Rugpijn en Shenmatfsk'. Hoofdpijn In en om de hootdstad. Laat rugpijn en rheumatiek uw leven Diet vergallen. Zoek de oorzaak op! Zeer waar- schijriMjk schuilt, deze in uw nieren. Inspan- ning of gevatte kon kan deze gevoelige or- ganen verzwakt hebben en hen verhinderen in hun werk om de schadelijke vergiften uit' uw bloed1 te filtreeren. Deze vergiften v.er- oorzaken rheumatische pijnen en vele andere Ikwalen, en lioe 1 anger gij de nierzwakte ver- waarloost, des te erger warden uw kwalen. Nierzwakte maakt u ook zenuwachtig, duizelig en afgemat zwak, terneergesia- gen en vermoeid, en onderhevig aan onaan- gename blaasstoormssem. Let op verschijn- selen als bezinksel of zand in de urine, opge- blazenheid onder de oogen, waterzuchtige zwellingen in de ledematen, stijfheid of ont- steking vain de gewridhten. Versterk uw nieren zonder uitstel en voor- kom zoodoende de ontwikkeling van ernstige nierkwalen Gebruik Foster's Rugpijn -Nieren Pillen om de nieren weder kracntig en ge- zond te maken. Foster's Pillen hebben dui- z en den over de geheele wereld baat gegeven. Let op de verpakking in glazen Bacons met geel etiket (alom verkrijgbaar), waar- door gij zeker zijt geen verlegen buiten- landsch goed te ontvangen. Prijs 1.75 per ■flacon. Zwart: 11 schijven op 5, 10, 14/20, 24, 29. Wit: 10 schijven op 25„ 26, 27, 30, 33, 35, 37, 38, 43, 45. Wit speelde: 1. 26-21 1., 17:26 \2. 45—40 2 18—23 (Op 1822 en 1621 volgt 27 18, 18—13, 30 19, 25 14 en 33 2). (Op 16-21 en 18—22 volgt 27 16, 16—11 (zw. 22—27), 40—34 (29 40), 35 44 (24 :35), 11—7 en 7—1. 3. 37—32 3. 1621 4. 27 16 4. 26-31 ,5. 4034 5. 29 40 6. 35 44 6. 24 35 7. 32—28 1, 23 32 8 38 36! J"er oplosstng voor deze week: PROBLEEM No. 868 van P KLEUTE Jr., den Haag. Zwart: 13 schijven op 1, 13, 15/21, 24- 26, 36, 45. Wit: 13 schijven op 27, 28, 32, 33, 34, 37, 38, 40, 41, 43, 46, 47, 48 Volgende week geven wij de oplo&sing. CXXXVII. Van drie gebeurtenissen. Dat is weer achter den rug de vcrkiezin- genperiode bedoel ik en w kunnen ons nu geiukkig wederom gaan bezighouden met ik wil liever niet zeggen ernstiger en belang- rijker aangelegenheden, aangezien ik me niet den toorn van de in-de-politiek-opgaanden onder de lezers van dit blad op den hals wil halen andere gebeurtenissen, die in de dagen, juist toen de politieke belangstel- ling het hoogtepunt had bereikt, niet voldoen- de onze aandacht hebben getrokken. Thans, nu de belangstelling is geluwd, heel spoedig reeds, aangezien de uitslag de- zer parlementaire verkiezingen ten slotte ei- genlijk neerkwam op een: „Ze dronken een glas". en vervolgens; nu een flinke stadsrei- niging-besproeiing al het leelijke en vieze uit onze straten zooveel mogelijk kan wegspui- ten, kunnen we aandacht gaan schenken aan het vele mooie dat Amsterdam voor stad- en landgenoot te genieten biedt in de beide groot- ste musea dezer stad. Waarmede ik bedoel de tentoonstelling, die onder de auspicien van het Genootschap „Amstelodamum" thans geopend is in Rijksmuseum en Stedelijk Museum, die het zij nog even aangetee- kend voor hen, die de hoofdstad niet op hun duimpje kennen in elkanders onmiddellij- ke nabijheiW gelegen zijn en van het Centraal- Station beide te bereiken met tramlijn 2. Ik zeg dit opzettelijk, omdat al dadelijk behoort te worden vermeld, dat elke provincie-bewo- ner, die tusschen heden en half September herwaarts mocht komen, pogen moet er al- thans een paar uren af te nemen voor het bezoeken eener tentoonstelling, die werkelijk iets „eenigs" mag worden genoemd en de hezichtiging verdient van iedereen, die wat voelt voor de geschiedenis en de ontwikkeling van de eerste stad van zijn vaderland. De korte spanne tijds, die tusschen den openingsdag en het schrijven dezer regelen verliep. heeft raij nog geen gelegenheid gebo- den alios in bijzonderheden te zien. Ik stel mij voor op een en ander nog een volgende maal te wijzen, maar op dit oogenblik kan ik wel zeggen, dat bestuurderen van „Amstelo- damum" en al degenen, die hun gedurende de drie laatstverloqpen jaren terziide stonden om ter gelegenheid van het 650-jarig „be- staan" van Amsterdam iets merkwaardigs tot stand te brengen, alle eer van hun werk hebben. Dewat ik zou willen noemen „groote kunst" is bijeengebracht in het Rijksmuseum waar de verzameling kunstwerken onzer groote raeesters, Rembrandt's „Claudius Ci- vilis" als voornaamste daaronder, reeds op zich zelf iets hoogst merkwaardigs vormt, terwiji in de zalen van het Stedelijk Museum de talrijke afdeelingen, die een beeld geven van het geheele maatschappelijke, cultureele en sociale leven der Amsterdammers door bij- kBns zeven eeuwen heen, tezamen vormende een allerbelangrijkst stuk geschiedenis van vervlogen en hedendaagsche tijden Toen, nu een kwart eeuw geleden, „Amste- lodanum" werd opgericht, heb ik, die be- hoorde onder de eerste groep dergenen, die toetraden tot het lidmaatschaj), zeker eveh- piis sis de meestes 'a die dagen, kunnen be- vroecfen, dat deze vereeniging van nnnnaars der .geschiedenis der stad aan Amstel en Ij zulk een schitterende piaats in de.rij van ge- nootschappen en vereenigingen van deze stad zou gaan innemen en dat zij eens zou kunnen komen tot zoo grooten bloei en wor den van zodveel beduidenis, dat zij door een tentoonstelling als de huidige de belangstel ling zou wekken van ganscli het land. Want dat zulks het geval is, werd reeds bewezen door de vertegemvooYdiging van de regeerin- gen van land en stad bij de openingsplech- tigheid. Er hebben in het bestuur altijd man- nen gezeten, die met betrekking tot geschie denis van stad en land een naam hadden en zij zijn liet geweest, die door hun kennis, hun voorlichting, hun werkkracht hun medebe- stuurders wisten te doordringen van den lust om met hen voor het verzamelen van gege- vens omtrent het merkwaardige uit het ver- leden 'en heden niet alleen te zorgen, do.ch daaromtrent den buitenstaander voor te lich- ten. Wijlen een oudheidkenner als R. W. P. de Vries en de oud-gemeente-arcrivaris mr. Veder hebben daartoe veel bijgedragen, ter wiji de huidige voorzitter en secretaris van het Genootschap, de hoogleeraar Brugmans, en der stede archivaris dr. Breen zeker voor een niet gering aandeel beinvloed hebben het tot stand komen der tentoonstelling van he- den. Dat bij de opening de Regeering hun verdiensten openlijk wist te erkennen, wordt zeker door iedereen op juiste waarde geschat. Maar gelijk ik zeide eerlang nog een en ander over hetgeen nu te Amsterdam te zien is en waarop ik even aandacht wilde vestigen. Het andere gebeuren, waarover thans te Amsterdam veel wordt gesproken, is het feit, dat commissarissen van de Kon. Vereeniging „Het Nederlandsch Tooneel'" in een tot me- vrouw Theo Mann-Bouwmeester gericht schrijven gemeld hebben, dat zij tot hun leed- wezen, gedwongen door den huidigen finan- cieelen toestand der vereeniging, genood- zaakt waren het jaargeld van vierauizend fulden, haar in het laatst van 1920 toege- end, met 1 Juli j.l. niet verder uit te betalen. Ik heb nergens iets anders over deze daad hooren uiten dan de diepste verontwaardi- ging en ik kan mij levendig voorstellen, dat mevr. Mann door de mededeeling diep ge- troffen is geweest, niet alleen met betrekking tot den financieelen kant van het gebeuren, die natuurlijk voor haar op zoo'n hoogen leeftijd ernstig is, doch bovenal omdat haar zoo iets wordt aangedaan door een vereeni ging, die eenmaal Dr. Royaards tot direc- teur heeft. Dat de Kon. Vereeniging in finan- cieele moeilijkheden verkeert en haar finan- cien, zooals in het schrijven aan mevr. Mann wordt gezegd, een zeer belangrijk deel van de subsidie van de Koningin moet derven, „zoodat dit," aldus wordt .gezegd, „amper voldoende is om de noodzakelijkste en onver- mijdelijke uitgaven te bestrijden," zal men geen oogenblik betwijfelcn, doch men zou zoo zeggen, dat men dan althans tot de aller- noodzakelijkste uitgave zou hebben moeten rekenen, deze actrice, die in de vereeniging als ster der eerste grootte schitterde, te doen behouden het bedrag dat men haar jaarlijks sedert het einde van 1920 heeft uitbetaald en althans niet zoo botweg in een schrijven a bout nortant, het geheele pensioen-bedrag zou hebben ingetrokken. Men zegt nu wel aan den kant van den Raad der Kon. Veree niging: „Het was geen pensioen; er is des- tijds het voorbehoud gemaakt, dat de toelage slechts zou gegeven worden, zoolang de fi- nancieele toestand der vereeniging zulks zou veroorloven en die toestand is nu van dien aard, dat't verder voldoen aan de toezeg'ging onmogelijk is geworden," doch iedereen be- grijpt toch zeer goed, dat men'het jaargeld, dat mevrouw Mann na zoovele jaren van een schitterende tooneelloopbaan was gaan genieten, wel degelijk als cFn pensioen zou beschouwen. In elk geval, de Raad van Com missarissen had toch wel veel eerder op maat- regelen dienen te zinnen voor hij zoo plotse- ling kwam tot een daad, die, gelijk ik zeide, algemeen veroordeeld wordt. Dat die daad aan de kansen van een wederopbloei van de Kon. Ver. „Het Nederlandsch Tooneel" scha- de heeft gedaan, valt niet te betwijfelen, wan- neer men om zich hoort al datgene wat haar aanleiding van deze behandeling jegens mevr. Mann gezegd wordt. Men hoopt, dat de ge- meenteraad in deze het ruime standpunt zal willen innemen door de vierduizend gulden, die tot dusverre aan mevrouw Mann's bree der, wijlen Louis Bouwmeester, uit de ge- meentekas als jaargeld werd uitbetaald, op haar over te dragen. Zulks doende zal de, Raad zeker een daad verrichten, die in den geest valt van elken Amsterdammer, en wordt zii verricht, dan zal „Amstelodamum" in de afdeeling tooneel-geschiedenis dec hoofdstad dit besluit van het stadsbestuur met even gulden letteren mogen neerschrijven als die van de bestuurderen dezer stad, die in de 16e eeuw aan Vondel het jaargeld schonken, dat hem in de dagen zijns ouderdoms tot steun was. Dat zal een dr.ad zijn, der hoofdstad waardig, al wordt daarmede echter niet weg- gevraagd de donkere bladzijde, die een veree niging welke het praedicaat Koninklijke voert, in haar geschiedboeken heeft gevoegd, zeifs niet al staat in den brief, tot mevr. Mann gericht, „dat de commissarissen: in- dien voor de Kon. Vereeniging ooit weder be- tere tijden mochten aanbreken, zu 11 en kunnen overwegen (de spatieering is van mij) in hoeverre wij de bttaling van een toelage weder kunnen opvatten." Zullen kunne n.o ver w eg en het kon er zeifs niet op overschieten een ste-1 lige zekerheid van hernieuwde uitbetaling te geven, indien die betere tijden mochten ko men. Jt Is fraai! En als derde gebeuftenis een nieuw soort gemeente-exploitatie, die zeifs dengenen, die het hevigst tegen gemeente-bemoeiing gekant zijn, niet onwelgevallig zal zijn het uiige- ven van een ,,Amsterdamsche Gids" door de Stadsdrukkerij, een uitgave waartoc B. en W. in April j.l. den directeur dier drukkerij- ge- machtigd hebben -m waarvan een paar weken geleden de eerste oplage verscheen. Er is vroeger heel wat te doen geweest over de vraag of de gemee'nte er wei een eigen drukkerij op na moest houden. Ik herinner mij, dat jaren geleden door eenige Raadsle- den pogingen zijn gedaan die installing, toen nog in de Nes gevestigd, dp te heffen en het" drukwerk, dat de gemeente noodig had, aan particulierc drukkerijen op te dragen. Dat voorstel is toen verworpen; sedert eenige iairen heeft de gemeente thans haar drukke rij in een nieuw gebouw op de Voormalige Stadstimmertuinen en niemand riieer aan opheffing denkt. De nu uitgegeven Gids, welke als maand- schrift is bedoeld-en waarvan het eerste num- mer voor mij ligt, is een keurig uitgegeven boekske, handig formaat, beVattende eerst een uitnemend gelijkend portret van onzen burgenieester en dan de inleiding, welke zegt, ,,dat het doet der gids U om door populaire, geillustreerde beschrijvingen van verschil- iende gemeentebedrijven en instellingen een nauwer contact te bewerkstelligen tussclien de ingezetenen en genoemde diensten en be- drijven." Bovendien worden tal van nuttige wenken gegeven. Men vindt in het eerste nummer vermeld de namen en adressen van het gemeentebestuur; mededeelingen omtrent eer aantal gemente-instellingen; over musea en andere bezienswaardighedenopgaven van alle bestaande hotels, pensions, restau rants, lunchrooms, schouwburgen, bioscopen, feest- en vergaderzalen; vermeld worden alle tram- en motor-omnibussen, zeifs de aan- komst- en vertrektijden van spoortrejnen^ trams en stoombootten tusschen Amsterdam en omgeving zijn vermeld. En daarmede heb ik nog lang niet alles genoemd. Inderdaad, een stukjc gemeente-exploitatie, dat voor iedereen nut kan hebben en dat a raison van tien cent aan alle kiosken verkrijgbaar wordt gesteld of tegen een jaarlijkschen lagen abonnements-prijs. Werkelijk, gemeentebesti.ren in Nederland hebben wel dwazer eigen exploitaties op touw gezet dan Amsterdam thans doet met het uitgeven van dit practische boekje. SINI SANA. GLDENKOTT's TABAK NOG STEEDS DE BESTE. Vraagt OLDO licht en geurig 25 GTS. Reektszaken KANTONGERECHT (Vervolg). VERBODEN HUISSLACHTING. Een 45-jarig loonslachter uit Akersloot moeet zich vcrantwoorden omdat hij op 24 April zonder de vefeischte vergunning had geslacht een nuchter kalf, eigendom van een bejaard veehouder, welks kalt laooieerde aan diarrhee en dus geen* waarborg bqodt voor n lang en geiukkig leven. Bcklaagde bekende, maar beweerde, dat hem zijn brood als loon slachter was ontnomen. De Kantonrechter betwijfelde dit en zei: ,,Als jc eerlijk te werk gaat, kan dat niet. De Wet is er en daar moe ten wij ons aan houden. Waarom is die wet er gekomen Om het geknodi tegen te gaan". De getuige, opdrachtgever tot slaehting, kreeg ook nog cen vermaning. Hij was feite- lijk meer schuidig dan bekiaagde, meende de kantonrechter. De ambtenaar betoogde, dat er geslacht moet worden, doch dat men rekening heeft te houden met de voorzorgsmaatregeien die de wetvereischt. Bekiaagde had op de secretarie te Aikmaar .vergunning moeten vragen, dan was er een keurmeester gekomen en was al- zoo aan dc formaliteiten, door de wet voor- geschreven, voldaan. Eisch 20 boete of 10 dagen hecht. De kantonrechter veroordeelde bekiaagde tot i 12 boete of 6 dagen hecht. en voegtie, zich hoofdzakelijk tegen den getuige richtend, er bijHet is zeker niet meer dan billijk, dat juliie de boete samen betaalt DE GEURENDE MESTHOOP. Een 60-jarig. veehoudertje uit Castricum verscheen als bekiaagde, omdat hij op 30 April was bekcurd op grond dat hij binnen 30 Meter van den openbaren weg- en 30 Meter binnen den bebouwden kom een verzameling stalmest had opgeslagen. Beki. bekende zulks, maar beweerde, dat de hevige regens hem hadden belct het restant mest over zijn weiland te verspreiden. De kanton rechter wees er bekla-agde op, dat hij reeds op 3 April was gewaarschuwd en eerst op 30 April7 proces-verbaal was opgemaakt Hem was dus ruimschoots gelegenheid gege ven, dezen hinderlijken mesthoop te venv'ijde- ren. Eisch S boete of 4 dagert hecht. Vonnis 4 boete of 4 dagen hecht. ARBEIDSWET VERWAARLOOSD Een bakkertje uit Noorclscharwoude had vandaag beslist een duren dag. Hij stond tc- recht voor drie 'overtredingen der Arbeids- wet. Ten eerste had hij op 9 Mei, 's nadits kwart Voor 12 uur, zijn 17-jarigen internen knecht arbcid doen verrichten, bestaande in het bewerken van ro^gebrooddceg. Vcorts had hij geen arbcidslijst in de bakkcrij op- gehangen en ienslotte zijn kn«cht niet in het bezit van een arbeidskaart gesteld. De kan tonrechter vond het wel wat erg, dat' bekl. den jongen nog zqo laat aan't werk had ge zet. Bekiaagde beriep zich op mislukt rogge- bro'odbaksel. Bovendien had zijn knechtje zeif het vCrlangen tc kennen gegeven, zich ijiet dc bereiding van het nieuwe gebak te be- lasten. Tegen bekiaagde werd gevorderd J 20 boete of 10 dagen hecht. en 2 X f 6 boete of 2 X 3 dagen hecht. Vonnis 12" boete of S dagen hecht. en 2 X-1 4 boete of 2 X 3 dagen hecht. SCHRIJFFOUT IN DE DAGVAAR- DING. Een 20-jarige hondenrijder, uit Alkmaar, zichzelf noemende scharrelaar, was op 29 Juni- te Castricum in overtreding, omdat hij op zijn aangespannen hondenkar had gere- den, zonder dat de honden werden geleid door touw of ketting. De ambtenaar kwam bij het iezen van de dagvaarding tot dc ont- king, dat als datum van overtreding was ge noemd 27 Juli, wat natuurlijk een fout was Dientengevolge werd de dagvaarding inge trokken en kon bekiaagde ongehinderd ver- trekken. De eerstvolgende strkfzitting is bepaaid op 21 Augustus c.k. DE BEROOVING VAN 23.000 TN DE PRINSENSTRAAT TE ROTTERDAM. Donderdagmorgen heeft voor de Recht- bank te R'clam terecht gestaan de 21-jvS., S., huisvrbuw van E. AL, bckiaagd van mcde- plichtigh.cid aan diefstal, althans het gelegen heid geven aan een onbekend persoon diefstal of berooving te plegen. Men zal zich herinneren, dat op 19 Maart J.l., de hotelhouder C. C. E., uit Dordrecht, in het perceel Prinsenstraat .21 A, beroofd werd van 23.000. Onmiddelljjk werd de vrouw S. S. gearresteerd, maan-Het geld was reeds verdwenen. Bij dagvaarding was thans aan de bekl. ten laste gelegd, dat zij te Rotterdam op of omstreeks 19 Maart 1925 door het verschaf- fen van gelegenheid, althans door het bezi- gen van niiddelen, opzettelijk behulpzaam is geweest bij, althans gelegenheid heeft gege ven tot het plegen van na te noemen tnisdrijf: Een onbekend persoon heeft op genoemden datum te Rotterdam met het oogmerk van wederrechteiijke toeeigening, weggenomen een portefeuille, inhoudende 23.000 aan bankpapier, toebehoorende aan C. C. E. of althans aan een anderen dan aan den onbe- kenden derden persoon of bekiaagde. De han- delingen van bekiaagde bestonden hierin, dat zij genoemden E., die een portefeuii le met "23,000 aan papiergeld in zijn zak had, meenam naar een kamer in - perceel 21A aan de Prinsenstraat, welke kamer, naar zij wist, geheel ingericht was als roofhol. Een keuken had door een geheime deur met die kamer gemeenschap, terwiji in die deur een kijkgaatje was aangebracht, waar- door de onbekend gebleven persoon kon zien, wanneer het oogenblik gunstig was, om zijn slag te slaan. Bekl. heeft door allerlei in de dagvaarding nader omschreven manipujaties een onbekend gebleven persoon gelegenheid gegeven, bovenomschreven diefstal te plegen. Bekl. zeide, op 19 Maart een heer te heb ben ontmoet op straat. Zij is met hem koffie gaan drinken op de Hoogstraat, waarna de heer haar volgde naar het perceel Prinsen straat 21 A, waar bekl. op de tweede etage een kamer had. Bekl. heeft zich met den heer in bed begeven. Dc man zeide nog tegen bekl. dat hij beneden gestommel hoorde, maar bekl. hoorde het niet. Bekl. weet niet meer, of de kleeren van den man op tafel lagen. Eenige oogenblikken later zeide de man, dat hij zijn portefeuille met 23.000 kwijt was. De man is toen naar beneden gegaan en heeft een agent van politie geroepen. De president: Maar nu wordt u verdacht aan die berooving te hebben meegeholpen. Is dat zoo? Bekl.: O, nee, ik weet er niets van. De president vroeg bekl. hoe het kwam, dat zij in dat perceel in de Prinsenstraat kwam, terwiji zij toch een wonrng op de Diergaarde- kade had. Bekl.: Ja, ik was juist dien dag verhuisd Ik had een gemeubileerde kamer gehuurd van Klaverdijk. De president: Maar brandde de kachel dan, toen u daar des avonds kwam? Bekl.: Dat weet ik-niet meer. Ik had de ka mer 's morgens gehuurd en toen den sleutel ontvangen. Het licht heb ik zelf aangestoken. De president: Alaar Bad Klaverdijk. die eerst zelf in de Prinsenstraat woonde, dan a! een ander huis? Bekl.: Dat weet ik niet. Ik had de kamer gehuurd en was er dien avond voor't eerst. Het O. M. eisch te 2 jaar gev.-straf, De ver- dediger vroeg vrijspraak. Uitspraak'l5 Juli. Provinciaal nieuws UIT EGMOND AAN ZEE. Vervolg Raadsverslag. De heer Snoeks vroeg waarom de gemeen te niet met de belasting naar het Rijk over- gaat, dan krijgen we elke maand een gedeel- te van het geld cn zijn ineens uit de zorg. Dit bevalt in andere gemeenten goed en hier wil men er niet aan. De Voorzitter: Omdat daarin geen voor- deel zit. Het is wel gemakkelijker, omdat de secretarie dan van veel werk ontlast wordt, maar .voordeeliger is het niet. Wij kennen on ze menschen hier, weten precies wat voor in- komens ze hebben en slaan hun daarvoor aan, doch als het Rijk het doen moet, zal dit hee! wat soepeler'gaan en zult U eens'zisn, dat het percentage der te heffen belasting s"poedig omhoog moet, willen we aan dit cij- fer blijven. De heer' Snoeks We houden toch immers het heft in handen, want ook dan z'al de Raad toch de kohieren moeten vaststellen? De Voorzitter: Neen, dat doet de Raad dan niet. Bij het Rijk overgaan beteekent al leen. dat de inning aan het Rijk gaat en de vaststciling van dc inkoxnens eveneens. De Raad stelt echter het percentage der te hef fen belasting vast, en dit zal zoo hoog of zoo laag moeten zijn, dat we op een vooruit te be- palen bedrag kunnen. kkoinen. Na eenige discussie, wordt het voorstel van B. en W. met algemeene stemmen aange- nomen, nadat nog werd vastgesteld, dat door deze aangelegenhcid geen zwaarderp belas- tingdruk dan de reeds aangenomen 50 pet. op de R. 1. belasting, op de burgerij zal ko men te rusten en de voorzitter er den nadruk op legde, dgt hij lioopte dat het met de geld- middclen nu rond zou loopen, doch dat er dan geen buitengqwone dingen moesten* ge beuren, want op de diverse posten was al heci wat bckort en ecu enkde storm kan de gemeente op hooge kosten zetten. De heer Zwaan verwachtte nu ook, dat het beheer werkelijk zoo zuinig mog'elijkk zal ge- schieden, Dc voorzitter hield zich aanbevolen voor mededeeling van gevallen, waarin minder zuinigheid werd opgemerkt. i lierop ging do Raad in comite, tot behandeling van enkele reclames en voorts ter vaststefling van het Kohier PI. Ink. Be lasting 1925/26. Geboren: Kniertje, dochter van Gerrit Visser en Dina W. A. M. Halff. Corne lls, zoon van Pieter Dijker en Arendje Gra- vemaker. UIT OOSTHU1ZEN. Voor de Groote Draverij, welke hier den eersten kermisdag Zondag 12, Juli zal wor den gehouden, zijn 17 paarden ingeschre- ven, n.l. Astreer, Rautenkranz, Mignon, De- nena, Auto, Floris V, Edel A, Neerlandia, Quimperle, Leitstern, Pall, Leopold G New ton B, Fini, Meteor, Lord D en Nico L. berlaart snoedig door gebruik van eenpaa Mijnhardt's Hooi'dpijniabletten. Buisje60 ct Dc draverij belooft heel interessant eu spannend te worden. UIT HOORN. De Commissie van voorbereiding inzake.de in September te houden Middenstandsten- toonstelling ep winkelweek is thans met haar werkzaamheden zoover gevorderd, dat de plannen in groote lijnen gereed zijn. De com missie bestaat uit de volgende leden: Voor de Hoornsche Middenstandsvereeni- ging de heeren R. Eiander, J. van Straten en L. Visser. Voof de R. K. Middenstandsvereeniging „Dc Hanze" de heeren C. J. Deckers, Leo Schuld en E. J. M. Stum pel. Voor de V V. V. mevrouw Eilanderde Jong en de heeren F. Butter en S. H. A. Esser. Natuurlijk zit bij de commissie het vaste .ertrouwen voor, dat de medewcrking alge meen zal zijn, omdat het vooropgezette doe!, de bevordering van 't bezoek aan Hoorn en in het bijzonder het naar voren brengett van de artikelen welke door den Hoornsclien mid- denstand worden geproduceerd en te koop worden aangeboden. eerst bij algemeene sa- menwerking zal kunnen worden bereikt. Gelijk reeds is medegedecld zullen de Win kelweek en de tentoonstelling worden gehou den van 15—20 September a.s. Aan de winketweek kunnen deeinemen de iedc winkeliers-van de beide Middenstands vereenigingen, die te zorgen zullen Iiebben voor goed vcrzorgde etaiages en die in die week .geen uitverkoop of opruiming, onder we ike benatning ook, zullen mogen orgaiiisee- ren. Cok zuden geen reclamemiddelen wordea gebruikt, die een hinderlijken concurrentie- gcest tcweeg brengen. Een etalagewedstrijd zai niet aan de Win kelweek worden verbonden. In elke deeinemende eta! age zal een num mer worden gelegc. Voor het inleveren van lijsten, bevatiende'in de juiste volgorde de namen van aile dv^'nemers wordea prijzen beschikbaar gesteld De tentconstchihg zal worden gehouden in een gebouw, dat zal worden cp gesteld in den Parktuin. Daarin zal paats zijn voor onge- veer 50 stands van 3 bij 4 meter. Zoo moge lijk zullen ook in de groote Parkzaal hog eeidge siands waaronder tafelstands, worden ingericht. Aan de bezoeKers der tentooilselling zul len eenige attracties worden aangebo.den '*n den vorm van een te houden gratjs-verioting. Een speciaie commissie is - aangewelzen voor de regeiing van versehillende feestelijk- heden Deze zullen zich niet beperken tot at tracties, des avonds in de Parkzalen, doch om hot bezoek aan de stad te bevorderen, zullen ook op den dag boPenfeesten worden georga- niseerd. De medewcrking daartoe zal worden ing'eroepen van de plaatselijke zang- en mu- ziekgezelschappen, terwiji ook op d*. mede- werking der korpsen uit de oniliggende ge meenten een Leroep zal worden gedaan. Naast die concerten noemen we bereids ringsteken, "schoonrijden, kinderspelen en op- tochten. De volgende subcommissies hebben zich ge- vormd: Vo':r de Winkelweek de heeren Eilander, Schuld eu Visser. Voor de tentoonstelling de heeren Deckers, Van Straten en Sturnpel en voor de feestelijk- htden mevrouw Eilander en de heeren But ter, Esser en Schuld. UIT SCHAGEN. Onder leiding van den heer S. Smeding, rijkslandbouwcOnsulent, iiacl in hoiel Igesz de jaarlijksche vergadering piaats van de landbouwonderwijzers in Noord-Holland. Door d?n heer H. van Ree (Aarts-woud) werd verslag uitgebracfit namens de dictaten-com- missie. Naar aanleiding van een inleiding van den heer J. A. Huisman uit Amsterdam werd be- sloten bij de groote landbouw-maatschappij- en en de 'gemeentebesturen aan te dringen op liet stichten van onderwijsgelegenheden voor ieeriingen van 1215 jaar, opdat het lager landbouwonderwijs beter "tot zijn recht zal komen. De vergadering werd besioten met een ex- cursie door Waard- en Groetpolder, waar de bedrijven werden bezichtigd van de heeren Schaap en J. Kistemaker. Te Ewijcksluis werden de Zuiderzeewerken bezichtigd. UIT SCHAGERBRUG. Bij gelegenheid van de kermis zal hier in September op den 2en dag een landbouw- tentoonstelling worden gehouden. Op den 3en dag zal een internationale harddraverij piaats hebben. De heer Th. Roep alhier, leei-aar aan den handelswintercursus en aan de Teeken- school voor Ambachtsiieden, heeft uit beide betrekkingen uitslag aangevraagd. UIT HOLLANDS NOORDEN. De hooioogst loopt in Hollands Noorden ten einde. Het gewas is van zeer goede kwa- litfcit, de opbrengst valt evenwel niet mee. Men wil zuiks toeschrijven aan den te snelien groei. De grmiddelde opbrengst bedraagt 7 wagens per LI. A. Stadsnieuws UITSLAG AAN'BESTEDING STUCADOORS- EN WITTERSWERKEN. Door Gemeentewerken van Alkmaar werd gistermorgen aanbesteed het uiivoeren van stucadoors- cn witterswerken, in 3 perceelen, aan gemeente-eigeudbmmen. Ingekomen waren 4 biljetten. Perceel I: Gebrs. Boll, Alkmaar voor f 740; Firma Lutjehanns, Alkmaar, voor 798; J. Wiese, Alkmaar, voor 816; Landman en de Boer, Alkmaar, voor f S65,40. Perceel II: Landman en de Boer, Alk maar, voor 740,35; Gebrs. Boll, Alkmaar, voor V 838; Firma Lutjehanns. Alkmaar, voor 890; J, Wiese, Alkmaar, voor 980 Perceel III: Landman en de Boer, Alk maar, "voor 950.60; Gebrs. Boll, Alkmaar, 1040; Firma Lutjeharms, Alkmaar, voor /-1190; J. Wiese, Alkmaar, voor 1190. REGELING VAN DEN ZONDAGS- EN NACHTDIENST IN DE APOTHEKEN TE ALKMAAR GEDURENDE 1925. Op 12 Juli zal geopend zijn de apotheeV van Mevr. Schouten-Oeie, Koorstraat 47. Op Zon- cn Feestdaeen eu eedurendc den

Alkmaarsche Courant | 1925 | | pagina 6