De G. P. O. E. zond naar Set heerei huis 1 eenige agenten, die de deur hebben opengc- broken. Het bleek, dat achter den muur zich werkelijk een geheime bewaarplaats bevond, beschermd door zware stalen deuren; daar achter vond men een hoop vodden en afval. De agenten begrepen, dat er in de vodden en afvaT iets verborgen moest zij-n en onder- zochten alles nauwkeurig. Het bleek dat in de vodden zeer veel kostbaarheden verpakt la- gen: paarlen, diamanten, -smaragden, saffie- •ren, dblliers, diademen, kostbare toilet-arti- kelen, ridderordeteekenen, kettingen van pla- tine en een geweldige hoeveelheid zilveren voorwerpen. Vele van de gevonden voorwerpen hebben een zeer groote kunstwaarde en een histori- sche beteekenis. In het bijzoncler zijn merk- waardig: een zilveren schaal. vervaardigd in 1760 door den bekenden kunstsmid Laubich, 3 zeer groote zilveren zwanen, een beker van Byzantijnsch werk, gegoten figuren uit de XVII— XVIII eeuw. Volgens taxatie van deskundigen vertegen- woorciigt de vondst een bedrag van 5 mil lioen roebel. Alle voorwerpen zijn naar het commissa riaat van financien overgebracht. In de naasie toekomst zullen de voorwerpen, die een kunstwaarde hebben of die historiseh van eenige beteekenis zijn, aan de Glawnaoeka afgestaan worden ter overbrenging naar de musea. Deze vondst is een van de grootste, die den laatsten tijd werden gedaan, maar zij is niet de eenige De aristocratie en de rijke kooplieden hebben bij hun vlucht uit het land hun kostbaarheden in den grond en in geheime kamers- verborgen, in de hoop ze later bij de verdrijving der bolsjewiki weer te voorschijn te halen. EEN MERK VOOR MENSCHEN EN DINGEN. Toekomstigen vaders en m&eders in Enge- land en wellicht eerlang ook dien in Ne- derland wordt weer een zorg van de ouderlijke schouders genomen, en wel deze, dat hun spruit nooit levend of dood verloren zal raken zonder dat men de identi- teit kan vaststellen. En indien men tegenover nieuwigheden niet al te angstvallig staat, kan men ook voor zichzelf de garantie bekomen, nooit zoek te zullen raken, zonder dat, ook al kan men zelf geen inlichtingen meer geven, de wereld weet, wie men is. De oplossing? Het ei van Colum bus. De kinderen krijgen een merk op het lijfje en als aan dit merken maar even trouw de hand wordt gehouden als aan het vaccinee- ren, is binnen korten tijd heel.Engeland „ge- merkt". Laten de ouderen zich eveneens de „keur" op het lijf stempelen, dan is de zaak compleet. Waarom zouden wij niet evengoed een stamboeknummer hebben als verschillen- de rasdieren? De uitvinder van deze merk-methode, Wil liam Morris, heeft er aan een persvertegen- woordiger het een en ander van verteld en ook de beteekenis van zijn vinding toegelicht. Het is een sysieem van letters en cijfers, dat men in het geheim heeft gereed gemaakt en dat, zooals de geijkte term luidt, „in een diepge- voelde behoefte voorziet." Niemand raakt meer zoek. En wat geldr voor den mensch, geldt evenzeer voor zijn eigendommen. Het mono-merk, zooals Morris het noemt, bestaat uit een tot vijf teekens, Vrees, dat de voorraad mono-merken uitgeput. zal raken, behoeft niet gekoesterd te worden. Doublures zullen niet voorkomen, want het aantal ver- schillende merken op Morris' register is voi- doende om de geheele wereld te bedienen. Ge behoeft dus niet te vreezen, dat een in Lap- land zoekgeraakt kindje u zal worden thuis- gestuurd, omdat het hetzelfde nummer draagt als uw Jantje. Doch het systeem kan nog worden uitge- breid. Ook in den handel kan het goede dien- sten bewijzen. Er zijn bijna een half millioen Britsche handelsmerken, die geen enkeie aan- wijzing geven aahgaande hun eigenaars. Het mono-merk lost dit op. Met behulp daarvan kan worden uitgevonden nationaliteit, leeftijd etc. van" alle menschen en voorwerpen, die het merk dragen. Zelfs wanneer er van een naan; 530.000 bezitters zijn, zooals de heer Morris heeft uitgerekend, dat met den naam Smith in Engeland het geval is. Een centraal register zal worden ingericht, dat terstond alle raadsels zal ontwarren. Een onbestelbare brief, een verloren voorwerp, of een belangrijker kwestie, een onbekende doo- de, Morris register licht ontaiddellijk en feilloos in. De posterijen hebben reeds een regeling met de maatschappij van Morris getrofferi, volgens welke alle brieven, die het Britsche handels-mono-merk dragen als adres, door de maatschappij zullen worden verzameli. De brieven worden niet geopend, zeide mr Morris, maar in nieuwe en'veloppen gestoken met het volledige adres, opnieuw van post- zegels voorzien, waarna de post voor verzen- ding zorg draagt. De talrijke verloren trouwringen, die thans bij Scotland Yard en elders vanwege de groo te gelijkenis niet door de eigenaars positief als de hunne kunnen worden herkend, zouden daar niet zijn als ieder zijn ring van een mo- nomerk voorzag. In den regel is de mensch eerlijk, zegt mr Morris optimisfisch, maar als ieder gevonden voorwerp een mono-merk draagt, zal nie mand zoo'n voorwerp meer willen behouden. Intusschen volmaakt is het stelsel nog niet. Het is b.v. niet waafschijnijk, dat men een kindje, alvorens het te vondeling te leggen, van een mono-merk voorziet, zoodat die cate gory van gevonden voorwerpen ook thans blijft bestaan. EEN HUWELIJKSCOMEDIE. Er was eens een man, die in vollen ernst meende, dat zijn huwelijk een grapje was. Deze man was, en is trouwens nog, de Itali- aansche graaf Jerome Valier, wiens geslacht in de 15de eeuw in den adelstand werd ver- heven. Graaf Jerome werd in 1880 geboren. Reeds op zeer* jeugdigen leeftijd was hij ouderloos. Bij zijn meerderjarigheid bleek hem, dat bijna gansch zijn vaderlijk erfdeel verdwenen was, en dit feit liet niet na, eenige wrijving te veroorzaken tusschen hem en eenige familieleden. Het kleine bedrag, dat men hem uitkeerde, besteedde hij aan reizcri naar Spanje en Duitschlanri, want hij wilde graag talen lee- ren. Toen hit Spaansch cn Duitsch kendc, reisde hij naar Engeland om Engelsch' te lee- ren Hij was toen 35 jaar. Zijn brood ver- diende hij door een auto, op huurkoop-condi- ties gekocht, te verhuren, en les te geven in chauffeeren. In, Engeland achterhaalde hem een nood- lottig soort romantiek, in den vorm van een bekkoorlijk soubrettetje, genaamd May Wini fred Davis, oud 21 jaar. In een club maakten zij keimis. Hij bezocht haar. Hij bezocht haar nog eens. En zij zeide: „We konden eigenlijk Aei trouwen. Dat is eigenlijk maar een vorm- kwestie. We gaan naar een meneer in een kantoor, en dei zal daar wat zeggen, en dan ben jij mijn man en dan ben ik je vrouw". Graaf Jerome Valier nu dacht, dat dit een grapje was of althans iets van dien aard; maar May Winifred Davis dacht aan alles, zorgde voor alles, betaalde alles. Op den veertienden September 1916 gingen zij naar een bureau van den Burgerlijken Stand, waar het huwelijk voltrokken werd. De graaf lach- te zoo'n beetje, hij vond het een goeie mop en hij had er geen faluw benul van, dat dit nu wis en zeker een huwelijk was en nog wel z ij n huwelijk. Hoogstens vermoedde hij iets van een verloving. Nadien zag hij miss Davis, thans gravin Valier, ong maar een keer of twee. Zij ver- frok naar Amerika erf- Cuba om er te dansen en liedjes te zingen en voor jl. Donderdag zag hij haar niet terug. In 1920 kreeg graaf Valier, toen in Italie vertoevend, een orief van „zijn vrouw", waar- in zij hem voorstelde te scheiden. Hij vond het alweer best en antwoordde: „Ik ben het heelemaal met je eens. Laten we maar schei den, liefst als goede vrienden. Het blijft al- leen een raadsel voor nte, waarom je toch met me wilde trouwen en ik heb me suf ge- prakkizeerd om de reden te vinden Ik geloof eigenlijk, dat ik niet met jou getrouwd' was, maar jij met m^j. Hartelijke groeten. Jerome'?. Kort daarna kreeg hij een briefje van May Winifred,'dat de echtscheiding een vol- dongen feit was. Dit, was echter niet waari Maar graaf Vailer, die aanvankelijk niet voor een huwelijk gehouden had wat wel een huwelijk was, zag nu voor een echtscheiding aan, wat volstrekt geen echtscheiding was! Hij voelde zich weer vrij, haalde een paar keer diep adem, en trouwde twee jaar later, op 2 December 1922, te Milaan, met een rij ke weduwe, Marchesa Balbi. Dit werd de derde vergissing. Want thans bleek, wat in zijn waan een net en deugdelijk huwelijk was, in wezen niet veel aiders te zijn dan bigamie! Familieleden, die 'Jero me's rijke echtverbintenis met leede oogen aanschouivden, haastten zich de ltaliaan- sche autoriteiten in te lichten, en een vervol- ging werd ingesteld tegen hem en de markie- zin. De laatste bleek al ras totaal onschuldig te zijn, en de vervolging tegen den graaf werd opgeschort tot de'Londensehe rechter zou hebben uitgemaakt of hij alsn.cg geschei- den kon worden van de vlugvoetige miss Da vis. Deze Londensche echtschsidingsrechfer, lord Merrivale, heeft voor de eindelijke ont- knooping der comedie gezorgd. Overwegende, dat graaf Valier en miss Daws bij het sluiten van hun huwelijk zich niet bewust waren dat zij nu voor hun heele leven man en vrouw zouden zijn: niet al te vlug van begrrp was en dit thans overwegende, dat graaf Valier toetitertijd trouwens nog met is verklaarde bij hun huwd'iVk nietig. Zoodat graaf Jerome Valier thans in dc haven kan worden binnengeloodst van een echt huwelijk. J<ORTE BERICHTEN. .Te Schoneberg, een voorstad van Ber- lijn, is in den nacht van Zaterdag op Zon- dag een pros^jtuac in haai' woni'ng gewurgd. Hoewel de misdaad enkeie oogenblikken na- dat de dader de woning had verlaten werd ontdekt kon de man ontkomen. Later heeft hij zich zelf aangemeld' bij de politie, bewerende de misdaad in aronkenschap te hebben ge- pleegd. De dader is een 21-jarige kellner. Te Karlsruhe zijn gevallen van pokken geconstateerd. Tc Leningrad heerschf, naar gcmeld wordt, een ongewone hitte, zooals sinds 1819 niet meer is voorgekomen. Talrijke gevallen van zonnesteek en dood door oververhitting zijn voorgekomen. De Belgische' minister van justitie heeft op een vraag dienaangaande verklaard, dat de regeering niet zal dulden, dat de propa- gandakantoren v^n de 3e internationale uit Berlijn en Weenen naar Belgie zullen wor den overgebracht. Uit de bevolkingscijfers van' de Veree- nigde Stamen blijkt, dat New York thans 6.103 millioen en Chicago 2.995 millioen in- woners'heeft. Het aantal farmers in de Ver. Staten is aanzienlijk gedaald. De vereenigde werkgeversbonden in de bouwbedrijven hebben besloten over te .gaan tot de uitsluiting van alle metselaars, cement- werkers, opperlieden en grondwerkers in Saksen-Anhalt. De Amerikaansche minister van Bui- tenlandsche Zaken heeft, na een onderhoud met president Coolidge. dat 4 uur duurde, verklaard, dat ^le Ver. Staten geen prijs stel- len op de onmiddellijke bijeenroeping van een conferentie in zake China, en dat zij zich ertoe zullen bepalen, tegenover China de po- litiek van vriendschap te handhaven. De Noorsche conservatieve "partij heeft voorgesteld, de kwestie der afschaffing van het drankverbod aan een referendum te on- derwerpen. Over het algemeen verwacht men, dat dit referendum het volgende jaar zal plaats vinden. Proyinciaal nieiiTFs DRAVERIJ TE OOSTHUIZEN. Zondag werd te Oosthuizen een handicap- draverij gehouden met 14 paarden. De uitslag was: le prijs „Auto" van N. C. Ilupkes te Purmerend. rijder J. Vergay; 2e prijs „Mignon" van K. Korver te Stompeto- ren, rijder eigenaar; 3e prijs „Leitstern" van C. Davidson te Hoorn, rijder J. van Leeu- wen; 4c prijs „Floris V" van J. Schmidt te Bcemster, rijder K. Schreuder. UIT VEENI1UIZEN. Gnzc vrcegere plaatsgenoot, de heer W. N. Bos, slaagde dezer dagen voor het eind- diplcma Zeevaartschool te Scheveningen. UIT IiEILOO. Door de vereeniging ,,I leilor^ Vooruit" is can sciirijven gericht aan besturcn van ver- eenigingen voor vreemdelingenverkeer tus schen Haarlem en "Alkmaar, om gezameffnjk bij de autoriteiten aan te kloppen om verbe- tering van den Rijksstraatweg Alkmaar Haarlem. Het schrijven is overal (van 1 ver eeniging verwacht men nog antwoord) met belangstelling ontvangen en medewerking is toegezegd. E>e electrificatie van het zuidelijk deel der gemeente wortd goed afgewerkt. Aan dien Rijksweg worden zware pakn geplaatst en aan den Stationsweg en den Heerenweg worden vierkante ijzeren palen geplaatst van groote afmeting, welke noodig zijn om het zware net te houden- Als de werkzaamhe- den vlot verloopen, kunnen Kapel en omge- ving tegen de wintermaanden onder stroom zijn. UIT ST. PANCRAS. De raad vergaderde Maandagavond vol- tallig. Naar aanleiding van de notulen vroeg de heer Slijker hoe het nu zal gaan met de com- missie inzake den Twuiverweg, nu Zuidschar- woude. De heer Zeegers vroeg hoe het schrijven van den raad inzake de secretaris-benoeming in de gascommissie ontvangen was. De voorzitter deelde mee, dat dit niet alleen de stemmen van de leden uit St. Pancras te gen voor kennisgeving was aangenomen. D. Koning Jr., was in appel gegaan tegen het raadsbesluit inzake verpleging van zijn kind. Ged. Staten hebben daarop na onder- zoek bericht, dat ze niet bevoegd zijn in deze tusschenbeiden te treden. E>e rekening van de veenderij is uit Koe- dijk goedgekeurd teruggekomen. Uit een ingekomen prov. blad bleek, dat het salaris voor den gemeente-ontvanger in 1929 zal zijn 770 gulden. Daar een vergoeding van 10 gulden per jaar voor het ontvangen van politie-berichten per radio vee te weinig wordt geoordeeld, nu dit nader onderzocht is, werd besloten deze zaak voorloopig- te laten rusten. Na toelichting door den voorzitter kregen B. en W. machtiging om een tijdelijke geld- leening voor de bijzondere school, destijds aangegaan bij de centrale Faiffeisenbank te Utrecht tegen een rente van 5y2 pet op een andere plaats in een vaste leening om te zet- ten tegen 5 pet. 1 Na de aflossing van 1500 gulden op 31 December 1925 zal deze leening nog 39000 gulden bedragen. Wegens gevorderden leeftijd zal aan de schoolschoonmaker C. Koedijk voor de groote schoonmaak een tegemoetkoming van 10 gul den verstrekt worden. B. en W. dienden de gemeenterekening over 1924 in met een gewone ontvangst van 45558.15, een uitgaaf va /45968.95H, al- zoo een nadeelig saldo van /410.80H. Een buitengewone ontvangst van 10618.3! een uitgaaf van J 10609.53, alzoo een voor- deelig saldo van f 8.78. Het totaal nadeelig saldo is dus 402.02 De rekening begon met een nadeelig saldo van 324.77. Van het batig saldo 1923 was 7000 gul den op de rekening van 1924 overgeschrevcn waaruit, de kosten van de begraafplaats, de straat en de verbetering aan het raadhuis bekostigd zijn en bovendien ook gedekt zijn en bovendien ook gedekt zijn de ongeveer /3000 mindere ontvangst dan over 1924 ge- raamd was aan inkomstenbelasting. Als commissieleden werden alle leden be- halve de wethouders aangewezen. De verla- ging van electrischen lichtstroom met 3 cent werd goedgekeurd. Van het raadslid Muhrling was een schrij ven ingekomen, waarin werd meegedeeld dat er onder de ing£zetenen ontevredenheid komt in verbanc! met de verloskundige hulp. Was na het onslag van den verloskundi ge een regeling met dr. Melchior gemaakt dat deze een billijke vergoeding zou bereke- nen, nu er een nieuwe dokter gekomen is, moet ten minstc 25 gulden betaald worden. Het gevolg daarvan is, dat dit door een aantal menschen niet betaald k?n worden en' zij tegen hun wil de hulp van de ontslagen verloskundige inroepen. Hij zou voor hen een financieele vergoe ding uit de gemeentekas willen betalcn waar- door ook zij den dokter kunnen te hulp roe- pen. De heer Muhrling dit schrijven nader toe- lichtende achtte het gewenscht een zoodanige regeling te rnaken zoolang het ontslag van de verloskundige hangende is. De voorzitter deelde mee, dat B. en W. di: schrijven besproken hebben. Zoolang het-raadsbesluit tot ontslag niet goedgekeurd js, gaat dit niet in werkine Wordt een voorstel als van den heer Muhr ling aangenomen, zullen B.sen W. noodzake- lijk tot schorsing moeten overgaan, daar het aders zeker een actie om yergoeding van de zijde der vroedvrouw tengevolge zou hebben. Ook werd in B. en W. de opmerking ge maakt dat er wel spoedig een einde zal zijn. Dc heer Slijker ging met het voorstel- Mulrrling mee. De heer Muhrling wil dan zijn voorstel uitbreiden dat ook geschorst wordt. Dc voorzitter merkte op, dat dit een zaak voor B. en W. was, waartoe ze dan noodza- kelijk moeten overgaan. De heer Lek. Wat bereik je er mee? Doet ze haar werk niet goed? Al wordt ze ge schorst kan ze toch evengoed haar werk doen. Dc heer Muhrling. We hebben nu den toe- stand dat de mingegoeden tegen hun wil van de hulp van dc juffrouw gebruik moeten ma- ken. Dc heer Lek. Ik krijg wel den indruk, dat Muhrling tot het doen van dit voorstel aan- gezet is, dat het niet uit hem zelf is voort- gekomen. De heer Muhrling. Ik ga niet op anderen in. Ik heb me niet door anderen te laten op- warm en. Ik weet dat er ontevredenheid in de gemeente is. De voorzitter: Dus Muhrling ontkent per tinent? De heer Muhrling. Ik heb het voorstel niet zoomaar gedaan, doch ernstig overwo- gcn. De heer Lek. Ik begrijp niet goed dat Muhrling op deze laatste dagen 'nog met zoo'n ding- aan komt. Dc heer Muhrling: We hebben al in drie maanden geen vergadering gehad. Het kan nu wel weer drie maanden duren. De voorzitter: Het is een b'esluit van 20 Maart. De heer Muhrling: De goedkeuring kan nog wel 4 maanden duren. De heer Zeegers: Zitten we liier voor dc gemeenschappelijke zaak of voor <te vroed vrouw. De voorzitter: Ik ijenk van voor de gemeen- schap. De heer Zeegers: Dan is het af. We moeten rekening houden met fie portemonnaie van de menschen. E)e heer Duyf: De nieuwe dokter rekent minstens 25 gulden. Ik acht het onverant- woordelijk, dat we 25 gulden laten betalen door hen die dit niet kunnen missen. De ge-. meente heeft zich uitgesproken, dat geen mensch haar hebben wil. Zoo'n voorstel had ik al veel eerder verwacht. Met schorsing moeten weh aar evengoed betalen, dat weet ik, doch ik ga met het voor - stel-Muhrling mee. Den heer Lek zijn feiten bekend, dat ze haar werk goed gedaan heeft en menschen haar daarom weer willen hebben. Wethouder van Kampen: Het is nu al l'A jaar, dat we deze zaak in elke raadsvergade- l'ing aan de orde hebben. Toch moet schor sing niet gebeuren. Wethouder Duyf valt zijn collega in de rede. - De heer Van Kampen: Het is altijd zoo ge- weest, dat eerst geschorst en daarna ontsla gen wordt. Heel vreemd is het dat men nu nog met een schorsingsvoorstel komt. Ged. Staten hebben nog geen fceslissing genomen. Dan zal binnen een paar weken we] afge- loopen zijn. Vreemd is het;' VA jaar heeft ze evengoed dienst gedaan en nu zar men voor dc laatste 14 dagen nog willen schorsen. Ik zal me er niet aan geven om na ontsla nog voor schorsing te stemmen. De heer Muhrling: Wat scho'rsing aan- gaat, daar weet ik weinig van. Ik geloof dat er een heel andere kwestie achterzit. Dr. Melchior rekende van 15 tot 40 gul den. Dat was billijk. De vroedvrouw rekende van 10—/ 17.50. Nu is het laagste 25 gulden. Ik vind het niet goed dat zoo te laten. Het laat me koud of ze geschorst wordt, doch ik meen dat de. gemeente verplicht is hier toeslag te geven. De heer Duyf sloot zich volkomen bij Muhrling aan. De voorzitter achtte na een zoodanig- be- sluit schorsing noodzakelijk. De heer Slijker kon niet begrijpen, dat de heer van Kampen er tegen was. Het kan nog wel een jaar duren. De heer van KampenB. en W. weten wel hoe het er voor staat. De heer Slijker: Wij weten het niet. De heer Zeegers: Hebben Ged. Staten nooit de officieele notuletf gehad. De voorzitter: Wij hebben al een heelc ge- schiedenis met Ged! Staten gehad. De heer Zeegers: Welke datum? De voorzitter: IS Mei is met Ged. Staten over de heele zaak correspondentie gevoerd. De heer Zeegers: Daarop moet toch vol gens de gemeentewet binnen 30 dagen ant woord zijn. Dc voorzitter. Dat is in dit geval niet noo dig. Het betreft een geneeskundig ambtenaar. De heer Slijker: Hoe lang mag zooicts loo- pen. De voorzitter: Zoolang Ged. Staten hun onclerzoek nog niet beeindigd hebben. De heer Slijker; Dan kan het nog wel drie jaar duren. De heer Kloosterboer: Ze kon -wel eens schadevergoeding vragen. De voorzitter: Daarom juisNis schorsing noodzakelijk. De heer Kloosterboer: Dat is gevaarlijk De heer Slijker: Wou jij dan niet schoi- sen De voorzitter: Voorzichtigheidshalve is dat noodzakelijk. Wethouder Duyf: We hebben steeds der voorzichtigsten weg bewandeld en hopen dat te blijven doen. E>e heer Lek: Alweer voorzichtig. Zoo voorzichtig zijn jullie tot heden nooit ge- weest. Dc heele zaak wordt me een walging. Natuurlijk keur ik haar handeling niet goed, doch ook de wijze van afhandeliiig is niet in orde, Dr. A-lelchior heeft geschreven, dat ze cle menschen oozetteiijk verknoeide. De geneeskundige dienst heeft daarop ecu onderzoek ingesteld en heeft geconstateerd dat ze haar werk goed deed en dr. Melchior heeft later zijn sqhrijven ingctrokken en ook de voorzitter heeft, later erkend dat ze' voor laar werk goed was. Wat er gebeurd is in deze zaak, daar walg ik van. De heer Muhrling: Daat gaat het niet om, doch waar dit gezegd wordt kan ook wel ge- zegd worden, dat het gaat om de gevange- nisstraf tengevoigc van diefstal. Als ik de portemonnaie van Lek meenam kan ik er wel eens niet zoo genadig zfkomen. Wethouder van Kampen: De vraag is door Muhrling ingediend, doch het is nog geen week geleden. dat B. en W. met cen iioog'per- soon een onderhoud over deze zaak gehad hebben. Als u die bespreking wist zou u de- zen brief niet ingediend hebben. Ik acht het beier er mee tc wachten en ge loof zeker dat het Woensdag in behandeling <omt. De heer Duyf: Al wist Muhrling die be spreking, zou hij het evengoed hebben inge diend. Het ligt op onzen weg om de menschen niet te dwingen naar de vroedvrouw te gaan. Nadat de voorzitter nog eens uitdrukkelijk verklaard had, dat aannemen van het voor- stel-Muhrling schorsing van de vroedvrouw tengevolge zal hebben werd het voorstel Muhring in stemming gebracht en aangeno men met de stemmen van de hceren van Kam pen, Lek en Kloosterboer tegen. Op verzoek werd aan dr. Melchior met in- gang van 1 Juni eervol ontslag verleend als gemeentegeneesheer en in diens plaats bc- noemd clr. Destree. Aan Mcvr. Melchior werd op verzoek eer vol ontslag verleend als lid van dc commis- sic tot wering van schoolverzuim cn in haar plaats benoemd de heer Sinjewel. Daarna wercl door de heer van Kampen de verordening op het losloopeu van honden te: sprake gebracht Spreker wilde de verordening hand haver of geheel of gedeeltelijk intrekken. Na diverse besprekingen, waarbij tot uiting kwam, dat bij dergclijke verordeningen meer malen op verzoek van de tuinbouwvereeniging in het levfn geroepen, al zeer weinig mede werking van de tuinders zelve werd onder- vonden, werd met 43 stemmen besloten de verordening tc laten zoo ze is, doch ze scher- per toe te passen. Hierna sluiting. Gemengd Meuws. PERSONEELTEKORT BII DEN RIJKSTELE FOO N DI EN ST Volgens de Tel. heerschte er reeds gerui- rnen tijd1 een groot gebrek aan personee! op het Rijkstelefoonkantoor te 's-Gravenhage. Het terugroepen van de ontslagen' gehuwde ambtenaressen en het verlengen van den d'iensttijd met een half uur per week heeft in dit tekort niet kuninen voorzien. Door den zwaren arbeid is het ziektepercentage tot ongeveer 15 gestegen. Om den dienst gaan- de te kunnen houden, zijn de vorige week in allerijl telefonisten uit Amsterdam en ande re plaatsen ontboderi'. Daar echter in de hoofdstad een bijna gelijke toestand heerscht, zijn de Amsterdamsche telefonisten gisteren naar haar standplaats moeten terugkeeren. Door het in dienst nemen van daggelders tracht men hier nu den moeilijkheden het hoofd te kunnen bieden De P.- en T.-administratie is nu reeds be- gonnen met leerling-telefonisten in dienst te nemen, doch deze moeten eerst eenige maan den opleiding hebbem om bruikbare telefonis ten te kunnen zijn. Ook hebben gehuwde ambtenaressen, ex-kantoorbedienden" en tele- grafisten een aanschrijven ontvangen om in dienst terug te komen. AVONTUUR OP REIS. Gistermiddag is 6p den Mirdummerhoek (Fr.) gestrand een middenzwaardkieljacht uit Amsterdam. Aan boord waren een leeraar met 6 leerlingen. De stoomboot van Lemmer vertcok ter assistcntie en hoopte het vaartuig nog voor den nacht vlot te krijgen. „GEST^ANDE EXCURSIE". Gistermiddag is op den Mirdummerhoek te Lemmer gestrand een midden-zwaardkiel- jacht, afkomstig uit Amsterdam, Aan boord bevinden zich een leeraar met zes leerlingen. Men, verzoekt assistentie. Een stoomboot-is van Lemmer ter assistentie *vertrokken. Er is cvenwel geen direct gevaar. Men hoopt het vaartuig nog voor den nacht vlot te krijgen. STOWAWAY. _Op het stoomschip „Delft" van de Kon Ned. Stoomboot-Maatschappij, dat Vrijdag- micidag van Antwerpen te Amsterdam arri- yeerde, ontdektc gistermorgen een der stuur- lieden in een reddingboot een stowaway uit 1 sjecho-Slowakije Het bleek, dat de man te Antwerpen ongemerkt aan boord was ge komen. om cp dc „DeHt" uit tc wijken naar Zuid-Amerika. Hij is aan de politie overge- leverd. KONINKJHK BEZOEK AAN DE TENtOONSTELLING. De tentoonstelling ter gelegenheid van het 650-jarig bestaan van Amsterdam zal clo-or de koninklijke familic worden bezocht, zoo meldt het lidbl. Het staat nog -niet vast, wanneer de Koningin, Prins en Prinses daar- toe te Amsterdam zulltn komcn. .Veronder- stcld wordt, dat dit zijn zal in het begin van September, omdat dan tevens voor het ko- ninklijk gczin gelegenheid bestaat den nieu- wen kruiser „Jav-a"'te bezichttgen, die om- streeks dien tijd, voor, zijn vcrtrek naar Ne- derlandsch-Indie, voor eenige dagen in de haven van Amsterdam wordt verankerd. DE KWESTIE VAN DE VOI.HARDING. Het Haagsclie „Volk" deelt mtde: De Raad van Bercep van de Nederlandsche Maatschappij tot Bcvordcring der Genees- kunst heeft dc drie leden der Maatschappij, die zich in loondienst van „De Volharding" begeven hebben, veioordccld tot een boetc van 8000 elk Dezc'strafmaatregel fcerust op een artikei in het rcgkment der Nederlandsche Maat schappij ter bevorddiing der G.uces-kunde, waarin staat, dat geen artskringlid zich aan een ziekenfonds mag verbinden, zonder de goedkeuring tc hebben vcrkregen van het hoofdbestuur. Dc drie dokters, die, omdat ze als lid der Maatschappij ter bevordering der Geneeskunst zich in londienst van „De Volharding" hebben begeven, ieder met f SOOO zijn beboet, zijn, zegt .,Het Volk", niet van zins, zich voetstoots bij dit vonnis neer te leggen. Zij hebben mr. Mendels als rechtskundig-adviseur gekozen. ERGERLIJKE DIRENKWELLINC Vrijdagavorid werd te Zwolle de aandacht van voorbijgangers getrokken door gekerm, dat iut een der veewagens op het stationsem- placement aldaar opsteeg. Bij oderzoek bleek, dat zich in cen wagon een vijftiental stieren bevond, waarvan er twee met behulp van cen neusring aan hetvoertuig waren bc- vestigd. Tegen deze vastgebonden bcesten bonkten voortdurend de anderen aan, wat, gczicn de wijze, waarop dedieren waren vast- gemaakt. een zeer groote kwelling veroor- zaakte. Ecu van dc dicren kon nog juist op tijd van den docc'i worden gered, terwijl een ander brest reeds zieltogend neerlag. Het personee! erbarmde zich over de arlne vier- voeters EEN GASTVRIJE VILLA-BEWONER. Een villa'-bewonere van het Spiegel V Bussum was naar Zcist vcrtrokken cn ont- moettc in een cafe den kellner F. met twee vrienden. Hij noodigde het clrictal uit, mee naar dc Naardcr kermis tc gaan. Hier ge- raaktc het drietal en de heer uit Bussum da- nig beschonkcn, waarop de Bussummcr zijn nieuwe vrienden uitnoodigde den fuif voort ie zetten in zijn villa. Den volgenden dag vcr trokken dc gasten, die echter niet' vergatcn't tafclzilver mede te nemen, benevens zes flcs- sclien wijn, en cen schiklcrij, dat zij van den wand haalden. Toen dc gasthcer zijn roes had uitgesla- p-eu, bemerktc hij ecu cn ander, cn deed aan giftc bij dc politic van zijn avonturcn. Deze '.ntdtk'U dc ontvreemde voorwerpen tc Zcist en e.rrericerdc de gasten. JEUGDIGE ROOVERS. Een drietal knapen van Ongeveer 16-jari- gen leetijd te Amsterdam hadden-ontdekt, dat in cen winkeltjc in dc Nieuwe Nieuwstraal ecu toonbankladc was,, waarin zich eenig geld bevond Ecu dgr bengcls ging naar bin nen, sclioef de lade oner, en nam den'inhoud weg..Deze bcliep ongeveer 60, waaronder cen bankbiljet van'./" 25 cn een paar van I iO. De befde anderen stonc-cn op den uit- kijk Nadat de roof gepieegd was, verstopteu ze het geld in een rioolputje nabij de Bcurs. De politic kwam er achter en een recher- riicur haalde het geld tc voorschiiu.

Alkmaarsche Courant | 1925 | | pagina 2