Modern Hesrenhuis, Reclame aanbieding HERM.DEHAAN, Ba!-Champire. Earners Beneden- en Boveniizen TE HUUR of TE KOOP HEERENHUIS met TUIN, Pension KoopjesEoopjes! OPRUIMING Zondag 12 Julia.s. Mel ir^ombeeld. gem. Zil- en Slaapkamer, BOVENHUIS. Nieuwe Zomerdienstregeling J. PHILIPPO, PABMA's Autobusdienst PARMA'S Autobusdienst. E. KONING, Langsstraai 23, Tel, 592. J Banketbakkerfj W.VREUGDENHIL IJsglazen 18 ct. Gitroenpersen II ct. Slazen Botervloten 18 ct, Glazen Lucifetslandaaids !9 ct, Glazen Zoutvaatjes 6 ct. Compote Schalen 14 ci. 1.45 Emaille Toilelemmets Ovale Afwascbteiltjes Rondo Afwaschteilen - IR Opvbuwbare Ligsioelen 7n Vouwstoeltjes vanaf 64 ct Vliegends Hollanders Autopeds Gmklapbate Kinderstoel<n Poppenspodwagens Sfrandschopjes Strandemmeiijes II c.M. Glazen Fruitcoupes Glazen Olie&Azijnstellen Dessaitborden Platte en dlepe Borden Oekschalen Sauskommen Porceleinen Tlieeserviezsn Ontbijtsaiviezen Tafelserviezsn Wascbstellen Kamerpotten Hesten Schalen 12 ct. 1.10 Ooozsn Zandvormen Bruine Inmaakpcften inmaakflesschen 4.90 1.95 0.30 Snljboonmolens vanaf Snijbsanmssjss vanaf Langestraat. Achterstraat. Honttil. Jongens gevraagd, Schilderskneeht aankomend Bediende een flink en geriefelijk Werkster Dienstbode, Nette Meisjes en Jongens Bovenhuis te huur. Heeren-Moiis-Magazijn aaast Cate „Brittanje" Al onze koeksoorten zijn van de allerbeste grond- stoffen vervaardigd. Vraagt vooral onze en onze bekende Unzen harteiijken dank voor de velc blijken van be lungs telling den Ssten Juli oudervordcn. A. WONING. A. C. WONING—BUTTER. Oostwijk 28, Alkmaar. Ge-trouwd: RIEK ITARTMAN i en G. K. OUD, die, mede naniens wederzijdsche fa mine, hun harteiijken dank betui- gen voor de vele bcwijzcn van be- langstelling bij Iran iiuwelijk onder- vonden. Amsterdam, 9 Juli 1925. inplaats van kaarten. Under trouwd P. BREEK en CATH. D. BUIS. Alkmaar, 9 Juli 1925. Gashouderstraat 27. K enrfemerst raat weg 74. Huwelijksvoltrekking 22 Juli 11 luir v.m. Receptie Zondag 19 Juli van 3—5 uur Kennemerstraatweg 74. Met dank aan God bericjiten wij cle geboorte van een welgeschapen Zoon dien wi, ANTHONIUS, noemden. 'Jsr§. T. WOLZAK. A. WOLZAK—HOOGEVEEN. Ecnige en plgemeene kennisgeving. Tot ons innig leedwezen overleed heden JELTJE SMITS, io den j rug dig en leeftijd van IS jaar. Met wie wij, hoewel korten tijd, aangenaam mochten sa men werken. Kantoorpersoneel N. V. Kaas- handel Mij. Qoiula. Hiermede vervullen wij den treurigen plicht U kennis te geven van bet overlijden van ons trouwe dames-lid Mej. J EL. SI ITS, Het Bestuur der Gymn. Ver. „de Halter Alkmaar, 10 Juli 1925. Aan de SCHEEPSWERF „M- COLAAS WITS EN" v/h. W. F. Stocl Zoon, Aihier worden om in hot Scheepsbouwvak te wor den opgeleid. GEVRAAGD een bij J. DAMMES, Zuidschermer. Gevraagd op Handelskantoor een (rnann.) Brieven onder letter Z 46 bureau van dit blad. TE HUUR, ook zeer geschikt voor kantoor. Centrum stad. Vrije in- gang. Direct te aanvaarden. Br. onder. letter IJ 45 Bureau van dit blad. Een leeraar vraagt tegen 18 Aug. te Alkmaar met vol I- pension- Brieven met prijs- opgaaf onder no. 633 Bureau Nieu- we Winschoter Courant (E. Verwer Co.) Winschoten. TE HUUR Te bevragen BERGS MA, Huig- brouwerstraat 3. TE HUUR Dahliastraat. Te bevr. VISSER, Boczcmsingel 41. TJi HUUR OF TE KOOP Emmastraat 40, buurprijs 750. Te bevragen D. OLIJ, Langestr liefst met overname van de zoo good als nieuwe Zeilen. Huurprijs f 12.per week. Te bevragen: A. V1SSER, Hof- dijkstraat No. 8, Aihier. ran GEVRAAGD nette voor den Vrijdag en Zateidag- raorgen. Adres LANGESTRAAT 93. GEVRAAGD terstond een ilinke hoog loon. Adr. te bevr. De Rooij's Boeklr. Nieuwesloot. GEVRAAGD: voor de pakkamer. Kaasfabriek KARPERTON, Limmen. Per 1. AUG. v. kl. gezin z. kin der en Bevrage.it LANGESTRAAT 107. Witte Suiker per pond 25 cent. Basterd Suiker per pond 30 cent. Bruine Suiker per pond 29 cent. Sun-Maid Rozijnen per groot pak 37 cent. Sinaasappel Limonade per flesch 78 cent; Port a Port per flesch 75 cent, per 3 f less die n 2.10. Zandkoek per U pond 25 cent. Verder -alle soorten fijne Bonbons, Drups en Suikerwerken. Luxe Doozen Kwatta Bonbons per doosje 40, 49, 75, 79, 90 en 99 cent, per doos 1.80 en 2.13. Luxor Runder Niervet per pond 50 cent, per 5 pond1 2.25. AFSLAG ZEEP. Gele Zeep per pond 15 cent. Glycerine zeep per pond 17 cent. Dubbeltjeszeep per dubbel stuk 10 cent, per 10 dubbele stukken 95 cent. Wascholine Vetloog per pakje 14 cent. S. B. Stijfsel per pond 18 cent. Aanbevelend, Spoorstraat 7, Alkmaar. Dagelijks vragen en bezorg-n zonder prijsve'rhooging. ALKMAAR-BfeRGEN v. v. ingaande 15 Julie.k. Vertr. AiKmaar, 7.30+ uur 8—t 8.30+ 9—* 9.30 10.30 ll.- ll.30 12— 12.30 1 1.30 2— 2.30 3— 3.30 4— 4.30 5— 5.30 6— 6.30 7— 7.30 8— 8.30 9— 9.30 10— 10.30 Vertr. Bergen. uur 8.30- 9—- 9.30* 10— 11— 11.30 12— 12.30 1 1.30 2— 2.30 3— 3.30 4— 4.30 5— 5.30 6— 6.30 7— 7.30 8— 8.30 9— 9.30 10— 10.30 11 10.50 Alleen Zaterdag's. Niet op Zon- en Feestdagen. Alleen op Zon- en Feestdagen. Over het traject wordt 20 minuten gereden. Weet U dat wij nog steeds ons verlaagd tarief handhaven? Retour 0.20. Enkele reis 0.15 Maakt daarom uitsluitend gebruik van de gel autobussen, het is Uw voordeel. Zon- en Feestdagem worden alleen enkele reisbiljetten verkocht. Beleefd aanbevelend, TELEF. 1038. Luxe Autobussen te huur voor het vervoer v%n gezelschappen tegen billijk tarief. GEVRAAGD door 2 dames te Bergen voor de eerste 2 weken in Augustus. Brieven met prijsopgaaf aan Mej. C. MANNEKEN, Callenb.str. 13, Vlaardingen. Witte Suiker per pond 25 ct. Quaker Havermout per pak 25 ct. Amandel Gries per ons 10 ct. Zwaluw lucifers per pak 14 ct. Three Horses per pak 9 ct. Prima Koffie per pak 75 ct. De allerbeste Koffie p. pak 120 ct. Prima Thee per ons 26 ct. Bisk wie per ons 12 ct. Allerhande per pond 65 en 80 ct. Drups per ons 10 ct. Beschuit 10 in de rol 12 K> ct. Beleefd aanbevelend, ZOUTSTRAAT. Telf. 978. P. S. Dagelijks vragen en bezor gen zonder verhooging van prijs. Onze bekende prima kwaliteiten (bij de Cadettenschool) op den schitterend verlichten Dans- vloer van den Heer SWAGER, Uitstekende muziek. Aanvang 8.30 uur tot 11,45 uur. MIE3VT 4. TELEF. 514. schuin model J,9Q recht model 2.90 wit emaille 32 c M.\ boCu groot formaat, wit emaille Uu met prima looper vanaf tilll uitsluitend in prima fabri- 7 Qfi kaat vanaf '■"u sierlijk gelakt zeer soliede uitvocring vanaf Di^U groote sorteering vanaf li^ru ijzer met houten steel resp. q nf 40, 25, 15 u lil. 23 30 17 c.M. middellijn 85 54 36 ct. op voet 25 c.M. 85 cent. 22 c.M. 58 Ct helder glas, 5 deelig helder wit aardewerk til helder wit aardewerk IZ ul. rond model, wit aardewerk czi nt resp. 1.25, 0.90 en wit aardewerk U't ui Hieriu brengen wij een keurcollectic, zoowel in 't goedkoope als in 't betere genre. Vcrkrijgbaar met goudlijn Q cn decor, 12 persooiis vanaf UiOU 19 deelig met goudlijn li"u groot formaat 24 dig. met nieuw decor en ovale dek- n -yn schalen vanaf 0.1 U 5 deelig wit aardewerk Zi3U wit aardewerk ItuI. 6 deelig wit. 1.15 6 deelig met decor 1.35 Wegens onze groote verbouwiug is alleen geopentl ons per- ceel LAKSESTRAAT 24, waarin ons bedrijf tijdelijk in zijn ge- heel wordt voortgezet. fraai gedecoreerd resp. IT pf 30, 27, 20, lL U1» groote verscheidenheid resp. 28 18 voorradig in afle maten pri ma kwaliteit resp. 3.30, 2.20, 1.65 Wij brengen onze inmaak- glazen uitsluitend in het or- gineele fabrikaat WECK en in een goedkoopere uitvoe- ring van betrouwbaar fabri kaat. AL onze GLAZEN, worden gegaranckerd tegen SPRINGEN. met glashouder, veeren en thermometer vanaf Dir. J. W. A. HEUSEVELDT. lijks des alonboot Zaandam II naar Schoorl- dam. PROGRAMMA voor bet Concert in den Sted. Muziektuin op Zondag 12 Juli van 8—10 uur door het Stud. Muziekkorps, directeur de heer H. A. Maas. 1. C. Latann, Im feichten Schritt, Deutscher Marsch. 2. F. von Flotow, ouverture tot de opera „Martha". 3. Joh. Strauss, ..Lagunen", Walzer nach moti» ven der komischen Oper „Ein Nacbt in Venedig". 4. L. Delibes, Le roi s'amuse. Bailer antique en six parties. P a u z e. 5. J. Offenbach, Ouverture „Orphee aux Enfers". 6. Joh. Strauss, Les feuilles du Matin Valse de concert. 7. E. Mullot, „Ninon", Fantaisie variee. S. Finale. AFLOOP VAN VERKOOPINGEN. Uitslag publieke verkooping, gehouden door Johann W. C. Kroon, notaris te Zuid- Scharwoude, op Donderdag 9 Juli 1925, 's avonds 7 uur, in de Roode Leeuw te Zuid- scharwoude: Voor mej. de Wed. A. Swart. 1. Een huis, schuur en erf aan den Waard- dijk te Zuidscharwoude. Kooper P. Kooij Pz. yoor -/2500. Voor den heer D. Boontjes: 2. Twee akkers bouwland en water, ge- naamd „Kleigroet" bij de Kardinaalsloot te Zuidscharwoude. (20 sn.) Kooper W. Bakket Lz. voor f 99.50 per sn. TELEGRAFISCH WEERBERICHT iaar waarnemingen verricht in den morgen van 10 Juli Medegedeeld door het Kon. Nederl. Meteorologisch Irrstituut te De Biidt. Hoogste barometerstand 770,5 te Biarritz. ■Laagste barometerstand 748.1 te Akureyri. Verwachting (van den avond van 10 Juli tot den avond van 11 Juli): Zv/akke tot matigen zuidwestelijken tot noordwestelijken wind, zwaarbewolkt met tijclelijke opklaring, waarschijnlijk weinig of geen regen. zelfdc temperatuur. (Nadruk verboden). Als de bronzen klokke-stemmen der groote kerk van Godsminster tot 't werkhuis door- virongen, verloren zij in den afstand haar oorspronkelijke beteekenis en zich vereenzelvi- gend met de stemmed der natuur, vulden ze de luchten mede met haar lofliederen. Godsminster, op grond van haar Saksische stichting naar geestelijke overlevering, stond als't ware op den rand der stoffelijke we- reld. Geen fabriekspijpen verkondigden de idee van nijverheid boven de oud-verweerde daken uit en de winkels in de hoofdstraat wa- ren van een te bescheiden voorkomen om eenige gedachte aan handel op te wekken Inderdaad maakte de stad een indruk van saamhoorigheid met haar grijzen kerktoren. Wanneer't klolvgelui galmde, sloeg bijna een ieder in de omgeving daarop acht. Het riep de bewoners aan de ontbijttafel, na de middagrust tot hervatting der werkzaamhe- den en werd het sein des avonds voor de win- kelsluiting. Oude herinneringen, door den klank dier klokken opgewekt, deden dat gelui van 'n heel bijzondere boodschap zijn voor sommi- ge luisteraars. Oude David Ellary, die in 't werkhuis zijn ondc-rdak vond, reageerde al- tijd, waar zijn luisteren door de begeerte om te luisteren werd verscherpt, op dien liefelij- keli cadans en voelde meer dan hij zag de schoonheid van zijn drooin, dien liij niet ver- mocht te uiten. Een woordloos dichter, die schoenen had gelapt, totda't de ouderdom zijn handen had verlamd en de oogen verduisterd. 't Stadsvolk, dat de gebegen, oude manne- tjes uit 't werkhuis en sfraatweg op zagen schuifeleu menscheliikc wrakken dacht aan hen, als't heusch al dacht, alleen in ver- band met de plaatselijke belasting. De oudjes. naar buiten om 'n luchtje te happen en zich koesterend aan de warme zonnestralen, wauwelden boosaardig onder elkaar over den „poeet" in hun midden. David Ellary, als 'n dichter, die 'n sonnet polijst, vertroetelde gretig de begoocheling, die hem zijn vrouw voor oogen tooverde als of deze nog in Teven was en hem liefhad, hierin bijgestaan door 'n werkelijk-levende vrouw in de stad, wier onveranderlijke toewij- ding hij aanvaardde met de achteloosheid van 'n ziener.'en ook door de inspiratie van het klokgelui, dat hem bovenaardsche mogelijk- heden deed aanvoelen. „Bij den ouden Ellary is er een op de loop", gniffelde 'n verdord oud rfiannetje, toen alien voor de wandeling naar buiten to- get]i op 'n Juli-namiddag. „1<ijk hem eens!" Zij stonden even stil, de mannetjes, om de gebogen gestalte te bespieden, die voor hen uit, den stoffigen weg verstrooid afstrompel- de. Er was uiterlijk niets bijzonders aan hem dan 'n wondcrlijke glans van geluk lag over zijn oud gezicht. „Zoo oud, en dan nog aan vrijen te den- ken, wat 'n ouwe gek!" kionk de smalende critiek, „en hij is al ruim drie jaar nu weduw- naar." David Ellary haastte zich stadwaarts om tijdig een spichtige oudere vrouw te ontmoe- ten, wier schoenen wit zagen van't stof van de lange wandeling En al zei men ook dat de oude David voor geen cent levenskracht meer bezat in zijn magere lichaam, zijn hart warmde hij aan de illusie, die hem in't leven hield ,,'t Is 'n heele wandeling voor de oude bot- ten," zei Susan Tuckett, toen ze haar vriend- je had begroet, en trachtte nieuwe woorden over Mary Ellary te bedenken, van wie ver- ondersteld werd, dat zij die denzelfden dag nog gesproken had. „Laten wij den schaduwkant zoeken, David en bij de haag wat uitrusten". „En hoe maakt mijn Mary't wel bij deze hitte", vroeg David, dood-gewoon, terwijl hij zijn kalken pijpje stopte met tabak, die Su san hem had meegebracht. „Ze ziet zeker erg rood?" „Nou, als 'n rijpe tomaatMary vraagt aldaar, wanneer je toch uit het hospitaal ont- slagen wordt (aldus werd het Gcdminster's armhuis geheeten) en is verontwaardigd, dat men jou er zoo lang houdt." Susan keek.hern niet aan, toen ze dit zei, met 'n smartelijke uitdrukking op 't geziehi. vouwde zij haar armen over elkaar. „Zeg haar, dat ik spoedig beter zal ziju. als 't God behaagt. Zeg haar, dat ik haar naam aldaar herhaal als ik de klokken hoor galmen en dat ik dan haar dierbaren adem voel gaan langs mijn wangen. Vertel haar dat allemaal." j^eker^ je kunt er op aan, ik zal dat alles aan haar zeggen," mompelde Susan. „Je denkt er wel aan, haar dat te zeggen," herhaalde Qavid onder den invloed van ae rhythmische ontroering van zijn hart. „Niemand in de stad kon zoo goed schoe nen lappen als ik. Mary was er altijd over uit hoe knap ik die meest versleten schoenen nog wist te repareeren. Heeft ze misschien niet met 'n paar woorden daar nu ook nog iets van gezegd, Susan?" „He? o, dat lappen! Ja, vaak, hoor!" „Ik was altijd haar ideaal," glimlachte hij „Dat is de waarheid David Ellary. Jets in haar stem braeht hem tot de wer- kelijkheid terug. Hij haakte even haar japon aan met bevende, onvaste vingers. „Susan! Ik ken je als meisje, en als vrouw nu al meer dan veertig jaar, maar nooit nog zag ik je zoo vreemd kijken als nu. Ben je misschien iets van je wasch kwijt geraakt? 't Is toch niet die stoomwasscherij, die je zor- gen geeft?" „Neen," zei ze met 'n angstigen, staren- den blik, neen, maar wel de gedachte, hoe ik jou en Mary kan samen brengen." ,,0, maar ik ben hog niet flink genoeg!" pleitte hij, vaag bevreesd voor den ruk aan zijn begoocheling. „Laten we zeggen volgenden Zondagna- middag," sprak ze koel-bedaard. „Ik zal je hier ontmoeten en je begeleiden tot huis, naar Mary. Je weet toch, dat ze bij mij inwoont." ,,'t Is te plotseling," mompelde hij, „al te plotseling. De aanblik van mij, zoo arm, zal haar een steek in't hart geven. Maar Susan Tucket hied aan, drong haar wil met allerlei argumenten aan hem op, waar zijn fijn-gesponnen verbeelding niet te gen op kon. Zij bet hem alleen met een ver- bleekend ctroombeeld. Na drie jaren met en in een visioen geleefd te hebben, ontwaakte hij, zichzelf vindend in een armhuis. 't mik- punt van kwaadaardige spotternijen. En beroofd van hun mystieke betoovering, verloren de kerkklokken van Godminster zelfs de liefelijkheid, die zijn gestorven vrouw hem had geleerd te beluisteren. Toen de volgende Zondagnamiddag aan-' brak, ontworstelde David Ellai7 zich aan zijn sufferige stemming in zoover, dat hij zichzelf minachtte, niet voldoende op te kun- nen tegen zijn kwelgeesten en verliet't huis om Susan Tuckett tegemoet te gaan, die hem op de afgesproken piek zou wachten. „Ik ben erger, Susan," klaagde hij zwak- jes, toen hij haar zag. Dicht naast hem, stapten zij beiden den weg af,*die voerde naar 'n reeks kleine werk- manswoningen. Terncergeslagen volgde hij haar naar haar klein, laag vertrek; met 'n droevig gezicht keek hij uit zijn stoel naar't portretje zijner vrouw in zwart lijstje aan den muur boven den schoorsteenmantel- „Stop je vinger en duim in die snuifdoos," zein Susan, terwijl ze hem een antieke doos toereikte, nog voordat ze haar muts aan den spijker achter de deur had opgehangen. „En denk er om, dat je niet struikelt over den ketel daar bi] 't vuur." „Susan," sprak hij mceizaam, „Susan, ik denk aan alles. Mijn heele leven door ben ik 'n stumperd geweest maarmaar geloof jij, dat als jij aan den Koning schreef, Hij er toe zou stemmen dat ik naast Mary be- graven werd?" „Kom, kom, David, je hebt nog veel te veel jaren voor je, en die wilde ik zoo graag ge- lukkig voor jc maken." Susan zette zich' neer in haar stoel op 'n manier, die duidfilijk aantoende, dat ze zelden werkelijk erin uitrustte. Met 'n dapper glim- lachje drong zij de tranen terug, die de heriu- nering verborgen aan een flinken, robusten man,\velken zij in haar Tiart van David El lary bewaarde. „Als de Koing't maar wist, zou hij er ze ker werk van maken, Susan. Armhuis-begra- fenissen „Hoor eens, David, viel ze hem haastig in de rede, „wat geeft't om je nu al bezorgd te maken over je begrafenis. Heb nu maar ver- trouwen in mij, dat ik- jou rustig en zacht zal doen neerleggen, naast haar." En met 'n heel ernstig gezicht sprak ze verder. „Ik heb> 'n paar pondjes weten over te sparen, hou je dat nu maar voor gezegd." „Je was altijd 'n overleggend mensch." antwoordde hij zacht. „Mary's eigen woor den, Susan!" „Nou, waarom zouden wij dan niet hier samen vreedzaam verder leven?" vroeg ze met 'n teeren blik. „Wij zijn immers allebei eenzaam?" ,,'t Klinkt te mooi om waar te zijn," over- dacht hij luid, met iets opklarends in zijc stem, alsof reeds nu het armhuis iets van den. druk op zijn leven begon te verliezen, „waar- achtig, dat doet'tMaarik ben 'n baas kerel om't vuur aan te maken, hoor, en dat is toch ook al iets, is't niet, Susan?" Asjeblieft, en of, vooral als ik 'n extra groote wasch heb! Maar't moet fatsoenlijk en netjes gebeuren; dominee moet ons trou- wen, David." „0, maar Mary zou terug kunnen komen lieve goeie ziel," viel hij uit, en niemand an- ders dan aan haar behoort mijn hart."/ 1 „Jouw hart heeft met dit alles niets te ma ken, David, 't Is jouw arme lichaam, waar- voor gezorgd moet worden en ik heb jouw Mary de belofte gedaan, naar je om te kij ken." „En jij zult zorgen dat ik rustig naast haar zal worden neergelegd, beloof je me dat?" „Ja, zoowaar ik hier sta. „Dank je, dank je wel, Susanik hoop nu maar aat je mij niet al te onhandig zult vinden in je hnis." „Dat is dus nu alles in orde," zei Susan toen haar gedachte van jaren verwezenlijkt was. Nadat ze thee had gezct, glimlachte zij voor zich heen in moederlijke bezorgdheid, terwijl zij wat brood roosterde en besmeerdfc. voor den man, die geprobeerd had trouw te blijven aan het droombeeld, dat de klokken van Godsminster in verband met zijn zwer-, vende gedachten hadden o^gproggen,, '-;'' 9 tpirpn nnoplisnrl btre nrii7Pn Soterkoekjes Botersprits. Warenhuis Aanbieding. N.V. Alkmaarsch Warenhuis V V v '--QliiAar

Alkmaarsche Courant | 1925 | | pagina 3