bclang der malariabesirijding en dat deze verstrekking kosteloos zal geschieden. Hierna niets meer aan de orde zijnde, slooi de Ifcorzitter de vergadering. UIT ZUID-SCHARWOUDE Diusdagavond was een vergadering uifge- schreven om alhier tot een Belasting Op- haaldienst te komen. De belangstelling voor deze vergadering was zeer gering, slechts twee personen waren aanwezig. Door den heer Du Burck zou een inlei- ding wordten gehonden. Gezien de opkomst werd besloten eerst •eemige personen thuis te bezoeken, om dan verder te handeien. Het was gisferen slec'ht weer toen het schqolfeest der R. K. School plaats v'ond. Met met minder dan 11 auto-omnibussen ging bet naar Sch'oori ere Bergen, waar de kinderen ondanks het minder mooie weer toch nog genoten hebben van duin, boseh en hertenkamp. Het vervoer geschiedde door de fa. Kok, Tuinman en Wilken. UIT HEEMSKERK. Door de veehouders L. H. A. D. en 0 de W. zijn rnieuwe gevallen van mond- en rlauwzeer onder het hoomvee aangegeven. UIT SCHAGEN. De heer P. ITopman heeft bedankt als lid van den gemeenteraad. UIT OUDKARSPEL. Mej. N. Vos van Zon alhier heeft met gun- stig gevolg examen afgelegd voor acte B handenarbeict houtbewerking. Reeds eerder behaalde zij acte A cartonar- beid. Buitenland. HET ENGELSCHE MIJNCONFLICT. De hoop op een goeden afloop van het dreigende conflict iim de Engelsche mijn-in- dustrie neemt toe. Althans de algemeene opi nio is, dat in ieder geval de staking nog wel wat op zich zal laten wachten, zoodat er ge- legenheid is, om door oinderhandelingen tot elkaar te komen. Baldwin heeft gesproken met de exececutie- ve der mijinwerkersfederatie. Later voerde hij ondterhandelingen met de vertegenwoordi- gers der mijneigenaren. Dit laatste onder- houd geldt als preliminair voor de gezamen- lijke ontmoeting van werkgevers en werkne- mers in de mijnindustrie. Verder wordt gemeld, dat de mijneigenaars een langdurige vergadering hebben gehou- den, waarop zij het voorstel overwogen, door Baldwin gedaan, om de stopzetting van de bedrijven twee weken uit te stellen, ten einde alle hetrokkenen den tijd te geven om den toestand naderte overdenken. De mijneige naars hebben nog geen besluit genomen. Wij deelden reeds mede, dat de internati- onale van mijnwerkers op een vergadering in Parijs den motie aannam, waarin zij sym- pathie uitsprak met de Engelsche mijnwer kers en zich bereid verklaarde, in geval het tot staking mocht komen, hen te steunen. De Internationale heeft daarna besloten, de En gelsche mijnwerkers in hun strijd te steunen en een internationale actie te beginnen, als de werkgevers op 1 Augustus hiin bedreigin- gen ten aanvoer brengen. Voor het geval men al niet onmiddellijk tot een internationale sta king kan overgaan, zal de productie buiten F.ngeland geen bedreiging vormen voor de Engelsche mijnen. Bovendien besloot men zich in verbinding te stellen met de internationale transportar- beidersfederatie, ten einde den uitvoer van steenkool naar Engeland te beletten. Tot zoover luidden de berichten van gis- teravond. Hedenmorgen wordt de toestand weer veel pestimistischgr ingezien. Baldwin heeft weer langdurig geconfe- reerd met de mijneigenaars en de mijnwer kers. De mijneigenaars verklaarden zich bereid, de opzegging der bestaande loonovereen- komst in te trekken, mits de mijnwerkers zich bereid zouden verklaren, tot bespreking hetzij van ioonsverlaging, hetzij van werktijdver- lenging, hetgeen de leidcrs der mijnwerkers echter beslist blijven weigeren. Doch boven dien weigeren de mijneigenaars de conclusies van het rapport der commissie van onderzoek te aanvaarden. Het comite uit den bond van mijneigenaars nam dan ook een lange resolutie aan, als volgt luidende: Dit comite moet zijn verontwaardiging er over uitdrukken, dat het geroepen werd voor een commissie, die blijkbaar wegens afwezig- heid der andere partij en uit vrees, die ande- re partij voor het hoofd te stooten, de afge- legde getuigenissen onvolledig heeft weerge- geven, met weglating van zeer belangrijke feiten. Voorts protesteer. het ccmitc tegen de uitlatingen in het rapport over de efficiency in het mijnbeheer, als vallende buiten de be- voegdheid der commissie, zoodat haar rap port niet is te beschouwer. als de bevinding van een onpartijdig juridisch lichaam. Gistermiddag om twee uur zou de geza- menlijke conferentie tuSschen mijnwerkers en mijneigenaars in het minieterie van ar.beid zijn aangevangen, doch de mijneigenaars ble- ven afwezig. Eerst om drie uur verscheen een door hen gezonden bcodschapper met een schrijven voor Baldwin. In dit schrijven decide het comite der mijn eigenaars de bovenstaapde resolutie mede, also.ok het besluit der mijneigenaarse dat zij tot intrekking der opzegging bereid zijn, mits de mijnwerkers zich bereid verklaren, over een der beide essentieele voorwaarden, Ioons verlaging of werktijdverlenging, te onder'nan- delen, ten einde de exploitable der mijnen zon- der verlies mogelijk te maken. Baldwin deelde dit besluit aan de in het ministerie van Arbeid aanwezige mijnwerkers afgevaardigden mede, die bleven weigeren, daarop in te gaan. Baldwin gaf echter den moed niet op, mijn werkers en mijnei''i: n alsnog aan de con- ferentietafel bijeen te brengen. De mijneige naars werden o- w ontbeden en Vanaf dat oogenblik ging Baldwin vccrt met beide par- tijen te onderhar Van zeven tot acbt uur was er eveij, cc rnuze. waarin gelegenheid was, den inneriijkc-n mensch te versterken. T Eerst hedehavdnd laat zal het mogelijlc zijn te becordeelen, of overmorgen de staking zal Uubreken. of dat deze in het laatste oogenblik nog zal kunnen worden vermeden. Door Baldwin werden allekrachten ingespannen om dit laatste resultant alsnog te bereiken. Een Reuter-berichtfmeldt- Het is uitgelekt, dat de mijneigenaars giS' termiddag een aanbod hebben gedaan, waarbij de waarborg wordt gegeven, dat de minimumlconen voor elk district percentsge- wijs zouden worden vastgesteld, doch het werd door de vertegenwoordigers der mijnar- beiders verworpen als zijnde een uitbreiding van het oorspronkelijk voorstel, waarin geen waarborg werd aangeboden. In het mijnbekken van het graafschap Car- marthenhire (Wales) hebben wanordelijkhe- den plaats gehad. Stakers drongen een mijn binnen en gedurende eenigen tijd was het gepeupel de baas. Op verschillende plaatsen werden ontplofbare stcffen ontstoken, doch zij veroorzaakten, behalve gebrcken ruiten geringe schade. Er is politie-versterking naar het district gezonden. DE ENGELSCHE VLOOTBOUW. Gister' zijn in het Engelsche Lagerhuis de debatten begonnen over de aanvullingsbe grooting ten behceve van den nieuwbouw bij de Engelsche vloo-t. Davidson, d-e financieele secretaris van de Admiraliteit deelde mede, dat in verband met de bezuinigingsplannen de (litgaven voor dit jaar op met meer dan 572.170 pond worden geraamd. De Admiraliteit hoopi 150.000 pd. te bezuinigen door practische inkrimping van de bemanning, 177.000pd. op voeding en kleeding, 120.000 pd- door het gebruik van goedkoopere brahdstof en SO .000 pd. op di- versen. De eerste njeuwe kruiser, de „Nel- son", zal waarschijnlijk tegen het einde van het volgend jaar gereed komen en d'e tweede, de „Rodnes", omstreeks April 1927. De ra- ming van 58 millioen was de totale som, met inbegrip van de lcosten der kanonnen enz. MacDonald was van meening, dat met een uitgave van slechts 12 millioen pd st. per jaar voor de ontwikkeling der nationale hulp- bronnen de veiligheid van het land meer ge- diend zou zijn dan met de uitgaven voor de marine. Als wij 58 millioen hebben uitgege- ven, zal de nationale verdediging daardoor niets verbeterd zijn, want het verdedigings- stelsel heeft niets met dezen vlootbouw te maken Wij willen nauwkeurig weten hoe de situatie is, wat wij beginnen en hoe wij er voor zullen staan, indien deze plannen der regeering zullen zijn uitgevoerd. Namens de Labour Party d'iende Mac- Donald ten slotte een motie van wantrouwen in de regeeringspolitiek in. Namens de iiberalen sloot Lloydl George zich in een heftige rede bij de door de La bour-Party ingediende motie van wantrou wen aan. Namens de regeering sprak daarop met groote overtuiging de minister van financien Churchill, die zich tegen het verwijt van Lloyd George verdedigde, alsof hij te elfdier ure zou zijn gezwichit en de belangen der belastingbetalende burgerij aan de eischen der admiraliteit zou hebben opgeofferd. Gemen^d Nieuws. EEN DRONKEMAN. De Weerdjesstraat te Arnhem is het too- neel geweest van een ernstige vechtpartij. In een woning aldaar werd een verjaardagsfeest gevierd, waarbij het niet aan spiritualien ont- brak. Een er feestvierders, de 23-jarige S., snelde plotseling naar buiten en viel een niets kwaads vermoedende wandelaar aan, wien hij een klap in het gelaat gaf. De man koos de wijste partij en liep door, maar S. achtervolgde hem met een geopend mes in de hand. Een def buurtbewoners, de 29-jarige R., wees"den onder den invloed van sterkedrank verkeerenden S. op het onverantwoordelijke van zijn daad, doch deze keerde zich nu tot R. R. zette het op een loopen doch werd ach- tervolgd door S. Toen de eerste een stal in vluchtte werd hij nog juist -gepakt door S., die hem een diepe snede over de hand toe- bracht. R is in het gemeenteziekenhuis onder ge- neeskundige behandeling gesteld. S. begaf zich na zijn daad naar huis, waar hij later door de politie gearresteerd is. INSTITUUT VOOR INTERNATIONAAL RECHT. In de groote rechtszaal van het Vredes- paleis is gisteren de 33ste zitting van het In- stituut voor Internationaal Recht geopend. De president, dr. B. C. J. Loder, oud-pre- sident van het Permanente Hof van Interna tionale Justitie, hield bij deze gelegenheid in de Fransche taal een openingsrede, die te- vens een herdaikingsede van het werk van Hugo de Groot is. Na de openingsrede van dr. Loder sprak de minister van buitenalndsche zaken, jhr. mr. dr. H. A. van Karnebeek, uit naam van de Nederlandsche regeering een begroetings- rede uit. De minitser van binnenlandsche zaken heeft des avonds halftien in de zalen van het Kurhaus aan de leden van het Instituut met hun dames en vele genoodigden een soiree aangeboden. Ongeveer 300 genoodigden wa ren verschenen. Onder de aanwezigen beyen- den zich de minister van justitie, de voorzit- ter van de 1 weede Kamer, de president van het Int. Gerechtshof en verscheidene leden van het Hof, professoren van de Academie voor Intern. Recht, eenige leden van het Corps diplomatique, de burgemeester van Den Ilaag. de dektn van de orde van advo- caten mr. Limburg, de directeiir van het Int. Intermediair Instituut mr. Torley Duwel, de secretarisi van de CarnegiesficMing prof. Franqois, de oud-lioogleergar prof. De Lou-i ter, vice-admiraal Sury, terwijl van het Insti tuut voor Internationaal Redri de president dr. Loder en de meeste leden tegenwoordig waren. De. gastcn werden aan dtn ingang der za len begroet door minister jhr. mr. H. A. van Karnebeek. BOTSING TUSSCHEN MELKWAGEN EN AUTO. Gisterochtend cmstreeks zeven uur had op deu Muidcrstraatwcg, nabij de Vinkebrug een botsing plaats tusschen een melkwagen van den veehouder W. Vedder uit Over-Diemen en een vrachtauto met aanhang-wagen van de Mij. „Weg-nltouw" te Utrecht. De melk wagen kantelde en viel tegen den onderkanl „Nu gaan wij je aangeven", zeide de moe- der tot den zuigeling, die bedenkelijk keek, want hij was al op 23 Januari geborea.... Bo- van den weg. ve oestuurder kwam er met enlcele schrammen af- De arbeider A. H., die cok op den wagen zat, werd aan beide beenen waarop I 18000,kilo specie was, reed na de botsing ge- heel naar links en beide zakten'in den berm van den weg. De wagens stonden gedeeltelijk op het tramspoor van de Gooische Stoom- tram. Het tramverkeer ondervond eenige uren stagnatie. De melkwagen was totaal in elkaar gedrukt. AFSCHEID MINISTER DE VISSER. Volgens „Het Centrum" zal minister De Visser van zijn ambtenaren Donderdagmid- dag om 4 uur op het departement afscheid nemen. Mr. Feilh zal het geschenk, het olie- verfportret van Huib Luns. aanbieden. VOORTVLUCHTIGE KELLNER AAN- GEHOUDEN. me gevolgen hebben. BEGRAFENIS Mr. VAN BOLHUIS. Onder buitengewoon groote belangstelling had gistermiddag op de Tweede' Algemeene Begraafplaats te Utrecht de teraardebestel- ling plaatsvan het stoffelijk overschot van mr. G. H. van Bolhuis, oud-president van het Hoog Militair Gerechtshof, oud-lid van den gemeenteraal en oud-lid van de Provin- ciale Staten. HET DRAMA TE ROTTERDAM. Naar gemeld wordt, is het resultaat van de sectie, verricht op het lijkje van de vijf-ja- rige Rina S. van dien aard, dat de vader, die er van beschuldigd wordt, het kind in zijn wo- den voortvluehtigen kelln'er van hotel ,Gale- wot den gesteld. rij" te Scheveningen, G. J. C., die ten nadeele STORMSCHADE AAN DE BOOM van zijn patroon met ongeveer 8001 aan geld GAARDEN. was verdwenen. C. vertoefde te Roermond Het stormweer heeft in de Betuwe vooral onder den aangenomen naam Dietz en tracht- veel schade gedaan in de boomgaarden. De te met het nemen van foto's langs den weg harde soorten fruit (zooals appels en de wei- aan den kost te kOmen. - J nige peren die er zijn, hadden reeds veel te BRAND IN EEN GARA GE ll]den ge,halva" de d™0&te en aUeen in goed Dinsdagnacht om kwart over een 'ontdek- S°ri2®!.l^on,gaai^T hebben de boomen ten bewoners van de Cornells Drebbel- en de j"" dracht kunnen behouden) hebben door Zacharias Jansestraat in Watergraafsmeer u W Zee j vee sc,hade gehad. Onder de dat brand was uitgebroken bij de- garage wel-boom.en was de ffrond bezaaid met afgesla- ke gelegen is tusschen de eerstgenoemde straat en de bloemkweekerij van de firma Ing- wersen aan den Middenweg. In het gebouw- tje is ook een sigarenmakerswerkplaats ge- vestigd. Eenige politiebeambten die in "de buurt surveilleerden waarschuwden de brand- weer.. Juist toen deze arriveerde sloegen de vlam- men uit, maar na een kwartier was het gevaar gen, lang niet volrijpe vruchten. BRANDEN. Waarschijnlijk door een gebrek aan den schoorsteen is te Elst brand ontstaan in een dubbel woning, eigendom van den heer van H. en door twee gezinnen bewoond. De he- vige wind deed het vuur snel in omvang toe- nemen. Bijna was de brand gebluscht, toen het water uit de slooten. in de omgeving fi- voor uitbreiding al geweken. Er stonden vijf naal op was. Het vuur wakkerde opnieuw aan auto's in de garage welke het eigendom is en ten slotte werd alles een prooi der vlam- van de blcemisterij en verhuurd- is aan den "~x autohandelaar Giebeling. Vier luxe wagens verbrandden. De vijfde kon bijtijds naar bui ten worden gereoen. De benzinereservoirs van de auto's veroorzaakten eenige explosies. Be- neden verbrandde de sigarenmakerswerk plaats van Visjager. Vermcedelijk is hier ten gevolge van het drogenvan sigaren de brand aangekomen. Een motorfiets en eenige fietsen die in ge bou'w aanwezig waren, zijn eveneens in vlam- men opgegaan. WERKLOOSHEIDGCIJFERS. De Rijksdienst der Werkloosheidsverzeke- ring en Arbeidsbemiddeling geeft het vol gend overzicht van de werkloosheid onder de leden der ingevolge het Werkloosheidsbesluit- 1917 gesubsidieerde werkloozenkassen in de week van 22 Juni tot en met 27 Juni 1925. totaal opg. ontv. van G r o e p e n aant: aant aant. aant. kass. led. kass. led. 5 6304 5 6304 16 34605 15 34200 3 7852 3 7852 7 11019 7 11019 2 3433 2 3433 8 37050 S 37050 4 21691 4 21691 7 10925 7 10925 5 12497 5 12497 13 18481 2 1688 2 1688 9 27930 9 27930 5 22219 5 22219 12 36845 10 32740 5 17700 5 17700 3 802 3 802 Diamantindustrie Bouwbedr. (beh. Ofcilders) Senildersgezellan Houtbewerking en meubelindustrie Bewerking van leder, wasdoek enz. Metaalbewerk., scheepsbouw enz. Textielnijverheid Bewerking van voedings- en ge- notmiddelen Tabak- en sigaren- industrie Landbouwind. (1) Kleedingind. Transportbedr. Handels-, kantoor- en winkelbed. Fabrieksar- beiders (1) Boek-, steendrukk. nzoovoort Hotel-, cafe- en restaurantbedr. Tezamen 106 271041 88 248050 Week van 23 Juni tot en met 28 Juni 1924 Percentage 5.8. Week van 8 Juni tot en met 13 Juni 1925. Percentage 5.7. Week van 25 Mei tot en met 30 Mei 1925. Percentage 6.0. Week van 4 Mei tot en met 9 Mei 1925, Percentage 6.1. 1) Gedurende zomermaanden wordt niet uitgekeerd aan landarbeiders en steenfa- brieksarbeiders. In verband daarmede ver- strekken de vereenigingen van landarbeiders en steenfabrieksarbeiders geen gegevens om- treut zomerwerkloosheid. DE INGESTORTE HUIZEN TE DIEMEN. Naar aanleiding van het rapport, uitge- bracht door deskundigen van het Bureau van Bouw- en Woningfoezicht te Amsterdam, aangaande de twee ingestorte huizen aan de Burg. Bickerstraat te Diemen, heeft de bur gemeester, dier gemeente in de raadsvergade- ring medegedeeld, dat hij de zaak verder in handen van de justitie zal stellen. EEN VERZUIMDE GEBOORTE- AANGIFTE. De Tel. vertelt: 't Was 'n zeer gezende zuigeling, die 6ns op het bureau kwam opzoeken -— op den arm zijner moeder. Het kind was zeer normaal, de men. Het perceel was verzekerd, de inboedel van een der gezinnen niet Te Loonopzand is de lederfabriek van den heer Tilburg door onbekende oorzaak geheel afgebrand. Er kon niet worden gered. AUTOBUS OMGESLAGEN. Dinsdagmorgen is de autobus, rijdende van Goes naar Wolphaartsdijk, waarin zich alleen de chauffeur bevond, omgeslagen en over den kop gegaan. Een tweetal teiefoonpa- len was afgeknapt en de ruiten van de bus stuk. De chauffeur, die waarschijnlijk te veel rechts had gehouden, kwam met den schrik vrij. EEN HOLLEND PAARD. Dinsdagmiddag sloeg in de Jonker Frans- straat te Rotterdam een paard, gespannen voor een ledigen vrachtwagen, opho!. De voerman, W. C.,»opzichter van de Rijksse- rum-inrichting, sprong van den bok en be- kwam verwondingen aan beide knieen en het achterhoofd Het paard rende door en liep ter hoogte van de Warmoeziersstraat de 52-jarige mej. G. Bor, die juist de straat overstak, om- ver. De vrouw werd zeer ernstig gewond en is in het ziekenhuis aan den Coolsingel aan de gevolgen overleden. Inmiddels was het paard met den wagen tegen een lantaa-rnpaal ge- hold, waardoor het lemoen brak en de wa gen stil bieef staan. Het paard rende alleen verder en liep tegen een handwagen mei huisraad op. De wagen zoowel als het huis- raad werden ernstig beschadigd, terwijl de voerman, de concierge P. D, eenige schaaf- wonden opliep. Bij de Dirk Smitstraat werd het paard ein- delijk door burgers tot staan gebracht. KORTE BERICHTEN. De arbeider T. N. te Mirns (Gaaster- land), die door de warmte bevangen werd, is aan de gevolgen overleden Op de Loosdrechtsche plassen is een door vijf personen bemande zeilboot ten ge volge van een hevigen rukwind omgeslagen Gelukkig was de kapitein van een motor- boot, die toevailig kwam aanvaren, in staat de drcnkelingen te redden. De gemeenteraad van 's-Hertogenbosch heeft een voorstel van B. en W., om de kel- ders onder het stadhuis in te rich ten voor den verkoop van niet-sterken drank, met 9 tegen 10 stemmcn verworpen. Het gerechtshof te 's-Hertogenbosch veroordeel^de P. S., gewezen directeur der Middenstandsbank in Limburg te Venlo, we gens verduistering van effecten ten nadeele van mevr. de wed. Vefhoeven, tot 9 maanden ;evangenisstraf. De werkman A. v. d. L. te Werkendam werd wegens zedenmisdrijf tot 2 jaar gevan- genisstraf veroordeeld- De rechtbank te 's-Hertogenbosch ver- oordeelde den 60-iarigen F de B. te Heus- den wegens brancfstichting tot 2 jaar gcvan- genisstraf. De cisch was 5 jaar. De 42-jarige werkman P. V. is op het emplacement der II IJ. S. M. te Den Haag in een beitel gevallen, waardoor hij vrij ern stig aan den built werd gewond. De gemeen- felijke genceskundige dienst heeft hem naar het ziekenhuis aan den Zuidwal gebracht. Mej. de wed. Knerf—Roi te Zaandam viedre gister haar 02cn verjaardag. Zij wordt verpleegd in het-Tehuis voor Oucien van Da- gen en maakt het famelijk wel. Slaboonen per 100 K G. f 20.50—/ 29.70: Dubbele Slaboonen per 100 K.G. 14.20— 18.90; Andijvie per 100 stuks T80— 5.60; Augurken per 100 K.G. 14—/ 75; Doperwten per 100 K.G. 8—/ 21; Krop- sla per 100 stuks /2—5.90; Komkommers per 100 stuks 4.30—8.10; Pietereelie per 100 bos 0.90—/ 3.20; Postelein per bakje 7—26 ct.; Snijboonen per 100 K.G. 18.10 -*/ 24.40; Spinazie per bakje 0.50—/ 0.66; Seldene per 100 bos 3.20—/ 5.90; Tuin- boonen per 100 K.G. 5.80—/ 10.70; Roode bessen per 100 K.G. 27—/ 54; Zwarte bessen per 100 K.G. 0.98—/ 1; Tomaten P" 100 K.G. 9—/ 16; Appelen per 100 K..U. J 1534. SCHAGEN, 30 Juli 1925. 11 Paarden 150—/ 350; 10 Stieren 100—/ 275; 21 Geldekoeien (mag.) 260—/ 325; 57 Wem (vette) 300-/ 530; 23 Kalfkoeien 325—/ 425; 53 Nuchtere kalveren 12— 28; 24 Schapen (magere) 30—/ 40; 186 Schapen (vette) 46—/ 52; 210 Lammeren 24—/ 36; 10 Varkens (mag.) 2635; 51 Idem (vette) p. K.G.; 0.88—0.93; 96 Biggen 17—/ 24; 263 Kippen 0.50—/2; 240 K.G. Boter 2— f 2.30; 26006 Kipeieren 6.90—/ 7.90; 1123 Eendeieren 16.207.10 BOVENKARSPEL, 29 Juli. „De Tuin- bouw. Heden besteedde men voor: Bloemkool le s. 23—/ 36.40, 2e s. 8—/ 19.80, 3e s. 2.20—/ 3.40; Roode Kool f 4.807; Witte Kool 4.605.80; Gele Kool 1214.60; Slaboonen 2.20 3,10; Augurken: Fijn Fijn 35 ct.; Fijn 27 ct.; Fijn Basterd 21 ct.; Basterd 13 ct.; Vr°f_5 cb; Aardappelen: Gr. Schotsche 2.85—/ 3.10Kleine Schotsche 4.40 i 4.75; Gr. Ideaal 2.602.85; Gr Kok- sche, Due en Ninetyfold 255—/ 2.70; Kleine Koksche 2.; Due en Ninetyfold 1 i 1.20; B^auwe 3.40—/ 3.60. ZWAAG, 29 Juli. Veiling Bangert en Om- streken. Blauwe Aardappelen 3.80 per oaal; Bloemkool f 7 11; Komkommers S 49; Augurken 12—19 ct.Tomaten -7 ct.Tuinboonen 2.50; Slaboonen 8 9; Snijboonen 8~f 9; Roode bessen 18—20 ct.Prolefic 26—28 ct.; Tros 23—25 ct.; Kruisbessen 15 ct. Aanvoer roode bessen 6500 K.G. prijs per 10 OK.G. 34.70. WARMENHUIZEN, 29 Juli. Schotsche Sport UDE HALTER" TE GENeVE. Uit Geneve wordt gemeld, dat de Gytnnas- tiekverceniging „De Halter" uit Alkmaar moeder dito, en toch was de jeugdige werefd- m ^aar afdeeling nummer 72 van de 180 burger nog niet in het trouwboekje ingeschre- I deelnemende vereenigingen werd geplaatst, ven, hoewel de geboortc1 reeds een half jaar tenvijl genoemde verceniging in het totaal te vorcn had plaats gehad. En dat vond de Masseipent nummer 302 van de 580 eerste moeder en ook de vader een schande, en ze Prijswinnaars werd gerangschikt. liet diverse getypte vellen zien van advoca- I ^ct grootst aantal aantal punten verwier- ten, deurwaarders, rechters en officieren van ven de Ziuricher Stadspolitie en Bellinzona met 145.58 punt, uit een max, van 160 pnt. justitie. Al deze autoriteiten zijn namelijk bij de gcboone te pas gekomen. Waarom? Om- dat een der verpleegsters vaft de Vroedvrou- wenschool, waar't kind geboren was, verge- ten had, hiervan binnen den wettelijken ter- mijn aangifte te doen, en het gevolg hiervan was, dat de geheele rechterlijke machine in werking moest gesteld worden met getuigen- verhooren, processen-verbaal, handteekenin- gen en „voorgeleide" van den jonggebcrene. Marktlbericliten ALKMAARSCHE EXPORTVEILING. ALKMAAR, 29 Juli. In de gister gehou den veilingen werd betaald voor: Blocinkoo! le s. (per 100 st.) 18.20— 23.80, Bloemkool 2e soort per 100 st. f 8 12; Roode Kool per 100 K.G. 5.20— t f 7.30; Wortelen per 100 bos 8.40—/ 15; En nu na een half jaar eerst, nu alle papiercn Rabarber per 100 bos f 5,30—/ 9.60; Aard- m orde Zijn, kon de aangifte plaatshebben op appelen p. 100 K.G. 4.80—/ 8 60; Uien het bureau van het Bevolkinnsreeister. 1 per 100 Mujzen 6.50—8'.70; Drielingen 6.60- 7.10; Kriel 1.702.10; Negentigvoud enz 4.80; Graafjes f 10.80; Eigenheimers 8.208.30; Blauwe Aardappelen f 8.10 8.20; Ideaal 5.50; Bloemkool le s. 17.20.60, Bloemkool 2e s. f 5.10 5.80; Ropde Kool 5.30—/ 5 50; Gele Kool 8.20; Nep(zilver) 18.50—/ 20.40; Uien(zilver) 8.80; Zilverdrielingen 12— 13.20. Aanvoer: 54800 K.G. Aardappelen; 4850 Roode Kool; 500 K.G. Gele Kool; 2575 K.G. Nep(zilver); 2000 stuks Bloemkool. NOORDSCHARWOUDE, 29 Juli 1925 Schotsche Muizen 5.70—/ 8.40; Ideaal 5.80; Duken ,t 5.205.50; Schoolmees- ters J 5.308.10; Eigenheimers 6.50 6.70; Bl. Eigenheimers /.6.I0—7.39: Drielingen 7—/ 8: Kleine f 1.90—/ 2.50; Spercieboonen 15.50I 16.60; Zilveruien 8.70—/ 9.20; Drielingen f 10.8013.80; Zilvernep 15.20-/ 25.70; Drielingen 11.10-/ 11.20; Gele Nep f 1818.40; Roode Kool 4.10—/ 6; Witte Kool /3.30 3.50; Gele Kool 11.90—/ 13.50, alles per 100 K.G. Boswortelen 6.80f 8.20 per 100 bos; Bloemkool f 12—/ 25.10 per 100 stuks, 2e i. 24.40. Aanvoer: 12-1,0 K.G. Aardappelen; 225 K.G. Spercieboonen; 6200 K.G Zilveruien; 350 K.G. Uien; 15500 K.G. Roode Kool; 14200 K.G. Witte Kool; 4000 K.G. Gele Koal; 2050 bos Wortelen en 17200 stuks Bloemkool. BRQEK OP LANGEDIJK. 29 lull 1925. Bloemkool le s. 16.80—/ 30, 2e s. 2.6010; Wortelen 6.30—/ 9.30; Roode Kool le s. 4.40—/ 6.30; Gele kool le s. f 10.9013.60; Witte Kool (vroege) 3.10—/ 4.50; Zilvernep 18.50; Slaboo nen 8.8016.60; Schotsche Muizen 5.608.80; Schoolmecsters 6.90 8; Due of York 35 50; Blauwe 6 7.20; Eigenheimers f 6.70—/ 7,o0; Drie lingen 3—7.60; Kleine- 1.70—/ 2.10. Aanvoer: 27000 stuks Bloemkool; 4000 bos Wortelen; 113300 K.G. Roode Kool; 12200 K.G. Gele Kool; 13300 K.G. Witte Kool, (vroege); 243 K.G. Zilvernep; 1544 K.G. Slaboonen; 73100 K.G. Aardappelen. PURMEREND, 29 Juli. Afslagvereehi- ging Beenister, Purmerend en Om'streken". Aardappelen 1.81—/ 2.05 per zak 25 K.G.; kl. Aardappelen 1.48—/ 1.75 per zak 25 K.G.; Slaboonen 2.40—/ 4 per zak 15 K.G.; Snijboonen 1.05—/ 2.65 per zak 15 K.G.; Tuinboonen 1.55 per zak 15 K.G.; Peulen 5.50 per zak 50 K.G.;,Doperwten 4 —f 4.70 per zak 50 K.G.; Roode Aalbes- sen 3359 ct. per K.G.; Klapbessen 2.30 3.55 per 10 K.G. Perziken f 6-107.10 per 100; Framboozen 1.18 per K.G.; Kom kommers 3.70—/ 5 per 100; Tomaten 714 ct. per K.G.; Bloemkool 3.70— 17 per 100; Andijvie 1—4.90 per 100 krop; Rabarber 9.10—/ 13.90 per 100 bos; Wortelen 3.10—/ 12.90 per 100 bos; 20758 mand Augurken, Middel 51—62 ct Basterd 81—84 ct.; Stek 31—33 ct.; Bom- men 34—36 ct, per mand (6 K.G.); Blauwe aardappelen 1.471.99, Blauwe aardap pelen kleine 0.64—/ 1.32 per 25 K G.; Borgers 1.42—/ 1.49 per 25 K.G.; Yel lows 14—49 ct. per K.G. ZAANDAM, 29 Juli. Veiling vereeniging „de Zaanstreek." Peen 13%—24 ct. per bos; Tomaten 9—101/2 ct. per pond; Snijboonen 910% ct. p. p.; Slaboonen 91410% ct. p. p.; Enkele Slaboonen 14%17 p.p.; Uien 6%71/2 ct. p. bos; Augurken 1236 ct. p. p.; Postelein 1060 ct. p. kl. kist; Sla f 0.201.15 p. kist; Komkommer le s. 2%—4 tt. p. stuk; Komkommer 2e. s. 1 2 ct. p. stuk; Aardappelen 7.408 per 100 K G.; Drielingen 3—/,4.50 p. 100 K.G.; Pieterselie 27 ct. per bos; Seldrie 2%5 5 ct. per bos; Bieten 45 ct. per bos; Trosbessen 24—28 ct. p. p.; Zilveruien 14—v- 141/2 ct. p. p.; Peren (Janbazen) 15-r- 15% ct. p. p.; Citroenen 4 per 100. 'per 100 K.G. 10.20—/ 11.60; Enkele

Alkmaarsche Courant | 1925 | | pagina 6