Lijders aan aambeten Kunnen met beter doen dan Foster's Zalf aan te wenden, weike onmiddellijk verlichting schenkt. Inderdaad een probaat geneesmiddel. Per doos 1.75; per tube 1 le prijs J. Kauw, 2e prijs W. Wijte, 3e prijs G. Molenaar. verspringen asp. le prijs Th. Mosch, 2e prijs A. Spanjaard, 3e priis W. Wijte. hardloopen asp. le prijs P. Pronk Rz., 2e prijs G. Tromp, 3e prijs G. Kramer. hardloopen asp. 13 tot 16 jaar, le prijs A. Vonk, 2e prijs P. Zijp, 3e prijs W. Wiering. hardloopen 10 tot 12 jaar, le prijs P Sneekes, 2e prijs S. Bruin en 3e prijs P. Pronk Tz. hoogverspringen asp. van 12 jaar, le prijs P. Pronk, 2e prijs W. Latenstein, 3e prijs G. Tromp. hoogverspringen van 13 tot 16 jaar, le prijs N. Kossen, 2e prens A. Vonk, 3e prijs J. Smit. hinkstapsprong, le prijs D. Meijer, 2e pr. S. Bruin, 3e prijs P. Pronk Tz. De uitslag van den slingerbal wedstrijd le gedeelte is gewonnen door D. W. V. met 1—0. Van de lichting 19^6 zijn wegens broe- derdienst voor goed vrijgesteld A. Bakker, J. le Buck, M. de Groot, P. Hcutkooper en J M. Mosch. Voorloopig zijn vrijgesteld A. Buiter, W. Hoogeboom en M. Tesselaar. U1T BERGEN. Dat het Maandagmiddag op de begraaf- plaats aan den Kerkcdijk warm was, blijkf wel uit het feit dat tijdens de begrai'enis drie meisjes door de warmte bevangen werden en flauw vielen. Dank zij de hulp van omstan- ders konden de patientjes spoedig worden bij- gebracht. UIT SCHERMERHORN. Dinsdagmorgen, toen de heer M., van hier een gebroken driewielde kar naar den wa- genmaker te Rustenburg zou brengen, kan- telde bij het neerrijden van een kluft de kar en geraakte de heer M. onder den bak. In deerniswekkenden toestand werd hij door den heer Vlaar per auto naar huis gebracht, waar ijlings geneeskundige hulp werd onibo- den. De dokter oordeelde opname in het St. Elizabethgesticht, te Alkmaar noodzakelijk, waarheen de ongelukkige, die reeds bijna 70 jaar is, dan ook is vervoerd. Door Gedeputeerde Staten zijn wegens broederdienst voor goed vrijgesteld de dienst- plichtigen voor 1926: EI. Jonk, J. Leegwater en P. Kluft, en is voorloopig vrijgesteld C. N. Groot. UIT HOORN. Te 's-Gravenhage slaagde voor het nota- rieel examen 2e deel de heer A. L. H. M. Flof land, alhier. UIT BEEMSTER. Het bestuur der Nationale Stichting .,Te huis, voor alleenstaande blinden" (Wolflie- zen) bericht ons, dat de opbrengst der col- lecte in deze gemeente -.101.50 bedroeg. UIT NOORDSCHARWOUDE. Onze tuinders hebben de afgeloopen week goede doch ook slechte dagen gemaakt. De prijzen liepen, vooral van aardappelen en uien, wel zeer sterk uiteen Zilvernep b.v. bracht den eenen dag f 35 per baal op en den volgenden dag 12. Schotsche muizen-aard appelen den eenen dag 9 en den volgenden dag 6 Een grooterc of kleinere aanvoer had hierop niet den minsten invloed. De bloemkool ljep Maandag tot bijna 34 en Zaterdag tot slechts mim 16. De schoolmeesters-aardappelen zakten van 9 tot 7 hoogstens. De boswortelen, die voor het eerst werden aangevoerd, bleven om de 5 gaan. Roode en witte kool werd voor het eerst aangevoerd en braehten een goeden prijs op de roode daalden echter in den loop der wet! van ten hoogste 22-60 tot ten hoogste 16.70. De witte bleven om de 11 en een-- maal f 13. De aardappelenaanvoer was ruim 227 wa gons of 60 meer dan de vorige week. Van bloemkool werden 9600 stuks aange voerd, van zilveruien 58S0 Kg.* te zamen 1 wagon van 10.000 Kg. en van wortelen 2465 bos. De aardappelenaanvoer was in Broek op* Langendijk ruim 272 wagons en in Warmen- huizen bijna 50, zoodat in totaal deze week ongeveer 520 wagons aardappelen verhan- deld zijn. UIT WARMENHUIZEN. (Juni.) Geboren: 'Johana Catharina, dochter van Jan Dekker en van Neeltje van der Oord. Johannes, zcon van Antonius Nan- nes en van Trijntje Molenaar. Antonius Nicolaas, zoon van Anthonius de Ruijler en van Aafje Mosch. Geertruida Catharina, dochter van Matthias Jacobus de Nijs en van. Anna Castricum. Onder trouwd: Jacob Heddes en Catharina Molenaar. G e h u w d: Christianas Theodorus Vee<- kamp en Maria Theodora Reinders. Jan Nieuwland en Klazina Dogger. Jacob Heddes en Catharina Molenaar. Ovcrleden: Neeltje van Zoonen, oud 74 jaren, weduwe van Willem Pronk. Guurtjc Kkant, oud 7 jdren, dochter van P, Klant en van G. de Moor. Pieter Seven- huijsen, oud 77 jaren, weduwnaar vaft Trijn tje Gutker. Jan de Vet, oud 48 jaren. Will'brordus Gout'tbh m, oud 45 jaren, echt- genoot van Aafje Bakker. Johanna de IJaan, oud 78 jaren, weduwe van Theodorus Cornells Weijling STEED8 HOOGETRE CIJFERS VOOR BLOEMBOLLEN. De uitvoer onzer iMoembollen naar den vreemde beciroe: geclurende het tijdvak Jan. Mci 1.1. 1.673.509 K G. aan gewicht voor een waarde van 1.773.653.— tegen 1.197.926 K.G. voor 1.238.183 in gelijk tijdvak van het vorig jaar. Alleen over de maand Mei werd er aan gewicht verscheept 99.553 K.G. voor 104.837 tegen 89.712 K.G. voor 117.979 overeenkomstig diezelfde maand in 1924. Buitenland EEN ONMATIG GRIJSAARD. De politierechtbank van Adelaide (Austra lia) werd Zondag op stelten gc-zet door de verschijning van een boertje van buiten. oud 97 jaar, die in hoogelijk beschonken toestand verkcerde, naar hij zeide voor de eerste maai in zijn leven. De politierechfer legde den onmatigen grijsaard een kleine boete op en informeerde of hij zich in staat achtte, naar huis te keeren. En het antwoord was: „Ja, als de hemel en twee goeie dienders me helpen willen". EEN VERSTROOIDE PROFESSOR. Een Australische professor, die eergisteren in Londen is aangekomen ter bijwoning van I het Empire Universities Congres, kwam tot de eigenaardige ontdekking dat hij een jaar te vroeg is! Het congres„heeft pas in Juli 1926 plaats. Destijds was in de circulaire, waarmede het congres werd aangekondigd, abusievelijk het jaar niet vermeld. Er werd nog een ex- trabericht verzonden en het organisatiecomite te Londen ontving kort daarop uit Sydney de mededeeling dat alle Australische deelnemers op de hoogte waren gebracht. Alleen de hoogleeraar in kwestie schijnt te zijn verge- ten, of in gedachten toefden verre, toen het hem werd medegedeeld. De geleerde is besloten naar Australie te- rug te keeren om het't volgend jaar nog eens over te doen. Het misverstand heeft hem in- tusschen genoopt een overbodige reis van 24.000 mijlen te maken. EEN OPENBARE LES IN DE KUNST VAN HET INBREKEN. De politie van de Fransche stad Clermont Ferrand heeft van een harer „klanten" een interessante les in de kunst van inbreken ge- ki'egen. Op 15 Juni j.l. werd namelijk een zekere Pourchon op heeterdaad tijdens cen Inbraak betrapt; bij zijn verzet tegen de ar- restatie werden twee inspecteurs door hem gewond. Tijdens het onderzoek bleck den commissaris, dat deze Pourchon een waar meester moest zijn, als het hem er om te doen was, andermans woningen te openen. Zoo grenzeloos handig werden' alle inbraken ge- pleegd, dat de politie volhicld, dat hier meer. dan een inbreker aan het werk moest zijn ge- weest, terwijl Pourchon bij hoog en bij laag bezwoer, dat hij alle karweitjes alleen had opgeknapt. Ten einde klaarhcid in dit duis- tere punt te verschaffen, besloot men, dat Pourchon, alleen voorzien van een paar loo- pers en een beitel (die men bij zijn arrestatie in zijn bezit had gevonden) eenige proeven van zijn handigheid zou afleggen. Het spreekt natuurlijk vanzelf, dat de gearresteer- de bereid werd gevonden, zich in zijn voile waarde te toonen en zoo trokken op zekeren dag de rechters, politiedienaren en journa- listen, begeleid door Pourchon, naar de di verse woningen,'waar deze had ingebroken. Met zulk een gemak opende Pourchon iedere deur, dat de politie er versteld van stond. Overmand door zijn beroepseer deed daarop Pourchon een mededeeling, die hij wellicht beter voor zich had kunnen houden. Hij wees namelijk een andere woping aan met de op- merking, dat hij zich ook daar op zekeren dag toegang had verschaft en een bedrag van frs. 200 had gestolen. Dit werkje was zoo keurig netjes door hem opgeknapt, dat zelfs de rechtmatige eigenaar tot op dat oo- genblik de frs. 200 nog niet had vermist. Na zijn voorstelling werd Pourchon naar de gevangenis teruggebracht; men zal wel niet hebben nagelaten, de deuren van zijn eel van eenige extra-sloten te voorzien. DE SNELTREIN BAZEL—NEDERLAND ONTSPOORD, Van den sneitrein D 173 BazelNeder- land, die om 1 43 in Mannheim moet zijn, lie- pen gistemacht bij het hoofdstation Mann heim de locomotief, de bagagewagen en een slaapwagcn uit de rails. Niemand bekwam eenig letsel. De rest van den trein kon na een kort oponthoud de reis voortzetten. AUTO IN EEN RIVIER GESTORT. Te Bolkau (Oost-Pruisen) is een vracht- auto, waarin vijf arbeiders zaten, in voile vaart tegen de leuning van de brug over de Radaune gcreden en in de rivier gestort van een hoogte van 8 Meter. De auto werd volko- men vernield Een inzittende werd zoo zwaar gewond, dat hij tijdens het vervoer naar het ziekenhuis stierf. Een tweede arbeider werd dood uii de rivier opgehaald. De overigen konden zich redden. Een hunner heeft lichte kwetsuren bekomen. MIJNSTAKING IN ZUID-WALES. De arbeiders in de anthracietmijnen van Zuid-Wales zijn in staking gegaan in ver- band met een geschil, ontstaan doordat een van hen geslachtofferd zou zijn. Het aantal stakers wordt op bijna 20.000 geschat. Men hocpt evenwel, driL dit geschil kan worden bijgelegd. DE CRISIS IN HET RUHRGEBIED. In den loop van Juli en Augustus ziet de Gelsenkirchener Bergwerkgesellsehaft zich genoodzaakt tengevolge van de verschepte crisis in den kolenafzet in het bedrijf aanzien- lijke beperkingen in te voeren. Dc mijnen Rhein-Elbe I en II worden ge- deeltelijk stopgezet. Het bedrijf in de mijnen Zollern II, Bonifacius en Erin wordt even- eens aanzienlijk beperkt. Ook de cokesovens dezer mijnen worden ten deele stil/elegd. Door deze beperkingen worden ongeveer 5000 mijnwerkers getroffen. DURE FOKMERRIEN. Te New Market (Engeland) is het fokma- teriaal van den renstal van den overleden dagbladmagnaat Sir Edward Hulton in het openb'aar verkocht. De veiling bracht in totaal 137000 guinea's op. De winner van de „Qaks" (merrien-der- by) van verleden jaar ,,Straitlace" werd voor 1700 guinea's (wereldrecordprijs van een fok- merrie) verkocht. De goede merrie Soubri quet" bracht 15000 guinea's op. Voor de reeds 11 jaar oude winner der Oaks van 1916 „Frifinel!a" werd het abnormaal hooge bedrag v'an 12000 guinea's betaald. Ande re merrien wisselden tegen prijzen van 3000 tot 5000 guinea's van eigenaar. EEN LANDARBEIDERSSTAKING IN ZWEDEN. Een staking van landarbeiders, waarbij 2 a 3000 man' betrokken zijn, is in de Zweed- sche provincie Uppland begonnen. De regee- ring heeft reeds een bemiddelingscommissie benoemd. nieuw tijdens het week-end vanuit Amerika in Londen aangekomen, ten einde te trachten Engeland „dry" te maken. Aan een verslaggever van de „Daily Chro nicle," wien hij een interview toestond, ver- zeketde hij ten stelligste over de in Amerika bereikte resultaten in ieder opzicht tevreden te zijn. Wel is waar bedragen deze resultaten nog geen 100 pCt., doch dat heeft ook nie mand kunnen verwachten en bovendien wor den deze resultaten van jaar tot jaar gunsti- ger. De mededeelingen van personen die in Amerika hebben gereisd en beweren dat daar thans meer dan ooit zou worden gedronken, berusten volgens „Pussyfoot" op Sets an- ders dan afgunst en laster. Het zuiverst kan men volgens hem het resultaat toetsen aan het feit, dat bij iedere nieuwe verkiezing de „natten" met den moed der wanhoop voor hun standpunt hebben gestreden en steeds meer terrein hebben verloren. Thans, bezit Amerika dan ook het droogst congres, den droogsten president en den droogsten vice- president, in de geschiedenis. HET EVOLUTIELEER-PROCES. Te Dayton is Maandagmorgen het proces tegen den onderwijzer Scopes voortgezet Na- dat te voren een doopsgezinds predikant een gebed had uitgesproken, ontstond er nog 0 minufen verbraging, om pers- en andere foto- grafen in de gelegenheiid te stellen het too- neel in de rechtszaal te vereeuwigen. Toen dit was afgeloopen, ving de vei'dedi- giug aan, de vernietiging van de aankiacht te beplciten. Daarvoor werden iwaali groii- den aangevoerd, waarvan tien betoogen, dat de wet van Tennessee, waarop de aankiacht is gebaseerd, indruischt tegen de grondwet zoowel van den staat Tennessee als van de Vereenigde Staten. De minzame gevoelens, die tot dusver te Dayton bestonden, verdwijnen, eensdeels on der den invloed van het heete weder, ander- deels door de ruchibaarheid, aan deze unieke vervolging gegeven Dominee Byrd, de voor- gangeiy der methodistische episcopale plaat- selijke kerk, heeft Zondag wegens een drei- gende scheuring in zijn gemeente, aan het stadje den rug toegekeerd. Hij had zich, als blij'k van zijn vrijzinnigheid, verstout. een modernen predikant uit Neyv-York uit te noo- digen diens standpunt omtrent het onder- werp van het gcvoerde proces in zijn kerk te Dayton te komen uiteenzetten Magr een groot deel van dominee's Byrd's gemeentena- ren verklaarde liever de kerk te z\illen aibre- ken, clan den modernen predikant op den kansel te laten verschijnen. Tevergeefs wees dominee_ Byrd zijn baloorige volgelingen er op, dat in het andere einde van de stad de fundamentalist Bryan op een kansel stond te preeken. Byrd, die voorheen timmermau en electri- cien was, gaat zijn vroeger beroep weer ter hand nemen, omdat het timmerwerk hem buiten een onverkwikkelijkcn strijd kan hou den. EEN NIEUWE OOSTZEE-CONFE- RENTIE. De Estlandsche minister van buitenland- sche zaken heeft een officieele uitnoocfiging gericht aan de diplomatieke vertegenwoordi- gers van Finland, Letland en Polen toi deeneming aan de conferentie der ministers van Binnenlandsche zaken te Reval op 25 Augustus a.s. De agenda der conferentie zal opgesteld worden, zoodra de uitnoodigingen zijn aan- vaard. EEN HITTEGOLF IN ENGELAND. Sedert eenige dagen beleeft Engeland op- nieuw een hittegolf. En niet alleen'menschen, doch ook visschen zijn als slachtoffers ge- vallen. Een voor de hengelaars hoogst be- Iangrijk bericht behelst namelijk, dat in de rivier Eden een beduidend aantal zalmen door de hitte werd bevngen en tengevolge daarvan is gestorven. Algemeen wordt dit toegeschreven aan een gebrek aan voldoende zuurstof in het water en aan den lagen wa- terstand. KORTE BERICHTEN. Aangezien het onmogelijk is gebleken, de valorisatiewetten voor 15 dezer in Duitsch- land in te voeren, zijn alle Rijksdaggroepen overeengekomen in een kortstondige verlen- ging van de derde belastingnoodverordening toe te stemmen.- Ingez©nden stukken (Buiten verantwoordelijkheid, van de Redac- tie. De opname in deze rubriek bewijst geens- zins dat de redactie er mede instemt.) STADSZIEKENHUIS NIET STOPT". Mijnheer de Redacteur, schijnen dan het in werkelijkheid zijn zou. De tot ens gerichte beschuldiging mist al ien grond en de oplossing van de patienten- vermeerdering die het Stadsziekenhuis de laatste jaren ondergaan heeft, is zeer een- voudig. De reden daarvan is deze, dat wij, nadat Dr. Van Dam chirurg aan het Stads ziekenhuis is geworden, geen enkel bezwaar voor opname van onze patienten meer onder- vinden, wat onder den vroegeren chirurg wel het geval was. Meermalen ontvingen wij vroeger bericht dat opname van den patient voor wien wij dat noodig achtten, in het Stadsziekenhuis om een of andere reden moeilijk kon plaats vinden. Bij regenten bleek daarvan dan niets be- kend te zijn want toen een onzer, na afwij- zing van zijn patient, zich tot het college van regenten richtte, kreeg hij onmiddellijk bericht dat de door hem bedoelde mannelijke patient zeer zeker op de heelkundige afdee- ling kon worden opgenomen. Verder is het mij, zoo luidt deze brief, aangenaam U te kunnen melden, dat er geen sprake is van eenig gunstbetoon bij het op- nemen van patienten van buiten, integendeel alle patienten van buiten worden op de eer ste aanvrage ter verpleging te alien tijde toegelaten. Uwe meening dat regenten gaar- ne zien, dat buitenpatienten in hunne inrich- ting worden verpleegd, wordt door Regenten ten voile gedeeld. Dat, M. de Rd., waren de practijk en de theorie voor de opname van onze patienten in het Stadsziekenhuis. Daartegenover stond, dat het niet de min- ste moeite kostte patienten in het Sint Elisa- bethgesticht opgenomen te krijgen. Men spreekt nu van concurrentie maar het is nog niet zoo veel jaren geleden, dat wij alien een prospectus van den volgenden in- houd ontvingerj, geteekend door de Eerw, Overste van het St. Elisabeth-gesticht. Hierbij, aldus deze circulaire, lieb ik de eer UEdcle mede te deelen, dat het tarief voor de 3e klas-patienten van de ziekenafdee- iing van: 1.50 op 1.25 is gebracht. In de hoop, dat dit voor U een aanleid'ing zal zijn Uwe patienten bij ons te stur-en, te meer daar het verband ook" tegen zeer lagen prijs kan omgezet worden. Zooals UEdele weet wordem de patienten alleen op verzoek van den behandelenden ge- neesheer opgenomen en verpleegd volgens diens voorschrift. Dr. J. Dirken behandelt arm-e patienten gebeel kosteloos. Na het bovenstaande M. de Red. is het duidelijk waarom het Stadsziekenhuis de laatste jaren zooveel meer patienten dan vroeger heeft. Niet omdat wij het uit propaganda-oog- merken volstoppen maar eenvoudig omdat wij er, sinds Dr. van Dam chirurg is, onze patienten veel gemakkelijker geplaatst krij- jen dan vroeger het geval was. En bovenai ook juist om de reden, dat Dr. Van Dam sinds enkele jaren niet alleen meer aan het Sint Elisabethsgesticht maar evenzeer aan het Stadsziekenhuis is ver- bonden. De zeer velen die op zijn bchandeling prijs stellen, zijn niet uitsluitend meer op het St. Eiisabelhsgesticht aangewezen. Zij zijn vrij in hun keuze en juist het feit dat het Stads ziekenhuis sindsdien zooveel meer patienten telt is het bewijs dat velen vroeger slechts noodgedwongeii van het Sint Elisabetsge- sticht gebruik hebben gemaakt. Met dank voor de opname. Eenige dokforen van buitengenieenten. waren. Een talrijke menigte was bij1 dit concert aanwezig en heeft alle medewerkenden den bijval gegeven die hun ten voile toekwam A. K. Marktberichten Kunst. „VOLGE- „PUSSYFOOT" OVER DROOG AMERIKA. De heer W. E. Johnson, beter bekend als „Pussyfoot" Johnson, die reeds zoo herhaal- Ten zeerste hebben wij ons verbaasd over de uitlating van mr. Kust-ers in de laatste Alkmaarsche Raadsvergadering, dat name lijk ziekenverpleging in een ziekenhuis een noodtoestand is en dat de patienten er zoo veel en zoo lang mogelijk uitgehouden moe- ten worden. Wij zijn van een geheel andere opinie en verheugtn ons er.van harte over als weldra door meerdere ziekenhuisruimte menige pa tient, wiens huis of omgeving van slechten invloed op zijn herstel zijn, in de inrichting zal kunnen komen die er geheel op berekend is hem alles te geven wat zijn toestand ver- eischt. Het meest trof ons evenwel de inderdaad brutale verdachtmaking waarbij, naar de heer Kusters meldt, een der dokforen zou klaard hebben, dat dokters bedoeld zijn die der buitengemeenten zonder noodzaak een ziekenhuis volstoppen. Men gaat daarbij van de veronderstelling uit dat sinds een paar jaren het aantal pa tienten in het Stadsziekenhuis niet onbelang- rijk is gestegen. Men brengt dit in verband met de sinds dien tijd gevoerde propaganda voor een grooter neutraal ziekenhuis en verdenkt dus de doktoren van buitengemeenten meer dan vroeger patienten naar het ziekenhuis te zenden met het vooropgezette doel dit daar- deliik dezelfde poging heeft gedaan, is op- 1 door voor de streek belangrijker te laten ORPHEUS. Contrasten, men vindt die ook in de mu- ziek, gisteravond heeft men er een sterk staaltje van gehad. Het mannenkoor „Or- pheus" zong in den muziektuin en de koor- zaug werd opgeluisterd door de medewer- king van twee solisten, mej. Jeanne Bacilek en den heer Job. Nelissen, maar grooter stemmencontrast dan tusschen deze twee zal men niet gemakkelijk vinden. Mej. Bacilek, coloratuurzangeres, eigena- resse van een niet groot geluid, doch boven alle bedenkingen zuiver. 'n Veelvaardigheid, die bewonderenswaardig is, waarvan het zin- gen van „Nymphes et Sylvains" van Bem- berg en van de Klokkenaria uit de opera „Lakme" van Delibes de schoonste bewijzen gaf. Uiterst gaal rnaakte zij de trillers in het stuk van Bemberg en van die staccatonootjes in de aria was er niet een die mislukte. Met evenveel gemak rnaakte de zangeres die lange notenreeks in de aria „Dann tont der Laut und Harfeklang" uit Handel's oratorium Judas Maccabaus" Met „Solvejgs lied" van Grieg voltooide mej. Bacilek haar program ma, waarvan de uitvoering haar toejuichin- gen bezorgden, die vol komen waren verdiend, even als de aangebeden bloemen. En hoewei de heer Nelissen ook een opera-aria zong (uit Un Ballo in Maschera" van Verdi) hoe groot was het contrast met de zangeres. Nu een zanger met een buitengewoon vol en zwaar orgaan, die met alle kracht de tonen den tuin inslingerde. Ook de heer Nelissen mochi zich in succej verheugen, en met re den. Wij vonden znij opera aria het mooist; in den zang van „In't Woud" van Loots, en .,Twee Kerelen" van Benoit overdreef hij wel wat. Operamuziek kan zoo iets beter verdra- gen dan een lied- Misschien was de heer N. van meening, dat dat erg sterk articuleeren en stemuitzetten voor deze omgevingnoodig was. Toch niet, 'n soberder voordracht had meer uitgewerkt en men zou toch geen moei te gehad hebben den zanger te volgen. De heer P. A. van Langen was aangewezen voor de begeleiding der solisten op het kla- vier. Hij was volkomen voor die taak bere kend, en dat is geen geringe verdienste, want de solisten huldigden 'n vrije opvat- ting. Over den koorzang kunnen wij kort zijn, omdat er nummers gezongen werden die reeds meermalen zijn uitgevoerd „Orpheus" met den dirigent den heer Roeske handhaaf- den den naam die zij in Alkmaar en omge ving hebben weten te verwerven, daarmecie is dan meteen gezegd dat' de verschillende stukken „Erinnerung" van Hegar, .Schweitzer Psalm" van Zweisig, „Schafer's Sonntagslied" van Kreutzer, „Der Fremden- legionar" van Wengert (opvallend mooi) en Gebed voor den Tempel" van den dirigent (als steeds bewondering wekkend) een uit voering vonden, waarin alle kwaliteiten waarover .Orpheus" beschikt. aanwezig NEDERLANDSCHE EIERVEILING AMSTERDAM, 14 Juli 1925. Over de geheele linie konden wij een sterke daling waarnemen. Hoewei het Buitenland flauwer meldt, verwachten wij toch voor deze prijzen een betere vraag, met als gevolg iets hoogere prijzen. Pluimvee lager. Men besteedde heden in Amsterdam: Kip- eieren54/56 6.45—/ 6.55, 56/58 6.55— 6.80, 58/60 6.75-/ 7.15, wit. Bruin: 58/60 7.207.40, 60/62 7 ^0 tot 7.55, Jonge hanen 0.10—/ 0.35, ge- middeld per K.G. 0.52, Oude kippen 1.05—/ 1.85, gemidd. 0.72. PURMEREND, 14 Juli. „Afslagvereeni' ging Beemster, Purmerend en Omstrekeu Aardappelen 1.55—/ 1.95 per zak (25 K.G.), kleine aardappelen 1.55—/ 1 88 per zak (25 K.G.), Slaboonen 3.55—3.80 per zak (15 K.G.), Snijboonen 1.80—/ 3 l^er zak (15 K.G.), Tuinboonen 1.06 1.23 per zak (15 K.G.Doperwten 4.20 tot 8.90 per zak (50 K.G.), Roode Aalbes- ®,en f 0-38 per K.G., Klapbessen 1.90-/ 3.10 per 100 K.G., Frambozen 0.42—/ 0.55 per K.G., Aardbezien 0.35 tot 0.61 per K.G., Bloemkool 6.10 S 11.90 per 100, Sla 0.90—/ 1 per 100 krop, Rabarber 1.30 per 100 bos, Wortelen pei" 160 bos 7.40, Blauwe eigenheimers groote 1.77—/ 2.11, kleine 1.20— f 1 46 per 25 K.G. NOORDSCHARWOUDE, 14 Juli. 213200 K.G. Aardappelen: Schotsche Muizen 5.50—/ 9.30, Ideaal 5.90, Schoolmeesters 5.10—/ 6.90, Eigenhei mers 6.20, Drielingen 6.20—/ 7.50, Kleine 1.602.20, 40 K.G. Spercieboo- nen 35.10, 17 K.G. Snijboonen 5.70, 4475 K.G. Zilveruien: Drielingeni 10.70 11.50, Zilvernep 22—/ 27.20, 13 K.G. Peulen 12.10—/ 13, 5000 K.G Roode kool 10.4011.70, 3200 K.G. Witte kool 8.5010, alles jrer 100 K.G 4450 stuks Bloemkool 6.40—/ 14,70 per 100 stuks, 2e soort 2.906.10 per TOO stuks. BROEK OP LANGENDIJK (Langedij- ker Groentenveiling), 14 Juli. 8330 stuks Bloemkool le soort 10.60lS.90, 2e soort 4,90—/ 5 per 100 st., 4200 bos Wortelen 9—/ 10.50 per 100 bos, 51900 K.G. Roode kool le soort 810 80, 4200 K.G. Witte' kool (vroege) 10.4-0 15, 325 K.G.Zilvernep 27.1029, 283 K.G. Slaboonen 32—/ 35.30, 21S600 K.G. Aardappelen: Schotsche muizen 5.1C tot 9.60, Schoolmeesters 6.309.50. Due of York 5.40, Koksianen 2.60, Ne- gentigveud 6, Eigenheimers 7.40— 9.20, Drielingen f 5—/ 7.40, Kleine 1.80 tot 1.90 per 100 K.G. WARMENHUIZEN, 14 Juli 1925. Schotsche Muizen 6.10—/ 10.80, Drie lingen 6—/ 7.50, Kriel 1.60, Bloemkool le soort 12.80—/ 14.90, Nep (Zilver) 20.3023, goedgekeurde pootaardappe- len kleine 8.8010.40, groote 7.50 8.40. Aanvoer: 70100 K.G. Aardappelen 250 K G. Neup (Zilver), 425 stuks Bloem- BOVENKARSPEL „De Tuinbouw", 14 Juli 1925. Heden besteedde men voor: Bloemkool I 9.20—/ 22.80, II 5.50— 11, III 2—f 3.50, Roode kool 9— 11160, Witte kool 8.5'0—10, Aardap- j>elen: Groote Schotsche muizeh 3.15 3.50, Kleine Schotsche 3.653 80, Groote Schotsche 2.652.40, Ideaal ft 2.90—/ 3.05, Kleine 3.40—/ 3.60, Due 2.502.30, Rornde 3.80, Blauwe 4.20—/ 3.35, Slaboonen 0.22 p. pond. Zeetijdingen. STOOMVAARTLIJNEN. STOOMV. MIJ. NEDERLAND Grotius (uitr.) 14 Juli te Genua. KON. NED. STB. MIJ. ^ero 14 Juli v. Amst. te Stettin. Orpheus 15 Juli v. Oporto te Amst. Bengkalis (thuisr.) 12 Juli v. Cuddalore. Ceres 12 Juli v. Malta te Piraeus. Hebe 12 Juli v. Sevilla te Carthagena. Hermes 13 Juli v. Constantza n. Constantino- pel. Minerva 13 Juli v. Vigo te Lissabon. Pluto 13 Juli v. Cadix n. Amsterdam. Theseus 13 Juli v. Passages n. Bilbao. KON. WEST IND. MAILD. Agamemnon 14 Juli v. Bremen te Amst, Brielle 12 Juli v. Curasao n. Cristobol. Oberon 14 Juli v. Amst. n. Hamburg. Oranje Nassau (thuisr.) 13 Juli v. Ply mouth n. Havre. KON. HOLL. LLOYD. Amstelland 14 Juli v. Montevideo n. Amst, Drechterland 12 Juli v. B.-Ayres n. Rott. Flandria (uitr.) 13 Juli v. Rio Janeiro. HOLLAND AFRIKA LIJN. Nijkerk (thuisr.) 13 Juli v. Marseille. Madioen (uitr.) 11 Juli v. Kaapstad. HOLLAND BRITSCH INDIE LIJN. Sommelsdijk (uitr.) 14 Juli te Port Said. Schiedijk 14 Juli v. Hamb. n. Rott. HOLLAND AMERIKA LIJN. Leerdam v. Rott. n. N.-Orleans 13 Juli v. Havana. Drechtdijk 14 Juli v. Rott. n. Antw. Edam 14 Juli v. New-Orleans n. Rott. Rijndam New-York n. Rott., 14 Juli v. Bou logne. JAVA NEW YORK LIJN. Stadsdijic v. Batavia n. New-York, 13 Juli te Belawan. ROTTERD. LLOYD. Medan 14 Juli v. Rott. te Batavia. Modjokerto 14 Juli v. Batavia n. Piraeus. Tapanoeli 13 Juli v. Batavia n. Rott. Kawi (thuisr.) 14 Jui te Suez. Slamat (uitr.) 13 Juli te Belawan. Tjerimai 14 Juli v. Batavia te Rott. ROTTERD. ZUID AMERIKA LIJN- Alcyone (uitr.) 13 Juli te Montevideo. Alhena (thuisr.) 13 Juli v. Victoria. HOLLAND OOST AZIE LIJN. Gemma (uitr.) 13 Juli te Colombo. KON. PAKETV. MIJ. Tasman 12 Juli v. Melbourne te Singapore STOOMV. MIJ. GCEAAN. Troilus, Japan n. Rott., 13 Juli te Hongkong. Adrastus, v. Japan n. Rott. 11 Juli te Sin gapore. (Verb.) meelspyzen voorol (OOl.

Alkmaarsche Courant | 1925 | | pagina 6