i3Lmst©rd.aLmsclxe control e. HET ACCOUNTANTSKANTOOR van S. J. A. KEESOM. -fidif-beper1dnjj9reaenrdle' tot verkorting IeSJ- de, bestaat niet hiecr. Motieven van politionneelen aard zouden er tegen kunnen zijn. Die zijn er echter niet. Dit bliikt uit hct rapport van den commissari?. In Bergen is het 12 uur. Het geheele col lege wik medewerken ongewenschte gelegen- heden op te ruimen. Daar gaat het niet om De heer Westerhoi had verwacht, dat de kans van het voorstel in den raad niet groot was. Spr. was er trotsch op dat de eeni- ge onverdeelde fractie in den raad de zijne was. Mr. Kusters: Jelui zijn altijd onver- deeld. Gelach. Spr. betoogde, dat de kasteleins een verhoo- ging van den alcoholverkoop beoogen en in een gezonde maatschappij behoort geen alco hol te worden verkocht. Dat het voor de cafe's, waar kaart wordt gespeeld, noodig zou zijn, betwist spr. Qen arbeider ziet men na 10 uur niet in den kroeg, tenzij er een vergadering is. In de nette cafe's komt men voor de gezel- ligheid, dan neemt de man een borrel en ten slotte de borrel den man. Het voorstel van B. en W. beoogt iets ver- der te gaan in de beperking van den alcohol verkoop. Wat de bestrijders willen is een teruggaan. Spr. is daar tegen en het verdedigen van een later sluitingsuur is hem niet sympathiek. De zomertijd heeft ook een vervroeging van het volksleven tengevolge gehad en daarom moet men het niet langs een omweg weer gelijk stellen. De zomertijd is de tijd, waarnaar ieder zich moet regelen. De verlen- ging van den sluitingstijd bevordert de uit- huizigheid. Spr. is overtuigd, dat een referendum niet tegen een verlenging zou zijn. Men moet daar rekening mee houden. Spr. gelooft in de overwinning van de nuttigheiasgedachten van de onthouding. Men kan den wil die het goede voor heeft toch evengoed tegemoet komen. De alcohol is een kwaad en daarover bd- hoeft niet te worden gediscussieerd. Welk al gemeen belang vordert een langere openstel- ling. De frase over Bergen is niet houdbaar. Dat men daar een later sluitingsuur heeft is begrijpelijk. Bergen is een badplaats. Wie naar een badplaats gaat om gezoedheid, moet voor een vroeg sluitingsuur zijn. Gaat men voor de gezelligheid, dhn wint Amster dam het toch 10 maal. v Mr. Kusters: U schijnt het te weten. 'V/Gelach. De heer Westerhof verwacht van Mr. Kusters in 2e instantie argumenten. Geen enkel algemeen belang vordert verlen ging van het sluitingsuur. i De overweging dat de cafehouders belas- tingbetalers zijn en dus moeten worden tege moet gekomen gaat niet op. Ook oplichtei's betalen belasting, maar die komt men toch ook niet tegemoet. De heer Plevier sprak over de geheel- emthouding en waarschuwde de anderen om niet tot het uiterste te gaan. In Amsterdam sluit men om 12 unr. De heer v. Slingerland: 1 uur. De heer Plevier meende dat het alge meen belang niet gebaat was bij een ver lenging van het sluitingsuur. Spr. ondersohreef dat de luidruchtigheid des avonds in de stadi toeneemt. Men moet de kroegen niet langer open houden. De heer G o v e r s betoogde, dat vele bur gers tot 8 uur of half negen met hun zaken Bezig zijn en kan zich begrijpen, dat zij na het lezen van een kraut nog een uit- stapje willen doen. Het gaat niet aan om de vele goeden te laten lijden om de enkele kwaden. Het peil van ae burgerij- zal zeker niet verlagen1. De heer V o g e 1 a a r die inmiddels ter vergadering was gekomen, verklaarde met de bijlage aacoord te gaan. Benadeeling van het vreemdelingenverkeer was niet aangetoond. Was de commissaris er voor met het oog op de moeielijkheden bij het verleenen van dispensaties of om andere redenen? Spr. oordeelde het tijdargument ook niet juist. Mr. Lees berg betoogde, dat de com missaris dispensaties verleent, die om billijk- heidsredenen gegeven moeten worden op aandrang van het publiek. Juist daardoor spreekt het algemeen belang. De overheid moet de orde bewaren, maar de burgers niet noodeloos dwingen. De heer v. D r u n e e betoogde, dat er niets bekend is, dat de Alkmaarsche burge rij aandringt op verlenging. Men moet niet ingaan op anonieme stuk- jes. Spr. is overtuigd, dat een referendum zich zou uitspreken voor sluiting van de kroegen. Spr. voorzag, dat spoedig dispen saties gevraagd zouden worden om een uur. (Protesten.) De voorzitter betoogde, dat het voor den commisaris moeielijk is dispensaties prin- cipieel te regelen en legde er den nadruk op dat de vereenigingen niet anders worden be- handeld dan amusementsgelegenheden. Drang van de burgerij tot verlenging van het sluitingsuur komt steeds naar voren. De heer v. D r un e n Wie zijn dat dan? De voorzitter Steedis voor feestge- legenheden en ook bij de dispensaties wordt een grens aangelegd. Spr. oordeelde dat de heer Westerhof te ver ging en zeker de meerderheid van de bevolking niet achter zich heeft in zijn veroordeeling van een eer- zaam kaartspelletje. Spr. neemt den heer Govers vandaag zijn feestgeluid niet kwalijk en feliciteerde hem met zijn verjaardag. (Instemmingen.) Tegen Mr. Leesberg betoogde spr. dat men nu gevoegelijk het sluitingsuur kan laten, zooals het is. - Mr. Leesberg betoogde nog dat hi] zijn argumenten niet had1 gezocht uit anonie me stukken. Hij putte die uit den drang voor verlenging. De heer Westerhof constateerde, dat geen pogingen waren gedaan om zijn argu menten te weerleggen. Hij had nieis tegen behoorlijk kaartspel, maar was van meening dat in de cafe's de behoorlijke kaartspekn niet een meerderheid vormden. Het voorstel van B. en W. werd met 11 te gen 7 stemmen verworpen. Voor de soc.-dem. en de heer§n Vogelaar en Ringers. Het voorstel-Mr. Leesberg werd luerop met o-elijke stemmenverhouding aangenomen. SCHOOLGELDHEFFING. B en W. schrijven in bijlage No. 95: 1 Volgens artikel 6 der Verordening, regelen- de de heffing van schoolgelden voor het on- 'denvijs aan h'et Gymnasium te Alkmaar (Gemeenteblad nr. S53) wordt, wanneer meer dan een leerling uit hetzelfde gezindeze onderwijsinrichting bezoekt, het schoolgeld' voor de tweede en volgende leerlingen over- eenkomstig de daar gestelde bepaling ver- minderd. Een regeling van gelijke strekking komt voor in art. 6 van de schoolgeldverordening voor de Handelsscliolen (Gemeenteblad nr. 870), voor zoover betreft gelijktijdig bczoek door leerlingen uit hetzelfde gezin van de dagscholen, of van de avondschooi. Ook voor de schoolgeldheffing aan de Rijks Hoogere Burgerschool geldt tot nu toe eene gelijksoortige regeling. A1 deze bepalingen zijn echter slechts van toepassing voor zoover uit eenzelrde gezin kinderen dezelfde school bezoeken, zoodat wanneer twee kinderen uit hetzelfde gezin het Gymnasium bezoeken, de reductie bepaling wel werkt, terwijl dit niet het geval is wan neer een dier kinderen het Gymnasium, het andere de R. H. B. S. bezoekt. De Directeur der Rijks Hoogere Burgerschool alhier deci de ons mede, dat de Minister bereid is, de schoolgeldregeling van de Rijks H. B. S. aan te vullen in dien zin, dat reductie wordt ver- leend, wanneer kinderen uit het gezin, waar- van een kind de H. C. S. bezoekt, leerling zijn van het Gymnasium of de Handelsscholen, mits de gemeente in hare schoolgeldregeling een soortgelijke bepaling opneemt. Een bepaling van dergelijke strekking ach- ten wij zeer gewenscht. Konden tot dusver ouders, die reeds een kind op eene bepaalde onderwijsinrichting hadden, in de keuze van een school voor vol- gfnde kinderen worden beperkt, doordat bij het bezoek dier kinderen van dezelfde school wel- en bij het bezoek van een andere school geen reductie werd verleend, met 'n regeeling als hierbedoeld wordt dit bezwaar opgeheven en de vrije keuze der ouders ten aanzien van de school, welke zij de kinderen willen doen bezoeken, bevorderd, waardoor ieder kind op die school kan worden geplaatsi, die het meest in overeenstemming is met zijn aanleg en vermoedelijke toekomst. Eenzelfde bepa ling zal billijkheidshalve dienen te worden vastgesteld met betrekking tot hert geval, dat kinderen uit hetzelfde gezin het Gymna sium en een der beide of beide Handelsdag- scholen bezoeken.Wij zullen overwegen de wenschelijkheid om deze regeling ook tot het u. I. o. uit te strekken. De verlaging van de opbrengst der schoolgelden aan ae gemeente- lijke onderwijsinrichtingen, die van een en ander het gevolg zal zijn, zal van zoo gerin- gen omvang blijken, dat uit hoofde daarvan geene bedenkingen tegen deze wijzigingen kunnen rijzen. Wij geven Uwe Vergadering dan ook in overweging te nemen de desbetreffende be- sluiten te nemen. De heer Westerhof gaf nog een aan- vulling, waarop het voorstel zonder hoofde- lijke stemming werd aangenomen. BESCHIKBAARSTELLING GELDEN BOUW R. K. SCHOLEN VOOR GE- WOON LAGER ONDERWIJS. In bijlage No. 99 schrijven B. en W.: Den 30en April j.l. stelde Uwe Vergade ring om bericht en raad in onze handen een tweetal op 22 April t. v. ingekomen adres- sen d.d. 20 April t. v. van de besturen der en en en de Uitslag publieke vekrooping gehouden door „ohann W. C. Kroon, notaris te Zuid-Schar- woude, op Dinsdag 7 Juli 1925, 's avonds 7 uur, in het Huis te Brederode te Oudkarspel. 1. Een huis en erf te Oudkarspel. Kooper C. Pranger Cz. voor /2170. 2. Twee perceelen bouwland in den Spek- eterpolder te Harenkarspel (49sn.) Koo per C. Spanjaart voor 42 per sn. Eigendom-van den heer C. Balder Jz. 3. Een huis- en erf nabij den Dijk te Oud karspel. Kooper Jb. Kroon Jbz. voor 1275. Eigendom van de Erven van den heer A. Borst Az. Vereeniging „St. Joseph" alhier en der Onze Lieve Vrouwestichting te Amersfoort, elk inhoudende het verzoek de voor de stichting van een nieuwe R. Katholieke school voor gewoon lager onderwijs benoodigde gelden uit de gemeentekas te willen beschikbaar stellen. Naar aanleiding daarvan deelen wij U me de, dat bij elk adres overeenkomstig artikel 73 dei' Lager Onderwijswet 1920 zijn over- gelegd: a. eene verklaring, waaruit blijkt, dat de school zal worden bezocht door meer dan 00 leerlingen; b. eene verklaring, waarbij de iinstelling of vereeniging zich verbindt om, voordat met den bouw wordt aangevangen, als waarborgsom een bedrag, gelijkstaande met vijftien ten hondexd van de stich- tingskosten, in de gemeentekas te storten c. eene opgave van het getal leerlingen, voor wie het gebouw ruimte moet bieden, het maximum getal leerlingen, dat per klasse zal worden toegelaten, zoomede dat de school bestemd zal zijn voor het geven van gewoon lager onderwijs; d. eene verklaring, waaruit blijkt, dat het bestuur der instelling of vereeniging voor de nieuw te stichten school is aange sloten bij een groep bijzondere scholen, welke een commissie'van beroep als be- doeld in artikel 89, zevende lid, der wet hebben ingesteld. De aanvragen zelf voldoen niet geheel aan artikel 1 van het Koninklijk besluit van den 31sten December 1920 (Stbl. Nr. 953); immers zij vermelden niet, overeenkomstig het tweede lid van dat artikel, eene aandui- ding van de plaats in de gemeente, waar het bestuur de school wenscht te vestigen (in- tusschen blijkt uit bij de aanvragen overge- legde verklaringen, dat deze plaats zal zijn aan de Koornlaan) terwijl de aanvrage van het bestuur der Vereeniging „St. Joseph" niet vermeldt de data van de Staatscouran- ten, waarin de goedgekeurde statuten of wijzigingen daarin zijn bekend gemaak. De ze infcrmaliteiten zijn intusschen niet van zoodanige beteekenis dat zij grond zouden moeten opleveren tot weigering der aanvra gen. E>e medewerking toch wordt, ingevol- ge artikel 75, 2e lid der" wet, slechts gewei- gerd, wanneer niet aan de in artikel 73 om- schreven vereischten is voldaan. En aan dat wetsartikel voldoen de aanvragen. Wij stellen U derhalve voor, de door de wet gevorderde medewerking te verleenen. Bij het ingevolge artikel 77 der wet ge houden overleg tusschen ons college en de beide schoolbesturen, vertegenwoordigd door de heeren Mr. H. A. J. M. Kusters en J. P. J. Kraakman, bleek uit de gehouden bespre- kingen en door de schoolbesturen en door ons verzamelde en voor U ter inzage gelegde gegeveus met betrekking tot de in de inaaste toekomst te verwachten aantallen leerlingen, die alhier R. K. scholen voor gewoon lager onderwijs zullen bezoeken, dat voorshands nog. niet de behefte bestaat aan twee school- gebouwen, ieder plaats biedend voor zeven klassen. Immers wanneer men let op het aan- tal R. K. kinderen in deze gemeente van de verschillende jaren en de toevoeging van eenige leerlingen van elders, dan zal naar. alle waarschiinlijkheid, zooals uit de ter in zage liggende gegevens hlijft, pTaatsi'inmfe moeten verschaft worden op 1 September 1926 aan 87 jongens en 42 meisjes, in totaal 129 kinderen, welk aantal gegroeid zal zijn. op 1 September 1917 tot 117 jongens en 63 meisjes, in totaal 180 kinderen. op 1 September 1928 tot 143 jongens 97 meisjes, in totaal 240 kinderen; op 1 September 1929 tot 202 jongens 139 meisjes, in totaal 341 kinderen; op 1 September 1930 tot 254 jongens 157 meisjes, in totaal 411 kinderen; Aangezien elk schoolgebouw volgens bij de aanvrage overgekgde verklaringen plaats zal bieden voor ten minste 289 leer lingen, zou dus tot 1 September 1920 kun nen worden volstaan met 6 a 7 lokalon. Bij den bouw van het te stichten complex zou mitsdien er mede rekening kunnen worden gehouden, dat elk der beide scholen voorloo- pig over drie (vier) lokalen de beschikking verkrijgt. De wet draagt ons op, ons te beraden over de plannen die ons, nadat de medewerking door Uwe Vergadering is toegezegd, door de schoolbesturen zullen worden toegezonden. Mochten de besturen de plannen niet reeds in den bovenaangeduiden geest hebben ont- worpen, dan zal "daaromtrent ingevolge art. 77, 6e lid, der L. O. wet 1920 nader met die besturen overleg wordrir gepleegd, opdat zoo mogelijk een oplossing worde gevonden, die zoowel de besturta als ons college be- vredigt. Wij hebben het van belang geacht U het vorenstaande mede te deelen ter toelichting van de navolgende besluiten, die wij U thans ter vaststelling voorleggen. A. De Raad der" gemeente Alkmaar be sluit: I. aan het bestuur der O. L. Vrouwe stichting te Amersfoort als beschikking op zijn adres van 20 April j.l. gelden uit de ge meentekas toe te staan voor de stichting van een R. K. school voor gewoon lager onder wijs in deze gemeente; II. de onder I bedoelde uitgave nader te regelen bij suppletoire begrooting. B. De Raad der gemeente Alkmaar, be sluit: I. aan het bestuur der Vereeniging „St. Joseph" alhier als beschikking op zijn adres van 20 April j.l. gelden uit de gemeen tekas toe te staan voor de stichting van een R. K. school voor gewoon lager onderwijs in deze gemeente; II. de onder I bedoelde uitgave nader te regelen bij suppletoire begrotoing. Conform besloten. BOUW RIJKSKWEEKSCHOOL VOOR ON D ERWIJ ZER S EN ON0ER- WIJZERESSEN. Gelijk zeggen B. en W. aan den Raad bekend is, heeft de gemeente op zich genomen, ten behoeve van de alhier opge- ridite Rijkskweekschool voor onderwijzers en onder wijzercssen een gebouw beschikbaar te stellen. Wij hebben den Directeur der Ge- meentewerken opgedragen ter zake een plan te ontwerpen, dat wij hierbij voor U ter in zage leggen. Nu met den Hoofdinspecteur van het lager onderwijs in de 4e Hoofdin- spectie daaromtrent overeenstemming is ver- kregen, zal tot de stichting van het gebouw kunen worden overgegaan. De kosten wor den door den Directeur der Gemeentewerken geraamd op 78.000.—, met inbegrip van de kosten voor verlichting, clirectie, toezicht en besteding. Wij hebben omtrent het plan advies ge vraagd aan de Commissies van bijstand voor de Publieke Werken en de Finaneien. De door die Commissies uit te brengen rap- porten zullen wij voor Uwe Vergadering ter inzage nederleggen. Wij geven Uwe Vergadering in overwe ging ons voor de oprichting van cen ge bouw voor de Rijkskweekschool voor onder wijzers en onder wijzeressen aan het Nassau- plein alhier een crediet te verleenen van 78 000.nader te regelen bij supple toire begrooting. Als voren. VOORSTEL TOT OVERNAME VAN EEN GEDEELTE VAN DE WAGENMAKERSTRAAT Conform de voorstellen in de bijlage 206 1924 wordt besloten. Conform besloten. •AF- EN OVERSCHRIJV1NG OP BEGROOTINGEN EN GOEDKEURING REKENINGEN VAN INSTELLINGEN OVER 1924. B. cu W. bieden den Raad aan verzoeken van het Burgerlijk Armbestuur en Regenten van 't Stadsziekenhuis om machtiging tot af- en overschrijving op de begrooting voor 1924 resp. op eerstgenoemde instelling en van de nalatenschap van wijlen Mevr. M. van der Oord zoomede de rekeningen over 1924 resp. van het Burgerlijk Armbestuur en van de Vereeniging voor Gezinsverpleging. Er bestaat bij B. en W. noch tegen het ver leenen van do gevraagde machtiging tot af- en overschrijving, noch tegen de goedkeuring der rekeningen bezwaar. B. en W. stelen den Raad voor te beslui ten: a. machtiging te verleenen aan Regenten van het Stadsziekenhuis tot het doen van af- en overschvijvingen op de begrooting voor 1924 betreffende de nalatenschap van wijlen Mevrouw M. van der Oord tot een bedrag van f 110.70; een gelijke machtiging te verleenen aan het Burgerlijk Armbestuur, voor wat be treft de begrooting dier instelling voor 1924, tot een bedrag van f 2513.54M goed te keuren de rekening van het Bur gerlijk Armbestuur over 1924 in ontvang en uitgaaf op 138295.95y2; goed te keuren de rekening der Vereeni ging voor Gezinsverpleging over 1924 in ontvang op 10044.34, in uitgaaf op 9847.68, alzoo met een batig saldo van itslaof nublieke vekrooDine' srehouden door beval zijn gevangenneming. De zoon we Telegrammen Tan beden. Gedeeltelijk gecorrigeerd. +1 m' zijn gevangenneming. Ue zoon werd vcroordeeld tot 6 maanden gevangenis- straf. De eisch was tegen den vader 8 maanden en tegen den zoon 4 maanden gevangenisstraf. HET VREDESAANBOD AAN ABD-EL-KRIM. LONDEN, 9 Juli. De „Daily Mail" meldt uit Parijs dat de Fransche missie te Madrid met Spanje tot overeenstemming is gekomen met betrekking tot het vredes- aanbod dat aan Abd-el-Krim gedaan zal worden. Indien hij dit aanbod van de hand wijst, zal een groot offensief begonnen wor den. Spanje zou dan 40.000 man leveren voor de nieuwe campagne. Vernomen wordt dat in de vredesvoorstellen aangeboden wordt het Riff-gebied te erkennen. Abd-el- Krim moet dan de hoogste autoriteit van den Sultan in Marokko erkennen, doch hem zal toegestaan worden de Riffs te regeeren als zijn mandataris. DE SENSATIONEELE ONTVLUCH- TING. AMSTERDAM, 9 Juli. De Vierde Ka- mer der Rechtbank deed heden uitspraak in de zaak tegen den 48-jarigen koopman U., die terecht stond wegens wederspan- nigheid en zijn zoon uit Schoten, die zich te verantwoorden had wegens poging tot bevrijding van iemand die zich in heehie- nis bevond. Waar men zich zal herinneren had op den 12 den Mei j.l. de zoon met een auto zijn vader opgewacht, toen deze, die zich in gijzeling bevond, van het Huis van Bewaring naar den president van de Rechtbank zou worden overgebracht om verhoord te worden. De vader was toen in de auto gesprongen welke, bestuurd door den zoon, in voile vaart er vancloor ing. Toen een veldwachter op de treeplank sprong werd hij er vanaf g ;Woorpen, waardoor hij lichamelijk letsel belcwam D'e rechtbank veroordeelde heden den Ingezonden stnkken (Buiien verantwoordelijkfuid van de Redae- tie. De opname in deze rubriek bewijst geens~ zins dat de redactie er mede instemt.) WAAROM? Waarom is d a t bouwsel op de Bierkade bij dat immers zoo mooie Accijnstorentje, daar- voor en daar-naast geplaatst, ten gedwongeo aans'chouwe van stedeling en vreemdeling zoowel te land als te water en waarom niet aan den anderen kant van den weg, on der dien grooten boom, op of zelfs over den rand van't Verdronkenoord' heen gebouwd?, Waarom is het brugdek van die Verdron- kenoordbrug bij dat torentje zoo juist ver* nieuwd? Isof wordt dat brugdek ecrst nog versleten voor dat die brug door een nieuwe beweegbare of vaste steenen ver- vangen wordt? Waarom wordt de Nieuwlandersingel 400 kras aangeplcmpt en waarom niet eerst veel noodiger de veel te sinalle hoofdver- kcersweg naast hct tegenwoordige Wees- huis? Alkmaar, 8 Juli 1925 WOESTIJNLING Marktberichten HOORN, 9 Juli Op de heden gehouden kaasoiarkt waren aanvoer en prijzen als volgt: 15 stapels kleine labrickskaas 57, 27 stapels kleine boerenkaas 59, 1 stapel fabrieks-conunisiekaas 56,50, 17 stapels boeren-commissiekaas f 56, totaal 60 sta pels, wegende. 40335 kilo Handel goed. TELEGRAFISCH WEERBCRICHT, naar waarnemingen, yerricht in den morgen van 9 Juli. Medegedeeld door.het Ken. Nederl. Meteorologisch lastituut te De Bildt. - Hoogste bai'ometerstaud 770.6 te Va'.entia. Laagste barometeres.tand 751.6 te Stock holm. Verwachting (van den avond van 9 Juli tot den avond van 10 Juli): Zwakke tot matigen noordelijken tot weste- lijken wind, half tot zwaar bewolkl, weinig of geen fegen, iets warmer. no. van 9 Juli 1925. Opgave van Noordhollandsch Landbouwcrediet. (Ontvangen per draadlooze telefoon). STAATSLEENINGEN. 6 Nederl. 1923 A. 5 1919' BANK4NSTELL1NGEN. KoL Bank Indisclie Bank Handel Mpij. Cert. v. ,000 Resc. 1NDUSTR. OND. B1NNENL. Centr. Suiker Aand. Furuess.Stokvis Aand. Idem 7 Oblig Jurgens Gew. Aand. A. i B. H C. d. de 196.66, hetwelk op den dienst 1925 in gemeentekas moet worden teruggestort. Als voren. (Zie vervolg pagina 2 van't hoofdblad Provinciaal nieuws UIT OUDKARSPEL. Bij den veehouder C. W. alhier doet zich een geval van mond- en klauwzeer voor, AKERSLOOT (Juni.) Geboren: Joannes Jozef, z. van C. Th. Graas en G. M. Borst. Clasina Maria, d van J. G. Boom en M. A. Groen. Overleden Levenloos aangegeven kind van H. Meijsen en D. Dekker. Vorige Koers. Koeis van heden le pl.m. !.30 pl.m. !.45 il.m. 2.- pl.m. 2.15 PROLONGATIE vorige koers If pCt., heden 1, pCt WISShLKOERSEN AMSTERDAM. E.xdividend. Londen Ji Berlijn Parijs Brussel Bazel Weenen p. Sch, 100 Kopenhagen Stockholm Christinia New. York Italie Vorige koers Koers op heden. Off.noteering ACHTER DE WAAG. TEL. 152. LEERAAR M.O. BOEKHOUD^S Philips Gloeilampen Nieuwe INDUSTR. OND. BUITENL. Anaconda CULTUUR MAATSCH. H. V. A Java Cultuur Bodjong Cult. Vorstenl. Dito actions Poerworedjo PETROLEUM. Orion t Dordtsche Petr. Gee. I loll. Olie Kon. Petr. RUBBERS. Amsterd. Rubber 1 Nederl. Rubber Intercontin Rubber Bandar Rubber Koloniale Rubber Deli Bat Rubber. Serbadjadi Silau Wai Sum Rubber R SCHEEPVAARTEN. Oude Vaart Gem Eig. Scheepvaart Unic Stoomvaart Mij. Nederlr.nd Holl. Lloyd Idem 7 afgest. t Paketvaart Oude Boot Holl. Stoomboot 1 Niev. Goudriaan I SCHEEPVAART BUITENL. Marine comm. Marine pref. TABAKKEN. Senembah Deli Batavia Besoeki AMER1KA. Southern Rails Union Pacific m 103'/if, 1001%, 1 OO'yi, 11.03, 1767/s 140 1333/, 133% 1761/2 139% 134 175 i/s 139% 133% 175-1/, 140 1173/, */m 16% 105% 877/8 85 85 451 441 i/s 105% 105% 8 3/8 452 442 105% 88 85 85u, 1177/8 105 Sl'Vis 1161/,* 117 503 317% 167% 1571/, 149% 12% 1263/8 501 312 499-500 151-2 147% 1233/, 495 150 495% 12318/, 3661/s* 153 387%* 154 38?% 1534-5 387-8 387if, 154% 386-(—7 2977/1 299 296- 301 294-6 17Vic 222 222 19?% 286 170% 266 269 265 195-7 69% 56% 145% 155 65/, 46 171 68 '18% 96 145% 693/, 146 693 57l% 147 154 171 08 171 69 174% 69 175 634-9 9% 33% 407% 4473/, 354 287 413-5 446 353-6 410-5 445-7 354-6 406—S 343 351-3 449-50 97% 141% 97% 141-% 12.13% 59.40 11.65 11.50 48.424 35.15 51.45 66.95 44.75 NIET OPF1CIEEL. 2.49% 9.21% 12.13% 59.40 11.76 11.55% 48.47% 35.15 51.15 67.— 44.10 2.494-1 9.18

Alkmaarsche Courant | 1925 | | pagina 8