IP HINDENBURG ALS PRESIDENT. President Hindenturg heeft aan Strese- mann medegedeeld, dat hij in overeenstem- rning met artikel 46 van de grondwet van Weimar, gebruik zal maken van zijn recht om de Rijks autoriteiten persoonlijk te benoemen Artikel 45 geeft den President het recht om hetzij de autoriteiten zelf te benoemen, hetzij een liooggeplaatst persoon hiervoor aan te wijzen. President Ebert gaf het departement van buitenlandsche zaken steeds verlof om de ambassadeurs en gezanten zelf te benoemen doch Hindenburg heeft het voornemen te kennen gegeven persoonlijk dezen dienst te controleeren. Daarom is het departement van buitenland sche zaken niet in staat een voordracht van benoemingen te publiceeren voordat de Presi dent zijn toestemming gegeven heeft. NEDERLAND EN BELGIe. De correspondent der N. R. Crt. meldt: De Assemblee Wallonne heeft aan het par liament een adres gezonden, waarin het ver- drag tusschen Nederland en Belgie ter spra- ke komt en waarin de vereeniging betreurt, dat in het ontwerp niets voorkomt over de kwestie van de bres van Limburg, hoewel de groote mogendheden in 1919 eenstemmig verklaard hadden dat de veiligheid van Bel gie naar den kant van de Maas niet verze- kerd kon worden tenzij door een overeen- komst tusschen de generale staven van Ne derland en Belgie. TEGEN NACHTZITTINGEN. Het Engelsche Lagerhuis heeft, na reeds eenige malefl tot laat in den nacht te hebben vergaderd, ook gisternacht weer tot kwart voor drie zitting gehouden. De regeering maakt n.l. gebruik van haar groote meerder- heid in het Huis om de begrooting er door te #jagen. De leiders der liberale partij hebben reeds vergeefs tegen deze methode gepro- festeerd en thans is de liberale partij tot ob- structie overgegaan doqor het d'ebat te rek- ken door lange redevoeringen, waar gister nacht ook Lloyd George een deel voor zijn rekening nam. sele staat het zal hebben geratificeerd en at- le anderen zullen daarmee onmiddellijk kun- nen instemmen. HONGAARSCHE ORGRAVINGEN In Mindszent, in de Hongaarsche laag- vlakte waarin al sinds jaren Hunnengra- ven, zelfs tot een getal van 1500, ontde! t heeft, zijn in den laatsten tijd veel bronzer. voorwerpen opgegaven. Mecst uit de vijfd" eeuw na Christus en van de Hunnen afkom- stig: riemspangen, glaskralen in den vorn. van meloenpitten met de plantenmotieven ver sied, die men ook op Gouden Hunnensieraden vindt. De laatste vondsten schijnen de stel- ling der geschiedvorschers te bevestigen, die Attilla's residentic in den driehoek Csongrad, Szentes en Szeged zoeken. EE NBELANGRIJKE ONTDEKKING. De „Times" meldt uit Jeruzalem: Een belangrijke ontdekking van wat genoemd kan worden d^ „derde muur van Jeruzalem" is eenige dagen geleden gedaan door de Joodsch-Palestijnsche Vereeniging voor op- gravingen. Toen men bezig was den grond tusschen de Engelsche kathedraal St. George en het Italiaansche ziekenhuis om te graven, werden groote stukken muur van Herodisch metselwerk met de karakteristieke omlijsting blootgelegd. Dit bevestigt zekere veronder- stellingen als zou men hier te doen hebben met den Agrippas-muur of den „derden muur". KORTE BERICHTEN. De president van den Board of Trade verklaarde in antwoord op een vraag in het Engelsche Lagerhuis, dat de regeering niet voornemens was, ter ondersteuning van de Britsche filmindustrie een belasting te heffen van buitenlandsche films. dering, dat ook andersdfenkenden van woningen gebruik kunnen maken. hare aantoon, dat er inderdaao nog wonfngnood f al maakt zlj dan ook, in vergeliiking met R is. Ik geloof net met. Het is nimmer mijn ge- K. bouwvereenigingen, deze gunstige uitzon- woonte om hatehjke woorden of verdachtma-J— kingen te gebruiken. Wanneer een ieder, ook U, zakelijk blijft, dan zal men spoediger tot vergelijking komen. Blijkbaar vindt U het nog maar heel we';- Dat deze vereeniging, die uitsluitend door wanneer U binnen betrekkelijk korten tijd I500. dem- bestuurd en beheerd wordt, in ons V lange hoofdartikelen plaatst over wo- Zuidelijk stadsdeel niet bezig zou zijn een nmgbouw, woningruimte, enz. Dat U in Uv. sr'c- dem. woonwijk in het leven te roepen, zal blad van 25 April j.l. het ook heeft gehad over middenstandswoningen is mij volkomen bekend. Daarvoor is toch door mij een vierde van het tekort voor aanbouw genomen. Dat ik U verder aanraad Uw inlichtingen te halen bij B. en W. van Alkmaar is juist, want waren door U, in Uw hoofdartikel in zij moeilijk kuinnen ontkennen, ook a'l geven wij wij merkten het reeds op dadelijk toe, dat ler hier en daar wel eens een ver dwaalde katholiek zal wonen, en vele bewo ners dezer huizen wellicht niet officieel bij de partij zullen zijn aangesloten. Dat iinzender zich aan verdachtmaking Uw blad van 25 April, inlichtingen ingewon- I schuldig maakt door cijfers van Bouw- en Wo nen bij B. en W., dan hadt U andere cijfers ningtoezicht te geven, is natuurlijk te dwaas gepubliceerd, dan dat U ze heeft ontvangen (>m los te loopen. Gemengd Nieuws Df TENTOONSTELLING TE WEM BLEY. Het gaat niet best met het Amusements Park op de Wembley-tentoonstelling. De pachters van stalls," speciaal de kleinen, verklaren dat zij het niet bolwerken kunnen. De huren zijn te hoog, en het bezoek is te gering. Evenals verleden jaar moeten zij 35 pond sterling per voet (30 c.M.) van de frontbreedte van hun stalls aan huur beta len. Het minimum voor een kraampje is tien vofet, zoodat de laagste huur voor de zes ten- toonsteliingsmaanden 350, dat is 4200, bedraagt. De huurders dreigen nu met een staking. Zij hebben een vergadering belegd, en eischen dat de algemeene entree voor de tentoonstelling van 90 cent tot 60 cent ver- minderd moet worden, of hun huur verlaagd Zij hebben er al de helft van betaald, en zien met onrust den vervaltermijn van de ander helft tegemoet. Ofschoon de tentoonstelling pas sinds een maand heropend is, hebben verscheidene on- dernemers in het Amusements Park den strijd al opgegeven, omdat zij met verlies werkten. De goochelaar Carlton, die tot de uitgeweke- nen behoort, heeft aan de Daily Chronicle in een interview verzekerd, dat hij 350 huur moest betalen plus 150 voor het inrichten van zijn kraampje. Totaal 500, dat is 20 per week voor den duur van de tentoonstel ling. Verder moest hij twee assistenten salari- eeren en betalen voor verlichting, verzeke- ringspremies, etcetera. In totaal kwamen zijn kosten op 70 per week, zoodat hij 80 per week in shillings- en sixpences moest ontvan gen om een winst van tien pond te kunnen maken. En dat lukte niet, omdat het bezock geringer is dan in het eerste tentoonstellings- jaar. De pachters vinden dat het tentoonstellings bestuur voor het tweede jaar lager huren had moeten vaststellen, omdat het ditmaal minder kapitaal heeft behoeven te fourneeren dan in 1924 het geval was. Waarop het ten- toonstellingsbestuur natuurlijk zal amtwoor- den, dat het tekort op het eerste jaar wegge- Werkt moet worden. De honderden „sub-concessionaires" heb ben nu een vergadering belegd en sommigen verklaren geheimzinniglijk dat zij onthullin- gen zullen doen, die ontsteltenis bij het pu- bliek zullen wekken. W embley Tweede Deel is, ondanks het mooie weer, niet heelemaal „colileur de rose". DE CONFERENCE IN ZAKE DEN WAPENHANDEL. De conference in zake den wapenhande! nam in laatste lezing art. 12 aan, betreffende de zones te land en ter zee, waar de uitvoer verboden is. alsmede de artikelen' 13 en 27, waarin nader de voorwaarden worden aan- geduid, waaronder de uitvoer in de speciale zones kan plaats hebben. Het protocol der onderteekenimg werd ge- wijzigd om de adhaesie met de conventie te vergemakkelijken van al die staten, die niet aan de conference dselnemen, an hun adhae sie hebben betuigd. Deze kan zonder uitstel plaats hebben, en zonder de inwerkingtre- ding af te wachteri, voorzien in art. 41: Het protocol betreffende den chemischen oorlog za'l in werking treden zoodra een en- DE PROVINCIE NOORDHOLLAND EN DE OLYMPISCHE SPELEN. Gedeputeerde Staten van Noordholland hebben thans aan de Provinciate Staten voor- gesteld onder door Gedeputeerde Staten nader vast te stellen voorwaarden voor een bed rag van 100.000 deel te nemen in het waar- borgfonds, dat het Nederlandsch Olympisch Comite ten behoeve der Spelen der IXe Olym- piade heeft gesticht. In de toelichting zeggen Ged Staten: Nu Amsterdam aangewezen is als plaats, waar in 1928 de Olympische Spelen zullen worden gehouden en dus de belangen van dit gewest bij het welslagen der feesten in. sterke mate zijn betrokken, komt het ons voor, dat er alleszins termen bestaan het verzoek van het Nederlandsch Olympisch Comite in gun stige overweging te nemen. De omstandig- heid, dat het Rijk gemeend heeft zijn steun te moeten onthouden, heeft in die opvatting geen wijziging gebracht. Ged. Staten geven de voorkeur aan deelne- ning in het waarborgfonds, omdat bij een ijdrage ineens, ook indien de uitslag der opclen in financieel opzicht ?eer gunstig mocht zijn, de bijdrage der provincie niette- min in haar geheel zou moeten worden ge geven. RUBBER UIT DE JONGE CATHARINA. De recherche te Rotterdam heeft beslag gelegd op een zending van i 5 kisten en 3 manden met rubber, tezamen wegende 508 kilogram, die onder de benaming levensmid- delen, van Vlissingen naar Rotterdam zijn vervoerd en voor Amsterdam bestemd wa ren. De rubber is afkomstig van het in de Wielingen gezonken stoomschip De Jonge Catharina. De afzenper, de handelsagent P. J. D. uit Vlissingen, is aangehouden, toen hij de zending in ontvangst kwam nemen om ze naar Amsterdam door te zenden. KORTE BERICHTEN. Te Swalmen is gisterochtend een motor- wielrijder tegen een kar gereden. Hij was da delijk dood. van den Directeur van Bouw- en Woningtoe zicht. De cijfers, door mij gegeven zijn, evenals ik hierboven reeds schreef, afkomstig van den Directeur van Bouw- en Woningtoezicht en in strijd met de gegevens, dien U voof Uw blad van 25 April van denzelfden Directeur heeft ontvangen. De cijfers door mij gepubliceerd zijn aan B. en W. van Alkmaar verstrekt en als zoodanig als de olficieele te beschouwen. ik ben desgewenscht bereid om den geheelen staat te publiceeren, dan is tegenspreken niet meer mogelijk. Wat betreft den vooruitgang der bevolking, ||"afht U mij met een t.andig rekensomme- Er staat behalve deze cijfers wat anders in zijn vorig artikel. nog we Inzender vindt twee artikelen over woning- bouw in een half jaar tijds veel te veel. Wel licht omdat de inhoud daarvan niet gehee in de lijn gaat die Rochdale wel graag zou wil l en volgen. Hij komt nu tot de erkenining, dat wij in ons artikel van 25 April ook over de behoef- te aan een bepaa'ld soort middenstandswo ningen hebben geschreven. Met groote verbazing inemen wij kennis s van inzenders bewering dat wij van B. en tje(?) in een slecht daglicht te stellen, doch W. andere cijfers zouden ontvangen hebben zoo is het niet. Wanneer de bevolking, volgens Uw eigen gegevens, in 3 maanden met 548 zielen toeneemt, dan is dat bij mij 2 jaar 2630 en geen 1444. Is het dan zoo heel royaal wan neer ik er dan nog' ruim 800 minder bereken. Ik heb als zoodanig niet noodig te berekenen wat eenige jaren terug dt toename was, maar wel wat op het oogenblit is en wat het vol- gende jaar waarschijnlijk kan komen. Van- daar dan ook dat U er niet op ingaat en U zich er kortweg afmaakt met te zeggen, dat ze te naif zijn. Ten slotte zegt u, dat ik het niet kan be- grijpen. dat u het niet in het algemeen be- lang acht, dat een stad in woonwijken van di verse politieke richtingen wordt verdeeld. Dat kan ik wel begrijpen. Maar wat ik niet kan begrijpen is, dat u steeds hiermede Rochdale aanwijst als een woonwijc van politieke rich- H_JI ting, wat een pertinente feugen is en andere, in staat is gebleken te begrijpen hoe kinder wat wel woonwijken zijn van politieke rich- 'P nai'ef z'jn rekensommetje met de bevol- tingen, onaangetast laat liggen. Moet het u kingsvcrmeerdering en het aantal benoodig- dan verwonderen, wanneer ik schrijf, dat hei d? woningen geweest is, toen hij voor elke u waarschijnlijk een doom in het oog is, dat viCT gebpren kitnderen, of elke vier ingeko- door de Woningbouwvereeniging Rochdale raen vrijgezel'len dadelijk een volledige wo alien die .woningen worden gebouwd die den ning wilde laten bouwen. menschen een goede huisvesting bezorgen, Wellicht heeft inzender het ongerijmde wanneer u meermalen Roctdale er bij sleept daarVan wel degelijk ingezien. Hij komt er of in het geding brengt. althans wijselijk niet op terug, maar begaat Er is niet een Woningbouwvereeniging hier n.u e9n andcre font, die niet minder bedenke- ter plaatse die zooveel maa! in uw blad wordt I Djk is dan van den Directeur van Bouw- en ningtoezicht Hoe is dat nu mogelijk waar B. en W. hun cijfers eveneens noodzakelijkerwijze van ge noemden hoofdambtenaar moeten betrekkcn Of is wellicht zijin partijgenoot-wethouder het college en bescnikt deze wellicht over cijfers, die b.v. met de huurcommissie in verband1 staan? Hoe't ook zij, hoe inzender ook aan zijn jjOfficieele" cijfers is gekomen, de boofdzaak is dat zij onjuist, althans veranderd zijn. De door ons gister vermelde cijfers zijm volgens de laatste onderzoekingen en daar- mede komen alle andere te vervallen. Het spijt ons werkeljjk, dat inzender niet Ingezonden stukken Buiten verantwoordelijkheid. van de Redac- tie. De ognome in deze rubriek bewijst geens- zins dat de redactie er mede instemt.) M. de Hoofdredacteur. Gaarne zag ik onderstaande in Uw blad, opgenomen, waarvoor ik bij voorbaat dank z eg. Naar aanleiding van Uw onderschrift op mijn ingezonden stuk van gister, gevoel ik mij verplicht er nog even, op in te gaan. W aarom het noodig is van soc.-dem zijde stukken tegen U te schrijven, is voor een ieder begrijpelijk. Wanneer door U een artikel wordt geschre ven tegen de soc.-dem., kunt u geen verweer verwachten van Christelijken. Katholieken, Li- beralen of bezuinigersbonders, maar wel van sociaal-democraten. Ju.st U is het zelf die dergelijk geschrijf uitlokt en het oude spreekwoord zegt nog al- tijd: „Wie kaatst, moet den bal verwachten". Dat ik mij schuldig maak aan hatelijkheid en verdachtmaking, kan 'ik slecht gelooven. is het hatelijk of een verdachtmaking, wan neer ik met cijfers, afkomsfie van den heer V os, directeur van BouW- en Woningtoezicht, aangevallen als „Rochdafe". Dat Roch dale" verkondigt dat iedercen gebruik kan maken van de woningen, b zeer joist- Art. 4 van de statuten zegt: „Leden der vereeniging kunnen worden personen, bekwaam tot het aangaan van overeenkomsten en te Alkmaar of in een aan- grenzende gemeente woonachtig." Art- 1 van het h.h. regiment Zij. die lid wenschen te worden, geven dien wensch te kennen aan het bestuur door invulling en on- derteekening van een door de vereeniging te verstrekken aanmeldingsformulier. Waar staat nu dat er van een politieke richting wordt gesproken, zooals u steeds be- weert? Kunt u statuten en reglement ook nog te genspreken? Ik geloof het niet. Dat er door de soc.-dem. gebruik wordt ge- maakt om er op te wijzen dat door hen is me- degewerkt aan de totstandkoming van die wo ningen, daar heeft ze volkomen gelijk aan, maar daarmede heeft u niet het recht om te zeggen dat Rochdale een soc-dem. wijk is. Wanneer u even tijd heeft, moet u eens per soonlijk een bezoe£ brengen aan Rochdale en een onderzoek instellcn naar verschillende richtingen die op Rochdale wonen, het kon wel zijn, dat u uw bevindingen niet zou dur- ven te publiceeren, omdat ze in strijd zouden zijn met de thans door u verstrekte gegevens Ik zal echter niet dieper op uw onderschrift ingaan, ondanks dat ik stuk voor stuk u van antwoord zou kunnen dien en. JHM Van het laatste gedeelte wil ik nog dit zeg- I menteel met dergeiijke plannen zou komen, gen, dat de cijfers, zooals ze door u worden zou dat verzet eveneens hebben gegolden, de gepubliceerd, voor mij theorie zijn; de prac- R- K- te meer nog omdat deze zooals wij In drie jaren tijds is de bevolking met 2000 zielen vermeerderd, dank zij een abnormaal hooge stijging in de eerste vijf maanden van 1925, toen de bevolkingsaanwas 548 personen bedroeg. Wanneer wij nu zooals wij deden voor de komende jaren een bevolkingsaanwas van 27/25 X 2000 X 2/3 1444 zullen aan- nemen, dan zijn wij aan den hoogen kant, want dan blijven wij dezelfde bevolkingsver- meerdering aannemen die juist voor het ach- ter ons liggend driejarig tijdvak als een bij- zonder opmerkelijke gesignaleerd is. Maar inzender weet't beter. Hij neemt de abnormale stijging van de laatste,vijf maanden als gronds'.ag, vermenig- vuldigt die ijskoud, zeggen de schooljon- gens met 24/5 en komt dan tot het reSul- taat van een bevolkingsaanwas van 2630 in- woners in twee jaar tijds. Daar nemen wij ons redactioneel petje voor af en verder zullen we er maar over zwijgen Ten slotte beklaagt inzender zich, dat wij Rochdale en niet andere woningbouwvereeni- gingen hebben aangevallen. Maar wij hebben eenvoudig verkondigcl, dat er o.i. aan arbeiderswoningen met een huur waarde van 5 tot f 7 per week geen behoefte is en wanneer nu Rochdale een plan voor op- nieuw 100-dergeiijke woningen indient, dan is het toch vanzelf sprekend dat wij daartegen meenen te moeten protesteefen. Iedere andere bouwvereeniging, die mo- verwfjzen, waarin cfui'deliik vermetd staat dat er in onze gemeente meer dan honderd' wo ningen er zijn er wel een 125-tal le-'g staan, al zijn deze natuu' :et all- voor be- woning door arbeiders g chikt. Het is volkomen juist wij hebben het zelf vermeld dat particuliere bouwers er tot durver niet veel voor voelen om tot den bouw van arbeiderswoningen met een huurwaarde van niet meer dan f 4 per week over te gaan Bedenkt men evenwel, dat deze grootendeels bedoeld zijn ter vervanging der z.gn. krot- woningen, dan is'het zeer wel verklaarbaar dat vele eigenaars een belangrijk risico van uitwoning en huurverlies niet willen drao-en Zooals wij gisteren reeds mededeelden&za! de gemeente zelf een begin maken met het vervangen der krotwoningen, door behoorlijke nieuwe huizen. Dat particuliere bouwers evenwel op dit oogenblik bijna niet oitergaan' tot het bouwen van arbeiderswoningen van 5 tot 7 huur waarde, pleit allerminst voor de behoefte aan die woningen. Wordt de vraag daarnaar sterker en bJijkt - de gemeente bereid hiervoor een bouwpremie te verschaffen, dan zijn wij ervan overtuigd dat in de toekomst zeer wel op deze wijze in de normale behoefte aan dergeiijke woningen voorzien kan worden. (Red. Alkm. Crt.) BURGERLIJKE STAND. GETROUW: GEBOREN°''en',er^ Cn ^nna Doogvorst. Anna Neeltje Maria, d. van Floris Mienis en Maria Zonderhuis. TELEGRAFISCH WEERBERICHT, naar waarnemingen, verricht in den morgen van 17 Juni. Medeg#deeld door het Kon. Nederl Meteorologisch Instituut te De Bildt. Hoogste barometerstand 769.0 te Valentia Laagste barometerstand 737 1 te Hernoe- sand. Verwachting (van den avond van 17 Juni tot den avond van 18 Juni): Matige noordelijke tot westelijken wind, zwaar- tot halfbewolkt, weinig of geen re- gen, aanvankelijk koeler. Marktberichten AMSTERDAM, 17 Juni. Op de heden gehouden veemarkt waren aangevoerd: 319 vette kalveren le kw. 96—102 ct., 2e kw 84—94 ct., 3e kw. 70—82 ct. per K G le- vend gewicht, 77 nuchtere kalveren f 14 25 per stuk, 361 vjeeschvarkens le kw 98—100 ct. per K.G. slachtgewicht, Vette varkens 9597 ct. per K G. slachtgewicht. AMSTERDAMSCHE AARDAPPEL- PRIJZEN. Langendijker muizen 8.40—9.10; An- dijker muizen gr. 7 6.30—7.70; Andijker muizen, kleine 5.60—7 5.90; Westlandsche muizen groot 6.30—77.00; Westlandsche muizen, klein 7 7 70. Malta spring per K.G. 1516% cent. Aanvoer 5 ladingen. Provinciaal nieuws Dame: Bet doet me plezier te zien. dat je vooruitgaat in de wereld. Land loo per: Dat is bet niet. dame Het waren die schoenen die I me gaf de dinger waren z66 lekkend, dat ik wel moest sparen om een fiets ta koopen. (Humorist) tijk is anders. Volgens de ledcnlijst van Roch dale zijn er nog 2 00 leden die wachten op een woning en waarvan er niet een is, die, vcorzoover wij hebben nagegaan, tevens lid van een andere woningbouwvereeniging is V olgens u staan er in pnze gemeente meer dan honderd woningen leeg. Zijn dat arbei derswoningen cn met geen hooger huur waarde dan de woningen op Rochdale? Gaarne ontving is van u aanwiizing van dat soort lec.cstaande woningen. Wat is terecht gekomen van den bouw door particulieren met premie van de gemeente? Slechts een aanvrage Ik schreef het reeds in mijn vorig ngezonden Uuk, dat dodr particulieren den bouw van dat socrt van arbeiderswoningen niet ter hand kan worden genomen. En wan neer men dan heeft te kiczen 'tusschen het door de Woningbouwvereeniging te laten bouwen of den bouw dooT particulieren met premie door de gemeente of zooals u wilt de premie te verhoogen, dan zal men in het be- ang van de gemeente zelf den Vcreenigings bouw verkiezen. mede met het oog op de minste kosten, die daaraan voor de gemeente verbonden zijn. A. F. ZE^GERS, Secretaris „Roclidale". Wij hebben ons artikel van Zaterdag j.l. nog eens nagelezen maar kunnen niet ont- dekken dat wij zooals inzender zegt te gen de sociaal-democraten hebben geschre ven. Wij hebben, met het oog op het bouwplan van Rochdale gewaarschuwd tegen kestbaren cn riskanten bouw van een bcpaald soort ar beiderswoningen wanneer daaraan geen be hoefte bestaat cn tevens in het licjit gesteld, dat wij het verdeelcn van een stad in woon wijken van diverse politieke richting niet in het algemeen belarg achten. Wanneer inzender nu beweert, dat wij de sociaal-democraten hebben aangevallen dan is dat het beste bevvijs, dat Rochdale wel de gelijk een sociaal-democratisch cachet draa<ri reeds opmerkten uitsluitend geloofsge nooten als leden aannemen en daarvoor geld u.t de algemeene kas vragen. Er is zegt inzender niet een woning bouwvereeniging hier ter plaatse. die zooveel door ons wordt aangevallen als Rochdale. Nu zijn dergeiijke opmerkingen heel goed- koop, maar wij zouden er ditmaal wel eens graag eenlg bewijs over zien en verzoeken in zender vriendelijk om de couranten en artike len op te geven waarin onzerzijds een aanval op de woningbouwvereeniging Rochdale ge daan wordt. Die opgave mogen wij dus zeker wel tegemoet zien. Met groote verwondering of eigenlijk ook weer net met verwondering hebben wij kennis genomc-n van inzenders mededeeling, dat enze offici?eie cijfers voor hem „theorie" zijn. Zijn ..officieele" cijfers uit zijn vorig artikel waren dat toch blijkbaar niet, maar hij zweert nu slechts bij de „practijk" dat is dc ledenlijst van Rochdale, waarop nog 200 le den vcorkcmen die op een woning wachten. Reeds in ons artikel van Zaterdag j.l. deden wij uitkomen. dat het led?:.tal van Rochdale geen direct beroep voor de behoefte aan ar beiderswoningen is. Het lidmaatschap dier vereeniging zal tot cen ivisseling van huurders kunnen iciden en wij begrijpen, dat menigeen bij voorkeur 'H het Rochdale-kwartier wil wenen, omdat de huizen daar nieuw zijn en de gemeente, als fcitelijk exploitant, heel wat verkiesclijker dan menige particuliere eigenaar wordt geoor- deeld. Het feit, dat reeds meenialcn in adverteutics de vcor de huizen in aanmerking komende huurders worden cpgercepen, levert wel het bewijs. dat niet alle wachtenden nog gegadio-- den zijn M Gp inzenders vraag betreffende dc leeg- staande woningen, moeten wij hem nogmaals naar ons onderschrift in ons vorig numiner UIT OUDKARSPEL. In de gehouden openbare vergadering van de schoolfeestcommissie werd medegedeeld, dat de commissie dit jaar drie leden verloren heeft, n.l. door het overlijden van den heer. van Meurs, die zeker nog lang in dankbare herinnering en aangename gedachte zal voortleven. Verder hebben bedankt mevr." Borst-Slotemaker en de heer A. Timmerman De ontvangsten hebben bedragen 7 490,45, dc uitgaven t 588,38 y. alzoo een nadeelig saldo van 7 97,93/7 Het spaarbanksaldo is hierdoor verlaagd met inbegrip van rente tot 7 202,78 Als commissieleden werden gekozen mevr. Meereboer-Timmerman en de heeren J Kei- zer en J. Schrieken. De 21 kinderen van de hoogste klassen gaan op 3 Juli per auto naar Amsterdam en Zandvoort. Bij Kraantjelek gaat men de dui- laagste klassen op 9 Juli met auto's naar Zandvoort. Bij Kraantjeleg gaat men de dui- nen in en worden spelletjes op het strand ge daan. UIT KOEDIJK. Dinsdagavond werd door een comite een vergadering gehouden in het lokaal van den heer Groot, voor den V.D.B waar als spre- ker optrad de heer Kooijman, lid van Gede puteerde Staten. De leiding was aan den heer Zwetsman die de aanwezigen en spreker welkom heette. Spr. behandelde het onderwerp: de belan gen van het platteland bij deze verkiezing door de vrijz -democraten. Nadaf eenige aanwezigen vragen hadden gesteld sloot de voorzitter met waardeerende woorden aan den spreker, de vergadering. UIT SCHOORL. „Joan van Scorel", onze plaatselijke too- neelclub, welke deze winter zoo schitterend met diverse prijzen uit de tooneelwedstrijd van de bond kwam, gaf'kermis Maandag in „de Roode Eeeuw" een opvoering van het stuk: „Het Poortje" of de „Duivel in Krui- melberg. We hadden goede verwachtingen. Dit blijspel van de hand van Fr. van Eeden hadden we meer gehoord. Eenige jaren terug gaf een andere plaatselijke club er een heel natuurgetrouwe vertolking van. Er komen mooie rollen in voor, en 't stuk kan boeien, raits het vlot en goed wordt gespeeld. t Spijt ons echter te moeten neerschrijven, dat we niet zoo voldaan heengingen dan we zouden hebben verwacht. Veel te lange pauzes tusschen de 5 bedrij- ven, zeer zeker wel noodig, doch toch minder^ gewe .sclit, maakten, dat eerst te kwart voor een de voorstelling eindigde. Wanneer het ?'oo laat wordt krijgt men alles bij elkaar. Ongeduldige liefhebbers van den dans, en wat al niet nicer, kortom 't boeit niet meer. 'i' Spel liep ni. f lot, zco moet b.v. een Burge- incestcr van Krenien een andere opvatting van zijn rol hebben, terw ijl de Creatie van dbtninee Maaiman, absoluut niets te betee- kenen had. Wozes (ioudkater had niet zoo moeten ovcrdrijVen in zijn ioodsche manieren. Daartcgenovcr diem gezegd, dat de dames rollen en, the van d kunstschilder en Frank- van 1< rent en in goede handen waren. Door de Schoorlschc sportclub „Je me Main- tiencrai" te houden draverij op Zondag 21 Juni 1925 zijn dc volgcnde paarden inge- schreven Damvtrap-; rijs, Ned paarden: Markies, 1 A-~ r. Wq_ 1 h

Alkmaarsche Courant | 1925 | | pagina 2