UP TERDOOD VFROORD EE! TNO UER DRIE DEUTSCHE „STUDENTEN". Het bestuur van de „Deulsche Studenten- schaft" heeft aan de rijkstegeering cen schrijven gezonden, waarip een zeer scherp protest tegen de terdoodveroordeeling der drie Duitsche studenten te Moskou wordt uitgesproken. Tevens wordt aangedrongen op regeeringsbemiddeling om deze veroor- deeldeti aan hum recht te helpen. (De regeering heeft reeds de vorige week stappen te Moskou gedaan). DE ZOMERTIJD IN ENGELAND Eenige verrassing verwekte gister in het Britsche Lagerhuis de mededeeiing van den premier Baldwin, dat hij hoopte den 17en juli beschikbaar te kunnen stellen voor de debatten over de wet inzake den zomer- tijd. Men had namelijk algemeen aangeno- men, dat de regeering de wet had1 opgege- ven, wegens de sterke oppositie uit land- bouwkringen. KOR-TE BERICHTEN. De laatste volkstelling komt voor het Duitsche rijk tot een zielental van 63/11 mil- lioen. Gister zijn wegens looneischen vrijwel alle arbeiders in het kolenbedrijf te Berlijn tot staking overgegaan. Zij verlangen 20 pet. loonsverhooging. De Britsche minister, van kolonien Amery deelde in het Lagerhuis mede, dat het aantai vorderingen van lersche onderdanen wegens beschadigde eigendommen 37.000 bedroeg en dat tot Juni 6.181.000 pond was toegestaan. Bij een distorting in de mijn „Concor- dia" te'Hindenburg in Opper-Silezie zijn 2 mijnwerkers gedood en 1 levensgevaarlijk ge- wond. In het kolenbekken van Ostrau-Kar win (Tsjecho-Slowakije) zijn den laatsten tijd 0400 arbeiders ontslagen, terwijl nog aan 3000'anderen eveneens de dienst zal worden opgezegd. De toestand is gespannen^ con flicten zijn niet buitengesloten. Zondag is te Warschau de negende al- gemeene vergadering van den bond van Vol- kenbondsvereenigingen geopend. De parlementaire secretaris van het Emgelsche departement voor den overzee sclien handel deelde in het Lagerhuis mede. dat de invoer uit Rusland 20 millioen pond en de Britsche uitvoer naar Rusland 4 milli oen bedroeg. De wederuitvoer naar Ruslant bedroeg meer dan 7 millioen pond. Het internationaal congres van christe- lijke mijnwerkers is gister te Geneve bijeen aekomen onder voorzitterschap van het Duit 'sche Rijksdaglid Imbusch. Er zijn afgevaar digden aanwezig uit acht landen, vertegen woordigende 400.000 leden. De geneeskundige school van het Midc lesex ziekenhuis te Londen heeft 20.000 pd sterling ontvangen van iemand te Hull voor de oprichting van, een instituut voor onder- zoekingen naar de inrjehting, de funtie eii de ziekten van oor, neus en keel. De krijgsraad te Wrantka (Bulgarijej heeft acht communistische advocaten ter dood en 14 andere communisten tot totaal 13 jaar tuchtliuisstraf vercordeeld. Verder wer den boeten opgelegd. Volgens berichten uit Belgrade zal de nieuwe Grieksche regeering in den diploma- tieken dienstgroote veranderingen brengen. De Grieksche gezant te Belgrado gaat naar Berlijn, en die te Berlijn gaat naar Belgrado Andere gezanten komen naar Athene terug. Zooals de nat.-dem. „Narodni Lisii"' uit Belgrado verneemt, zal jiinnenkort, vcr- moedelijk nog in Juli. te Boekarest.een mili- taire conferenlie der Kleine Entente-staten worden geopend. In de buurt van Mil aan is Zaterdag een automobiel van de gasmaatschappij door roovers overvallen. Zij maakten 164.000 lire buit, die voor het uitbetaien van de loonen bestemd waren. Op het Engelsche gezantschap te Pa- rijs heeft de burgemeester van Manchester vergezeld door twee gemeenteraadsleden, Maarschalk Foch het besluit van den raad overhandigd, waarbij hij tot eereburger dier stad is benoemd. De Belgische financieele missie naar Amerika zal bestaan uit Theunis, Frauc.qui, Hantain en Gather. Zij zal 29 Juli scheep gaan. In een bosch nabij Stolp in Pommeren is bij een duel oud-luitenant Pohl doodge- schoten'. Zijn tegenstander en alien die bij het tweegevecht tegenwoordig waren, zullen worden vervolgd, Het lijk is in beslag geno- men. waaniaar me! hunker end ve~rlahgen fn alle lagen der bevolking wordt uitgezien. H.M. de Koningin is, alvorens een kabi- netsformateur aan te wijzen, thans, gelijk men weet, begonnen, met aan eenige leidende oersonen van verschillende partijen naar turn inzichten te vragen. Voor de S. D. A. P. was het mr. Troelstra, ie tot dusverre op Het Loo werd ontboden. Wie zal nu, vraagt „De Tijd", mr. Troelstra opvolgen? Er zijn enkele namen genoemd: Stenhuis, Albarda en Schaper, maar door on- derlinge verdeeldheid schijnt men geen keuze te kunnen doen, zoodat, zegt het blad, het leidcrschap in de S.D.AP. nog steeds vacant 1S- De heer Wibaut, die door de sociaal-demo- craten als toekomstige kabinetsformateur bij een rechtsche nederlaag werd op den voor- grond gesteld, heeft j.l. Zaterdag in een feest- vergadering gezegd, dat hij „niet behoort tot den rang en den "stand van hen, die adviezen aan de Kroon geven". Het zal dus niet de leer Wibaut zijn. De „Tijd" besluit dan: „Het wordt eindelijk tijd, dat de S.D.A.P- sche Tweede Kamerfractie met bekwamen spoed een opvolger van den afgetreden lei- der aanwijst. Anders zullen wij het ietwat zonderling feit beleven, dat H.M. de Konin gin zelf uit de vele candidaten voor het lei- derschap een keuze doet. Zoodat de leider de- zer republikeinsche en revolutionnaire partij bij Koninklijke boodschap zou worden be noemd." GemeMKd Nieiiws DE KABINETSCRIS1S. Naar wij vernemen, zegt de Telg. is in ver- band met dq kabinetscrisis tegen heden mr I Schokking, -voorzitter van de Chi'istelijk Historische Kamerfractie, bij H. M. de Konin gin ontboden. Hoewel de heer Schokking wegens zijn ziekte nog niet uit is geweesi. is zijn gezond- heid zoodanig verbeterd, dat hij reeds in den tuin van zijn vvoning heeft kunnen wandelen. Vandaag zal de heer Schokking dus voor het eerst na zijn langdurige ziekte zijn woon- plaats verlaten. Om zicli zoo min mogelijk te vermoeien, zal hij zich per auto van Leiden naar Den Haag begeven. „De Nederlahder", het hoofdorgaan van de Chr. Hist. Unie, de kabinetscrisis bespre- kende, vangt in een artikel aan met een op- somming van hetgeen het afgetreden kabinet in zijn zevenjarig bestaan tot stand wist te brengen. Vervolgens schrijft het blad: De constitutioneele regeerinesvorm eischt de vorming van een Kabinet, dat eenerzijds dec Konirvg krachtig steunt in het volbvengen zijner roeping en dat zelf wederom steun vi'ndt in een meerderheid in het Parlcment, Onmogelijkheid tot het vervullen van diea eisch zou op den duur de grondslagen van onzen constitutioneel-monarchalen rcgee ringsvorm aantasten. Indien alle politieke partijen, welke dezen regeeringsvorm dankbaar waardeeren als de zegenrijke vrucht onzer historische volksont- wikkeling, toonen hare verantwoordelijkhei:! te beseffen hetzij als regeeringspartij, het- zij als loyale oppositie,"dan moet het moge lijk zijn voor deze inderdaad-mceilijke crisis een oplossing te vinden, die, bij aanvaarding der onnpskenbare beteekenis van den verkie- zingsuitslag, voor ons volk zal openen :ie nieuw.e perlode van vrede, welvaart en recht, Het spel is begonnen, schrijft het Hbld. Nauwelijks was de uitslag der Kamerverkie- zingen volledig bek'end, of het bjricht kwam van het pmtslag, aangeboden door het kabi net aan de Koningin. Eenigszins opmerke- lijk in dit bericht was de mededeeiing, dat het kabinet zijn ontslag reeds op 29 Juni heeft aangeboden, dat is dus voor de verkiezingen. Wil dit zeggen, dat het kabinet in zijn meerderheid „voor*de eer" heeft willen be- danken, hoe ook de uitslag der verkiezingen zou zijn? Sommige blatjen komen al met mededee- lin-gen, dat verschillende leden van het kabi net geen nieuwe portefeuille meer willen aanvaarden. Dat wisten we al lang van de heeren Van Swaay, Aalberse ep De Visser. Den eerst- genoemde is de kennismaking met de Ka- mers van achter de groenc tafel niet meege- vallen, (wat verscheidene Kamerleden we- derkeerig te zijnen opzichtc hebben gezegd) En de heeren Aalberse en De Visser hebben bij de voorlaatste kabinetscrisis al wanhopi- ge pogingen gedaan om weg te komen. Van, held en weten we dus sedert lang, dat zij in een nieuw kabinet geen zitting meer zullen nemen. Van andere ministers hebben we dat nooit gehoord. Men zegt ook in de residen tie, dat minister De Graaff zich niet meer be schikbaar wil stellen, maar wij hebben daar- van in de omgeving van den minister nooit hooren reppen. Integendeel hebben wij steeds den indruk gehad, dat deze minster wel bereid zou zijn wederom op te treden. Daarmede is natuurlijk niet gezegd, dat wij hem in het najaar stellig weer in de Kamer zullen terugzien. Dat hangt er heelemaal van af, of de nieuwe premier hem zou willen aanvaarden uit de erfenis van het oude Ka binet. De nieuwe premier? „Het Volk" weet te berichten, dat „het streven van een deel der Roomsche Kamerfractie om den heer Koolen minister-president te maken op verzet stuit bij den heer Ritys de Beerenbrouck, die zelf minister-president zou willen blijven" Dat de heer Koolch reeds lang als premier genoemd wordt, is bekend en begrijpelijk. Tijdens de Vlootwet-crisis heeft de Koningin h-em reeds tweemaal met een opdracht belast. Maar dat de heer Ruys de Beerenbrouck minister-pre- sidctn blijven wil, hebben wij nog niet ge hoord. Wij hebben veeleer den indruk, dat t hem daarom niet rechtstreeks te doen is, clocli dat hij zich, indien wederom cen beroep op hem als minister, dus niet als premier, zou worden gedaan, zich zeker weder ter beschik- king stellen zou. Deze indruk wordt eenigs zins versterkt door het feit, dat, ioen een journalist dezer dagen den premier vrceg eens met hem te mogen praten, wanneer hij nu heusch uit het torentje aan den Hofvijver vcrdween, de heer Ruys. zijn schouders op halend, de haiiden opheffend (men kent dat gebaar van hem uit het parlementaire deb?.') uitriep: .,Wie weet, of ik nu heusch wel weg- ga, ik weet het niet!" Dat wil natuurlijk niet zeggen, dat de minister op zijn aanblij- ven zou aansturen. zooals men beweert maarop een ander departement zullen we hem mischien nog wel eens kunnen be- zoeken. En dan de groote man uit dit kabinet, de heer Colijn? Niemand verwacht, clat we hem niet meer als minister zullen terugzion. Mis- schien op het Plein (aan .,Oorlog"), mis schien op den Kiieuterdiik, zal hij weer te voorschijn ksmin. ,JJet Volk" bericht, dat de heer Colijn bezwaren zou hebben tegen een ancjcven Roonischc-n minister-president (Koolen dan). Wij hebben daarvan nooit .ge hoord. Tijdens de Vlootwet-crisis kon men bride heeren herhaqklelijk zien tafelen irt een bekende societeit in de pesideiifie. Waar zou dan che tegenzin van een van beiden van- daan komen? Maar wij mogen ens niet in bespirgelingen verdiepen, welke ons op de feitr-n zouden doen vooruitloopen- Het spel is begonnen. Dat wil dus zeggen, dat. ongedacht de bfreidheiil van sommige ni-nisters om aan te blijven, de vertrouwelijke beprekingen beginnrn, van de Koningin met de partijieiders en van d-e fracties der Tweede Kamerleden in haar nieuwe samenstclling r de mcest rvenschelijke oplossing. Voor- Na'de Eezitfiflfffig volgae een aufofoch't door de praohtige omstreken van Renkutn Oosterbeek, Heelsum enz. Het gemeentebestuur van Renkum ontving de kringleden, waarna men over het landgoed van mr. H. G. van Holthe tot Echten, oud- lid der Eerste Kamer, naar Arnhem terug- reed. Het gemeentebestuur van Arnhem bood den Kring's avonds een openlucht-maaltijd aan. Zondagmorgen kwam het gezelschap we derom voor een langen auto-tocht bijeen. O.a. werd het kasteel Middachten bezocht. In hotel „Naeff" te Velp bood het gemeen tebestuur van Rheden een noenmaal aan. Ten slotte gaf Arnhem's vereeniging Vreemdelingenverkeer in het openlucht-thea- ter aan den Schelmschen Weg, een voorstel- ling. Het gezelschap van den Kon. Neder- landschen Schouwburg te Antwerpen gaf een hartelijk toegejuichte voorstelling van Pie- ter Langendijks „Wederzijdsch Huwelij'ksbe- drog". WEIN1G VREEMDELINGEN NAAR BELGIe. De correspondent van de N. Rott. Crt. te Brussel schrijft: In tegenstelling met de vorige jaren sedert den oorlog wordt thans door de Belgische hotelhouders en restaurateurs fel geklaagd over het wegblijven van een deel hunner ponden-, dollars- en- guldenkrachtige clien tele, welke ditmaal in andei'e oorden blijkt te zijn neergestreken. Terwijl het, in 1924, op hetzelfde tijdstip, een vrij gewaagde onder- neming was naar Brussel, de Ardennen of de Via am sche kust te gaan zonder zijn ka- mers vooruit te hebben besproken, is nu, schier overal, nog meer dan plaats genoeg Alleen op Zaterdag en Zondag is't in de le- rangshotels meestal vol, daar steeds meer Nederlanders er een gewonte blijken van te maken af en toe van de week-end gebruik te maken om naai; Brussel of Oostende over te wippen. Vermoedelijk is de tegenslag, door de Bel gische hotel-industrie ondervonden de on- gemeen groote toevloed van vreemdelingen met de Paaschdagen had zeer hoopvolle vooruitzichten geopend1, wat de huidige ma laise nog wat pij-nlijker maakt slechts van tijdelijkc naard en zullen de ware vacantie- maanden, Augustus en September, gepaard gaande met den lagen stand van den franc, nog heel wat weten te vergceden. De ten- toonstellingen te Wembley en te Parijs, de feesten van het Anno Santo te Rome zijn dit jaar echter pun ten van groote attractie voor den reis- en kijklustigen vreemdeling, waar- mede wel degelijk rekening moet worden ge- houden. Daarbij komt ook nogen hierop is, niet geheel t?n onrechte trouwens, in de Belgische pers, dezer dagen gewezen dat sommige Belgische hotelhouders de kip met de gouden eieren wat al te zeer geweld wil len aandoen en de pensionprijzen, in vergelij- king met de vorige jaren, nogal ho-og hebben opgedreven, wat natuurlijk geenszins van aard is om- de concurrentie met het buiten- land makkelijker te maken. vfSehJa'uJo geVaran en eraatna oVerreden Hij was onmiddellijk dood. Gistermorgen is de 26-jarige J. Dek- ker, werkzaam bij de houtzagerij van de hee ren Kramer en Smit te Delft, bij het lossen van een schip in de Ezelsveld'laan te Delft over boord geslagen. De schipperskn-echt haalde hem spoedig boven water, doch bin- nen enkele oogenblikken was de man overle- den. De overled-ene was pas gehuwd. Hij leed aan toevallen. In het Israelitisch gemeentegebouw te Arnhem is Zondagmiddag de algemeene vergadering van de Nederlandsche afdeelin- fen van de Alliance israelite un-iverselle ge- oudeii. Zondagnacht is een schuur op het ter- rein van de Gazelle-rijwielfabriek te Dieren afgebrand. Er waren olie en poetsdoeken in geborg-en. Vermoed wordt, dat broeiing van de poetslappen de oorzaak van den brand is. Verzekering dekt de schade. De polibe te Leiden heeft twee personen gearresteerd, die verdacht worden van de in- braak in de villa Zui-derzicht aan den Zoeter- woudschensingel te Leiden. Zij zullen naar het huis van bewaring" te 's-Gravenhage wor den overgebracht. Het zijn de 21-jarige P. K. uit Den Haag en ,de 23-jarige J. R., woon- achtig te Leiden. 5TOOMV. MTJ. ..OCEAAN". Tantalus 6 Juli v. Batavia te Amsterdam Calchas 5 Juli v. Japan te Rotterdam. Peisander 4 Juli v. Batavia n. Amsterdam Rhexenor, v. Japan u. Rotterdam, 4 Juli v Marseille. TELEGRAFISCH WEERBERICHT, naar waarnemingen, verricht in den morgen van 7 Juli. Medegedeeld door het Kon. Nederl. Meteorologisch Instituut te De Bildt. Hoogste barometerstand 768.5 te Lyon. Laagste barometerstand 7520 te Akureyri en Vestmanoer. Verwachting (van den avond van 7 Juli tot den avond van 8. Juli): Matige zuidwestelijke tot westelijken of noordwestelijken wind, zwaarbewolkt met tijdelijke opklaring, aanvankelij-k regenbuien, met kans op onweer, koeler. Zeetijdingen. JONG BEDORVEN. Twee meisjes, van 9 en 5 jaar, hebben Zondag te's Gravenhage, door een opgescho- ven raam uit een perceel aan de Ohinstraat een portefeuille medegenomen, inhoudende 55. De diefstal werd echter spoedig bemerkt en de twee kinderen aangehouden. Het geld werd aan den eigenaar terugge geven en de meisjes, na verhoor, weggezon- den. OPLICHTING. Drie voegers uit de provincie Groningen, die ie Delft op een bouwwerk, waar een staking is uitgebroken, wilden wer ken, heb ben, ten onrechte voorgewend lid van den Algem. Nederl. Bouwvakarbeidersbond te zijn en reisgeld voor de terugreis van de afd. Delft los weten te krijgen. Tegen hen is pro- ces-verbaal opgemaakt ter zake van oplich- ting. EEN WOESTE KOE. Het Baarnsche gemeenteraadslid Haar- raan is, terwijl hij een zijner koeien molk, door een andere koe zoodanig op zijn rech- terbeen getrapt, dat dit lichaanisdeel boven den enkel brak. 3-JARIG KNAAPJE VERDRONKEN. Gistermiddag te ongeveer 5 uur is het 3- jqrig knaapje H. Z., woonaehtig in de Bath, rjorisstraat bij het spelen aan de Ruyselael- kade te Amsterdam te water geraakt. Zijn makkertje was in plaats van hulp te roepen van eciu'ik hard weggeloopen, waardoor het ongeluk onopgemerkt bleef. Eerst later ver^ telde lift jongetje, dat zijn kameraadje in he: water was gevallen, docji toen kon, na cer. uur dreggeu slechts het lijkje wcrden opge haald. te Stad nieuw s loopig mceten we dus met de geyucliteii, die los komen over den gang van zaken, heel vcorzichtig zijn, EXCURS1E VAN DFN NEDERL \ND- SCHEN JOIJRX.M 1STFNKRING Vele leden van den Ned. Jourmdisten- kriijg hebben Zaterdag en Zondag 11 een exenrsie cnderncmen naar Gelderland, die voorb-creid was door de vcrecnigipg „Dt Oostelljkc Pers". Zaterdagmiddag kwam het gezelschap bij een in het Verkoershuis der vereeniging'voor vreemdelingenverkeer te Arphejp. Men wan- delde naar de Oude Haven, waar een door het gemeentebestuur van Renkum aangebo den extra-boot geveed lag, die de deolnemers naar het kasteel „Dcorw»rth" bracht. KORTE BERICHTEN. Op aanwjjsing van de Culemhorgsche rcclu'rcht hebben rijksambt^narcu bij den landbouwer 11. v. d. L, aan de overzijde van de rividr de Lek ITonswijk, prov. Utrecht) een distillcertccstel in beslag genomen. Te« gen v. d. L. is proces-verbaal opgemaakt. Er is mede een hocvcelheid drank jp beslag go* nomen Aan de univcrsjteit te ueiden zijn be noemd: om ond.rwijs te geven in de vadcr- landsche geschiedenis, tot gewoon hoogleev- aar dr. Id. T. Colenbrander, met tockennjng van ecrvol qntslag als lioogleeraar in do. ge schiedenis van NederUindsch-Indie en in de historic en de method- der zending.; cm en. dcrwijs te geven in de kolojiiale -geschiede nis en in de historic en method? der zending, benevens in de archacologie en oude gc- scliiedenjs van Nederlaiulsch-Indie tot ge woon hoogleerflar dr. N. J. Kroin, met toe- kenning van cervol ontslag als buitepgewoon lioogleeraar. I let loiupenpakhuis van- dc firma Mol Bosch, aan den Burgwai tc Haarlem is gis- ternaeht afg. brand. Bi het Merwedekan-aal te Amsterdam is ten 26-jarige man verdronken. Hij was met drie andere personen aan het roeien gc- weest en had zich te water begeven zonder te kunnen zwemmen. Zijn lijk was gisteren nog riot gevonden. Te Hurwenen is Zaterdagmiddag de 16-jarige bediend - B yan cen kiTudpnier H uit Heerewaarden bij het sprmgen van een STOOMVAARTLIJNEN. STOOMV. MIJ. NEDERLAND. Enggano (uitr.) arr. 6Juli te Londen. Grotius (uitr.) arr. 5 Juli te Southampton. Jan Pietersz. Coen (uitr.) arr. 5 Juli te Port Said. Karimoen (uitr.) arr. 5 Juli te Genua. Nias (thuisr.) arr. 5 Juli te Triest. Riouw arr. 5 Juli v. Bremen te Amst. Saparoea arr. 6 Juli v. Batavia te Amst. Koningin der Nederlanden (uitr.) arr. 6 Juli te Sabang. Prinses Juliana (thuisr.) arr. 5 Juli te Suez. Radja (thuisr.) vertr. 4 Juli v. Padang. Vondel (thuisr.) wordt hedenavond te Am sterdam verwacht. KON. NED. STB. MAATSCHAPPIJ. Adonis, arr. 7 Juli van Triest te Amst. Aurora arr. 4 Juli v. Alexandria te Piraeus. Clio arr. 5 Juli v. Napels te Catania. Erato vertr. 4 Juli v. Danzig n. Hamburg. Ganymedes arr. 6 Juli'v. Hamburg te Amst Hercules arr. 6 Juli v. Braila te Amst. Hermes arr. 5 Juli v. Triest te Konstantin-o- pel. Pluto arr. 5 Juli v. Barcelona te Valencia. Zeus vertr. 4 Juli v. Argostoli n. Calamata Ariadne vertr. 6 Juli v. Amst. n. Hamburg- Perseus arr. 6 Juli v. Kopenhagen te Amst. KON. HOLL. LLOYD. Algenib, Amst. n. Santos, arr. 5 Juli te Ant werpen. Eemland arr. 5 Juli v. Antw. tc Rotterdam Montferland (uitr.) vertr. 5 Juli v. Antwer pen. Waaldijk arr. 3 Juli v. Rott. te Hamburg KON. WEST-IND. MAILD1ENST Almelo arr. 6 Juli v. Chili, l.v. Havre te Anr sterdam. Amazone vertr. 3 Juli v. New York n. La Guayra. Ares vertr. 2 Juli v. Curagao n. Port Spain. Commewyne arr. 3 Juli v. W.-Indie te New York. Delft arr. 6 Juli v. Hamburg te Antwerpen Flora vertr. 3 Juli v. New York n. Haiti. Van Rensselaer arr. 5 Juli v. Hamburg Amsterdam. Agamemnon arr. 6 Juli v. Amst. te Ham- 1,U1°HOLLAND-AMERIKA LIJN. Edam, v. Rotterdam n. N. Orleans, 4 Juli v. Tampico. Nieuu;Amsterdam, v. New York n. Rott., 6 Juli v. Plymouth. Drechtdijk, Pacifickust n. Rott. 5 Juli te Londen. Rijndam 4 juli v. Newyork n. Rott. HOLLAND—A'FRIKA LIJN. Heemskerk 5 Juli v. O. Afrika te Rotterd Meliskerk 5 Juli v Amsterdam te Rott. Rietfontein 6 Juli v. Hamburg te Amst. Klipfontein (uitr.) 5 Juli te Delagoabaai. Nijkerk (thuisr.) '4 juli v. Port Said n: Malta. Randfontein 6 Juli v. Rott tc Hamburg. Hamburg. Saleier (thuisr.) 5 Juli v. Mosselbaai. MOLL.*BRlTSCH-iNDiL LIJN. Kielclrecht (thuisr.) 6 Juli v. Cuddalore. KON. PAKETV. MIJ. Houtman 6 juli v. Java te Sydney. Stagen, 5 Juli v. Soerabaja n. Bangkok. HALCYON i.IJM. Emmapark 4 Juli v. Hamburg te Malta 110LLAND—OOS I'-AZle LIJN. Oostkerk 5 Juli v. Japan te Rott. Zosma 6 Juli v. Bremen te Rotterdam. Oldckcrk (uitr.) 6 Juli v. Shanghai. Ouderkerk (thuisr.) '5 Juli te Suez. HOLL- WEST-AFRIKA LIJN. Delfland 6 Juli v Amst. n. Hamburg. I (elder 3 Juli v. Las Palmas n. Monrovia. Java (thuisr.) 7 Juli te Accra verwacht. JAVA BENGALEN LIJN.^ Bondowoso 4 Juli v. Rangoon n. Calcutta J A\ A-NEW YORK-LIJN. Celebes, New York it. Java, 4 Juli tc bang. Veepdijk 4 Juli v. New York n Java. ROTT E R D A M SC.Ji E L LOY D Buitenzorg (uitr.) 4 Juli v. Suez. Kedoe 5 fuli v Newcastle te Rotterdam ROTTERD. ZUID-AMERIKA LIJN. Algorab (thuisr.) 5 Juli v. St. Vincent. Altena (thuisr.) 3 Juli v. Montevideo. Aludra 5 juli v. Rott. to Hamburg. IAVA CHINA I ARAN LIJN. Tjikurang 4 Juli v, Bataviar n Hongkon "{jikinl arr. 5 Juli te Cliimwanetas. WINKELIERSVEREENIGING. Gisteravond te 8 uur hield de Alkmaarsche Vereeniging voor den Handeldrijvenden en Industrieeeen Midenstand een algemeene vergadering in Cafe „Central". De voorzitter, de heer A. Burger opende de vergadering en lieette alien welkom. Spr. deelde mede, dat in het bestuur eenige veran- dering he»ft plaats gehad. De heer Englan- der heeft bedankt als penningmeester, in wiens plaats de heer de Jager is benoemd, terwijl de heer de Raat als secretaris zal op- treden. De heer G. Cloeck heeft in verband met zijn gezondheidstoestand bedankt als voorzitter. Spr. is in diens plaats gekozen als voorzitter. Spr. memoreert de voorzit- terseigenschappen van den heer Cloeck, en hij hoopt, dat deze na zijn herstel weer als voorzitter der vereeniging zal willen op- :reden. De notulen der vorige vergadering werden gelezen en vastgesteld. Ingekomen stukken. Een schrijven der ge- meente Alkmaar, d'.d. 19 Juni, naar aanlei- ding van het adres der vereeniging inzake het heffen van rechten op het innemen van ge- meentegr-ond of -water. Een schrijven der S.S., waarin medege deeld wordt, in antwoord op een desbetreffend request der vereeniging, dat 'op de lijn Alkmaar— Helder geen buurtverkeerstarief kan worden ingesteld. Rekening en verantwoording over 1924.. De ontvangsten bedroegen 879.39, de uit-. gaven 906.39. nadeelig aaldo 27.36. De heer W G. v. d. Veen, die met den heer de Lange de bescheiden heeft nagezien, deelt mede, dat alles in orde is bevonden. Hierna volgt bespreking van den finan- cieelen toestand der vereeniging. Het bestuur deed eenige voorstellen om tot bezuiniging te geraken. Het salaris van den administra- teur werd met 25 verminderd, terwijl de subsidies aan de V. V. V. te Alkmaar, Iieiloo, Bergen, Schoorl en Egmond werden vermin derd of ingetrokken tot een bedrag van 35. Ook op enkele andere posten zal worden be- zuinigd. Bespreking a.s. Middenstandscongres op 14, 15 en 16 Juli te Assen. Den afgevaar- digden werd vrij mandaat verleend. Voorstel tot het houden van <^n reclame- week met iQterij, op geheel nieuwen grond- slag. De voorzitter zette uiteen hoe het bestuur zich deze reclameweek, die in de maand Sep tember gehouden zal worden, gedacht heeft. Evenals andere jaren zal weer met de Hanze samengewerkt worden. Na uitvoerige besprekingen werd het be- stuursvoorstel, dat nog nader uitgewerkt za! worden aangenomen. De rondvraag leverde niets op, waarna de voorzitter de vergadering onder dankzegging sloot. Sa VERVUL.LING VAN KERKDIENSTEN. In verband met het overlijden van ds. H- P. de Pree, Ned. Herv. predikaut te Alkmaar, moeten in deze vacature de ringpredikanted: de kcrkdiensten vervullen. Daar in de ring, waarin 8 predikanten, er 6 vrijzinnig zijn en ds. Verwaal, en ds. Roobol (Egmond aan zee) rechtzinnig, had Zondagavond, naar De Ned. bericht, de kerk. kiesv. Onze Ned. Herv. Kerk, een vergadering belegd, om deze aan- gelegenheid te bespreken. De zaal van de Chistelijke school was geheel bezet. Ds. Ver waal, als voorzitter, opende, en herdacht in gevoelvolle woorden ds. De Pree en deelde mede, dat de vrijzinnige ringpredikanten hun beurt aan ds. Verwaal hadden afgestaan. Daar de vergadering verklaarde, dat voor ds. Verwaal alledn lreL werk te zwaar zou zijn, werd besloten, om, zoolang de va-. cature niet is vervuld, predikanten van rechtzinnige richting i n deze beurten te laten optreden, van elders, en de mid- delen, claartoe, op de een of andere wijze zoeken. BENOEMING ONDERWIJZERES 7e GEMEENTESCHOOL. B. en W. schrijven in bijlage no. 100: Ter benoeming van twee ondcrwijzers aan de 7e Gemeenteschool bieden wij, ter voldoe- lbng aan artikel 36, 8c lid, der Lager-Onder- wijswet 1920, Uwe Vergadering de navolgen- de voordrachten aan, opgemaakt in overleg met den inspecteur van het lager ondrewijs in dc inspectie Alkmaar, na ingewonnen be- icht van het hoofd der betrokken school; voor de eerste vacature :- 1. Mej.C. J. SOMBERG te Bussum. 2. Mej. C. F. Kolb te Hoensbroek. 3. Mej. M. CREVECOEUR te Opperdoes. Voor de tweede vacature: 1 Mej. C. F. KOLB te Hoensbroek. 2 Mej. M. CREVECOEUR tc Opperdoes. 3. Mej. S. WIGLAMA te Alkmaar. PROGRAM MA voar het Concert in den Muziektpin, op Woensdag 8 Juli, van 8 tot 10 uur, dor het Stedclijk Muziekcorps, Directeur de heer H. A. Maas. C. L. Unrath. Leichtes Blut Deutscher Marscii. „r /r> Keler Bela. Ouverture Opus 75 (Romah- tiqUe). Wtelle. Pemrie solo pour saxhorn nasse (door den hcey ,W. Vrijhoef). IT Bckker. Souvenir de Cophiu (Fan- tasie) P a u z e 5. F. Schubert, Marcia I. o Jolt. Strauss. Morgenblatter Wiener Walzer. 7. L. Delibes. Le roi s'amuse. (Six airs de Danse dans !e style ancien). 1, Gaillarde; 2. Pavane; 3. Scene du bou- uuet -1. Lesquercade; 5. Madrigal; 6. Pqssepicd ct Final. S. Finale. 1 R1 I VICING VOOR GEZINS VFRPLEGING. De Zustcrs verplccgdcti in de maand Juni 71 patienien. Zij brnchttn 1068 bezceken, van-van 190 betak-ne'e bezceken, 692 bczoe- o- |;cn voor lid A. Z A. w 186 gratis bezoe-ken. i Er werd 7 maul de- laatste hulp verleend bij 3. J b 4. I

Alkmaarsche Courant | 1925 | | pagina 2