder zich bewust tc zijn, volkomen correct te hebben gehandeld. Zij had namelijk een der verpleegsters eenige verlofdagen gegeven en deze had haar toen geschreven, dat zij, als zij behoefte aan haar had, tijdens haar verlof des- noods over haar kon beschikkcti. 'Bekl. had toen in bovenstaande bewoordingen daarop geantwoOrd. Wat het stempel op de kaart be- treft, daarvoor is zij hiet verantwoordelijk, wijl zij de briefkaarten zoo krijgt. Ook aan doctoren en professoren worden deze brief kaarten verstrekt. Het O. M. achtte het ten laste gelegde bewe- zen en vorderde 3 boete subs. 2 dagen hech- tenis. De kantonrechter zeide het feit op zicbzelf beschouwd, niet zoo erg te vinden, doch voor een afnbtelljk of dienstschrijven gebruikt men toch niet zulke gemoedelijke termen; dit is, zeide hij schertsend, nu eemtlaal stroef en hard. De kantonrechter Zou bij v. zoo n vorm niet kiezen om aan den minister te schrijven. Beklaagde zeide niet geweteit te hebben dat een ambtelijk sohrijven steeds stroef en hard moest zijn. Naar haar tneehing behoort dit an- ders te zijn. Als ik, zeide zij, aan een onder mij werkende zuster schrijf, kan ik een ande- ren toon, zoo gemoedelijk als ik wensch, aan- slaan. Bovendien is het schrijven hiet te~ verge- lijken met dat aan een minister. De kantonrechter zal over 14 dagen uit- spraak doen. De artsenijkunst, zei Napoleon tot zijn lijfarts, Dr. Desgenettes, is de wetenschap der sluipmoordenaars. De arts antwoordde: Sire, hoe denkt u over het vak van veroveraar. Lodewijk XIV ontmoette eens bij den dokterhatenden dichter Moliere den arts Mau- villier. Een arts bij u? Wat doet die hier? Vroeg de kofting den "dichter. Moliere antwoordde: Een consult, majes- teit. Hij schrijft mij medicamenten voor. Ik neem ze niet in en wordt gezond. Mauvillier was namelijk een goed vriend van Moliere. Hij leerde den dichter de medische vaktermen, welke Moliere voor zijn blljspelen noodig had. zijr HpH de HHH In het spoordok te Zuidbroek Is Donder dagavond de 23-jarige Albert Oudeman bij het zwemmen verdronken. Kommiezen hebben glsteravond op den Dollard vijf honderd liter spriet van de smok- kelaars W. en I. uit Winschoten in beslag ge nomen. Gister is de arbeider K. uit Muntendarn als verdacht van een moordaanslag op den koopman Berend Kuiper te Winschoten gear resteerd. Het werk tot berging van goederen van de Lutine is belangrijk vertraagd door het-de lect raken'van het grijptoestel. Thans is het werk weer in vollen gang. Oi Tijdens zijn verblijf in Nederland bemerkte Napoleon op een der groote wegen in de pfo- vincie Utrecht, dat bij de talrijke buitenver- blijven en welvarende boerenplaatsen meestil vergulde letters op de posten der deur of van het hek geplaatst waren. Hij vroeg naar de be- teekenis ervan en vernam, dat daarmee dfi naam der woning werd aangeduid. En toen nu herhaalde malen de naam „Nooit Gedacht" voorkwam en men hem ondefrichtte, dat de bewoner daardoor wilde te kennen geven, dat hij in het bezit van dit verblijf was gekomen, zonder dat hij dit ooit had kunnen denken, laohte de keizer hartelijk over een zoo spre- Kend uithangbord. De baron van P., een der verbitterdste tegen- standers van de Fransche heerschappij hier te lande, had dit een en ander van een def offi- cieren in 's keizers gevolg vernomen en schreef na de gebeurtenissen van 1815 een brief aan generaal Bcrtrand, die zijn meester in de ballingschap volgde, hem in bedenking ge- vende, om indien zijn keizerlijke majesteit nog geen naam gevonden had voor de nieuwe wo ning op St. Helena, die in herinnering aan zijn Hollandsche reis „Nooit Gedacht" te noemen, een benaming, waarmee hij zich vroeger zoo geamuseerd had.

Alkmaarsche Courant | 1925 | | pagina 2