DAGBLAD VOOR ALKMAAR EN OMSTREKEN. Ifo. 140 Honderd zeven en twintigste Jaarganar 1926 WOENSDAG 17 JUNI Buitenland Deze Courant wordt ELKEN AVOND, behalve Zon- en Feestdagen, uitgegeven. Abonneraentsprijs bij vooruitbetaling per 3 tnaanden voor Alkmaar 2.— franco door het geheele Rijk /2.50. Afzonderlijke en bewijsnummers 5 cents. PRIJS DER GEWONE ADVERTENTlfiN: Per regel /0.25, bij groote confracfen rabat. Groote letters naar plaatsruimte. Brieven franco aan de N.V. Boek- en Handelsdrukkerij v/h HERMs. COSTER ZOON, Voordam C9. Directeurr G. H. KRAK. Telef.nr. Administrate 3. Teiefooarr. 33. Postgire 37060. Hoofdredacteur; Tj. N. ADEMA. DE ONGEREGELDHEDEN IN CHINA. Een Engelsch ingenieur van het electrici- teitsbedrijf is op een autotocht juist buiten de buitenlandsche nederzetting te Sjanghai door Chineezen doodgesehoten. Hij was*vergezeld van een Engelsche dame, die niet ernstig ge- wond werd. Zij slaagde er in de auto binnen het gebied der buitenlandsche nederzetting te brengen en viel toen in zwijm. De moorde- naars zijn ontsnapt. Van regeeringszijde wordt medegedeeld, dat vrijwel alle manschappen van het huur- lingencorps te Kanton thans ontwapend zijn Velen zullen in het regeeringsleger worden opgenomen en voor geniewerk worden gebe- zigd. De spoorwegarbeiders hebben Maandag het werk hervat. Naar uit Peking wordt gemeld is maar- schalk Feng voornemens een anti-buitenland- sche actie te voeren. De notawisseling duurt voort, doch met weinig resultaat. Nieuwe marineversterkingen zijn gezonden. Het Engelsche departement van buitenland sche zaken toont zich in verband met de ge- beurtenissen in China zeer bezorgd, doch heeft wegens de alwezigheid van Chamber lain nog geen bepaalde gedragslijn aange- aomen. De Engelschen in China stellen zich op net standpunt, dat elk compromis verliezen ran levens en kapitaal van Engelschen in China ten gevolge zal hebben. Verscheidene firma's verzochten de regeering het daar- heen te willen leiden, dat het Foreign Office het gezantschap en de consulaten onder- steunt. Amerika wenscht geen gewapende tus- schenkomst. Japan wenscht slechts gemeenschappelijk met de andere belanghebbende mogendheden te handelen, terwijl alleen Japansche strijd- krachten in het Vcrre Oosten genoegzaam ter beschikking staan- Overwogen wordt een vervroegde bijeen- roeping van de Chineesche douaneconferen- tie, waardoor de 'centrale regeering te Pe king geldmiddelen ter beschikking zou krij- gen en zich stevig zou kunnen doen gelden. In de Japansche nota, we Ike aan de regee ring te Peking werd overhandigd, wordt o.m gezegd, dat Japan zich het recht voorbe- iioudt schadeloosstelling te eischen Voor de materieele eri persoonlijkc nadeelen, door Ja pansche onderdanen ten gevolge van de on- lusten te Hankow ondervonden en dat met't oog hierop een onderzoek client te worden in- gesteld. De eerste compagnieen van Tsjang-tso lin's troepen zijn te Peking aangekomen. Het ministerie van verkeerswezen heeft te- legrafisch overal last gegeven de buitenland sche ambtenaren van het departement en de buitenlandsche reizigers op de spoorwegen te beschermen en voldoende politie daartoe ter beschikking- te stellen. De regeering heeft posten uitgezet voor de bureaux der buitenlandsche firma's en de huizen van buitenlanders Ten gevolge van de vertoogen van buitenlandsche zijde, waar- in op bescherming werd aangedrongen, heeft de regeering een aantal troepen van Feng Yoe Hsiang naar de petroleumconcessies ge zonden. Er wordt eenigermate aan getwijfeld of Tsjang Tso Lin's strijdkrachten met hen zullen samenwerken. Het uitvoerend bewind heeft besloten bij- eenkomsten der studenten in de hoofdstad te verbieden. Vier regimenten van Feng Yoe Hsianr 's troepen gingen aan het hoofd van de betooging. De gouverneur van Hoepeh heeft de arres- tatie verordend van een communistischen lei- der der studenten. De Chineesche overheid te Hangkow heeft een communistische raddraaier, die met zes anderen in hechtenis was genomen, neerge- schoten. In Swatow is de algemeene staking begon- nen- Er zijn Britsche oorlogsschepen heen- gezonden. De nota, die de Engelsche gezant te Peking heeft overhandigd, is opgesteld zonder dat de regeering te Londen vooraf was geraad- pleegd. Het Engelsche gezantschap in China heeft n.l- het recht in dringende gevallen die maatregelen te nemen, welke het in het be- lang der Britsche onderdanen noodzakelijk acht. Ofschoon men in officieele kringen te Londen begrijpelijkerwijze niet geneigd is al te zeer den nadruk te leggen op de anti- Engelsche betoogingen in China, is de regee ring voornemens alles te doen wat noodig is om de belangen van het land te verdedigen. Zooals Baldwin reeds in het Lagerhuis heeft verklaard, hoopt de regeering echter dat nieuwe incidenten zullen uitblijven en dat de resultaten van de conference over de Chi neesche douane-rechten, die aanvankelijk in het najaar zou plaats hebben, doch die thans met het oog op den toestand, zoo spoedig mogelijk zal warden gehouden, de Chineesche regeering in staat zullen stellen krachtiger op te treden tegen de onruststokers. Te Washington zijn 6 Februari 1922 ver- dragen gcsloten tusschen China eenerzijds en Amerika, Frankrijk, Engeland, Belgie, Japan, Nederland en Portugal aan den anderen kant, waardoor de opbrengst op 20 millioen per jaar kon worden gebracht, op voorwaarde evenwel dat dan aan de buitenlandsche belan gen in China grooter veiligheid zou worden gewaarborgd. Overeengekomen werd dat deze voorloopige verdragen, na ratificatie door de betrokken mogendheden op een con ference nader zouden worden geregeld. Frankrijk heeft de overeenkomst nog niet ge- ratificeerd, doch men gelooft dat het niette- min mogelijk zal zijn deze conference reeds de volgende week te houden, om de centrale regeering in staat te stellen haar inkomsten zoo spoedig mogelijk te verhoogen, zo'odat zij in de gelegenheid zal zijn afdoende maat regelen te nemen voor de veiligheid der vreemdelingen. De mogendheden zullen deze veiligheidsmaatregelen als voorwaarde stellen voor de bekrachtiging der te Washington ge- sloten voorloopige overeenkomsten. DE HAVENSTAKING IN WEST- DUITSCHLAND. De havenstaking te Duisburg dreigt zich te zullen uitbreiden tot alle kanaalhavens. De havenarbeiders van de hoogst belangrij- ke ;kolenopslaghaven Wanne Herne hebben het werk neergelegd. De havenarbeiders te Dortmund besloten, de staking in verscherp- ten vorm voort te zetten. De havenarbeiders in Hamm dreigen met een onmiddellijke sta king, indien hun looneischen niet worden in- gewilligd. Alle West-Duitsche havenarbei ders verlangen een verhooging van het uur- loon van 60 tot 90 pfennig. De werkgevers bieden 65 pfennig aan. DE STRIJD IN MAROKKO. De Fransche premier heeft gistermorgen in den ministerraad bevestigd, dat Frankrijk en Spanje volkomen tot overeenstemming zijn gekomen om het Rifgebied te blokkeeren ten einde te verhinderen dat oorlogscontra- bande vervoerd wordt naar Abd-el-Krim. Verder wordt gemeld, dat Painleve heeft medegedeeld, dat Generaal Colombat, de commandant van een sector van het noorde- lijk Marokkaansche front, van zijn post is ontheven, aangezien hij prematuur order heeff gegeven tot de ontruiming van Wezzan. Maarschalk Lyautey blijft Hooge Commis- saris van Marokko, doch het actieve opperbe- vel der Fransche troepen zal berusten bij ge neraal Daugan. DE BELGISCHE KABINETS- CRISIS. Het nieuwe kabinet zal een kabinet-Poullet zijn, die bovendien het departement van eco- nomische zaken krijgt. Ook Vandevijvere zal er deel van uitmaken als minister van land- bouw (waar openbare werken van afgaan). Voorts krijgen de kahtolieken de portefeuille van financien, waarvoor Janssen, de difec- teur van de Nationale bank en hoogleeraar te Leuven, aangewezen blijft, k'olonien (Car ton of Thibbaut) en justitie, waartoe Tschof- fen zou moeten overgaan, die echter gister- avond nogmaals verklaard heeft het ministe rie van justitie niet te willen aanvaarden. Van de socialisten wordt Vandervelde vice- premier en minister van buitenlandsche za ken, Huysmans minister van wetenschappen en kunst, Wauters van nijverheid en arbeid, Anseele van spoorwegen en Laboulle, die in de vorige combinatie binnenlandsche zaken gekregen zou hebben, minister van openbare werken. Voorts komen oorlog aan generaal Kestens, de candidaat van het hof en binnenlandsche zaken aan Rolin Jacquemins. De socialisten hebben dus binnenlandsche zaken moeten afstaan, dat komt aan een zoogenaamd extra-parlementair liberaal, die door anderen een katholiek liberaal wordt genoemd en van wiens liberalisme nooit wat gebleken is. Intusschen is, mede door de houding van Tschoffen, het kabinet nog niet definitief gevormd, al vertrouwt Poullet, dat zulks morgen het geval zal zijn. De katholieke fracties van de christen-de- mocraten en de Vlaamsche katholieken heb ben beiden hun vertrouwen uitgesproken in Poullet. De Vlaamsche katholieken hebben hun bestuur herzien, doch naar van Cauwe- laert's verklaring hield zulks geen verband met de jongste gebeurtenissen. Het resultaat van deze crisis van een Cen tal weken is echt Belgisch. Voor hen, die zulks wenschen is er een ministerie uit de drie partijen, voor de liberalen, die dat niet wenschen, een katholiek-socialistisch kabinet, voor de democraten een deinocratisch kabi net, voor de blok-katholieken een combinatie van het blok met de socialisten, voorts is het kabinet een kabinet Poullet, omdat deze mi nister-president is, staat het onder den in- vloed van Vandevijvere omdat deze er in terugkeert, is het een succes voor de socia listen, vanwege Van der Velde's vice-presi- dentschap en zijn ministerschap van buiten landsche zaken en de vijf socialistische porte- feuilles, enz.het is alles wat men maar wil, behalve iets duurzaams. Laat men den zit- tingstijd voor het reces. met de beerootine en de nieuwe belastingen, nog daar, daarna ko men de provinciale verkiezingen met het vrouwenkiesrecht, de begrooting 1926 en verdere netelige zaken. Het katholieke blok zal moeilijke uren te doorstaan krijpm DE FRANSCH—DU1TSCHE HANDELS- BESPREKINGEN. Volgens de Petit Parisian" heeft de voort- zetting van de Fransch-Duitsche onderhande- lingen over een handelsverdrag .en accoord mogelijk gemaakt ten aanzien van sommige punten, zooals de scteepvaart, de automobie- len de commercieele positie van het Saarge- bied. Over andere pinten bestaat echter nog geen overeenstemming, bijv. nog niet over de metaal- en de machiie-industrie. Het schijnt dat deze geschilpunten slechts geregeld kun nen worden door de leiders der delegaties. Trendelenburg, zal daarover confereeren met den minister van Handel Chaumet. De moei- lijkheden bij de ondeihandelingen vloeien, vol gens genoemd blad, voort uit de geestesge- setldheid der Duitsclers, die er zich over be- klagen, met vreemde producten te worden overstroomd, terwijl zij het waren die begon- nen het protectiestelsd toe te pasesn. En daar- mede noodzaakten zj de staten, die door hun tarieven werden geiroffen, te antwoorden met gelijksoortige naatregelen. DE STAKINGSRELLETJES IN NIEUW- SCHOTLAND. Onlusten zijn oot uitgebroken aan beide zijden van Sydney Harbour (Nieuw Schot- land). Het warenhtis van de Britsch Empire Steel Corp, te Glare Bay werd de midder- nacht geplanderd en het algemeene'waren- huis te Sydney Minrs werd eveneens geplun- derd. Er zijn ongeTeer duizend mijnwerkers betrokken bij deze incidenten, waarin noch de provinciale politie roch de militaire. politie heeft ingegrepen. Volgens berichten uit Halifax heeft de plundering van een drankwinkel tot gevolg gehad een algemeene dronkenschap te Cape Breton. Vijfduizend mijnwerkers hebben de begra- fenis bijgewoond van de mijnwerkers te New Waterford, die in de eerste dagen der sta king werden gedood. De minister van Arbeid zal pogingen doen om den vrede tusschen de stakers en de maatschappij tol stand te brengen. Hets chieten <n plunderen blijft vootduren in Cape Breton (N.-Schotland), hoewel 800 man soldaten et politietroepen op de voor- naamste punten zijn geposteerd tot handha- ving van de orde. Gisteravond hebben onge- regeldheden plaats gehad te.Brasdor en Flo rence. Een geboiw is in brand gestoken te New Aberdeen. De groote warennuizen van de British Empire Steel Corp te Sydney en Lewisburgh, benevens machinegebouwen en andere gebouwei worden door soldaten be- waakt Gemeld wordt dat de stakers een machine- geweer te pakkm hebben gekegen en pogin gen doen munitie in handen te krijgen Zoowel de stakers als de Steel Lorp hebben deb emiddeling ran den minister van arbeid aanvaard HET PROCES IN VERBAND MET DE SPOORWEGSTAKING IN BELGIe. Het Brusselsthe Hof van Cassatie heeft het beroep vervtorpen van de socialistische senatoren Renier en Fraiture en van een aantal leden van het spoorwegpersoneel, die door de Antwerpsche rechtbank en het Hof van Brussel waren veroordeeld wegens in- menging in openbare diensten en daden van sabotage in verband met de jongste spoor- wegstaking. INTERNATIONALE LUCHTVAART- CONFBRENTIE. Te Kopenhagen had gister de opening plaats van de ioternationale luchtvaartconfe- rentie, welkc ten doel heeft de neutrale lan- den in staat te stellen opnieuw hun houding te bepalen ten opzichte van internationale luchtvaartconventie van 1919, tot welke over eenkomst zij zich tot op heden niet hebben aangesloten. De landen, die vertegenwoordi- gers hebben gezonden, zijn Deneinarken, Noorwegen, Zweden, Zwitserland en Neder land. Door de aangebrachte wijzigingen zullen de landen thans wellicht aansluiting kunnen vinden bij de internationale conventie. AANSLAG OP EEN MUNITIE DEPOT. Volgens een bericht van de „Czeske Slovo" uit Beregszasz in het Karpatenland, werd in den nacht van 14 op 15 Juni door communis- ten een aanval gedaan op het munitiedepot, die echter afgeslagen werd. Het blad beweert, dat de overval militair georganiseerd was, daar hij van drie kanten tegelijk ondernomen werd. Daar de soldaten, met de bewapening belast, slechts scherpe patronen hadden, be stond het gevaar, dat zij overmand werden Eerst aan de toegesnelde cersterking. die sal- vovuur op de aanvallers loste, gelukte het de communisten op de vlucht te drijven, waarbij twee van dezen gevangen genomen werden. TELE-CINEMATOGRAFIE. Uit New-York wordt gemeld, dat de uitvin- der Francis Jenkins er in geslaagd is te Washington cinematografische beelden door middel van telefotografie over 'n afstand van 5 mijlen over te brengen en te projecteeren, volgens een soortgelijke methode als die, wel ke bij de telefotografie zonder beweging wordt gebruikt, met dit verschil echter, dat de beel den 16 maal zoo snel worden opgenomen en overgebracht. Thomas Edison heeft tegelij- kertijd als Jenkins verklaard deze uitvinding te hebben gedaan. HITTE EN NOODWEER IN DE VEREENIGDE STATEN. Na een nieuwe hittegolf, die aan zeven personen het leven kostte, brak plotseling een onweer los, waarbij de bliksem sloeg in het groote gebouw van de Equitable. Een om- vangrijk stuk steen werd losgeslagen en stortte op straat. STAKING IN DE IJZERGIETERIJEN BIJ CHARLEROI. Sedert gisterochtend is de staking in de ijzerfabrieken in het bekken van Charleroi een feit, tengevolge van de verlaging der loonen, welke is gebaseerd op de verminde- ring van den index. Er zijn 15.000 arbeiders in staking. HONGERSNOOD IN BESSARABIe. Volgens een bericht uit Kisjinef is In Midden- en Zuid-West-Bessarabie een ern- stige hongersnood uitgebroken, voornamelijk in de districten Palti en Soroka aan de Dnjestr. De hongersnood is het gevolg van den kleinen oogst van het vorige jaar en van de, ten gevolge van den grooten uitvoer reeds sedert Januari in Roemenie ingetreden graanschaarschte. SPOORWEGONGELUK IN AMERIKA. Uit New Jersey wordt gemeld, dat gedu- rende een onweer een trein is gederailleerd. De bliksem was op de rails geslagen, die dientengevolge werden verbogen. Er werden acht passagiers gedood en 42 gewond. Het eerste rijtuig werd omvergewor- pen. Doordat de locomotief ontplofte, vulden de puinhoopen zich met stoom. De passagiers leverden een waanzinnigen strijd om te ont- komen. Een aantal passagiers was op weg naar Duitschland om daar de vacantie door te brengen. HET VEILIGHEIDSPACT. De Fransche ambassadeur te Berlijn heeft gistermiddag aan den Duitschen minister van buitenlandsche zaken het antwoord op het Duitsche memorandum inzake het vei- ligheidsvraagstuk overhandigd. Italie heeft besloten niet tot het pact toe te treden, daar dit niet strookt met de Itali- aansche opvatting over de pacificatie van Europa. Van bevoegde zijde te Rome werd aan Engelsche journalisten verklaard, dat Fiankrijks antwoord niet overeenkomt met het wezen van het Duitsche voorstel en dus in het geheel geen antwoord is, maar een nieuw eenzijdig voorstel vormt, terwijl Duitschland een vijfmpgendhedenpact wilde sluiten. In het "belang van vrede en vriend- schap bleef Italie er met andere mogendhe den naar streven aan een algemeen plan als gelijkberechtigde deel'te nemen, maar de be- langstelling verflauwde geleidelijk. Voor het geval Duitschland verder wil onderhandelen zal het tegenvoorstellen doen en Italie wil deze ontwikkeling afwachten. Officieus wordt medegedeeld, dat in de Fransche nota wordt gezegd, dat Duitsch land moet toetreden tot den Volkenbond op de voorwaarden, welke door den Raad van den Volkenbond in Maart j.l. werden vastge- sleld en dat Frankrijk onder zekere reserves bereid is te onderhandelen over het Duitsche voorstel tot sluiting van *een Veiligheidspact, waarbij Frankrijk, Engeland en Duitschland zich verplichten dd grenzen aan den Rijn te erkennen, geen oorlog te beginnen en zich streng te houden aan de ontwapeningsbepa- lingen van het Verdrag van Versailles. Een W. B.-bericht deelt mee dat Vrijdag- morgen het Duitsche memorandum en de no ta gepubliceerd zullen worden. HULP AAN ARMEENSCHE VLUCHTELINGEN. Naar uit Tiflis wordt gemeld, vertoeft Nansen thans in den Kaukasus op zijn door- reis naar Erivan, waar hij met de Armeen- sche regeering de mogelijkheid van hulpver- leening aan de Armeensche vluchtelingen zal bespreken. Nansen is vergezeld van een de legate der Noorsche hulporganisaties en zal waarschijnlijk ongeveer 10 dagen in Armenie blijven. GESCHILLEN IN DE BELGISCHE INDUSTRIE. Beha've in de staalnijverheid' is ook een conflict gaande in de machinewerkplaatsen De werkgevers willen van 1 Juni af de loo nen met 5 pet verlagen, hetgeen de werkne- mers van geheel Belgie hebben afgevv zen In ail de constructiewerkplaatsen van het land zijn Zaterdag j.l. de nieuwe arbeids- voorwaarden ougehangen, welke 15 Juli in- gaan. De arbeiaers zullen deze week refe rendum houden, of er al dan niet zal worden gestaakt. Wat het onderhoud der inrichtingen van de staalindustrie betreft, bood de socialisti sche arbeidersvereeniging de diensten der arbeiders aan, op voorwaarde, dat de ge- wenschte arbeiders rechtstreeks aan de ver- eeniging zouden worden gevraagd. In de spiegdl fabriek van Saint Roch doen zich in verband met de loomkwestie eveneens wrijvingen voor. De .werkgevers kwamen gister bijeen en besloten de uitsluittng over feheel Belgie toe te passen, indien het te aint Roch tot een staldng mocht komen. De groote arbeid'ersvereenigingen zijn bij dit conflict miet betrokken en mien koestert de hoop, dat het zal worden bijgelegd. MEXICO EN DE VEREENIGDE - STATEN. President Calles heeft op <fe waarsdmwfcg der Amerikaansche regeering aan Mexico om zijn verplichtingen tegenover het buitenland na te komen, zoowel wat betreft de bescher ming der rechten van buitenlandere in Mexico als de betaling der Mexicaansche buitenland sche schulden, op dezelfde wijze geantwoord, namelijk met een mededeeling aan de pers. In zijn verklaring schijnt niet veel te zijn', dat het standpunt der Vereenigde Staten vermag te wijzigen. Het Witte Huis heeft te kennen gegeven, dat de gewone weg van diplomatielce nota-wisseling weer zal worden gevolgd in plaats van de wat tebreedsprakige gedachten- wisseling door middel van verklarmgen aan de pers. DE 18de JANUARI GEEN NATIONALE FEESTDAG. De rijksdag heeft gistermiddag Het« voor stel van de rechtsche partijen, om den 18en Januari (den dag van de keizersproclamatie van Versailles en dus van de stichting van het Duitsche rijk) tot een nationalen feestdag te verklaren met 193 tegen 138 stemmen ver worpen. Het particuliere co'rrespondentiebureau van het Centrum meldt, dat de door de Duitsch-nationalen opgpworpen vlaggenkwes tie voorloopig in den rijksdag niet in behan- deling zal komen. Niet alleen het centrum, de democraten en de sociaal-democraten, maar ook de Beiersche Volkspartij en de Economische partij waren tegen een al te spoedige behandeling van deze netelige kwes- tie, die natuurlijk de politieke hartstochten van het Duitsche volk weer geweldig zou heb ben opgezweept c HET STADION DER MAYA's ONTDEKT. De navorschers van de rulnes in Britsch- Honduras zijn thans op weg naar Engeland terug. Volgens den Engelschen draadloozen dienst hebben zij in de door hen ontdekte ge- weldige oude Mayastad ook een amphithea ter gevonden, dat 10.000 personen kon bevat- ten. Het is de eerste maal, dat zulk een ont- dekking is gedaan op het vasteland van Ame rika. DE REVOLVER IN AMERIKA. Aan een lunch te Welfare Island verklaar- de Woensdag William McAdoo, aan een de- legatie van gevangenisambtenaren uit Chica go, dat revolvers, narcotica en auto's het meest bijdragen tot de misdaad. 4 Het pistool, zoo verklaarde hij, is het ge- vaarlijkst van de drie en is de vloek van de Amerikaansche natie. In de Vereenigde Sta ten zijn meer menschen, die pistolen bij zich" hebben dan in geheel Europa, Azie en Afrika. De tijd zal spoedig komen, ging hij voort, dat een bruid wanneer zij naar het altaar gaat, de familierevolver zal hebbeif aangegord. Re volvers worden hier even gewoon als potloo- den. Mc. Adoo was naar men weet de indiener van het wetsontwerp, dat beoogde pistolen praktisch in otrbruik te doen geraken door op ieder verkocht exemplaar een belasting van honderd dollar te heffen en een recht van een dollar op iedere patroon. EEN NIEUW FINANCIEEL SCHAN- DAAL TE BERLIJN. Te Berlijn begon Maandag het proces in de affaire der Wohnstatten G.m.b.H., die mil- lioenencredieten aan de Trianon-filmmaaf- schappij had verstrekt. Er zijn zeven beklaag- den. Groot opzien baarde de verklaring van een hunner, den Oberregierungsrat Gla^-s, dat een bedrag van 2 millioen markt, dat de Wohnstatten G.m.b.H. had toegewezen gekre gen van h'et ministerie van Arbeid, niet voor bouwwerken mocht worden aangewend. Op de vraag van den president, vooi welk doel deze som dan wel was bestemd, verklaarde de beklaagde, dat hij daaromtrent slechts mededeelingen kon doen achter gesloten deu- ren. daar het bedrag om politieke redenen aan de Wohnstatten G.m.b.H. was verstrekt. Na in raadkamer te zijn gegaan, besloot de recht bank, den beklaagde verder met gesloten deu- ren te hooren. Dft BommeT Kes'ftr1 aft twee FTa'den. ALRMAARSCHE COURANT.

Alkmaarsche Courant | 1925 | | pagina 1