Alkmaarsche Couranl J De hand met het lidteeken. PRIJSCOURANTEN KKUILLETON. Laat ons Woensdag 8 Juli, tfo. 158 1925 Honderii Zeven sn Twintigste iaargang. HANDELSAVONDSCHOOL TE ALKMAAR. (met 5-jarigen cursus.) Ouders en verzorgers, die hunne of de aan hunne zorg toevertrouwde kinderen het on derwijs aan de Handelsavondschool wehschen te doen volgen, kunnen zich daartoe alsnog aanmelden bij den waarn. Direct, der school in het schoolgebouw aan de Doelenstraat, hoek Ged. .Nieuwesloot, en wel op Dond.erd.az 9 Juli e.k., des avonds van 7—9 uur. Na ge- noemden datum kan men zich nog schriftelijK bij den waarn. Directeur aanmelden, onder opgave van voledigen naam en voornamen, geboortedatum, alsmede adres van de(n) leer- ling (e) en van de ouders of verzorgers, en met vermelding van de laatst bezochte school en van de klasse waarvoor toelating wordt gewenscht. Leerlingen die reeds vroeger de school be- zochlen, zullen opnieuw moeten worden aan- gegeven. Als leerlingen worden tot de eerste klas ioegelaten: a. zij, die eene verklaring kunnen afleggen van het hoofd eener lagere school, waaruit blijkt, dat zij in het jaar, waarin zij toela ting tot de Handelsavondschool vragen, met yrucht het zesde leerjaar zijner school heb ben doorloopen en dat hij ze geschikt acht het onderwijs aan de Handelsavondschool te yolgen; b. zij, die het toelatingsexamen met goed gevolg hebben afgelegd. Tot eene hoogere dan de eerste klasse kun- aeir ook zonder examen worden toegelaten, leerlingen die bewijzen hebben gegeven, vol- doende' ontwikkeling te bezitten, om het on derwijs in de klasse, waarin zij wenschen te worden opgenomen, te kunnen volgen. De lessen worden gegeven gedurende de tnaanden September tot en met April op Maandag-, Dinsdag-, Donderdag- en Vrij- dagavona van 6i/2 tot 9 uur. Tot de vakken van onderwijs behooren o.a. Nederlandsche, Duitsche en Engelsche taal en correspondentie, boekhouden en handels- rekenen. Alkmaar, 8 Juli 1925. De waarn. Directeur der Handels avondschool, G. LOUWAARS. Stadnieuws HET NIEUWE R. K. St. ELISABETH- ZIEKENHUIS TE ALKMAAR. Men verzoekt ons van katholieke zijde voor de courant van hedenavond plaatsing van het volgende: Donderdag, den 2den Juli 1.1., werd door den ZeerEerw Heer J. L. Dankelman, di recteur van de Delftsche Congregatie der Eerw Augustinessen, de eerste steen gelegd voor het nieuwe R. K. St. Elisabethziekenhuis te Alkmaar. De plechtigheid had plaats in tegenwoor- digheid van het bestuur der Congregatie, van de Eerw. Overste en Zusters van het reeds bestaande St. Elisabethgesticht met haar Rector, den WelEerw. Heer J. J. Boele. van de geestelijkheid der stad, van de Alk maarsche Medici en van enkele andere be- langstellenden. Het zij ons vergund bij deze gelegenheid een uitvoerige beschrijving te geven van deze, in alle opzichten moderne ziekeninrichting, die en voor de Delftsche Congregatie en voor de stad Alkmaar en voor heel Noord-Hollanc een waar sieraad belooft te worden Voorzien van a-lles, wat op hygienisch, me- diseh, klinisch en operatief gebied slechts kan worden geeischt en gewenscht, opgetrok- ken in eenvoudige rustige trant, zooals het een zoo ernstig gebouw als een ziekenhuis past, is niettemin getracht door de zuivere verhoudingen van deuren en vensters, door de evenwichtige rangschikking der gebouwen een aangenaam en sierlijk geheel te verkrij gen. De grijsgele baksteen, waarin de gevels worden opgetrokken, zal gelukkig harmo- nieeren met de roode pannen daken, terwij-l het groote overstek der kroonlijst (die met het pui geheel wit geschilderd wordt) een eigenaardig karakter aan dezen bouw zal ver- leenen. Het gebouw bevat op den beganen grond een hoofdingang met ruime sierlijke vesti bule, waarin de hoofdtrap uitkomt. Links van deze vestibule strekt zich de vleugel uit, waarin de polikliniek is ondergebracht het zou ons te ver voeren hier te bcschrij- ven, voor welke specialisten hier lokaliteiten zijn ingericht dat hier dagelijks voor vele en velerlei kwalen heul en heil verlecnt, is buiten kijf Dat hier ook een compleet, vol- gens de allerlaatste ehchen ingerichte Ront- Uit het Engelsch V3n Bsroncssc Orczy. (Geautoriseerde vertaling van A. T.) «>8) Barbara had den hond aan de zorg van Matthew opgedragen onmiddellijk bij haar terugkeer -naar het kasteel na het dra-mati- sche voorval van de zandgroeve, en den vol- genden ochtend was zij he-el vroeg in de stallen en bracht wat extra's m-ee voor het ontbijt van Rex. Zij voelde zich dien morgen vermoeid en lusteloos meer dan gewoon lijk; zenuwschokkende voorvallen "op den dag en slapeloosheid in den na-cht begen- nen invloed te krijgen op haar krachtig, Jong gestel; het gebrek aan goede voldoende voeding deed zich ook gevoelen, en bij dit alles kwam nog de voortdurende spanning van de verantwoordelijkheid voor de brieven van den Koning en de eveneens voortduren de vrees voor den duisteren invloed dien zij voelde, dat nog steeds werkte om die brie ven in zijn bezit te krijgen. Barbara vond het vreemd, dat kolonel Scrape en Squire Brent, voorzichtige mannen met een gezond oordeei, een erkenden spion en verklikker als Tubal Longshankes toegang gaven tot het kasteel Broughton; zij had waarschijnlijk genfmichtlng zich bevindt, behoeft geen ver melding. Aan het eind van dezen polikliniek- vleugel bevindt zich de ziekeningang van het jebouw een overdekte tochtvrije ingang, waarin zieken-auto en brancard kunnen bin- nenrijden, en als de deuren gesloten zijn, rustig buiten de nieuwsgierige blikken van 't straatpubliek hun droeve last aan het zie kenhuis afgeven. Rechts van de vestibule bevindt zich de klasse-afdeeling voor de lste klas patienten (een bed op de kamer) beneden en voor de 2e klas (twee bedden op een kamer) op de ver dieping. Verder rangschikken om deze vestibule nog wacht- en spreekkamers en de afdee-ling ad- ministratie. Vanuit deze vestibule is ook te bereiken de refter der Eerw. Zusters en daaraan gren- zende recreatiezaal, doch deze situatie is zoo- danig, dat de Zusters ook deze zalen kunnen bereiken zonder door de hoofdingang behoe- ven te gaan. Een breede rechte gang verbindt dezen voorbouw met het verblijf der zieken, wat een aparte gebouwenreeks beslaat in van alle kanten vrijliggende paviljoens, aange- sloten op een breeden dwarsgang. Elke zaal- eenheid bevat een zaal voor zestien bedden met voor den kop een geheel op de zon lig- gend dagverblijf en laogs de gangzijde ge- hrnkeerd door eigen theekeukens, bad, W.C. enz., enz., terwijl zich tusschen deze pavil joens kleine kinderzaaltjes gerangschikt vin- den Aan de overzijde van de gang vinden wij dan een bijbehoorende isoleerkamer en zus- terkamer, terwijl in de aangrenzende dienst- gangen ruime kasten voor linnen en verband- artikelen zijn aangebracht. Mannen- en vrouwen-afdeelingen zijn on dergebracht in beneden- en bovenverdie- ping. Het uiterste paviljoen is ingericht voor T. B. C-patienten, terwijl boven op een der paviljoens op de dakverdieping zonnebaden zijn ingericht Verder vinden wij hier nog een kraamkamer voor vrouwen. Tusschen den voorbouw en de ziekenafdee- ling vinden wij aan de groote verbindings- gangs, links, de economie-keuken, bijkeukens, provisiekamers enz. en rechts een aparten vleugel vobr leeken-verpleegsters, die dus, ge heel afgescheiden, toch midden tusschen de gebouwencomplexen zich bevinden Achter de keuken bevindt zich een grootsch opgezette waschinrichting, terwijl daarach- ter een ruim ketelhuis met machinekamer is. Door een dwarsgang verbonden met de polikliniek vinden wij verder nog op den be ganen grond een geheel vrijstaand gebouw, waar lijkenhuis, chapelle ardente, sectieka- mer enz. en ook een laboratorium en lokaa! voor de gipsverbanden zich bevinden. Ruime liften zoowel in den voorbouw als in de ziekenafdeeling verbinden alle verdie- pingen van kelder tot zolder. Gaan wij thans de groote hoofdtrap op naar de verdieping, dan vinden wij allereerst boven de polikliniek-afdeeling het operatieive complex, bestaande uit septische en asepti- sche operatiekamers, steriliseer-inrichting, yertrekken voor narcose en voorbehandeling, isoleerkamers, dokterskamers enz. enz. Dit complex, in de onmiddellijke nabijheid van de groote lift, is overigens totaal afzon- derlijk behandeld. Bevinden zich, zooals gememoreerd, boven de klasse-afdeeling le klas, hier de klasse- afdeeling 2e klas, boven de refter en recreatie bevindt zich de kapel met sacristie en aan grenzende zusters-ziekenkamer, een en ander direct bereikbaar van uit de groote vestibule op de verdieping. Boven de keuken bevinden zich de grootere cellen van de oudere zusters en aan het eind een groote naaikamer in onmiddellijk ver- band met de boven de wasscherij gelegen droog- en mangel-inrichting. De verdieping van het verpleegstershuis is geheel ingericht voor kamertjes voor deze verpleegsters. De zieken-afdeeling op de verdieping is een getrouwe herhaling van wat voor den bega nen grond aldaar werd beschreven E)e twee- de verdieping van den voorbouw is neheel ingericht voor slaapcellen voor de Eerw. Zus ters, die zich dus in direct contact bevinden met de hoofdtrap en groote lift, waarnaast op de lste verdieping Kapel en op den bega nen grond refter en recreatie aansluiten, zoo- dat het eigenlijke Zustershuis, alhoewel inge- weven als het ware in de andere afdeelin- gen, toch een op zich zelf staande eenheid vormt. Memoreeren wij, dat voor een goede wo- ning van den ZeerEerw Rector is zorg ge- dragen en dat het de bedoeling is later een ruime, modern ingerichte besmettelijke-zie- kenbarak te bouwen. De eigenlijke ziekenpaviljoens liggen alle op het Zuiden. Vriendelijke tuinen bieden de nerstellende zieken een aangename wande- hng, terwijl voor de Eerw. Zusters een flin- ke tuin is gereserveerd en voor de basse cour en keukendienst aparte terreinen met af- zonderliike iiigangen zijn uitgezet. niet ingezien, in welk een benarden to-estand de koningsgezinclen gevoelden, dat zij wa- ren althans zij, die niet met opzet hun oogen sloten voor den aanhcuden-d'en te- genspoed zoodat zij alle midd-elen, goed of niet, aangrcpen, die hun eenig voordeel, hoe klein ook boven den vijand zouden ge ven; en terwijl er niets was bij de planmen der koningsgezinaen wat Tubal Longshan kes kon liooren, als hij op het kasteel Broughton kwam, meende kolonel Scrape, dat hij heel wat kon hooren door met Tu ba! te s-preken. Denzelfden morgen teen Barbara naar de stallen ging zag zij Tubal Longhankes door het poortgebouw komen. Hij had haar niet gezien, want z-ij had het kr-eupelboschje over de stallen bereikt, voordat hij in haar richting keek, maar zij had h-em eenige oo- genblikken te voren opgenomen, zooals hij onverschillig liep met zijn handen in zijn zakken en een straatdeuntje fluitend. Bar- bara was heel dankbaar, dat zij ongezien in de stallen kon komen; zij had het gevoel, dat Tubal den ochtend1 alweer voor haar bedorven had, de lucht, die Broughton om- gaf, scheen haar minder zuiver toe, nu hij die ook inademde. Zij was stil binnen gepaan, sloot de deur zorgvuldig achter zich dicht, en knielde neer in het stroo op den grond om Rex te liefkoozen en hem lekkere hapjes te voeren. toen zij plotseling de stem van kolo- In zijn geheel voltooid zal dit St. EHsa- betn-Ziekenhuis plaats bieden voor vrouwe- lijke zaalpatienten 80 (voorioopig 48), man- nelijke zaalpatienten 80 (voorioopig 48), le klas patienten 12, 2e klas patienten 38, lee ken-verpleegsters 34, Eerw. Zusters 84, ter wijl bovendien in isoleerkamers enz. zich nog 9 bedden bevinden en er 4 stuks kinderzaai- tjes komen. Bovendien voor besmettelijke zieken 16 bedden. Op een zeer onregelmatig terrein zijn al deze gebouwen harmonisch tot een geheel gerangschikt. Onze bouwmeester, de bekende Haagsche architect Jan Stuyt, had geen gemakkelijke taak, en het is dan ook eerst na jarenlange besprekingen en voorbereiding, dat de plan- nen tenslotte vastgesteld zijn geworden Ziekenhuisbouw was echter voor onzen bouwmeester geen .vreemd terrein. Immers indertijd, in samenwerking met architect Jo seph Cuypers bouwde hij het Maria-pavil- joen van het O. L Vrouwegasthuis te Am sterdam, en de bekende Boerhaave-kliniek op het Museumplein, eveneens in onze hoofd- stad. Verder is hij de bouwmeester van de eerste en ook van de tweede Vroedvrouwen- school te Heerlen, terwijl hij thans, naast dit groote ziekenhuis, nog plannen in bewerking heeft voor een ziekenhuis te Purmerend en een te Almelo. Trouwens zijn verdiensten op dit gebied werden reeds jaren geleden er- kend door de Nederlandsche Maatschappij tot bevordering der geneeeskunst", die in 1916 een commissie benoemde, om rapport uit te brengen over inrichting en organisatie van openbare en particuliere ziekenhuizen, en in deze commissie werd onze architect Jan Stuyt, naast tal van directeuren van groote ziekenhuizen en andere medische speciatitei- ten als eenige deskundige benoemd In die kwaliteit werd destijds door hem een model ziekenhuis van 150 bedden ontworpen, wat aan bedoeld rapport is toegevoegd. Vermelden wij nog, dat de bouw van dit ziekenhuis voor de som van circa 800.000 is gegund aan d'en heer A. Buur, aannemer te Zuid-Zijpe (N.-H onder wiens rustig en vakkundig beleid, in samenwerking met den uitvoerder den heer C. Keppel, de bouw reeds meerdere meters boven den grond is gevor- derd. De hoofdopzichter van dit grootsche werk is de heer Jac. Balvert. Moge door voorspraak van de Patrones, de H. Elisabeth, Gods rijkste zegen rusten op den verderen bouw van dit huis, opdat de inwoners van Alkmaar en die van heel N-oord-Holland, door deze-heerlijke inrich ting meer en meer begrijpen en waardeeren, welke geestelijke en stoffelijke offers de Ka tholieke charitas der religieuse ziekenverple- ging voor het heil der lijdende menschheid, zonder onderscheid van godsdienst, weet te brengen. Oemenffd Menws BRAND. Vannacht ongeveer 1 uur is een felle brand uitgebroken in de houtzagerij van den heer W. J. Steenland aan de Raam te Gouda. De brandweer was spoedig met zwaar materi- aal ter plaatse, maar kon niet verhinderen, dat de bovenverdieping van den belendenden melkwinkel van den heer De Bruin en een sigarenfabriekje, staande aan het Oranje- hofje, mede een prooi van de vlammen wer- dem Een oogenblik dreigde nog gevaar voor de gebouwen der Goudsche Siroopfabriek, maar de brandweer wist door spoedig ingrij- pen erger te voorkomen. Tegen 3 uur was men het vuur meester, maar de motorspuit kon eerst om 8 uur het terrein van den brand verlaten. Alle in de houtzagerij aanwezige machines zijn verwoest. De schade wordt niet door verzekering gedekt. VERDRONKEN. Maandagmiddag is de 16-jarige banket- bakkersleerling M. M. K., uit de Dirk Hoo- genraadstraat in Den Haag, bij het zwem- men in een der nieuw gegraven vijvers bij de Haringkade verdronken De jongen leed den laatsten tijd veel aan duizelingen, en de dokter had hem dan ook het zwemmen verbo- den. DE WATERBELASTING INGE- TROKKEN. Volgens „De R.-K. Werkgever" heeft de minister van Financien de directeuren der Registratie en Domeinen gemachtigd, den fa- brikanten, die de inmiddels ingetrokken z.g. „waterbeiasting" (voor het onttwkken van water aan openbare waterwegen) reeds heb ben betaald en die zich om terugbetaling aanmelden, het bedrag te restitueeren. Het blad brengt hulde aan minister Colijn voor zijn vlotet wijze van doen, en aan den Nijverheidsraad die de kwestie met succes behandeld "heeft voor zijn beleidvol en krachtig optreden. WATERVERQNTREINIGING. Uit Gorinchem schrijft men aan de N. R. Courant: Op de Waal en de Merwede vertoont zich den laatsten tijd vuil in het water, dat ver- nel Scrape hoorde. Hij was blijkbaar buiten, vlak bij de stal- deur, en sprak met onderdrukte stern, als om niet gehoord te worden. ,„Kom hier binnen, kerel," zeide hij, „wij zullen hier niet gestoord worden." Barbara's eerste ingeving was geweest, om op te springen en weg te gaan; maar de al- tijd durende vrees voor Tubal en zijn schan- delijke plannen deed haar die ingeving be- dwingen, en voor den tweeden keer in haar leven bleef zij onbeweeglijk, onzichtbaar weg- gekropen, ingespannen luisterend naar wat blijkbaar niet voor haar bestemd was. Zij had reeds geraden, dat het Tubal was, met wien de kolonel sprak, en nu hoorde zij dien har den, scherpen lach van hem, die haar zoo on- heilspellend in de ooren klonk. „Ik ben tot uw dienst, heer," zei hij luch- tig, „maar waarom die geheiinzinnigheid?" „Ik geef er de voorkeur aan, dat wij alleen zijn," ant-woordde kolonel Scrape korfaf. De beide mannen waren nu de stallen bin- nengegaan en sloten de deur. Zij stonden op een paar voet van het afzonderlijke hok; als Barbara opkeek, kon zij het bovendeel van Tubal's hoofd zien met den breedgeranden vilten hoed boven kolonel Scrape uitstekend. „Nu! Wat is het?" vroeg de laatste kortaf. Alleen maar," antwoordde Tubal droog- jes, „dat ik den Hoogwelgeboren Jim nu voor u heb; hij is nog in de buurt; en als uw moedelijk afkomstig is van chemische fabrie- ken, die aan den Rijn in Duitschland zijn ge legen. Het water wordt verontreinigd door vetachtige vezels en vellen, die stroomaf- waarts drijven en zich aan de vischnetten hechten. Het rivierwater is zoo vol van dat vuil, dat met drijfnetten niet meer naar zalm gevischt kan worden. DIRECTEUR-GENERAAL VAN DEN LANDBOUW. Bij Kon. besluit is met ingang van 1 Au gustus aan dr. P. van Hoek op zijn verzoek wegens gezondheidsredenen op de meest eer- volle wijze ontslag verleend als directeur-ge- neraal van den landbouw, onder dankbetui- ging voor de gewichtige diensten aan den lande bewezen, en is dr. P. van Hoek tijdelijk benoemd tot raadadviseur bij het departe- ment van binnenland-che zaken en landbouw. VERZEKERING TEN BEHOEVE VAN IN'BREKERS. De Amerikanen, zegt de O. H. Crt., zijn werkelijk geniaal; sedert langen tijd bestaat natuurlijk bij hen de verzekering tegen in- braak, maar een-e verzekering ten behoeve van inbrekers is zeker iets nieuws. Toevallig heeft de Amerikaansche politie ontdekt, dat er eene dergelijke verzekeririgs- maatschappij bestaat, die volgens de gewone bepalingen der assurantie-contracten te werk gaat. Deze maatschappij verzekert hare client-en tegen het risico; dat zij bij mogelijke inbraak gevangen- zullen worden en tot ge- vangenisstraf zullen worden veroordeeld. Wanneer een dief in de handen der politie terecht komt, betaalt die assurantie-maat- schappij onmiddellijk geld uit ter zijner ver- pleging in de gevangenis en om een bekwaam advocaat ter zijner verdediging te kunnen nemen. De premie is natuurlijk hoog en houdt verband met de praestatie van den dief op het gebied van diefstal en inbraak Het verzekerd bedrag f an in termijnen- be taald worden aan de familie van den arres- tant of in zijn geheel bij diens ontslag uit de gevangenis. Inmiddels moet het, om eene verzekering te kunnen aangaan, vaststaan, dat de be- trokken verzekerde een dief vara beroep is; kleptomanie en dilettantisme zijn uitgesloten. HET NED. ROODE KRUIS. In aanvulling van het reeds meegedeelde kan nog het volgende gemeld1 worden. Jhr. Van Riemsdijk deelt aan het slot van zijira v-erslag m-ee, zich niet meer herki-esbaar te stellen als lid van het dagelijksch bestuur van het Roode Kruis. Wel zal hij gaarne als kringcommissaris en lid van het hoofd- bestuur zijn medewerking aan het Roode Kruis blijven verleenen. DE VEILI G'HE ID SCO N F E R E NT IE Gisteren is melding gemaakt van een stap, dien de Duitsche gezant in Den Flaag bij het Nederlandsche ministerie van buiten- lan-d'sche zaken zou hebben ondernomen „om te vernemen, of de Nederlandsche regeering bereid ware, als gastvrouw op te treden voor een internationale conferentie over de veiligheidskwestie, die in den a.& herfst ge- houden zal worden, zoodra de v-oorloopige onderhandelingen tusschen Duitschland en de geallieerden tot succes hebben g-eleid." Naar Duitsche blad-en thans uit Louden vernemen, achten politieke kringen daar het waarschijnlijk, dat in Sept-ember a.s. een groote Europeesche conferentie tot regeling van het veiligheidsvraagstuk te Brussel zal bijeen komen. Het departemen-t van buitenlandsche zaken heeft meegedeeld, dat het bericht uit London aan de Vossisch-e Zeitung, als zou de Dui- sche gezant in Den Haag een demarche heb ben g-edaara om te vernemen, of dte Neder landsche regeering bereid zou ziin, als gast vrouw o-p te treden voor een internationa'e conferentie over de veiligheidskwestie, van alien grond ontbloot is. PROVINCIALE STATEN VAN NOORD-HOLLAND. Gis-termorgen zij-n de Statera in zomerzit- tin-g bijeen gekomen. Eenige iragekomen stukken werden voor kennisgeving aangenomen, en eenige verzoe- ken om subsidle werden gesteld in handen van edeputeerde Staten om praeadvies. Nadat het trekken van de afdeelingen had plaats g-ehad, werd tot bait-engewoon lid van Gedeputeerde Staten gekozen de h-eer J. Douwes, met 55 van de 67 stem-men. Een stem was uiigebracht op den heer S Pothuis en 11 briefies waren bianco. De vergaderi-ng werd verdaagd tot Dins dag 21 Juli, half elf. DE KABINETSCRISIS. De Koningin heeft gisieren ter conferentie ontvangen de heeren mr. V. H. Rutgers, mr. J. Schokking en J. H. A. Scbaper, voorzit- ters van de fracties in de Tweede Kamer on- derscheidenlijk van de anti-revolutionairen, de christ-elijk-historischen en de sociaal-de- mocraten. KORTE BER1CHTEN. De besturen van den Algem. N-ederl. opzichters- en teekenaarsbond, den bond mannen niet dom doen zooals den laatsten keer, kunnen zij hem van avond heel gemak- kelijk pakken." „Mijn mannen deden niet dom." antwoord de kolonel Scrape, „maar jij, schelm, lichtte me verkeerd in, en ik was dwaas genoeg, om je gedeelteliik te betalen." „Ge doet mij onrecht, Hqer, op miin woord" viel Tubal snel in. „Uw woord!" riep de kolonel met diepe minachting uit; „uw woord, het moeht wat!" „Geloof het of niet, Heer; ik heb u niet voorgelogen. Fiennes was in het huis van Peter Mudge, den smid; ik geloof, dat hij daar nog van tijd tot tijd komt, en ik weet, dat zijn paard in den stal van Mudge staat. Maar men moet oppassen met de menschen hier in de streek; gij zult den hoogweledelge- boren heer Jim ook niet gevangen nemen, tenzij gij zeer voorzichtig zijt. De boeren in deze buurt zijn vroeger pachters van Saye and Sele; hoewel uw troepen het land bezet houden zijn de bewoners aan den kant van Fiennes." „Nu, waar kunnen wij hem dan vinden?" „Ik ben hier gekomen, om u dat te vertel- len; want ik weet, waar hij van avond met zonsondergang zijn zal." „En waar is dat?" „Aan het bed van mijn moeder te .Shut- ford." „En wat zou Jim Fiennes aan het bed van uw drukken. N.V, Boek- en m J| Handelsdrukkerij v.h. I HERMS. COSTER &Z00N VOORDAM C 9 ALKMAAR van techn-ici en den Nederi. bond van inetaal- technici hebben te Utrecht een gccombineer- de vergadering gehouden, waarin besloten werd tot fusie over te gaan en waarin voor ioopig de Nederi. bond1 van technici werd1 op- gericht. Te Buitenveldert is Zondag de 36-jari- 1 gemej. v. Q, bij de R.K. kerk door een groo- ten autobus overreden en even daarna aan de gevolgen bezweken. Dezer dagen heeft de Nederi. Werk- loosheidsraad zijn jaarlijksche .vergadering gehouden onder voorzitterschap van prof, dr. W. H. Nolens. De kommiezen te Bellingwolde hebben gisternacht elf schapen van onbekende smok- kelaars in beslag genomen. Door een ongeluk met een benzinezol- derbout is Maandagmiddag de pasgebouvvde boerderij van H. Siebenga te Gersloot (Fr.) geheel afgebrand. In de buurtschap Hiemden bij Dinx- perdo is Zondagavond de 78-jarige B. Ful ling van zijn hooizolder gevallen. Hij is kort daarop aan de bekomen kneuzingen overle- den. - Gister is te Amsterdam de 108ste aHe- meene vergadering der Vereeniging ter be vordering van de belangen des boekhandelS gehouden, onder leiding van den heer Ii D Tjeenk Willink. Alaandagmiddag ongeveer 5 uur is de o-]arige H. Z., uit de' Balth. Florisstraat te Amsterdam, bij het spelen op de Ruysdael- kade aldaar te water geraakt en verdronken. Zijn makkertje was hard weggeloopen en heeft eerst later verteld, dat zijn kamaraadje in het water was gevallen. - le Kaatsheuvel is Maandagmiddag de groote boerderij van den- la-ndbouwer Kleijn geheel afgebrand. De brand nam zoo snel in omvang toe, dat de kinderen slechts met moeite gered konden worden. Van den inboe del werd n-iets gered. Verzekering clekt d< schade. De heer V., uit de Fahrenheitstraat ir Den Haag, heeft bij dfe politie aangifte ge- daan, dat hem op de Brouwersgracht aldaai een portefeuille met. 5600 Mark ontrold is. Seclxtszaken ARRONDISSEMENTS RECHTBANK. Zitting van 7 Juli. Uitspraken. Heertje R., Alkmaar gedetineerd, misdrijf art. 247 Wetb. v. Strafrecht. Nader onder- zoek gelast. Joh. P., Alkmaar, gedetineerd misdrijf ait. 251 bis Wetb. v. strafrecht, 5 maanden gevangenisstraf. Zitting van Dinsdag 7 Juli. melkvervalsching. De in 1868 geboren veehouder Corn R., te Heiloo, ston-d teredn ter zake aflevering van melk aan den melkrijder C. Zoon die door toevoeging van water in bruikbaarheid was vermin-derd, welke vervalsching door hem was verzwegen. Deze zaak was ai reeds door den Politierechter behandeld doch door dezen naar de voltallige rechtbank verwezen. Beklaagde beweerd-e dat er een v-erkeerde koe onder zijn vee was, voorts verklaarde hij dat de uiters van de koeien afwaschte en wel- licht was dat water in de melk geraakt. Hij gooide echter gewoonlijk dat water weg. Dr. Moll verklaarde evenals bij de eerste bchan- d-eling dat de verdachte melk 4 deelen water op 100 deelen melk bevatte. Het stalmonster was normaal. De officier aclitte beklaagde schuldig en vord-erde 1 maand gevangenisstraf. De beklaagde zeide: „Zoo waar als God, dat ik onschuldig ben. ONTTREKKING OF ONBRUIKBAAR MAKEN VAN GOEDEREN AAN EEN WETTELIJK BESLAG. De 43-jarige veehouder Pie ter K„ te Groet- polder (gem. Schoorl) stond terecht ter zake dat hij op 20 April den executorialen v-erkoop van zijn roerende goederen heeft belet. Op deze goederen was beslag gelegd door den admin-istratie der directe belastmg te Alk maar wegens niet voldoen rentezegelscbuld ten bedrage van 21 en f 24. Op verschil- len-de huishoud-elijke goederen alsmede op 2 melkkoeien was beslag gelegd door den uw moeder doen, schurk?" „Mijn moeder is in den laatsten tijd onge- sfeld. Uw Edelheid weet misschien niet, dat zij een tijdlang Lord Saye and Sele ver- zorgd heeft, toen hij ziek was. Zij heeft se dert dien tijd altijd een soort genegenheid voor de familie behoudenwaarom, weet ik niet. M'aar het is gunstig voor de plannen van Uwe Edelheid, want nu zij op haar beurt ziek is komt Jim Fiennes haar bezoeken. Na tuurlijk altijd in mijn afwezigheid, en ik heb hem nog niet gezien, want hij is zoo onvind- baar en vlug als een hagedis, op een oogen blik is hij hier en het volgende weer verdwe- nen. Maar gisteren bij zonsondergang, kwam ik toevallig mijn huis door de deur binnen, terwijl de Hoogwelgeboren Jim het door het venster verliet, en ik hoorde de klagende stem van mijn moeder hem naroepen: „Koin mij weer eens ^ezoeken, jonker Jim, het is het eenige genoegen, dat ik in dezen tijd heb. Koin morgen weer, Tubal zal van huis zijn." Waarop jonker Jim antwoordde, en dat hoor de ik heel duidelijk: „Ik kom morgen op dit uur weer zonder mankeeren." Daarna ver- dween hij in het donker, en ik deed alsof ik niets gehoord had, want ik geloof zeker, da*, mijn moeder liever haar rechterhand zou af- houden dan dat een der Fiennes iets kwaads zou overkomen." Wordt vervolgd.

Alkmaarsche Courant | 1925 | | pagina 5