Webelijbscb Overzicbt i MET NTEHWE MINTSTERTB Wij hebben gisteren onder „tejegirammen" reeds de samnsielling van bet nieuwe mi- nisterie mcdegedeeld. Wij la ten fiieronder eenige bijzonderheden volgen omtrent de nieuwe ministers, die in ljet kabinet zitting neinen: Mr.' V. II, Rutgers De nieuwe minis ter van Onderwijs, Kunsten en Wetenschap- pen, mr. V H. Rutgers, werd g, boron op 16 December 1877 Na bet gereformeerd gym nasium en de Vrije Universiteit te Amsterdam te hebben bezocht, promoveerde hij aan de gemeehtelijke universiteit te Amsterdam. Achtereenvolgens was hij advocaat en pro- cureur, lid van de Prov. Staten van Noord- Holland, lid van den gemeenteraad van Hil- versum; burgemeester van Boskoop. Sinds 1912 was Hij lid van de Tweede Kamer, als vertegenwoordiger van de anti-revolution- naire partij; de laatste jaren was hij voorzit ter van de anti-revolutionnaire Kamerfractie. Hij trad af als brgemeester van Boskoop na zijn benoeming tot lid van Ged. Staten van Zuid-Holland, welke functie hij tot heden bleef uitoefenen. Verder is hij lid van de Cem trale Commissie voor de Statistiek. In de Tweede Kamer nam hjj een werk- zaam aandeel in de totstandkoming der zg. Talma-wetten en bepleitte later herhaaldelijk de volledige invoering daarvan Verder hield hij zich hoofdzakelijk bezig met oncerwijs- vraagstukken en kwesties betreffende de bui- tenlandsche politick, terwijl hij voorts initiatief nam tot het bekende voorstel invoering van plaatselijke keuze, dat twee- ma al door de Tweede Kamer werd aangeno- men, doch door de Eerste Kamer" verwqrpen Hij maakte deel nit van de commissie voorTte buitenlandsche aangelegenheden der Kamer. Ook tot de vredesbeweging gevoelde hij zicli aangefrokken en nam dan ook zitting in den Anti-Oorlogsraad, terwijl hij thans lid is van het hoofdbestuur der Vereeniging voor Volkenbond en Vrede. yoorts is hij lid van de Interpartementaire Unie Hij is ridder in de Orde van den Neder- landschen Leeuw. Mr. j Schokking. De nieuwe Minis ter van Justrtie, Mr. J. Schokking, is den lOen Mei 1864 te Amsterdam geboren en dus 61 jaren oud. De heer Schokking is voorzitter van het Hoofdbestuur van de Christelijk-Historische Unie en voorzitter van de Tweede Kamer fractie dier Unie. In 1901 deed de heer Schokking, die toen predikant was bij de Ned. Herv. Gemeente te Koudum. voor het eerst zijn intrede in de Tweede Kamer. Het toenmalige kiesdistrict Harlingen vaardigde hem toen naar ons Par- lement af en in 1905, nadat hij de standplaats Koudum intusschen had verwisseld met die te Dordrecht, werd het mandaat van den heer Schokking als Kamerlid vernieuwd tot 1909 Daarna maakte hij weder van 27 Sep tember 1918 tot op heden deel uit van onze Volksvertegenwoordiging Mr. Schokking studeerde in zijn geboorte- plaats aan de gemeentelijke en vrije Universi teit in de theologie en de rechtswetenschap. Hij is doctorandus in de theologie en pro moveerde in de rechten den 20en Juni 1894 aan de gemeentelijke- en twee d'agen later aan de vrije Universiteit op een proefschrift: „Over de Wet van 10 September 1853 tot re- geling van het toezicht op de onderschei- dene Kerkgenootschappen." Hij werd daarop in September 1894 door het Provinciaal Kerkbestuur in Zuid-Holland toegelaten tot de bediening des Woords in de Ned. Herv Kerk, en was achtereenvolgens als predikant werkzaam te Wezep, Koudum, Dordrecht en Leiden. Mr Schokking is in laatstgenoemde gefheente waar zijn woon- plaats is, Protestantsch godsdienstleeraar n het Rijksopvoedingsgesticht. In 1918 kreeg de heer Schokking ook zit ting in de Provinciate Staten van Zuid-Hol land, welke hem twee jaren later een plaats gaven in het College van Ged. Staten, welk arnbt van Gedeputeerde op het oogenblik nog door hem wordt beldeedt. De heer Schokking, die ridder is in de orde van den Nederlandschen Leeuw, maakte voorts o. a deel uit van de in 1923 ingestel- de Staatscommissie, aan welke werd opgedra-. gen na te gaan of en zoo ja, door welke wet- telijke en andere maatregelen: lo. Kostenbe- sparing op het openbaar hooger onderwijs. kan worden verkregen, zonder het peil van dat onderwijs in het algemeen te verlagen en 2o de vefhouding tusschen het openbaar en bijzonder onderwijs nader kan worden gercgeld,. zoodat het bijzonder Universitair onderwijs zich naar zijn aard beter zal kun- nen ontwikkelen dan op het oogenblik he! geval is. Zooals men weet heeft de heer Schokking zich wegens crnstige ongesteldheid geduren- de eenige ma an den niet aan zijn wcrkzaam- heden kunnen wijden. I r. M. C. E. B o n g a e r t s. De nieuwe minister van Waterstaat, de heer M. C. E. Bongaerts, werd geboren op 9 Januari 1875. Na aan de voormalige Po- lytechnische School te Delft te hebben gestu- deerd, verkreeg hij in 1896 het diploma van civiel-ingeriieur. Hij was ingenieur van den Rijkswaterstaaf Tn 1913 werd hij lid van 'de Tweede Kamer als behoorende tot de R.-K. Staatspartij. Uiteraard hadden vooral tech- nische vraagstukken zijn belangstelling. Hij nam een werkzaam aandeel aan de totstand- koming van het wetsontwerp tot drooglegging van de Zuiderzee, bepleitte herhaaldelijk de belangen van Noord-Brabani en Limburg bij verbetering van den waterstaatkundigen toestand en bij kanalisatie en normalisatie van de Maas, hield zich bezig met kwesties van mijuexpolitatie, electrificatie en verkeers- wezen. Hij is thans hoofdingenieur van den RijksWaterstaat, adviseerend ingenieur en lid van den Mijnraad en den Zuiderzeeraad en had zitting in verscheidene Staatscommis- sies, met name in die betreffende de electrici- teitsvoorziening en het vervoervraagstuk. Hij is ridder in de Orde van den Ned. Leeuw en officier in de Orde van OranjcNassau. Hij is secretaris van de Club van R.K. Tweede Kamerleden. M a j o o r J. M. J. H. L a m b o o y. De nieuwe titularis van Oorlog, de ma- joor van den generalen staf J. M. J. H. Lam- booy, werd geboren in 1874, ontving zijn op- leiding aan de K. M. A. en werd benoemd tot tweede Untenant der infanterie op 11 Aug. 1896, vervolgens op 23 Oct. 1901 bevorderd tot le luitenant. Van 1 Nov.1901—1 Nov. 1904 was hij leerling van de Hoogere Krijgs- school, daarna adjudant bij het tweede reg. infanterie, in 1905 benoemd tot leeraar aan de K.M.A. in tactiek, strategie en krijgsge- schiedenis. Van 1910 tot 1913 was hij werkzaam on der de bevelen van den chef van den genera len staf. Den len April 1913 werd hij be vorderd tot kqpitein bij het 17e reg. infante rie in 1915 overgeplaatst bij den generalen staf, in 1919 benoemd tot leeraar aan de Hoogere Krijgsschool in strategie en krijgs- geschiedenis, den 25en Dec. 1923 bij keuze bevorderd tot majoor en benoemd tot sous- chef van den staf van het hoofdkwartier van het veldleger. Gedurende eenige jaren was majoor Lam- booy. voorzitter van de Alg. R.-'K. Officieren- vereeniging; hij is bekend als schrijver op mi litate gebied en trad meermalen als spreker op voor de Vereeniging tot beoefening van de krijgswetenschap, van welke vereeniging hij, bestuurslid is. In 1922 en 1925 was hij candidaat voor de Tweede Kamer in Limburg, in 1925 ook voor Den Haag, Leiden, Rotterdam en Dordrecht. Majoor Lambooy is ridder in de orde van Oranje Nassau. Mr. Dr. D. A. P. N. Koolen werd 31 januari 1871 geboren. Hij bezocht het stede- lijk gymnasium te Utrecht en studeerde aan de universiteit aldaar, waar hij in 1894 pro moveerde tot doctor in de rechten en in de staatswetenschappen. Gedurende de jaren 1894—1903 was de heer Koolen advocaat en procureur, van 1897 tot 1905 schoolopziener en van 1900 tot 1911 lid van den Utrechtschen gemeenteraad. De heer Koolen heeft ook reeds twee en twintig jaren zitting in den Centralen Raad van Beroep voor de Ongevallenverzekering, van welk college hij sedert 1919 vice-voorzit ter is. Het Kamerlidmaatsch'ap van mr. Koolen dateert van 1905, toen hij voor het district Grave zitting nam, later, bij de invoering der evenredige vertegenwoordiging werd hij ge- kozenin den kieskring Leiden. Zijn eerste benoeming tot voorzitter der T\veede Kamer geschiedde in 1920. Hij. werd op 16 November 1923 na de vloowetcrisis met de samenstelling vap een nieuw ministerie belast. Na de mislukking van zijn pogen, werd hij door de Koningin voor het tijdvak der tegenwoordige zitting weder benoemd tot voorzitter van de Tweede Kamer. Zooais reeds gemeld is, had mr. Koo len besloten zich niet meer voor het voorzitter- schap beschikbaar te stellen. In ons parle- ment deed de heer Koolen zich kennen als een scherpzinnig man, vooral bij de behande- ling van juridische en financieele onderwer- pen en bij vraagstukken betreffende verzeke- rings techniek. Hij is vele jaren voorzitter g'eweest van den Algem. Bond van R.K. Kie«vereenigin- gen. De heer Koolen is commandeur in de orde van den Nederiandschen Leeuw. Nieuwe Kamerleden. In verband met de gemelde samenstelling van het nieuwe kabinet, kan worden rnedege deeld, dat indien de nieuwe ministers, die in- gevolge de jongste verkiezingen benoemd wa- ren verkiaard tot iid van de Tweede Kamer. voor dezen Kamerzetel bedanken hetgeen, naar men weet niet noodzakelijk is, aangezien het Kamerlidmaaischap vereenigfcaar is met het miuisterschap- als hun opvolgers in de Tweede Kamer zullen worden aangewezen: voor de ministers Colijn en Rutgers de heeren C. van den Heuvei te Haarlemmermeer en H. A. Leensti te Schoterland; voor de mi nisters Schokking en De Geer de heeren Rut- •gers van Rozenburg te Baarn en j. Lang- man te Groningen; voor minister Koolen de heer G. W. Kampschder te Monster en voor minister Bongaerts de heer P. J. Rutten te Wanssum. Door fief bpffeden ars miffisfer~v§n"de'fi"'ee- ren Schokking en Rutgers komen er tevens twee vacatures in het College van Gedep. Staten van Zuid-Holland. HOOGLOGPENDE TWIST. In de Wnhelminastraat te Enschede ont- stond Donderdagavond een hevige twist tus schen een cafehouder en een man, weljce twist op straat werd voortgezet. Daar haalde de cafehouder een revolver voor den dag en loste twee schoten. De ander werd aan den schouder getroffen. In het ziekenhuis is de kogel verwijderd. Zijn toestand is niet levens- gevaarlijk. De cafehouder is gearresteerd. MERKWAARDIG ONDERSCHEID. Dit schrijft het Hblcl. boven het volgende bericht: In de Provinciate Staten van Limburg is bij de bespreking der subsidies aan sanatoria tot bestrijding der tuberculose een eigenaar- dig feit aan het licht gekomen. Een der so- ciaal-democratische leden van de Staten ves- tigde er de aandacht op, dat in de bestaande sanatoria in Limburg, die door de provincie worden gesubsideerd, protestantsche kinderen beneden veertien jaren niet kunnen worden opgenomen. Nanjens gedeputeerden erkende men' de juistheid dezer opmerking. Nu zouden wij wel eens de vraag gesteld willen zien, welke houding onze roomsch- katholieke medeburgers zouden aannemen, als in een pnzer overwegend niet-roomsche provincies een dergelijke toestand bestond ten aanzien van jonge patientjes uit roomsch- katholieke gezinnen. Zij zouden een provinciate subsidie aan dergelijke inrichtingen stellig niet gerecht- vaardigd achten. Wat meer is, zij zouden gelijk hebben. De „Maasbode", die van de zitting der Staten van Limburg van een veel uitvoeriger verslag geeft dan de andere bla- den negeert het gedeelte van het debat, waarbij deze zaak besproken is geheel. Laat ons hopen uit de overweging, dat wat hier gebeurt, niet door den beugel kan. De gelijk- heid voor wet en grondwet, schijnt in de zui- delijkste provincie van Nederland anders te worden geinterpreteerd als in overig Neder land. Tot den gedeputeerde, dr. Dubois, is het blijkbaar doorgedrofigen, dat het niet aan- gaat een onderscheid te maken, als hier ge- schiedt. „Men zou kunnen zien, of daarop niets te vinden is, daar ik er niet voor ben die kinderen buiten de provincie te laten opne- men", zeide hij blijkens ons verslag. Van al te grooten ijver om recht te doen aan deze patientjes getuigt het weliswaar nog niet, maar het bewijst dan toch, dat hij inziet dat hier iets in hooge mate onbillijks geschiedt. Laat ons hopen, daL daaraan nu zoo spoe- dig mogelijk een einde komt. Er is geen en- kele reden, om niet-roomschen in Limburg te behandelen als een soort burgers van de tweede klasse. DR. LODER GEHULDIGD. Dr. Loder, oud-president van het Perma- nente Hof van Internationale Justitie, voor zitter van het Instituut voor Internationaa! recht, heeft de onderscheiding ontvangen van grookruis in de Kroonorde van Belgie De Belgische gezan, Prins de Ligne, heeft hem gisteren deze onderscheiding persoonlijk te zijnen huize overhandigd. TEGEN HET KAB1NET-COLIJN. Men schrijft aan het Hbld.: De besturen van C.P.H. en N.A.S. heb ben besloten een gezamenlijke protestactie op touw te zetten tegen het nieuwe Kabinet-Co- lijn, „welks voor de arbeidersbelangen een absoluu schadelijk karakter voor deze orga- nisaties vaststaat". Een comite wordt samen- gesteld uit drie vertegenwoordigers van elk der organisaties. Vooi loopig treedt L. de Vis- ser als voorzitter en H. Sneevliet als secreta ris van het- comite op. Aan N.V.V., A.N.V V V.H., S.D.A.P. en R.K. Volkspartij zal ken- nis gegeven worden van het voornemen op Zondae 20 September een landelijke protest- demonstratie te beleggen, teneinde alsnog een gtemeenschappelijk optreden tegenover het Kabinet-Colijn afwijzend staande orga nisaties der arbeidersklasse te verkrijgen. ALG. BOND VAN POLITIEPERSONEEL Gistermiddag werd, ter gelegenheid van het 25-jarig bestaan der Haagsche afdeelino- van den Algemeenen Bond van Politieperso- neel in Nederland, in een der feestelijk ver- sierde zalen van den Dierentuin, door het be- stuur van genoemde afdeeling een druk be- zochte receptie gehouden. VAN EEN LADDER GEVALLEN. Twee arbeiders, die herstellingswerkzaam- heden verrichtten aan een fabriek te Ensche de, Vielen van een 10 meter hooge ladder, door het breken van een sport. Een 21-jarige fimmerman werd zeer ernstig gewond en is naar het ziekenhuis vervoerd. Zijn toestand is zorgwekkend. De andere arbeider kwam met den schrik vrij. VAN EEN VOORTVLUCHTIGEN MASSA-OPLICHTER. Te Maastricht had Donderdag de politic een Duitscher, zckeren E. K. gean-esteerd, geb. te Liberfeid, die domicilie had in de Ot- tostraat te Maastricht en verdacht werd van oplkhting op groote schaal ten nadeele vain een meubelfirma Sch. te Barmen. Er wa rm bedragen van over de Rmk. lOO.QOO me- de gemoeid. De man werd in een eel in het politfebureau opgesloten,, doch wist door het verbreken van het slot van de deuir dienzelf- den avond nog te oimtvluehten en zich langs den achterkant van het Politiebureau door de Statenstraat uit de voeten te maken. Een uitgebreid onderzoek, dat ingesteld werd, had tot dusverre geon resuiltaat. SPELEN MET LUCIFERS. Het 5-jarig zoontje van den heer Slikker te.Helder was gistermorgen aan het spelen met lucifers, waardoor de overgordijnen van de woonkamer vlam vatten en direct in lich- te laaie stonden. Op het geroep van het knaapje kwam de dienstbocit kijken. Haar ge- gil deed de heer Slikker met zijn beide kneclits naar voren hollen. Zij trokken direct de brandende gordijnen naar beneden, terwijl ze de divan, het pla fond en het behang, dat ook reeds brandde, bluschten. De pyama van het jongetje was reeds geschroeid, zoodat men juist op tijd kwam om erger te vobrkomen. KORTE BERICHTEN. Gedurende de loting in de gemeente Amstelveen op 7 Augustus a.s. zal het tap- Verlrod van toepassing worden verkiaard. Te Rjjssen staakten in de gister gehou den raadsvergadering de stemmen over het voorstel van een Raadscommissie, een ge meentelijke bad- en zweminrichting te stich- ten. De bewoner van de Wagenaarstraat te Amsterdam, die woensdagavond half twaalf voor zijn geopend raam in slaap was geval- len en toen van twee hoog op sti"aat was ge- tuimeld, is hedenmorgen in het O. L. Vr. Gasthuis overleden. De directeur der H.B.S. te Bandoeng is gestraft met een geldboete wegens lichte mishandeling van een 18-jarigen leerling. Het „Bat. Nieuwsblad" meldt thans definitief dat de regeering Batavia handhaaft als de hoofdplaats van de provincie West- Java. Vijftig koelies van het Prauwenveer te Semarang staken. Er zijn uitgebreide politie- maatregelengepomen. INLJJVING. In het tijdvak van 16 tot 20 Augustus a^. zal eene inlijving van dienstplichtigen der lichting 1925 plaats hebben voor de bereden- artillerie (onberedenen der tweede artilierie- brigadte). Buitenland UIT DEN DUITSCHEN RIJKSDAG. Ook gister is het in den Rijksdag weer ru- moerig toegegaan. De incidenten waren niet .van de lucht, zegt het Hbid., zonder twijfel een gevolg van de nervositeit van de overver- inoeide en daardoor prikkelbare parlemen- tariers. De oppositie is er op uit, de debat- ten zoo lang mogelijk te rekken, in de hoop, op deze wijze er in te zuilen slagen, de be- handeling van het tariefontwerp op de lange baan te schuiven. De sensatie van gister was een onthulling van de communisten over de buitenlandsche politick der Duitsch-nationulen De commu- nistische afgevaardigde Stocker las een docu ment voor, dat 6en „vertrouwelijk richtsnoer" voor de Duitscir-nationalen ten aanzien van de Duitsche antwoordnota inzake het veilig- heidspact gaf. Onomwonden werd daarin gezegd, dat de nota door het geheele kabinet i% qpgesteld, en daarom ook door de Duitsch- nationalen aanvaard moest worden. Alles diende te worden vermeden, wat den indruk zou kunnen wekken, dat de Duitsche regee ring en in het bijzonder de Duitsch-nationale partij in de kwestie van het veiligheidspact spelbreekster is In ieder geval moest wor den voorkomen, dat nu reeds een conference over deze kwestie zou worden gehoudep. Te oordeelen naar hun vertrouwelijk richt snoer, schijnen de Duitsch-nationalen er op te rekenen, dat er binnenkort nieuwe verdra- gen met de Entente zullen worden gesloten. Zij stellen echier als voorwaarde „een aan- zienlijke beperking der bezetting in de twee de en derde zone van het bezette en van het Saargebied". Stocker was niet in staat, het omvangrijkc document in zijn geheel voor te lezen, omdat zijn spreektijd (tien minuten) was verstreken Hij verzocht den leider der Duitsch-nationa len, graaf Westarp, te verklaren, of hij be- reid was even duidelijk als in het vertrouwe- lijke rondschrijven is geschied, de voile ver- antwoordelijkheid voor de politiek van den minister >an buitenlandsclie zaken op zich te nemen Onder groote hilariteit betrad daarop graaf Westarp het spreekgestoelte Hij ging op de onthullingen der. communisten in het geheel niet in en verklaarde alleen, dat alle gezichtspunten, die in het vertrouwelijke memorandum zijn neergelegd, eveneens in zijn jongste rede te vinden waren. Onder stormachtig gelach en geroep van links: „Druckeberger" ging Westarp weer naar zijn plaats terug. Daarna kwam er weer een communist aan het woord, die voortdurend sprak van „be- schonken Duitschmationalen". De opwin- ding over zijn opmerking was geweldig, en l.et scheelde niet veel of het was andermaai tot een kloppartij gekomen. De leider der Duitsch-volkischen, graaf Reventlow, sprak tien minuten lang over de kwestie-Barmat Hij gaf claarbij geweldig op de Barmat's en op de sociaal-democraten af, zoodat ten slotte de sociaal-democratische afgevaardigde Bernstein, een der rustigste leden van den Rijksdag, opgewonden uitriep „Onbeschaamde leugenaar r Bernstein werd tot de orde geroepen, maar toen Reventlow zijn rede in denzelfden toon voortzette, riep Bernstein: „De heele affaire- Barmat is. een politieke machinatie". Onder groote opwinding van het geheele Huis werd de zitting voortgezet. Vriendelijk bezoeker,Jlet was zeker huise- ujk on financieei ongeluk. dat ie aan den drank bxacht Drinkobroer „Nee, het kwam zooop 6en tezing heb ik een mieroscopische foto van een droppel water gezien." (Life.) Provinciaal nieuws UIT BOVENKARSPEL. Mej.. E- Brinkerink, alhier, slaagde te Am- steraclm voor het examen nuttige handwer- ken. L IT BROEK OP LANGENDIJK. Gedurende de maand1 Juli werd op 10 dla- gen regen in den meter gevonden tot een gezamenlijk bedrag van 56.6 m.M., terwijl de gemiddeldte regenval der maand 71 m.M. bedraagt. De meeste regen viel 27/28 Juli en wel 26.4 m.M. daarna op 29, 30 en 31' nog resp. 5,0, 8,2, 6.9, en op 25 Juli 5 5 m.M. Iini het geheel werd dit jaar 340.2 m M. regen afgetapt tegen 349 m.M. gemiddteW. Op 109 van de verloopen 212 d'agen werd regen in den meter gevonden. PREDIKBEURTEN. UIT DE OMGEVING. BE'EMSTER, geen dtenst. CALLANTSOOG, geen dtenst. DIRKSHORN, vm. W'A uur, ds. Horn- stra. j EENIGENBURG, vm. 10.30 uur, dr. Snethlage. j GROET, vm. 9 uur, Jeugddienst. HEER-HUGOWAARD, vm. 10.30 uur, ds. Jellema. HOOGKARSPEL, vm. 10 uur, ds. Kas- tein. HOOGWOUD, vm. 10.30 uur, dr. Glas KOEDIJK, vm. 10 uur, ds. Schermer- horn. LIMMEN, vm. 9.30 uur, ds. Bosch. NOORDSCHARWOUDE, geen dtenst. OBDAM,.geen dtenst, vacature. OUDKARSPEL, vm. 10.30 uur, ds. de Leeuw. K URSEM, mm. 8 uur, ds. Kruizinga WARMENHUIZEN, .vm. 10.30 uur, ds. Buiskool. WINKEL, vm. 10.30 uur, ds. Jukema. ZUIDSCHERMER, vm: 10 udr, ds. Boe- rendomik. DOOPSGEZINDE GEMEENTEN. BEEMSTER, geen dlienst. NIEUWE NIEDORP, geen dienst. OOST-GRAFTDIJK, vm. 10 uur, ds V Giessen. DE RIJP, vm. 10 uur, ds. Keuning. BROEK OP LANGENDIJK, ITerv. kerk 9.30 uur, Leesdienst. Herv. Kerk 4 uur, Ds. J. Jukema. Doopsgezinde kerk 9.30 uur, Mej. v. d Vliet. ZUIDSCHARWOUDE, Herv. Kerk. Geen dienst. NOORDSCHARWOUDE, Herv. Kerk, 9.30 uur, geen dienst. Sport VOETBAL. Een Amsterdamsche Zomercombinatie, be staande uit B1. Wit spelers zal rnorgenavonc alhier tegen Alcmaria spelen. Een oefenwed- strijd, die voor Alcmaria wel noodig is, want ongemerkt begint het seizoen te naderen. Ttidscliriiten. Noord-Holland in Woord en Beeld heeft deze week o.m. twee pagiina's met goede kie- ken van de „feestelijcke inkomste" van „de Halter" uit Geneve. Een artikcl en een por ted over den heer N. H. Bruins te Hoorn, oud-d'irecteur der Normaalschdol aldaar, thans benoemd' tot directeur der lijks-kweek- school te Utrecht nemen de eerste bladzijden in beslag. Voorts zijn er kieken van de Zon- dag op het Sportterrein te Alkmaar gehou den draverijen em actueel foto-nieuws uit de provincie. Tens'lotte het feuilteton en de gewone ru- brieken. van ter Amsterdamsche Beurze genoteerde fondsen, verstrekt door Noordhollandsch Landbouwerediet. f A 11 f 1000 '18 1000 '16 f '000 '17 100C '16 f 1000 T9 1000 '15 1000 '16 1000 '17 Die aardige secretaresse van Pietersen beeft hem dus in den steek gelaten? Wat <vas de moeilckheidt r— Ze betrapte hem er op, dat hij z'n vrouw knete. (London Mail) FONDSEN. 27 Juli 28 Juli 29 Juli 30 Juli 31 Juli 5 obi. 5 434 434 /o 4 N.W.S. idem idem idem idem OTnd. 5 idem 5 idem 5 idem Koloniale Bank Ned. Ind. Hand. Bank Handel Maatij. Philips Gloeilamp Comm. Studebaker Comm. Steel Compania M. Arg. Cult. Mij. Vorstenl. Handelsver A'dam Javasche Cult. Dordtsche Petr. gew. Gecons. Holl. Olie Koninkiijke 1000 i Moeara Enim A'dam Rubber Serbadjadi Holl. Am. Lijn 1 Java China Jap. Lijn Ned. Scheepv. Unie Deli Bat&vi Tab. Deb Maatij Senembah 534 obi. Holl. Spoor 1922 534 obi Staatsspoor 1922 South. Pacific Union Pacific R Prol^nrfttie 105% 101 99iu 983/4 951/4 1023/4 1009/16 1009/16 10C9/1S 1751,4 141 132s/* 4251/4 H7»/4 106/t 1561/4 501 Vs 330 366 l/a 164 395»/, 3683/4 291 283 68 Vs 102 1401/s 343 i/s 396 44Ss/8 1007/8 100M, 1411/2 2Vs 1061/8 100% 99i/g 986/, 9ft 1023/8 1005/, ,1006/g 1001/j 1741/, 140s/s 1331/4 4221/4 1181/4 IO8/4 1541/4 4961/, 327 m 371 163 3981/8 308 281 68 1021/, 140 342 395 4508/4 1005/, 99% 142 26/8 106 100% 995/, 983/4 9b 1029/16 1001/2 l00i/a ICOs 174s/, 1401/, 133i/, 427 11% 10 i/s 1533/, 4961/, 328 371 1631'4 3971/4 2893/4 277 681/, 103 1401/, 344 3951/. 4573/4 1003/4 IOOS/4 ,1421/, 3 106 100% 99% 9S7/, 96 1021/, 100 i/s 1001/, 1001/4 1751/, 140 1341/16 4301/5 II81/. 93/4 1551,4 5031/4 330 368 159 3997/s 361 V, 2853/4 275 69 105 141 3461/4 394 457 IOO3/4 IOO8/4 1423/, 3i/s 106 1011,4 993/4 93% 95i6/,6 1021/, 1001/, 130y, 1001/, 1753/4 1381/4 134 s/, 4443/4 IIS1/4 9S/g 1561/, 504 y, 3291/, 368 160l/, 3903/, 361 2871/, 272 691/, 1051/, 142 3421/, 389 460 i/s 101 1011/, 31,

Alkmaarsche Courant | 1925 | | pagina 10