Purol geneest en verfraait de HuicL Beurs ntroie. Buitenland Marktbericliteu Tele$rammen Tan heden. Stadnieuws Opgave van Noordhoilandsch Laudbonwcredlet. HET ACCOUNTANTSKANTOOR van S. J. A. KEESOM. HINDER WET. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van ALKMAAR brengen ter algemeene ken- nis dafc zij bij bun besluit van heden vergun- ning hebben verleend aan de maatschappij tot detailverkoop van petroleum „De Auto- maat" te 's-Gravenhage, tat het oprichten van een ondergrondsche benzinebewaarplaats op het statiaiisemiplacement der Nederland- sche Spoorwegen afhier. Alkmaar, 1 Juli 1925. Burgemeester en Wethouders voornoemd, WENDELAAR, Burgemeester. A. KOELMA, Secretaris. DISTRIBUTIE-NAWEEeN TE VUREN. de raadsvergadering te Vuren vroeg de Hooijkaas (s, d.) inlichtingen betreffen- een knipmes uit zijn zak nam en daarmede zijn vroegere verloofde verschillende ernstige sneden aan het gelaat en in den hals toe- bracht. De vrouw zakte door groot bloedver- lies in elkaar en moest door aen Geneeskun- digen Dienst naar het. ziekenhuis aan den Coolisngel vervoerd worden. Het bleek daar, dat de verwondingen niet levensgevaariijk waren. D dader werd door burgers naar het naastbijzijnde politiebureau geleid, waar hij, zij het dan ook gedwongen, zelf aangifte deed van den moordaanslag. Hij is voorloo- pig achter slot en grendel gezet. In de liefer dc het adres dat B. en W. was toegezonden door den direcieur van het Levensmiddelen- bedrijf tijdens de mobilisatie, waarin deze me- dedeelde, dat er volgens zijn boeken een winst van 323.97 moest zijn, welk bedrag echter niet aanwezig is. Bij vergelijking van het kasboek bleek, dat een aantal bladen uit dat boek gescheurd waren. De heer Hooijkaas, al- dus „Het Volk", bracht een en ander in ver- band met het bezoek van de beide zusters van wijlen burgemeester De Bruijn aan het raadhuis, die in het bezit waren van den sleutel der gemeente-brandkast. Zij hebben op het raadhuis, tijdens de afwezigheid van /den loco-burgemeester, de kast geopend en stukken er uit genomen. De verantwoording van het levensmiddelenbedrijf heeft indertijd plaats gehad; dit en een gevoel van pieteit tegenover de familie De Bruijn was aanlei- ding voor den loco-burgemeester om een voorstel in te dienen, de zaak met een sisser af te laten loopen. Het voorstel werd met 4 tegen 3 stemmen aangenomen. Volgens loco- burgemeester v. d. Glessen behoeft een be zoek aan het raadhuis van genoemde dames niet vreemd gevonden te worden, want haar broer was ook secretaris-penningmeester van den polder Vuren, en de stukken daarvan be- vonden ^ich ook in de brandkast. EEN LOUDSPEAKER, DIE NIET VOL- DEED. Men schrijft uit Rotterdam aan de Telg.: De loudspeaker, die Zondagmiddag bij de redevoeringen op het Schuttersveld zulke goede diensten bewees, was gisteravond opge- steld op het Beursplein, om den uitslag aer verkiezingen aan <je, naar nieuws begeerige Rotterdammers mee te deelen. Vandaar dat een, niet te schatien menschenmassa in dichte drommen stond-bij de Beurs en omgeving. Doch proefondervindelijk is aangetoond, dat de loudspeaker, zelfs een van enorme volumi- neusche kwaliteiteri, zooals het gevaarte, dat hier aan het woord was, voor het mededeelen van een verkiezing volgens de evenredige ver- tegenvvoordiging niet het gewenschte resul taat bereikt. Wat heeft de menlgte aan, het on- samenhangend geroep van tabellen en cijfers! De oude beproefde methode, het aanplakken met enonne cijfers met vergelijkende tabellen, zooals dat toegepast wordt door sommige groote bladen alnier, is daarom veel verkiese- Iijker. Met den loudspeaker wordt het, dat bleek duidelijk, zoowel in eigenlijken als fi- guurlijken zin „gezwam in de ruimte," waar het publiek geen enkel houvast aan heeft. Vandaar dat er vele wisselingen waren in de belangstelling op 'het plein, Velen zakten af naar de Groote Markt, waar de uitslag met vergelijkende tabellen werd bekend gemaakt Dat gaf den- „politiekers" onder de menigte stof voor ellenlange beschouwingen over de kansen hunuer favorieten. Waaruit blijkt, dat er soms een gebied is, waarop de vorderingen der techniek geen invloed hebben en het oude beproefde systeem de voorkeur verdient boven een nieuwigheid. HEX NED. TOONEEL EN MEVR. MANN. Het bericht over het intrekken van de jaar- lijksche toelage aan mevrouw Mann door den Raad van Commissarissen van het Ne- derlandsch Tooneel heeft veel belangstelling gewekt enveel verontwaardiging. Zoo wel uit Amsterdam als uit de provincie, z'lfs reeds uit Belgie ontving mevrouw Mann, blij- ken van svmpathie, zegt het Hbl. en van nicer dan een zijde werd haar telegrafisch gevraagd, welke maatregelen nu door al hare vereerders worden genomen. en wat er reed.-, wordt gedaan voor Theo Mann-Bouwmecser, onze nationale trots Haar zelve heeft het bericht, toen zij dat las„zoo getroffen, dat zij het niet kon geloo- ven. Zij was als netware verstard en maar een gedachte welde in haar op: „Dat kan nieinand mij aandoen! Dat kan Nederland niet op zijn geweten laden! Hoe kan Roy- aards mij h bout portant zoo iets laten Hre- ten! Als eonfrater!" Niet alleen de financieele klap was het, die haar zoo heeft getroffen, Misschien nog sterker de more.'c-. - 1 Mevrouw Mann heeft heel den dag be zoek gehad van belangstellenden Zij heeft ze alien te woord gesraan, maar de gedachte wil haar nog maar steeds niet loslaten, dat zij thans werd\uitgeschnkeld bij dc verplich- tingen, door de Kon. Vereeniging, dank zij de kon. sub^idie aanvaard, onderWelke ver- plichfingen toch in de eerste plaats moest ge- noteerd staan de toelage, aan'mevrouw Mann in 1921 toegckend, als is dan ook thans die stibsidie verminderd. LANDMACHT. Bij Kon. besluit van 23 Juni is aan kapi- tein R. 0. van Genneo, van -het 21ste regi ment infanterie, met ingang van 15 Juni, bp zijne aanvrage, zulks met de verplichting om ter beschikking te blijven, een eervdl ont- slag uit den militairen dienst verlcencl en is hij met ingang van 15 Juni j.l., benoemd en aangesteld, bij het reserve-personeel der land- macht, bij het wapen der infanterie, tot re- serve-kapitein, bij het regiment wiclrijders. MOORDAANSL AC IN EEN CaFE. In een cafe aan de CoolscheStraat tfi Rot terdam bevond ziji de J-l-jarige mej A. v. d. S. nit de Vondelstra'at. Deze had eenigen tijd omgang gehad met den 33-jarigen los werkman J. v. KLaatstgenoeinde ontmoette de juffrouw in het cafe en het duurde niet lang of een Svocrcleuwisseeling ontsto id Daaibii rnaakte v. K. zich zoo boos, dat hij HET VROyWELIJKE KIESRECHT IN BELGIe. De kwestie van het vrouwenkiesrecht voor de provinciale verkiezingen zal kinnenkort weder in de Kamer ter sprake moeten komen. Een aantal Katholieke afgevaardigden zal het desbetreffende voorstel indienen. Het pro gram der socialisten bevat het vrouwenkies recht, doch de Waalsche socialisten zijn hard- nekkige tegenstanders van deze wijziging. Dinsdagavond zijn de socialistische Ka- merleden bijeen-gekomen, ten einde de kwestie te bespreken. Na een zeer levendig debat is besloten, ieder vrij te laten, voor of tegen te stemmen. KORTE BERICHTE'N. Volgens de officieele opgave van het Britsche m'inisterie van arbeid waren er op 22 Juni 1, 299.700 werkloozen ingeschreven, d i. 19.330 meer dan de'vorige week en 285.914 meer dan in dezelfde week van het vorige jaar. EJit Riga wordt gemeld, dat aan boord van den Britschen lichten kruisei Cleopatra comnuinistische lectuur onder dc manschap- peij is verspreid door een Engelsch lid van de communistische internationale. Zij is te Moskou gedrukt en daarna aan boord ge- smokkeld. TIJDSCHRIFTEN. Het Juli-nummer van het Maandblad voor berechting en reclasseering van volwassenen en kinderen, onder hoofdredactie van Mi Muller, bevat een interessant artikel over het Jugendambt, den jugendrichter en de gevan- genissen te Hamburg. J. Henri Ledeboer schrijft over bijzondere voorwaarden in verband met drankmisbruik. Insider geeft beschouwingen van een ex- gevangene en verkaart het tegenwoordige strafsysteem althans te zijnen opzichte zonder eenig resultaat te zijn. Mevr. J. 1 van den Brandeler-Den Beer Poortugael schrijft in deze aflevering een interessant artikeltje, waarin zij bepleit, dai de gevangenen tenminste een deel van den dag met wgrk voor anderen te laten vullen. tenrijk is groot. Zij is lid geworden van de Sociaal-Democratische Partij. ALKMAARSCHE EXPORTVEILING. ALKMAAR, 1 Juli 1925. In de heden ge- houden veilingeu werd betaald voor: Bloem- kool le soort (per 100 st. 28—/ 38.70, 2e soort 20—/ 25, Wortelen per 100 bos 6.80—/ 11.50, Rabarber per 100 bos 8.30—/ 11.60, Aardappelen per 100 K.G. 7.60—/ 8.90, Drielingeni per 100 K G. 5.30—/ 7.50, Uien per 100 bos 3.30—/ 13.40, Slaboonen per 100 K.G. 90—/ 103, Aardbeien per 100 K.G. 35 tot 52, Andijvie per 100 stuks 2.80— 6.40, Doperwten per 100 K.G. 20—/ 29 Kropsla per 100 stuks 1.20—/ 4.20, Kom- kommers per 100 stuks 8.70—16.30, Pie- terselie per 100 bos 1.80—/ 3.90, Peulen per 100 K.G. 42—/ 55, Postelein per bak- je 0.500.69, Snijboonen per 100 K G. 82—/ 88, Spinazie per bakje 0.45— 0.85, Selderie per 100 bos 4.70—/ 8.40, Tuinboonen per 100 K.G. 6.30—/ 12.90, Roode bessen per 100 K.G. 44—/ 55. Aan- voer: 16000 bos Wortelen, 13000 stuks Bloemkool. SCHAGEN, 2 Juli 1925. Op de heden gehouden markt waren aangevoerd: 4 paar- den 250-/ 350, 8 stieren 150—/ 400, 13 geldekoeien (mag.) 225—/ 300, 45 idem (vette) 300—475, 15 kalfkoeien 300—/ 430, 30 nuchtere kalveren 16— 28, 14 schapen (mager-e) 25—/ 45, 198 idem (vette) 45—/ 51, 55 lammeren 26 tot 30, 35 varkens (mag.) 2640, 58 idem (vette) per K.G. 0.84—/ 0.92, 73 bigen 16—/ 25, 16 konijnen 0.15—/ 2, 121 kippen 1-/ 2\ Hanen 0.20—/ 1.50, 17 K.G. boter 22.30, Eierenveiling: 26261 st. kipeieren f 6 107.40. HOORN, 2 Juli Op de kaasmarkt wa'ren aanvoer en prijzen heden. als volgt: 12 sta- pels kleine fabriekskaas 56, 14 stapels ideine boerenkaas f 59, 5 stapels fabrieks- commisiekaas 59, 5 stapels boeren-commis- siekaas 55, totaal 36 stapels wegendfe 31869 -kilo. Handel goed. Gedeelttlijk gecorrigeerd. DE VREDESONDERHANDELINGEN AFGEBROKEN. LONDEN, 2 Juli. De „Daily Mail" meldt dat de vredesonderhandHingen tus- schen Abd-cl-Krim en den Spaanschen spe- cialen gemachtigde afgebroken zijn. In plaats van zijn eischen te matigen, nam Abd-el-Krim een nog "ecalcitranter hou- ding aan. Hij handhaafde zijn eisch be- treffende het erkennen van een onafhanke- lijken Riff-staat, omvattende verscheidene stammen, wier gebied thans nog bezet is door de Spaansche troepen. Wat de Fran- sche zone betreft, verkladrde hij zich te- vreden gesteld te achten met de annexafie van de Ouerjha-vallei. DE RUSSISCHE SCHULDEN MOSKOU, 2 Juli. Sokolnikoff, Volks- commissaris van financien, heeft een be- langrijke verklaring afgelegd met betrek- king tot de Russischev voor-oorlogschc schulden. In een rede voor de Financie'eie Conferentie over de mogelijkheid van bui- tenlandsche credieten zeide hij: „Hoewel ,wij alle schulden geannuleerd hebben, gaan wij voort te zoeken naar een mogelijke oplossing en regeling. Wij zijn bereid te onderhandelen. Wij zijn bereid ze- kere definitieve verplichtingen op ons te ne- men, welke wij tevens bereid zijn na te ko men, doch de voorwaarden van een regeling moeten in overeenstemming zijn met onze financieele draagkracht en ons zekere voordeelen bieden. Tot dusverre wilden on ze schuldeischers ons dwingen de schul den te betalen op voorwaarden die ons in slavernij zouden brengen. Wij zijn nimmer bereid clergelijke voorwaarden te aanvaar- den. De huidige internationale tcestand is niet zoo, dat Rusland gedwongen kan wor den onwaardige voorwaarden te aanvaar- den die gedicteercl worden door de groote mogendheden zooals bij de Conferentie van Genua en's Gravenhage. Rusland is bereid zich opofferingen te getroosten. De voorloopige Russische begrooting voor het komende jaar uiteenzettende zeide Sokolnjkoff voorts dat deze 3560 milliocn roebel zal bedragen dus ongeveer een billi- oen meer dan het vorig jaar. Hij schatte de inkomsten uit de directfe en indirecte belas- iingen op 1568 millioen roebel. Verwijzende naar de uitgaven zeide So kolnikoff dat de Russische regeering be sloten heeft de uitgaven voor de verdedi- ging van het land te verhoogen. „Dit geschiedt niet omdat wij oorlogsge- vaar vreezen, doch als goede eigenaren, wier cigendommen groeien, moeten wij de bewaking versterken". Tevens verklaarde Sokolnikoff dat de gouden tsernowitsch spoedig gebruikt zal worden voor den handel met de oostersche landen. Rusland heeft een passieve balans met Perzife, Afghanisten en China. De re- gee ling wcnscht gouden tsenowitsdi te gc bruiken in plaats van dollars en ponden DE KLEINDOCHTER VAN KEIZER FRANZ JOSEPH LID VAN DE S. D. A. P.! WEENEN, 2 Juli. De kleindochter van wijlen keizer Franz Joseph, prhises Eliza- •beth Windischgratz, zal in liet huwclijk treden met den Socialistischen afgevaai digde Cezok Bciublik, De verontwaardi ging in het aristocratischc xamp in Oos BURGERLIJKE STAND. GETROUWD Johannes I ioogland en Geertruida Marga- retha de Groot. Pieter Jansen en Maria Jager. GEBOREN; Wilhelm Petrus Heudrikus, z. van Bernard Engelbert Willers en Alicia Cathariua Ou- dejans. Marinus Johannes, z. van Antho- nius Hendric'us Johannes Jacobse en Caro lina Gerarda Maria Broers. Anna Wilhel- mina, d. van Hendrik Godefridus Jansen en Anna Backhausen. Jan Willem, z. van Jan Willem Gerhard ten Broeke en Gerritje aan het Rot. OVERLEDEN: Willempje de Groot, gehuwd met Jan Spaans, 50 jaar. RAADSVERGADERING. Het ligt in de bedoeling van den Burge meester tegen Doaderdag, den 9en Juli 1925 een Raadsvergadering te beleggen. E1ND-EXAMEN HOOGERE HANDELSSCHOOL. Geslaagd de dames: G. G. Doornbos te Schermer en M. Trijbetz en Joh. de Witt Hamer, beiden te Alkmaar, alsmede de heeren F. Bjoekstra te Alkmaar, S. H. Fuldauer te Bergen, C. van Ham, B. W. Jaspers, G. Ka per en W. j. Kerkmeer te Alkmaar, J. Kooij te Noordscharwoude, H. de Kruif te Heiloo, C. Kuiper te Velsen, J. de Nijs te Zu^dschar- woudfe, D. G. Oud te Purmerend, K. Oudes te Alkmaar, S. .F. Sant te Beverwijk, J. Schuijt te Alkmar en A. J. Sernee te Aker- sloot. Afgewezen twee candidaten. OPENSTELLING TELEGRAAF- KANTOOR. Eevenais gisteravond zal ook hedenavond' het telegraafkantoor weer tot 11 uur geopend zijn. U1TSTEL. Bij beschikking van den Minister van Oor- log, is aan den dienstplicht.ige J. C. Hes, uit deze Gemeente, uitstel verleend van den ver- plichten dienst in 1925. NAAR SCHOORL. Het was hedenmiddag tegen 12 uur a weer druk aan de Kanaalkade. Weder gin- gen er velc kinderen per groote salonboot van de Alkmaar Packet hun schoolfeest vie- ren met een boottocht naar Schoorl. Dezen keer waren het de kerlingen der R. K- Meis- jesschool. In optocht trokken de feestclijk uit- gedoste kinderen naar de aanlegplaats der boot, begeleid door de vroolijke tonen van het muziekgczelschap „St. Caecilia". Vele ou- ders en andere belangstellenden waren ge tuige van den feestclijken aftocht. net weer is weder even mooi als gister en eergister, zoodat ook deze groep feestgan gcrs zicli naar liartelust zal kunnen vcrma ken in Mooi-Schoorl. LICHTOP! Hedenavond voor rijwjelen en motorrijtui gen te 9,52 uur licht op. Voor rij- en andere voertuigen een half uur later. NA DE VERKIEZINGEN. Gisteravond, goed negen uur, hebben wij het gcdetailleerde overziclit van den uitsla. der verkiezing, voor zoover onze gemeente betreft, gebulletineerd. Men vmdt het heden weer in onze courant opgenomen en bij vergelijking met den thans bekend geworden officicclen uitslag bleek onze opgave doormat eukele oorspronkelijk ongeldig verklaarde biljetten later nog aamnerking werden genomen slcchts hier en daar ccn cnkele stem te vcrsclullcn. Die corrcctie is in het thans weer opgeno men overziclit aangebracht- Ter completcering van ons overziclit wil leu wij nog mclden, dat 136 Alkmaarsche kiczers elders gestcmd hebben en 150 kiezers uit andere gemeenten -verklaarden aan de te Alkmaar gehouden stemming te willen deel nemen. Uigebractit werden 13441 stemmen, waar van 439 van onwaarde waren, zoodat lict aantal geldige stemmen 13002 bedroeg. De sociaal-democraten zijn, zooals begrij pelijk is, over den vooruitgang met een dui- zcndtal stemmen buitengewoon in hun schik geweest. Met den heer Westerhof aan het hoofd, kwamen zij, de Internationale zingend, in optocht van den Dijk, waar zij in cafe „De Posthoorn" een verkiezingsbijeenkomst had- den gehouden. Van katholieke zijde werden, voor zoover ons bekend, gisteravond geen optochten meer gehouden. >Het stemmenaantal op de X. K. Staatspartij uitgebracht is dan ook, in vergelijking met 1922, niet vernieerderd en de partij zal, door het verlies van 322 stemmen aan de R. K. Volkspartij, ook wel ernstig gehandicapt zijn geworden. In ous eerstvofgend hoofdartikel zullen wij den uitslag der stcming aan een meer uit* voerig overzicht onderwerpen. Onze bulletins waren gisteravond in een oogenblik over de geheele stad verspreid. Honticrden verdrongen zich voor ons bu reau en de pers kon niet snel genocg wer- len om al de op vejkiezingsiiieuws belusten evreden te stellen. Dat in onderscheidene kringen de uitslag met zeer gemcngde gevoelens werd verno- men, laat zich licht begrijpen. HET NIEUWE SINT-ELISABET11- GESTICHT. Hedenmorgen 11 uur had aan de Van Everdingenstraat de eerste-steenlegging vlaats van het te bouwen nieuwe St. Elisa- rethgesticht. De opgaande kozijnen en liet gereed gekomen traswerk geven reeds een iu- druk van het grootsche gebouw voor zieken- verpleging, dat hier gesticht zal worden. In tegenwoorcligheid van de zusters, vele geestelijken, doctoren, het bestuur van de Hus-stichting, den voorzitter van den Raad van Arbeid en anderen werd de eerstc-steen- legging verricht door den heer J. L. M Dankelman, directeur van de Congre gate van Augustinessen te Delft, die aller- eerst een woord van welkom sprak tot de zusters, clarna het woord richtte tot rector 3oe!en, den architect, den heer Jan Stuijt, den hoofdopzichter, den heer Balvert, den aanne- mer, den heer Bum, en al diens medewer- :ers, waarna hij cen speciaal woord van wel kom sprak tot de geestelijken en de heeren doctoren. Welkom heette spr. ook het bestuur van dc Pius'-stichting, dat van den Raad van Arbeid en de pers. Ook alle genoodigden verwel- komde spreker. Hij herhaalde den wensch, bij het zilveren feest van het oude ziekenhuis naar voren gebracht, (fat n.l. de aanwezigen en de liunnen van het zieknhuis als patien- ten zoo weinig mogelijk gebruik behoeven te maken. Overgaande tot het wijden van den eersten steen, riep hij Gods zegen in voor het gebouw. Spr. hoopte, dat de verpleegden door Gods hulp naar ziel en lichaam verster- king in het nieuwe gebouw zullen vinden. Rector B o e 1 e n deelde mede, dat deken Ooms tot zijn grooten spijt verhinderd was de plfechtigheid bij te wonen. Spr. las hierna de oorkonde voor, die zou worden ingemet- seld. Deze oorkonde luidt als volgt: „In den naam des Vaders, des Zoons en des Heiligen Geestes. Amen. Op heden, den feestdag van Onze Lieve vrouwe, in het jaar des Heeren 1925, toen Z. H. Pius XI de Kerk Gods bestuurde en H. M. Wilhelmina Koningin der Nederlan- den was, toen Z. H., de HoogerEerw. Heer Monseigneur Callier den zetel van Haarlem innam, is van ait Sint-Elisabethgesticht de eerste stecn gelegd door den ZcerEerw. Heer Dankelman, directeur van de congregatie van Augustinessen te Delft, in tegenwoor- digheid van den ZcerEerw. Algemeenen Overste der Congregatie en de ZeerEerw. Moeder Overste van liet Ziekenhuis, den Eerw I leer J. Boelen, rector, den architect, den heer Jan Stuijt, den hoofdopzichter, den heer Balvert, den aannemer, den heer Buur en van vele belangstellenden, ten bewijze waarvan deze oorkonde is onderteekend. Alkmaar,'2 Juli 1925. Hierop had de onderteekening plaats. Aan de aanwezige doctoren werd gelegen- heid gegeven tot mede-onderteekening, Hiervan werd gebruik gemaakt door de doctoren Conijn, Pameijer,1 Straver, Schro der, Korteweg, Hoogeboom, van Kleeff, van Dam, Schlichting, van der Horst, Hoene- veld, Degenaar, Bruins en de Wilde. Ook de geestelijken pastoor Kok en pastoor Boetsen onderteekenden de oorkonde, hetgeen mede geschiedde door'de heeren Spruijt en Lobach. Het document werd hierna in een looden koker gedaan en in hardsteen gelegd. Op dezen hardsteen komt het volgende op- schrift voor: Me posuit R. a. D. J. I. F. Dankelman, director congregations Delfensis, rec. sor St. Augustine 11 Jtilii M C M XXV. Aan hen, die dit wenschten, werd hierna gelegenheid gegeven een steen na den eer sten steen te leggen, waarna in het oude zie kenhuis den genoodigden ververschingea werden aangeboden. yari 2 Juli 1925, (Outvaugeu per draadlooze telefoon). Koers van heden te Vorige Koers. evu 45V, pl.n. 1.38 pl.ni, !.4S j)!.m. 2.- »Ut,2,IS ACHTER DE WAAG. TEL. 152. - LEERAAR M.O. BOEKHOUDEN STAATSLEEN1NGEN. 6 Nederl. 1923 A. s 1010 BANK4NSTELLINGEN. Kol. Bank Indische Bank Handel Mpij Cert. v. 1000 Resc. INDUSTR. OND. BiNNENL. Centr. Suiker Aand. Fumess=Stokvis Aand. Idem 7 Oblig Jurgens Gew. Aand,. A. i B. C. i Philips Gloeilampen Nieuwe INDUSTR. OND. BU1TENL. Anaconda Steel comm CULTUUR MAATSCH. H. V. A Java Cultuur Bodjong i Cult. Vorstenl Dito actions Compania Poerworedjo PETROLEUM. Orion Dordtsche Petr. Gee. I loll. Olie Kon. Petr RUBBERS. Amsterd. RubbeV Nederl. Rubber Intercontin Rubber Bandar Rubber Koloniale Rubber Deli Bat. Rubber. Serbadjadi Silau Wai Sum Rubber SCHEEPVAARTEN. Oude Vaart Gem Scheepvaart Unic Stoomvaart Mij. Nedcrlr.nd l-Ioll. Lloyd Idem 7 afgest. Paketvaart Oude Boot Holl. Stoomboot Niev, Goudriaan SCliEEPVAART BUITENL. Marine eomm. Marine pref. TABAKXEN. Oude Deli Senembah Deli Batavia Bcsoeki AMERIKA. Southern Rails Union Pacific Eig. 103i/s 100it 170 Vs 14SA 1283/4 1277/, 116 *Vi« 17i/t 1023/4 86 633/4 803/4 440 427 797/, 115V, 575 3051/, 157 1481), 140 10'Ai 1243/4 3621/, 1403/4 386i/, 253 141/s 1711/, 1693/4 272 1413/4 215 618/4 481/4 142 147 1-651/4 50 IS?/, 86. 9SA 34'/i« 3628*4 4028/4 331 287 968/4 1411h 169-1-70 1401,4 130 1291/4 1^21/, 4401,, 427 493 ,3U0 1488/4 145 101/, 146 3841/, 253 148 V, 216 142 146 166 501/, Qi/, 331/, 364 405 335-6 97 141V, 100 169*701 140I/, 130 129—1/5 102i/a 873/4 85i/, 440 430 80 495,-2 300- 1483/4 145 1233/4 3841 -6 251 i 4 14»/, 129*—* 1021/, 4861/, 1423/4 149 1661/, 55 183/4 364-5 404*6 335-6 384-5 251-1/, 143/8 107- 275- 1431/, 166 551/4 19 1770 139*_|. HO?/, 116 485 124* J 252 173-5 166 55 V, 19 Q6 331/4 304—1 408-9 PRGLONQATIE vorige koeri 2* pCt., heden 2* pCt WfiSfiLKOERSEN AMSTERDAM. Louden Berlijn Parijs Brussel Bazel Weenen p. Sch. Kopeuhagen Stockholm Christinia "New. York Italie - Vorige koers 12.137% 59.42 11,17 11.12 48.521 10035.121/, 50.20 67.— 44.45 NIET OmClEEL. j 2.497/h S.40 Koers op heden. Off.noteering 12.14 59.42 11.40 11.30 48.47 V, 35.15 51.30 67.- 45.40 2,495-59 8.49

Alkmaarsche Courant | 1925 | | pagina 2