¥ei*bff'ai3gfe fluid Wees liever verstandig dan spijtfg; waar- oin niet Iieden een flacon Foster's Maagpil- len gekocht? Dit geneesmiddel wekt de iever op, regelt de vloeii'ng del" gal, draagt- zorg voor goede spijsvertering en houdt de inge- wanden werkzaam. Dit beduidt reiner blood, betere zenuwen en een helderder hoofd. Prijs per flacon van vijftig versuikerde pillen 0.65; in apotheken en drogistzaken. ten tijd de stichting van den Ned. R.K Bond van clectro-teclmische werkgevers een feit ge- worden zijn. KORTE BERICHTEN. In het ziekenhuis Betbesda te I lopge- veen is overleden de 20-jarige smidsknecht Harm Nijmeijer, wonende te Koekange, die dezer dagen een beslagen paard naar de wei- de terug zou brengen en daarbij een trap te- gen den buik kreeg, waaraan hij is bezweken. Zaterdagmorgen is de 74-jarige metsc- laar J. B., bij het •vernchten van zijn werk- zaamheden aan een perceel aan het Eusebius Buitensingel alhier, met een kleine ladder, die op een steiger was geplaatst, achterover gevallen. De ongelukkige, die bewustclcos bleef liggen, werd'per autobrancard naar het stedelijk ziekenhuis vervoerd, waar hij eenige uren J a ter, zonder tot bewustzijn te zijn ge- komen, overleed. Op den Rotterdamschen weg te Del ft is de 15-jarige v. d. S. uit Rotterdam, die van zijn rijwiel viel, aangereden door een auto. Hij werd zoodanig verwond, dat hij in het gasthuis alhier moest worden opgenomen. Er is nog geen wijziging gekomen in het conflict aan de Rotterdanrsche Droogdok Mpij te Rotterdam. In tctaal zijn er titans tusschen de 700 en 800 stakers, die heden van de organisaties den bij het reglement vastgestelden steun ontvingen. Vrijdagavond is door het inslaan van den bliksem het boerenhuis van de heer Hei- nen op „Beiers" te Winterswijk afgebrand. Vier koeien en eenige varkens zijn orngeko- men. Niets is gered. Alles was verzekerd. De 16-jarige dochter van den landbou- wer S. te Bergentheim is door de hitte bezwe ken. De 59-jarige vrouw van den trambe- stuurder Van Dijken te Grortingen is tenge- volge van de warmte ineengezakt, toen zij op bezoek was, bij een familie aan het Gedempfe Zuiderdiep en is aldaar overleden. Mej. B. te Epe is bij het ophangen van waschgoed in den tuin bij haar woning, door den bliksem getroffen en gedood. Vrijdagmiddag is de 16-jarige Klaas Miedema tijdens een kort hevig onweer door den bliksem getroffen en gedood. Te Wolvega is de arbeider Sietze v d. Molen, uit Oldelamer in het hooiland te Mun- oekeburen door den bliksem gedood. Zaterdagmiddag ontstond in het veen in de richting Sibculo een ernstige veenbrand. De brand kon met de motorbrandspuit wor den bedwongen. De meesterknecht, "die Vrijdagavond in de vuurwerkfabriek te Maartensdijk bij Utrecht ernstige brandwonden had gekregen, in de rijksklinieken des nachts overleden is. De vijftienjarige zoon van de wed. Offringa te NieuwVennej voelde zich, waar- schijnlijk door de warmte bevangen, plotse- ling onwel. De onmiddellijk ontboden genees- heer kon slechts den dood constateeren. Tijdens de ringrijderij, die in verbani met de feesten te Leidschendam werd gehou den, geraakten door het plot,seling wegschie- ten van een paard van een der deelnemers, drie kinderen van een bewoner der Smidslaan aldaar onder paard en tilbury, waardoor al- le drie ernstig werden gekwetst, zoodat zij naar een ziekenhuis in Den Haag moesten worden vervoerd. Te Voorst, is Vrijdag de 11-jarige W.B. bij het baden in een kolk verdronken. Vrijdagmorgen is uit het kanaal te Til- burg het lijk opgehaald van den 37-jarigen J. v. H., wonende te Hilvarenbeek. Te Rottedam is aangehcuden een 27 jarige kantoorbediende" eerste klasse bij de Pcs'terijen, die als bediende bij de Rijkspos'- spaarbank, afd. inleg door middel van valschheid in geschrifte in het geheel /2100 verduisterd heeft. De verdachte heeft reeds een bekentenis afgelegd. Prins Hendrik is voornemens Donder- dag 27 Augustus a.s. een kort bezoek te brengen aan Het Noorderhuis te Hoogeveen. In Lith zijn de huizen van de heeren de V. en v. B. afgebrand. Het houten meubelmagazijn van W. Bruins te Hardenberg, is Vrijdag geheel af- febrand. Het woon- en winkelhuis van G. chutte bekwam brand en waterschade. Alles was tegen brandschade verzekerd. Van den nieuwen grond, die ter verzwa- ring van den zeedijk achter den Carel Coen- raadpolder wordt aangebracht, zakken hier en daar belangrijke deelen naar beneden, soms in zoo erge mate, dat ook verzakkingen in de Bermslcot plaats vinden. Zaterdagmiddag om half een is in de Hertogstraat te Nijmegen een benzinebrand uitgebroken in het fotomagazijn van den heer H., eigendom van den heer Mulders te Amsterdam. De winkel brandde geheel uit. Verzekering dekt de schade. Nu de Eemnesserpolcer, gedurende den afgeloopen winter, geen enkele maal door het zeewater is overstroomd, en ook door de aan- houdende droogte van dezen zomer, is het aantal muizen in den poider thans onrusi- barend toegenomen. Gevreesd wordt, dat hierdoor groote schade aan de z.g.n. tweede snede van het hooiland zal worden toegebracht. Prov. Staten van Zeeland hebben in de Zaterdag gehouden zitting de opcenten vastgesteld als volgt: grondbelasting en per- soneele belasting 50; vermogensbelasting en inkomstenbelasting 20. Met ingang van Vrijdag zijn bij de N.V. De Vereenigde Jute- en Cocosfabrieken wegens slapte in het bedijf circa 60 personen ontslagen. Ook aan de Cocosfabriek van de firma •Paul zijn om dezelfde reden ia drib weken tijd 40 arbeiders ontslagen. Tengevolge van de warmte bezweek te Dantumadeel de 44-jarige I. H. te Broek. Te Rotterdam bezweek ten gevolge van de hitte de 55-jarige koopman P. J. B. Bij de zware onweders, die Vrijdag middag over deze streek trokken, sloeg de bliksem in de boerderij van Kraaienzang, in de Schaak, onder Twello. De boerderij brand de tot den grond toe af. Nagenoeg niets kon gered worden. De boerenwoning van J. de Jong bij Hemrik is door den bliksem getroffen en ge heel afgebrand. Twee koeien kwamen in het virur om. Terwijl de koopmati L. S. te Reeuwijk an huis was cn zijn vrouw zich even naar het aardappclland begaf, hebben dieven uit een kast "een bed rag van 650 aan gouden tientjes ontvreemd. - Vrijdagnacht is de boerderij van P. Role te Tijnje floor onbekende oorzaak geheel af gebrand. Twee varkens kwamen in de vlam- mon om. Een autospuit werd derwaarts gedi- rigeerd, doch van 't gebouw viel niets meer te redden. Te Labegat is Vrijdagmiddag de 17-ja- rige bcerenarbeider P. v. 11, die bezig was eenige wcrkzaamheden op ecu dak te verrich- ten, met eep electrische kabel in aanraking gekomen cn onmiddellijk gedood. Zaterdagmiddag moest op den Wouden- bergschen Weg nabij de algemeene begraaf- plaats van Zeist de 24jarige onderwijzer De Man uit Maarsbergen met zijn motor wijken voor een auto. Hij kWam daarbij in het land terzijde van den weg en schijnt toen te sterk te hebben geremd, waardoor de motor tegen den grond sloeg. De berijder moest zwaar gewond aan het hoofd, tusschen stuur en za- del worden uitgehaald, terwijl zijn broer, die cp de duo had gezeten er met lichte kwets- uren afkwam. De toestand van De Man, die naar de ziekeninrichting te Zeist werd over- gebracht, is heogst zorgelijk. Proymciaal Nieuws MET BLOEMENCORSQ TE BERGEN. Wij zagen heden de programma's voor het bloemencorso, de concerten en het vuurwerk te Bergen en Bergen aan Zee, op Woensdag 29 Juli a.s., welke programma's reeds mor- gen verkrijgbaar zijn. Het aantal inschrijvingen voor het bloe nrencorso is zelfs grooter dan het vorig jaar en bedr^agt niet minder dan 40 nummers, waaronder bijzonder interessanie. Het programma van de concerten van Ber genias Harmoaie", de Koorvereeniging „Ber- gen" en „Harmonie" te Heiloo en „Bergen's Mannc-nkoor" levert het bewijs, dat er in Bergen een streven is cm het beste te geven. De pyrotechnische fabriek van den heer A. J. Kat, uit Leiden, die ook te Schevenin- gen het vuurwerk verzorgt, komt met een programma, bestaande -uit 12 afdeelingen en 63 nummers, waaronder verschillende nieu- wigheden, uitsluitend bij deze firma verkrijg baar. Woensdag belooft ongetwijfeld een succes- dag voor Emergen te worden. UIT OUDKARSPEL. Hocwel Sparta I uit Schagen zonder ken- nisgeving wegbleef, kon toch nog een wecl- strijd gehouden worden tusschen Holland I uit Noordscharwoude en D. T. S 1 alhier. De wedstrijd eindigde met 1—0 in't voor- dcel van D- T. S. D. T. S. 2 kwam uit Nieuwe Niedorp thuis met een medaille, omdat ze met 61 van N. V. V. 2 gewonnen hadden. De adspiranten brachten geen medaille thuis van een wedstrijd tegen de adspii'anten van N. V. V. Daarvan was de uitslag 11. UIT HOORN. In de Parkzaal is het congres gehouden van het Nederlandsch Genootschap van Dansleeraren. 'sAvonds waren verschillende genoodig- den in de gelegenheid kennis te maken met de nieuwste -dansen, uitgevoerd door ver schillende congresleden. Door den Hoornschen Bestuurdersbond is een bureau voor arbeidsrecht opgericht, hetwelk onder leiding staat van Mr. Thomas, alhier. In het „Hollandia Sportpark" zijn Zon- dagmiddag de groote nationale grasbaan- wielerwedstrijden gehouden. De uitslag is als volgt: Sprintwedstrijd voor nieuwelingenle pr. J. van Veen, Amsterdam; 2e pr F. van Wijk, Amsterdam; 3e pr. W. Gerritsen, Amster dam 4e pr. M. de Jong, Amsterdam. Tweeronden Sprintrace voor amateurs: le pr. S. de Beer, Hoorn; 2e pr. T. Beerepoot, Blokker. Afval-race voor nieuwelingen: le pr. J. v. Veen, Amsterdam; 2e pr. P. Koenen, Half- weg; 3e pr G. J. van der Helde, Amster dam; 4e pr. T. van Wijk, Amsterdam; 5e pr. J. Holtus, Alkmaar; 6e pr. M. de Jong, Am sterdam. Vijfronden-race Kampioenschap. De ren- ners van Veen te Amsterdam en Krijgsman te Hoorn bchaalden ieder 8 punten. Bij de revanchewedstrijd tusschen de hee-, ren Beerepoot en de Beer kwam laatstge- noemde te vallen. Een talrijk publiek woonde de wedstrijden bij. Naar we vememen zullen de huizen, waarvan de huur door de gemeente wordt gegarandeerfl, door den lieer F. Wormsbecker te Heemstede worden gebouwd tusschen Vee- ncnlaan en Rijkstuinbouwwint rschool. UIT WIERINGERWAARD. Onze vrocgere plaatsgencot Jb. Egmond, thans tc Heerenveen, is uit 54 sollicitanten benoemd als hoofdeommies ter secretarie te Meppel. UIT ST. PANCRAS. Eindelijk'is dan, naar wij hopen, voor onze gemeente een einde aan de gasmisere gekomeu, door het tot stand komen van een gashouder, voor den bouw waarvan door deh gemeenteraad een stukje grond in erf- pacht werd afgestaan aan het Gasbedrijf te Noordscharwoude, bij welk bedrijf deze ge meente is aangesloten. De vulling van den gashouder geschiedde des naehts, omdat an- ders overdag te veel druk moest worden gc- geven in verband met het gebruik. Waar St. Pancras thans geheel onafhan- kelijk is van den druk, door de fabriek. ge- geven, zal een ieder op het oogenblik volop gas kunnen gebruiken. Zaterdagmorgen geraakte het 2-jarig zoontjc van den heer 1 loogeboom achter de woning van een der buren te water. E>e vrouw des huizes, die toevallig buitcn kwam, ontdekte aan de houding van cen ouder brncrtjc, die van de plaats des orrheils kwam, dat er icts bijzonders gaande was. Door zich direct te water tc begeven, mocht het haar gdukken, de kleine, die reeds zinkende was, van een wissen doOd te redden. Nadeelige gevolgen schiinen zich niet te hebben voor- gedaan. Zondagmiddag speelde Vrone voor de door V. V. V. te Nieuwe Niedorp uitgeschre- ven nederlaagwedstrijden. In een van Vro- ne's kant slecht en ongelukkig gespeelde match wist V. V V. door een enthousiast spel met 60 te winnen. ZA<NDVORMWEDSTRIJD TE BERGEN AAN ZEE. Ondanks het tamelijk gure weer, bood het stille strand te Bergen aan Zee gistermiddag een vrcolijken aanblik. De Vereertiging „Stil'e Strand" had voor de kinderen harer leden een wedstrijd georganiseerd in het zandvor- men. Van de ruim 100 kinderen, die zich hadden opgegeven, bleken er 64 te zijn opge- komen, die zich op het sein van de jury ijve- rig aan den arbeid zetten. Ieder kind deed zijn best, in het hem toegewezen vak een of arider figuur te boetseeren, hetgeen sommigen heel aardig gelukte. Het was interessant te zien, hoe al die kleine, veelal ongeoefende handjes zich in- spanden en zich repten om het eenmaal be- gonnen werk toch maar op tijd klaar te heb ben, en de jury, bestaande uit de heeren L. Arandzen, S. Bak en N. Badenluiizcn, had dan ook voorwaar geen gemakkelijke taak, uit die vele, met zorg en toewijding tot stand gebrachte vormen het beste te kiezen. De uitspraak luidd^ als volgt: voor -kinderen boven 10 jaar: le prijs: Cor de Vries (olifant.) 2e prijs: Dersb Sziklai (leeuw). 3e prijs: Hans Beudeker (zeester). 4e prijs: Gerke Duif (molen). voor kinderen van 6 tot 10 jaar: le prijs: Meindert Ruygh. (kameel). 2e prijs: W. Batenburg" (spiegel). 3c prijs: Annie Berkhout (fort). 4e prijs Geertje Boersma (Raket met bal)'. 5e prijs: Gerlof Harteveld (letters S. S.). De kinderen beneden 6 jaar hadden alien even mooi gewerkt en kregen daarom alien een le prijs van de jury (emmertje met schopje). Met voldoening kan de vereeniging op de zen middag terugzien. Voor de kinderen, die zich hadden opge geven, doch die wegens het weer niet aan dezen wedstrijd hebben deelgenomen zal op Zondagmiddag 9 Augustus a.s. een vervolg- wedstrijd worden gehouden. Van het Bestuur vernamen wij nog, dat de vereeniging er in is geslaagd de noodige gelden bij elkaar te brengen voor het bouwen van een loods op het stille strand, waarin, on der voortdurend toezicht de tenten en strand- benoodigdheden kunnen worden opgeborgen Wellicht zullen velen, die hebben opgezien te gen het heen en weer dragen van hun tent van huis naar zee, zich thans bij de Vereeni ging aagsluiten, nu aan hu grootste bezwaar is tegembet gekomen. Verder deelde men ons mede, dat de plannen voor het tot stand brengen van een £?feede drinkwatervoorziening op het stille strand meer en meer vasten vorm aannemen. Wij wenschen de jonge vereeni ging in haar streven naar verbetering en veraangenaming van het verblijf aan het strand een welverdiend succes toe. door de Zon, Smetten en Stukloopen van de Huid. Gebruikt Purol. Doos 30 ct. UIT OUDORP. Gevonden voorwerpen: Een petroleumlan- taarn, bij S. Zuijdam; een militaire uitrus- ting, bij Jac. Kunst Jz.; een rijwielbelasting- merk, bij P. N. Leering. Stadsnjeuws DIENSTREGELING NEDERLAND- SCHE SPOORWEGEN. De Kamer van Koophand'el en Fabrieken vo-oor Hollands Noorderkwartier verzond aan dten minister van Waterstaat het vo'l- gende adlres: De Kamer van Koophandlel en Fabrieken voor Hollands Noorderkwartier verzond te Alkmaar, heeft de eer Uwe Excellentie te berichten, dat d:e missive vain 26 Juni 4.1. No: 397 van het Ministerie van Waterstaat, af- deeling Spoorwegen, ter kennis werd ge- bracht van hare ledenVergadering dafco 8 Juli 1.1. A'lho-ewel de vergadering erkentelij'k is, dat ook in't vervolg ten aanzien van de sa- menstelling der nieuwe dienstregeling van de Nederlandsche Spoorwegen overleg zal wor den gepleegd'met de Kamers van Koophan del, vreest zij toch, dat de nieuwe manier, die zal worden toegepast en waarbij geen ont- werp ter visie zal worden gelegd, onbevredi- gend zal werken. Zij heeft' n.;l. uit dit rondlschrijven be- grepen, dat voortaan, na de indiening van eventueele bezwaren of wenschen bij den voor- zitter van den Spoorwegraad voor de belang- hebbenden elke gelegertheid zal o-ntbreken om zich ervaini te vergewissen of bij de nieuwe dienstregeling daarmede al dan niet rekening is gehouden, waardoor iemand als 't ware den pas wordt afgesneden voor een nadere verdediging zijner belamgen. Deze directe verschijning yan een on-Ver- anderbare dienstregeling acht zij derhalve ongewenscht. De Kamer is er van overtuigd, dat de Spoorwegraad ingesteld bij Kon. Besluit van 13 Maart 1923, de ingekomen opmer- kingen wel ernstig on-der oogen zal zien, doch door de nieuwe regcling zal de taak van dezen R'aad wet aanmerkelijk worden verzwaard, zoodat zij Uwe Excellentie op- nieuw verzoekt het daarheen te willen leiden, dat daaraan meerdere leden uit handelskrin- gen worden toegevoegd, opdat worde voorko- men, dat een geheele streek, als b.v. Noord- Holland benoorden de lijn HaarlemAm sterdam, een eigen wcordvoerder in dezen Raad zal missen. Al moge het reizigersver- keer in deze streek niet zoo belangrijk zijn als op eenige andere lijnen in den lande, dan( zal toch hef groote goederenvervoer,in ver band met de wereldbekende groenten- en kaasmarkten de totale in- en uitvoer van West-Friesland kan op 650.000 tons worden gesteld) dit hernieuwd verzoek der Kamer billijken. Mocht tot uitbreiding van den Raad niet kunnen worden besloten, dan zou de Kamer gaarne de verzekering ontvangen, dat bij de vervulling van de eerstvolgende vacature een vertegenwoordiger uit deze omgeving zal worden benoemd. _De Kamer zal er prijs op stellen van Uwe Excellentie te mogen vernetnen, in hoeverre met hare wenschen rekening zal kunnen wor den oehouden Sport DRAVERIJEN KENNEMER SPORTCLUB. Het weer was gisteren ineens wat frisscher geworden en daardoor voor de draverijen uit- muntend geschikt en wij hadden dan ook bij de Julidraverijen der Kennemer Sportclub groote belangstelling verwacht. Dat is ons echter tegengevallen. Er hadden heusch wel wat meer bezoekers kunnen zijn en voor het voortbestaan der courses lijkt het ons van zeer groot belang, dat het bezoek drukker is. Het bestuur zal zeker trachten de program ma's zoo interessant mogelijk te maken. Met het 3e hummer van het programma, de heer- rijderscour?e, was de K. S. gisteren niet ge- lukkig. Slechts vijf paarden waren voor dezen wisselbekerprijs ingeschreven en hiervan ble- ven er nog drie weg, zoodat het ten slotte een match a deux werd tusschen Nora Belwin en Wahnfried. Terecht wees de voorzitter van de K. S. de heer D. J. Govers, bij de prijsuitrei- king na dit nummer cp de geringe deelname. Hij deed duidelijk uitkomen, dat het bestuur blij zou zijn van dezen wissclbeker, die twee- maal achter elkaar of dricmaal in 't geheel moet gewonnen worden, af te zijn. Er is geen animo voor en ook 't publjek geeft-weinig om deze nummers. Dat geen enkel bestuurs- lid van de heerrijdersclub aanwezig was viel spr. tegen. Hij feliciteerde de heer Hensinga eigenaar vap Nora Belwin met zijn overwin- ning en zijn mooi paard. De rijder Mensinga Jr. kreeg als prijs een mooie rooktafel. De heer Smit, rijder van V/ahnfried, kreeg den tweeden prijs, een zeer mooien barometer. De heer Mensinga zal cen volgende maal trachten den Beker definitief te winncn. De andere drie nummers van het program ma waren boeiend en interessant, met goed bezette velden. In den Juliprijs, het openingsnummer 4e klas draverij, verraste J. v. Leeuwen door op zeer verdienstelijke wijze met Neerlandia te winnen. Het Eriesche paard Pandora scheen favoriet, doch bij den start bieef dit koppaard staan en't kwam eerst op gang, toen alle an dere paarden gepasseerd waren. Neerlandia nam toen de leiding en werd niet meer gepas seerd. Max Medium deed daartoe in minder zuiveren gang wel een poging maar tever- geefs. Otelha verdrong Prinses Olga van de derde plaats. De Zomerprijs, een heatdraverij tweede en derde klas, was een zeer geslaagd nummer en J. Witteveen heeft Hierin met Otelhp zeer goed werk geleverd. Acht paarden startten in de eerste heat. Nevada B kwam zeer snel uit de achterhoede naar voreri en had na een halve baan reeds de leiding. Doch 't was schijnbaar te hard gegaan, want Nevada begon slecht te loopen en werd ten slotte wegens zeer onregelmatig draven gediskwalificeerd, als derde aanko- mende. Louise B. had in strijd met Koosje W. dezen eersten heat weten te winnen. Doch in de tweede heat, waarin 5 paarden liepen, (Maggy Henry en Markies waren gedistan- ceerd) presteerde Louise B niets meer. Otelha liep veel beter, 6 sec. sneller dan de eerste heat en won in strijd met Nicolai. Koosje B werd nu wegens onzuiver draven gediskw. en Louise B gedistanceerd. Drie paarden liepen nu de derde heat en na een oogenblik door Nap bedreigd te zijn, won Otelha ook deze beslissende rit. Nicolai hield kranig vol en won welverd-end de 100. Otelha liep in de tweede heat 1.39. Aan de K< ihbaandraverij namen 17 paar den deel. Er werden vier series geloopen, een van 5 en 0 ie van 4 paarden Lady Chimes won de eerste lit Dumas s heen het draven linksom nitr erg aan te staan De tweede rit won Louis.- B Meteor beantwoordde hier in net aan de ver- wachtingen. In de derde rit kwam Catharine Spier te laat op vollen gang. Rautenkranz won daar door op't kantje. De vierde serie moest tweemaal worden geloopen, want de eerste maal gaven de vier deelnemers elkaar in slecht draven weinig toe. De tweeden keer won Nevada B. op snel- le wijze. De finale was voor Louise B, met Nevada B als tweede, Rautenkranz als derde en La dy Chimes als laatste. De gedetailleerde uitslag der verschillen de nummers volgt hieronder: "I. Juliprijs. Prijzendraverij 4e klasse. Af- stand 2000 M. Ingeschrevani tien paarden. Niet opgekom-en Nelly Z. 1950 M., Martin 2000 M., Meigroet 2030 M. 1. Neerlandia 1975 M. van Z. Davidson te Hoorn, rijder J. v. Leeuwen, tijd 3.26SL (1.445). 2. Max Medium 2000 M. v. Jac. van Kuyk te Purmerend, rijder eigenaar tijd 3.264/5 (1-435) J 3. Otelha 2030 M. vain J. Plevier te Alkmaar, rijder J. Witteveen tijd 3.291/5 (1,43) J Niet geplaatst Pandora 1950 M., Prinses Olga 1975 M., Olga 1975 M. en Lightning Swift 2030 M. II. Zomerprijs. Heatdraverij handicap 2c en 3-e klasse. Ingeschreven 12 paarden. Niet opgekom-en Meigroet 1600 M., Karla 1630 M., Perigan B 1630M., Oscar 1645 Meter. le heat. 1. Louise B 1645 M. van Dr A. Dijkstra te Hallum, rijder J. Jippes, tijd 2.39V, (137). 2e, 3e enz. Koosje W. 1615 M. in 2.4 02/5, Nevada B 1660 M. in 2.41*/,, Nap 1630 M. iim 2.41*/,, Nicolai 1600 M. in 2.422/-, Otel ha 1600 M. in 2.443/,, Markies 1645 M; in 2.54-A, Maggy Henry 1615 M. in 3.01 -/a. Gedistanceerd Maggy Henry en Markies. Nevada B gediskwalificeerd wegens zeer onregelmatig draven. 2e heat. Vijf deelnemers. 1. Otelha, 1600 M. van J. Plevier te Alk maar, rijder J. Witteveen, tijd 2.383/s (1.39). 2e, 3e enz. Nicolai 1600 M. in 2.383/r, Koosje W. 1615 M. in 2.39, Nap 1630 M in 2.4T3/6, Louise B 1645 M. iini 2.52=/5. Gedistanceerd Louise B., gediskwalificeerd wegens onzuiver draven Koosje W. Set heat. Drie deelnemers. 1. Otelha, 1600 M. in 2 433/5. 2. Nico-lai, 1600 M. van A. Sierdsnia te Mantgum, rijder J. F. de Boer, tijd 2-463/5. Niet geplaatst Nap 1630 M. in 2.492/5. III. Wissetprijs. Prijzendraverij le klas se, Afstand 2400 M. Heerrijderscourse: In- ges hrcven vijf paarden. Opgekomen- twee. Niet uitgekomen Hansemann 2410 M. Racily 2440 M. en Karabin 2470 M. 1. Nora Belwin 2385 M van J. Men singa te Leegkerk, rijder R. Mensinga, tijd 3.553/5 (1-40). 2. Wahnfried 2430 M. van Tj. Witte veen te Schoorl, rijder J. Smit, tijd 3.571/* (1.376). IV. Kortcbaanprijs. Draverij kortebaan Max. 800 M. Ingeschreven 25 paarden. Niet opgeko- men Meigroet 710 M., Fri-edensbote 770 M., Quimperle 800 M., Catrien R 760 M., Aura 750 M., Perrigan B 740 M Nap 740 M. en Karla 735 M. Gereden in vier series, een van 5 en drie van 4 paarden. le serie. Lady Chimes 790 M., Dumas 7S5 M., Leo 700 M., Max Medium 710 M., Light ning Swift 710 M. 1. Lady Chimes. 2e serie. Meteor 740 M., Koosje W 720 M., Olga 700 M., Louise B 740 M. 1. Louise B. 3e serie. Nicolai 710 M., Catharine Spier 700 M., Rautenkranz 760 M., Maggy Hen ry 740 M. 1. Rautenkranz. 4e serie. Nevada B 760 M., Leitstern 760 M., Prinses Olga 700 M. en Kunstler 760 Meter. 1.'Nevada B. Dit resuliaat werd verkregen na overrij- den wegens slecht draven van de vier deel- memers in de le rit. Finale. Lady Chimes 790 M., Louise B 740 M., Rautenkranz 760 M., Nevada B 760 M: 1. Louise B 740 M. van Dr. A. Dijkstra te Hallum, rijder J. Jippes. 2. Nevada B 760 M. van Stal B, rijder L. Ensing. 3. Rautenkranz 760 M. van J. v. d. Zel te Bovenkarspel, rijder *K. Bakker. 4. Lady Chimes 790 M. van P. H. van Veen te Vijfhuiz-en, Haarlemmermeer, rijder B. ten Hagen. De courses waren prachtig op tijd geein- digd. De volgende meeting zal plaats heb ben op 30. Augustus. Marktbericliten NEDERLANDSCHE EIERVEILING. AMS1ERDAM, 24 Juli 1925. Lustelooze stemming en weinig aanvoer is nu reeds eeni ge weken oorzaak dat prijzen blijven dalen. Voor de hooge prijzen heeft de consument be- dankt, mede oorzaak door de groote werk- loosheid, die atom in de groote steden heerscht. Eendeieren flauwer. Kippen en jon ge hanen zakten door meerder aanbod. Engeland. noteert op 1 franco Londen in- clusief verpakking. Alles bruin 60 K.G. 7.90, Best gem. 58 K.G. 7; Gew. gem. 56 K.G. 6.60. Kipeieten: 1 Men besteedde heden in Amsterdam: Wit: 54/56 6.40; 56/58 6.50—/ 6.95; 58/60 6.857.25; 60/62 7.10—/ 7.35; 62/64 7.25—/ 7.75; 64/66 7.75—/ 8.05: 66/68 7.95—/ 8.05. Bruin: 56/58 7; 60/62 7.30—/ 7.70. Eendeieren f 5.35—6.20. N.SCHARWOUDE 25 Juli. 234500 K.G. aardappelen: Schotsche Muizen 5.30—/ 8.30, Ideaal 5.20^5.40, Schoolmeesters 5.10—/ 6.50, Eigenheimers 5.40—/ 6^30, Bl. Eigenheimers 5.90—/ 6.66, Drielingen 5.40—/ 6.90, Kleine 1.90—/ 2.60. 250 K.G. Spercieboonen 9.2012.70, 200 K. G. Tuinboonen 5., 17000 K.G. Zilveruien 6.608.10, Drielingen 9.50—/ 12.—. Zilvernep-/ 12.10—/ 15.30, 450 KG. Uien Drielingen 9.50, Gele Nep 13.50—/ 15 5800 K.G. Roode Kool 3.60—/ 4.50, 12800 K.G. Witte Kool 2.60-/ 3.50. 9600 stuks Bloemkool 6.—/ 6.20 p. 100 st. 2de soort 1.80—-J 3.60. WARMENHUIZEN, 25 Juli. Schotsche Muizen 5.408.30, Drielingen 6.40— 7.—, Schoolmeestos 4.90, Graafjes 10.60, Opperdoezers 8.10, Blauwe Aard appelen 6.30—/ 6.60, Bloemkool, le soort 12.50—/ 14.80, 2e soort 4.60—/ 5.20, Roode Kool 3.704.—, Gele Kool 8.10—9.20, Nep (zilver) 1313.30, Uien 5.505.60, Zilverdrielingen 7.80 10.Aanvoer: 78600 K.G. Aardappe len; 1200 KG. Roode Kool; 1150 K.G. Gele Kool; 3650 K.G. Uien (zilver) en 485 stuks Bloemkool. BROEK OP LANGENDIJK, (Langedij- ker Groentenveiling), 25 Juli. 15700 stuks Bloemkool le soort 8.10—/ 17.30, Bloem kool 2e soort 2.60—/ 2.70 p. 100 st., 700 bos Wortelpri 9.60 per 100 bos, 21000 K.G. Roode Kool le soort 3.504.50, 7200 KG. Gele Kool le soort 1012.10, 10600 K.G. Witte Kool (vroege) 3.20 4.70, 1175 K.G. Zilvernep 15.50 16.40, 890 K.G. Slaboonen 12.40 13.10. Aardappelen: Schotsche muizen 5—/ 8.40, Schoolmeesters 5.507.80, Graafjes 11.1011.50, Due of York 3.50—/ 5.40, Negentigvoud 3.60, Blau we 5.—/ 6.50, Eigenheimers 5.20— 6.30, Drielingen 3.60—/ 7. PURMEREND, 25 Juli 1925. („AfsIag- vereeniging Beemster, Purmerend en Om- streken). Aardappelen 1.27—/ 1.75 per zak (25 K.G.); Kl. Aardappelen 1.58 1.59 per zak (25 K G.); Slaboonen 2.30 2.65 per zak (15 K.G.); Snijboonen 0.25—/ 1.95 per zak (15 K.G.); Tuinbo<v nen 0.971.12 per zak (15 K.G.); Dop- erwten 4.30—/ 4.60 per zak (50 K.G.); Roode Bessen 0.27—/ 0.40 per K.G.; Klapbessen 0.85—/ 3.15 per 10 K.Q.; Bloemkool 8.Roode Kool 3.50— 3.80 per 100 stuks. 8875 manden Augur- ken, Middel 0.72—/ 0.77; Basterd 0.91 98; Stek 0.30—/ 0.32; Bommen 0.43 0.46. Bl. Eigenheimers groot 1.38 1.69, klein 0.79—/ 1.— per 25 KG.; Yellows f 0.26/0.40 per K.G. BOVENKARSPEL, 25 Juli 1925. (De Tuinbouw). Heden bestedde men voor: Bloemkool le 7.5018.50; Bloemkool 2e 3.50—/ 9.50, 3e 1.20—/ 3.40; Roode Kool 2.40—/ 4.; Witte Kool 3.90— 4.80.; Gele Kool 10.50—/ 13.— Aardappelen: Groote Schotsche 2.90 3.45; Kleine Schotsche 3.75—/ 4.10; Ideaal f 2.85—/ 3.25; Kleine Ideaal 3.3C 3.60; Koksche, Due en Ninetyfold 2.50/2.80; Kleine Koksche 1.20— 1.30; Kleine Ninetyfold /0.80—1 05; Groote Blauwe 2.502.60. Augurken: Fijn fiin 27.ct.; Fijn 20 ct.; Fijn Basterd 16 ct; Basterd 12 ct.: Grof 8 ct. per K G. i

Alkmaarsche Courant | 1925 | | pagina 6