GEORGE HOFMANN Siapeloosheid Als uw kmderen last hebben van een jeu- kende huidkwaal, past dan Foster's "Zalf toe. Inderdaad een probaat geneesmiddel. Per tube 1.—. Op de publieke tribune ging een hoe- raatje op. Er werd gepauzeerd tot kwart voor twee. De voorzitter deelde mee, dat er een aan- bod is ingekomen van het gemeentebestuur van Haarlem van een terrein aan den Kin- derhuissingel, waarop ten nieuw griffiege- bouw zou kunnen gebouwd worden. In verband hiermede werd bet voorstel tot het aanvaarden van het Paviljoen Welgele gen als gouvernementsgebouw aangehouden, ten einde deze aangelegenheid verder te on- derzoeken. Bij eeft voorstel betreffende de exploitatie van het aan zee gelegen gedteelte van het provincaal land'goed te Castricum -zeide de heer Van Lennep (Ged. Sta.), dat Ged. Sta- ten het voorstel terugnemen, omdat in de commissie de opmerking is gemaakt, dat het voorstel is voorbereid a'leen door ingenieurs van den prov. waterstaat. Ged. Staten willen nu eerst nog deskundigen buiten den water staat raadplegen. Subsidie werd verleend aan de N. V. ter- schtller Stoomboot Mij. z De heer Hendrikx (Ged. Staten) deelde mee, dat overleg wordt gepleegd tusschen ^provincie en rijk betreffende het verdeelen tusschen rijk en provincie van een eventueele wegbelasting, die zou kunnen gestort wor den in een wegenfoinds. Levert dit overleg geen suoedig resultaat, dan zal de provincie zien, wat zij zelve kan doen. Bij het voorstel ten aanzien van een aan- vrage van regenten van het St. Elisabeth's Gasthuis te Haarlem om subsidie in de kos- ten van herstelling van de gevels der zooge- naamde Gasthuisjes, pleitte de heer Kleere koper voor inwilliging van het verzoek van regenten. Het voorstel van den heer Kleerekoper, een subsidie van 4500 te verleenen, werd aan- genomen met 39 tegen 29 stemmen. Aan dp orde kwam daarna het voorstel ten aanzien van een aanvrage van het comite ter herdenking van het 100-jarige bestaan van het Groot Noord-FIollandsch Kanaal om sub sidie in de kosten van een in verband daar- mede uit te geven gedenkboek. Ged. Staten willen niet aan het verzoek voldoen. De heer Kleerekoper stelde voor, 500 te geven. De heer Ketelaar zeide, dat het hier nu niet zo'o'n hijzonder belang geldt. Het uitgeven van zoo'n boek moet maar aan het particu- liere initiatief overgelaten worden. Het voorstel-Kleerekoper werd verworpen met 48 tegeii 19 stemmen. Ged. Staten stelden voor, afwijzend te be- schikken op een aanvrage van de Vereeniging voor School- en Werktuinen voor Haarlem en omstreken om subsidie voor de stichting van kinderwerktuinen in de vier windstreken van Haarlem. De heer Balk bepleitte het verleenen van een subsidie in het belang van dd jeugd en deed een voorstel in dezen geest. Dit voorstel werd verworpen met 44 tegen 23 stemmen. In behandeling kwam toen de aanvrage van het Nederl. Olympisch Comite om een sub sidie van 100.000 in de kosten van de spelen van de IXde Olympiade. Ged. Staten gaven in overweging aan het verzoek te voldoen. De heen Spier verklaarde zich tegen dit voorstel. Er wordt, zoo zeide hij, veel te groote beteekenis gehecht aan de sport. De sport is een afgodsdienst geworden. De Olympische Spelen verruwen de lichamelijke ontwikkeling. Dat zij de volken tot elkaar brengen, is ook niet waar; eerder werken zij het chauvinisme in de hand. En als de eer van ons vaderland door Olympische Spelen moet opgehouden worden, dan ziet het er treurig met het vaderland uit. De heer Asscher bestreed de meening van den heer Spier. Dat de Olympische Spelen nu hier worden gehouden, is z. i. in het be lang van het geheele land. De heer Spier zieh blijkbaar alleen naar de uitwassen. De heer Verschure verdedigde eveneens het voorstel. Dp heer Kleerekoper bestreed den heer Spier. De heer Mendels verklaarde zich tegen de sport, zooals die tegenwoordig bedreven wordt. Welke beteekenis voor de groote ont- wikkelingsfactoren heeft de sport nog? Zij heeft veroorzaakt een verruwing, een ver- groffing van den volksgeest. Spr. ziet geen reden, waarom nu uit de openbare kas maar een groote som voor de Olympiade moet ge- geven worden. De heer Polak stelde voor, de vergadering te schorsen tot Woensdagmorgen half-elf. Dit voorstel werd verworpen met 37 tegen 27 stemmen. Dr. De Hartogh bestreed de uitingen van den heer Mendels. De sport heeft een groote hygienische waarde; zij kweekt een geest van internationale verbroedering. De heer De Jong-'Schouwenburg vroeg: Is aan deze zaak van de Olympische Spelen een provincaal belang van 100,000 verbon- den? Hij is daarvan niet overtuigd. De heer Wagenfeld wilde zich aansluiten bij den heer Mendels. De Olympische Spelen hebben niets te maken met de lichameliike op- voeding; zij vormen een vermaak en meer nieh. De heer Bomans achtte het betoog van den heer Mendels juis Maar deze subsidie is voor het sportverschijnsel de Olympiade. Het oog is nu gevestigd op Amsterdam, en wij, die verschillende malen onze athlethen over de grenzen stuurden, zijn het aan ons aan zien verplicht, de buitenlanders nu ook te ontvangen. Ook het aanzien van de provincie is er mede gemoeid, de provincie, waarin Am sterdam ligt. Spr. acht het meer dan 100.000 gulden a fonds perdu waard, dat tienduizen- den inwoners van andere landen betere denk- beelden krijgen betreffende ons land. Tegen- over die groote uitgave staan inkomsten, ook voor de provincie. Het voorstel, 100.000 te verleenen, werd aangenomen met 39 tegen 25 stemmen. - Hierna werd, te half-zes, de vergadering geschorst tot vanochtend half-elf. Dan zal mr. Mendels zijn interpellate houden in verband met den vacantie-biislag. DEMONSTRATE VAN VERPLEGEND PERSONEEL IN NOORD-HOL1AND Er was gistermorgen bij het station te Haarlem, een groote drukte, zegt de N. R. Ct. Daar kwam persotieel van Noord-Hol- land's ziekenhuizen samen voor een demon- stratie tegen de 54-urige werkweek. Er wa- ren verpleegsters en verplegers uit de zieken huizen te Santpoort, Medemblik en Castri cum. Naar sehattmg namen ongeceer 160 personen aan de demonstrate deel. De ver pleegsters waren alien in costuum. In op- tocht ging het langs den Kruisweg, Kruis- straat, Krocht, Zijlstraat, Groote Markt en Koningstraat naar het Prinsenhof. In de Ja cob ijnestraat kon de optocht niet verder, daar het Prinsenhof door een uitgebreide politie- macht was afgezet. De heer F. Noordhoff sprak de aanwezigen toe. Hij hoopte, dat de Staten van Noord-Hoiland vandaag een vers tan dig besluit zouden nemen. In de Statenzaal kon slechts een gering aantal verpleegsters en verplegers worden toegelaten, n.l. 10 van het prov inhale zie- kenhuis te Santpoort, 10 van dat van Cas tricum en 6 van Medemblik. De anderen gin- gen naar het gebouw van de centrale, waar de- heer Noordhoff wederom een toesoraak hield. Verder werden er voordrachten gehou den. Een koerier hep af en toe van de Staten zaal naar het gebouw der centrale, om me- dedcelingen te doen van Iiet verhan.delde in de Statenvergadering. EEN ONGEVAL. Zaterdag moest naar de O. EI. Crt. aan pan der pompen van de machine van den stoomtrawler Amsteldijk IJM. 481 een re- paratie geschieden. Daarbij werd door werk- lieden een kraan verwijderd, welke door on- achtzaamheid en later niet werd opgedaan. Toen het schip ijs en kolen geladen had, kwam de monding der pomp onder de wa- terlijn, waardoor het water, in het schip stroomde. Reeds begon de boot te zinken, toeh men het gevaar Pntdekte.Onmiddellijk werd met pompen begonnen en kon men het schip drijvende houden, tot het euvel verhol- p'.'P. was. CHRISTELIJK NATIONAAL VAKVERBOND. Het Christelijk Nationaal Vakverbond heeft aan de anti-revolutionnaire en christe lijk historische Kamerfracties een overzicht verstrekt van zijn sociaal-politieke wenschen voor de komende parlementaire periode, met verzoek, aan de verwezenlijking van »deze wenschen, voor zoover die van deze fracties kan afhangen, mee te werken. Aan den heer H. Colijn is afschrift van een en an der ver strekt. Het C. N. V. heeft de volgende verlangens kenbaar gemaakt a. Sociale verzekering: 1. invoering van wettelijke ziekteverzekering; 2. herziening van de loenklassenindeeling der invalidi- teitsverzekering; 3. wettelijke regeling van de werkloosheidsverzekering; 4. invoering van een rijksfonds voor kinderbijslagen aan groote gezinnen. b. Wettelijke arbeidersbescherming: 1. in voering van een landbouwarbeiderswet; 2. algemeene doorvoering van de bepalingen van de arbeidswet 1919, ook voor de arbei- ders buiten, fabrieken en werkplaatsen; 3. wettelijke regeling. van de winkelsluiting. c. Publiekrechtelijke regeling vaii de ar- beid1. tot stand koming van een civielrech- telijke regeling inzake de algemeene bindend- verklaring van de collectieve arbeidsover- eenkomst; 3. wettelijke maatregelen, die de ontwikkeling tot bedrijfsorganisatie verder kunnen bevorderen. d. Overheid als werkgeefster1. fRepas sing van een reeel overleg tusschen de re- geering en de vertegepwoordigers van het rijkspersoneelHerzake van de bezoldiging en de regeling van de rechtspositie'der ambtena- ren; 2. herziening van de huictige salaris- regeling, waardoor een overzichtelijker rege ling kan worden verkregen en gemaakte on- billijkheden kunnen worden hersteld. e. Verruiming van werkgelegenheid: 1. het voeren van een actieve welvaartspolitiek om een blijvende verruiming van werkgelegen heid in de toekomst te bevorderen; 2. bevor- dering van verruiming van werkgelegenheid door uitvoering van verschillende plannen ter zake van ontwatering, kanalisatie en aan- leggn van wegen enz. f. Woninghuren: maatregelen waardoor kan worden verkregen verlaging van de hu- ren der in de laatste jaren met steun van het rijk gebouwde woningen, g. Onderwijs: Indien eenigszins mogelijk vervroegde invoering van het verplichte ze- vende leerjaar, Het stuk gaat vergezeld van een uitvoe- rige memorie van toelichting. DE KABINETSCRISIS. Tegen het einde dezer week zal waar- schijnlijk nog een r.adere vergadering plaats hebben van de club van R.K. Tweede Ka- merleden, in verband met den politieken toe- stand. AANGEHOUDEN. De politie te Deventer heeft gisteren aan gehouden twee bewoners van een woon- scheepje, liggende in het Almelosche kanaal, n.l. den huisschilder De J. en diens echtge- noote, op vermoeden van het geven van gele- genheid tot het plegen van ontucht, en be- roovingen, wa^rvan verschillende personen het slachtoffer zijn geworden. Humorist-Coupletzanger. Voor Tuinfeest-Tentoonst., Cabaret, Kermis. Levert ook meer uitgebr. Program. Voor alle .voork:; gelegenh. Zang, Dans, Muziek, etc. Jozef israeiskade 132, A'dam - Telef, 2B86I F^ovmciaal nieuws UIT KOEDIJK. Door Burgemeester en Wethouders dezer gemeente is een uitnoodiging gezonden aan Burg, en Weth van St. Pancras, Broek op Langendijk, Zuidscharwoude, Heerhugo- waard, Bergen aslmede aan het bestuur der Lar.geudijker Centrale, de Banne Koedijk en Pancras, om te bespreken de plannen van een weg naar St. Pancras, fen einde spoedi- ger verbinding te krijgen met de betrokken gemeenten. De vergadering zal gehouden worden op Zaterdag 1 Augustus e k. te Alk- maar in cafe „(^tntral". UIT WIERINGEN. Te Wieringen is aangehouden.de arbeider j. B., als verdacht zich te hebben schuldig emaakt aan het misdrijf, genoemd in artikel 247 van het Wetboek van StrafrechthDe man is naar het huis van bewaring te -.Alkmaar overgebracht. UIT BROEK OP LANGENDifJK. Bij het den 23 en 24sten Juni in Den Haag gehouden Mercurius examen Boekhou- den, slaagde onze plaatsgenoot, de heer Jan Brommer, opgeleid door den heer., du Burck te Zuid-Scharwoude. UIT HEILOO. Mej. A. P. Maas Geesteranus alhier slaag de te's Gravenhage voor het diploma solo- zang-onderwijs der Ned. Toonkunstenaars- Vereeniging. UIT BERGEN. Fotowedstrijd. De Bergensche kunsthandel (firma P. Hopman) organiseert een fotowedstrijd die voor een ieder kosteloos Is opengesteld. Wij zijn overtuigd, dat al diegenen die over een toestel beschikken in actie zullen ko- men om aan dien wedstrijd deel te nemen, al ware 't maar om in't bezit te komen van een, der mooie prijzen die er aan verbanden zijn. In de eerste plaats stelt de vereeniging tot Bevordering voor het Vreemdelingen verkeer een zeer mooie medaille ter beschikking van de winnaar die de mooiste foto zal maken van een der nummers van het bloeraencorso. De heer J. Molenaar decoratie schilder uit Alkmaar stelt een medaille beschikbaar voor de mooiste foto van den V. V. V. wagen in het bloemencorso. „Het kriekCn van den. dag". Door den Bergensche Kunsthandel zullen er verschillende kunstvoorwerpen uitgeloofd worden aan degenen die de beste exemplaren zullen maken der mooie plekjes van Bergen. De bekroonde foto's worden opgenomcu in een door den Bergensche Kunsthandel uit te geven foto-album van Bergen. Diegenen die wenschen deel te nemen kunnen de voorwaar- de bekomen aan den Bergensche Kunsthandel Kerkstr. 3 Bergen. De jury bestaat uit de heeren: A. Woel- ders, Voorzitter fotoclub Alkmaar; Arthur Verbeek kunstschilder Bergen; J. H. Rogge- veen architect Bergen; J. Molenaar decora- tie schilder Alkmaaf en B. S panda uw, foto- graaf Bergen. UIT DE RIJP. De heer P. J. Potgieser slaagde te Am- sterdamvoor het theoretisch eindexamen Con- servatorium. Mej. A. C. Kieft slaagde voor het exa men Nuttige Handwerken. De heer A. Pilkes is gekozen tot Notabel der Ned. Herv. Gemeente alhier. Tijdens het'hevig onweder, dat Maan- dagmiddag boven onze gemeente woedde, sloeg de bliksem in een schoorsteen van het perceel Kralingerbuurt no. 450 alhier en be- woond door wed. Jac. Kokkes. Hoewel de schoorsteen van het dak werd geslagen en in de woonkamer de schoorsteenmantel hevig werd gescheurd, ontstond er evenwel 'geen brand en werd mej. Kokkes niet getroffen. Dat het oudje hevig schrok is te begrijpen. pen. UIT HOORN. Het electro-technisch bureau van de firma Scholten en Pijper is overgegaan op den heer Kraak, chef dier firma. Aan den Drieboomlaan verliezen de iepenboomen nu reeds al hun bladeren en vertoonen een ziekelijk aanzien. Gevreesd wordt, dat de boomen lijden aan de bekende iepziekte. UIT OUDKARSPEL. Onze tuinbouwers oridervinden thans reeds weer veel last van de azolla, welk goedje weer meer en meer onze wateren gaat vullen. Het goedje groeit zoo verbazend snel aan, dat in korten tijd heele slooten vol komen te liggen. Tot heden zit het nog meer tusschen de akkers, doch als er straks een westen windje komt, drijft alles naar het dorp toe en kan men de menschen weer zien martelen om er door te komen. De ellende van voor enkele jaren is nog niet vergeten Toen maakte de verzouting van het water ten gevolge van het vele jnlaten van zeewater er een eind aan, doch nu is blijkbaar het zout- gehalte weer verdwenen. Het Nutsdepartement vergaderde Maan- dagavond met 10 leden inelusief bestuur. Voorzitter burgemeester A. C. Kroon. Uit de rekening bleek een ontvangst en uitgaaf van 1112,74 met een saldo van 83,94. De rekening, nagezien door de heeren Paarlberg en A. Swager, werd in volkomen ordp bevonden. Van de opbrengst van de tentoonstelling is 400 bij de Nutsspaarbank belegd. Uit het jaarverslag bleek, dat het ledental is ioegenomen van 55 op 63. Er zijn 10 bestuurs-, 3 algemeene, 3 com- misise- en 2 buitengewone vergaderingen ge houden. De buitengewone vergaderingen waren wat het bezoek betreft geen buitengewoon suc- ces. Uit het verslag van/ie Spaarbank bleek, dat is ingelegd 64404,75, terugbetaald 47369,29 en aan rente 3335,08 gekweekt is. Aan hypotheken en obligaties is afgelost 3643,57, en op hypotheek is geplaatst een bed rag van 25000. De reserve bedraagt 5357,13. De Bank is thans aangesloten bij het Ned. Spaarbankbureau te Amersfoort. Voor de Volksbibliotheek was de belang- stelling normaal. Er zijn 1394 banden uitge- leend, De Bibliotheek bevat ongeveer 1(XX) boeken en het leesgeld bedraagt thans 3 cent per deel. In de portefeuille zijn thans 35 nieuwe boeken opgenomen. Daarna werd een uitgebreid verslag uitge- braeht van de gehouden tentoonstelling en medegedeeld, dat voor aankoop van boeken 100 is gereserveerd. Als bestuursleden waren aftredend de hee ren A C. Kroon en I. M. K. van Loo. De eer ste stelde zich niet opnieuw beschikbaar. Ge kozen werd de heer P. Kroon Az. met 5 stemmen en herkozen werd de heer I M. K. van Loo met 5 stemmen. Bij de rondvraag bracht de heer de Wijn als vice-voorzitter een woord van dank na- mens het Departement aan den heer A. C. Kroon, voor de diensten aan het Departement bewezen en sprak de hoop uit, dat de gezind- heid voor het Departement mag blijven. De voorzitter dankte het bestuur, de corn- missieleden enz. en inzonderheid den secret:; ris-penningmeester voor den ondbrvonden steun'en sprak tee hoop uit, dat4jetn bestuur het Departement mag opwerken. Na de vergadering werden door het be stuur gekozen tot voorzitter de heerkO j. de Wijn; tot vice-voorzitter (te heer J. Keizer en tot secreiaris-penningmeester herkozen i<tejf heer G Prfjs- als gevolg van de warmte of van ovenapaini- ning voorkomt men door het gebruik van Mijnhardt's Zenuwtabletten. Buisje 75 ct. HERHALINGSOEFENINGEN. De BURGEMEESTER van ALKMAAR roept de in het verlofgangers-register dezer gemeente ingeschreven verlofgangers, hier- onder vermeld, bij deze op om in 1925, ieder op het achter zijn naam aangegeven tijdstip, krachiens artikel 31, eerste lid, in verband met artikel 33 der Dienstplichtwet (St.bl. nr. 43 van 1922), voor herhalingsoefeningen in werkelijken diensl te komen. Kok A. Lichting 1919, behoorende tot Reg. Vest. Art. Gar'nizoensplaats Gorinchem, Tija- stip 1 September. Koger, D. Lichting 1919, behoorende tot Rieg. Vest. Art. .Garnizoensplaats Gorinchem, tijdstip 1 September. Schneiders G. M., lichting 1919, behooren de tot Reg. Vest. Art, garnizoensplaats Go rinchem, tijdstip 1 September 1925. Blokpoel, W. N., lichting 1916, behoorende tot Reg Vest Art,, garnizoensplaats Gorin chem, tijdstip 1 September 1925. Stam W, lichting 1922, behoorende tot Leg. Vest. Art., garnizoensplaats Naarden, tijdstip 7 September 1925. Gerling J., lichting 1920, behoorende tot !0e Reg. Infanterie, garnizoensplaats Ede, tijdstip 3 September 1925. Michielsen, J. J Mlichting 1919, behoo rende tot Reg. Vest. Art, garnizoensplaats Naarden, tijdstip 7 September 1925. Landman, J D., iichting 1919, behooren de tot 6e Reg. Veld Art., garnizoensplaats Leiden, tijdstip 14 September 1925. Witteman, A A, lichting 1922, behooren de tot Reg Vest. Art., garnizoensplaats Naarden, tijdstip 7 September 1925. Korstman, J, iichting 1919, behoorende tot 21e Reg. Veld Art. garnizoensplaats Amers foort, tijdstip 21 September 1925. Beld, van den EL, lichting 1919, behooren de tot 19e Reg. Infanterie, garnizoensplaats Arnhem, tijdstip 21 September 1925. Haring, A., lichting 1918, behoorende tot Reg. Grenadiers, garnizoensplaats 's Gra venhage, tijdstip 14 September 1925. - Groensland, A. J., lichting 1921, behooren de tot 7e Reg. Infanterie, garnizoensplaats Harderwijk, tijdstip 3 September 1925. Paauweis, C. L., lichting 1919, behooren de tot Sch. Comp. Motordienst, garnizoens plaats liaaneip. tijdstip 14 September 1925. Kranenburg A, lulning 1922, behoorende tot le Reg. Veld Art., garnizcensplaais Utrecht, tijdstip 1 September 1925. Weil, J.H., lichting 1917, behoorende tot Seh. comp. Motordienst, garnizoensplaats Haarlem, tijdstip 14 SepteniDer 1925. Leden v.d. L., lichting 1919, behoorende tot 4e Reg. Infanterie, garnizoensplaais Ede, tijdstip 7 September 1925. Anise, N., lichting 1920, behoorende tot Reg. Genietroepen, garnizoensplaats Utrecht, tijdstip 7 September 1925. - Jol, C., lichting 1922, behoorende tot Reg. Genietroepen, garnizoensplaats Zeist, tijd stip 1 September 1925. Tamis, Joh., lichting 1922, behoorende tot Reg. Genietroepen, garnizoensplaats Zeist, tijdstip 1 September 1925. ■Smit, L., lichting 1922, behoorende tot le Reg. Huzaren, garnizoensplaats's Hertogen- bosch, tijdstip 13 September 1925. Dalenberg, J., lichting 1919, behoorende tot 2e Reg. Infanterie, garnizoensplaats :s Gravenhage, tijdstip 14 September 1925. d Heuseveldt, J. w. A., lichting 1919, be hoorende tot 14e Reg. Infanterie, garnizoens plaats Breda, tijdstip 3 September 1925. Mol, A. A., lichting 1922, behoorende tot 21e Reg. Infanterie, garnizoensplaats Amers foort, tijdstip 3 September 1925. Amoureus, J, C., lichting 1922, behooren de tot 2e Reg. Infanterie, garnizoensplaats Amersfoort, tijdstip 3 September 1925. Na-rold, J., lichting 1919, behoorende tot 21e Reg. Infanterie, garnizoensplaats Amers foort, tijdstip 3 September 1925. Molenkamp, J., lichting 1922, behoorende tot 21e Reg. Infanterie, garnizoensplaats Amersfoort, tijdstip 3 September 1925. Split, Joh., lichting- i921, behoorende tot 7e Reg. Infanterie, garnizoensplaats Harder wijk, tijdstip 3 September 1925. Voor nadere bijzonderheden wordt verwe- zen naar de openbare kennisgeving van 30 April j.l., welke tevens aan de afdeeling Mi- litaire Zaken ter gemeentesecretarie ter in- zage ligt. Alkmaar, 20 Juli 1925. De Burgemeester voornoemd, WENDELAAR K.G. Aardappeten. PURMEREND,a2 MarktfoericMen AMSTERDAM, 21 Juli 1925. Zwakke kooplust met grootere aanvoer had lagere prijzem tengevolge. Het bruin kon zich nage- noeg handhaven. Eendeicren zelfdte notee- ring. Verwachting is op heden niet lager. Kippen en jonge han-en zakten aammerkelijk, door grootere aanvoer. NEDERLANDSCHE EIERVEILING. Men besteedde heden in Amsterdam: Kip- eieren54/56 5.60—/ 6.30, 56/58 6.10— 6.75, 58/60 6.70—/ 6.90 wit. Bruin: 60/62 7.15—/ 7.40. Jonge hanen 0.80 per stuk, gemidd. per K.G. 0.78; Oude kippen 1.05—/ 2:05 per stuk, gemidd. per K.G. 0.70. BROEK OP LANGENDIJK, 21 Juli '25. Bloemkool le soort 10.6017.90 p. 100 st.; Bloemkool 2e soori 4.506.50 p. 100 St.; Wortelen 8.10—/ 11.70 p. 100 bos; Roode kool le soort 4.705.80; Gele kool le soort 7.60—/ 11.40; Witte kool (vroege) 6.907.40; Zilvemep 17.70—/ 18; Slaboonen 16.40—/ 18.10; Schotsche muizen 69.10; Schoolmees- ters 5.907.50; Graafjes 11.10; Due of York 5.60; Negentigvoud 5.80; Blau- we 4.706.90; Eigenheimers 5.70 6.20; Drielingen 7.307.90, alles p. 100 K.G. Aanvoer: 44300 stuks Bloemkool, 6050 bes wortelen, 91600 K.G. Roode kool, 2575 K.G., Gele kool, 6000 K.G. Witte kool, 690 „Afslag- en Om- per zak (25 en 1.72—1.85 f, 1-95- streken": Aardappel K.G.); Kleine aard, per zak (25,K.G.>:; 2 .10 p.'zak (15 K.G Srtijboorten 0.90 to 3.45 per zak (15 K.G.); Tuinboonen f 1.441.64 per zak (15' K.G Doperw- ten 2.30—3.90 per zak (50 K.G.): Roo de Aalbessen 0.37—/ 0.55 p. K.G.; Klap- bessen 1.25rZV2.90 p. 100 K.G.; Tomaten 0.260.27 per K.G.; Roode kool 7.50 tot 10 p. 100; Wortelen 12.40 p. 100 bos; Eigenheimers, groot 1.47—/ 1.70; Eigenheimers, klein 1.07—/ 1.22. NOORDSCHARWOUDE, 21 Juli. Schot sche muizen 5.90—/ 7.80; Ideaal 5.90; Duken 5.60; Schoolmeesters 4.50— 5.80; Eigenheimers 5.40—/6.70; Bl. eigenheimers 6.20; Drielingen 7.10— 7.80; Kleine 1.90; Spercieboonen 20.40 tot 21.60; Tuinboomen 4.90; Zilveruien 5.70; Drielingen 8.50—/ 10.60; Zil vemep 17.20—/ 23.50; Peulen 6; Roode kool 5.10—/ 6.40; Witte kool 6.10— 6.60; Gele kool 9.60—/ 10.50, alles p. 100 K.G.Boswortelen 1010.50 p. 100 bos; Bloemkool 12.80—/ 19.30 p. 100 St. 2e soort 2.50—/ 5.50 p. 100 st. Aanvoer: 203400 K.G. Aardappelen, 110 K.G. Spercieboonen, 18 K.G. Tuinboonen, 7400 K.G. Zilveruien, 27 K.G. Peuien, 13200 K.G. Roode kool, 12200 K.G. witte kool, 1000 K.G. Gele kool, 1120'bos Bosworteten, 8600 stuks Bloemkool. BOVENKARSPEL, 21 Juli 1925. Veiling „de Tuinbouw". Heden besteedde men voor: Bloemkool I 7.50—/ 25.50; Bloemkool II 6..50—12; Bloemkool III 2—/ 4.70; Roode. kool 4.707.30; Witte kooi 6.20—/ 8.90; Gele kool 10.50—/ 11.50, Groote Schotsche muizen f 3.253.70; Kleine Schotsche, muizen 3.854.15; Ideaal 3.103.35; Kleine ideaal 3.45 tot 3.65; Kleine Koksche 1—/ 1.40; Groote koksche, Due en Ninetyfold 275 3; Kleine Ninetyfold 1.10; Ronde 2.50; Blauwe 2.'85. WARMENFIUIZEN, 21 Juli 1925. Schot sche muizen 6,40—/ 9.20; Schotsche mui-. zen 2e kwal. 5.506.60; Drielingen 6.80—/ 7.60; Kriel 2; Eigenheimers 6.90; Nep (zilver) f 17.8019.50; Zil- verdrielingen 9; Slaboonen f 25.10. Aanvoer: 70750 K G. Aardanpelen; If K.G. Slaboonen' 1600 K.G Zilveruien. 439ste STAATSLOTERIJ. Trekking van' Dinsdag 21 Juli lste kiasse 2de li'jst. "Prijzen van 20. 64 610 745 905 12S3 1393 1661 1S94 2263 2705 3103 3366 3743 3981 4060 4229 4496 4831 5119 5358 5548 5730 6201 6492 6638 6870 6977 7212 7435 7639 7920 8117 8566 8758 8962 9452 9554 9718 9982 10138 10397 10555 10920 11156 11457 11632 11998 12433 13017 13124 13237 13370 13550 13681 13779 14061 14472 14715 14913 15274 15857 15938 16162 16389 16592 16818 17218 17429 17624 17778 17992 18183 18425 18779 19021 19360 19687 19852 20102 20329 20610 20878 74 649 777 1009 1294 1407 1671 1905 2436 2S20 31 }4 3393 3861 3996 4072 - 4287 4503 4848 5228 5370 5593 5766 6330 6541 6684 6877 6999 7218 7441 7699 7969 8157 8589 8785 9028 9474 9571 9780 9990 10160 10426 10631 10931 11169 11492 11662 12078 12466 13026 13142 13287 13395 13557 13699 13832 14088 14539 14770 15014 15301 15873 15945 16169 16420 16598 16843 17236 17450 17627 17781 18086 18193 18539 18795 19079 84 686 864 1015 1306 1428 1679 1910 2532 2852 3137 3407 3883 4017 4084 4297 4545 4944 5243 5429 5601 5771 6394 6598 6742 6916 7038 72S1 7456 7754 7992 8234 8638 8815 9049 9487 9573 9786 10009 10192 10456 10669 11002 11232 11515 11775 12196 12539 13038 13157 13288 13419 13583 13713 13837 14165 14588 14784 15023 15318- 15878 15962 16186 16427 16641 16946 17247 17462 ,17661 17831 18101 18336 18618 18796 19091 19424 19456 19688 19694 19896 20153 20428 20614 20881 19899 20204 20524 20655 20986 166 710 886 1088 1313 1458 1721 20S9 2593 2893 3174 3425, 3909 4037 .4120 4357 4615 4903 5296 5440 5635 5903 6408 6620 6816 6917 7084 7292 7516 7782 8020 8327 8687 8898 9062 9489 9581 9805 10034 10203 10457 10757 11022 11333 11518 11832 12215 12618 13058 13186 13302 13509 13628 13747 13864 14282 14604 14799 15081 15535 15900 16039 16193 16495 16672 16950 17263 17486 17684 17847 18141 18337 18697 18960 19138 19523 19745 19945 20252 20555 20681 186 727 SS9 1141 1316 1540 1752 2104 2609 2959 3245 3563 3927, 4043 4129 4365 4641 5013 5331 5441 5720 5923 6475 6634 6839 6943 7113 7343 7536 7860 8035 8378 8732 8917 9201 9501 9624 9907 10055 10238 10460 10773 11041 11429 11572' 11845 12262 12744 13098 13217 13304 13517 13643 13768 13917 14429 14650 14829 15113 15578 15903 16079 16199 16499 16712 17022 17329 17600 17751 17919 18162 18352 18726 18991 19146 19596 19778 19967 20256 20567 20719 463 740 890 1186 136Q 1601 1802 2250 2653 2982 3332 3617 3937 4054 4146 4478 4687 5088 5333 5447 5725 6140 6487 6636 6852 6945 7181 7418 7626 7919 8073 8520 8749 8923 9268 9513 9662 9970 10116 10374 10503 10792 11155 11439 11630 11961 12303 12806 13101 13218 13343 13544 13659 13776 14017 14437 14654 14866 15241 15681 15907 16131 16200 16506 16795 17169 17362 17604 17757 17960 18164 18362 18752 18998 19342 19605 19808 20005 20291 20593 20870 lste kiasse, lste lijst: Mb 1415 moet zijm 1515, No. 20403 moet,zija,20413. No. 1011? staat niet vermeld. A*'

Alkmaarsche Courant | 1925 | | pagina 6