DAGBLAD VOOR ALKMAAR EN OMSTREKEN. No. 138 Honderd zeven en twintigste Jaargansr 1925 MAANDAG 15 JUNI Buitenland Gemengd Nieuws Deze Courant wordt ELKEN AVOND, behalve Zon- en Feestdagen, uitgegeven. Bbonnementsprijs bij vooruitbetaling per 3 maanden voor Aikmaar /2.—franco door bet geheele Rijk /2.50. Afzonderlijke en bewqstiummers 5 cents. PRIJS DER OEWONE ADVERTENTIEN Per re gel 0.25, bij groote contracten rabat. Groote letters naar plaatsruimte. Brieven franco aan de N. V. Boek- en Handelsdrukkerij v/h HERMs. COSTER ZOON, Voordam C9. Directeur: G. H. KRAK. Telef.nr. Administrate 3. Telefoonnr^ p~JWe 33. Postgiro 37060. Hoofdredacteur: Tj. N. ADEMA. DE ONGEREGELDHEDEN IN CHINA. De strijd om Kanton is geeindigd. De troe pen van Joenan heschen ae witte vlag en vluchtten naar het Noorden. Duizenden Kan- tonneezen trekken over de rivier, ten einde de Joeanneezen te achtervolgen. In het Oostelijk deel van de stad werd hevig gevochten; ver- scheidene honderden personen zijm daarbij gedood. De Kantonneezen hebben, dank zij de lei- ding van Russische officieren, een gemakkelij- ke over winning behaald. Men vreest, dat het te Kanton tot een uitbarsting tegen de vreem- delingen zal komen. Waar Yoenanneezen of zij, die hun taal spreken, worden aangetroffen, worden deze doodgeslagen. De lijken worden in de rivier geworpen. In Kioe-Kiang, een der verdraghavens aan de Jangtse-kiang, zijn door opstandelingen Engelsche en Japansche consulaten aange- vallen en in brand gestoken. Op het Engel sche consulaat kon de brand gestuit worden. De opstandelingen plunderden en verwoestten later talrijke gebcuwen van buitenlandschc vereenigingen. Er is een afdeeling Japansche matrozen geland, welke de orde herstelde. De relletjes vingen aan met een aanval op de Britsche concessie, door eenige duizenden opstandelingen, waar de studenten en arbei- ders groote verwarring stichtten, totdat Chi- neesche troepen arriveerden, die hen uiteen dreven. In Sjanghai is alles rustig. De aangekon- digde 2000 man' Moekden-troepen, onder be vel van den zoon van Tsang-Tso-lin, zijn aan- gekomen. De gouverneur van Tsjeli, die in Tientsin verblijtt houdt, hoewel sympathie betuigende met de slachtoffers van de gebeurtenissen in Sjanghai, openlijk verklaard, dat de jonge studenten beter zouden doen zich tot hun stu- die te bepalen en zich niet te mengen in poli- tieke kwesties. Hij voegde er aan toe, dat thans de handhaving van de orde de eerste plicht is van de autoriteiten, en dat de alle wanordelijke bewegingen in zijn district zul- len worden tegengegaan. Daar Tsang-tso- lin eveneens te Tientsin vertoeft, wordt aan- genomen, dat deze verklaringen diens vo'le mstemming hebben. In Peking daarentegen hebben de studen ten en de pers de incidenten te Hankow aan- gegrepen, om opnieuw dezelfde verwijten tot de Engelschen te richten, die naar hun ver- klaring, een groot onrecht hebben bedreven aan de Chineezen. Buitendien heeft de Chineesche regeering in Peking een ncta gezonden aan de Britsche legatie, waarin zij de veronderstelling doet, dat de Britsche autoriteiten de oorzaak van de ongeregeldheden te Hankow zijn. Het zachte optreden van de regeering ten aanzien van de beweging der studenten en het toelaten van een campagne van kwaadspreke- rij tegenover de buitenlanders en voorname- lijk tegen de Engelschen, maakt sterk den in- druk, dat de regeering op het oogenblik co der den druk staat van het leger van Feng, die zich openHik met de studenten heeft ver- eenigd en die in nauwe relaties staat met de bolsjewisten. DE'NIEUWE REGF.ERINGSCRISIS IN BELGIe. De Belgische koning heeft Zaterdagmorgen tegelijkertijd Vandevijvere, Masson - en Van dervelde ontvangen. Het onderhoud met deze drie ministers van staat, onderscheidenlijk tot de katholieke, liberale en socialistische partij benoorend, is van langen duur ge- weest. De koning heeft den vollen nadruk ge- legd op de noodzakelijkheid, dat een einde wordt gemaakt aan de crisis, waaruit groot nadeel voor het land voortvloeit. Wellicht tracht men thans te komen tot een voorloopig ministerie uit de drie partijen, ten einde de begrooting te kunnen behandelen. Opnieuw zullen de verschillende fracties bij- een komen, om den toestand onder de oogen te zien. Na afloop van de audientie bij den ko ning, verklaarde de heer Vandevijvere aan journalisten in tegenwoordigheid der beide andere heeren: „Wij hebben een langdurig onderhoud met den koning gehad over de politieke situatie. Wij hopen. dat er iets uit zal voortvloeien." Deze weinig zeggende woorden konden de journalisten natuurlijk niet bevredigen. Men trachtte wat meer te weten te komen. „Krijgen wij nu zoo werd gevraagd een drie par- tijen-kabinet?" „Wij weten niets", was het antwoord. „Wij hebben nog geen enkele eventualiteit onder de oogen gezien". „Is er sprake van een homogeen socialis- tisch kabinet?" Op deze vraag glimlachte Vandervelde en zeide: „Alles is mogelijk". Vandevijvere merkte zijnerzijds nog op, dat hij nog besprekingen zou moeten houden met de leiders der partijen, daar het wellicht noodzakelijk is het parlement binnenkort bij- een te roepen met het oog op het toestaan van een twaalfde der begrooting. Dit was alles, wat uit de heeren te krijgen was. Des middags hebben Vandervelde en Mas- son met hun politieke vrienden geconfereerd. Maandag en Dinsdag zullen echter eerst de groepen bijeenkomen. DE NOTA BETREFFENDE HET VEIL1GHEIDSPACT. In Londen verluidt, dat zoowel de Duitsche nota van 9 Februari j.l., welke het voorstel van een veiligheidspact bevatte, als het Fransche antwoord, zoo spoedig mogelijk te Londen zullen worden gepubliceerd en zoo mogelijk, voordat Chamberlain zijn verkla- ring over het veiligheidspact in het Lagerhuis zal afleggen. Het verzenden van het Fransche antwoord op de Duitsche voorstellen aangaande het veiligheidspact odervindt vertraging, omdat men nog steeds wacht op de instemming van Italie. Mussolini heeft in het paleis Chigi te Rome de gezanten van Frankrijk en Belgie ontvan gen, met wie hij zich langen tijd heeft -onder- iiouden. In kringen, welke over het alge- meen goed zijn ingelicht, verklaart men, dat deze besprekingen den internationalen toe- stand in verband met de Duitsche voorstellen over het pact betroffen. Voornamelijk zou er sprake zijn van orienteering, die reeds gege- ven is door het accoord van Briand en Cham berlain. Ook de Engelsche gezant is in voort- durend contact met het Italiaansche ministerie van buitenlandsche zaken. De correspondent te Rome van de „Daily Telegraph" schrijft, dat het verlangeu van Italie, om aan het garantiepact deel te nemen, voorwaardelijk is. r>e b an i v Itaue de grenzen van den Rijn zijn miniem, doch hetgeen Italie interejsseert, is de kwestie van de annexatie van Oostenrijk bij Duitschland, en vooral van de Donau-iederatie. Aangaande dit onderwerp, verklaart de correspondent, zou er zelfs al een toespeling zijn gemaakt op eventueele annexatie van Oostenrijk bij Italie. Reeds gedurende ver- scheiden jaren is er kwestie van de tol-unie met Oostenrijk. Zou dit niet de eerste stap zijn tot annexatie? Indien de westelijke mogendheden verlan- gen dat Italie aan het garantiepact deelneemt, zullen zij rekening moeten houden met de be- lingen van Italie in Midden-Europa en moeten beginnen met de Brennergrenzen te garan- deeren. De Belgische regeering zond aan de regee- ringen te Parijs en Londen een mededeeling, waarin zij zich accoord verklaart met den tekst van de nota, welke de Fransche regee ring binnenkort aan Duitschland zal zenden Het antwoord van de Duitsche regeering op de nota der geallieerden zal, naar ver luidt, waarschijnlijk een informed memoran dum zijn, waarin de Duitsche regeering na- der opheldering vraagt van verschillende ei- schen der geallieerden. Dit merorandum zou reeds gereed zijn. De Duitsche regeering aanvaardt daarin zekere gcdeelten der nota en heeft reeds last gege ven tot de onmiddellijke uitvoering daarvan Op andere punfen acht de Duitsche regee ring nadere ophe'.dering noodig alvorens zij een beslissing kan nemen. GEVECHT TUSSCHEN POLITIE EN DRANKSMOKKELAARS. Zaterdag is te Chicago een tijdens gevechi geleverd tusschen de politic en een groep biersmokkelaars in een auto, die in voile vaart trachtten te ontkomen. Er werden schoten gewisseld over een afstand van an- derhalve mijl. Eindelijk liep de auto te plet- ter op een ijzeren hek. Het vuurgevecht werd voortgezet, 2 politieagenten werden gedood en 1 gewond. Een der smokkelaars is ge,- dood, de toestand van twee anderen is ho- peloos. DE ST A KIN GSON LUSTE N IN NIEUW- SCHOTLAND. De British Empire Steel Corp. schat de schade aangerieht door de stakers in liaar magazijnen gedurende de laatste twee dagen op 100.000 dollar. Vijf magazijnen werden geplunderd, en een in brand gestoken. In Caledonia staken de stakers de maga zijnen in brand, terwijl de politic niet in staat was dit te verhinderen. Een gemengd detachement infanterie en artillerie is thans naar Cape Breton gebracht. De minister van Arbeid verklaarde in het Lagerhuis, dat dit niet uitsluitend ter bescherming is van de een of andere bijzondere particulieer onder- neming, doch slechts voor de handhaving van de rust en de orde in de mijndistricten. Ondanks de aanwezigheid der troepen worder verdere moeilij'kheden verwacht. DE ONRUST IN BULGARIJE. Blijkens een bericht in het dagblad de „So- ra" hebben de politie-autoriteiten te Sofia ver- nomen, dat de voormalige boeren-minister Obof uit Tsjechoslowakije zes benden bestaan- de uit drie tot vijf personen, naar Bulgarije heeft gezonden, met de opdracht, den nieuwen oogst door brandstichting te vernietigen. De politie-autoriteiten hebben scherpe maatrege- len genomen. DE VERGIFTIGINGSZAAK IN CHICAGO Na bijna 3H week geharrew ar. vvraking, verschooning enz., is men eindelijk er in ge- slaagd, een jury samen te stellen voor de ver dere behandeling van het strafproces tegen William D. Shepher, die, gelijk men zich zal herinneren, beschuldigd wordt, onder meer den jeugdigen millionnair William Nelson McClintock, door middel van typhusbacillen, van het leven te hebben beroofd. Over de 600 personen zijn aaugezocht, in deze zaak mede te werken tot. het naar eer en geweten, als goede mannen, vaststellen der waarheid. Shepherd zelf is een ervaren rechtsgeleerde en heeft dan ook een hartig woordje meegesproken bij de samenstelling van het college, dat over hem „schuldig" ot „niet-schuldig" zal hebben uit te spreken. Van den aanvang af was zijn tactiek, zooveel mogelijk menschen bij elkaar te brengen, die geen kranten lezen; die zouden, zoo rede- neerde hij, allicht minder beinvloed kunnen zijn, daar zij de tegen hem stemming maken- de artikelen niet hadden gelezen, hetgeen natuurlijk maar ten deele gelukt is. Een der voornaamste getuigen is Isabella Pope, de jeugdige verloofde van het slacht- offer. Haar huwelijk met McClintock zou het mil- lioen voor den pleegvader verloren hebben doen gaan. In hoofdzaak hierom moest de jongeman uit den weg worden geruimd. Groot is de algemeene belatrgstelling in deze zaak, welke van den aanvang af een ril ling van afgrijzen heeft opgewekt bij alien die er van hoorden of lazen. Na het lange vooronderzoek is thans het woord aan den- rechter. HET PROCESSIE-VERBOD TE BERL1JN OPGEHOUDEN. Voor het eerst sinds de reformatie werd gis- ter te Berlijn een R.K. sacramentsprocessie op de cpenbare straat gehouden. De processie trek door de straten rondom de Heawig-KLr- die, waar vier altaren in de open lucht waren gebouwd. Het processieverbod, dat sinds 400 jaar te Berlijn heeft bestaan, is door de republiek opgeheven. De Roomsch- Katho 1 ieken hadden totnutoe van het recht tot het houden van processies, dat de nieuwe Rijksgrondwet hun verleent, te Berlijn geen gebruik gemaakt omdat zij ge durende de eerste jaren na de revolutie voor incidenten vreesden. UITSLUIT1NG IN DE DL1TSCHE HOUT- INDUSTRIL De buitengewone algemeene vergadering van werkgevers in de houtindustrie heeft be- sloten houtarbeiders, meubelmakers en tim- merlieden ever geheel Duitschland uit te slui- ten. Deze uitsluiting Is het antwoord der werk gevers op de eischen der arbeiders, die een uurloon van 1.12 mark verlatigden De werk gevers verklaarden, dat de toestand in de Duitsche houtindustrie niet van dien aard is, dat zij dergelijke loonen kunnen uitbetalen. De uitsluiting is Vrijdag ocgonnen. BRAND AAN BCCRD. Uit New-York wordt nog vernomen, dat de brand aan boord van de pleizierboot Crystal het gevolg was van een ontploffing; bij deze ontploffing zijn 5 pasagiers gedood en 21 gewond.' Zij had plaats doordat een der pas- sagiers achteloos een brandende cigarette wegwierp, welke door een openstaand luik in een geopend benznereservoir terecht kwam De Amerikaansche stoomboot Crystal is bij Peters Edge, vijf mijlen van Coif Lake in brand geraakt. Aan bcord waren 30 passa- giers, van wie 13 gered zijn en aan land ge bracht. Het lot van de overigen is tot dusver nog onbekend. HAVENSTAKING TE DORTMUND. De Dortmunder havenarbeiders zijn in sta king gegaan. De groote levensmiddelenvoor- raden, welke op het oogenblik aan de haven zijn opgeslagen, loopen bij de heerschende hooge temperatuur gevaar te bederven. De aangekondigde algemeene staking van de Rijnlandsch—Westfaalsche transportar- beiders is volgens besluit van het centrale sta- kingscomite met doorgegaan, daar nieuwe on- derhandelingen over een compromis zijn aan- gevangen. WIEN BEHOOREN DE POOLGE- BIEDEN? De Pool-expeditie ender Mc.Millan, die 17 dezer vertrekt, zal naar officieel uit Washing ton wordt medegedeeld, geen speciale instruc- ties meekrijgen voor het formeel in bezit ne men van eenig nieuw ontdekt gebied. De re geering heeft echter haar belangstelling in de plannen der expeditie te kennen gegeven. Men weet, dat ook Canada aanspraak maakt op de nog te ontdekken Poolgebieden. EEN" JEUGDIGE MOORDENARES Het gesprek van den da ft in New-York is het proces tegen Dorothy Perins, een teere, zeventienjarige blondine, bakvisch-type, die beschuld^d wordt van moord op haar jongen bewonderaar Thomas Tempieton. C)eze moord zou plaats gehad hebben op een partij ter gelegenheid van St. Valentijn's-dag, waar veel gedronken en veel pret gemaakt werd. De straf voor dozen moord is dc electrische stoel, hcc-wel het meisjc waarschijnlijk niet tot dezen dood zal worden veroordeeld. De publieke belangstelling wordt niet al- leen gewekt door het feit, dat de beklaagde het jongste meisje is, dat ooit in den staat New-York voor een dergelijk feit terecht- stond, maar ook door het groote aantal jeug dige personen, dat bij het geval betrokken is. Tden de jury werd gekozen was Dorothy heel kalm en zij stelde er alleen prijs op, dat alle gekozen juryleden getrouwd zouden zijn en gezinnen zouden hebben. Doch later in de rechtszaal barstte zij in tranen uit en toen de openbare aanklager de details van de mis- daad besprak, waarbij Dorothy beschuldigd werd Tempieton te hebben dodgeschoten, om dat deze een anderen bewonderaar jaloersch noemde, was zij niets meer dan een hulpe- loos weenend meisje. Zij beet op de knokken van haar handen en scheen een zenuwtoeval nabij. Een getuige verklaarde, dat, toen Temple- ton neergeschoten was, het meisje zich op 't lichaam van den gewonde wierp, roepende, dat zij hem liefhad. Op een vraag van den aanklager of het meisje gezegd had: „ik heb hem gedood", antwoordde de getuige beves- tigend. GEVECHTEN TUSSCHEN COM MUNIS- TEN EN POLITIE. Volgens de bladen hebben er Zaterdag. kort voor middernacht wilde tooneelen plaats gehad in Hyde Park, als gevolg van een con flict tusschen communisten, Britsche fascis- ten en politie. De herrie begon, toen de poli tic een man arresteerde, die de communisten, die een massa-meeting in het park hadden gehouden, voor een der hunnen hielden. Zij omsingelden de agenten, en trachtten den ge- arresteerde te ontzetten. Een aantal fascisten, die eveneens een openlucht-demonstratie had den gehouden, kwamen de politie te hulp. De houding der communisten werd daarop zoo dreigend, dat de politie een charge met den wapenstok moest uitvoeren, om de menigte te verstrooien. Na een korte worsteling kon zij den man in verzekerde bewaring brengen. Een van de communistische leiders deed daarop een tweeden aanval op de agenten, doch hij werd overmand. Zoo verging het ook een an deren le'.der, die een derde onverwachte char ge op de politieafdeeling aanvoerde. Ten slot- te moest aanzienlijke versterking komen, om de menigte van ongeveer 3000 personen te verspreiden. Verschillende personen geraak- ten onder den voet en werden gewond. DE STRIJD IN MAROKKO. Een van gisteren gedateerd telegram uit Fex meldt, dat Abd-el-Krim voornemens is, een algemeen offensief tegen Fez te onderne- men, en dat hij, zijn propaganda overal uit- strekkend, een brief heeft gericht tot de stam- men, welke den sultan trouw zijn gebleven, waarin hij hun spoedige bevrijding aankon- digt en verklaart, dat Frankrijk geen man meer naar Marokko zal zenden, maar alleen nog kanonnen en vliegtuigen. Hij verbiedt on der bedreiging met confiscate van hun goe- deren het vertrek der Rifkabylen naar Algerie en beveelt de terugkeer aan der aldaar ver- toevende Kabylen. Indien de reis over land niet mogelijk is, moeten zij over zee reizen. De Spanjaarden zijn, naa gemeld wordt, in de nabijheid van Alhucemas bezig een groot offensief op touw te zetten. In de Westelijke Spaansche zone hebben de Riftroepen een heftigen aanval gedaan op de Spaansche stelling bij Derben Karrich Alle Djebalastammen hebben trcepenafdeelingen gezonden naar de linie Tetuan-Regais. In de nabijheid van de Internationale zone worden schermutselingen gemeld. In de nabijheid van Tetuan werd een aan val der Marokkanen, die trachtten de Spaan sche linies te doorbreken afgeslagen. EEN KONING ZONDER LAND. Twee Britsche oorlogsschepen zijn te Akaba gearriveerd. Aan den koning van Hedzjas, Floessein, die sedert hij verleden jaar uit Djeddah vertrok, daar met zijn jaciit ligt, is verzocht onmiddellijk Aakba te verla- ten, ten einden den Wahabieten geen motiet te geven deze plaats aan te vallen. De Brit sche regeering handhaaft haar aanbod aan Hoessein om zich te Basia te vestigen. KORTE BERICHTEN. Uit Athene wordt geme'.d, dat volgens een officieele mededeeling de Italiaansche gouverneur-generaal van de Dodekanesus niet zal toelaten, dat de gebroeders Yayades van Samos naai de Dodekanesus zullen vluchten. De Fransche minister van financien vermindert alle aanvragen van de departe- menten tot verhooging der credieten tot 'n derde der geraamde uitgaven. Een flinke be- zuiniging! Bij de afbraak van een 17de-eeuwsch gebouw te Iderghem bij Aalst, hebben de ar beiders onder een vloersteen een aarden pot gevonden met verscheidene kilogrammen zil- veren munten uit de 15de eeuw. De schat werd in handen van den burgemeester ge- steld. Sedert cen paar dagen wordt ook Hon- garije dcor een hittegolf geteislerd, welke ta! van ongevallen heeft veroorzaakt en cok aan zienlijke schade aan den landbouw heeft toe- cpbracht. Naar verluidt heeft Briand een onder houd gehad met het lid der Amerikaansche schuldfundeeringscommissie Burton en daar bij meegedeeld, dat Frankrijk voornemens is, binnenkort stappen te doen tot regeling zij- ner schulden aan de Vereenigde Staten. De sneltrein ParijsKeulen is Vrijdag- nacht bij het Fransche station Aulnoye op een kruising aangereden door een goederen trein. Er moeten vele gewonden zijn De metaalarbeidersbond te Charleroi besloot, morgenochtend in staking te gaan. Bij het conflict zijn 13.000 arbeiders betook ken. Tengevolge van het inslaan van den fcliksem in een schoolgebouw te Breckingridge (Texas) zijn drie personen gedood en een aantal gewond, waarvan vijf of zes waar schijnlijk doodelijk. Op het oogenblk van de ramp waren toevallig zeer veel menschen in het gebouw bijeen. Volgens een draadloos bericht zijn ten gevolge van een storm, die boven Zuid-Min netosa heeft gewoed, eenige personen gedood en velen gewond. De materieele schade be draagt volgens de voorloopige schatting 500.000 dollars. EEN CONFLICT TUSSCHEN HET BE STUUR DER H. 0 V. EN B. EN W. VAN HAARLEM. Wij vernemen, zegt de O. H. Crt.. dat de heer W. Dyserinck hedenochtend bedankt heeft als voorzitter der Haarlemsche Orkest Vereeniging. De heer Dyserinck heeft dit besluit geno men naar aanleiding van het feit, dat het or kest door B. en W. is aangewezen om bij de ontvangst van de leden der Broederschap van Notarissen, welke op 22 en 23 Juni hier ter stede haar algemeene vergadering houdt, op de Groote Markt te concerteeren. Wij hebben den heer Dyserinck gevraagd of zijn besluit onherrcepelijk vast staat, maar hij antwoordde hierop, dat hij wel voorzitter wenscht te zijn van een synipnonie-orkest dat als zoodanig geapprecieerd wordt, maar niet van een orkest. hetwelk verlaagd wordt tot een gezelschap straatmuzikanten. HOOFDBESTUURSVERGADERING HOLLANDSCHE MAATSCHAPPIJ VAN LANDBOUW. In de onlangs gehouden 641ste vergade ring van het hoofdbestuur van de Holland- sche Maatschappij van Landbouw, heeft de aftredende secretaris-penningmeester, de heer P. Olij zijn functies overgedragen aan den nieuwbenoemden titulair ir. F. P. Huisman. De heer Olij blijft echter gehandhaafd in eenige functies, waarin hij de Maatschappij van Landbouw vertegenwoordigde. Zoo blijft de heer Olij lid van de partijkeuringscom- missie van het Centraal comite, van het Bo- tercontrole-station Zuid-Holland, en in het dagelijksch bestuur van het Watersnood- fonds, terwijl in de centrale commissie voor de zaaizaadkeuring der Maatschappij ir. Huisman wordt benoemd. Op voorstel van de centrale commissie voor de zaaizaadkeuring is besloten tot op- heffing van de aardappelcommissie. Daar het wel wenschelijk wordt geacht, dat landbouwers, die bekend staan als uitne- mende aardappelkweekers, voeling met elkaar houden ter bespreking van eventueele} vraagpunten wordt in overleg met bovenge.) noemde commissie besloten een kleine com-} missie te benoemen bestaande uit practici,'] zoowel uit Noord- als Zuid-Holland. Kring V Noord-Holland van de Maat schappij is opgeheven Het archief is opge- dragen aan den algemeenen secretaris der; Maatschappij, terwijl het saldo in kas is verdeeld over de afdeelingen, welke tot Kring V hebben behoord. j Door de Hollandsche Maatschappij van Landbouw is een uitvoerig schrijven gericht tot het Koninklijk Nederlandsch Landbouw- comite in zake klachten over de werking der Vleeschkeuringswet in Noord- en Zuid-Flol- land. EEN BOSCHBRAND. - Zaterdagmiddag heeft in de nabijheid van het Rijkskrankzinnigengesticht te Woensel bij Eindhoven een felle boschbrand gewoed waar- door ruim 1 H.A. bosch toebehoorende aan den heer T. Kersemakers te Eindhoven een prooi der vlammen geworden is. EEN STOKER-PROCURAT1EHOUDER GEARRESTEERD. Op de te Harlingen liggende houtboot Arnold Merx" werd. door de politie op ver- zoek van de politie te Hamburg de kolen- tremmer R. G. E. R., oud 30 jaar, gearres- teerd. Hij was voorheen procuratiehouder bij een Hamburgsche firma, welke hij voor een bedrag van 10.000 Rmk. moet hebben opge-. licht. De arrestant is naar Leeuwarden over- gebracht. VERDRONKEN. De polderwachter P. B. van den Maria*, poller te Sliedrecht is door onbekenden oor-, zaak te water geraakt en verdronken Zijn lijk is opgehaaid Dit nummer besta-* uit twee hi a den. ALRMAARSCUE COORANT.

Alkmaarsche Courant | 1925 | | pagina 1