OPENING VAN DE LUCHTLI TN ROT- T TERD AM—DORT MUNL) Gisteren is de nieuwe luchtiijn Roiiciclam Dortmund van de Koninkiijke Lifclitvaart- maatschappij officieel geopend. Des morgens te 11 u. 15 is de H. N A. B. Q., bestuurd door den piloot Scholten, van het vlieveld-Waad.uvenvertrokkeri naar Dortrnunde, met o.a. den Nederalndschen consul daar ter sted't de heer 1. G. Lampe, aan boord en des middags precies te vier uur is hetzelfde toestel hier weer geland. Uit Dortmund kwamen mede de heer Jan Schmidt, de waarnemende consul en een' vier- tal vartegenwoordigers van oouranten uit de ze belangrijke stad in het Roergebicd, de heeren 0. Honzalek van den Dortmunder General Anzeiger, K. Feith van de Dort munder Zeitung, *F. Ovrrthun van Tremonia en H. Weneke van de Westfalische Allge- meine Volkszeitung. Dit gezelsehap is verwelkomd door de hee ren A. Plesman, directeur en Hans Martin, secrefaris van de Koninkiijke Luchtvaart- maatschappij, en den sitationschef van het vliegveld-Waalhaven den heer H. Nieuwen- huis. De heer Plesman heeft aan een thee, den Duitschen gasten aangeboden, in een kort begroetingswoord, herinnerd aan de goede betrekkingen, die de K. L. M. steeds met den Deutschen Aeoro Lloyd heeft onderhouden; door die goede verstandhouding is het moge- lijk geweest dezen dienst na zoo'm korten tijd van voorbereiding in elkaar te zetten. Een doribtermaatschappij van den Deutschen Aeoro Lloyd, de Westfalische Luftverkehrs Oesellschaft zal in Dortmund de vertegen- woordiging van de K. L. M. op zich nemen. De heer Plesman wees verder op het groote belang, dat Rotterdam steeds bij het Roerge- bied heeft gehad en legde er nadruk op, dat met de opening van de nieuwe lijn zeker wel de snelste verbinding van Nederland met den Roer is tot stand gekomen, in een uur en veertig minuten zij de passagieTs overge- bracht. De hoop, dat de nieuwe lijn zich zal ontwikkelen en van beteekenis zal worden voor den handel en beidten gebieden voordeel zal brengen, voegde de directeur' van de K. L. M. daaraan toe, huide brengend aan de heeren Lampe en Schmidt, den consul en waamemenden consul, te Dortmund, aan wier activiteit en voortvarendheid het voor- namelijk te danken is geweest, dat het slechts emkele maanden geleden gevormde plan reeds nu is verwezenlijkt. Qverwerkfe £enuwen u; - iu ^le Ecrsle plants een Kalmeerend vu Versterkend middel noodig. Mijnliardt's Zenuwtabletien geven Kalmte en nemen Gejaagdheid en Overspanning weg I'rijs 75 ct. Bij Apoth. en Drogisten. i hijm, wees op de publicate van de laatste hcderenbundels, de series 125141, \yaarin o.a. zijn opgenomen Oranjeliederen, spellied- jes en wiegeliedjes. Hij noemde vergrooting van de reg. cringssubsidie wenschelijk, om den arbeid der vereeniging te kunuen uit- breiden. noodigde i iegvOld1 in de heer oogen ic Dui'tsche joumalisten n Plesman tent slotte uit ons vli« schouw te nemen. Daamnede was de begroetimg afgeloopen De nieuwe lijn RotterdamDortmund brengt tevens een veTbinding tot stand tussehen Zuid-Duitschland en Eneland. Om 11 u. 15 uit Rotterdam vertrekkende, kan men te Dortmund overstappende, reeds om 3 uur te Frankfort zijn en om event 5 uur te Leipzig. Twin tig minuten na aankomst van het Dortmunder toestel op Waalhaven kan men weer opstijgen voor de vlucht over het Kanaal naar London. Van 1 Augustus af zal het toestel uit Dortmund ook doorgaan naar Amsterdam. Vand&ag en morgen zul- len telkens nog eenige joumalisten uit het Roergebied met de H. N. A. B. Q. naar ons land komen voor een kort bezoek. r JAN DE BAKKER-HERDENKINO. Het bestuur van de Evangelische Maat- schappij heeft besloten de Jan-de-Bakker- herdenkrng op 13 September te bevorderen door het uitgeven van een ged'enkplaat, te zend'en aan alle Ned. Hervormde, Doopsge zinde en Luthersche kerkerad'en met verzoek die op een goed zichtbare plants op te han- gen en een speciaal verzoek aan cfen predi- kant om p 1 3 September een bijzonderen Jan-de-Bakker-dienst te houden. Voorts zal In September van het Orgaan van de vereern- ging, De Protestant, een Jan-de-Bakker-num- mer verschijnen. Ten slotte zal een poging worden gedaan om de radio in dienst van de- re herdeniking te stellen. HET MI DDE NST ANDSCONGRE S Behalve de minister van arbeid, handel en nijverheid, van binnenlandsche zaken en land- bouw en van financien, zal ook de minisler van waterstaat zich doen vertegenwoordigen op het congres van den Nederlandschen Mid- denstandsbond op 15 en 16 dezer te Assen. De minister heeft als zijn vertegenwoordi- r> hiervoor aangewezen de heeren ir. A. Kempees, hoofaingenieur van den rijks- waterstaat, en G. W. G. van der Voort Maar- sohalk, inspecteur der posterijen en telegrafie. EXTRA TREINEN OP ZONDAG. Op vragen van het Tweede Kamerlid Ker- sten betreffende het inleggen van extra trei- nen op Zondag, in het bijzonder ter gelegen- heid van de kermis te Deventer, heeft de mi nister van waterstaat geantwoord: Volgens artikel 100, vierde lid, van het A. R. D., is de spoorwegdirectie bevoegd tot het inleggen van extra-treinen. Van deze be- voegdheid wordt gebruik gemaakt .ter .vervul- ling van buitengewone verkeersbehoeften. Ge- schiedt dit niet, en bepaalt men zich tot een poging om die behoefte door middel van de gewone dienstregeling te vervullen, dan wordt de kans vergroot, dat de dienst wordt ontwricht, mede ten nadeele van de Zondags- rust van het personeel. COLIJN KABINETSFORMATEUR? Naar in parlementaire kringen verluidt, is de opdracht aan den heer Colijn om een nieuw kabinet te formeeren, eerlang te ver- wachten. HOOGE RAAD. De procureur-generaal heeft gister gecon- cludeerd tot verwerping van de cassatie-be- roepen van: D G. M., te Nijmegen, rentmeester van een kroondomein die door de rechtbank te Arnhem en vervolgens door het hof aldaar is veroordeeld tot 1 jaar en 6 maanden ge- vangenisstraf met aftrek van de voorloopige hechtenis wegens verschillende gevallen van oplichting. DE SOCIALISTISCHE PARTIJ. Het bestuur van de Sociaiistische Partij heeft besloten het partijorgaan Recht voor Alien op te hc-ffen. De partijvergadering zal in de gelegenheid word'en gosteld zich over de opheffing van de partij uit te spreken. HET NEDERLANDSCHE LIED. De Kan. Vereeniging Het Nederlandsche Lied heeft Zovdagmiclcfag te Utrecht cen al- gemeene vergac.gehouden. De voorzitter, de heer K J.L. Albcrdingk Onder de ingekomen stukken was een brief van den heer L. H. Grond'ijs uit Neuillv- Liaiss ce, w. arin deze schreef, da,t i- de door de Parijsche muziekinstelling La Ca- meleon gegeven kunstavonden van muziek der verschillende landen, de Nederlandsche kunstavond door gebrekkige voorbereiding en indchting en gemis aan werkelijke N-eder landsche kunst, geheel mislukt is. Besloten werd, dat het bestuur der vereeniging zich ter zake met den heer Grondijs en zoo noodig met andere personen in de Nederland'sche ko- lonie te Parijs in verbinding zal stellen, om hierin voor volgende malen verbetering te verkrijgfen. Uitvoerige besprekingeni vonden plaats over de te voeren propaganda. Besloten werd te trachten, in den lande plaatselijke comite's te vormen ten einde het ledental te vergroo- ten. Voorts zal men zich met den Bond van openbare leeszalen in verbinding stellen om de liederenbundels ook in de verzamelingen der openbare leeszalen opgenomen te krijgen. Verder zal men aan de liederen cjer vereeni ging meer bekendhdd geven door middel van de radio. In het jaarverslag werd hulde gebracht aan de nagedachtenis van den overleden oud-ondervoorzitter der vereeniging, prof jhr. d. B. H. C. K. van' der Wijck. De rekening en verantwoording van den penningmeester, mr. Hamburger, sluit met een klein batig saldo. De aftredende bestuursleden werden her- kozen^en als nieuwe bestuursleden werden gekozen de heeren P. Lieftinck, rector, en H Broers, ab-acttis van den Senaat van het Utrechtsche StudentencorpsH. Emile Ent- hoven en J. Jansen, directeur van dte Natio- nale Bankvereeniging te Almelo. Besloten werd, open komende plaatsen in het bestuur voorloopig niet te vervullen. DE KAMERVERKIEZINGEN. Thans heeft o.a. ook minister Ruys de Bee- renbrouck aan het centraal stembureau ken- nis gegeven, dat hij zijn benoeming tot lid van de Tweede Kamer aanneemt. De heer 11 enri ter Hall, verzoekt ons mee te deelen, dat hij gaara-e zou zien dat comite's of dergelijke, die zich beijveren voor een aotie in verband met zijn nietherkiezing tot lid van de Tweede Kamer, deze actie staken, daar hem uitsluitend aangenaam kan zijn een uitspraak van het hoofdbestuur van den Vrijheidsbond in deze aangelegenheid. MAZELEN. Te Velsen heerschen de mazelen zoo erg, dat verschillende klassen zoOwel van open- bare als bijzondere scholen naar huis gezon- den zijn. GAAN WIJ IN DE RICHTING VAN EEN MINISTERIE VAN LANDBOUW?, E. K(relage), de voorzitter van de Alge- meene Vereeniging voor Bloembollencultuur, ziet in het bericht, dat in de vacature van dr. van Hoek, den afgetreden directeur-gene- raal, niet direct zal worden voorzien, een tee- ken, dat wij wederom gaan in de richting van een ministerie van landbouw. In het Weekblad voor Bloembollencultuur schrijft hij onder meer: „Het is zelfs bij de thans bestaande neiging om de staatszorg van den landbouw tot af- braak te maken, niet aan te nemen, dat niet zou worden voorzien in de openplaats van den ambtelijken leider van dezen hoogst be- iangrijken tak van volkswelvaart. Op zich zelf besclmuwd, zou het bericht dat „voorloopig" niet in de vacature zal wor den #>orzien, teleurstelling kunnen wekken. In verband met de ministerieele crisis is het zeer wel moguiijk, dat het bericht daarente- gen een hoopvol perspektief opent. Men is het er in land- en tuinbouwkringen. vrijwel over eens, dat de toestand, geschapen door de landbouwaangelegenheden onder het Departement van Binnenlandsche Zaken te brengen, voor de goede behandeling van de landbouwzaken zoo ongunstig mogelijk is? Binnenlandsche Zaken is in hoofdzaak een administratief departement, waar men zich niet bekommert om economische belangen, en deze derhalve ook niet op de juiste wijze kan beoordeelen en behandelen. De behartiging van de landbouwbelangen eischt evenals die van nijverheid en handel in de eerste plaats economisch inzicht. Vergdijkingvan den toestand van thans bij die van het tijdvak, toen landbouw, nijver heid en handel te zamen een economisch de partement van algemcen bestuur vormden, toont op de meest overtuigende wijde den voor den landbouw hoogst ongunstigen staat van zaken van het oogenblik aan. En deze on- gunstige toestand is ontstaan, ondanks het feit dat de laatste Minister van Binnenland sche Zaken persoonlijk den landbouw zeer welgezind was. Het oogenblik is thans gun- stig om op verandering aan te dringen. Landbouw behoort in elk geval van Bin- npnlandsche Zaken te worden Jos gemaakt, en of als een zelfstandig departement of samen- gevoegd met een ander economisch departe ment te worden beheerd. Het „nader beraad", in het persberieht aangekondigd, moge lei- den tot dit resultaat. Het moge tevens betee- kenen, dat er groote waarschijnlijkheid is, r'at aan het hoofd van het departement, dat dc landbouwzaken in de toekomst zal behan delen, een landbouwkundige komt te staan. In dat geval zou indcrdaad de vacature van directeur-generaal voorloonig onvervuld knu- nen blijven. Maar ook alleen m dat geval. Krijgt het cventueel nieuwe departement geen landbouw kundige tot hoofd, dan behoort zonder ver- wijl in de vacature van dr. van Hoek te wor den voorzien. meenten in een jongerenkring vereenlgd. Zij hebben onderling contact door gewestelijke boden, en In contact over het geheele land wordt door een landelijk jongererr secretarl- akt verkregen Een algemeene doopsgezinde jongerenbond1 bestaat niet, ook al omdat som- mige jongerenkringen reeds bij de landelijke organisatie, de V. C. J. B., zijn aangesloten. Hoofddoel der doopsgezinde jongeren is naast het onderling gemeenschap zoeken ook vooral den band met eigen gemeente en broe- derschap te bewaren, als zijnde die voor de toekomst van overwegend belang. De jonggrendag was ditmaal buitenge- woon d'ruk bezocht. 185 personen waren aan- wezig. Leider was ds. O. L. van der Veen, van Wieringen. De godsdienstoefening op Zondagmorgen werd geleid door ds. L. Ronga, van Dainfumawoude. 's Middags hield ds. W. H. Toe Water, van Zwolle, een inleiding over: De jongeren en de gemeente, waarin een toon van waar dee ring tegenover de in strijd veroverd'e vroomheid der oudere gemeenteleden als den jongeren passende werd voorgehcuden. Wiidingswoorden wer den gesproken door mej. A. Leistra, theol. cand. uit Grouw, F. H. Sixma, van HengUo, en ds. A. Vis, van Heerenvsen. De samenkomsten werden opgeluisterd door een vierstemmig zangkoor en solisten HET RIJKS-MUSEUM. Uit Amsterdam meldt men aan de N. R. Gt. Op eenvoudige wijze is gisteren het 40- jarig bestaan van het Rijks-Museum gevierd. Om 4 uur vereenigden zich fie hoofddirec teur van het Rij ks-Museum, de heer Schmidt Degener en zijne medewerkers, de heeren Hudig en Roell, de directeur van 's Rijks Prentenkabinet jhr. Teding van Berkhout, be- stuurderen van het Genootschap Amstelo- damum, o.a. de voorzitter prof. Brugmans, de secretaris dr. Breen, en de penningme s- ter de heer d'Ailly, tevens voorzitter, secreta ris en penningmeester van' het uitvoerend' comite der Historische tentoonstelling, met hunne dames in de eere-galerij. In het laat ste kabinet ter linkerzijde, daar waar de Schuttersmaaltij'd hangt, waren een oud pijp- orgel en een oude platte piano geplaatst,en hier brachten de heer en mevrouw Enschede liederen en muziek uit het verleden ten gt- Vrijstelling van dienst voor 1026 5s ver- leend aan de heeren H. Borslen, D. Dekker, C. Glas, W. Hollenberg, K. Jaarsma, K. Klif- fen en K- Wagenaar, voorloopig uitgesteld werden de heeren J. Glas, E. Smit en H. den Hartigih. UIT BEEMSTER. Het Bestuur der Nationale Stichting „Te- huis voor alleenstaande blinden" (Wolfhe- zen) bericht ons dat de opbrengst der col- te in deze gemeente 43.10 bedroeg. Tfldsehriften. kool De schoen ^lanst fraai aan Uwen voeL Zoo pij met Erdal poet- sen doet. „De Wereldpost" geeft op de omslagpa- gina een fraai portret van Mevr. Theo Mann- Bouwmeester, van wie in een prettig ge- schreven en rijk geillustreerd artikel allerlei lezenswaardigs vermeld wordt. Uitvoerig wordt het werk van den schilder G. W. Knap besproken en vele reproducties van zijn werk sieren de aflevering. Het eereplaatsje der groote Nederlanders is door Dr. j. Ed. Stumpff, den Geneeskundi- gen directeur van het Amsterdamsche Bin nen-Gasthuis, ingenomen. Verder veel gei'tiustreerd nieuws uit bin- nen- en buitenland en de gewone, goed ver- zorgde riibrieken. Ingezonden stukken Buiten verantwoordelijkkeid. van de Redac- tie. De opname in deze rubriek bewijst geens- zins dat de redactie er mede instemi.) MEVROUW VAN REENEN-VoLTER. M. de Redacteur. Bij de teraardebestelling van het stoffelijk overschot van mevr. Van Reenen-Volter was net mijn voornemeu het woord te voeren. Daar de plechtighOid eenigszins bekort werd neb lk dat niet meer kunnen doen. Ik stel et daaiom prijs op hetgeen ik had willen zeggen thans openlijk in Uw courant te vermelden. Dat is het volgende: „Als vertegenwoordiger der inwoners en be- langhebbende van Bergen aan Zee, heeft afscheid van mevrouw van Reenen-Volter ons nog plotseling getroffen. Dit heengaan is van groote beteekenis. yan Reenen-Volter, stichteres van het lieflijke badplaatsje Bergen aan Zee, hebben wij als inwoners veel te danken. At hetgeen zij vcor ons, en de kjnderen van Bergen aan Zee deed, was van veel en eroct belang. Haar arbeid van de laatste weken was te Bergen aan Zee weer onvermoeid. Als inwoner van Bergen aan Ze. spreek ik dan ook,den wensch uit, dat Bero-en aan Zee volgens wensch der overledene, door Uwe Maatschappij nog steeds in groei bloei zal blijven vooruitgaan. Haar heengaan is voor ons alien gTOot gemis, maar haar nagedachtenis bi] ons in eere blijven." U mijnheer de'Red. dankend plaatsruimte. 21.40-y 26.ro, 2000 K.O. Roode 10.7011.50, 6500 K.G. Witte kool 10.80, alles per 100 K.G., 3900 stuks Bloemkool 7.9017.90 per 100 st, 2e soort 3 per 100 stuks. ZAANDAM, 13 'Juli 1925. Veilingver- ecniging ,,de Zaanstreek". Uien 5—7X ct. per bos, Augurken 12^—40 ct per pood, Rabarber 9 ct. per bo®, Komkommers 2—9 ct. per stuk, Selderie 7—15 ct. per bos, Pieterselie 512 ct. per bo®, Postelein 42— 66 ct. per kl. kist, Kool I 14—20 ct. p. stuk, Kool II 1113 ct. per stuk, Slaboonen 17 26 ct. per pond, Andijvie 0.60—/ 1.35 per kist, Aardappelen 6.40—/ 7.20 per 100 K G., Drielingen 5.10 per 100 K.G., Sla 52—100 ct. per kist, Peen 15—22 ct. per bos, Tuinboonen 1.10—/ 1.25 per zak, Klap- bessen 8^—14 ct. per pood, Aalbessen 19 tot 20 ct. per pond. PURMEREND, 14 Juli. Op de heden ge- houden markt waren aangevoerd: 14 st. klei- ne Fabriekskaas 55, met merk 58, 60 st. kleine Boerenkaas 55—/ 59, 5 st. Goud- sche kaas met merk 60, 590 runderen w.o. 325 vette l—f 1.25, handel matig; 223 melk- en geldekoeiem 175—/ 450, 42 stie- ren; 40 paarden 100—/ 250, handel ma- tig; 57 vette kalveren 1.20—/ 1.40, han del matig; 334 nucht. kalv. v. d. slacht 15 tot 42, handel matig, v. d. fok 16—/ 38, handel matig, 312 vette varkens v. d. zout. 0.70—/ 0.76, v. d. slacht O S8—f 0.94 handel matig, 126 magere varkens 25— f 45, handel stug; 180 biggen 10—/ 26, handel vlug; 597 schapen 40—/ 52, han del stug, 615 lammeren 2032, handel stug; kippeneieren :t 6.25—/ 7.25, eendeieten 5.50, kuikens 0.30—/ 2.10, 15637 stuks eendekren a 5.80—/ 6.10, 27809 st. kip- peneicren a J 6.507.60, 212 kippeneieren b 5.305.70, 1332 K.G. boter 2.20- 2.25. Zeotijcliiigeii. stoomvaartljjnen; STOOMV. Ml J. NEDERLAND. Kariinoen (uitr.) 13 Juli te Port Said. Prinses Juliana (thuisr.) 13 Juli v. Algiers. Grofius (uitr.) 12 Juli v. Algiers. Bengkalis (thuisr.) 10 Juli v. Pondicherry. Rotti (uitr.) 11 Juli v. Belawan. Singkep (uitr.) 10 Juli v. Padang. KON. NED. STB: M1J. Ariadne 13 juliv Hamb. te Amst. Dido 11 Juli v. La Pallice n. Amst. Erato 12 Juli v. Danzig te Amst. Hebe 11 Juli v. Sevilla n. Carthagena Hermes 12 Juli v. Bcurgas te Constantza. Minerva 12 Juli v. Vigo n. Lissabon. Amst. n. Stettin, 12 Jui v. Holtf v. een zai voor de J. C. MOSK, Bergen aan Zee. Marktbericliten -poetsb licht uit hoore: eerst het Wilhelmus in de oorspronke- lijke door den heer Enschede gevonden zet- ting; daarna o.a. vn Sweelinck (Toccata); Constantijn Huygens (Riposta della fines- tra); het Dankgebed uit Valerius' Gedenk- clanck; Sinte Nicolaes bisschop van J. Stal- pert van der Wielen; de Rei van Klarissen van C. T. Padbrue het eens zoo poplaire „Partant pour la Syrie van Hortense de Beauharnais en asl toegift: Fleuve du Tage" dat velen bij overlevering, uit de Camera, zullen kennen. Het eerst wat schuchtere, daarna helder opklinkende applaus toonde aan dat het kleine publiek zeer onder den indruk was, vooral van de schoone voor- dracht en de prachtige stem van Mevr. En schedeVos. De zangeres had reeds bij haar binnenkomen een grooten tuil rozen op het klavier gevonden. De hoofddirecteur van 's Rijks Museum, de heer Schmidt Degener ,is daarna, namens het uitvoerend comite voor de historische ten toonstelling, toegesproken door dr. de Boer. exportveilino. ALKMAAR, 13 Juli. In de heden gehou- den veilingen werd betaaid voor: Bloemkool le soort (per 100 st.) 10-/ i7.60, 2e soort 6—/ 8, Roode kool per 100 K G. i I on0-/ 1L40' Wor tele,n per 100 bos i 11 •50> Aardappelen per 100 K.G um i^r7 t8;20' DnelillStn 3.20—/ 4 per 100 K.G., Uien per 100 bos 2.80—/ 8.30, Slaboonen per 100 K.G. 40—/ 46, Aarti- by'en 100 K.G. 30-/ 52, Andijvie per 100 stuks 2.105.40, Doperwten per 100 19t{a30'Kr,opsla p€r 100 stuks J U.yo—3.40, Komkommers per 100 st 10.60, Pieterselie per 100 bos 1.80—/ 3.40, Peulen per 100 K.G. 10— 29, Postelein per bakje 0.09^-/ 0.26, Snijboonen per 100 K.G. 35-/ 50, Spina- zie per bakje 0.14-/ 0.33, Selderie per 100 bos 4.20—/ 7.80, Tuinboonen per 100 K.G. 4.80—/ 8.60, Rcode bessen per 100 K.G. 25—/ 48, Zwarte bessen per 100 K.G. 57—/ 64, Tomaten per 100 K G 28—/ 48. BOVENKARSPEl „De Tuinbouw", 13 Juli 1925. Heden besteedde men voor- Bloemkool 1/ 9-/ 17.20, II 5-/ 9 50, 7^ 1' Roode k°o1 f g~f 12, Witte kool 8—f 8.20, Aardappelen: Groote Schotsche 2.90—/ 310, Groote Koksche 2.85 3.95 Provinciaal nieuws DOOPSGEZINDE JONGERENDAG. Op 11 en 12 Juli is in de gebouwen van oen zendingsstudieraad le Lunteren de ge wone iaarlijksche algemeene jongerendag d'r doopsgezindep geneuden Deze- jongeren zijn voor het meerendeel in hun eigen gc- UIT ST. PANCRAS. Bij beschikking van den Minister van Oor- log is aan den dienstplichtige C. Groen, uit deze gemeente, voor goed vrijstelling van den diensfplicht verleend. UIT CASTRICUM. Het Bestuur der Nationale Stichting „Te- huis voor alleenstaande blinden" (Wolfhe- zen) bericht ons, dat de opbrengst der collec- tein dezeg emeente 43.10 bedroeg. UIT HEERHUGOWAARD. In een onbewaakt oogenblik geraaktehet 3-jarig zoontje van den heer K. van Leijen aan de ringsloot te Llensbroek te water en werd levenloos daaruit opgehaald De heer J. C. Ohms, hoofd der R. K school te Ooster-Blokker, heeft de benoeming tot hoofd der R. K. school aan den Honden- weg aangenomen en zal 1 September in func- tie treden. UIT BROEK OP LANGENDIJK. Het benoodigde terrein voor de verlenging der goot en hare overkapping voor de veiling alhier wordt al aardig klaar gemaakt. Van een terrein is de bovengrond al bijna wegge- stoken, terwijl het wachtlokaal door den timmerman Vroegop reeds verplaatst. Op Amerikaansche wijze vond dit plaats; men zaagde het lokaal van zijn voetstuk en met behulp van dommekrachten rolde men het gebouw toen op een tweetal groote vletten. Daarna werd het fundamenteele gedeelte op gebroken cn gezet op de plaats, het wachtlo kaal toegewezen; daarna ex weer opgeplaatst en zoodoende was dit werk zeer spoedig ver- richt, zonder incidenten. ■f 2, Ronde 3.90—/ 4.10, Blauwe 4.15. PURMEREND, 13 Juli. „Afslavereeni- ging Beemster, Purmerend en Omstreken" Aardappelen 1.48-/ 1.96 pe rzak (25 K.G.), kleine 1.60—1.70 per zak (25 K G.), Slaboonen 5.65—7 5.80 per zak (15 K.G.), Snijboonen 3.15—/ 5.90 per zak (15 K.G.), Tuinboonen 0.96—/ 1.03 per zak (15 K.G.), Peulen 11 per zak (50 K G.), Doperwten 0.47—/ 0.89 per zak (50 K.G.), Roode Aalbessen 0.19—/ 0.45 Pei" K G., Zwarte Bessen 0.53, Klapbessen Noorderdijk Rott. n.d. Pacifickust, vertrok 11 1.253.15 per 10 K.G., Frambozen Juli van San Diego. 0.49—/ 0.55 per K.G., Aardbezien 0.45 tot 0.69 per K.G., Komkommers 7.70 p 100, Bloemkool 8—f 20.10 per 100, Sla 1.60—/ 1.80 per 100 krop, Andijvie 3.10 per 100 krop, Peterselie 5 per 100 bos, Selderij 6.10 per 100 bos, Wortelen 510 Nero nau. Nereus 13 Juli v. Kopenh. te Amst, Pluto 11 Juli v. Malaga n. Cadri. Stella 12 Juli v. Genua te Livorno. Strabo 12 Juli vxGbthenburg te Amst. i lieseus 12 Juli v. Amst. te Pasages. Vesta 13 juli v. de Midd. Zee te Amst. Neptunus 12 Juli v. Tanger te Alexandrie. Perseus 13 Juli v. Amst. te Kopenhagen. KON. WEST IND. MA1LD. Alkmaar (thuisr.) 11 juli v. Talcahuano. Breda (uitr.) 11 Juli v. Valparaiso. Hector (thuisr.) 11 Juli te Guayogeul. Commewijne 10 juli v. New.-York n. Cura sao. Oranje Nassau (thuisr.) wordt 14 Juli te Plymouth verwacht. Stuyvesant (uitr.) 10 juli v Barbados. Agamemnon 12 juli v. Hamb. te Bremen Almelo 12 Juli v. Amst. te Hamburg. Obercn 12 [uli v. West-Indie ie Amst. KON. tlOLL. LLOYD. Montferland 13 Juli v." Hamb. te Antw. Orania (thuisr.) 11 Juli v. Pernambuco. Poeldijk (uitr.) 12 Juli te Bahia. Zaanland 12 Juli v. Amst. te tlamburg. Zijldijk (uitr.) 12 Juli v. Rio Grande. KON. PAKETV. Ml J. I asman 12 Juli v. Australie t Singapore. HALCYON LIJN. Emmapark 11 Juli c. Piraeus n. Salonica. Julianapark 12 juli v. Smirna n. Dedea- atch. tad Dordrecht 11 Juli v. St. Thomas v Ca- leta Buena n. Rott. HOLLAND AFRIKA LIJN. Boeroe thuisr.) 12 Juli v. Port Soudan. Madioen (uir.) 10 Juli te Kaapstad. Bangka (uitr.) 10 juli v. Suez. Jagersfontein 13 Juli v. Tanga n. Kilindini. Nijkerk (thuisr.) 11 Juli te Marseille. Rietfontein (uitr.) 12 juli v. Antwerpen. HOLLAND AMERJKA LIJN. Lochmonar v. d. N. Pacifickust n. Rottarr. II Juli te Londen. Beemsterdijk 11 Juli v. Norfolk n. Rott. Dinteldijk 13 Juli v. Belfort te Rott. Maasdam v. N.-Orleans n. Rott. 11 Juli v Teneriffe. Rotterdam 1 Juli v. N.-York n. Rott. Spaarndam v. Rott. n. N.-Orleans 11 Juli v. Boulogne. Lochkatrine v. Rott. n.d. N.-Pacifickust, 12 Juli te Londen. Naar wij vernamen is het timmerwerk der veiling aan don laagsten inr.chrijvergden heer C. Kloosterboer, gerund; even eons het schildenverk aan deu heer W. Blok. tot 8.10 per 100 bos, Eigenheimers groote 2.462.55, idem kleine 1.75 per 25 K.G. WARMENHUIZEN, 13 Juni 1925. Schotsche Muizen 5.2O—f 8.40, Drie lingen 5.40—6.60, Zilvernep 25. Aan- voes:, 65000 K.G. Aardappelen, 50 K.G. Zilvernep. ZWAAG, 13 Juli. Veiling Bangert en Omstreken. Aardappelen 2.85 per baal, Bloemkool /1314, Sla 3, Slaboonen 19—/ 22.50, Snijooonen 21—/ 23, To maten 16—/ 19, Tuinboonen 2, Wortelen 12, Peulen /ll, Doperwten 8, Gew. roo de bessen 16—/ 17, Trosbessen 20— 23, Prolefic 25, Aardbeien 2324, Kruisbesen 10—/ 12, Roode kool 16, Zwarte bessen, totale aanvoer 20312 K.G prijs per 100 K G. 73. NOORDSCHARWOUDE, 13 Juli. 268000 KG. Aardappelen: Schotsche Muizen; 4.90—/ 8.10, Ideaal 4.30, Schoolmeesters 5.70—6.30, Negentig- voud 4 70, Drielingen 5.90—/ 6.60, Kleine 1.60—/ 2.10, 1900 K G. Zilveruien Zilveruien 8.80, Drielingen 9.10, Zil- HOLLAND OOST AZIE LIJN. Salabangka thuisr.) 10 Juli v. Manilla. HOLLAND BR1TSCH INDIE LIJN Schiedijk (thuisr.) 13 Juli te Hamburg. Streefkerk (uitr.) 11 Juli v. Madras. HOLLAND WEST AFRIKA LIJN. Vheland (uitr.) 13 Juli v. Las Palmas. Albireo 11 Juli v. Freetown n. Corakry. Helder 10 Juli v. Monrovia n. Sekondee. Reggestroom 13 Juli v. W.-Afrika te IJmuf den. JAVA BENGALEN LIJN. Calcutta 11 Juli v. Java n. Calcutta. ROTTERD LLOYD. Djember (thuisr.) 11 Juli v. Port Said. Soekaboemi 12 Juli v. Rott te Hamb. fabanan (uitr.) 12 Juli te Southampton. Patria (thuisr.) 13 Juli v. Sabang. Rindjani (uitr.) 13 Juli v. Suez. Slamat (uir.) 13 Juli v. Sabang. Tjerimai (thuisr.) 13 Juli v. Cowes. STOOMV. MIJ. OCEAAN. Eurymedon 11 Juli v. Glasgow te Batavia. Patroclus 11 Juli v. Chinwangtao n. Rott. Rhexenor v. Japan n. Rott., arr. 11' Juli te Londen. Adrastus 13 Juli v. Japan n. Rott. Teiresias Japan n. Rott., 10 Juli v. Penang, EMZETCO LIJN. Jonge Jacobus 11 Juli v. TrapanI n. Ali cante. HOLLAND AUSTRALIE LIJN. Aagtekerk (uitr.). 12 Juli is 11 fa'ARabarber Per 100 bos

Alkmaarsche Courant | 1925 | | pagina 6