Bureaucratic Is de vloeli van het huidige regeerstelsel. Be ¥RIJHli SBOND eiscbt beperking van Overbeidsinmenging. Mvertentien. hij dr. K. ook, dat hij met zijn broer, diens vrouw en dochter in het Zuid-Hollandsch hotel op de Korte Hoogstraat gel ogee rd had, en dat zijn broer, die postdirecteur in Fries- land was, plotseling was vertrokken, met me- deneming van een hem toebehoorenden koffer, waarin zijn geld zat. Daarom vroeg hij 25 te leen, welk geld hij den volgenden dag per postwissel zou terugzenden. Hij kreeg het geld en vertrok. Denzelfden avond kreeg d. K. een briefje van hem, waarmee hij een jongen zond en waarin hij d. K. om 6.75 verzocht, want hij had een pond elft gekocht om mee te nemen voor zijn schoonzuster, die jarig was. Aan dit verzoek heeft de directeur van de Diergaarde niet voldaan; hem was inmiddels gebleken, dat in het Zuid-Hollandsch hotel van een ver- blijf aldaar van den man niets bekend was. iDe directeur van de Rotterdamsche Dier gaarde vult de bijzonderheden omtrent de vermoedelijke oplichting te zijnen nadeele nog aan met de mededeeling, dat de man, die een heelen middag met hem heeft zitten praten, zoo goed op de hoogte was met het vak en de relaties ter zake van de Diergaarde met den Soesoehoenan van Solo, dat hij wel den in- druk moest krijgen, dat wat de man zei, in- derdaad allemaal waar was. GROTIUS-MEDAILLE. Het hoofdbestuur van de Vereeniging voor Volkenbond en Vrede heeft uitvoering gege- ven aan het, in den boezem der vereeniging opgekomen denkbeeld, in het jaar, dat Gro- tius' verdiensten op het gebied van het vol- kenrecht in binnen- en buitenland worden herdacht, over te gaan tot de instelling van een Grotiusmedaille, die jaarlijks zal wor den toegekend aan personen of lichamen in binnen- of buitenland, die zich, hetzij op het gebied van het volkenrecht, hetzij op dat van den Volkenbond, hetzij op dat van de vredes- beweging buitengewoon verdiensteliik heb- ben gemaakt. De Grotius-medaille zal jaarlijks door het hoofdbestuur der bovengenoemde vereeni. ging worden aangeboden in ten hoogste twee gouden en acht bronzen medai'les. De bedoeling zit voor, de toekenning van deze medailles. jaarlijks te laten plaats heb- ben op 18 Mei, den dag van hijcenkomst vain de eerste vredesconferentie. Voor het eerste jaar is daarvan afgeweken, en heeft de toe kenning plaats gehad in Juni, zijnde de maand, waarin Grotius' boek over Het Recht van Oorlog en Vrede, drie eeuwen geleden, is verschenen. De Grotius-medailel, werk van de Kon. Nederl. Edelmetaalbedrijven van Kempen, Begeer Vos, draagt op den voorkant de bed ten is van den grooten rechtsgeleerde naar het model van Van Goor. Aan den ach terkant is de naai* der Vereeniging voor Volkenbond en Vrede in het rond aange- bracht. Voorts vermeldt de achterzijde slechts de woorden: Grotiusmedaille 1925, aangebo den aan waarop dan de naam van den- de medaille is toegekend gene, aan wien volgt. Het hoofdbestuur der Vereeniging voor Volkenbond en Vrede heeft' gemeend, dit ear- ste jaar, dat tot de uitreiking A'erd overge- gaan, de gouden medaille te mogen aanbie- den aan de ministers van buitenlandsche za- ken van Zweden en van Frankrijk, de heeren Unden en Briand, in- kwa'iteit als zoodanig, teneinde daarmede d; erkentdijkheid van het tegenwoordig pacifistisch Nederland weer te geven voor her feit, dat Frankrijk, drie eeu wen geleden, Grotius gastvrijheid verleende voor het schrijven van zijn werk, en Zweden hem tot zijn gezant te Parijs benoemde. Overigens "aclitte het hoofdbestugr het ge- wenscht, zoo niet noodzakelijk, zelfs den schijn van politieke voorkeur te vermijden. Op "dien grond besloot het, geen medaille aan te bieden aan leden van de regeering van eenig land, ook al zouden die overigens reeds het eerste jaar voor zulk een medaiile zeker zeer in aanmerking zijn gekomen De acht, dit jaar ter beschikking van het hoofdbestuur staande bronzen medailles heeft het hoofdbestuur aangeboden aan de heeden Adatci (Japan), Gvstave Adcr (Zwitserland, Earl of Ba'four (Engeland), generaal Dawes (Amerika), graag Apnonv! (Hongarije), rnr B J P Loder Nederland) prof. Politis (Griekenland) -en pro! Schiiking (Duitsehland) EEN VREESl-~-iJK DRAMA TE ROl icRDAM.. In den nacht van Zaterdag op Zondag vond, naar de Crt. meldt, in de Deiftsche- straat te Rotterdam een verschrikkelijk dra ma plaats, dat door een sdiromeliiken samen- loop van omstandigheden -aan een onschul- dige het leven kostte en dat zich als volgt afspeelde: Zaterdagnacht toch ontmoette een sleep- bootkapitem uit 's-Hertogenbosch op den SchiedamsUiensinge; een tweetal vrouwen, die hem aanspraken Het waren de beruchte beroofster Coba van Gils en Iruus de Jong, waarvan laatstgenocmde V.rijdagmorgen aan het bureau Groote Pauwensteeg in vrijheid was gesteld, waar ze enkele dagen had door gebracht verdacht van berooving. Met deze landhaaien knoopte de kapitein een gesprek aan en liet zich zelfs overhalen om zich met haar in een slop aan den Schiedamschen- singel te begeven. Na daar eenigen tijd met de vrouwen doorgebracht te hebben het was toen ongeveer 1 uur ging hij van haar vandaan, doch bemerkte weldra, dat het gesprek hem duur kwam te staan, want een portefeuille met 2250 was spoorloos ver- dwenen. De twee beruchte vrouwen hadaen kans gezien in't donkere gangetje den Bra- bander uit te schudden. Onmiddellijk begaf de beroofde zich naar een agent, die hem naar het politiebureau in de Witte de Withstraat verwees. Daar kwam hij tegen 2 uur aangifte van de berooving doen. Hij kon een vrij nauwkeurig signale- ment opgeven van de beroofsters, waardoor het de politie mogelijk was na te gaan met welke „dames" de man zich had afgezon- derd. Deze vrouwen woonden in de Schie- straat no. 15. Daar werden ze ook aange- houden en vervolgens overgebracht naar het politiebureau in de Witte de Withstraat. waar ze in bewaring werden gesteld. Bij het verhoor dat daarop volgde bleek, dat zij den avond hadden doorgebracht met een tweetal souteneurs, den beruchten Jantje Burgers env VI. Duiker, bijgenaamd „Vadertje Lang- been". Deze waren ook tegen 1 uur op den Schiedamschensingel gezien. En daar men vernam, dat de twee helpers van de vrou wen zich eveneens ophielden in pand 15 aan de Schiestraat, waar ze vermoedelijk den buit deelden, gingen dadelijk-een inspecteur van politie en twee agenten (majoors) naar bedoeld pand. Daar aangekomen werd met behulp van eenige rechercheurs en agentm het blok, waartoe Schiestraat 15 behaorde, afgezet en bewaakt. Bij het binnentreden omdervonden de poli- tiemannen geen tegenstand. Van de gezoch- te manmen en het geld' werd niets meer in de woning gjvonden. En het bleek dat de ge- zochten het huis aan de achterzijde hadaen verlaten. Tegen de schutting van het tuintje stond een ladder en ook daarover been bega- ven zich de politiemannen. Zij kwamen toen op een binnenplaats, gelegen achter de maal- derij van de N. V. Van der Meer en Schoep's bakkerijen en Handelsmaatschappij, geves- tigd Delftschestraat 29. En waar de cfeuren daar vain genoemd pand open stonden, vatte het vermoeden post, dat de vluchtelingen zich in de maalderij schuil hidden. Een nauwgezet onderzoek gelijkvloers leverde geen resultaat op. Daarna gingen de in specteur en een majoor naar den meelzold r, doch ook daar troi men de mannen niet. Wel bemerkte men een lange, smalle gang, een soort tunnel, die naar een ander pakhuis voerde. Dat achter deze gang een woonhuis lag, kon niemaind vermoeden, die niet met de situatie op de hoogte was. Voorzichtig begaven de politiemannen zich in de gang en stuitten aan het eind daarvan op een deur. Door het gestommel was intusscljen de be- woner, de 38-jarige molenaar G. Ambrosi- us, in dienst van de firma Van der Meer en Schoep, wakker geworden. Hij vermoedde waarschijnlijk dat zich inbrekers in het gan getje bevonden, althans de politie hoorde zeggen: „Daar komen ze". Deze op haar beurt meende, dat de beruchte mannen zich achter de deur ophielden en riep: „Politie!" Maar inplaats dat toen door A. werd open- gedaan, hoorden de politiemannen hevig schreeuwen. Eensklaps kionk een nevige slag, alsof een schoj viel en even later weer een. De inspecteur riep nog eens „Politie", maar ook nu hield het lawaai niet op. We- derom een slag, een gekraak en een deel van een der paneelen van de deur kwam terecht voor de voeten van den inspecteur van poli tie. Men zag door het ontstane gat een man, maar wie dat was wist men niet. En daar vermoed werd, dat de twee boe- ven een uitval zouden wagen, loste de in specteur eerst een schot in de iucht, daarna een omlaag en vervolgens een op zij, om schrik aan te jagen. Het kabaal duurde voort en waar men absoluut geloofde inet ge- vaarlijke liecien te doen te hebben, die voor niets terug deinsden, richtten de politieman nen hun revolvers op de deur en losten enkele schoten. Onmiddellijk werd het stil en nu be gaf de politie zich naar binnen. Maar wat zij daar zag was ontzettend. Want niet de gezochte souteneurs bevonden zich daar,'maar meergenoemde Ambrosius, die door een der kogels getroffen in elkaar was gezakt. Het bleek, dat hij in het hart was geraakt en enkele oogenblikken later overleed de man. Getroffen door dit treurige ongeval, ston- deh de politiemenschen in de slaapkamer van de familie A. De echtgenoote van het slacht- offer was naar beneden gegaan om de politie telefonisch te waarschuwen en was dus niet de kamer aanwezig toen haar man werd getroffen. De geneeskunaige dienst rukte na waarschuwing uit en bracht het lijk naar het ziekenhuis over. In de kamer trof de politie een groote wan- orde aan, zoodat vermoed wordt, dat A. door schrik bevangen niet meer heeft gewe- ten wat hij deed." Een waschtafelgarnituur was vernield, de waschtafel omver gesme- ten, gordijnen afgerukt. Waarschijnlijk heeft hij met een hard voorwerp tegen de deur ge- slagen, zoodat de politiemannen den indruk kregen alsof er geschoten werd. De vluchtelingen waren dus na overklim- ming van de schutting -sen anderen kant uitgegaan en hadden langs den spoordijk een goed heenkomen gezocht. De verslagene laat een- vrouw met 3 kin- deren achter. Provinmal nieuws UIT HEILOO. De electrificatie van het zuidelijk deel der gemeente is door B en W. opgedragen aan Gebrs. Vermeeren te Dongen voor 19875-. De aansluiting aan dc huizen is in deze som niet inbegrepen. In het bestuur van den Baafjespolder is als voorzitter gekozen de heer j. Sengers. UIT LIMMEN. Als penninngmeester van den Groot- Limmerpolder is gekozen als opvolger van zijn vader de heer J. Nuijens Pz. UIT DE EGMONDEN. Bij vergissnng hebben enkele berichten uil de Egnionden in het nummer van Zaterdag een verkeerd hoofd gekregen. Mej. J. van Schagen is tijdelijk aangesteld te Egmondbinnen, terwijl de berichten be- treffende raadsvergadering en zielental on- der Egmond aan Zee behoorden. UIT EGMOND AAN ZEE. De gerncintcraad vergaderde Vrijdagavond. Afwezig de heeren Krab en Prins. Voorzitter de heer C- J. Eijma, burgemeester Ingekomen was een schrijven van Gcd. Staten, inhoudende verdaging van beslissing betTelfeiide overname Prins Hendrikstraat en een ander, waarin deze werd goedgekeurQ Voorts een schrijven van den heer K. de Graaff, waarin deze verblaarde zijn benoe- ming tot lid der schatterscommissie aan te nemen, en een van den heer B. de Lange met een klacht over vernieling aan zijn perccel. Een en ander werd voor kennisgeving aangenomen. Een verzoek van de Visscherijschool om subsidie werd aangehouden tot dc behanu ling der begrooting. De voorzitter decide mede op verzoek van den genieenteraad naar Haarlem te zijn gi weest in verband met de gemeentebegrooting en gesproken te hebben u.ei dc ambtegaren en den Commissaris der Konmgin Dit be zoek heeft wel iets geholpen, maar niet veel. B. en W. kunnen nu komen met het voorstel om een leening op korten termijn aan te gaan van 20.000, waarbij toch ook nog noodig blijft een verhooging der opcenten op de Rijksinkomstenbelasting van 50 pet. De heer Snoeks vroeg naar de dekking van die leening. Die zat in de 50 opcenten. B- en W. stelden dit ook niet voor hun pleizier voor, maar het kon niet anders. De heer Snoeks meende, dat Ged. Staten wel moesten toegeven, als de Raad maar vast- hield aan een termijn van 10 jaar. Anders moesten Ged. Staten zelf maar middelen aan- wijzen. De voorzitter: Als wij het niet doen. zul- len zij het voor ons doen. De heer Snoeks vroeg of Ged. Staten dan ook de centen meebrachten. Spr. zou het wel eens willen zien, dat Ged. Staten de regeling vaststelden. Dat gaat zoo maar niet. Het voorstel van een langenren termijn was niet onoverkomelijk. Vroeger leende men wel op een termijn van 30 jaar. De voorzitter merkte op, dat dergelijke leeningen niet zoo lang duurden. De heer Snoeks: Wij hebben nooit geleend voor zoo kort. Het bleek echter, dat nog pas een dergelijke leening was afgelost. De heer Snoeks: Als we aan die 50 pet. beginnen, zitten we er aan vast. We komen er nooit af. De voorzitter stelde zich voor om daar mede later den hoofdelijken omslag te vermin- deren, doch de heer Snoeks stelde daartegen- over, dat we elk jaar achteruit gingen. De voorzitter wees er op, dat er nu oude schulden te betalefl waren geweest. Die stroppen (subsidies aan verschillende inrich- tingen van onderwijs b.v.) gaan nu weg en dan kunnen we de zaak drijvende houden. De heer Snoeks geloofde dit niet. Nu toonde de gemeente haar goeden wit en Ged. Staten moesten die 10 jaar goedkeuren. Andere ge- meenten houden vol en krijgen het ook voor elkaar. De heer van Pel voorzag. dat verscheidene burgers de gemeente zouden verlaten. 't Is nu al hoog genoeg. De heer Zwaan wees er op, dat de vorige maal uitdrukkelijk gesproken was tegen ver hooging der belasting. Spr. ging met den heer Snoeks mee. We staan nu al aan den spits en dan zou er nog meer bij moeten. De lasten worden te zwaar om te dragen. De voorzitter merkte op, dat Egmond aan Zee wat de gemeentelasten betreft inderdaad aan den spits staat. doch dat andere gemeen- ten b.v. 100 opcenten op de Rijksbelrsting hebben. In totaal zou dat zooveel niet uit el kaar loopen. De heer Ruigewaard stelde voor heelemaal geen leening te sluiten, doch subsidie te vra- gen. Zoolang er niet gevraagd is, wcet men niet' of men't krijgt. Spr. is sterk tegen ver- hoogen en tegen leenen en vroeg of zoo'n leening eigenlijk toelaatbaar wa9. Dit bleek wel het geval te zijn. De heer Maas wees er op, dat subsidie al op de begrooting had gestaan, doch niet door Ged. Staten was goedgekeurd, doch de heer Ruigewaard drong er op aan het dan maar eens weer te vragen en dan met redenen omkleed. De heer v- d. Schinkel geloofde, dat de ge mecnte het niot zou krijgen, maar was ook te gen verhooging der belastingen. Een leening op langen termijn was in elk geval beter dan het voorgestelde. Als de Raad, die met den toestand op de hoogte is, het nu beter achttc, clan was't dwarskijken van Ged. Staten om te zeggen: Wij willen hetjzo en niet an ders. De voorzitter achtte het niet meer noodig het voorstel van B. en W. in stemming te brengen en zou graag een voorstel uit den Raad zien komen. De heer Ruigewaard wilde Ged. Staten voorleggen een staat, waaruit bleek, dat de gemeente subsidie moest hebben. Ten behoeve van de hoogst aangeslagenen gaat het geld weg voor scholen e. d. en als die afgeloopen zijn vertrekken ze weer. De voorzitter: Daar zitten alle gemeen ten mee. De heer Zwaan: Wie kan dat allemaal be- talen? 't Is verschrikkelijk. De heer Snoeks: Zoo kan de Raad wel in pakken. De voorzitter: Ged. Staten kunnen daar niet aan beginnen zoolang den Haag de hand op de beurs houdt. Mevr. Visser-Visser": De schoolgelden zijn ook ?.l te hoog. De heer Zwaan: In 't begin van het jaar hebben de inenschen in zeven weken geen loon ontvangen. Nu gaat het ook weer slecht Stuur de deurwaarder nu maar. Mevr. Visser-Visser: Of anders loonbe- slag, dan vangen ze ook niets. D voorzitter: Welk besluit neemt nu de Raad? Dc jicer Zwaan wcnschte voor de tweede maal een onderhoud aan te vragen. Het Meek, dat de Commissaris wel bereicl was, doch, Ged. Staten niet wenschten te ontvan gen. De heer Snoeks cpoerde het denkbeeld van een renteloos voorsehot waarbij de voorzit ter opmerkte. dat dan toch de belastingen naar boven moesten Wethouder K. de Graaff verzocht den hear Snoeks een voorstel iji die n waarbij de belasting niet verhoood werd. De heer Snoeks: Dat mceten B. en W doen. De heer K. de Graaff: B en W. hebben Ged. Sfaien gchoord. Het gaat niet zonder verhooging. Nog geruimeu tijd werd de discussie voorigezet, doch ricrwg r z'rhtspi'n'en wer den er niet ?-eorand. Tpn s'btte werd bes^o^en een dommissfe af te vaardi:r?n ter audienti° bii den Commissaris Van de reeds vroeg01* benoemde xnmmissie bedankte de heer Snoeks cm biizondere ird°ncn, he*geen d" beer 7wen iammer vond c'aar volgens h ze«*gen van r' n ho,r Sno'k° Ommisc.'--1-- 'ndertiid 'y:-i b ''Te h-d "'""n. D° over1- '-•dan. de nc*ran Pnjrr1-n n - en v Prh.tnke'i verklfwrdcn zirh hnreid <i-° z'ak b-nloitten. Benocming onderwijzer aan dc openbarc school. EVa heer Snoeks: Er is in 1923 besloten, dat de candidaten op Egmond aan Zee proefles zouden geven en dat de raadsleden daarbij tegenwoordig konden zijn. De voorzitter: Het besluit was, dat als er proefles gegeven werd, de raadsleden zouden worden uitgenoodigd. Ditmaal zijn er geen proeflessen gehouden. Het hoofd der school heeft op voorstel van den Inspecteur de solli- citanten in hun klassen opnezocht. De heer Snoeks informeerde nog of dat op Egmondbinnen ook gebeurd was, waarna tot stemming werd overgegaan. Benoemd werd de heer X de Bruin uit Amsterdam met 8 stemmen tegen 1 op den heer P. Smit te As- sendelft. De voorzitter stelde voor de benoeming te doen ingaan op 15 Juni. Aldus besloten. Strandverpachting. Besloten werd ua eenige discussie dezelfde regeling te treffen als het vorig jaar. Reglement waterleiding. Dit werd zooda nig gewijzigd, dat de buitenleiding voor nieuwe aansluitingen tot ten hoogste 10 Me ter ten lastt van het bedrijf komt. Tot nu toe kwam alles voor rekening van den aan- vrager. Rondvraag. De heer van Pel wees op de schade door kinderen in de duinen, daarmede vooral bedoelende de bebouwde landjes. Spr wenschte borden te doen plaatsen. De voorzitter vond borden met strafbepa- lingen in een badplaats verschrikkelijk, doch na eenige discussie werd toegezegd aan den Zwarten Weg een bord met vriendelijk ver zoek te plaatsen. De heer Ruigewaard deelde als bestuurslid der R. K. school mede, dat zijn bestuur niet accoord ging met het raadsbesluit om het gevraagde voorsehot niet toe te staan op grond van reeds te veel ontvangen gelden Spr. meende op grond van art. 103 al. 3, dat de gemeente verplicht was uit te betalen Voor hetgeen de gemeente te veel gegeven had kon een rekening worden overgelegd en dan zou verrekening kunnen vo'gen. De voorzitter wenschte deze kwestie verder met het schoolbestuur te behandelen. Mevr. Visser-Visser drong aan op het ge- reed houden van de vlet op het strand. Het bleek, dat de vlet in orde is, doch om fiuan- cieele redenen nog niet buiten gebracht is Bovendien werd ook in andere jaren de vlet nooit zoo vroeg op't strand gebracht. In verband hiermede cntspon zich eenige discussie, waarbij o. a. de heer Maas op merkte, dat het beter zou zijn, dat ieder luisterde naar de'raadgevingen in de couran- ten. Dc vlet zal naar het strand gebracht worden. De heer v. d. Schinkel informeerde naar den toestand van het reddingsmateriaal bij de badbedrijven. Dit is volgens den voorzit ter in goeden staat. De Raad ging tot behandeling van de re clames tegen de gemeentelijke inkoinstenbe- lasting in besloten zitting. Kunst. BEKROOND. Op den zangwedstrijd te Haarlem, die j 1 Zaterdagavond werd voortgezet, behaalde de heer J»h. Brands met de Be'rger Koorvereeni- ging in de derde afdeeling "(bekroond) met vier tegen een stem der jury, den vierden prijs. Iloewel aan het oordeel der jury niets te veranderen valt, waren de onder de toe- hoorders zich bevindende deskundigen van oordeel dat Bergen een hoogeren prijs had verdiend. Met het koor uit Heiloo was de heer Brands gelukkiger. 'n Week tevoren wist de heer Br met dit koor den eersten prijs te verwerven en gisteravond werd Heiloo met 4 tegen 1 stem den tweeden eereprijs toegekend. A. K. sport onhoudbaar 5—1. Met dezen stand kwam 'I einde. v. d. Wint keepte uitstekend. De reserve* backs Bakker en v. Zutphen (ex-V. S. V j; waren door onze spelers heusch wel te pas* seeren. Humi trappen was onzuiver maar zij stonden hun mannetje. Vermaak, Snoeks en Krom (ex-R. C. H.) vormden een soliede halflinie. Voor waren Oldenburg en Visser prima krachten welke jeugdige v. d. Veldea als goede derde. Wrtte Jain was matig en de linksbuiten presteercfe al heel weinig. Verband en snel* heid was er in de ploeg. Bij Alcmaria had Sw.-Reigersberg een heel ongelukkigen dag. De backs waren ma tig. In de halflinie deed Roozendaal goed werk, maar was' het tempo van Riel en van Wieringen veel te snel. Voor werd vooral door Reitsma en Bos hard gewerkt, doch in al hun pogingen tot scoren (en zij hebben heel wat kansen gehad) faalden zij. 't Is een uitmuntende oefening geweest voor Alcmaria TELEGRAFISCH WEERBERICHT, naar waarnemingen, verricht in den morgen 15 Juni. Medegedeeld door het Kon. Nederl.* Meteorologisch Ins ttiututDBeie Meteorologisch Instituut te De Bildt. Hoogste barometerstand 767.1 te Scilly. 'Laagste barometerstand 744.7 te Jarl- mayen. Verwachting (van den avond van 15 Juni fot den avond van 16 Juni): Matige tot zwakke noordelijke tot noord- westelijken wind, aanvankelijk opklarend, la ter meest zwaarbewolkt of betrokken, aan vankelijk weinig of geen neerslag, zelfde temoeratuur. Ma-rktfoericMen ALKMAAR, 15 Juni 1925. Op de heden gehouden weekmarkt waren aangevoerd: 18 vette koeicn 300—./ 500, 12 vette kalveren 70150, p. ned. pond 1.20—./' 1.50, 47 nuchtere kalveren slacht 12—/ 32, 603 varkens: vette zware p. ned pond 78—81 ct. zuoters 74—47 ct., Londensche varkens 63 tot 66 ct. Opgave van den niarktmccstcr der kleine markten te Alkmaar, betreffende dc hoogste en laagste prijzen van sommige artikelcn Markten van Maandag 8 Juni tot en met Zaterdag 13 Juni, Kipp^n per stuk f 0.50 2, Kuikcns 0.15—/ 1.50 per stuk, Ko- nijnen 0.50—/ 2 per stuk, Eenden-eieren. per 100 st. 5 70, kipneneiereii (grooth p. 100 st. 0 30—/ 6.90, idem (kleinh.) per 100 st. 6.757 50, Boter (le soort per >A K.G. 1—/ 1.12y., 2c soort 0 S5— 0.95. BOVENKARSPEL „De Tuinbouw", 13 Juni 1925. Heclen besteeddc men voor: Blcemkool I 8.50—/ 17, II f 4.50— 9.50, III 0.75. Groote Schotsche J 5.30 tot 6.70, Kleine'Schotsche 3.204 50. BROEK OP LANGEKD1JK (Langedii- ker Groentenveiling), 13 Juni. 73500 K.G. Aardappelen: Schotsdic muizen 10.40 14.10, Drielingcn 6—./ 7.90, Kleine 0.80—/ 0.90 per 100 K G. ZWAAG, 12 Juni. Veiling Bangen en Omstreken. Spinazie f 4, Postelein f 3.50 7, Slabooir.en 37—/ 42, Snijboonen f 36 tot 40, Aardappelen 4.60—./' 6.70,* Aard- beien 21—/ 31, Peulen 11—/ 14, Tuin- boonen I 4.70—/ 6, Dopenvten 10 per 100 pond, Wortelen 8—/ 13, S!a 1 70— 5.10, Rabarber 3.60—/ 9, Komkommers f 13—/ 20, Bloemkool 3—/ 9, Eieren 6.507 per 100 stuks. Kruisbessen 11840 K.G. k 13.50 per 100 K.G. NOORDSCHARWOUDE. 13 Juni 1925. 775 K.G. Aardappelen: Schotsche Muizen 9.9010.80, Drielingen 3 604, Kleine 0.50 per 100 K G. VOETBAL. Alcmaria—Stormvogels 1—5. Ten aanschouwe van een groot aantal fce- langotehenden heeft gisteravond van zeven tot negen uur bovengenoemde wedstrijd plaats gehad. Het weer was heel wat koekr en zelfs voor voetbal heel geschikt wat de lemperatuur betreft. De wind was zeer hin- derlijk. Het veld was droog en vol effect De wedstrijd zeif is met een flinke neder iaag van Alcmaria geeindigd. De Stormvo gels wonnen met 51. Maar deze uitslag gceft de verhouding niet weer wat het ver- toonde spel in't veld betreft. Want heel veel goede aanvallen heeft Alcmaria opgezet en talrijke malen- in het IJmuiderdoel in gevaar geweest, maar voor de goal was het absoluut mis, niets wilde bovendien gelukken en v d. Wint bleek bovendien weer in uitstekenden vorm. In de achterhoede van Alcmaria wer den daarentegen eenige blunders begaan, die telkenmaal een goal voor IJmuiden beteeken- de. Na een kwartier kopte Blinkhof, de rechtsback van Aicmaria een bal juist voor de voeten van Visser en't was 10. Twee minuten later liet de keeper een bal zoo maar door zijn handen in 't doel rollcn, wat hem blijkbaar geheel van streek bracht. Zijn wa ren vorm kon hij den geheelen wedstrijd ten- minste niet meer vir.den. 't Is voor hem een heel nutige oefening geweest gisteren, hi] heeft ondervonden wat er tegen een vlugge doortastende voorhoede vereischt wordt. Het derde doelpunt der Stormvogels ontstond door een misverstard tusschen backs en k.e- per De laatste liep te ver uit en't was 3—0 Het eerste kwartier hadden de Stormvogels met 10 man gespeela, toen -kwam Asbeck Brusse het team completeeren. Na de rus' kregen de IJinuidenaren den wind mee Een pracht doorbraak van Visser faalde op't allerlaatste moment. Een missen van Roozendaal in't middenveld gaf Visser een pracht gelegenheid om vrij op doel af te rennen De keeper liep nog uit, maar een gewe'.dig schot be'andde in 't leege doel 4—0). Bij een nieuwen aanval der blauw- witten kon Schuit niet anders doen dan den bal in't ieege doel opvangen. De strafschop hiervoor toegekend werd door v. d. Velden naast geschoten Dezelfde speler maakte rhter we'dra 't vijfde doelpunt door een oorzet van Visser fraai in'te koppen Ook .Mcmaria kreeg daarna wegens hands een strafschop te nemen en Elfring benutte dien Den 24en Juni a.s. hopen onza gehefde ouders, behuwd- eu grool- ouders F. J. OUWENS eu A. OUWENSJongejan hutine 25-jarige echtvereeniging te herdenken. Hunne dankbare kinderen NICO. COR. FREER. GRETHA en Kleinkinderen. Nieuwpoortslaan 151, Alkmaar De Heer en Me vrouw J UDELL— Zeewoldt, geven met blijdschap kennis van de geboorte van bunner Zoon, ALBERT JUSTUS MAURITS, Castricum N.H., 15 Juni 1925. Villa de Geertruida. De Hee" en Mevrouw SCHt)UTEN v. d. Ven geven kennis van de geboorte van hun dochter Ni LLY. Alkmaar, 14 Juni 1925. Huigbr.str. la. Heden overleed zacht en kalm, onze lieve Moeder, NEELTJE SLOP, Wed..van J. G. DE JONG, in den ouderdom van ruim 79 jaar. Uit aller naam, M. D. A. DE JONG. Alkmaar, 15 Juni 1925. Lindelaan 74. Geen Rouwbeklag. in

Alkmaarsche Courant | 1925 | | pagina 3