Di ache studenten zullen den hoogleeraar hieraa in de senaartskamer een receptie aanbieden. Allen, die dit wenschen, zullen daar in de gc- legenheid zijn persoonlijk van prof Winkler afscheid te nemen. JUBILEUM MORKS. Maandag was het 50 jaar geleden dat Jan 'Morks zijn loopbaan als musicus begon; Morks was negen jaar toen hij zijn aanstei- ling kreeg bij het muziekkorps van de d.d. Schutterij te Dordrecht. De gezondheidstoestand van den heer Morks sedert vele jaren muziekdirecteur te Middelburg is van dien aard dat er van een feeslelijke hefdenkin'g van het jubileum geen sprake kon zijn. Die feestelijkheid is ver- zet op 6 October, den 60sten geboortedag van den heer Morks. U1TSPRAAK STRANDING f SOERAKARTA. De raad voor de scheepvaart heeft gister nitspraak gedaan in zake de stranding van het stoomschip Soerakarta. De raad is van oordeel, dat deze ramp wel aan ongunstige weersomstandigheden, maar tevens aan ver- keerde navigatie is toe te schi'ijven en dat voor dezen laatsten factor de loods verantwoorde- lijk is. VERDUISTERING VAN LANDS- GELDEN. De krijgsraad te Batavia heeft kapitein B. wegens verduistering van landsgelden m Moeara Tambesi in Djambi veroordeeld tot drie jaar gevangenisstraf. Kapitein B. heeft van dit vonnis appel aangcteekend. EEN NIEUWE ROOS. De intern, jury heeft Zondag aan de in 1924 door den rozenkweeker G. A. v. Rossem te Naarden gewonnen roos Gooiland Beauty na beoordeeling gedurende twee bloeiperioden in den proeftuin te Bagatelle, nabij Parijs, de gouden medaille toegekend. De nieuwe roos is een theehybride, kruising van Golden Em- blen met Sunburst. De bloem is groot, niet gevuld, zuiver oranje van kleur. Ze verkreeg m 1924 reeds het certificaat van verdienste van de Kon. Ned. Mij. voor Tuinb. en P'antk. en een verguld-zilveren medaille van de Ver- eenieing ter bevordering van de rozenteelt Nos Jungunt Rosae. p- EEN 1NVAL. De politie te Velseroord heeft een inval ge daan in het cafe van P. M. aldaar, waar's nachts in een huiskamer de drinkgelagen werden voortgezet. Dien nacht werden geen bezoekers aangetroffen, maar een aantal jon- gelieden zijn opgespoord, die in den nacht van Zaterdag op Zondag daar 's morgens om 4 uur nog vertoefden. Tegen den cafehou- der is prooesverbaal opgemaakt. DE RE IS VAN DE KONINKLIJKE FAMIL1E. De Zwitsersche correspondent van de N. R. Crt. seinde gisteren: Prins Hendrik is voornemens, vandaag van Chamonix een uitstapje via Evian naar Montreux te maken en daar in het Montreux Palace-hotel te overnachteu. De Koninklijke familie zal binnen enkele dagen vermoedelijk haar verblijf te Chamonix beeindigen en naar Zwitserland terugkeeren. HET SCHOOLBLIJVEN VAN KINDEREN. Op de vragen van het Tweede Kamerlid Ter Hall betreffende afsohaffing van de straf van schoolblijven van kinderen, heeft dc mi nister van Onderwijs geantwoord, dat de wet hem geen bevoegdhcid geeft om die maatre- gelen te nemen, waardoor een radicaal einde zou worden gemaakt aan toestanden zooals in October 1924 te Delft, en in begin Mei 1925 te Dordrecht voorkwamen, waarbij school- gaande kinderen, voor straf moesten nablij- ven op school en die door vergeetachtigheid van het onderwijzend personeel in het verla- ten school gebouw achterbleven. De straf van het schoolblijven, zegt de minister verder behoort tot het tuchtrecht van het hoofd der school, .en onder zijn ver- antwoording kan zij mede worden opgelegd door de(n) klasseonderwijzer(es) Het nablijven van leerlingen kan op zich- zelf natuurlijk niet als een gevaarlijke straf worden aangemerkt, en zeker niet, indien de ze gelijk het behoort, onder toezicht wordt toegepast. Tot het doen afschaffen dier straf ontbreekt den minister de bevoegdheid, maar hij kan de noodzakelijkheid ervan ook niet in- zien. Zelfs den wenk, dat de uablijver onder toe zicht moet zijn, acht hij overbodig eenerzijds, omdat deze beide betreurenswaardige geval- len een zoo zeldzame uitzondering op het ge heele aantal openbare en bijzondere lagere scholen zijn, en anderzijds, omdat juist die gebeurtenissen zelf, de beste waarschuwing zullen zijn om het noodige toezicht in het ver- volg ook .in andere scholen niet te doen ont- breken. HET AUTO-ONGEVAL TE STOLW1JK Gister heeft te Schoonhoven de teraardebe- stelling plaats gehad van de slachtoffers van het auto-ongeval te Stolwijk op Vrijdag j.l. Om halfelf werd onder groote bdangstel- ling begraven de heer H. Kirpensteyn, de knecht van den meubelbandelaar Van der Hek. Aan de groeve werd het woord gevoerd door ds. Deur en door een broede van de we- duwe v. d. Hek. Dc burgemeester en een wet- louder waren aanwezig. Des middags werd onder groote belangstelling de meubelhaude- laar Van der Hek ter aarde besteld. Hier voerdc o.a. het woord ds. J. v d. Spek. Ook hier waren de burgemeester en een wethouder lij de plechtigheid tegenwoordig. EEN BURGEMEESTER GEDETINEERD De burgemeester van Lienden, de heer C. de J., is zooals wij reeds in het kort meldden, in arrest gesteld als verdacht van geweldple ging. Zaterdagavond moet hij zich hieraan heb- ben schuldig gemaakt. De vrouw, die er bij betrokken is, leeft gescheiden van haar man. Zij is een dochter van zekeren v. V. uit Ingen, die een paar weken geleden is gevangen ge- nomen onder verdenking van kippendiefstal. Als hulpofficier van justitie heeft de burge meester het aanvankelijk onderzoek in dien diefstal geleid. Hij geeft dan ook, naar de Telg. verneemt, voor, d'at de vrouw zich op hem heeft willen wrekeu. De twee getuigen van de geweldpleging zijn eveneens bloedver- wanten van v. V. Blijkens het tegen hem uitgevaardigde be vel van inhechtenisneming is dc Tielscne jus titie van een andere meening. EEN VERKEERDE DATUM. Wegens verkeerd uitwijken per fiets kreeg W. te Groningen in Mei een procesverbaal, later gevolgd door een dagvaarding en nog weer later door zijn verschijnen voor den kantonrechter. W. werd het relaas van zijn overtreding voorgelezen, gepleegd 24 Augustus 1925, (ne- gentienhonderd vijf en twintig.) Het stond er! Consternatie in de rechtszaal. De kantonrechter ontsloeg beklaagde van rechtsvervolging. Beklaagde buigend af. ERGERLIJKE ONVOORZ1CHTIGHEID. Gisteren heeft voor de rechtbank te's Gra- venhage terecht gestaan j. L. C.-, waker op bouwwerken in Den Haag, wegens het ver- oorzaken van zwaar lichamelijk letsel door schuld. Op 12 Maart was bekl. belast met de bewaking van een bouwwerk aan de van der Parrestraat. Op dit werk bevond zich een hijschtoestel, bestemd voor het naar boven brengen van vrachten steen e.d. Iederen dag na afloop van den arbeid speelden jongens om en bij het werk; zoo ook op genoemden datum. Een der jongens, de 9-jarige Theo L., vroeg aan bekl. hem eens op te hijschen. Bekl. weigerde aanvankelijk, maar later voldeed hij toch aan het verlangen van den knaap, hoe- wel hij absoluut geen verstand had van het toestel. Bekl. bracht den electro-motor, Fel ice er bij hoorde, in werking. De jongen ging naar boven; bekl. zelf kon verder echter niet zien, wat er gebeurde, omdat hij onder een af- dakje stond. Door de handelingen van bekl. aan den motor ging het toestel met den jon gen eerst eenige keeren met groote vaart op en neer, terwijl het tenslotte heelemaal naar boven ging tot aan de katrol. De motor bleef evenwel doorwerken met het gevolg, dat de staaldraad door de kracht, welke er op stond, doorbrak en de jongen van 9 meter hoogte naar beneden viel. De jongen kwam er nog betrekkelijk goed afhij brak slechts een been. De president bracht den bekl. het buitenge- woon onvoorzichtige en roekelooze van zijn handelwijze onder het oog. Het is een won der, dat de jongen niet dood gevallen is. Na verhoor van eenige getuigen, eischte het O.M. 14 dagen hechtenis tegen bekl. Uitspraak 30 dezer. Vervolgens stond terecht K. K., petroleum venter in Den Haag, die op 10 Mei j.l. een cafehouder uit de Herman Costerstraat met een mes heeft gesf"ken in den buik en in de linkerdij. In den avond van den lOen Mti was bekl. met 4 andere personen in een cafe aan genoemde straat. Nadat een glaasje bier was gedronken, verwijderden drie der perso nen zich. Bekl. en de vijfde man bleven nog even toeven en werden toen door den cafehou der aangesproken om de vertering te betalen Hierover is ruzie ontstaan, omdat volgens bekl. een der vertrokken personen een rondje had gegeven en dus had moeten betalen. Bij de handtastelijkheden, welke daarna ontston- den moet bekl. den cafehouder met een mes hebben gestoken. Bekl. zeide, zich niet te kun- nen herinneren wat er feitelijk gebeurd is. Hij was totaal over zijn zenuwen heen. Vier getuigen en de dokter, die den cafehou der heeft behandeld, werden gehoord. 'De laatste verklaarde, dat, wanneer de steek in den buik iets dieper was geweest, de gevolgen zeer emstig hadden kunnen zijn. Nu is het bij een vleeschwond gebleven. Eisch, wegens poging tot zware mishande- ling, 6 maanden gevangenisstraf. Uitspraak 30 dezer. DE NAT. UNIE EN DE AUTARCHIE. In een brochure van jhr. R. Groeninx van Zoelen over de autarchic (zelfregeering) als eisch voor den verderen uitbouw van de de mocratic, deelt de schrijver, hoofdsecretaris van de Nationale Unie, mede, dat deze unie binnenkort over zal gaan tot de oprichting van een maatschapplj ter bevordering van de autarchale gedachte. Men zal trachten de autarchie geheel vrij cn buiten elk politiek oogmerk tot ontwikkeling te brengen. Naar men nog van andere zijde verklaart, ligt het in de bedoeling, allerlei deskundigen uit te noodigen dit onderwerp in studie te nemen. In een bijeenkomst, belegd door dfe af- deeling Rotterdam van den Vrijheidsbond in de Tivoli-bovenzaal heeft mr. H. C. Dressel- huys, de leider van dien bond gisteravond gesproken over „Neerlands Welvaart be- areigt." De vergadering was zoo druk bezocht, dat een tweede zaal moest worden bijgetrokken. KORTE BERICHTEN. Te Utrecht is gister dc jaarvergadering der Utrechtsche Zendingsverceniging gehou- den. Maandag is de 90ste algemeene verga dering van het Herstelde Evangelisch Lu- thersch Kerkgenootschap gehouden. In de algemeene vergadering van de Zuid-Hollandsche Vereen. tot Bevordering van Kunstnijverheid en Volkskunst is de heer J. van Hoey Smith tot voorzitter gekozen. Aan de Hubertuslaan te Maastricht is Maandagmiddag het 5-jarige jongetje Win- kelmolen, dat voor een wals wou uitwijken door een kar overredcn en gedood. Onder voorzitterschap van den heer W. A. Jacobs uit Amsterdam heeft gister in den Doele te Rotterdam een algemeene vergade ring plaats gehad van den Nederlandschen Bliudenbond. Gisteren is te Papenburg, bij Belling- ,wolde, de kleermaker Olthaus bij het badea verdronken. Onder buitengewoon groote belangstel ling is gisternamiddag op de begraafplaats Crooswijk het soffelijk overschot van den rector van het Marnix gymnasium, dr. Jacob van der Valk, ter aarde besteld. In een nacht van de vorige week is een clame in den D.trein van Berlijn naar Bent- heim beroofd van al haar geld en sieraden. Vermoed wordt, dat de dame op de een of andere wijze bedwelmd is geraakt. Te Heeze is de boerderij van K. Ceelen totaal afgebrand. De veestapel: een paard, vier koeien en een varken is een prooi der vlammen geworden. Oorzaak onbekend. Ver- zckering dekt gedeeltelijk de scliade. Te Sintvitus Holt, gemeente Winscho ten, is gistermorgen het huis van L. Drenth afgebrand. De inboedel ging verloren, en twee geiten kwamen in: de vlammen om. Drenth is tegen brandschade verzekerd. Maandagnamiddag moest een werkman in den kelder van het perceel Haarlemmer- straat 85 te Amsterdam eenige werkzaamhe- den verrichten. Terwijl hij met de voeten in het water stond, gebruikte hij een looplamp met defecte fitting, hetgeen tengevolge had, dat hij een electrischen stroom van meer dan 400' volt door het lichaam kreeg. De man was terstond dood. Onder voorzitterschap van den heer H. Meyboom uit Haarlem is gisteren te Utrecht de jaarlijksche algemeene vergadering van de Nederlandsche Vereeniging tot bevorde ring van de Zondagsrust gehouden. Gistermiddag 3 uur is een felle brand uitgebroken in den fouragehandel en graan maalderij van den heer J. B., in den Kaag gemeente Alkemade. Het gehecle groote hou ten gebouw is uitgebrand. Verzekaing dekt de schade. - Maandag is te Utrecht gehou en de al gemeene vergadering van de broederschap van cand. notarissen, onder leicling van den heer Waldorp. De autobusondenemer O. uit Aalten is angehouden wegens brandstichting in zijn wagen. Gister is te Utrecht1 dfe jaarvergadering der Utrechtsche Zendingsvereeniging gehou den onder voorzitterschap van prof. dr. J. A. Cramer. raturzertung." De collectie bevindt zich in het liezit van ae New Yorksche „Historical So ciety" en de thans ingestelde onderzoekingen erkennen den ring met den naam Cheops, als echt, maar het is een stuk dat twee eeuwen jonger is en behoorde aan een priester van den kleinen pyramiden-tempel, die van de 1 sis van de pyramide van Cheops gewijd was. De sieraden van Menes zijn van moderne makelij. Een deel van het materiaal dateert uit het Nieuwe Rijk, de rest is moderne ver- valsching, waaraan iemand medewerkte, die iets van nierogliefen af wist. BLANKE INDIANEN GEVONDEN. De „Morning Post" heeft draadloos be- richt gekregen omtrent de expeditie onder lei- ding van dr. Rice ondernomen naar den bo- venloop van de Amazone. Uit het bericht, waaraan verschillende woorden ontbreken, is op te maken dat het doel van de expeditie bereikt is en alle leden in goede gezondheid verkeeren. Den 19den April is men bij de bronnen van de PSrima- rivier gekomen. Den 21sten April ontmoette de expeditie blanke Indianen. Verder wordt medegedeeld, dat de bronnen van de Orinos en de Parima-rivier zijn ge scheiden door een uitgestrekt woest, ontoegan- keliik land. Den 27sten April zagen de leden van de ex peditie de Lessepspiek, het hoogste punt van den Parima-keten. Wanneer juist is. dat dr. Rice blanke In dianen heeft gezien, zal een oude strijd be- slecht zijn. Jaren lang hebben er reeds ge- ruchten geloopen omtrent een geheimzinnigen stam „blanke" Indianen, die zich in de bin- nenlanden zouden ophouden. Men weigerde echter aan de waarheid van die geruchten te gelooven. ITALIAANSCHE E1SCHEN AAN AFGHANISTAN. Eenigen tijd geleden deed zich bij een relle- tje te Kaboel, de hoofdstad van Afghanistan, een emstig incident voor Een Italiaansch in genieur, Pipemo, wien verzocht werd mee naar het politiebureau te gaan, weigerde dit en schoot na een heftige woordenwisselinn een Afghaanschen politie-agent neer. Hij werd gevangen genomen en het proces eiudig- de met zijn doodvonnis. Door de tusschen- komst van de Italiaansche legatie werd even wel Pipemo's gratie verkregen, doordat, wa de Afghaanschc wet toestaat, de straf werd vervangen door een schadeloosstelling aan de familie van den verslagene. Dit incident is thans nog ingewikkelder ge worden, doordat Piperno om de een of andere volhouden. Gistervoormiddag vertrok de Fransch* delegatie uit Parijs naar Madrid om dleel tt nemen aan de Fransch-Spaansclie Conft rentie. De ddegatieleidei5 is Malvy. Het programma der conference is omvanerijk Het voornaamste punt is het verhimderen 'van den wapensmokkel naar het Riffgebied. Tevens zal behandeld worden de comniu ms tischc agitatie in Fransch-Marokko. De grenzen tusschen Fransch en Spaansch Ma- rokko zullen nauwkettrig worden vastgesteld. Ten slotte zal de mifitaire samenwerking tusschen beide landen onder de oogen wor den gezien. Men voorziet een langen confc rentieduur. DE ACHTURENDAG IN ENGELAND. Sir Arthur Steel Maitland, de minister van arbeid-, verklaarde gister in antwoord op een vraag in het Lagerhuis dat hij in niet-for- meele briefwisseling stond met de ministers van arbeid in enkele andere landen in ver- band met kwesties betrekking hebbende op de ratificatie van de Washingtonsche confe rence inzake den achturen-dag. DE UITSLUITING IN DE DUITSCHE HOUT-INDUSTRIE. Volgens de „Vorwarts" zijn op het oogen- blik 26.000 arbeiders bij de uitsluiCng in de houtinduptrie betrokken. Waarschijnhjk zal dit getal nog grooter worden. EEN HONDENDEMONSTRATIE. Als protest tegen de hooge hondenbelas- ting zijn te Breslau ongeveer 6000 personen met hun honden in optocht door de stad ge- trokken. Voor het stadhuis spoorden de bezit- ters hun viervoeters aan, zoo luid mogelijk te blaffen om zich aldus .bij het protest van hun meesters aan te sluiten. Vele honden droegen bordjes, waarop tegen de hooge be- lasting werd geprotesteerd. MILITA1RE SPELEN. Gisteravond is te Aldershot, de bekende militaire garnizoensplaats nabij Ascot, de eerste vertooning.gegeven van de groote mi litaire spelen ten bate van de steunbehoeven- den van het leger. Aan die spelen, die o.a een episode uit den slag bij Waterloo, den brand van .Moskou en een modernen veldslag weergeven, nemen in het geheel 40.000 mar troepen deel. KORTE BERICHTEN. hi verband met het 1000-jarig feest van het Rijnland is Zondag een groote betoo- ging gehouden voor het Rijksdaggebouw te reden toch terechtgesteld werd. Mussolini i Berlijn. De vroegere burgemeester van Keu heeft thans aan den Afghaanschen gezant t? len Wallraf hield een rede. Buitenland Vader: Daar heb Je het non. Ik zet je wel, wat er gebenren zou wanneer je hem een onbreekbare pop, een onverscheurbaat nrenxenboek en een onversljijtbaren bal zou geven. (Fnncn; DE VERVOLGING DER COMMUNIS- TEN IN BULGARIJE. Voor de rechtbank te Sofia is gister het proces begonnen tegen den gewezen commu- nistischen afgevaardigde Kabaktsjief en twee andere communistische leiders, die beschul- digd worden den opstand in September van verleden jaar te hebben georganiseerd. Voorts is een proces begonnen tegen 31 jeugdige communisten die beschuldigd worden deel te hebben uitgemaakt van geheime organisaties. JUWEELENDIEFSTAL. Een geheimzinige diefstal is te Dresden ge pleegd. Van de 90-jaige barones von Kaskel zijn alle familiejuweelen, waaronde zich o.a. 381 groote witte parels en voorts tal van met briljanten bezette ringen, broches en oorbel- len bevonden, gestolen. De barones nam alles elken nacht mede naar haar slaapvertrek, waar zij de kostbaarheden zorgvuldig weg- sloot. Gisterochtend waren de juweelen, dit 1/2 millioen waard zijn, verdwenen VONDSTEN IN POMPE'f. Het onlangs te Pompei opgegraven bron- zen beeld van Apollo schijnt een van de be- langrijkste antieke vondsten van den laatsten tijd te zijn. Behalve dit beeld werden er vier kleinere op zilveren voetstukken aan het licht gebracht. De Apollo staat recht op, met een voetstuk van ongeveer tien duim en was ge heel door vulcanisch gesteente bedekt, dat de beenen beschadigd heeft maar het overige beeld prachtig spaarde. De restauratie vait niet lasCg. Inschriften zijn niet gevonden, prof. Magieri meent echter dat het een oor- spronkelijk Grieksch werk is uit den voor- christelijken tijd. Het is op een na het groot- ste beeld wat men in Pompei heeft gevonden, alleen de lierspelende Apollo van de Casa del Citarista is grooter. Deze vondst is het eerste brons dat men in de laatste vijf en twintig jaren opgroef. EEN EGYPTISCHE GOUDEN SCHAT. Onder oudere Egyptologen is er indertijd veel gefluisterd over een verzameling Egyp- Csche goud- en zilverwerken, die in de eerste helft der negentiende eeuw in Kai'ro bijeen- gebracht was om vrij plotseling naar Ameri- ka te verdwijnen. Daarin zouden ongehoorde zelfzaamhed'en te vinden zijn, o.a. een ring van Cheops, den bouwer der groote pyramide en zelfs een halssieraad van den eersten pha rao, Menes. Maar was het alles echt? De schat is thans weer opgedoken en prof Erman schrijft er over in de „Deutsche Lite Rome een nota doen toekomen, waarin hij erustig protesteert tegen deze terechtstelling en de volgende eischen stelt: 1. Een openbare manifestatie te Kaboei, waaruit moet blijken dat de terechtstelling betreurd wordt; de minister van buitenland- sche zaken. van Arghanistau moet zich naar het Italiaansche gezantschap begeven en een compagnie Afghaansche soidaten met het vaandel moet de eer bewijzen aan de Italiaan sche vlag. 2. De schadevergoeding," die zonder <rcden betaald is, moet worden teruggegeven. 3. Bovendien moet aan de Italiaansche re- geering een bedrag van' X' 7.000 worden uit- gekeerd. DE STRIJD IN MAROKKO. Met een spccialen koerier uit Adjir, het hoofdkwartier der Riffi, is aan den „Times"- correspondent een bijzondere boodschap van Abd-el-Krim overhandigd. Daarin geeft hij te kennen, dat hij bereid is onmiddellijk in overweging te nemen op welke voorwaarden met Frankrijk vrede zou kunnen worden ge- sloten. Wanneer geen onderhandelingen tot stand zouden komen, verklaart hij, dat hij den strijd tot het bittere einde zai voortzet- ten. In het belang van de menschheid en den vrede doet hij een beroep op de goede dien- sten eo de vriendschappelijke bemiddelingen van Groot-Brittannie. In deze verklaring, die- Abd-el-Krim voor publicaCe heeft bedoeld, wordt gezegd: Wij wenschen onze onafhankelijkheid zorgvuldig te bewaren en daarvoor te zorgen, dat het ons mogelijk zal zijn te leven zooals ieder mensch wenscht te leven, die zich bewust is van zijn rechten en plichten. Wij gelooven, dat wij het recht hebben deze eischen te stellen en dat onze strijd .te gen hen, die.tegenover ons tyranniek wen schen op te treden en ons wenschen te be rooven van dfe heiligste rechten, zonder wel ke het bestaan van een mensch niet mensche- lijk kan worden genoemd, rechtvaardig is. Met alien, die ons deze rechten willen doen behouden, willen wij in vrede leven, zelfs in vriendSchap, daar wij zonder dat geen leven van voorspoed kunnen leiden. Tegenover een speciaal correspondent van de „Popolo d'ltalia" heeft Abd-el-Krim ver- klaard, dat hij den oorlog, ook bij eeni volko Uit de statistieken blijkt, dat het aantal werkloozen in Engeland weer tceneemt: het bedroeg in de w'eek eindigende op 8 dezer 263685 meer dan gedurende dezelfde periode van het vorig jaar. Voortaau kunnen weer alle schepen de liaven van Havre binnenkomen, en te alien tijde geschut worden. Als gevolg van den uitslag der alge meene verkiezingen in NieuwZuid Wales, is de premier, F uller, afgetreden. De Labour- man Lang vormt thans een kabinet. Tusschen Cremona en Mantua (Italie) is een auto in voile vaart tegen een-paar te- legraafpalen gereden en daarop tegen eenige boomen, die omgetrokken werden. De auto werd totaal vernield en de vier passagiers, kooplieden uit Cremona, waren op slag dood. Zeven Fransche soidaten, die verleden week Maandag bij een ontploffing van een ballon captif te Mainz gewond v aren, zijn aan hun w onden bezweken. Eergisteravond is nabij Weverkhem (Belgie) een militair vliegtuig neergestort. Gisteren heeft men het verkoolde lijk van den soldaat-vlieger gevonden, temidden van het wrak van het vliegtuig. De motor bleek ontploft te zijn. Een deputatie heeft zich bij den Brit- sclien minister van binnenlandsche zaken vervoegd met het verzoek, maatregelen te ne men tegen roekelooze automobilisten, onder wie de dames, die particuliere auto's bestu- ren, wel de ergsten zijn. Minister Joynson Hicks deed toezeggingen in dien zin. De rechtbank van Oosi-Vlaanderen heeft den voortvluchtigen' 55-jarigen Terre- brood uit Stekene ter dood veroordeeld we gens het verraden in den oorlog van Belgen aan den vijand. Naar via Berlijn uit Praag wordt ge- meld, bereidt de Cechoslovaaksche regeering een wetsontwerp over de scheiding van kerk en staat. Op een vraag in het Lagerhuis is van de zijde der Britsche regeering bekend" ge maakt, dat gedurende de afgeloopen maand 69 kolenmijnen hun bedrijf hebben gesloten, waarbij 8875 mijnwerkers betrokken zijn. Zware stormen hebben de laatste dagen in Zwitserland gewoed. De oogst is ernstig beschadigd. In de kantons Vaud en Bern zijn men bl'okkade van het Rif,' nog drie jaar kan vele boerenhuizen in asch gelegd. Wn vrouw wil, dat Ik Het wedden opgeeL Tk wed tien tegea Wn dat je net niet doet. Aangenomea. t (Passing Show) f

Alkmaarsche Courant | 1925 | | pagina 7