RCMC Oemeiigd NieflwsT i 'J Pudding Mai-ktbei'ichteii Zeetijdiiigen. TEGEN COLIJN ALS KABIN'ETS, FORMATEUR. Gisteravond heeft in den tuin van den Daelen de protestmeeting te Rotterdam vad de S. D A. P. tegen het optreden van deh heer Colijn als kabinetsformateiir plants ge 'had. ,1 De turn was goed bezet. De voorzitter, 4e beer A. B. de Zecuw, noemde in zijn openiingswoord den uitslag der verkiezingen een duidelij'ke uitspraak van het kiezersvolk tegen een voortzetting van 'het regime-Colijin. Ondanks dat, schijnen de voorinannen van de coalitieparrijcn de Ko- niugiirii te hebben geraden, den' heer Colijn de opdracht te geveo een kabinet te formote- ren, Daartegen heeft dte S. D. A. P. gemeend te nroeten protesteeren. De eerste spreker, de heer W. H. Vliegen, heeft uiteengezet, dat een dergehjkc op den volkswil niet kloppende opdracht, als hicr gegeven, alleen mogelijik is bij de dwaze par ti jverhoudingen, <fie men in on® land heeft. Aan dten christelijken .kant heeft men het bij de verkiezingen voorgesteld, alsof het ging voor of tegen hetc hristendom. Maar een uit spraak voor of tegem het Christendom heeft niets te maken met politiek, niets met de kwestie b.v. of de onderwijsversiechteiingen ziullen worden teruggenomen, of we voort ziillen gaan met de sociale wetgeving, of we bet pokkenwetje zullen aannemen, of er iets tomen zal van die ratifieatie der besluiten irift Washington enz. N'a de partijverhoudingen in andere lan- den te hebben nagegaan, concludeerde spre ker niets te kunnen vinden van alegemeenc regeling, waarvan juist de christelijke par- tijjen, die er dan in enkele ianiden behalve het onze nog zijn, zich gebonden zouden moeten acthten, om dan vender te betoogen, dlat de hewering, dat bet nieuwe kabinet van Colijn geen voortzetmg is van de oude regeering Colijn immers Ruys dte Beerenbrouck had niets te beteekenen geen hout snijdt. Den geest van Colijn, dien geest des verderfs, der reactie, zal men in alle zaken, van het nieu we kabinet uitgaande, terugvinden. Spreker schilderde den heer Colijn voorts als dten zwartkijker, herinnerde aan de De- pu taten'-redevoering en uitte de meening, dat als juist is, dat bij1 de aanwijzing van den heer Colijn dte Koningin speciaal het advies van den heer Nolens heeft gevolgd, alles in dte snippermanid is gegoqid, wat voor dte ver- kieziagen den kiezers van recbts door hun voonnannen is voorgespiegeld. E>e S. D. A. P. wil protesteeren met woor- den eh met daden. Niet met daden, die zou den feuntfen beletten, dat Colijn kabiuetsfor- mateur wordt. Als rechts het democratisch geweten reeds zoo ver gesmoord is, dat daar de heer Colijn aanvaard wordt, dan treedt hij ook als formateur op. En toch behoefdten er maar vijf dtemocraten aan dien kant te zijal die er zich tegen verzetten. Het volk kan nu zien, dat het met de demo cratic van heeren als Bulten, Kuiper, Her mans larie is. Ten slotte betoogde de heer Vliegen, dat versterking van de tegenstanders van Colijn het krachtigste protest tegen diens optreden is. De tweede spreker, de heer !J. E. W. Duys, ving zijn rede aan met den heer Colijn te vergelijken met Mozes. Hij zou oris hebben geleid uit het Egypte van de niet sluitende be- grooting naar het Kanaan van den geredden gulden. Maar anders dan bij den histori- schen Mozes, verdronken bij deze gelegenheid niet de Egyptenaren, maar verdronk Mozes zelf. Enook in de Roode Zee. De vergelijking is nog verder door te trekken. Ook deze Mo zes werd opgepikt door een koningsdochter. We dachten Colijn allang gekist te hebben; maar hij zat in een biezen kistje, waar hij weer uitgehaald is. Van de verdere rede van den heer Duys vernielden we nog zijn ironische vraag, of de Koningin, door den heer Colijn tot kabinets- formaieur te benoemen, de democratie der zich democratisch noemende leden der rech- terzijde misschien op de proef heeft willen stellen, zijn uitlating aan het slot, dat de partij geen behoefte heeft aan nieuwe avon- tuurtjes, en zijn oproep aan de arbeiders om front tc maken tegen elke poging om vakbe- weging en politieke partij uit elkaar te doen gaan. Overigens hield de beer Duys een propagandarede voor aansluiting bij de S. D. A. P. en voor de socialistische pers. De avond werd opgeluisterd door den zang van de Stem des Volks, onder leiding van den dirigent, den heer H. A. Altink. R. K. NEDERLANDSCHE BOEREN- EN TUINDERSBOND. Donderdag is te Haarlem de vergadering van dezen Bond voortgezet, nadat vooraf de geestelijk adviseur, rector J. P. J. Kok. een H. Mis had opgedragen in de St: Bavo-kathe- draal. De vergadering werd bijgtewoond door dr. L. J. J van Rijn, Nederlandsch gedelegcerde bij tfet Internationale Landbouw-Inslituut te Rome, den heer C. v d. Heuvel, onder-voor- zitter van den Cliristelijken Boeren- en Tuin- dersbond in Nederland, den heer A. J. Lo'er- akker, voorzitter van den R. K. Landarbei- dersbond, en prof. L. van Aken, te Hees- wijk. De voorzitter zeidc in zijn openingswoord, dat- de vergadering van dezen dag als buiten- gewone vergadering is bedoeld. Aan deze ver- gaddring heeft men een prpagandistisch ka- rakter gegeven, omdat in het bisdom Haar lem het ledental, vooral den laatsten tijd, sterk is achternitgegaan, zulks o. m, in ver- band met de debacle van een Alkmaarsehen Boerenleenbank. Dr L. Deckers, secretaris van den bond, hield een voordracht over „de algemeene be- teekenis der R. K. land- en tuinbouworgani- saties" Hierna hield de heer J. J. C. Aniens, direc- teuf van den Limburgschen Land- en Tuin- bouwbond, eeiie inleiding over: „de economi- sche beteekenis der r. k. land- en tuinbouw- organisaties". COMM1SSIE VOOR GEORGAN1SEERD OVERLEG IN ONDERWIJZERS- ZAKEN. De minister van onderwijs, kunsten en we- tenschappen, overwegende, dat het wensche- lijk is in afwachting van de totstandkoming van een wet, regelende den rechtstoestand van ambtenaren en onderwijzers, voorloopige voorzieningen te treffen omtrent het georga- niseerd overleg in onderwiizerszaken, heeft Mei-gratis \AUPi BE55EM5AU5 een Heerlijh Dessert. vastgesteld o.a. de bepalingen: Er wordt ingesteld een bijzondere commis- sie voor georganiseerd overleg in onderwij- zerszaken. De commissie dient den minister van advies ter zake van datgene wat verband houdt met den rechtstoestand van den onderwijzer. De commissie bestaat uit: a. een voorzitter, door den minister van onderwijs, kunsten en wctenschappen tot we- deropzegging aangewezen; b. hvee leden, door de in art. 3 te noemen vereenigingen aangewezen. b. twee leden, door de in art. 3 te noemen vereenigingen aangewezen. Zij wordt bijgestaan door een secretaris, door den minister van onderwijs. kunsten en wetenschappen tot wederopzegging aange wezen. Art. 3. Door elke der na te noemen veree nigingen worden twee leden aangewezen, als bedoeld in art. 2, eerste lid, onder b: a. den Bond van Nederlandsche onderwij zers; b. het Nederlandsch Onderwijzers-Genoot- schap; c. de Vereeniging van Hoofden van Scho- len in Nederland; d. de Unie van Christelijke Onderwijzers en Onderwijzeressen in Nederland; e. de Vereeniging van Christelijke Onder wijzers en Onderwijzeressen in Nederland en de Overzeesche Bezittingen; f. de federatie van algemeene Diosesane vereenigingen van Roomsche-Katholieke bij zondere onderwijzers in Nederland en g. de Canisiusfederatie. De minister van onderwijs. kunsten en we tenschappen heeft benoetnd in de bijzondere commissie voor georganiseerd overleg in on- derwijzerszaken: lo. tot voorzitter: mr. dr. D. W. de Jonge, referendaris aan het departement van onder wijs, kunsten en wetenschappen. en 2o. tot secretaris: mr. H. J. Tap, commies aan het departement van onderwijs, kunsten en wetenschappen. R.-K. BOND VAN BOUWPATROONS. In de gister onder voorzitterschap van den heer H. J. L. Klein Schiphorst voortgezctte vergadering van den Nederlandschen R.-K. bond van bouwpatroons is voorlezing ge- daan van een telegram van dankbetuiging van de Koningin. In bespreking kwamcn de voorstellen Rot terdam en Utrecht van gelijke strckking', en waarvan het eerste luidde: De algemeene vergadering draagt het hoofdbestuur op, maatregelen te nemen waar- bij het den leden van den Ned. R.K. bond van bouwpatroons verboden is, na 31 De cember 1926 lid te zijn van een andere pa- trooosvereeniging voor de bouwbedrijven in Nederland. Rotterdam haa ter toelichting daarbij ge^ voegd: le. Als Roomsch-Katholiek patroon dient voorop te staan, dat wij ons principieel heb ben te organiseeren overeenkomstig het ver- langen van de bisschoppen van Nederland. 2e. Deze organisatic voor ons is de Ned. R. K. bond van bouwpatroons, bij toetreding waarvan wij de principieele organisatie er- kennen en aannemen als de onze. 3e. Het lidmaatschap van cen aqdere pa- troons organisatie te gelijk met dat'van den Ned. R. K. -B. B. "kan niet anders dan onze eigen principieele organisatie verzwakken en kan tot gevolg hebben het opvolgen van een tegenstrijdig besluit, waaraan wij niet mogen en kunnen medewePken. 4e. Samenwerking met andere patroons-or- ganisaties is gewenscht, kan zelfs noodzake- lijk zijn en zal ten alien tijde zoowel plaatse- lijk als landelijk onderhouden kunnen wor den, zoodat wij steeds alle medezeggenschap behouden, zonder schade voor ons zclven en onze eigen organisatie. 5e. Het is niet denkbaar dat eventueele financieele bezwaren de opzegging van het lidmaatschap eener ncutrale organisatie on- mogelijk maken. Het praeadvies van het hoofdbestuur luid de: het bondsbestuur voelt geen vrijheid, tot de aanneming van deze voorstellen te adviseeren, gezien het feit, dat cerst 1 De cember 1924 een soortgelijk voorstel door de bondsvergadering is verworpen en gezien de houding van meerdere geestelijken, vooral in een deel van het Zuidcn des lands. De voorzitter wees in zijn nadere toelich ting tot dit praeadvies op het gebrek aan nie- dewerking, dat de Ned. R. K. bond van de geestelijkheid in het zuidcn heeft, zich zelfs hierin uitende, dat de Nederlandsche Aanne- mersbond in Limburg vergaderen kan en de Katholieke bond er zelfs geen afdeeling kan in stand houden, DevNederlandsche Aannemersbond moet verder begrijpen, dat het op zijn weg ligt sa menwerking te zoeken met den Nedcrl. R. K. bond, den uit den geest des tijds geboren prin- Cip'eele organisatie. De Kath. bond zal die samenwerking niet weigeren. In den Aanne mersbond zitten zooveel katholiekcn, dat als zij er uit gingen, de bond geen derde van zijn leden zou overhouden. Na cleze toelichting en na wat hij in het openbaar nu had gezegd, verzocht de voor zitter de afdeeifngen Rotterdam en Utrecht hun voorstellen in te trekken. Utrecht vol- dced na de woorden vap den voorzitter, die anders klonken clan ooit van de hoofdbe- stuurstaiel, aan het verzoek. Ook Rotterdam legde zich bij het verzoek ntcr, nadat het hoofdbestuur h'ad toegezegd, elk feit waario iets aan de samenwerking hapert, nauwken- rg onder het oog te zien. vervolgens wzvi aanvaard een schema voor de werkwijze van ten commissie van ad vies (een R.K. l'jtad van arbitrage) in de bouwvakken. De hcrhaalde samensprekingen met de Katholiek'- architecten hebben dit schema opgeleverd,'waar over nu het oordeel der vakgroep architecten van de Algemeene R. K kunstenaarsvereeniging zal worden on- denvorpen. Bij, de behandeling van de kwestie van het colleecief contract kwam allereerst aan de orde een voorstel-Breda om te. onderzoeken of Het mogelijk zou zi.in de loonen in een volgena landelijk eollectief contract voor langeren tijd te regelen in verband met de indexcijfers der eerste levensbehoeften. Het hoofdbestuur zegde toe de kwestie bij de volgende onderhandelingen over een eol lectief contract onder het oog te zullen zien. 1 iet Amsterdamsche voorstel werd aan vaard De afdeeling Den Haag zette uiteen, dai in de bouweommissies ,van de Kamers van Kocphandel de zaak kan worden ter sprake gebracht. Jn dit verband herinnerde de directeur van het bondsbureau, de heer Berger aan een rapport van de bedoelde commissie van de Utreehtsehe Kamer, dat hij van groot belang noemde. Het hoofdbestuur aanvaardde voorts de opdracht stappen te doen, welke er toe kun nen leiden, dat bij bestendingen v66r de ope ning der biljetten de begrooting worde be- kend gemaakt en dat de gunning geschiedt aan die inschrijvcrs, waarvan de'inschrij- ving het korts bij die begrooting is. In de voortgezctte vergadering van den Nederlandschen Bond van R.-K. bouwpa troons heeft het hoofdbestuur nog opdrach- ten aanvaard, overleg te plegen met de be- sturen van vereenigingen en vakorganisatics van industrieelen over het in eigen beheer uitvoeren van timmer- en metselwerk door de grootindustrie, de afdeelingen te wijzen op bet belang van overleg met de Kamers van Koophanael, en bij den minister van arbeid te pleiten voor rechtsgclijkheid bij het voor eigen rekening uitvoeren van werkzaamheden door werknemers na den wettelijken arbeids- tijd. Bij de rondvraag werd door de afdeelin gen Den Haag en Amsterdam de wensche- lijkheid bepleit van overeenstemming in de patroonsorganisaties alvorens de onderhan delingen met de arbeiders over vernieuwing van het eollectief contract te beginnen. De voorzitter stclde daartegenover, dat de katholieke organisatie haar standpunt van te voren wil vastgesteld zien en aan geen gescharrel van 75 cent uurloon. aanbicdcu en toch op SO of 85 cent afsluitcn wil meed'oen. Tn deze discussie werd eveneens de vraag naar voren gebracht of het afstemmen van het eollectief contract, zooalb het na de on derhandelingen op 16 Fcbruari in concept gereed was, moest worden beschouwd als cen motie van wantrouwenr in hot hoofdbestuur. De beide afdeelingen ontkenden dit, h. i. had- den dc afdeelingen deze houding aangeno- men omdat zij van meening waren, dat geen emolumenten meer aan de arbeiders konden worden toegestaaii. Van de bestuurstafel werd de opmerking gemaakt, dat bij aanvaar- •ding van het concept eollectief contract het heelc conflict in Den Haag zou voorkomen zijn. DE KAB1NETSCRISIS. Dc club van anti-rcvolutieonairc Kamerle- den zal vanavond in het gebouw van de Tweede Kamer cen vergadering houden ter nadere bespreking van het ontwerp-regee- ringsprogram. Het volgende adres is telegrafiseh aan den heer Colijn gezonden: Van betrouwbare zijde bereiken het dage- lijksch bestuur van de Algemeene vereeniging van leeraren bij het middelbaar onderwijs be- riehten, die melding maken vSn een mogelijke opheffing van het ministeric van onderwijs, kunsten en wetenschappen. Het 'dagelijksch bestuur van bovengenoem- de organisatie is van oordeel, dat door een eventueele opheffing van dat ministerie groot nadeel zal worden toegebraeht aan de cul- tureele belangen van het Nederlandsche volk en aan die van het onderwijs in het bij- zonder. Waar in dit geval Nederland in een on- gunstige uitzonderingspositie zou komen te staan tegenover de andere landen van Euro- pa, zelfs tegenover de naties, die nog ernstig onder de gevolgen van den oorlog gebukt gaan, meent het dagelijksch bestuur bij uwe exccllentie er zoo krachtig mogelijk op aaft te mogen dringen dc noodige maatregelen te nemen, waardoor het voortbestaar. van een zelfstandig departement van onderwijs, kun sten en wetenschappen gewaarborgd zal zijn. Volgens de Residentiebode zou het vast- staan, dat de departementen van oorlog en van marine worden samengevoegd. Als lei- der van dit departement zou een katholiek zijn aangezocht. RADIO-NJEUWS. De Hilvcrsmnsche Draadlooze Omroep (li.D.O.) heeft een brochure uitgegeven met het doel de belangstelliug van de radio-lief- hebbers wakker te houden voor een Neder landsche instelling, die er naar streeft Neder land op radiogebied niet te laten achterstaan bij het buitenland. Wij ontleenen aan dit ge- schrift het volgende: De H.D.O. met zijn luislerviuken is een onafhankelijke organisatie zonder eenige po litieke of geestelijke richting. Ieedr, die iets moois, leerzaams en goeds weet te zeggen, dat alle luisteraars zonder verzet kunnen aanhooren, is voor den microfoon welkom. Gelijk bekend, wenscht' de H.D.O. slechts het tijdvak te vullcu tussdicn het gmroep- looze tijdperk van tocn (1 Maart 1924) en het oogenblik van oprichting van een Natio- nalen Radio Omroep. Die natiopale omroep is 'tot dusver nog met tot stand gekomeri Derhalve staan wij (H.D.O.) voor de vraag om to beslissen, wat er in het tweede half- jaar va n 19-25 met ons instituut moet gebcu- rcn Die vraag mogt door de luisteraars wor den beantvoord: Dc kas van den Ii D.O. is leeu. Dc iukomstcn bestaau in hoofdzaak uit vrijwillige bijdragen van 4600 luisteraars, terwijl de Nedeialndsche Seintoestellenfa- briek teehnische hulpmiddelen en avond-con- certen betaalt. Philip's Gloeilampenfabrieken gaven in hruikleen de 609 M. booge sialen torens wat aan de uitzending t n goede kwam en zorgden voor de Mengelberg- en Kurhausconcerten. Van 1 April 1925 werden 2S5 uitzrndin- gen georganiseerd: waarvan er 216 vielen in het tijdvak van 1 Januari1 Juni 1925. Thans wordt de bel geluid voor de laatste ronde. Het comite heeft voor het a.s. wiatersei- zoen haar plannen gereed. Of die uitgevoerd kunnen worden, hangt alleen af van de luis teraars. Blijft de steun achterwege, dan zal men genoodzaakt zijn te sluiten. De brochu re, die alle details bevat, is op aanvraag gra tis te verkrijgen bij het secretarial van den H D O. te Hilversum. IN BOTSING GEKOMEN. Woensdagavond zijn ter hoogte van de Al- berding Thijmstraat te Santpoort twee mo- torwielrijders met elkaar in botsing gekomen, doordat zij elkpar bij een bocht in den weg niet hadden gezien. De mdtorrijder S. werd inwendig zwaar gewond; hij werd per zie- kenauto naar het ziekenhuis St. Johannes Deo te Haarlem vervoerd. De andere bestuur- der en zijn duorijder kwamen er met eenige lichte kneuzingen af. De toestand van den patient was vanmorgen redelijk wel. INBRAAK. Woensdag is aan de politie te Blopmen- daal kennis gegeven dat er was ingebrokm in de tijdelijk onbewoonde villa van mevrouw de wed. Huysser aan den Parkweg 16 in het Bloemendaalsehe Park. De chauffeur Z had gemerkt dat er ongenoode gasten in de garage waren geweest. Er werden daar,eeni ge sleutels gemist, waarmee men zich toe- gang had verschaft tot den brands'toffenkel- der. Vandaar was men in den wijnkelder ge komen. De politie had gisteravond maatrege len getroffen en posten uitgezet, op vermoe- den adt de inbrekers terug zouden komen, wat inderdaad gebeui;d is. Omstreeks 10 uur waren zij weer in de villa. Toen zij onraad be- speurden wilden zij vluchten, maar zij liepen in den tuin in handen van de politicmannen. net waren drie jongens van 16 jaar, J. v. B., J. B., cn H, S., alien uit Haarlem. Ontvreemd waren o.a. twee geldbusjes met ruim 40. Het drietal is in arrest getsdd. BOSCHBRAND BIJ OISTERW1JK. Uit Oisterwijk is over dc groote brand nog geschreven Nadat dc wind Wccusdagavond stcrker en uit Oostelijke richting kwam opzetten, be- stond groot gevaar voor de bosschcn van lict landgoed „Rozenhoeve"r van dc Vereeniging tot behoud van natuunnonumenten en voor dc pensions cn villa's in dc bosschen. Den pensiongasten werd reeds aancezegd, hun koffers tc pakken, evenals vcrscheidene fami lies in hun particuliere huizen reeds deden Vei gasten verliotcn de hotels, wegens den rook. Zelfs m Tilburg was dc rook hinderlijk, Dank zij clc stoombrandspuiten uit Til burg,. militaire hulp en honderden vrijwilli ge helpers uit Oisterwijk en omgeving,- heeft men het vuur op ongeveer 100 M. van de grens der groote boschcompkxcn, weteu te stuitcn. Vcel hulp is daarbij ook verleend door den hoofdopzichter van de Heide-Maat- schappij, den heer Snijder, met zijn perso- nccl, die met paarden de zwarc motorspuit telkeus naar de gevaarlijke plaatseii transpor- teerden cn met ploegcn dc droge biezen om- werktcn. lot laat in den liacht verkten de drie stoom- cii motorspuiten, honderden bur gers cn ongeveer 200 militairen. In de richting van Boxtel woeddc de brand gistermorgen nog voOrt. Stcckt de wind niet op, dan hoopt men dc smeulende massa, die zich uren gaaus ver uitstrckt, mevster te blij- ven. Gistermorgen \vcrden met autobusscn nib litairen uit Breda gcliaald. Alle werkloozen ter plaatse, met schoppen gewapend, sur- veilleercn en blusschen. WIJZ1GING VAN DE BEROEPSWET. Het Staatsblad no. 320 bevat het Kon. be- siuit van den lOden JJuli, houdende vaststel- ling van het tijdstip van inwerkingtreding van de wet van 16 Mei 1925 (Stbl. no. 190), tot wijziging van de Beroepswet. Daarbij is bepaald dat deze in weridng zal treden met ingang van 1 October. KORTE BERICHTEN Gistermorgen is de boerderij van W. Noot te Koegras, gem. blelder, tot d-n grond toe afgebrand. Oorzaak hooibroei. De boer derij was laag verzekerd. BOVEN'KARSPEL „de Tuinbouw", 23 Juli '25. Hcdten besteedde men voor: Bloemkool 1 10.60—/ 22, II 4.50— f 11, III 1.80—/ 3.20. Roode kool 2.90 tot 4/20, Witte kool 3.60—/ 4.80, Gcle kool 12, blaboonen 2.40 per zak, Gropte Schotsche 2.75f 2.95, Kleine Schotschc 3.75—/ 3.90, Groote Ideaal f 2.75 J 2.95, Kleine Ideaal 3.303.50, Qroo- te Koksche, Due Ninetyfold 2.75—/ .3.05, Kleine Koksche 1.20, Blagwe 2.95— 3.10, Ronde 2.75. BROEK OP LANOEN'DIJK (Langedij- kcr G; uentemveiling), 23 Juli. 10535 stuks Bloemkool lc soort 9IS per 100 st., 2e Aoort 2.50—/ 6, 5300 bos Wortelen 7.00—/ 9.70 per 100 bos, 90200 K G Roode kool lc soort 2.303.60, 2550 K.G. Gcle koo'i le soort 9.7011 30, 9300 K.G Witte kool tvroegc) J 5.10 .6.70, 2435 K.G. Zilvernep 17.10 1S.90, 971 K.G. blabooneri 12.50 13, 210.000 K.G Aardappelen: Scnot- schc itiudzen J 5.90—/ 8 50, Kchoolmeesters 4.40—/ S, Graafjes 9.90, Due of York 4.40—/ 5.60, Blauwc 5.706 60, Ei- genheimers I 4.20—/ 6.40, Drieliiigen f 6.30 tot 8.40, Kleine 1.40—/ 2 p. 100 K.G. PURMEREND, 23 juli. „Afslagvereeni- ging Beemster, Purmerend en Omstrekcn Aardappelen 1.491.90 per zak ('25 K.G.), kleine 1.81 per zak (25 K G 8'la- booTien 1.752 pel- zak (15 K.G.), Snij- boonen 0.603.30 per zak (15 K G.), Tuinboonen 0.610.6b per zak (15 K.G.), Dopcrwtea 3.10—7 3.20 per zak (50 K.G.), Roode Aalbessen 0.230.60 ■per K.G., Zwartc Besscn 0.71 per K G., Klapbessen 1.103,15 per 10 K.G., Perziken 611.60 per 100, Komkom- mers 4S.40 per 100, Tomaten 0.16 0.22 per K G,. Bloemkool 6.3010 per 100, Roode kool 4.70 per 100, Andijvie 1.30—/ 3.10 per 100 krop, Wortelen 8 per 100 bos. Eigenheimers 1.471.75 (groot/), idem .7 1.17—/ 1.26 (kleine) per 25 K.G., Yellows 0.250.33 per K.G. WARMENHUIZEN, 23 Juli 1925. Sehotsche Muizen 5.408.80, Drielvn>- gen 6.20—/ 7.-10# Scholomeesters 5.70, Eigenheimers' 5.30, Bloemkool le soort 11.10, Roode kool 2.30, Graafjes 10.50 Zilvernep 15—/ 16.40, Zilver drielingen 7.20—/ 10.70. Aanvoer82500 K.G Aardappelen, 600 K.G. Roode kool, 2910 K.G. Zilveuniep, 242 stuks Bloemkool. SCHAGEN, 23 Juli. Op de heden gehou- den eieiveiling waren aanvoer en prijzen als volgt: 24746 kipeieren 6.507.50, ge- middclde prijs 6.90; 1535 st. eendeierem f 5.60—/ 6.10, gemidd. priis 5.90. Totaal 26281, NOORDSCHARWOUDE,*- 23 'Juli. r: 249400 K.G. Aardappelen': Schotsche Muizen f 5.80—/ 7.90, Ideaal 5 70, Du- ken f 5.205.60, Schoolmeesters 5.20 5.50, Eigenheimers 5.70—/ 6.10, Bl. Eigenheimers 5.70—/ 6.60, Graafjes 7, Drielingen 7.10—/ 7.90, Kleine 1.90— 2.80, 250 K.G. Spercieboonen 12.10— 13.40, 140'K.G. Tuinboonen f 5.30, 14200 K.G. Ziiveruien: Zilveruien 6.708.10, Drielingen 9.60—/ 10.90, Zilvern p 16.50-,/' 18,50, 700 K.G. Uien: Drielin gen 8—/ 9, Gele Nep 14.10—/ IS, 40 K.G. Peulen 3.2'0—4.10, 5bOO K.G. Roode kool 2.50-/ 4.70, 18500 K.G. Witte kool 4.10—/ 4.40, 700 K.G Gele kool 89:70 per 100 K.G., 2300 bos Boswortelen f 6.50—/ 6.70 per 100 bos. 5100 stuks Bloemkool 8.20—/ 18.50 per 100 st., 2c soort 2.10—/ 3 80. 439ste STAATSLOTER1J. Trekking van Donderdag 23 Juli. lste klasse 4de lijst. Prijzen van 20. 148 828 2427 3333 4298 6625 8184 8740 11213 12252 14563 15399 16248 17215 18237 19281 20411 lste 839. 153 S58 2497 3390 4817 6981 8218 9231 11215 12369 14628 15682 16486 17340 18657 19517 20553 klasse, 331 902 2675 3567 4841 7003 8276 9453 11668 13716 14667 15710 16615 17399 18770 20127 20960 3de lijst: 343 1061 2818 3786 5796 7388 8408 10152 11683 13777 14915 15871 17016 17452 1S957 20266 387 1350 2864 3857 6001 7841 8523 10422 11743 13947 15321 15886 17094 17779 19262 20349 723 1473 3188 4140 -6293 7887 8677 10546, 12117 14258 15373 15979 17164 17850 19263 20402 No. 939 moet zijn STOOA1VAAR TL1JNEN. STOOMV. MI J. Nl DERLAND. Bintang (thuisr.) vertr. 22 Juli-v Padang. Singkep arr. 23 Juli van Amsterdam te Ba- tavia. Bali (thuisr.) vertr. 22 Juli v. Port Said. Batoe (tiitr.) vertr. 22 Juli v. Djcddali. Karimata (uitr.) arr. 23 Juli te Antwerpen Radja (thuisr.) arr. 22 Juli te Port Said. Riouw (uitr.) vertr. 22 Juli v. Suez. KON.' NED. STB. MAATSCHAPP1J. Aurora arr. 22 Juli v. Piiaeus te Agostolibrr Clio vertr. 22 Juli v. Tunis it. Leitii. Fauna arr. 23 Juli v. Amst. te Rott. Ganymedes arr. 23 Juli v Amst. te Rott. Hebe vertr. 22 Juli v. Alicante n. Malaga. Hermes vertr. 22 Juli v. Volo n. Smyrna. Irene vertr. 22 Juli Gibraltar gep., v. Carta gena ik Amsterdam. Minerva arr. 22 Juli v. Cadix te Barcelona. Tellus arr. 22 Juli v. Triest tc Fiume. Theseus vertr. 22 Juli v. Oporto n. Vigo. Minerva vertr. 22 Juli v. Barcelona n. Ge nua. Vesta vertr. 23 Juli v. Amsterdam n. Oran. KON. WEST-IND. MAH.DIENST. Brielle (uitr.)#arr. 21 Juli te Guayaquil. Haarlem (uitr) vertr. 21 Juli van" Antofa- gaste, Achilles arr. 22 Juli v. New York te Phila delphia. Amor (uitr.) vertr. 19 Juli v. Kingston (Ja). Venezuela (thuisr.) vertr. 22 Juli v. Barba dos. A KON. HOl.L. LLOYD. Maasiand arr. 23 Juli v. Rotterd. te Ham burg. Orania (thuisr.) wordt 24 juli nam. te Sout hampton vcrwacht. Poeldijk (uitr.) arr. 22 Juli te Ri ojaneiro. Gclria arr. 23 Juli te Muncial. H O L L A N D - A M ERIK A LIJN. Cardiganshire v/d N. Pacifickust n. Rotlar- dam, 17 'Juli ter San Francisco. Drechtdijk arr. 23 Juli v. Rotterdam te Bel« fast. Lochmonar, v. de N. Pacific n. Rotterdam, vertr. 23 Juli 6 u 30 voorm. Cuxhaven. Noorderdijk, v. Rott. n/d N. Pacifickust, vertr 19 Juli v. S. Francisco. Grootendijk vertr. 22 Juli v. Rotterd. n. Bale timore. HOLL BRITSCH-INDIe LIJN. Bennekom (uitr.) vertr. 23 Juli v. Rott. Mcerkerk (thuisr.) 22 Juli Sagres gep. Vechtdijk (thuisr.) arr. 21 Juli te Coconada JAVA BENGAI.EN LIJN. Boeton, y Calcutta n. Java arr. 22 Juli te Belawan. Calcutta arr. 23 Juli v. Java te Calcutta. Bondowoso arr. 22 Juli v. Calcutta te Rany. HOI LAND—AERIKA LIJN. Boero (thuisr.) arr. 22 Juli te Marseille. Jagersfontein (uitr.) arr. 23 Juli te Beira. HOLI WEST-AFR1KA LIJN. Kilstrooravcrtr. '21 Juli v. Monrovia n Gr, Bassa. Vlieland vertr. 21 Juli v. Monrovia n. Axim, JAVA -NEW YORK-LI JN. Stadswijk, v. Batavia n. New York, arr. 22 Juli te Colombo. ROTTERDAMSCHE LLOYD. Sorkaboettii vertr. 23 Juli v. Rotterdam n. Java. Tapanoeli (thuisr.) arr. 22 Juli te Colombo. Ka,wi (thuisr vertr. 22 Juli 11 u, 30 vnt. van Tanger. Kedoe (uitr.) vertr. 22 Juli v. Genua. Menado (uitr.) arr. 21 Juli te Belawan. Tambora vertr. 22 Tuli v. Batavia n. Rott. ROTFRD. ZUID-AMFRIKA LIJN. Aludra arr. 23 Juli v. Hamburg te Autwer- pen. Algorab vertr. 23 Juli v. Rotterdam n. Ham burg. STOOMV A ART Ml J. „OCEAAN* Adrastus, v. Japan n. Rotterdam, vertr. 23 Juli v. Colombo. Eurybates, v. Batavia n. Amsterd. vertr. 23' Juli v. Port Said. Glaucus, v. Japan n. Rott., vertr. 22 Juli v. Manila. Mclampus vertr. 23 Juli v. Amsterd. n. Lon- den. Peisander, v. Batavia n. Amsterdam, arr. 22 Juli te Suez. Pyrhus, v. Japan n. Rotterdam, arr. 22 JuK te Suez. Traulus, v. Japan n. Rott., arr. 22 Jul! te Singapore. EMZETCO LIJN. Jonge Anthonie vertr. 22 Juli v. Valencia n. Barcelona- s

Alkmaarsche Courant | 1925 | | pagina 6