Hooffdpijn dringend nocdzakeiijk is. Wij vernemen, dat een hooiwagen van den veehqruder Bakker op den berm gekanteld is. Vanwege liet Pol- derbestuur worden reeds maatregelen geno- men om verbetcring in den toestand te bren- gen. Buitenland HET OVERLIJDEN VAN MINISTER MICHELSEN. Te Bergen (Noorwegen) overleed, zooals gemeld, de voormalige Noorsche minister Christiaan Michelsen, wiens naam bekend is geworden, toen voor twintig jaren de Unie tusschen Noorwegen en Zweden opgeheven werd. Aan bet initiatief en den politieken tact van Michelsen was het toen te danken, dat de moeilijke onderhandelingen te Carls stad zonder wrijving verliepen. Nadat de toestanden in het jonge, zelf- standige koninkrijk Noorwegen zich hadden geconsolideerd, trok hij zich in 1007 nit de actieve politiek terug en woonde daarna als ambteloos burger te Bergen. Herhaaldelijk drongen zijn aanhangers er bij hem op aan, zich doer het aanvaarden van een ambt weer in diensf. van zijn vaderland te stellen, maar niets kon hem er toe bewegen, zich weer in de politieke arena te begeven. Michelsen, die eigenaar van een groote reederij was heeft, naar de Aftonposten" meldt, zijn vermogen, dat op 10 millioen kronen wordt geschat, aan den Noorschen staat vermaakt voor wetenschappelijke doel- einden. DE ITALIAANSCHE OORLOGS- SCHULD. Churchill verklaarde gister in het Britsche Lagerhuis, dat de Italiaansche regeering aan de Engelsche heeft medegedeeld, dat zij be- reid is in onderhandeling te treden nopens een definitieve regeling harer oorlogsschul- den. I Eabourlid vroeg daarop, of de minis ter het Huis eenig denkbeeld kon geven van de concrete waarde dezer onderhandelingen. Churchill zeide, dat men daarover eerst kon spreken, wanneer zij waren afgeloopen. Een ander lid stelde de vraag, of een vriendschappelijke regeling dezelfde beteeke- nis had als een werkelijke betaling. Churchill verklaarde, dat hij onder een regeling, onverschillig of het een vriend schappelijke dan wel eenige andere regeling was, slechts een zoodanige overeenkomst ver- stond, waarbij bepaalde betalingen worden gedaan. DE TOESTAND IN CHINA. Naar verluidt hebben de Duitsche kooplie- den aangedrongen op de heropening van het douanekantoor en de werf te Kanton. Aan dit verzoek is voldaan, nadat de provinciale regeering waarborgen had gegeven voor de bescherming. De Duitschers, die hun kantoren in strijd met het advies van hun consul hebben ge- opend, dragen een band om den arm met het woord „Duitscher." Naar het schijnt, zijn de meer bezadigde Chineezen thans bereid de zaken langs diplo- matieken weg te regelen, liever dan door be- toogingen en hun actie schijnt langzamer- hand succes te hebben. Te Tientsin zijn 100 communisten gearres teerd, waaronder vijf, die tot het personeel van het consulaat behoorden. De sovjetcon- sul heeft vruchteloos geprotesteerd. DE £AAK-HoFLE. Nadat het onderzoek in de enquetecommis sie van den Pruisichen landdag aan het licht heeft gebracht, dat de oud-minister van Posterijen, dr. Hofle, geen zelfmoord heeft gepleegd, wacht men in parlementaire krin- gen met spanning het rapport van die beid'e deskundigen voor het cbemische onderzoek af. Naar de „Vossische Zeitung" meldt, ver- wacht men dan op grond van de bevindingen van deze beid'e profesoren, dat een gerechte- lijke vervolging zal worden ingesteld tegen de doktoren, die voor den dood van Hofle verantwoordelijk z ijn, inzonderheid tegen dr. Thiele. DE FRANSCHE OORLOGSGRAVEN IN WEST-VLAANDEREN. De protestbetooging door een aantal ver- eenigingen van Fransche oud-strijders in Belgie, onlangs op een Fransche begraaf- plaats, nabij leperen, gehouden, met het doel de aanaacht van de Fransche regeering te vestigen op den toestand van verregaande verwaarloozing waarin de Fransche solda- tengraven, aehter het voormalige front in West-Vlaanderen, zich bevinden, heeft tot dusver nog niet veel geholpen. Te Kemmel, waar verscheidene duizenden Fransche mili- tairen begraven liggen, is het daarmede niet beter gesteld dan te leperen en ook de andere begraafplaatsen vertoonen hetzelfde desolate beeld. Heel anders is de aanblik van de Britsche begraafplaatsen in de omstreken van leperen. Deze zijn zoowel te Passchendale, waar 12,000 Britten rusten,- als te Lysesnhoek, bij Poperinghe, met niet minder dan 8000 grafsteden, en elders ook, uiterst goed ver- zorgd; 250 menschen zijn er steeds aan het werk en tot zelfs de kleinste begraafplaats heeft haar monument. GROOTE REGENVAL IN POLEN. De overstroomingen in Zuid-Polen ten ge- j volge van de aanhoudende regens nemen een catastrofalen omvang aan en overtreffen zelfs die van het voorjaar van 1903. Duizen den menschen zijn dakloos en hebben geen mogelijkheid gehad levensmiddclen en huis- raad te redden. In Oost- en West-Galicig tot blak bij Krakau en in Tsjechisch Silezie zijn overal de wegen en de spoorwegen vemield en de bruggen weggeslagen. In Przemysl, stroomt het water over den grooten spoor- J weg en de spoorwegbrug heen. In de ge- teisterde streken zijn overal militairen voor hulpverleening aangekomen. De regeering te Warschau bereidt een uitgebreide liulp- en steunactie voor. In de overstromde gebie- staande gtv. rsscn vernieid en weggeopoeld. Ook in andere deelen van Polen, die voor overstrooming bewaard bleven, zijn ten ge volge van de regens de tarwevelden door brand aangetast, zoodat groote schade voor den oogst gcvreesd wordt KORTE BERICHTEN. Door een lawine zijn in de bergen, 20 mijl boven Kcrnviile, Californie, Zaterdag 1.1. volgens te Los Angeles .ontvangen berichten, twee deelnemers aan een week-end vischpartij bedolven. Een der grootste schouwburgen van Stockholm, het „Svenska Teatern", is Maan- dagavond totaal afgebrand. Men vreest, dat brandstichting de oorzaak is. De gouverneur Zoli heeft aan Musso lini medegedeeld, dat Jubaland door de Britsche autoritciten is overgedragen aan Itaiie. De Duitsche weldadigheidspostzegels lebben tot 1 Juni een netto-bedrag van 1,725.000 mark opgeleverd. Voor het Staatsgerechtshof tot bescher ming der republiek te Leipzig is het groote proces begonncn tegen de Mecklenburgsche communisten, die in den nacht van 23 Ja- nuari 1924 een groote hoeveelheid ontplof- bare stoffen uit een fabriek stalen, welke zij in handgranaten verwerkten. Het Hoogerhuis.heeft de begrooting in derde lezing aangenomen; de behandeling in beide Huizen is thans beeindigd. Volgens de bladen heeft het Noorsche parlement de vrocger aan Amundsen we- gens zijn verdiensten op het gebied der Pool-exploratie toegekende belooning ver- dubbeld en deze thans bepaald op 2000 kro nen per jaar. Een veertigjarige vrouw stortte in Ox ford-street te Londen van het dak van het groote warenhuis Selfrioge op straat. Zij overleed terwijl men haar naar het zieken- huis vervoerde. Maandagavond is te Brussel een auto bus geslipt, waarin zich 15 personen be- vonden. Allen werden met bloedende won- den opgenomen. Twee der gewonden verkee- ren in levensgevaar. De chauffeur, die bij de politie een verklaring moest afleggen over de oorzaak van het ongeluk, is krankzinnig geworden. De leider der Kurdische opstandelingon, Sheid Faid, word Dinsdagmorgen in alle vroegte met 46 zijner aanhangers opgehan- Naar uit Manila gemeld wordt, werden in de provincie Bulacan door een cycloon 27 personen gedood, terwijl vele duizenden be woners dakloos zijn geworden. Een bergstorting bij Sankt Goar heeft den verkersweg op den linker Rijnoever ver- sperd, maar den spoonveg, die dichter bij de rivier ligt, intact gelaten, zoodat het spoorwegverkeer Nederland1Zuid-Duitsch land niet gestoord is. Men deelt ons mede, dat ingaande 6 Juli a.s. een Demonstratie op groote schaal gehouden zal worden met de preparaten „Navaline" en „Navalan" ter genezing van het Mond- en Klauw- zeer. Wij herinneren hierbij aan de reeds gehouden proeven, o.a. die te Koegras bS den heer P. Pluister, waarover wij destijds het een en ander hebben be- rieht. Met belangstelling zien wij de a.s. demonstratie tegemoet, die, naar wij vernemen, zal gehouden worden onder voortdurende controle van een veearts. H.H. Veehouders die gebruik wen- schen te maken van de hier geboden gelegenheid, kunnen zich voor 4 Juli a.s. opgeven aan de Gemeente-Secre- taries te: Anna-Paulowna, Wieringer- waard, Petten, Callantsoog en bij den heer J. C. Maters te Koegras. Voor de behandeling van het vee worden door het Walco Syndicaat kosteloos personen ter beschikking gehouden. Wij kunnen niet anders als een dergelijke demonstratie prijzen, aan- gezien hiermede de veestapel recht- streeks is gebaat. Agent voor den verkoop der arti- kelen is de heer J. C. Maters, Koegras, waar alle inlichtingen omtrent de demonstratie te verkrijgen zijn. Gemengd Nieuws. DE VALSCHE EGYPTISCHE GOUVERNEMENTSZEGELS. Uit Amsterdam wordt gemeld: Naar wij vernemen, heeft de firma W. Pronk en Co., importeurs van de Ismalum ci- garetten, bij de politie een klacht ingediend tegen den fabrikant van de Mozes-Fezza-ci- garetten, H. C. C. K., wegens het gebruiken van valsche Egyptische Gouvernementsze- gels, welke hij op de doosjes cigaretten van zijn fabrikant plakte. Naar bekend is, worden de 'echte zegels door de Egyptische regeering verstrekt als garantie-zegels voor cigaretten, welke werke- lijk in Egypte gefabriceerd worden, curzien van die valsche zegels, worden de Mozes-Fezza-cigaretten voor Egyptische import verkocht, terwijl zij in werkelijktieid in Holland .vervaardigd worden. De politie 3-elt thans een onderzoek in. Bij een sigarenwinkelier hier ter stede werden Mozes-Fezza-cigaretten, voorzien van een valsch zegeltje,"in beslag genomen, toen zij verkocht werden voor Egyptisch import. Hiervan werd proces verbaal opgemaakt HET VLIEGONGELUK BIJ LANDRECIES. Gistermiddag heeft, naar de N. R. Ct. meldt, onder groote belangstelling op Wes- teveid de teraardebestelling van deft bij het vliegongeluk in Frankrijk omgekoinen reser- ve-luitenant der cavalerie J. Th. J. Labourche re plaats gehad. Aanwezig waren: namens de Kon. Luchtvaart-Mij. de heer A. Pies- Tnau, uiieticul', eifae iieer uenagen, van net vliegveld Waalhaven; baron Creutz, rit- meester van het eerste regiment huzaren; jhr. De Marees van Swindereir, eerste luite- nant van hetzelfde regiment; ritmeester Bluse van Ond-Aiblas, commandant van de school voor verlofofficieren te Amersfoort; jhr. mr. D. E. van Lennep, lid van Ged. Staten van Noord-Holland, en mr. A. baron Schimmelpenninck van der Oye, voorzitter van het Nederl. Olymipisch Co-mite. Gesproken werd allereerst door een broer van den overledene, die zeid-e, dat de overle- d'ene eenige jaren apleden naar Amerika was vertrokken en daaf een uits-tekend1 en door- ta-stend zakenmam was- geworden. Terugge- komen, had zij zich hier bij iedereen bemind gemaakt. Hij bracht overal waar hij kwam, vroolijkheid1 door zijn s-terke vita-liteit. Vervolgen-s sprak baron Van Haersolte van Haerst, de compagnon van den overle dene; hij roemde zijn opgewektheid', grooten levensd'urf, zijn- ridderllj-k karaktei* en goed hart. Vervolgens sprak baron Schimmelpen ninck van der Oye, een kort woord. De vader van den overleden-e dankte voor de groote belangstelling en voor de liefde en vereering, welke hij om zich heen voelde. Tenslotte sprak nog jhr. dr. M. F. van Lennep, emeritus-predikant te Bloemendaal, die met een da-nkgebeij de pl-echtigheid sloot. In tegenwoordigheid van vele belangstel- lenden, on-dfer wie leden van de rechterlijke maeht, de commissaris der Koningin in Zee- land, -de burgemeester van Domburg en de chef van d'en passagedienst van de Koninklij- ke Luchtvaartmaatschappij is gis-teren te Domburg ter a-arde besteld het stoff-elijk oversehot van jhr. L. P. A. van den Bran-dc- ler, een der slachtoffers van- het vliegon-geluk bij Landirecies. Tal van bloemstukken werd'en naar het kerkhof mccgedragen, waaronder er warea van het kanto-ngereeht te Middelburg, van de K. L. M. en van de gemeente Le Qucsnoy. Jhr. mr. P. A. J. van den Brandel-er, va der van den overledene, wees op het plo-tse- linge van dit verscheiden en op de onzekerheid van het leven. Zij die niet twijfelen aan Gods liefde, vragen niet waarom. Spr. schet- altijd zoekende het Evangelie. Zijn geest st-e den overiecten e als ieman-d vol ideal en, met die hoop om te ko-men tot de eeuwighei-d, blijft voortleven en altiid zal zip warm hart ons in herinnering blijven. Hij was een model echtgcnoot en een goed zoon. De schoonvader, jhr. A. W. den Beer Poortugaal, wees ook op de goede eigen- schappen van hem, die spr.'s dochter gelukkig maakte en die alom liefde om zich heen ver- spreidde. De off icier van justitie te Middelburg, mr. D. J. Wolfson, schetste den overledene als een onkreukbaar ambtenaar en maakte ge- wag van zijn prettigen omgang. De burgemeester van Domburg, de heer L. J. van Voorthuysen, wees er op hoe diepen indruk het bericht van het ongeluk alom in de gemeente had gemaakt. De overledene, die voor oud en jong steeds een vriendelijk woord en raad over had, was* een der beste burgers van Domburg. Voldaan is aan den wensch: een graf op een zonnige plaats bij een op- komenden boom. Mr. F. M. Wilbrenninck, ambtenaar van het O. M., sprak woorden van hartelijken dank voor den collegialen en vriendschappe- lijken omgang van den overledene. Ten slotte dankte de vader voor de bewezen eer. GEPROMOVEERD. De heer Dr. E. J. O. Wiebols alhier, schrij- ver van het gister aangekondigde werkje over een onderzoek naar de wederzijdsche rechten (ontbinding, schadevergoeding, zuivering) in de theoiie zoowel als in de practijk van de standaard contracten en die met een ga- rantiebeding, deelt ons mede, dat hij 26 juni j.l. op dit werk gepromoveerd is tot doctor in de handelswetenschap aan de Handels- hoogeschool te Rotterdam. MARINE-PENSIOENEN. De minister van Marine brengt ter kennis van belanghebbenden, dat de uitbetaling der tijdelijke en voorloopige pensioenen van het departement van marine voortaan niet meer door de Rijksbetaalmeesters of ontvangers der directe belastingen geschiedt, doch, na opzending van de attestatie de vita aan ge- noemd departement (afdeeling comptabiliteit) door toezending van een postcheque. Belanghebbenden wordt er op gewezen, bij inzending van de attestatie de vita aan het departement van marine eene nauwkeurige opgave van woonplaats toe te voegen. RECHTERLIJKE UITSPRAKEN. De rechtbank te's Gravenhage heeft gis- teren J. L. C. in Den Haag waker bij bouw- werken, die op een bouwwerk aan de Van den Parrestraat een jongetje met een hijsch- toestel naar boven heeft geheschen, hoewel hij met de werking van het toestel absoiuut onbe- kend was, ten gevolge van welke onbekend- heid bekl. het toestel zootianig behandelde, dat de staaldraad, waaraan het was beves- tigd, doorbrak en de jongen van een hoogte van 9 M. naar beneden viel en een been brak schuldig verklaard aan het veroorzaken van zwaar lichamelijk letsel door schuld en des- wege veroordeeld tot 14 dagen hechtenis, ech- ter voorwaardelijk met een proeftijd van 3 jaar. Verder heeft de rechtbank den 35-jarigen stoker L. W. D. uit Delft, gedetineerd, die op het terrein van het St. jorisgasthuis te Delft een verpleegster 'heeft aangegrepen en haar de keel dicht geknepen, in de meeniug, dat zij zijn vroegere verloofde was, die hij van plan was van het leven te berooven, schuldig verklaard aan poging tot doodslag en veroor deeld tot 4 jaar gevangenisstraf. MEVROUW MANN'S PENSIOEN INGETROKKEN. Mevrouw Theo Mann-Bouwmeester heeft gister, naar de Telg. meldt, van de Kt>n. Ver- eeniging „Het Nedeiiandsch Tooneel" ecu brief gekregen, waarin haar wordt' medege deeld, dat haar pensioen, dat zij vijf ja genoten heeft, met ingang van 1 Juli wpn inge trok ken. De bedoelde brief luidt als volgt: Zeer geaclitc mevrouw, Toen de Kon. Vereeniging ,.Het Neder- landsch Tooneel" u op 21 December 1920 een pensioen van 4000 per jaar aanbood, i- '•-? ter's Zal f verdrijff oiiiiTfefaabFSre kwcilingen van aambeien en gaat ontsteking tegen. inderdaad een probaat geneesmidd-el. Per doos 1.75, per tube 1— inoest zij daarbij het voorbehoud maken, dat zij zulks slechts zou doen, zoolang haar fi- nancieele toestand het haar zou veroorloven Het zal u, na hetgeen in de laatste jaren omtrent de lotgevallen van de Kon. Vereeni ging is bekend geworden, niet verwonderen te vernemen, dat de financieele toestand thans zeer ongunstig is, te meer omdat het besluit, dat direcie en commissarissen noodgedwon- gen hebben moeten nemen, om voor 't vol- gende seizoen geen gezelschap te vormen, een zeer belangrijke vermindering van t' subsidie van H. M. de Koningin ten gevolge heeft gehad en dit subsidie thans amper voldoende is, om de noodzakelijkste en onvermijdelijke uitgaven te bestrijden. Onder deze omstandigheden zien de com missarissen van de Kon. Ver. „Het Nedei iandsch Tooneel" zich tot hun groot ieedwe zen genoodzaakt, u mede te deelen, dat zij niet meer in staat is, u na 1 Juli a.s. verder uit te betalen. De moeilijkheid, waarmede deze uitbetaling den laatsten tijd gepaard ging, is thans tot oninogelijkheid geworden. Indien voor de Kon. Vereeniging ooit we- der betere tijden mochten- aanbreken, zullen wij kunnen overwegen in hoeverre wij de betaling van een toelage weder kunnen op- vatten- Inmiddels verblijven wij met de meeste lioogachting, De commissarissen van dc Kon. ''er. „Het Ned. Tooneel", de Secretaris. AUTO IN EEN SLOOT. Maand'agavond is bij 's Heer Arertdskerke een autobus in een sloot gereden. Vier passa- giers werden vrij ernstig verwond, 3 hunner, een inwoner van Middelburg, een van Vlis- singen en een Duitsch meisjc moesten naar het gasthuis te Middelburg worden ver- voerd en de vierde, een inwoner uit Vlissin- gen, werd naar het gasthuis te Goes overge- bracht. De politie stelt een onderzoek in naar de oorzaak van de aanrijding in. De Ford-auto van den heer G., die de ver- moedelijke oorzak is van het ongeluk, is in beslag genomen. HET ONGELUK BIJ EMPEL. Volgens een tweede bericht over hot onge luk bij het grensstation Em-pel, waar, als ge meld, een auto, waarin zeven personen za- ten, door een sneltrein, van Emmerik geko- men, is gegrepen, zijn er van de inzittenden vier gt-docd en zijn de overige drie zwaar gewond. DE HAVENARBEIDSRESERVE. Naar .,Het Volk" uit Amsterdam verneemt, heeft de Scheepvaartvereeniging Noord be- sloten tot- opheffin-g van de Havenarbeids- reserve. De directeur, de heer Wessels, zou worden gepensionneerd en voor de overige employe's zou een plaats worden gezocht.. EEN JEUGDIG POLIT1CIJS. Naar het „Vad." meldt is een leerling van de lste klasse van het lvceum in den Haag, een afstammeling van een bekende liberate familie, voor drie dagen van de. school ver- wijderd, omdat hij een biljet ter aanbeveling van den Vrijheidsbond aan een muur van zijn lokaal had bevestigd en zich niet ters'ond had bekend gemaakt als de dader. KORTE BERICHTEN. Het driejarig zoontje van den visscher K. H. Poepjes te D-elfstrahuizen is gisteren onder een melk-auto geraakt. In ernstigen toestand is het jongetje naar hot ziekenhuis te Heerenveen vervoerd. Te Maasniel zijn gisteren huis met stal ling en bakkerij- van J. Gabriels afgebrand. Verzekering dekt de schade. Uit een kerk aan de N. Keizersgracht te Amsterdam zijn twee zilveren siertorens van een wetsrol en een zilveren handwijzer ter waarde van 400 ontvreemd. zorgd. Het blad neemt in nette afwerking toe. Marktberiehten Z A AND AM, 29 Juni 1925. Veilingveree- niging „de Zaanstreek." Komkommers 618 ot. per st-uk, Andijvie f 1.50-—7*1.95 per last, Pieterselie 5—10 ct. per bos, Peen 20—25 ct. per bos, Kool I 3034 ct. per stink, SI a 80—100 ct. per kist, Tuinboonen 1.45—/ 1.75 per kist, Bloemkool II 2428 ct. per stuk, Tomatem 30 et. per pond, Postelein 1.50—/ 1.95 per kleine kist, Uien 634—9 ct. per bos, Bloemkool III 113415 ct. per stuk, Kersen 26—28 ct. p. p., Citroenen 3.50 per 100, Slaboonen 4446 ct. per pond. WARMENHUIZEN, 30 Juni 1925. Schotsche Mui-zen 8—/ 10.30, Drielin- gen 4.80—/ 5.70. Aanvoer: 43400 K.G. Aardappelen. NOORDSCHARWOUDE, 30 Juni. 254700 K.G. Aardappelen: Schotsche Muizen 8.6010, Drielingen 5.40— 6.10, 30 K.G. Zilveruien: Zilver-nep 19, 834 K.G. Peulen 25, alles per 100 K G., 275 stuks Bloemkool 20.20—/ 27.50 per 100 stuks. BOVENKARSPEL „de Tuinbouw", 29 Juni '25. Heden besteedde men voor: Bloem kool I f 21.80—/ 39.80, II 9 8017.90.- Ill 4.10—/ 6.70. Aar'dappelen: Ninetyfold 3.40—/ 3.8.6, kleine 1.10—/ 1.50, Kok- sianen 3.703.S5, kleine 1—/ 1.40, Schotsche muizen 4.20—/ 5.10, kleine f 1.203.20, Ideaal 3.90-/ 4.50, klei ne 1.202.90. Aanvoer 24186 balen. ZWAAG, 30 Juni. Veiling Bangert en Omstreken. Aardappelen voor den handel 4.204.25, voor consumptie 4.90 per baal, Slaboonen 38—/ 39, Snijboonen 3640, Peulen 25—./ 30, Bloemkool 2025, Aardbeien- 14—20 cent. PURMEREND, 30 Juni. ..Afslagvereeni- ging Beemster, Purmerend eri Omstreken." Aardappelen 2.202.54 per zak (25 K.G.), kleine aardappelen 1.792.13 per zak (25 K.G.). Slaboonen 12.30 per zak (15 K.Gt), Snijboonen f 9.3010.50 per zak (15 K.G.)," Tuinboonen 0.95— 1.10 per zak (15 K.G.). Peulen 19 50— 26.10 per zak (50 K.G.), Doperwten f 11.70—/ 14.90 per zak (50 K.G.), Roode Aalbessen 0.53 -/ 0.56 per K.G, Klap- bessen 2.752.85 per 10 K.G Aard- bezifn 0.20—0.57 per K.G., Bloemkool 15—/ 27 per 100, Sla S 2.60 per ICO kr., Rabarber 10—/ 12.30 per 100 bos'. Wor- telen f 6.30—/ 12.80 per 100 bos, Prei f 3.40—/ 3.90 per 100 bos. bedaart spoedig door gebruik van een paar Mijnhardt's Hooi'dpjjntabletten. Buisje 60 ct. HISTORISCHE ANECDOTEN. Gravin Martel de Janville, onder haar pseudoniem „Gyp" een zeer bekende Parij- sche schrijfster, wist zeer handig op liefda- digheidsfeesten de menschen het geld uit den zak te kloppen. Op een weldadigheidsbazag had zij eens een tentje, waar ze de gebruike- lijke snuisterijen te koop aanbood. Een lid van de Parijsche familie Rothschild kwam naar haar toe. Onderzoekend liet -hij zijn oogen over de uitgestalde vcorwerpen gaan, doch hij nam geen besluit. Tenslotte ?ei hij tegen de gravin: Het spijt me, ik zou graag iets van u koopen, maar ik vind niets, dat ik kan gebruiken. Weet u wat? Geef inij uw monogram, ik zal het naar behooren be talen. Vlug ging de slimme schrijfster zitten en schreef op een blad papier: „Duizend francs van baron Rotschild voor liefdadige doelein- den ontvangen. Gyp." Glimlachend las de geldman de kwitantie en gaf de dame met een beleefde buiging een cheque van duizend Professor Pettenkofer, de groote schei- kundige, leecl sterk aan de spreekwoordelijke professorale verstrooidheid.Zijn familie stak voortdurend de draak met hem, omdat hij haast nooit zijn parapluie mee naar huis bracht. Daarom was hij bijzonder trotsch, toen hij eens van een reis naar Engeland zijn parapluie goed en wel op het vasteland terug had gebracht. Zegevierend seinde hij uit Augsburg naar huis: Ik en mijn para pluie komen zoo en zoo laat thuis. Toen hij echter zijn huis binnenkwam en het gelukkig geredde voorwerp aan zijn huisgenooten vol vreugde wilde toonen, be- merkte hij tot zijn schrik, dat zijn hand leeg was. Hij had zijn parapluie aan het \tele- graafkantoor te Augsburg laten staan. TJjdschriftea. Noord-Holland in Woord en Beeld. opent met een duidelijk portret van uitgeest's nieuwen burgemeester de nheer J. M. van Roosmalen. Voorts eenige kieken van zijn in- stalaltie. Mooie o ver zich te 1 i j ke foto's van de zangersfeesten te Alkmaar en Zuidscharwou- de en van de begrafenis van ds. de Pree vul- len o.a. verder het nummer. Zeetijdingeu. STOOMVAARTLIJNEN. STOGMVAART-MIJ. NEDERLAND. Bali (thuisr.) 30 juni v. Padang. Bengkalis (thuisr.) 28 Juni v. Singapore. Jan Pietcrsz. Coen (uitr30 juni ie Genua, Rondo (thuisr.) 30 Juni v. Marseille. Soemba 30 Juni v. Amst. te Batavia. Vondel (thuisr.) arr. 30 Juni te Genua. Nias (thuisr.) 30 Juni v. Port Said. KON. NED! STOOMBOOT-MIJ. Adonis 29 ujni v. Sebcnico n. Amsterdam Aurora 29 Juni v. Amst. te Alexandrie. Clio 29 Juni v. Genua te Livorno- Euterpe 29 Juni v. Sanfandcr te Oporto. Ganymedcs 28 Juni v. Amst. te Hamburg. Perseus 29 Jflni v. Amst. te Kopenhagen. Pluto 28 Juni v. Melilla te Alicantq, Rhea 29 Juni v Algiers n. Lissabon. Stella 29 Juni v. Cadix n, Ceata. Theseus 30 Juni v. Algiers te. Amsterdam Zeus 29 Juni v. Sebcnico n. Bari. MOLLAND-AMER1KA® L1JN. Bcemsterdijk 29 Juni v. Rotterd: te Phila delphia. DrCchterland 29 Juni v. dc N. Pacific te Li verpool. Edam, v. Rott. n N.-Orleans, 28 Juni te Tampico. Volendam 30 Juni v. New-York te Rotter- clam. HOLE AN D-AFRIK A LIJN. Klipfontein 29 juni v. East-Londen n. Pori Natal. Meliskerk 29 Juni v. Hamburg te Antwer- pen. Mijkerk (thuisr.) 29 Juni te Port Soedan. Randfontein (thuisr.) 29 juni te Antwerpen Boeroe 28 Juni v. Zanzibar n. Tanga. HOLLAND-OOST-AZIe LIJN. Gemma (uitr.) 29 Juni te Port Said. HOLLAND-WEST-AFRIKA LIJN. Albireo 27 Juni v. Lagos n. Kotonow. Scheldestroom (uitr.) 29 Juni te Dakar. Reggestroonr (thuisr.) 28 Juni x. Dakar. HOLLAND BRITSCH INDIE LIJN Kieldrecht (thuisr.) 2S juni te Coconada Vechtdijk (uitr.) 2S Juni te Rangoon. "KON. WEST 1ND. MAILD. Carna 29 Juni v. West-Indie te New York. Hector 29 Juni v. Valparaiso te Mexillones Merope 26 Juni v. New York n. Port au Prince. Van Rensselaer 28 Juni v. Amst. te Hamb ROTTERD LLOYD. Kedoe 30 Juni v. Hamburg n. Newcastle. Slamat (uitr.) 29 Juni v. Port Said. Kawi (thuisr.) 29 Juni v. Sabang. Sitoebondo 30 Juni v. Rot. n. Hamburg. EMZETCO LIJN. Jonge Anthonie 30 Juni v. Valencia te Gra- vesend. JAVA CHINA JAPAN LIJN. Tjikembang 28 Juni v. Shanghai n. Batavia. Tjikini 30 "juni v. Batavia te Shanghai. Tjisalak 29 Juni v. Shanghai te Batavia. JAVA NEW YORK LIJN. Sembilan,. v. Java n. New York, 29 Juni v. Oran. Blitar v. Java n. New-York 29 Juni te Bos ton. - KON. HOLL. LLOYD. Gaasterland 28 Juni v. Punta Afenas n. Co- ronel. ROTTERD. ZUID AMERIKA LIJN. Aludra 30 Juni v. B.-Ayres te Rott. (verb.) STOOMV. MIJ. OCEAAN. CalcHas v. 'Japan n. Rott 28 Juni te Grave- send. Troilus v. Japan n. Rott., 28 Juni v. Dairen. Laertes, v. Amst. n. Batavia, 28 Juni te Be- lawan. Rhexenor v. Japan n. Rott., 29 Juni v. port Said. - - vooral Puddinqen spLj^en Zrr ic~ vciuc

Alkmaarsche Courant | 1925 | | pagina 6