L>e jeuic'en ontsteking van alie jcuivctiac huidaandoeningen als gordelroos, dauw- worrii, ecZuem, enz. moeten spoedig zwichten voor de antiseptische cn gcnezende eigen- schappen van Foster's Zalf. Inderdaad cen probaat genessmiddel. Per tube 1. deurwaarcfer Bos. loen de executorialen verkoop dezer goederen zou plants hebben, hield beklaagde zijn woning gesloten en be- lette alzoo, dat deze verkoop zou plaats heb ben. De dwangbevelen waren geteekend op 26 Jan. en: 31 Maart. Beklaagde was aan- gesteld als bewaarder der in beslag genomen goederen. Beklaagde weigerde den toegang tot de woning aan deurwaarder Bos, evenals hij in gebreke wais gebleven rentezegels voor zijn werknemers te plakken. Beklaagde beweerde nu dat hij aan zijn volk had gevraagd of er geplakt werd en dat to en ontkerinend was geantwoord. De veld- wachter heseft op 20 April gezegd, dat hij de heeren er uit moest houden. De ambtenaar Pijning had1 bereids de koeien gekocht, doch kon ze niet in onfvangst* nemen. De officier zeide dat op dat misdrijf niet anders staat dan gevangenisstraf en vor derde 1 ma and. Uitspraak in beide zaken a.s. week. VOOR DEN POLITIERECHTER. Zitting van 7 Juli. VC30RTZETTING ZAAK MISHANDELING. De zaak contra P. J. S. uit Wervershoof, die zekeren Haakman op de kermis een schop had toegebracht, werd voortgezet. Bekl. was niet verschemen. Hij werd veroordeeld tot 25 boete of 25 dagen. VERDUISTERING. Voorts werd rapport uitgebracht in de zaak van B. v. V. uit Helder, welke beklaag de gelden va.n een spaarkas ten bedrage van 195.65 heeft verduisterd. De heer Wiggers adviseerde tot een voorwaardelijke veroor- deeling. Beklaagde was bereid het toege- brachte nadeel te vergoeden. Eisch 3 maan- den gevangenisstraf voorwaardelijk mej 3 proefjaren. Vonnis 2 maanden voorw. met 2 proefjaren, met verplichting tot schadever- goeding van 188.25. DIEFSTAL VAN EEN RIJWIEL- LANTAARN. De niet verschenen 37-jarige beklaagde ijac. D. te Wervershoof heeft op 31 Mei ten nadeele van den getujge Pieter Nieuwboer een rijwiel met lantaarn ontvreemd. Nieuw boer had zijn rijwiel in den gang van een cafe neergezet en miste bij het verlaten be- doeld rijwiel met lantaarn. Eisch tegen be klaagde, die reeds 4 maal werd veroordeeld, 3 maanrlen gev. Vonnis ter zake diefstal van den lantaarn 30 boete of 30 dagen. DIEFSTAL VAN PLANKEN. Den beklaagde Geert K., oud 24 jaar, niet verschenen, is ten laste gelegd diefstal van eenige planken ten nadeele van den heer J G: Schaaf, firma Schaaf en Stegerhoek. De planken zijn ontvreemd van een bouwwerk aan de Nassaulaan en hadden een waarde van 1.60. Beklaagde verkeerde tijdens het plegen van het feit onder den invloed van sterken drank en werd gesnapt door den be- ambte der P. N. V. D., Ton. Beklaagde is kellner en maakt nogal eens misbruik van sterken drank. Eisch en von nis 20 boete of 20 dagen. MISHANDELING, WEDERSPANNIG- HEID EN MISHANDELING VAN EEN AMBTENA.&R. De 25-jarige timmermansknecht Gijsber- tus M. te Heiloo stond terecht op grond dat hij op 2 Juni aldaar den getuige Jan Dekker met een mes heeft verwond en zich in staat van dronkenschap heeft verzet tegen den ma- joor der Rijksveldwacht Steen en den onbe- zoldigden rijksveldwachter Mulder, die hem aanhielden als verdacht van eenig misdrijf. Beklaagde had bij die gelegenheid den veld- wachter Mulder in den arm gebeten. De mis- handelde J. Dekker, hulp-kellner diendeieen nota in van geleden schade ten bedrage van f 75. De politierechter noemde dit bedrag, dat niet voldoende gemotiveerd werd, te hoog en gaf getuige in overweging bij den Kanton- rechter een vordering in te stellen. Getuige was op 2 Juni als hulpbediende werkzaam in Sluijters' danstent. Er werd ge- vochten en getuige zette beklaagde uit de tent. Beklaagde was weer terug gekomen en heeft getuige met een mes gestoken in de borst in de linkerzijde en achter ter hoogto van den rechterschouder. De hulpbediende N. v. d. Steen had iemand met Dekker zien worstelen. Hij kon niet met zekerheid zeggen, dat dit beklaagde was. Wei zag hij, dat die persoon een mes in dd hand had en later door de politie is meegenomen. Beklaagde wist zich niets te herinneren. Ma- joor Steen had geconstateerd dat er in de tent was gevochten. Het was een formeele bende. Bekl. was doende met Dekker en later bleek, dat hij Dekker had gestoken. Bij zijn arres- tatie had hij een geopend mes in de hand. Dit mes heeft den'vorm van een dolkmes Bekl. heeft geprobeerd den majoor pootje te draaien en trapte hem op de beenen. Hij is een lastig en gevaarlijk persoon, zooals hij aan den majoor is afgeschilderd. Hij maakt nogal eens misbruik van sterken drank. Beklaagde zeide, dat hij te Heiloo nooit ruzie heeft gehad. Hij valt nooit iemand lastig. Beklaagde heeft onder de overbren ging den onbez. veldwachter Mulder in dec "arm gebeten. De officier, aannemende, dat bekl. niet gunstig bekend stond, achtte der- gelijke lieden buitengewoon gevaarlijk en vorderde 1 maand gev. Uitspraak werd eeni ge oogenbiikken aangehouden. NOGMAALS DE STEEKPARTIJ TE HEILOO. De 26-jarige werkman Hendrik Z. te Hei loo stond terecht ter zake mishandeling met een mes van zijn neef W. Zonneveld op 2 Juni. In deze zaak werden gehoord 3 gejuigen a charche en 1 a decharge. De beklaagde heeft tevoren met den mishandeld£ kwestie gehad in de kerk en heeft toen zijn neef bedreigd. De 22-jarige Willem Zonneveld ontmoette zijn neef in de danstent. Toen is dat conflict in de kerk onder de H. Mis weer ter sprake gekomen. Getuige weet niet wie er begonnen is. Toen ze elkaar te pakken hadden, voelde getuige dat hij een steek in zijn hals kreeg Het lidt.eeken is nog zichtbaar en werd door den politierechter bekeken. Willem Zonne veld is gevallen en voelde dat hij nog een steek in den arm en een boven in zijn rug iCijen hiapeiusaheiu, Gtferspanning, uejjaagctheid, Fpikkeibaainieid en Examenvrees, gebrisiki men de Zenuwstellende en Zenuwsferkende -Mijnhaedt's Zenuwtableiten kreeg. Beklaagde zeide dat getuige de eerste klap heeft gegeven. Hij was niet van plan over het gebeurde in de kerk te spreken Joh. Zonneveld, een broer van den getroffenc, heeft een mes in de handen van geklaagde bezicn. Bekl. zeide dat hij nooit een mes in zijn bezit heeft gehad. Getuige Joh Zonne veld heeft gezien dat beklaagde op zijn bree der toesprong en met het mes op hem los- stak. De 19-jarige arbeider Simon van Ton- gercn was een neutralc toeschouwer en heeft gezien dat beklaagde naar Wim heeft gesto ken en deze later een blcedende hals had. Be.- klaagde merktc op, dat men hem dien avond heeft bedreigd en er een strooming was om hem eens af te drogen. De 19-jarige Jac. Joh. van Zel heeft Henk (dat is beklaagde) Willem Zonneveld zien ste- ken Willem kwam op beklaagde af. Hij heeft gezien dat Willem gevallen is; mefr heeft hij er niet van gezien. Daarna werd gehoord de 17-jarige Jacobus Dekker, getuige a decharge. Hij is de bree der van de vrouw van beklaagde De officier had bezwaar om getuige onder eedc verhoord te zien, welk bezwaar door den politierechter werd gedeeld. Getuige ver- klaardc dan buiten eede, dat verschillende personen met een mes rondliepen, onder meer Jaap Kaandorp en rooie Kaandorp Het was cen soort complot tegen beklaagde. Hendrik heeft niets gedaan. De officier van justitie bcschouwde Willem Zonneveld als de aanleiding van het gebeur de Dit kwam ten voordeele van beklaagde. Met het oog op het strafblad van beklaagde en den ernst van den mishandelde vorderde het O. M. 6 maanden gevangenisstraf. De politierechter, daarop recht doende, veroordeelde beklaagde G. M. tot 50 boete of 50 dagen hecht Betreffende H- Z. werd de uitspraak aangehouden tot a.s. week ALLEN VARENDE? In de laatstc zaak, contra A. G. te Egmond aan Zee, zijn noch beklaagde, noch de gctui- gen P. Dekker en E ViSser verschenen. Ver- moedelijk bevinden zich alien op zee. Beltl. heeft P. Dekker met een bierglas op het hoofd geslagen, welk feit op 2 Juni is gepleegd. De zaak werd 14 dagen uitgesteld. OPENBARE SCHENNIS. De arbeider S. J. B. te Helder stond terecht voor bovengemeld feit op 9 Mei aldaar ge pleegd. Deze zaak werd met gesloten deuren behandeld. Hierna si ui ting. OLDENEOTT's TABAK NOG STEEDS DE BESTE. Vraagt OLDO Ucht en geurlg 25 GTS. Provinciaa! nieuws UIT BERGEN. Een dezer dagen werd een dochtertje van den heer N., wonende Bergerweg alhier, door een auto aangereden in de Dorpsstraat. Het kind werd de woning van den heer C. Meijer binnengedragen, waar spoedig ook medische hulp aanwezig was. Het kind bleek kwets- uren te hebben komen aan cen voet, aismede aan een zijde van het hoofd. Dc aauwezige doktoren konden geen inwendige kneuzingen constateeren, toch werd het veilig geoordeeld de patient ter observatie naar het St. Elisa- bethsgesticht te Alkinaar te vervoeren, het- geen door dokter Dekker met zijn auto ge- schiedde. Ook had een aanrijding plaats van een wielrijder met een auto nabij de Franschman. De wielrijder kwam er met weinig letsel af, doch het rijwiel werd vrijwel gehcel vernield. G'evonden en verloren. Gevonden :Cen bril in etuieen grijze mantel met witte muts; een double manchet- knoop; een bril in cartonnen doosje; een zwarte portemonnaie met inhoud; een lederen jongensceintuur; een nikkelen schaartje; een huissleutel; een groene zonnebril met hoornen montuur; een Nederl. vlag gepakt in een courant; een oranje en blauw geruit zakje met inhoud. Verloren :Een gekleurde dastwee sleutels; een zwar:e muzi^ktasch; een ovale gouden broche,; een duimstok; een double armbandhorloge met double armband; een vulpen merk „Neptune"; een zwarte fiets- pomp; een blauwe jongenscape; een gladde gouden ring; een blauw grijze badmuts; een gouden broche met 3 parreltjes; een zwarte passerdoos; een rijwielbelasting plaatje aan een ijzerdraadje waarvan een oog stuk; een groene regenmantel; cen beugel- tasch met zilveren beugel en dne sleutels aan een zwart koordje. Geboren: Gerardus Johannes, z. van Johannes Gerardus van der Steen en Minna Emma Luise Linde. Adrianus Wilhelmos, z. v Adrianus Tromp en Margaretha Tamis. Johannes Cornells, z. v. Nicolaas Joze- phus Min en Anthonia Dekker. Cornells, z- van Theunis Bakker en Hendrika Beke. Maartje Petronella, d van Cornells Bijwaard en Petronella Zonneveld Jan Hendrik, z. van Jacob Houtman en Catharina Jacoba ter Bruggen. Lummetje, d. van Gijsbert van de Kieft en Eefje Dolleman Maria Adria- na, d. en Cornells Johannes, z. van Henderi- cus Cornells Burgeririg cn Elizabeth Maria Johanna van der Broek. Margaretha Christina, d. van Willem Beukers en Marga retha Christina Dekker. Overleden Klaas Bruin, 28 jaar. Geertje Kuiper, wed van Jacob Halff, 78 jaar. Geliuwd Jan Keeman te Koedijk en Guurtje de Wit alhier Eduard Arnold Klingenhever te Nieuwer-Amstel, gescheiden echtgen. van Jacoba Philippina Kramer, en Pieternella Vis van Heemst, alhier, onl. te Amsterdam URSEM. Juni. Geboren: Gerardus Jacobus, z. van Franciscus Somers en Engelina Maria Jaco ba van Kesteren. Albertus, z. van Theo doras Bakkum en Adriana Bleeker. Adria nus Johannes Josephus, z. van Johannes Stuyt en Maria Frederika Kreuk. Overleden Elize Kenter, 4 maan den. Helena Catharina de Goede, 7 maan den. Ondertrouwd Frederik Klaas van Petter te Schermerhorn en Geertje Micn'is al hier. UIT HEEMSKERK. B e v a 11 e n A. v. Woesik—-Terra, z. H. Kroodende Vries, z. J. Beentjes Limmen, d. J. de WitSeignette, d. Overleden: G. C. A. "Beentjes 1 'A jaar. Buitenland. MANIZALES VooR DEN BRAND. De stad Manizales in Columbia, die Zon- dag door brand vrijwel van den aardbodem is weggevaagd, telde circa 45.000 inwoners en was schilderaehtig hoog tegen de Noorde- lijke uitloopers der Cordilleras de los Andes gebouwd. De stad was circa 100 K.M. ten N. W. van Bogota, de hoofdstad, gelegen. Bogota echter ligt 8200 voet boven den zee- spiegel, Manizales 1000 voet minder. Het landschap is zoo woest, dat spoorwe- gen practisch onbruikbaar zijn, echter zijn er locaalverbindingen en losse spoorweglijn- tjes in de nabijheid en ten Noorden van Bo gota, doch geen van alle bereiken ze Mani zales. Het is nog slechts kort geleden, dat de handel de stad Manizales slechts per muile- zel kon bereiken een reis van twee dagen van het eindpunt van den spoorwegkort ge leden is nu over een afstand van 40 mijlen een staalkabellijn aangelegd. Manizales bezat een Kamer van Koophan- del, voorts een hotel, „Europa" genaamd, waar Engelsch sprekende rejzigers bijeen- kwamen, de meest geinteresseerden bij den handel in goud, vee, koffie, cacao, ^alpeter, bieiy steengoed n lucifers. SCHOONPAPA BESCHULDIGD VAN BEDRQG. Een Parijsch echtgenoot heeft een actie tot schadevcrgoedmg- iugediend tegen zijffli schoonvader, omdat deze alleen door een samenweefsel van verdichtsels zijn schoon vader was g-eworden. Ged'aagde had tegenover eischer Jiet ka- rakter van zijn doehter geroemd. Zij be- droog eischer echter en nog wel op aanspo- ring van gedaagde. Gedaagde had eischer geluk gewenscht, omdat hij in zulk een nette famiiie kwam. Edoch, dt nette famiiie bleek ettelijke zeer onuette exemplaren rijk te zijn. De gedesillusionneerde eehtgenoot wil nu althans zijn geld terug, niet alleen de og- derhoudskosten, die hij aan de onwaai'dige verspilde, maar ook de waarde van de vele geschenken, die hij haar voor cn bij het hu- welijk aanbood, toen hij nog in den zoeten waan verkeerde, waarin zijn schoonvader-in- spe hem had gebracht. DUITSCH COMMUNIST TE WEENEN GEARRESTEERD. Zondag is te Weenen de Duitsche commu nist Werner Hirsch gearresteeid. De bladen vernemen van bevoegde zij dd, dat Hirsch de verplichting om als buitenlander geen politie- ke actie te voeren heeft geschonden door journalistiek werk te vcrrichten en ais spre- ker in vergaderingen op te treden. lagezonden stukken Buiten vcrani woordclijklmd van de Redac- tie. De opname in deze rubriek bewijst geens- zins dat de redactie er mede instenii.) Zeer geachte Redactie! Wilt U zoo vriendelijk zijn het volgende in uw blad op te nemen als verbetering en aanvulling van het berichtje onder het hoofd: „Vervulling" van kerkbeuxten" 1. De genoemde vergadering van genoem de Vereeniging is niet Zond'agavond maar Donderdagavond gehouden. 2. De voorzitter, Ds. Vcrwaal, heeft niet gezegd, dat de Ringpredikanten de Alkm vacaturebeurten aan Ds. V. hadden afge- staan, maar dat de vrijzinnige Ringpredikan ten zich, ter wille van de billijlkheid en ter- wille van het orthodoxe gedeelte der Herv. Gemeente te Alkmaar, bereid verklaard had den hunne vacaturebeurten aan Ds Verwaal af te staan. 3. Ds. V. verklaarde de veraniwoordelijk- heid voor de vervulli'ng van die bcurten niet zoo maar op zich te kunnen nemen en beloof- de aan de H.H Ringpredikanten spoedig ant- woord, nadat hij gesproken had met de le- den van de kerkelijkc kiesvereeniging „Onze Ned. Herv. Kerk". 4. Deze Vereeniging nam dc verantwoor delijkheid van Ds. Vcrwaal over, besloot aan H.H. vrijzinnige Ringpredikanten, mede na- mens Ds. V., te meiden, dat hunne bereid- verklaring dankbaar werd aanvaard en droeg aan Ds. V op rechtzinnige predikanten voor de vervulling van die beurten te vragen. Met dank voor plaatsing, Ds. A. VERWAAL. ■(Zooals wij gisteren in het betreffende be- richt zelf reeds mededeelden, is het door ons aan het Christ Hist, dagblad „De Nederlan- der" ontleend. Red. Alkm. Crt.) NAAR ALKMAAR! Alkmaar zit midden in 't seizoen. 't Ver- keer rond haar veste kan gelukkig ieder jaar een vooruitgang constateeren en n-atuurlijk heeft Alkmaar als wooruitstrevende pi-ovin- cieplaats haar debet daarin. Immers hoeveel buitenlanders- bezoeken naast landgenooten niet onze schoone stad en hoevelen verkiezen ten slotte niet hun verblijfplaats voor een of meerdere dagen hier, waar naast 16e eeuw- sche archi'tectuur, een IT out, een park, een omgeving als nergens anders nopen tot lan- ger verblijf? Zij zoelcen dat verblijf in inrichtingen waar hun belangen en gewoonten zich het meeste dienen. En zou het dan niet bitter be- schamend zijn als de strand- en duinbezoeker pensiongast zich eens naar Alkmaar begaf (evenals Scheveningen naar den Haag) en daar de werk-slijk tot vreemdelingenbezoek uitnoodigen-de inrichtingen gesloten von-d? „Opmcrker" is bruut met woorden. Hij verwart den vreemdeling, den cafebezoeker (die lang geen „kroeglooper" is) zooals uit zijn stuk blijkt, teveel met den „sjap" waar- voor de „Zwarte lijst" werkt. En hoeveel geheelonthouders genie ten ook ten slotte niet al is het tegen's sluitingsuur bij een goed cabaret. Een goed cabaret, een goed cale, een goed koffiehuis is gediend met verstandig publiek en is even gaarne ge- steld' op verstandig publiek als een „comes- tibleswinkel." Wat daaruit gestuurd wordt, hoort daar niet thuis en wat daar buiten loopt kam wel- lieht gevoegelijk worden beschouwd als „zie- kelijke" argumenen welke bezwaarlijk op de tot 12 uur openblijyende cafehouders kunnen worden geschoven. Zooals „Opmerker" zoo gaarne wil doen blijken. H. E. ALS DE VACANTIE KOMT! Mijnheer de Redacteur. En men heeft dan alles en alles gedaan wat men doen kan om Alkmaar aantrekkelijk te maken, is het mogelijk, door z'n schoone omgeving en z'n historische waarde, dat men onze stad komt bezoeken, en niemand zal spijt Hebben van zijn keus. Want wat Alkmaar en z'n omgeving bieden, dat kan men weinig te samen in van gelijke groote plaats in Ne- derland vinden. Dit laatste vertelde mij dezer dagen ook iemand die als leider van een dertig personen een uitstapje maakte van uit Nijmegen naar Alkmaar. Schrijver dezer is zelf Arnhemmer cn goed bekend met de omstrcken daar, ook het wonder mooie Nijmegen, dus was verrast zoo enthousiast te hooren sprek?n over deze plaats (Alkmaar). Op mijn vraag waar hij dan zoo bijzonder door getroffen was, is 't antwoord: „Weiland, zee, duinen, bosch, water, goede wegen, waar vindt men dat alles zoo bekoor- lijk bij elkmider als bij U. ,Wat vindt U mooiste van onze timge- ving" was mijn weder vraag. „Bergen binnen cn Sehoorl", luidde 't vol- mondig. „Wij hebben na een prachtigen boottoeht ons heerlijk geamuseerd te Bergen, jammer dat wij ons hotel te- Alkmaar besteld hadden, 't Diner wachtte ons te zeven uur. Daarna hebben wij de stadsparken, Alk.-Hout, Mu- ziektuin, Hertenkamp enz. bezoeht, wandel- den circa half elf naar ons hotel terug, om genoegelijk nog een uurtje te verpozen. Al gauw kwam de stemming er in, de pia no werd open geslagen en de pianist die bij ons gezelschap was, sloeg de juiste toon aan, die ons beduidde het mooiste lied wat onze vreugde en tevredenheid vertolkte ten beste te geven, (het gezelschap waren koorzan- gers). Een ieder amuseerde zich, zelfs een veertig- tal voorbijgangers hebben mede geleefd met onzen zang en vroolijkheid en toen ja toen sloeg de klok elf uur, teen gebeurde iets wai mij ongelooflijk toe seheen, de piano moest dicht, dc deur moest dicht't overige irubliek waar wij juist cen half uur vriendschap mee hadden gesloten moest weg ,;mogen de ramen open blijven?" vroegen wij den hotelhouder. „Ik zal't wagen meneer." „Ja anders gaan wij maal" naar bed. Is dat a-ltijd zoo hier? Moet ieder om.eif uur naar huis." „Ja meneer, zoo luidt hier de politie-veror- dening. „Waren wij dan maar te Bergen gebleven van avond", jammerde *t gezelschap dan had den wij ons volop tot twaalf uur kunnen amu- seeren. „Kunt U/Of een vereeniging hier niets aan doen?" was dc wedervraag. Nu meneer wij zijn hier als cafe-, en hotel houder al vier jaar mee bezig, liet stads be- stuur weet waarschijnlijk niet wat vreemde- lingen bezoek beteekent, wat er voor gedefan moet worden, met wat voor kleinigheden den vreemdeling tegemoet gekomen moet worden, anders had het natuurlijk al langmaar laat ik njet te veel praten. Nog is er dezer dagen kans. Mogelijk dat de Raad (want Donderdag is er zitting en komt't punt lan- ger sluitingsuur op de agenda voor) nog in- grijpt. Hij kan nog veel goed maken voor de- zen Zomer. „Nu meneer, wanneer men dit inzag zou 't werkelijk ten voordeele strekken voor Alk maar en zijn hotels. Want op je vacantie da gen al te elf uur te bed, nee't is al te gek. Ja ik weet wel de gast is ii\ z'n hotel thuis en kan naar z'n zin rustig opblijven, maar zoo als ik straks zeide, zonder piano, zondcr je Alkmaarsche vrienden, raam dicht deur dicht b r r r't lijkt wel op celstraf. Neen meneer dit moet verandercn, dat voelt ieder vreem deling en misschien de Raad, misschien ook V. V. V. zij kan ook voor haar vreemdelingen een goed woordje doen. „Wij gaan morgen naar de duinen en de zee, alles roept ons hier, als 't niet te laat wordt komen wij terug, mogelijk blijven wij te Bergen en amuseeren ons daar. Dan tot ziens't andere jaar, maar dan in alle opzich- ten in de stad Alkmaar. U, Mr. de R. dankend voor de. plaats- ruimte, H. Alkmaar 6 Juli 1925. Mascagftt, met merfelr uit Cavalleria en dat alles genoot een superieuze vertolking. Daar tusschen in stond de „Seranade" van Toselli. Het werd door het strijkorkest uitgevoerd. Af- gaande op de bijvoeging „op veelvuldig vc- zoek" hadden we na het spelen er van een groot, langdurig applaus verwacht. We heb ben ons daarin vergist, want het applaus klonk lang niet geestdriftig. Men heeft er mede te kennen gegeven, dat men op derge- lijke stukjes niet bepaald verzot is. In het tweede deel kregen we heel iets an ders, en dat zeer is gewaardeerd. Sibelins was vertegenwoordigd door zijn toongedicht „Finlandia", mooi, maar men zou er toch meer aan gehad hebben wanneer men er een korte toelichting van had kunnen geven. Men raadt er wel naar wat de bedoeling van den componist heeft mogen zijn, maar dat men het juist beziet weet men geenszins. Dan kon men beter opschieten met de „Suite Alge- rienne" van St. Saens, die de vier korte stuk ken van opschriften heeft voorzien (1. Pre lude en vue d'Alger, 2. Rhapsodie Maures- que, 3. Reverie du Soir" en 4. Marche mili- taire Frangaise") Fijne muziek en prachtig gespeeld. Tot sluiting een gloedvolle vertol king van de tweede Rhapsodie van Liszt. A.K. Zestijdingen. STOOMVAARTLIJNEN. STOOMV. MIJ. NEDERLAND. Jan Pietersz. Coen (uitr.) 6 Juli v. Suez. Nias (thuisr.) "6 Juli v. Triest. Prinses Juliana (thuisr.) 6 Juli v. P.-Said. Rembrandt (thuisr.) 3 Juli v. Singapore. Rondo 7 Juli v. Batavia te Amsterdam. Grotius (uitr.) vertr. 7 Juli v. Southampton. Vondel arr. 7 Juli v. Batavia te Amst. KON. NED. STB. MIJ. Colypso 5 Juli v. Yerakini n. Limni. Ceres 6 Juli v. Algiers n. Malta. Clio 6 juli v. Caiania n. Palermo. Erato 6 Juli v. Danzig te Hamburg. Fauna 7 Juli v.d. Levant te Amst. Hermes 6 Juli v. Constantinopel n. Bourgas. Nercus 6 Juli v. Amst. te Kopenhageft. Nero 7 Juli v. Stettin te Amsterdam. Orestes 6 Juli v. Piraeus te Catania. Stella 6 Juli v. Malaga te Genua. Tellus 6 Juli v. Alicante n. Oran. Vesta 6 Juli v. Gibraltar n. Amsterdam Aurora 6 Juli v. Piraeus n. Volo. Irene 7 Juli v. Triest te Fiutne. Theseus 7 Juli v. Amst. n. Passages HOLLAND AMERIKA LIJN. Beemsterdijk 5 Juli v. Philadelphia te Balti more. Kinderdijk, Pacifickust n Rott., 5 juli v. Los Angeles. Lochkatriue 6 Juli v. Rett. n.l. Noord-Pacific en'7 Juli te Antvv. Nieuw Amsterdam 7 Juli v. N.-Yerk te Rott. HOLLAND A ERIK A LIJN. Meliskerk 7 Juli v. Rott. r,. Kaapstad. Rietfontein 7 Juli v. Amst. n. Z.-Afrika, via Antwerpen. Boeroe (thuisr.) 4 iuli v. Kilindini. KON. HOLL. LLOYD. Gaasteriand 5 Juli v. B.-Ayres te Corcnei. Montferland 6 juli v. Antw. te Hamburg. Orania (thuisr.) 0 Juli v. Santos. Waakiijk 6 Juli v. Harnb. n. Amst. Waterland (thuisr.) 6 Juli v Bahia. KON. WEST 1ND. MAIL.D. Deticaiicn 3 Juli te Kingston I. Breda (uitr.) 3 Juli v. Mollendo. Hector 4 Juli v. Iquique n. Guayaquil HOLLAND BRITSCH INDIE LIJN Kicldrech.t (thuisr.) 7 Juli te Negapatam Koudekerk (uitr.) 7 iuli v. Bombay. HOI LAND COST AZ1E LIJN Ouderkerk'(thuisr.) iuli y. Port Said. JAVA BENGAL EN LIJN. Bondov.oso 7 Juli v. Rangoon te Calcutta. JAVA NEW YORK LIJN. Euryades v. N.-Ycrk n. Java, 5 Juli te Port Said. Veendijk N.-York n. lava, 6 Iuli v. Boston ROTTERD. LLOYD. Kertosono.7 Juli v. Rott ie,Batavia. Rindjani (uitr.) 6 Juli te Marseille. Garcet (uitr.) 7 Juli v. Suez. Kedce 7 Juli v. Rott. n. Java. Tjerimai (thuisr.) 7 Juli v. Marseille. STOOMV. MIJ. OCEAAN. Eurymedcn v. Livcrp. n. Batavia, 5 Juli v. Port Swettenhara. Pyrrhus, v. Japan n. Rott., 3 Juli v. Port Swettenham. Rhexenor v. Japan n. Rott., 4 Juli v. Mar seille. Teiresias v. Japan n. Rott., 5 Juli te Singap Troilus v. Japan n. Rott. 4 Juli te Foochow. Kunst. H. O. V. Voor een concert in den muziektuin was het weer gisteren op den dag niet bijster gunstig. Tegen den avond veranderde het ten goede, en hcewel wat kil viel het toch nog wel mee, en het publiek was er niet door wegge- bleven, maar vulde den tuin geheel. De heer Gerharz leidde nu weer in eigen persoon het orkest. Hij werd met applaus ver- welkomd, doch het was hem aan te zien en te bemerken aan zijn moeilijk loopen dat hij zijn voile gezondheid nog niet heeft teruggekre- gen, 't heeft ook maar weinig gescheeld ol wij hadden hem ook op dit concert niet voor den lessenaar gezien. We moeten het dan ook zeer op prijs stellen dat de heer Gerharz toch gekomen is, te meer daar hij over zijn gaven als dirigent ten voile beschikte. Zeer veel is er dan ook genoten. Het eerste deel van het programina was aan de Italianen gewijd, Verdi, met de ouver- ture „Traviata" 'n zeer mooi gei'nstrumen teerd werk. Puccini, met een fantaisie uit een zijner geliefdste opera's (Madame Butterfly; Marktberichten W ARM EN H Ul ZEN7 Juli 1925. Schotsche Muizen 7—-/ 9.40, Drielingen 4.70—/ 5.30, Kriel 1.50. Aanvoer:. 87250 K.G. Aardappelen. NOORDSCHARWOUDE, 7 Juli. 320600 K.G. Aardappelen: Schotsche Muizen 7.209.10, Schoolmeesters 8.30—/ 9, Drielingen 5—/ 6.10, Kleine 1.30, 115 K.G. Zilveruien: Drielingen f 14.80, Zilvernep 28.50, 28 K.G. P-eulen 21—/ 23, 650 K.G. Roode kool 19.30— 22.60, 525 K.G. Witte kool 11.10, alles per 100 K.G., 1700 stuks Bloemkool 12.50 tot 27, 2e soort f 6.907.60 per 100 st. PURM'EREND, 7 Juli. „Afslagvereeni- ging Beemster, Purmerend en Omstreken." Aardappelen 1.85—/ 2.54 iier zak (25 K.G.), kleine 1.20—/ 1.69 per zak (25 K G.), Slaboonen 7.80—/ 9.15 per zak (15 K.G.), Snijboonen 4.50—/ 6.75 per zak (15 K.G), Tuinboonen 1.121.21 per zak (15 K.G.), Peulen, 4.90—/ 14.30 per zak (50 K.G.), Doperwten 5.40— 10.10 per zak (50 K.G.), Roode Aalbessen. f 0.31—/ 0.59 per K.G., Klapbessen 1.45 tot 3.65 per 10 K.G., Frambozen 0.34— 0.42 per K.G., Aardbezien 0.33—/ 0 59 per K.G., Bloemkool 3.3fi—15.90 per 100, Rabarber 7.60 per 100 bos, Wortelen 416.10 per 100 bos, Prei 4.50 per 100 bos. BROEK OP LANGENDIJK (Langedij- ker Groentenveiling), 7 'Juli. 1100 stuks Bloemkool le soort 15.50 35.90 per 100 st., 7210 bos Worteleni 8.109.30 per 100 bos, 2950 K.G. Roo de kool le soort f 19.40f 22.60, 432700 K.G. Aardappelen: Schotsche muizen f 7.40—/ 10.40, Schoolmeesters 6— f 9.30, Due of York 5, Eigenheimers 9.70—/ 10.10, Drielingen 3.70—/ 6.6C alles per 100 K.G.

Alkmaarsche Courant | 1925 | | pagina 6