Foster's Maagplllon icgelen 'de lever en wekkett dc maag op. Zij gcnezen vcrstopp slechte spijsvertering, maagpijn en galzucht. Houdt :iw gestel in orde uw geest helder en uw lichaam flink door mi en dan een dosis Foster's Maagpillen te gebruiken. Prijs per flacon van vijftig versuikerde pillen 0.65; in apothekem. en drogistzaken. ons college meent, dcet zich deze gelegen- heid thans voor. Het pand Langestraat 85, met een ruitne suite gelijkvloers, zal ook vol- gens het oordeel van het leeszaalbestuur met geringe kosten zijn in te richten tot een lees- zaal welke zcowel uitwendig als wat betreft haar practische geschiktheid aan redelijker- wijs te stellen eischen voldoet. Aan de achterzijde zou, overeenkomstig het ter inzage liggend plan, een kleine uitbouw moeten worden aangebracht, o.a. voor het stallen van rijwielen, waarmee men uit de Breestraat toegang verkrijgt Het verzenden van boeken naar de corres- pcndentschappen zal ook aan de Breestraat- zijde kunnen plaats hebben, zoodat het loopen met rijwielen of kisten in de fraaie gang kan worden vermeden. Het is U bekend, dat de Vereeniging voor het gemeentegebouw in de Doelenstraat, dat zij thans in gebruik heeft, een huur betaalt van 400.per jaar. Het ligt voor de hand dat met deze huur niet kan worden volstaan voor de nieuwe localiteiten, welke een belang- rij'k deel vormen van het perceel dat die ge- meente aankoeht voor 31.000.—. Wij mee- nen U in overeenstemming met het advies van den directeur der gemeentewerken te moeten voorstetlen de huur te bepalen op 1330.— per jaar. Namens het leeszaalbestuur werd ons medegefleeld, dat het geen hooger subsi- die zou noodig hebben wanneer de huur niet verhoogd werd. Tot het betalen van de huur welke de gemeente voor deze lokalen zou moe ten vorderen, verklaart het zich niet bij mach- te, vooral niet omctat de exploitatie ook overi- gens bij deze ruimere huisvesting groote re uitgaveii met zich zal brengen, welke het be- stuur evenwel op andere wijze zal trachten te bestrijden. Dit in aanmerking nemende, meenen wij dc belangrijke verbetering welke het hier geldt, mogelijk te moeten maken door U in overwe- ging te geven het subsidie met het meer aan huur te vragen bedrag te verhoogen. Met bovengcdeelte van het gebouw zou kun nen worden benut, zooals wij reeds opmerk- ten, voor de stadsbibliotheek en voor vcrtrek- ken voor het personcel. Dit zal een zeer ge- wenschte uitbreiding zijn van dc thans daar- voor beschikbare ruimte. Het door de over- brenging der stadsbibliotheek vrijkomendc deel van het archief- en museumgebouw kan dan worden bestemd voor een betere opstel- ling van den museum-inventaris, welke thans door gebrek aan ruimte in velerlei opzicht niet tot zijn recht komt. De Nieropkamer in het stadhuis zou dan waarschijnlijk kunnen wor den ontruimd en voor commissiekamer worden bestemd. Wordt de stadsbibliotheek in het bovengc deelte van het pand Langestraat 85 onderge- bracht, dan wordt tevens het voordeel verkre- gen dat er een nauw verband kan worden ge- legd tussdien die bibliotheek en de openbare leeszaal en boekerij. Het kan het gebruik van beide verzamelingen slechts ten goede komen wanneer de bezoekers in een gebouw toegang kunnen verkrijgen tot de twee boekerijen. De leiders der beide verzamelingen kunnen op al- lerlei wijze samenwerken om de daarin bij- eengebrachte schatten van wetenschap en kunst zoo gemakkelijk mogelijk voor iedcr toe gankelijk te maken. Wei zal het gewenscht zijn, bij deze oplos- sing een rechtstreeksche verbinding aan te brengen met. het museumgebouw dcor middel van een gang langs de archiefbewaarplaats, uitkomende op de gang van het percecl Lan gestraat 87, en een uitang op de trap door dat pand, toegang gevende tot de aangren- zende verdieping van het pand Langestraat 85. De kosten, te maken voor de openbare leeszaal,. worden door'den directeur der ge meentewerken geraamd op f 2600.die voor de stadsbibliotheek op 4600.—. De bewaking en het schoonhouden van de gebouwen Langestraat 85 en 87 zouden zijn op te dragen aan den concierge der openbare leeszaal, voor wien als dienstwoning zou zijn in te richten het bovengedeel'te van" het pand Langestraat 87, thans in gebruik bij den controleur. Ten aanzien van de bestemming van het ge bouw in de Doelenstraat, waarin de leeszaal thans is gehuisvest, zal nog een beslissing moeten worden genomen, waaromtrent wij U nader een voorstel zullen doen. Wij hebben U een volledige uiteenzetting willen geven van de planner, welke wij ten opzichte der verschillende gebouwen hebben gcvormd. De samenhang dier plannen maakt dit gewenscht. Intusschen zal het U duidelijk zijn, dat juist die samenhang het onmogelijk maakt, de plannen gelijktijdig tot uitvoering te brengen. Voor het cogenblik kan slechts worden besloten a. tot den bouw van een nieuwe school; b tot het onderbrengen van de openbare k.szaal en boekerij en van de stadsbibli otheek in het pand Langestraat 85. Met het sub a. voorgestelde vereenigen zich, gelijk wij reeds hiervoor mededeelden de commissies van bijstand voor de publieke wci ken en die voor de financien. De eerstgenoemde commssie en een deel der commissie van bijstand voor de financien ver eenigen zich ook met het voorstel sub b. In het advies der commissie van bijstand voor de financien wordt dcor een ander deel dier Commissie eenig voorbehoud gemaakt ten opzichte van de openbare leeszaal en boe kerij De vrees wordt uitgesproken, dat de overbrenging hcogere uitgaven voor de ver eeniging tengevolge zal hebben en dientenge- yolge hooger subsidie, een consequentie waar- tegen ook met het oog op de mogelijkheid dat voor cen andere leeszaal subsidie zal worden gevraagd, bezwaar wordt geepperd. Wij weten niet in hoever de laatste ver- vyachting gegrond is. De meerderheid van ons College kan dit bezwaar niet klemmend ach- ten, althans niet in die mate dat daarop de belangrijke verbetering in de huisvesting der leeszaal zou moeten afstuiten. En overigens acht de meerderheid van ens'College, zooals reeds bleek, het algomeen belang bij die ver betering in die mate betrokken, dat zij de ver eeniging door verhooging van het subsidie in staat zou willen stellen, de hoogere huur te betalen. e. Die meerderheid meent U derhalve thans in overweging te mogen geven te nemeti het vol- gendc besluit: De Raad der gemeente Alkmaar; Gezien het voorstel van Burgemeester en Wcthouders, opgenomen in bijlage 83 tot 's Raads handelingen; Besluit a. een nieuwe school te stiehten teneinde het gebouw der 5e gemeenteschool aan de Xieuwesloot aan zijne tegenwoordige be stemming te kunnen onttrekken; b. voor de stichting der nieuwe school aan te wijzen het perceel grond gelegen tus- schen Bleekerskade en Molenkade, op de bijbijlioorende situatie aangeduid, kadas- traal bekend in Sectie F No. 2528 (ged.). c. dit perceel grond met iugang van een door Burgemeester en Wethouders te bepalen datum uit het grondbedrijf te nemen d. voor de uitvoering van het besluit sub b, evereenkemstig het voor den bouw opge- maakte plan, een crediet van 109.(Ki te r beschjkking te stellen van Burgemees ter en Wethouders, nader te regelen bij suppletoire begrooting; het benedengedeelte van het pand Lange straat 85 met ingang van een nader door Burgemeester en Wethouders te bepalen datum te verhuren aan de Vereeniging tot oprichting en instandhoudin-g van een openbare leeszaal en boekerij, alhier, voor de acm van 1330.per jaar, geduren- de 10 jaar, op de door Burgemeester en Wcthouders vast te stellen voorwaarden Burgemeester en Wethouders te machti- gen tot het aanbrengen van de verande- ringen in het pand Langestraat 85 welke in verband met het besluit sub e noodig zijn en daartoe te hunner beschikking te stellen een crediet van 2600.—, nader te regelen bij suppletoire begrooting; het subsidie der gemeente aan dc sub e genoemde vereeniging met ingang van den daar bedoelcien datum te verhoosen tot 4330.per jaar; in het bovengcdeelte van het pand Lan gestraat 85 te huisvesten de stadsbiblio theek, en daartoe ter beschikking van Burgemeester en Wethouders te stellen een crediet van 4600nader te' rege len bij suppletoire begrooting. BENOEM1NG ONDERWIJZEND PERSONEEL GYMNASIUM. Onder overlegging van het betreffend' ad vies van. den Inspecteur der Gymnasia dra gen Curatoren van het Gymnasiam den Raad voof een tijdlelijke herbeaoeming namelijk voor den eursus 1925/26: als leerares in het Dititsch, Mejuffrouw L. A. HAAS; als leeraar in de Oud Talen, den lieer P. BROMMER; als leeraar in de Natuurlijke Historic, den heer J. W. WICHERS. h. Oemengd Nieuws DE UITVOER VAN BOTER EN KAAS Onder het opschrift Rechteloosheid in hot kwad'raat schrijft het Algemoen Zuivel- en Melkhygienisch Weekblad, naar aanlei- ding van de bekendmaking van den minister van arbeid, handel en nijverheid, dat met ingang van 1 Juni vergunningen tot uitvoer van boter en kaas, voorzoover van het ver- bod van uitvoer van deze goederen niet bij algemeen voorschrift dispensatie is verleend, voorshands door of namens hem kosteloos en rechtstreeks ten name van den aanvrager zullen worden afgegeven, welke afgifte uit- sluitend zal geschieden, indien blijkt dat in elk geval afzonderlijk bij de Rijkszuivelin- spectie tegen den uitvoer geen bezwaar be- staat: „Het is bekend, dat belangrijke groepen der belanghebbenden zich ernstig verzetten tegen het geheele uitvoerverbod en van mee- ning zijn, dat dit onrechtmatig en uit den booze is. Indien het de regeering er om te doen is, om op cynische wijze blijk te geven dat zij zich van dit verzet niets aantrekt, dan is bovengenoemde beschikking daartoe wel het middel. Want deze beschikking be- tcekent, dat voortaan de Rijkszuivelinspec- teur op zijn eigen houtje en zonder eenig voorschrift in acht te ncmen zal bepalen, of boter en kaas. zoncler Rijksmerk zal worden uitgevoerd of hiet. En dit dan nog niet eens in het algemeen, maar in ieder geval afzon derlijk. 1 oen in den oorlog uitvoervergunningen werden gegeven, had men nog de goede ge woonte om een algemeen geldende, voor ieder gelijk aijnde regeling'vooraf bekend te ma ken, waarnaar iedereen zich te gedragen had, maar waaraan iedereen ook gelijke rechten ontleende. Zoo'n regeling werd door den verentwoordelijkcn minister bij officieele beschikking gepubliceerd. Zelfs dit vindt men nu met meer noodig: een bcpaalde ambte- naar zal wel beslissen, wat wel en wat niet mag worden uitgevoerd en hij kan dit regelen in ieder geval naar zijn persoonlijke inzich- ten, zonder aan eenig voorschrift gebonden te zijn. Wij wenschen goed te worden verstaan: de persoon van dengeen waarom het hier gaat, sluit iedere gedaehte aan willekeurige be- voordeeling uit. Principieel verandert dit overigens niets aan ons bezwaar, dat prak- tisch vooral gelegen is in het feit, dat er ten aanzien van de wenscheujkheid van den uit voer van bepaalde producten verschil van meening kan bestaan. De onzes inziens juiste houding van den Staat is deze, dat het indi- vidu vrij moet zijn om uit te voeren wat het wenscht en dat het een onmogelijkheid is, om van regeeringswege te bepalen vvat wel en wat niet uitgevoerd mag worden. De Staat gedraagt zich dan ook ten voile naar dit beginsel en mengt zich niet in dfen Ne- derlandsehen uitvoerhandel: alles mag uit gevoerd worden behalve boter en kaas zonder Rijksmerk. En daarvan is de uitvoer niet onbepaald1 verboden, doch zij mogen alleen uitgevoerd worden als de inspecteur van het Zuivel we Zen het goed vindt!" RE1ZEN OP ZONDAG. De heer Kersten, lid van de Tweede Ka- mer, heeft aan den minister van waterstaat de volgende vragen gesteid: Is Uwe Excellentie bereid, den invloed der regcering aan te wenden tot het tegengaan van het steeds meef inleggea van extra-trei- nen, en dat soms tegen verlaagd tarief, op Zondag? Acht Uw Excellentie het niet roeping der overheid te zijn te verhinderen, dat extra-trei nen loopen ter gelegenheid van de kermis te Deventer, en dat zelfs op Zondag, gelijk werd aangekondigd o.a. in de Zwolsche Courant? De heer Rutgers, lid1 van de Tweede Ka- mer, heeft aan den minister van binnenland- sche zaken en landbouw, voorzitter van den Raad van ministers, de volgende vragen ge steid: Heeft de minister gev'olg gegeven aan het door hem 21 November 1924 in de Tweede Kamer medegedeelde voornemen, om in overleg te treden met den minister van wa terstaat, of het mogelijk zou zijn te voorko- men, dat in het zomerseizoen 1925 opnieuw door de Nederlandsche spoorwegen uitzon- deringsmaatregelen zouden worden genomen, strekkende om het reizen op Zondag door verlaagde tarieven te bevorderem? Zoo ja, is dan bij dat overleg de mogelijkheid van voor- koming van zoodanige maatregelen geble- ken? Indien die mogelijkheid gebleken is, waar om zijn dan geen stappen gedaan om te voorkomen, dat van 7 Juni tot 13 September elken Zondag retourkaartem voor buurtver- lceer tegen verlaagd tarief verkrijgbaar zijn op de lijnen Rotterdam (Hofplei:n)-den Haag (H.S.M.) en Scheveningen, en Rotterdam (D. P.)—den Haag (H.S.M.)? DE KONINKLIJKE FAMILIE OP REIS De correspondent der N. R. Ct. te Geneve melclt: Prins Hendrik heeft Zaterdag per automo- bicl uit Chatnonix een bezoek gebracht aan; Geneve. Aan de grens bij An'nemasse werd hij opgewacht door den Nederlandsechen con sul te Geneve, den heer van Notten, met wien hij daarop het middagmaal gebruikte. Nadat de prins i.m den middag enkele bezoe- ken in de stad1 had afgelegd, is hij om zes uur wcer-per automobiel naar Chamonix vertrokken. DE TRANSITO-DIEFSTALLEN. Zaterdagochtend heeft de Rechtbank te Rotterdam voortgezet de behandeling van de zaken tegen den 33-jarigen winkclier A. S. en den 49-jarigen koopman J. v. B., be- klaagd van heling van groote hoeveelheden gestolen transitogoederen. Het O. M. kwam tot de vraag,welke straf deze beklaagden moeten hebben. Bekl. A. S. heeft de politie steecte geholpen en was A. S. er niet geweest, dan zou de politie niet deze zaak tot een goed einde hebben ge bracht. Spr. wil daarom voor A. S. de voor- loopigc hechtenis in mindering brengen bij de straf. Hij vraagt veroorcteeling van A. S. tot drie jaar gevangenisstraf, met aftrek van den tijd in voorloopige hechtenis doorge- bracht. Voor bekl. J. v. B. staat dc zaak anders. Deze rijke koopman moet beschouwd1 worden als do aanlegger van al deze havendiefstal- Icn Hij heeft al de andere menschen tot de diefstallen gebracht. Spr. vraagt tegen bekl. J. v. B. veroordeeling tot vier jaar gevange nisstraf. De verdedigers bepleitten lichtere strafkn. ZEDELIJKE VERBETERING VAN GEVANGENEN. Het Nederlandsch genootschap tot zedelij- ke verbetering van gevangenen heeft Zater dag te Amsterdam zijn algemeene vergade- ring gehouden onder leiding van mr. C. F de jongh. Als vertegenwoordiger van den minis ter van justitie woonde jhr. mr. Backer de vergadering bij. Aan het jaarverslag van den secretaris is het volgende ontleend: De afdeeling Zierik- zee werd opgeheven, in verband met de op- heffing van de rechtbank aldaar; de ophef- fing van de afdeelingen te Goes en te Doetin- chem was in voorbereiding, in verband met de opheffing van de gevangenis te Goes en de omstandigheid, dat te Doetinchem niet ge- noeg te doen was. Het gebied van deze afdee lingen zal gevoegd worden bij de afdeelingen Middelburg en Arnhem. Te Sneek is een nieuwe afdeeling opgericht. Een belangrijke verbetering in de genootschapsorganisatie. is de aanstelling van den heer E. van der Horst als ambtenaar voor Almelo en Zwolle. De financien van het genootschap zijn vooruitgaande. De inzameling bij het eeuw- feest bracht 65.000 op. Mevrouw E. van der Boor-Mouton legateerde aan het genoot schap 15.000. Het aantal contribueerendc leden in de gezamenlijke afdeelingen heeft de 2700 overschreden. Het verslag bevat voorts uitvoerige mede- deelingen omtrent den reclasseeringsarbeid, en in verband daarmee beschouwingen over de strafrechtspraak en de diensten, welke het genootschap daaraan bewijst (inlichtingen omtrent beklaagden, toezicht op en steun aan voorwaardelijk veroordeelden)verder over het werk in de gevangenissen, in de verschil lende afdeelingen verricht, de verleende hulp en leiding in aaiisluiting aan ondergane straf, enz. Aan het verslag zijn toegevoegd het jaar verslag van Het groote Woudhuis en van de Schrijfkamer over 1924. Na goedkeuring van het jaarverslag van Het groote Woudhuis en van de Schriffkamer over 1924. Na goedkeuring van het jaarverslag, de rekening en verantwoording van den alge- mc-enefi penningmeester on de vaststelliug van de begrooting, was aan de orde de volgende motie van de afdeeling Arnhem: De algemeene vergadering, overtuigd dat lucht en licht de noodzakelijkste voorwaar den zijn voor het gezonde leven, besluit het hoofdbestuur op te dragen, den minister van justitie te verzoeken, in alle gevangenissen zcoveel mogelijk alle celramen uit helder glas te laten bestaan en beter te laten beantwoor- den aan den eisch van goede ventilatie, daar toch het niet voldoende toetreden van licht en lucht in de eel een door den strafrechter niet bedoelde kwelling veroorzaakt, die onvermij delijk op den duur het gemoedsleven neer- drukt en de straks zoo noodige veerkracht ver- lamt. Namens het hoofdbestuur zeide de heer mr Fentener van Vlissingen, dat het niet de meest gewenschte methode zou zijn, waar er zooveel punten zijn, ten aanzien waarvan er verbete- ringen zijn in te voeren, een enkel punt op den voorgrond te schuiven. Daarom is het beter. bij de regeering aan te dringen op het geven van uitvoering aan de in een circulaire aan de colleges van regenten van strafge- vangenissen in uitzicht gestelde algemeene verbetering van de cel. Spr. maakte hiervan een voorstel. waarmee de vergadering zich heeft vereenigd, nadat de afd. Arnhem haar voorstel had ingetrokken. De middagvergadering was gewijd aan 'de Lehandeling van het onderwerp ..Wat is de aard en omvang van de taak der reclamee- ringsinstellingen bij de reclasseering van psy- chopathen, die geen duurzamc gestichtsver pleging behoeven (voorwaardelijke veroordee ling, gezinsverpleging). Welke maatregelen zouden in verband daarmede wenscheliik zijn?" Dit onderwerp is ingeldd door de heeren E. Rene van Ouwenallen, J. C. van Andel, ze nuwachts en bestuurslid van dc afdeeling Rot terdam van het genootschap en A. Semhoff, directeur van Hoenderloo, vroeger werkzaam op de Rekkensche Inrichtingen. DE HANZEBANK IN HET BiSDOM HAARLEM. In den loop van het vorig jaar rekende het hoofdbestuur van de Hanzebank in het Bisdom Haarlem zich verplicht biizondere maatregelen te nemen tegen de steeas toene- mc de verwarring, welke in de beoordeeling van de geste der cnderscheidene Hanzeban- ken naar vcren kwam Mede op verzoek van de hoofddirectie en het college van commissa- rissen der bank heeft het hoofdbestuur beslo ten tot het instellen van een z.g. vertrouwens- commissie, aan welke verzocht wercl rapport te willen uitbrengen over het aan de Hanze bank gevoerd beleid. Het rapport van deze commissie werd in de hoofdbestuursvergadering van 11 Juni j.l. aan de orde gesteid. Met algemeene stemmen werd besloten dit rapport aan de pers ter pu- blicafic aan te bieden. VERDUISTER1NG VAN F1ETSEN. Te Haarlem is aangehouden de 27-jarige 1. den A. uit Den Haag, die zich heeft schuldig gemaakt aan verduistering van fietsen in Haarlem, Den Haag, Delft en Rotterdam. Ook wordt hij ervan verdacht, een coupon en cen paar heerencostuums te Haarlem te heb ben verduisterd. De man heeft in drie dagen tijd bij een rijwielreparateur te Haarlem vijf fietsen verkocht tegen zeer lage prijzen. Een fiets met een rijwielplaatje, werd voor het spotprijsje van f 6 van de hand gedaan. De rijwielreparateur A. R. is als verdacht van heling ook aangehouden. DOOR EEN TRE1N GEGREPEN. Gisteravond omstreeks kwart voor zeven is te Stolwijk een vrachtauto, bestuurd door den eigenaar, den heer Van der Hek, meubelfa- brikant te Schoonhoven, en waarin gezeten was z'n knecht Kirpesteyn door 'n trein gegre- pen op den onbewaakten overweg te Stolwijk. De auto werd geheel vernield, den heer Van der Hek, wien de borstkast werd ingedrukt, is overieden, zijn knecht werd levensgevaarlijk gewond. De tlein kwam uit de richting Schoonhoven; de machinist heeft herhaaldelijk signalen gegeven. Kirpesteyn is naar het ziekenhuis te Gouda overgebracht. Hij is geliuwd en vader van 5 kinderen. De locomotief van den trein kon slechts met groote moeite teruggetrokken worden op den weg, zoo zat de versplinterde auto in de loco motief verward. De volgende trein, uit Schoonh'oven komende, geraakte bij het ver- leenen van hulp om dc locomotief terug. te trekken uit de rails, zoodat hulp uit Gouda moest worden ingcrcepen om deze locomotief op te vijzelen. EEN SCHOT HAGEL. De Delft zijn gisteren in het gasthuis ter verpleging opgenomen de woonwagenbewoner V. en diens vrouw K., die onder de gemeente De Lier door een schot hagel uit een dubbel- loops jachtgeweer aan de beenen werden ge wond, de man vrij ernstig. Omtrent het afgaan van het schot tast men nog in het duister. Volgens andere woon- wagenbewoners zou het geweer, dat boven in den wagen lag, gevallen zijn en claardoor het schot zijn afgegaan. Vastgesteld is dat de ge- troffenen tijdens het vallen van het schot zich niet in den wagen hebben bevonden. De politie stelt een onderzoek in. KORTE BER1CHTEN. Zaterdagmiddag heeft de Anti-Trek- honden Bond te 's-Gravenhage een vergade ring gehouden onder voorzitterschap van den heer J. Karres Jr. Zaterdagavond is te 's-Gravenhage een Grotius-herdenkingsavond gegeven, waarop prof. dr. J. Huisinga een rede gehouden heeft over Hugo de Groot en zijn eeuw. De gewezen Duitsche keizer heeft Za terdagmiddag met gevolg het noenmaal ge- bruikt in het hotel Moriaan te Kam- pen. Bij de Kook op Texel, heeft Zaterdag middag een groote duinbrand gewoed. Onge- veer 4 H.A. duinterrein zijn verbrand. De brand is gebluscht door 40 werklieden, die gedeeltelijk per auto waren aangebracht. De corzaak van den brand is onbekend. Te Assen is gevankelijk binnengebracht Z. F. te Barger Oosterveen, verdacht van brandstichting in de wening van haar ouders. Te Wychen is Vrijdag de zoon van J. bij het zwemmen in het z.g. Meer verdronken. De Nijverheidsraad heeft in zijn laats:e vergadering een aan den minister van arbeid, handel en nijverheid te richten uitvoerig rap port over de voorstellen, die zullen worden behandeld in de dit jaar tc's Gravenhage tc houden conferentie van de Internationale Unie voor de bescherming van den Industriee- len Eigendom, welk rapport was ontworpen door de indertijd door den Raad benoemde commissie inzake de Octrooi- en Merkenwet, vastgesteld. Provinciaal nieuws UIT Z^UID-SCHARWOUDE. Onze correspondent schrijft: De heer P. Berkhout, vrijznnig raadslid al hier heeft bedankt als lid van dit college De wijze waarop zijn medepartijgenoot, dc heer du Burck in de Donderdagavond gehouden raadsvergadering tegen iiem optrad, zal hier wel niet vreemd aan zijn. Reeds eenigen tijd boterde het niet tusschen deze heeren, wat voornamelijk bij de winkelsluiting tot uiting kwam. Naar wij vernemen heeft de heer B. ook bedankt als voorzitter van den Raad van Toezicht der Coop. Boerenleenbank, waarvan de heer Du Burck kassier is. Als raadslid in de vcature komt in aanmerking de heer K Dijkhuizen. UIT HE 1 LOO. Zondagmiddag tufte in snel tempo de auto O- 25474 door onze gemeente. Een zekere Juffrcuw C. B. van Heemskerk werd omver- gereaen. Zij kwam er met eenige ontvellingen 3an hoofd en handen af. De auto, waarin eenige dames en heeren waren gezeten reed in dezelfde vaart door. Zondag ontstond een begin van brand in het kleedmagazijn van de heer de Vr., tij dens de seriewedstrijden, tengevolge van' het achteloos wegwerpen van een sigaret. De garderobe van een der spelers van Rood-Wit werd vernield. Een collecte op de seriewedstrij den gehouden stelde den gedupeerde grooten- deels schadeloos. In den zangwedstrijd te Haarlem be- haalde ons koor in de Eereafdeeling een twee- den prijs. Dit succes gevoegd bij de prestatie op 6 Juni (toen het koor in de onbekroonde afdeeling cen eersten prijs met algemeene stemmen behaalde) geeft wel reden om den diecteur, den heer Joh. Brands te Alkmaar, maar niet minder ons koor geluk te wenschen. 'Zondag was het de laatste dag van de se riewedstrijden der „Heilooer Sportvereeni- ging V. V. H.". De wedstrijden werden op- geluisterd door de Jazzband van „De kleine Kapel" uit Alkmaar en er was vrij goede be-, langstelling. Toch zijn,de seriewedstrijden welke zonder uitzondering door goed weer zijn begunstigd geen succes geweest wat het financicele gedeelte betreft en dit vinden we jammer. Het publiek van elders opgekomen was vrij talrijk, doch uit Heiloo zelve bleef het beneden het middelmatige. Onze adspirantenclub heeft de eer van „V. V. H." hoog gehouden doordat zij meer- derc prijzen heeft gewonnen. De uitslag van de gister gehouden finale is: Rood-Wit 1 te AlkmaarStormveld I te Santpoort 22 bij loting voor Rood-Wit. Volcv/ijckers I te Amsterdam—S. L. T. O. I te Amsterdam 02. S D. W. Ill te Amsterdam—S. C. A. I te Amsterdam 0—4. V. A. F. C. Ill te Alkmaar—Schoorl I te Schoorl 0—3. V. V. H. Asp. te HeilooV. A. F. C. Asp. te Alkmaar 30. Rood-Wit I tc AlkmaarStormveld II te Santpoort 013. S C. A. I te Amsterdam—S. L. T. O. I te Amsterdam 4—0. 's Avonds 8 uur had in het clublokaal ,tDe Rustende Jager" de prijsuitdeeling plaats Het woorcl werd gevoerd door den heer W. van de Vail, die wegens ziekte van den voorzitter presideerdc. Hij bracht in herin- nering wat gedurende de wedstrijden is ge- presteerd cn ging op het doel van de voetbal- sport uitvoerig in. De sport is gediend door de 69 clubs in 56 wedstrijden. Dank werd ge bracht aan den heer J. van Gemeren voor zijn bijzonder wclwillende houding en voor het afstaan van het sportterrein, aan den heer A. J. de Vries voor het afstaan van een kleed- lokaal en aan „Heiloo Vooruit" voor de wel- willende medewerking. Voorts bracht spr. dank aan den secretaris voor zijne vele be- moeii'ngen, aan de pers. aan scheidsrechters en supporters en aan alien die hebben mee- gewerkt om deze wedstrijden te doen slagen, waaronder ook behooren zij, die medailles aanboden. Aan den heer A. J. de Vries werd een hor- loge en aan den secretaris een vulpen met inscriptie aangeboden. Nadat verschillende aanvoerders het woord hadden gevoerd, werd tot prijsuitreiking overgegaan. lste afdeeling: V. C H. te Amsterdam le prijs (verguld zilveren lauwerkrans, aange boden door het Gemeentbestuur van Heiloo) cn aan de spelers een paar manchetknoopen S. L. T. O. tc Alkmaar, 2e prijs (groote ver guld zilveren medaille); Volewijckers te Am sterdam 3e prijs (kleine verguld zilveren me daille). Afdeeling B.: Stormveld te Velseroord le prijs (zilveren lauwertak, anageboden door „Heiloo'Vooruit"; Rood-Wit te Alkmaar, 2e prijs, (herinneringsmedaille); Stormveld te Velseroord, 3e prijs. Afdeeling C.: S. V. V. te Schoo.rl, le prijs (lauwertak); V. A. F. C. te Alkmaar, 2e prijs (zilveren medaille); Oudorp te Oudorp 3e prijs (medaille, aangeboden door den heer j. van Gemeren). Afdeeling C.: V. V. H. te Heiloo, le prijs, idem voor het hoogste doelgemiddelde en idem voor den afmattingswedstrijd tegen de Volewijckers Na afloop bleef men in aangename stem ming bijeen, terwijl het bestuur zich voor de genoodigden als een guile gastheer deed ken- nen. UIT DE RIJP. De tuinder G. Roelofsen alhier werd eeni gen tijd geleden door het Kantongerecht te Alkmaar terzake het met zijn perceel niet aansluiten aan het Provinciaal Waterleiding- net van Noord-Holland veroordeeld tot drie gulden boete, subs, drie dagen hechtenis. De heer Roelofsen ging in hooger beroep bij de Rechtbank, welk College hem de voriges week terzake voornoemd feit, ontsloeg van atle rechtsvervolging. Naar wij vernemen is de officier van Justitie bij de Rechtbank te Alkmaar betreffende deze uit- spraak in hooger beroep gegaan, zoodat ten- siotte door een arrest van den Hoogen Raad beslist zal moeten worden, of het bovenaan- gehaalde feit al dan niet strafbaar is. UIT URSEM. Bij de gehouden vergadering van de Com missie tot het houden van een schoolfeest voor de kinderen van de R. K. school werd besloten, met de kinderen uit de twee hoogste klassen een reisje te maken naar Amsterdam, om de Artis een bezoek te brengen, onder leiding van het onderwijzend personeel, en te vens om met de kinderen der lagere klassen een reisje te maken naar Bergen en Schoorl. UIT SCHERMERHORN. Zondagmiddag sp^elde „V. E. A. S." -2e elftal tegen het 2de elftal van A. F. C. van Alkmaar. V. E. A. S. won met 81. Tfldschrilten. Noord-Holland in woord en beeld. Het nieuwe numrner wijdt o.a. enkele goedge- slaagde foto's aan de kanaalfeesten te Hel der, aan het concours-hippique te Hilversum, aan de zwem-wedstrijden; te Medemblik en aan de wielerwedstrijden te Heemstede. Het bevat voorts een twee-tal fraaie kieken van den Alkmaarder Hout. Het liedje van <le week bchandelt den zomertijd. Een nieuwe rubriek met grappige plaatjes van Robert Quillen wordt geopend. Een interessant en technisch bijzondei goed uitgevoerd uummer.

Alkmaarsche Courant | 1925 | | pagina 6