Nil naar den Muziektuin. Muziektuin. CONCERT. De mooiste gelegenheid in onze hout. Beste consumptie. Seen seizoenpiijzen. Gemengd Nieuws Hedenavond van 8 tot 10 nur Provinciaal nieuws Kun st. iyvertentien. - m$i Aanbevelend, 0A.WIT'I'Ei Droog te Kolhorn (burgerl. b. k.); Corn. Vis- ser te Alkmjar (werktuigk.) Voor het eindexamen der Middelbare T. S. te Amsterdam is geslaagd de heer Joh. Over- toom te Alkmaar (Werktuigk.) Bevorderd tot de 5e kl. der M. T. S. te Am sterdam: K. Wijker te Egmond aan Zee; tot de 3c kl. J. van Maarleveld te Alkmaar en J. Jonker te Beets. Allen zijn oud-leerlingen der School voor Voorber. M. T. O., alhier. i FAILLISSEMENTEN. (5isteren is ter griffie gedeponeerd de uit- deelingslijst in het faillissement van Egbert Bosma, voorhefen sigarcnwinkelier te Hoorn, thans te West-Terschelling met een uitkee- ring van 12 77/100 pCt. VERGADERING U1TGESTELD. Het voorloopig bestuur van de Arbeiders- Ontwikkelingsclub heeft met 't oog op den feestelijken intocht van de Gymnastiyekveree- niging „De Halter" en dc daaraan verbondeu straat- demonstratie dc oprichtingsvergadc- ring een week uitgesteld en nu bepaald op 30 Juli. Jot dien datum is er nog gelegenheid om zich als lid op te geven en tevens mede te werken aan het kiezen van cen bestuur. Men zie de advertentie in dit nummer. POLITIEPERSONEEL. Gisteren is te Utrecht begonnen het daagsche congres van den Algemeenen van Politiepersoneel in Nederland, fnder voorzitterschap van den heer A. H. Koenot. Na enkele besprekingcn wcrden dc jaar- verslagen goedgekeurd. Uitvoerige besprekingcn vonden vervolgens plaats over het beieid van het hoofdbestuur. De afdeeling Den Haag zeide in haar cri- tiek, dat h. i. het drijven van den bond in de richting van de S. D. A. P. en de moderne vakbeweging niet anders dan noodlottig voor den bond kan worden. De .afdeeling Amster dam diende een lange niotie in, om de bonds- taktiek volkomen los te houden en, voor zoo- ver noodig, los te iftaken van iedere partijpo- litiek; met kracht te ijveren voov behoud van de goede, of verbeteririg van de niet-goede arbeidsvoorwaarden voor het politiepersoneel, in het bijzonder voor de rijksvcldwacht. De afgevaardigde van Amsterdam besprak ver- der de Amsterdamsche loonpolitiek. De vergadering word daarna verdaagd tot vandaag. DIERENBEULEN. Tegen de dienstplichtigen soldaten F. W. nit Hooidplaat, W. D. uit Vlissinggn en A. G. uit 's-Heer Arendskerke, alle drie van iiet 3e reg. kustartillerie te Vlissingen, die, straf hebbende, om den tijei te dooden een jonge spreeuw met een der vleugels aan een bajo- net staken en het dier boven een gasvlam hielden, waardoor de spreeuw levend ver- brandde, werd door den krijgsraad in Den Bosch wegens dierenmishandeling 1 week ge- vangenisstraf geeischt. GEEN MILITAIREN MET KINDEREN OP DE FIETS. ,,Dc Avondnost" schrijft: Te Harderwijk woncn vele officieren cn on- derofficlercn ten zuiden van dc spoorlijn AmersfoortZwolle, waardoor dikwijIs hunne kinderen cen half uur cn langer moe- ten loopen cm de school te bereiken. Vcrschillendc officieren en onderofficieren, die naar de kazernc gaan, nemen dikwijls huu kihdercn op de ficts mede, om liun dien loop TERUGGEGEVEN. Zooals onlangs is gemekl zijn eenigen tijd geleden verschillende partijen rubber in be- slag genomen, daar zij vermoedelijk afkom- stig warcn van de lading van het in April gezonken schip „de Jonge Catherina". Thans zijn deze partijen aan den koopman D. te Vlissingen, van wien ze gekoinen waren, te- ruggegeven, omdat niet is komen vast te staan dat ze werkelijk van bedoeldc lading dcel hadden uitgemaakt. BURENTWIST. Zekere M. in den Willemsbeekweg te Vel- seroord had, naar de O. H. Crt. meldt, een gezien bij zich inwonen en. wel boven. M. was er echter uiet meer van gediend en toen de man van het andere gezin Zatcrdagavond weg was en de vrouw boodschappen ging doen, spijkerde M. de deur toe. Toen de vrouw terugkeerde, ging deze natuurlijk te keer, daar haar twee kinderen nog in huis waren. De politie mocst er aan te pas komen en deze verplichtte M. de deur weer open te ma- ken en aan de vrouw weer toegang te ver- leenen. ONWEER. Maandagmiddag om zes uur is de bliksem geslagen in de villa van den heer J. C. aan de D Fockemalaan te Amersfoort. Een deal der firma is verbrand. De waterschade is groot. De 33-jarige boerenarbeider v.d. Plas te Lunteren is, terwijl >«ij bezig was rogge te mooien, door den bliksem gedood. Te Epe zijn zes koeien in de weiden van G. J. Prinsen en 11. Bossenbroek door den bliksem gedood. Maandagavond is, naar de N. R. Crt. meldt de bliksem geslagen in de boerderij van J. de Regter te Mierlo. De geheele inboedel werd een prooi der vlanimen; Verzekering dekt de schade. SVNODE CHR. GERlfF. KERK. De Generale Synode der Chr. Geref. Kerk in Nederland vergadert thans te Groningen. Maandagavond had de bidstond plaats in het kerkgebouw er gemeente aldaar. De presi dent der vorige synode, ds. L. v. d. Mciden uit Dordt ging daarbij voor, met een gelcgen- heidspredicatie over Psalm 50:20. Vanochtend zijn de zittingen der synode aangevangen. te hesparen. Dit ;s thans verboden, want bij garnizoens- order is ter Tennis gebracht, dat het rijdcn op fietsen, waarop z.g. „kindermandjes" zijn bevestigd, voor militairen in' uniform is ver boden. TE VER IN ZEE. Twee zusjes, de 7- en de S-jarjge A en M. H., wonende in de Badhuisstraat te Schevc- ningen, waren gisteren in zee gaan baden. Zij hebben zich vermoedelijk daarbij te ver gewaagd en den grond onder hun voeten verloren, want eensklaps bemerkte de agent, dat de beide meisjes in levensgevaar verkeer- den Hij begaf zich te water cn kon de kinde ren weer behouden op het drogc brengen Hun toestand is goed. EEN DRAMA. Dc justitic te Luik, door anonicmc bricven op het spoor gekomen, onderzoekt een zes ja- ren oud geval. In April 1919 is n.l. uit de Maas bij Wandre't lijkjc opgevischt van een anderhalf-jarig kind. Thans is in hechtenis genomen, verdacht van inoord, vrouw L., die in 1916 te Eygclshoven met H. C. huwde, in 1918 bij vonnis der Maastrichtschc rechtbank echtscheiding kreeg. Het jongste der beide kinderen werd aan haar zorgen toever- trouwd. De vrouw ging toen te Retinne wo ncn. Als haar medeplichtige wordt verdacht J. B., die gewoonlijk gevangen zit ook nu maar in April 1918 op vrije voeten was. AMBTENAAR EN BURGEMEESTER Men meldt uit Woubruggc aan de Lcidsche Courant: Een niet alledaagsch geval had hier plaats Onze burgervader werd des avonds laat in zijn woning opgeschrikt door het ipslaan van een ruit. Een jongmensch, werkzaam ter se- cretarie, had des middags woorden met Zijn- edelachtbarc geliad en scheen nu in opge- wonden toestand revanche tc willen nemen. Bij den twist, die hierop volgde, liep het hoofd onzer gemeente nog een blauw oog op; De politie vcrwijderde den afflbtenaar cn aar zijn kosthuis. WAARSCHUWING. Door den burgemeester van Haarlemmer- meer wordt, ajvorens in relatic tc treden met Michael Rudolf Goossens, geboren 25 Juni 1888 te Rhcden en thans wonende te Zwa- nenburg binncn die gemeente (Post adrcs Halfweg), hancklende onder-den naam van Gerbrancls of ook wcl van „Nedcrlanclsch Reclamebureau", aan belanghebbcnden in overweging gegeven goed inlichtingen in tc winnen bij den Inspecteur van Politie te Hoofddorp (Haarlemmermeer) omtrent dc opgedane ervaring door atidercn, met wie deze man zaken heeft gedaan, speciaal con- tracten heeft afgesloten tot het plaatsen van advertenties in een of ander handelsadres- boek. KORTE BER1CHTEN. Te Axel is de 11-jarige A. Z., die met cenige vriendjes nabij den tol aan het zwem- men was, verclronken. Onder leiding van den voorzitter, dr. G. Oosterbaan uit Den Haag, heeft dc Vereeniging tot bevordering van het hcrstel van diankzuchtigen Maandag hare jaarlijk- schc algemeene vergadering gehouden te Utrecht. - In het Heegermeer is Maandag bij het zwemmen de 15-jarige W. Wallinga verdron- ken. Heel diep in den grond is bij het graaf- werk bij het riviertje De Linde het volledige en nog volkomen gave geraamte van een eland gevonden. Onder Weurt is Maandagavond de 18- javige W. Posthumus uit Nijmegen in een voltooid vak van het in aanleg zijnde Maas- Waalkanaal bij het baden verdronken. Uit een gesloten brandkast, staande in het gebouw van de cooperatie Samenv/erking in de Tolstraat te Amsterdam, is 3372.59 gcstolen. In verband hiermee is een 48-jarige employe, die met vacantie was gegaan, aan- gehouden. De mooie iepen in de Slotsche straat te Rossum zijn bijna alle door de lepziektq aan- getast. Mr. H. W. L. de Eeaufort (c.-h.), bur gemeester van Driebergen, is benoemd tot lid van Gedeputeerde Staten van Utrecht. MMaandagavond is bij het baden in de Meentvaart te Scherpenhoeve cie 12-jarige v. Ommcren verdronken. Gisternacht ruim 3 uur'is in het perceel Kanaaistraat 3 te IJmuiden, bewoond door het echtpaar Jansen, door onbekende oor- zaak een uitslaande brand uitgefcroken. Het a:hterhuis is uitgebrand. De 'nboedel was verzekerd. Twee kleine hondjes zijn door den rook gestikt. Te Rhenen is Zondagmiddag d!e 13-ja- rige B. van Baren bij het zwemmen in den Rijn verdronken. Het lijk is nog" niet opge- haald. Gisterochtend is ter beschikknig van de justitic te Breda gesteld1 S., wonende in de Veestraat te Tiiburg, wegens overtreding van art. 251 Wetb. van Strafrecht. Te Wijk-aan-Duin zijn gistermiddtag een hooiberg en een bloembollenschuur van G. Bakkum afgebrancl Een groote partij bloem- bollen ging verloren. De oorzaak van den brand is onbekend. Gisternamiddag omstreeks half vijf is in bcwusteloozen toestand uit den Zuid-Oost- Binnensingel in Den Haag de S-jarige v B., uit het Hofje va>m Nijverheid, op^ehaalcfe Hij werd naar het ziekenliuis aan den Zuiowai gebracht. Gisteravond was het bewustzijn nog niet teruggekeerd. De 21-jarigc H. I<. te Huizen is bij het baden in de Huizerhaven verdronken. Zondagmiddag is het 13-jarig zoontje van den heer P. K., te Sleeuwij'k bij Gorcum bij het baden in de Merwede verdronken. Sport „De Halter" te Geneve. (Van onzen eigen verslaggever.) De Maandag is rijk aan onvergetelijke her- inneringen. Onze verwachtingen waren hoog gespannen, doch deze zijn verre door de wer- kelijkheid overtroffen. Alvorens tot bespreking van wed- strijden of feesten over te gaan, wil ik nog een cn ander mededeelen van de organisato- rische en de technische indeeling. Het is voor ons onbegrijpelijk, dat een dus- danige opzet zonder schokkcn of stooten langzaam maar zeker zich afwikkelt. Vooreerst is een groot aantal comite's sa- mengesteld. die in verschillende gebouwen van de stad zitting houden en alle gewensch- te inlichtingen verschaffen. De wedstrijden' worden op het Plainpalais gehouden, een terrein van velc H.A„ gclegeu in het centrum der stad. Dit groote turnveld is weer onderverdeeld in kleinere afdcelineen alwaar in catenorien het aldeelrngsturnen pffaats vinitt. n - Bij eventucc' ongunstig weer v/orden dc wedstrijden tocii voortgezet in de ontzaglijke groote tenten, die rond het terrein zijn opge- bouwd. Om een denkbeeld te geven van de grootte dezer tenten, moet ik mededeelen, dat de wedstrijden in het 100 M. hardloopen hierin kunnen plaats vinden. De Festhutte is op het kazemepleio opge- bouwd. De afmetingen van deze tent bedra- gen pl.m. 150 bij 50 M. Zij biedt aan 5500 6000 nerscren een zitplaats. Daarbij is nog pen tooneel aangelegd van 30 bij 30 M waar op de te geven extra mummers en 's avonds tooneelvoorstelliniren worden gehou- den, Verder hebben in de Festhiitte de maa.ltij- den plaats. Ongeloofl'jk lijkt het, maar het is niet overdreven, dat op gegeven tijden -000, cersonen geliiktijdig 1 un middagmaa! gebruiken, die na een uur weer door-5000 an- deren gevolgd v/orden. De duizenden en duizenden turners en be- langstellenden dm Geneve binneu haar veste heeft, zijn alien in scholen en openbare ge bouwen ondergebracht, waar hun-een goed logies wordt verstrekt. Zaterdagmorgen werd een aanvang ge- maakt met het kunsturnen, bestaande uit een turnkamp, waaraan pl.m. 1200 turners deel- namen. Ook de turners Schenke en Licher kwamen in deze wedstrijden uit. De concurrentie was geweldig. Schenke en Licher zijn in Holland toch bekende turners, maar hier werd hun ,werk tusschen al het schoon wat er geboden werd haast niet opge- merkt. Vooral de Duitsche turners van de Deutsche Turnerschaft hebben ons verbaasd doen staan. Oefeningen, voor ons oogen- schijnlijk onuitvoerbaar werden door hen met de grootste kalmte en met de minste moeite uitgevoerd. Vooral brug en rekturnen waar- bij zij een uitstekend figuur maakten, Of Schenke en Licher in deze wedstrijden prijzen wonnen is nog niet bekend. 's Middags om 1 uur had tijdens het mid- dagmaal, waaraan enkele duizenden turners aanzaten de uitvoering plaats van het extra- turnen, vrije en ordeoefenin^en van „de Hal ter". De oefeningen waren keurig samenge- sfeld en van een goed gehalte. Het geheel was uitstekend en het aanwezige publiek was ver- bluft, zoodat, nadat de oefeningen geeindigd waren, een daverend applaus losbrak. Het soort oefeningen, door dc Halter al daar vertoond, worden door de Zwitsers niet beoefend, hun applaus bewijst echter, dat zij het echt-Holiandsche turnerswerk ook waardeeren. Om vier uur werd in gelid met wapperen- de vaandcls en onder het zingen van een vroolijlc lied een wandeling gemaakt -cn een bezoek gebracht bij den Nederlandschen con sul te Geneve, te zijne huize alwaar de Hol landers door hem en zijn vrouw allerharte- lijkst werden ontvangen. Een kleine lunch werd genuttigd, Waarbij achtereenvolgens de heereni Denz eere-lid van het K. N. G. V., een hartelijk woord van hulde sprak tot de Hollanders, (de heer Dentz is sinds eenige jaren te Geneve woon- achtig). Vervolgens voerde de. heer van Notten, als Nederlandlsch Consul het woord, en sprak er zijn groot genoegen over uit, dat het hem gegeven was een gezelschap Hollanders te ontvangen. Spr. zegde toe, hum dezer da- gen bij alle voorkomende moeilijkheden gaarne van dienste te willen zijn. Er 'heerschte een vroolijke stemming tij dens de lunch, waarbij nog het woord ge- voerd werd door den heer j. Boer, lid van de T. C. van het N. G. V. door den heer J. f. IT. Sommer, bestuurslid van het K. N. G. V., en secretaris van de T. C. van het K. N. G. V. en door den heer G. Mensink voorzitter van de Halter. Verschillende foto's werden genomen, waarna men in marsch-colonne (de Neder- laudsche consul sloot zich hierbij ook in het gelid aan) opmarcheerde naar de wandel- boulevard aan'het meer van Geneve om de Zwitsersche Bondsvlag van de boot af tc ha- len, welke boot door het meer van Geneve van Lausanne arriveerck. Ik kan onmogelijk den eerbiecl, de plechtig- heid en het enthousiasmc beschrijven waar- mee dc komst van de Bondsvlag wordt be- groet. Duizenden belangstellneden stonden reeds uren te wachten. „De Halter" en een Italiaansche vereeni ging viel de eer te beurt het eerst de Zwit sersche Bondsvlag te mogen begroeten. Bij het in het zicht komen van de boot aan den horizon van het meer, (dit is nog 20 milluten vare® naar de stad) brak een kanongcbulder los; ter begrocting cirkelde een menigte vliegtuigen boven de stad, alle kerk- en torenklokken begonnen te luiden, en uit het midden der menigte ging een uitbun- dig gejuich op, dat aanihield tot de vlag de wall bereikt had. Voor ons nuchtere Hollanders was dit een zeldzaam moment. Er werd oogenblikkelijk een optocht sa- mengesteld, bestaande uit kurasiers, ian- ciers en verschillende eere-corpsen, muziek- corpsen, kortom eera. optocht die er wczen mocht en waa^li ons, "Hollanders, weder de hooge eer te beurt viel om als ecrste achter het vaandel te mogen marcheeren. Wij worden met hooge onderscheiding be- handeld en de gamsche bevolking is ons sym- pathiek gezind. Morgen hoop ik een en ander te kunnen schrijven van den offideeleii optocht op Zou- dagmorgen. „Het Vaderland" schrijft naar aanleiding van het winnen der Jauwerkrans door ,,de Halter", dat dit de hoogste onderscheiding is, die behaald kan worden. Persoonlijke prij zen zijini niet verworven. Het blad zegt in het verslag o.m.: „Vrijwel onmiddellijk na den optocht moest de Halter aantreden voor den vereeni- gingsgymnastiek driekamp. Een tegenvaller; vlak voor den wedstrijd een marsch van circa twee uur is niet bepaald gunstig. Het gehalte clcr gekozen stot was zwaar en dc verwachtingen, die de dichte droominen Zwit sers, die overai het werk der zwartbroeken volgen, omtrent het toestelturnen der turners hadden, is niet beschaamd. lets zwakker stonden de springnummers, ver- en paard- springen. Hier schoot de discipline in de ploeg, tegenover die der Zwitsers te kort. Beter, hoewel anders yan opvatting, waren de vrije oefeningen van den driekamp. Dit is ongetwijfeld- het best geslaagde deel van den driekamp geweest en niet zoodra traden de zwartbroekenzoo noenrt Men hier de'HoT^ Sl landsche turners in tegenstelling met de Zwiisers die geheel in't wit zijn, aan, of de belangstelling in dat deel van het veld wis- ten zij onmiddellijk op zich te vestigen en ze verwierven van de zijde van het public dan ook een luid en hartelijk applaus. iets wat hier te midden van zooveel schitterend werk niet licht voorvalt." TELEGRAFISCH WEERBERICHT, naar waarnemingen, verricht in den morgen 22 Juli. Medegedeeld door het Kon. Nederl. Meteorologisch Instituut te Dc Bildt. Hoogste barometerstand 769 1 te Kopen- hagen t Laagste barometerstand 753.2 te Isafjord. Verwachting (van den avond van 22 Juli tot den avona van 23 Juli) Zwakke tot matigen wind uit oostelijke richtingen, licht- tot halfbewolkt, warm, droog weer, behoudens kans op onweer. DE SECRETARIS-VACATURE TE EGMOND AAN ZEE. Voor de befrekking van gemeente-secreta- ris alhier hebben zich, naar de O. IT. Crt. meldt, 66 sollicitanten aangemeld', waarouder 1 burgemeester, 3 secret'arissen en 2 mees- ters in de rechten. UIT HEILOO. Blijkens een in dit nummer voorkomende advertentie bestaat bij de Zangvereeniging ..Harmonie" alhier het plan Zaterdag a.s. een uitvoering te geven. Dat daartoe een bijzon- derc aanleiding moet bestaan, ligt welhaast voor de hand en houdt verband met het door dc vereeniging behaalde succes op het con- cours te Haarlem. Waar nog maar weinig plaatsgenooten in de gelegenheid zijn geweest de daar nitge- voerde nummers te hooren, lijkt het ons een goede gedachte van het bestuur van ,,Harnio- nie'< thans elk daartoe in de gelegenheid te stellen. En 'waar tevens ;,Het Liecl van de Klok" op het programma voorkomt, daar is het zeker aan geen twijfel onderlievig, dat velcn van de geboden gelegenheid, iets goeds te hooren, gebruik zullen maken Ook wil het ons voorkomen, dat dit een uitnemende gele genheid is, genoemde vereeniging met het in- derdaad schitterendc succes te complimentec ren en het bestuur van „Heiloo Vooruit" meent goed te doen ieder, die zich daartoe ge- roepen gevoelt, doch speciaal de besturen van plaatselijke vereenigingen, daartoe op !e welcken Onze correspondent schrijft ons: Een gemeente die beschikt over eea dege- lijk gemeente-veldwachter, mag zich geiuk- kig noemen, want als de veldwachter tevens bode is, zooals hier, vormt hij een onmisbare schakel tusschen het bestuur der gemeente cn de burgers. Heeft men zulk een politie-agent, dan spreekt het vanzelf, dat zijn salaris 'voldoen- de moet wezen om een behoorlijk bestaan te hebben en moet hij niet aangewezen zijn om iemand naar de oogen te zien offooien aan fe nemen. De Raad is hiervan overtuigd geweest en heeft dan ook besloten dat de man onafhan- kelijk moet wezen en heeft zijn salaris met J 150- verhoogd. Dat is echter niet vanzelf gegaan. Onze politie had daarom verzocht, omreden zijn salaris onvoldoende was en dit bedraagt thans: politie f 1350 en bode 400. Hoewel dit salaris onvoldoende is eeue gemeente met pl.m. 4000 inwoners kan toeh wel een poltieman behoorlijk onderhouden wordt bij nu ook nog voor het feit gesteld om van dit salaris 192 pensioenstorting te bestalen en dat terwijl bij de oproening voor een functionaris niets is verme'.d en als vanzelfsprekend de verondersteliing werd ge maakt, dat deze storting voor rekening van de gemeente was. Het is de pliclit van het gemeentebestuur, dat het een onafhankelijke politie heeft, doch dan heeft men ook als pliclit hem een ouaf hankelijk bestaan te geven. Dat het geheele jgczin moet werken om een bestaan te vinden, is niet in het bclang van den beambte en cvenmin in dat van de gemeente. 'UIT NOORDSCHARWOUDE. De markt. Naast een tamelijk verminderdc aanvocr aan de markt deze week, zijn de prijzen van diverse artikelen vrij wat tcrug- geloopen. De hoofdaauvoer echter bestaat ncg uit aardappelen Schotsche muizen, wel ke dooreen genomen met de vorige week niet veel verschil gaven. Wel ging er in den loop van cfe week on gcveer een gulden af, doch in het midden van de week waren ze even opgeloopen. De hoogste noteering was 9.30 per 100 K.G., de laagste 4.90. Andere soorteni brachten als steeds minder op, floch deze zijn dan ook voor de consump tie minder gewild. De Schoolmeesters, welke ook tot de goede consumptieaardappcien gerekend kunnen worden, brachten ten hoogste 7 op. Bloeinkool wordt, dank zij het warme weer in vrij groote lioeveelheden aangevoerd. De prijs liep sterk terug en was Zaterdag tus schen 5'en 11 cent tegen Maandag tusschen 8 en 18 cent. Zilveruien brengt ongeveer de lielft van de prijs van het vorig jaar op. De Zilvernep was Zaterdag ten hoogste 18.40, Maandag nog 26.70. Ook de kool doet het niet best. De roode liepen in, den loop van de week met ongeveer 5 cent per K.G. terug en brachten Zaterdag ten hoogste f 6,20 op. Ook de witte lieten ongeveer hezelfde zien. Gcle nep werd voor het eerst aangevoerd en bracht I 12.60 op. De rest van de aanvoer bestond uit zecr kleine partijtjes. De totaal-aanvoer was bijna 167 wagons aardappelen, bijna 3 wagons zilveruien, 35800 stuks bloemkool, 1.2830G K.G. roods en 38600 K.G. witte kool. Boswortelen werden niet aangevoerd. Daar de aardappelenaanvoer te Brock op Langendijk 133 wagons en te Wannenhuizeu wagons was zip! drie markten ruira 351 wagons aardappe-' ten verhandeld tegen ongeveer 550 die vo rige week. De handel was den geheelen week vrij stag. i, UIT OUDKARSPEL". De voetbalwedstrijd, welke Dinsdagavond gehouden- werd tusschen D. T. S. 1 en Go- Ahead I uit Alkmaar, eindigde met 0—0. UIT ZUIDSCH'ARWOUDE. Van bevoegde zijde vernemen we dat de cafehouder Kramer alhier een nieuw kolf- baangebouw zal laten bouwen en deze nog voor kermis dus voor half September gereed zal moeten zijn. Het ndeuwc gebouv zal on geveer VA Meter breeder en even zooveel langer worden dan het bestaande gebouw. Voor de vele vereenigingen zoowel plaatse- lijk als uit den omtrek die van de genoegens in de oude kolfbaan een aangename heritine- ring bewaard hebben, zeker een belagrijke meaedeeling. EEN SPEENHOFF-AVOND. Ondanks de tropische warmte waren gis teravond in de houten looneelzaal van de Rustende Jager te Bergen op den familie Speenhoffavond nog ruim een lvonderd bezoe- kers aanwezig cn dit, hoewel men 1.75 voor een plaats kwijt was. Speenhoff heeft dus nog wel zijn bewondcraars, wcet dit te waardeeren en verdient dit dan ook ten voile. Wij zijn geneigd om te verkondigen, dat Speenhoff zich persoonlijk zijn waarde als dichter-zanger niet voldoendc bewust is, aan- gezien hij anders de Fransche-, Engelsche en Duitsche liedjes, (hoe goed de gisteravond naar voren gebrachte ook waren), wel ach- terwege zou laten. Er zijn geen betere ievensliedjes dan de Speenhoffliedjes en het publiek geniet dan ook steeds weer volop van een Speenhoff avond. Vooral na de pauze kwam de stemming er bijzonder goed in. Als causeur was Speen hoff gisteravond bijzonder op dreef en juist omdat hij dingen zegt waar veel in zit, maar waarvan men niet weet of hij het al of niet ernstig meent, zooals met zijn opmerking .over het proces inzake de Evolutieleer in Ten nessee en zijn conclusie, dat de Engelschen. wat hem betreit van de apen mogen afstam, men, maar dat wij fiere Hollanders ons maar aan het schepoingsverhaal moeten houden. Mevrouw Speenhoff zong voor de pauze een liedje door Speenhoff gedicht, aan de hand van de waarnemingen van zijn vrouw in het Binnen Gasthuis te Amsterdam, die in dit Gasthuis wegens het breken van haar been, verpleegd is geworden. Dit liedje is ge- titekl: „I<lacht van een ziek grootje in net Binnen Gasthuis" is weer een liedje, dat bewijst, hoe juist het echtpaar Speenhoff het leed van de armen weet te peilen. Voor het eerst gaf zij na de pauze een voordracht getiteld „Mannenhaatster", waar- mede zij het publiek wel wist te pakken. Gedrieen gaven de heer en mevr. Speen hoff met hun zoon (die afzonderlijk verschil lende liedjes zong en ook als conferencier verdienstelijk werk verrichtte) nog verschil lende liedjes, waarvan het liedje „How do you do" waarin het verblijf van de Konin- gin in het huitenlarid en de verkiezingsweek van Ter Hall bezongen wordt, bijzonder ac- tueel was. Een tweede Speenhoffavond in Bergen, mits het minder warm is, zal zeker een suc- cesavond zijn. 5 Augustus a.s. hopen onze ge- liefde ouders, J. SOERS B. SOERS—OCJKES bun 25-jarige echtvereeqiging te herdenken. Hun dankbare kinderen en klein- kinderen. Zuid-Noord Schermer 20 juli '25. Getrouwd' P. BREEK en C D. BUIS, die, mede namens wederzijdsche fa milie, hartelijk dank zeggen voor de vele b 1 ij ken van belangstelling bij. hun huwelijk ondervonden. Alkmaar, 22 Juli '25. Wcderom werden wij verblijd1 door de geboorte van een flinken jongen HANS GERARD. S. W. JUNG-BURGER. P. G. J. JUNG. Alkmaar, 21 Juli 1925. Toussaintstraat 8. De curator in het faillissement van D. VAN DIEPEN te Warmen- huizen maakt bekend, dat de door den E. A. Heer Rechter-Commissa ris goedgekeurde eenige'uitdeelings- lijst heden door hem is gedeponeerd ter griffie van de Rechtbank te Alkmaar cn van het Kantongerecht te Schagen, alwaar zij gedurende 10 dagen ter kostelooze inzage voor crediteuren ligt. De curator vnd., Mr. P. LANGEVELD. Alkmaar, 21 Juli 1925. Oudte Gracht 275. De eenige uitdeelingslijst in het faillissement van EGBERT BOS MA, voorheen sigarcnwinkelier te I loom, is heden ter Griffie der Air. Rechtbank te Alkmaar en van het Kantongerecht te Hoora gedepo neerd, en ligt aldaar gedurende tien dagen ter kostelooze inzage der cre diteuren. Mr. L. VAN-LOOKEREN CAMPAGNE, Curator Alkmaar, 21 Juli 1925.

Alkmaarsche Courant | 1925 | | pagina 3