DAGBLAD VOOR ALKMAAR EN OMSTREKEN. No. 175 Honderd zeren en twintigste Jaargang 1925. HMmnomentsprijs bij vooniitMaling per 3 maantoi f2.~, ft. per post f2.50. Bewjjsn. 5 ct Aa.vertc.Uepr. 25 ct p. regol, grootere letters mar plaatsruimte Uneven franco H.V. Bock- en Hamlclsdr. v.h. Herms. Coster Zoon, Voordam C9, Tel. Administr. Jio. 3. Redactic No. 33. DINSBAG 28 JULI. Buitenland. Gemengd Nienws. Dif numrac? EeTfal* olt twee ETacfen. Directeur: G. H KRAK. Hoofdredacteur: Tj. N. ADEMA. HET GARANTIE-PACT. Naar aanleiding van de uit Londen aan Lord Crewe gezonden instructies zegt de „Matin", dat de Erigelsche opvatting om- trent de reserves van Briand op de Duitsche nota niet noemenswaar{! van de Fransche yerschilt. Door Baldwin en Chamberlain werden bi langrijke verklatiugen afgelega met betrek king tot de onderhauttelingen inzake het Vei- ligheidspact. In zijn rede te Knowiey gaf de Premier, met betrekking tot het Duitsche antwoord op de Fransche Veiligheidsnota, zijn voldoening te kennen over het feit, dat de meerderheid van het Duitsche volk verlangend blijkt te zijn naar voorize'ting der onderhandelingen, die ten doel hebbea den permanenten vr'ede in Europa te bevordertn. Niet in bijzonderhe- den betreffende de nota willende afdalen, wilde de Premier volstaan met de aandarht te vestigen op haar verzoenende bedoeliug. Spr. vervolgde: „Er zijn weliswaar nog tal van moeilijkheden, doch de ioclangriiksfe factor is wel de wil deze moeilijkheden te overwinnen en ik geloef, dat deze goede wil inderdaad in Duitschlind b "staat en cok onder de geallieerdea, in nog grooter mate, dan ooit voor den oor'og het geva! was. De stabiliteit van Europa is niet alleen een poli tiek doch iegelijkertijd een economised be lang. Wij en Frankrijk wenschen, dat Duitsch- land zoo spoedig mogelijk tot den Volken- bond zal toetreden en zoodra het lid van den Bond zal zijn geworden op voet van volkomen gelijkwaardigheid zullen alle bestaande pro- blemen een geheel nieuw en beter aanzien hebben". De minister van Buitenlandsche Zaken heeft in zijne redevoeringen duidelijk doen uitkomen, dat wij het veiligheidspact niet be- schouwen als een samenvoegsel van additio- neele verplichtingen, "die ons nog niet waren opgelegd uit hoofde van de onderteekening door ons van het Volkenbondsstatuut. Dc voorgestelde regelingen zijn vervat in den geest van het Statuut, in volkomen harrnonie met den Volkenbond en ik roep derhalve een welkom toe aan het feit, dat de Duitsche no ta van antwoord de samensmelting omvat van de beide problemen: Veiligheidspact en Duitschland's toetreding tot den Volkenbond. Duitschland spreekt weliswaar van het ge- vaar, dat voor zou bestaan doordat het als ontwapend'e mogendheid gelegen is tusschen bewapende mogendheden, tot den-volkenbond zal zijn toegetreden. Duitschland zal dan zonder verwijl tot de groote mogendheden kunnen komen om over te gaan tot bestudee- ring van de kwestie der Ontwapening, gelijk deze vervat is in het Statuut van den Vol kenbond zelf. Wij hebben nog een langen weg af te leg- gen, alvorens wij Europa den vrede kunnen geven, doch mij maken vorderingen en erken- nen, evenals Frankrijk zulks doet, dat er drie stadia zijn: Veiligheid, Arbitrage en Ontwa pening. Wij zijn thans bezig met het uitwer- ken van maatregelen in het belang van de Veiligheid, die tegelijkertijd zullen helpen de Arbitrage te vestigen. En indien wij erin sla- gen deze beide phasen te doorloopen zullen wij gaandeweg dfci weg geeffend hebben om de veel omvangrijker kwestie, die van beper- king en vemiindering der bewapening, onder oogen te zien, welke de mogendheden, die het Verdrag van Versailles onderteekenden, zoo- zeer ter harte gaat. Sprekende te Birmingham, zeide Chamber lain met betrekking tot de Duitsche nota van antwoord: „Ik erken, dat uit de nota het ver- langen spreekt voort te gaan met de voorstel- len inzake een wederkeerig Veiligheidspact, waartoe door de Duitsche regeering het ini- nanef genomen werd en die verwelkomd wer den door de Britsche regeering en in den meest vriendschappelijken en verzoenenden toon beantwoord werden door de regeeringen van Belgie en Frankrijk. „Ik ben zeide spr. vol goeden moed, dat, waar het zoo duidelijk in het belang is van deze groote mogendheden te breken met het verleden en een betere toekomst in tc gaan, wij de kwestie der Veiligheid tot een oplossing zullen brengen en indien wij de spheer van vrees voor een toekomstig en we- reldvrede-bedreigend gevaar zullen kunnen verbannen, zal er een aanmerkelijke verlich- ting iutreden, niet alleen onder de volken die direct bij het Pact betrokken zijn, doch over de geheele wereld. Reeds heeft de plaatsgehad hebbende uit- wisseling van gezichtspunten en het feit, dat dergelijke voorsteilen door Duitschland zelf gedaan werden en door de Geallieerden met een welkom zijn begroet, een aanzienlijke ont- spanning gebracht in de tevoren zoo zwaar geladen politieke atmosfeer. wijst er op, dat de Riffi, die 17 Juli nog voor de poorten van Taza stonden, thans ruim 30 K.M. van die stad verwijderd zijn. Heden hebben huiszoekingen plaats gehad in de lokalen van het communistische te Pa- rijs, zoogenaamde centrale comite van actie teg en den oorlog in Marokko. Talrijke pa- pieren zijn in beslag genomen, onder meer de I lijst der leden van het comite. DE STAKINGEN IN CHINA- Na een duur van acht weken is de werk- taking nog altijd onbesliat en de toestand dan ook verre van bevredigend. Talrijke Chi neesche arbeiders zijn in kleine zaken, als drukkerijen, aan het werk en de plaatselijike bladen verschijnen weder, maar het werk ligt nog altijd stil in de Britsche en Japansche textielondememingen, de electrische centrale en de havens. De .houding van den. plaatse- 1 ijken bevelhebber, Tsang-Sji-Lih is plotse ling verslaph Overeenkomstig zijn herhaalde „nu aail L I cje iaatete Fransche troepen in^denVcht van Dmsdag op Woensdag Essen zullen ver- laten. een nieuwe verschuiving naar links, lhaus waren vooral de Socialisten de winnende partij. DE ZEELIEDENSTAKING BREIDT ZICH UIT. De zeeliedenstaking in Australie heeft zich uitgebreid. Vele indu$trieen lijden schade door de groote werkloosheid in de haven. DE ONTRUIMING VAN DE RUHR De Duitsche bladen, die herhaaldelijk in twijfel hadden getrokken, of de Fransche re geering bereid was, tegelijk met het Ruhrge bied ook Dusseldorp en Duisburg te ontrui men, constateeren thans met groote tevreden- heid, dat men ook met de ontruiming van Dusseldorp begonnen is. Het grootste gedeel- te van het te Dusseldorp gestationneerde ar- tillerie-regiment is reeds afgemarcheerd. De ontniiming van Essen maakt eveneens groote vorderingen. Men neemt aan, zegt de Tel. het hoofdkwartier van den Chineeschen zee licdenboncL en twee andere vakvereenigingeii sluiten en een hvaalftal -vertegenwoordigers arresteeren. Daarop dreigde de zieeliedenbond ook de zeelieden van de Chineesche schepen te zullen terugh*ekken, tenzij het hoofdkwar tier weder zou worden vrijgegeven, voor welke bedreiging Tsang-Sji-Lih zwichtte. De positie is moeilijk, omdat de centrale regeering te Peking openlijk de stakingsbewe ging steunt. Men gelooft niet, dat de houding der Amerikaansche regeering tegenover China wijziging zal ondergaan door de vermoor ding van den Amerikaan Palmer en ontvoe- ring van diens vriend Howard door bandie- ten op de Soengari-rivier in Mantsjoerije Men neemt n.I. aan, dat deze misdaad niet in yerband staat met de agitatie tegen vreemde- lingen, doch een sporadische uitbarsting is in ALGEMEENE STAKING IN HET SAARGEBIED. Gisterochtend is in het Saargebied de aan gekondigde groote mijnwerkersstaking be gonnen. Men rekent dat 74.000 mijnwerkers aan deze staking deelnemen. Ook de metaalbewerkers op de rnijnbedrij- ven sloten zich bij de staking aan zoodat de geheele Saarindustrie volkomen stij ligt. Het conflict spruit voort uit de afwijzing van looneischen. EEN ARABIEREN-AANVAL. Vierhonderd Arabieren hebben plolseling de stad Mohammerah aangevallen, naar uit Bagdad wordt gemeld. Zij werden terugge- slagen door Perzische ti'oepen. Aan beide een gebied waarover de centrale regeering I zijden zijn veel dooden en gewonden. Aan de slechts wemig macht uitoefent. Echter dringt Britsche eigendommen is door de opstande- e te ^Peking aan op de opsporing j lingen geen schade toegebraeht. Te Ajbodon en Ahwaz is alles rustig. De belangen van de Anglo Persian Oil Co. zijn niet in gevaar. Het Britsefye oorlogs schip „Triad" is vier uur na dezen opstand uit Basrah te Mohammerah aangekomen. en invrijheidstelling van Howard, die als oogkundige verbonden is aan't medische in- stituut te Peking, dat door de Rockefeller- stichting wordt gesteund. Gemeld wordt, dat de communistische ge- neraal Borodin den post van adviseur der Kantonneesche regeering, voorheen bekleed door den Amerikaanschen attorney Norman, zal krijgen. Tevens wordt bericht, dat het opperbevel over leger, vloot en luchtmacht van Kanton in handen van Russen zal wor den gelegd. HET ENGELSCHE MIJNCONFLICT. De Commissie van het Trades Union Con gress, die benoemd is om zich bezig te hou- den met de crisis in het mijnbedrijf ten behoeve van de werknemers werd heden- inorgen door den Premier ontvangen. De Premier was vergezeld van Bridgeman, die namens de regeering in de onderhandelin gen tusschen werkgevers en werknemers een werkzaam aandeel heeft gehad, en Sir Ar thur Steel Maitland, den A4inistfer van Ar- beicl, benevens Color.el Lane Fox, secretaris voor, de mijnbedrijven. Het belangrijkste re- sultaat van de conferentie was, dat de pre mier de tcezegging' deed zich in eigen per- soon met dfe affaire bezig te houden. Dit is op te vatten, in dien zin, dat de bemiddeling van Bridgdmai, bij de onderhandelingen tus schen patroons en arbeiders nog versterkt zullen worden door de pogingen van den Premier, wanneer de beide partijen a.s. Woensdag in een conferentie bijeen zullen ko men. Morgen zal een Kabinetsraad gehouden worden, waarjn, naar verwacht wordt een beslissing genomen zal worden met betrek king tot de voorsteilen, welke door d'en Pre mier zullen worden gelanceerd, ingeval de onderhandelingen van Woensdag schipbreuk rrochfen lijden. De Premier verklaarde aan de Commissie van het Trades Union Congress, dat hij hoop- te in staat te zijn morgen met de mijneigena- ren een conferentie te befeggen. EEN COMMUNISTISCHE AANVAL. Gewapende communisten deden een aan- val op een socialistische vergadering te Straatsburg. Talrijke personen werden ge- wond. DE STRIJD IN MAROKKO. Naar aanleiding van het bericht, dat "de „Times" ontving van zijn correspondent te Tanger, over z.g. vredesvoorstellen van Abd- el-Krim, deelt men aan lict ministerie van Buitenlandsche Zaken te Parijs mede, dat men er geen enkele bevestiging van heeft, dat Abd-el-Krim zou geantwoord hebben op de Fransch—Spaansche peilingen in zake de vredesvoorstellen. Het onderhoud, dat maarschalk Petain met Primo de Rivera zal -hebben, is op morgen bepaald, zegt de Tel. v. De correspondent van de Temps" te Fez DE POLITIEK DER MOGENDHEDEN. Naar in diplomatieke kringen verluidt, tracht Japan een compromis te vinden tus schen de Amerikaansche en Britsche stand- punten betreffende de politiek in China. De Vereenigde Staten wenschen een spoedige conferentie over de kwesties van de extra-ter- ritorialiteit en de belastingen, terwijl Groot- Brittannie een einde wenscht te maken aan de agitatie alvorens een dergelijke conferen tie bijeen te roepen. DE VERKIEZINGEN VOOR DE KANTONNALE RADEN. Eergisteren hadden de herstemmingen plaats voor de Kantonnale raden. Het Kar tel boekte nieuwe winsten en bracht zijn to taalwinst op 133 zetels. Hiervan wonnen de Radicalen 6 zetels, de Radicaal Socialisten 72 zetels, de Republikeinsche Socialisten 3 zetels en de Socialisten 52 zetels, terwijl van de oppositie de Communisten 11 zetels vei - ioren, de Conservatieven 14 zetels, de Repu- blikemen 61 zetels en de Linksche Republi- keinen 48 zetels. De Communisten leclen een groote nederlaag. De herstemmingen gaven EEN LUGUBER SCHANDAAL TE DRESDEN. In Dresden is een lububer schandaal aan het licht gekomen, zegt de Tel. In het cre matorium der stad, dat in het dorp Tolke- witz gelegen is, blijken de beambten van dat crematorium sedert jaren de lijken, welke verbrand moesten worden, te hebben be- roofd. In het bijzonder hadden ziji het oog op ;t gouden plombeersel in de gebitten der dooden. Het aldus geroofde goud verkocliten zij aan een iuwelier. Eveneens beroofden zij de dooden van hun kleeding. ,In zeer veel gevallen legden zij, om lijkkisten uit te sparen, twee lijken in een last en verkochten eveneens de tweede lijkkist. De asch der twee lijken verdeelden zij dan en gaven die aan de familiebetrekkingen der overledenen terug, De poiitie te Dresden decide in verband met dit schandaal mede, dat de zaak zich in handen bevindt van d.e jusfitie. Tegen een -aantal beambten is een aan- klacht ingediend wegens diefstal, bedrog en andere delicten. Tegen anderen is een disci- plinair onderzoek aanhangig gemaakt. Eenige werklieden en stokers van het crematorium zijn reeds oiitslagen. Verder deelt de Dresdeuer Politic-presi dium mede, dat in verband met het aanstellen van betrouwbare nieuwe lieaen, bij de bevol- k:ng geen vrees bdioeft te bestaan voor nieuwe onregelmatigheden in het cremato rium. De rechtsclie bladen vallen den socialisti- rlien wethouder Kirchhof aan, onder wiens beheer het crematorium berust. ERNSTIG AUTO-ONGELUK BIJ LEIPZIG. Een vraclitauto, waarin personeel van een cooperatie te Leipzig Zondag en uitstapje maakte, stond plotseling stil op een helling. Hij rolde daarop terug, druktc een fietser dcod, raakte veivolgens op den wegberm en sloeg om. Een jongen en een meisje werden daarbij zwaar gewond, 14 andere inzittenden licht. DE BRITSCHE POLITIEKE ARBEIDERSPARTIJEN. De eerste Britsche Commonwealth Labou?' conferetitie ving gister te Londen aan onder voorzitterschap van MacDonald. Behalve de Britsche Labour party en de algemeene raad van het- Trades Union Congress waren ver- tegenwoordigd de politieke arbeidspartijen an Australie. Canada, Zuid-Afrika, Ierland en Britsch Guyana, en de Joodsche arbeiders van Palestina, terwij tevens aanwezig waren de president van de alternation ale federotie van vakverenigingen Brown en die van socia- istische internationale Adler. In zijn ope-- ningsrede zeide Mac Donald onder andere, dat het niet waar is, dat alleen de Tory-partij vcor het Empire opkcmt, daar dit door de Labour-regeering reeds veel eerder is gedaan. nis gebracht van een soort „Jack the Ripper", die in den donkeren avoncl zijn snood bedrijf uitoefende en meisjes en jonge vrouwen de bruineTokken of blonde krullen ontroofde. Het raadsachtige en voor de poiitie wanho- pige was, dat men dien Jack the Ripper maar niet te pakken kon krijgen, hoewel het getal van zijn misdaden dagelijks wies. Geheel Reggio Emilia sidderde bij de gedachte aan dien geheimzinnigen Jack, die onvindbaar bleef. Doch, al is de leugen nog zoo snelDe meisjes van Reggio vielen door de mand, eerst een, toen nog een en daarna het gehee le corps van het haar beroofden. Het bleek, dat de jonge dames dolgraag kort haar wil- den dragen, doch dat de ouders dat hadden Het demissionnaire kabinet van Portu-. gal heeft besloten, den Kamerprcsident te vragen, om het voorloopige twaalfdc voor Augustus te laten goedkeuren. £)e staat van< beleg is opgeheven. TF'# In den Kalmar-Sond (tusschen Zweden en het eiland Oeland), is gisteren een zeil- boot gezonken, waarbij alle inzittenden, tien jongielui van 14 tot 21 jaar, verdronken. Ook uit andere plaatsen van Zweden wor den zeil-ongelukken gemeld, o. a. uit Gothen- borg, waar drie zusters een zeiltocht maak-' ten, die door het onweer werden overvalleiv en alle drie verdronken, doordat haar boot' omsloeg. Volgens een bericht uit New-York wordt het Flettnerrotorschip in de Amerikaansche verboden. Slim als vrouwen doorgaans zijn, bladen te koop aangeboden besloten de meisjes toen zelf hun haar in het geheim af te knippen, ten einde zoo aan de nieuwe mode te kunnen meedoen. En oip ou- derlijke bestraffingen te ontgaan, zouden zij alien, netjes over een aantal dagen verdeeld, 4000 morgen bosschen aan de Duifsch- Poolsche grenzen staan in brand. De schade loopt in de millioenen. Te Sydney hebben hevige tornado's groote schade aangericht. 25 personen wer- thuis het verhaaltje vertellen van den man, den gewond. die hen in het duister had aangevallen. Maar Een nieuw e'rnstig ongeluk met een toer- toen het aantal geheimzinnige gevallen te auto heeft in Somerset plaats gehad toen een groot werd, kwam het complot uit en daar- wagen uit Bristol, waarin 23 heeren zaten mee veidween de onbekende Jack the Ripper door het weigeren van de rem met duizelin^- van het tooneel. - :3 j wekkende vaart een heuvel afreed en aan KORTF RFBirHTFV I denuVOet,dfaIWf3r Z'ch een be- R <OKIE BERICHTEN. vindt, plotseling omsloeg. Vier passagiers Bei ichten mt Odessa zeggen, dat de con- werden gedood. de anderen, ten deele ernstm tro-revolutionnaire bewegmg in Zuid-Rusland gewond. in de streek van Elisabethgrad een grooten De bestaande Amerikaansche drankver- omvang heeft aangenomen De tegen-revolu- bodsbepalingen zullen voorloopig onveran- iwnairea u? Dhsabethop-ad bdzet. De derd blijven gelden; de ambtenaren verkla- algemeene mobihsatie werd bevolen. De ren dat men niet, als aanvankelijk was be- opoorweglijn naar Odessa is onderbroken oogd, met 1 Augustus een reorganisatie van Zaterdagochtend is op het Polygoon- het bestrijdingsstelsel kan beginnen. terrein, waar de Poolsche artillerieschool oe- De Duitsche Rijkspresident Von Hin- tenmgen met scherp liield, een projectiel in denburg zal op het feest van de grondwet on den loop van een stuk ontploft. Een kapitein II Augustus, zich naar Miinchen beo-even werd onmiddellijk gedood en vier vaandrigs en daar een officieele receptie houden.&FIin- zoo zWaar gewond, dat aan hun behoud denburg is van plan de zomermaanden in wordt getwijfeld. Beieren bij zijn vrienden door te brengen. De tweede phase der Ruhr-ontruiming is Twintig koopers van sterken drank uit Zondag begonnen met hetv ertrek der Fran- twaalf steden zijn gedagvaard, om te New sche troepen uit Essen. Deze phase zal du- York voor het Federale Hooggerechtshof te ren tot 31 Juli, op welken dag het territoir der Ruhr definitief weer aan de Duitsche au- toriteifen zal worden overgedragen overeen komstig de bepalingen van het accoord van Londen. Te Granada in Nicaragua zijn de hui zen van drie Amerikaansche missionarissen ovei-vallen en de levens dezer lieden bedreigd Dc huizen werden met steenen bestookt, naar de missionarissen werden bommen geworpen. De toestand schijnt ernstig te zijn De juridische adviseur van de federate regeering te Washington en van het district Columbia zal trachten, te voorkomen dat te Washington een evolutie-proces plaats .vindt in den trant van dat van Dayton,althans zoolang het Congres niet heeft uitgemaakt, dat de evolutieleer in de openbare scholen te Washington niet mag worden onderwezen. De officieele cijfers van het aantal slachtoffers van e overstroomingen op Korea geven aan dooden 436, aan vermisten 215 en aan vluchtelingen 101.531. De Egvptische poiitie arresteerde te Aiexandrie vijf Russen, die van communisti sche propaganda worden verdacht. verschijnen in de zaak tegen een drankfirma die aan 20.000 Amerikanen drank, in koffers verpakt, leverde. Op vertoon van kwitantie kreeg de kooper een sleutel om den koffer, open te maken. In de nabijheid van het station Rapo- titz op het fraject Briinn-Iglau had tijdens het onweer een aardverschuivirg plaats, juist toen een personentrein voorbij reed. On geveer 400 M3 aarde raakte los en de laat-, j ste drie wagons van den trein werden totaal bedolven. Ten gevolge hiervan rukte de lo- comotief los en bleef de trein zelf staan. Ge- lukkig waren de laatste wagons leeg, zoo dat niemand gewond werd. ALLEN AFGEWEZEN. Examens der Nederl. Toonkunstenaars- Vereeniging. Bij het examen voor Piano lager onderwijs werden alle candidaten afgewezen. MEUBELBEURS TE AMSTERDAM. Na verschillende voorafgaande vergade ringen van belanghebbenden, is in het begin van dit jaar besloten tot de oprichting van 'n Het Altc Bcrgarbeiterverband heeft zijn sPec'ale „Jaaibeurs voor Meubileering, De- VAN LANGE EN KORTE HAREN. De poiitie van het Italiaansche stadje Reg gio Emilia, had dezer dagen met een moei lijk probleem, of juister gezegd, met een on- vindbaren boosdoener te kampen. Bijna iede- ren dag werden de poiitie wandaden ter ken- coratie en Woningiiirichting", te houden te Amsterdam in het R. A. I.-gebouw, Februart 1926. Naar men ons mededeelt, werden reeds van de voornaamste Fabrikanten er Grossiers in de betreffende branches adhea- siebetuigingen ontvangen. BRUTALE STRAATROOF OP KLAARLICHTEN DAG. Door Mej. O., tijdelijk te Apeldoorn ver- toevend, werd bij de poiitie aangifte gedaan, dat haar gistermorgen omstreeks 11 uur in de lutein Noltheniuslaan door een haar on- bekend persoon een taschje, inhoudende ruim J 10 en een gouden lorgnet uit de hand is gerukt. De dader was in gezelschap van nog twee andere personen. Als verdacht van deze straatroof zijn door de poiitie aangehouden J. v. M., L. D. en H. G., wonende te Losser, Almelo en Apeldoorn. Allen zijn door de juffrouw herkend. l". DE EERSTE RUILVERKAVELING. Gistermiddag werd in een speciaal daar- voor belegde vergadering van belanghebben den besloten tot ruilverkaveling van de Hol- lumer-mieden. r Te Hollum zal dus de eerste wettelijk' toe- gepaste ruilverkaveling plaats hebbem uDen, vergadering werd geleid door Mr. Okma. KINDEREN OP DE FIETS. Zondag wilde een echtpaar, dat woont aan den overkant van het IJ, per rijwiel Gooi- waarts trekken. Llet vierjarig dochtertje werd in het mandje achter vaders zadel geheschen en met de vrouw des huizes in de achterhoe- de aanvaardde men den tocht. Op den Muidersb-aatweg, waar het als op elken mooien Zondagochtend krioelde van alle mogelijke vehikels, moest de man op een gegeven oogenblik uitwijken en kwam daarbii met zijn rijwiel in een zandhoop terecht. Door eenlomsi BCMwZ rnfjg fSSV' e Sycmey, de eerste suids dat een vrachtauto passeerde. Het meisje leden aangezegd, den arbeid tegen Maandag 27 Juli neer te leggen. Daar ook de Christe- lijke mijnwerkers besloten hebben, op Maan dag a.sHn staking te gaan, en een bij legging der conflicten voordien nauwelijks mogelijk schijnt, moet gerekend worden op een groote mijnwerkersstaking in l^et Saargebied. Na lange, ten deele zeer heftige debat- ten over de verklaring van de nieuwe Joego- slavische regeering, werd met een overgroote meerderheid en motie van vertrouwen in de regeering aangenomen. De poiitie te New-York gelooft, een syndicaat op het spoor te zijn, dat vooral in de zuidelijke staten werkt en dat verdoovende middelen per post verstrekt. Er zijn eenige arrestaties verricht. De narcotica werden per express gezonden. Daar de bemiddelingspogingen gefaald hebben, is het waarschijnlijk, dat de Ameri kaansche mijnwerkers 1 September a.s. in staking- zullen gaaii. Te Breskens is 'n in verregaanden staat van pntbinding verkeerend lijk, vermoedelijk van een der opvarenden van het in April ver gane schip ,.De Jonge Catherina", aange- spc-eld cn in de dttinen begraven Aan de zuidzijde vau den Matterhorn vinden groote steehstortingen plaats, waar- door een aantal dorpjes aan den Italiaan- schen kant van Val Tournanche gevaar loo- pen te worden bedolven. De bewoners van Ussin en van eenige zwaar-bedreigde gehuch- ten zijn reeds naar Breuil overgebracht. Een-zware brand heeft gewoed aan de kade te Havana, waardoor voor een millioen dolar schade werd veroorzaakt. Zes pakliui- zen met Cubaansch suikerriet zijn vernietigd. Uit Hannover wordt gemeld, dat vijf jonge menschen, o. w. een. meisje, bij het zwemmen in de Elbe door den stroom zijn medegevoerd. Alle vijf verdronken, voordat hulp kon worden verleend. Tweeduizend personen hebben de bij- I den schok,"dieer het gevofg van wasvieThet d van de Industrial Wnr. 1 M w2..:.^®VICI. SP kefs of the World te d5, 0rganisadf onwetttig werd ver" I kwam onder de wielenen werd zwaar ,3 El Znl een aantal vervolgingen plaats naar het O. L. V. Gasthuis vervoerd* waar het in deu loop van den namiddag pyerJeed. vinden. ALKMAARSCHE GODRANT. l j1 f J i J I rnrPTIP Ptl \Y/rvninrrini-tr«lif;»irr" In I, Jx.

Alkmaarsche Courant | 1925 | | pagina 1