DAGBLAD VOOR ALKMAAR EN OMSTREKEN. No. 179 Honderd zeven en twintigste Jaargang 1925 ZATERDAG 1 AUGUSTUS DK aSflffiter festaa! iiH 3 Bladen. Deze Courant wordt ELKEN AVOND, behalve Zon- en Feestdagen, uitgegeven. Abonnementsprijs bij vooruitbetaling per 3 maanden voor Alkmaar 2.— franco door het geheele Rijk /2.50. Afzonderlijke en bewljsnnnimers 5 cents. PRIJS DER GEWONE ADVERTENTIEN: Per regel /0.25, bij groote contracten rabat. Groote letters naar plaatsruimte. Brieven franco aan de N. V. Boek- en Handelsdrukkerij v/h HERMs. COSTER ZOON, Voordam C9. Directeur: G. H. KRAK. Telef.nr. Administratie 3. TeSefoonnr." Redactie 33. Postgiro 37060. Hoofdredacteur: Tj. N. ADEMA. Bwtenland DE STRIJD IN MAROKKO. Aan de Matin" wordt uit Fez gemeld, dat het offensief der Riffi tegen Wezzan schijnt uitgesteld te zijn. Abd-el-Krim scjiijnt te vreezen voor een oprukken der Franschen en beperkt zich tot de verdediging. Men moet nog wel dire weken wachten voor de defini- tieve actie, die het'gebied der Fransche zone volledig zal bevrijden. Havas meldt voorts uit Fez: De vijand gaat voort, zich op sommige pun ten te ver- scliansen en de stammen middtelerwijl te ter- roriseeren. De post Ain Buaissa blijft zich heldhaftig vterdedigen, onder leiding van een gewonden luitenant, die door signalen aan de Fransche artillqrie de schietrichting aan- geeft. Afvallige stammen doen pogingen, om den post te ondergraven, ten einde hem in de lucht te laten vliegen. De luchtstrijd- krachten ravitailleeren den post met ijs, brood en munitie. De vijand, die na de gevechten bij Ain Ai- cha en Ain Matoef naar het, Noorden terug- week, komt thans weer naar het Zuiden. De „Petit Parisien" verneemt, dat maar schalk Lyautey heeft voorgedragen voor den graad van officier van het Legioen van Eer den kapitein bij het Vreemdelingenlegioen, Pesjkof, die in den strijd tegen de Riffi is gewond. Pesikof is de zoon van Maxim Gorki. De „Voz. Barcelone" meldt, dat maarschalk Petain bij zijn aankomst heeft verklaard, dat de operaties in Marokko spoedig zullen aan- vangen. Zij zullen zoowel uit militair oog- punt van vredesbevordering afdoende zijn. A1 het noodzakelijke materiaal wordt in ge- reedheid gebracht. Maarschalk-Petain zeide voorts, dat alles wat tot dusver is verrieht, hem volkomen juist leek en dat men niet an- ders had kuanen doen. De opstandelingen hebben nog geen enke- le operatie in grooten stijl ondernomen, doch zich beperkt tot rooverij, het verbranden van dorpeii en tot daden van terrorisme. Aan Fansche zijde word en nieuwe stel- lingen opgeworpen, die zullen beantwoorden aan de speciale eischen van dit nieuwe genre van oorlogvoering. De hitte der sirocco vertraagt trouwens de operaties. Een ontploffing van een munitiedepot heeft de defensieve stellingen van den post van Ain Boussiassa geheel verwoest. Het kleine gar- nizoen baande zich met de wapenen in de hand een weg door de linies der aanvallers en voegde zich voor het grootste deel bij de in deze streek opereerende mobiele groep. Naar ons uit Londen wordt gemeld vertelt de „Chicago Tribune" dat een Fransche post op het front in Marokko dezer dagen bij de buitengewoon hooge temperatuur op het punt stond ten gevolge van gebrek aan water te bezwijken. Fransche vliegers hebben daarop van hun vliegtuigen uit 30 zakken, elk me'* oO pond ijs, in de nabijheid van de pbst laten vallen, waardoor de bezetting gered was. DE FRANSCHE VORDERINGEN OP RUSLAND. De Fransche minister van buitenlandsche zaken, Briand, heeft dezer dagen een under- boud gehad met den president van de com missie voor Russische aangelegeinheden. Dal- biez, die onlangs een reeks besprekingen met Krassin heeft gevoerd. Het resultant vain die besprekingen wordt, naar de Times" meldt, geheim gehouden, maar er is goede reden aan te nemen, dat Krassin aan Dalbiez heeft medegedeeld, dat de sovjet-regeering bereid -zou zijn, de on- derhande'liingen voor een overeenkomst met rrankrij'k voort te zetten, op de basis van de erkenning door Rusland van een deel der voor-oorlogsschulden aan Frain.krijk, zonder dat deze erkenning afhankelijik wordt o-e- maakt van de uitgifte van een Russische lee- mng op de Fransche markt. Verder zou Krassiin beloofd hebben, dat rente op de coupons betaald zal worden, zoodra de over eenkomst geteekend is en dat de sovjet-regee ring bereid is deze verplichting als een post op haar begrooting vast te leggen. De Fransche gezaot te Moskou, Herbette, wordt biimnenkort met verlof te Parijs ver- wacht, alwaar hij dhm_eenigen tijd zal blij- ven. De Fransche regeering wil van het ge- zantschap in Moskou geen legatie maken, doch zal wel'lidbt het Britsche voorbeeld' vot- gen en een zaakgelastigd'e in Moskou hand- haven, totdat de hangende kwesties geregeld zijn en een handelsverdrag tot stand is ge- komen. Het verblij'f van Herbette te Moskou is van belang geweest, omdat hij zijn regeering nauwkeurig icon inlichten over het standpnnt van Tsjitsjerin, tot wien hij persoon'lijk in vriendschappelijke relatie stond'. In het al- gemeen meent men echter, dat het besluit van Herriot om onmid'dellijk na de erken ning 'van sovjet-Rusland een gezaimt naar Moskou te zenden, een font was. DE HAND VAN RUSLAND IN CHINA. Uit Hongkong wordt door Reuter ge meld: Aan het Russische stoomschip Simfero pol". komende van Waglan, werden door een lichtschip signalen gegeven, die het echter weigerde te beantwoorden. Het stoomde door in de richting Kanton. Er schijnt aan boord een aantal zakken, inhoudende bussen kero- sine, te zijn, terwijl zich ook vele Russische mannen en vrouwen aan boord bevinden. De Simferopol" is het tweede stoom schip, dat in de laatste veertien dagen uit Wladiwostok te Kanton binnenloopt. Het aantal Russen te Kanton neemt voortdurend toe. BURGEROORLOG IN TIBET. Volgens berichten, die uit Tibet te Calcut ta werden ontvangen, is de reeds lang be- staande bittere tegenstelling tusschen de al- daar bestaande militaire progressistische partij en de conservatieve regeeringspartij, waartoe ook de geheele Lama-hierarchie be- lioort, thans in een openlijken strijd ontaard. Een militair complot tegen de geestelijkheid is ontdekt, en leidde tot degradatie van hoog- geplaatste militairen, o.a. van den generaal der lijfwacht van den Dalai-Lama, die zelfs, toen hij poogde uit Lhassa te vluchten, werd gedood. Zijn hoofd en handen werden naar Lhassa teruggebracht. Volgens een ander bcricht zoudeini tienduizend man onder een Chineesch generaal op marsch zijn naar Tibet. HET CONFLICT IN DE ENGELSCHE MIJNINDUSTRIE. De verklaring van Baldwin over de ver- leening van subsidie aan de mijnindustrie heeft blijkbaar in de Engelsche p,ers de grootste ^errassing verqorzaakt, daar Bald win tot het laatste toe had verklaard, dat van subsidies in geen geval sprake kon zijn. De vakvereenigingsleden in het Lagerhuis hebben aan hun leider MacDonald verklaard, dat ingeval van een uitsluiting in den Engel- schen mijnbouw, de arbeiderspartij alle par- lementaire middelen moet aangrijpen ten ein de ieder debat over een onderwerp, dat staat buiten de kolencrisis, in het Lagerhuis te verhinderen. DE ENGELSCHE MIJNWERKERS- STAKING VOORKOMEN. Baldwin deelde kort voor het einde der zit- ting in het Lagerhuis mede, dat een voorloo- pige regeling in het kolenbedrijf is getroffen, waarbij de mijneigenaars de opzegging der contracten herroepen. Binnen veertien dagen zullen maatregelen worden genomen om te komen tot de instelling van een koninklijke commissie van onderzoek. Waarschijnlijk zal Donderdag een debat in het Lagerhuis over deze kwestie plaats heb ben. Vele leden zijn van meening, dat de plan- nen van de regeering aan de' belastingbeta- lers schatten zullen kosten. De verliezen van het bedrijf bedroegen in de maand Juli onge- veer iy9 millioen pond sterling en men ver- wacht, dat de regeering in totaal ongeveer 20 millioen p. st. aan subsidie zal moeten beta- len. Men weet nog niet, of de Staat het ge heele verlies van de mijnen, die er slecht voor- staan, zal hebben te betalen of dat de win- sten, die in de andere mijnen worden ge- inaakt, in mindering zullen worden gebracht. De moeilijkheid is, dat er geen rechtsgronden bestaan om de mijnen, die winst maken, te 'dwingen deze winst af te staan ten bate van de andere, die met verlies werken. Er zijn thans vijf districten, waar verliezen worden geleden, terwijl de zes grootst districten bun kosten dekken of winst maken. Cook, de secretaris der mijnwerkers-fede- ratie, verklaarde, dat bij den huidigen stand van zaken alleen de regeering en de mijneige naars bij de onderhandelingen betrokken zijn en dat de arbeidefs streng vasthouden aan hun standpunt, dat over de kwestie van de werktijden en de minimumloonen in het ge heel niet kan worden onderhandeld, daar de ze reeds onveranderlijk vaststaan. De thans getroffen regeling is zoo laat bekend gewor- den, dat het de vraag is of de ver afgelegen districten, vooral die in het Noorden, nog voor de contracten afliepen, konden worden ingelicht. Een offioieele verklaring zegt, dat de hulp, welke de regeering aan de mijnindustrie zal verstrekken, den vorrn van een bijslag op de loonen zal aannemen voor den duur van ne- gen maanden, van 1 Augustus 1925 tot Mei 1926. Gedurende dezen tijd zullen de loonen worden betaald op den grondslag van de overeenkomst van 1924; elke maand ech ter, waarin de loonen, berekend overeenkom- stig de erkende verhouding in de verdeeling tussohen loonen en winsten, lager zouden zijrt dan de loonen, welke te betalen zijn naar hel minimum percentage krachtens deze overeen komst, zal het tekort door de schatkist wor den bijgepast. Dit plan vplgt dezelfde richtsnoer als de loonsubsidies van 1921, doch in dit geval is vastgesteld, dat elke maand, waarin de ge- raamde gem'iddelde winst van het district, waarin de subsidie moet worden verstrekt, 1 hr. 3 d. per ton oversell! ijdt, dit surplus in mindering moet worden gebracht op het he- drag der subsidie. EVOLUTIE-LEER TOEGESTAAN. Het Huis van Afgevaardigden van Gecr- 2fia heeft met een overweldigende meerder- heid een motie verworpen, ten doel hebbend het verbod vanhet geven van onderwijs in de evolutie. Een voorstel om geen toelagen te geven aan inrichtingen waar de evolutie wordt onderwezen, werd eveneens verwor pen. DE OCEAANRACE SINGAPORE—NEW-YORK. Door de kapiteins van drie stoombooten van Singapore met bestemming New York, met zevenduizend ton rubber aan boord, wor den alle krachten ingespannen, om nog voor 1 Augustus (d.w.z. uiterlijk 31 Juli midder- nachtj de plaats van bestemming te berei- ken. Bij tijdige aankomst zullen verschillende rubberspeculanten voor zware verliezen wor den bewaard. Om voor 31 dezer binnen te zijn, was het echter noodig, dat de reis in plaats van 24 dagen, zooals dit anders het geval is, hoogstens twintig dagen zou duren. Een der schepen, de „Menelaus" is inmid- dels als eerste Dinsdag de haven van Bos ton binnengeloopen, waar een partij andere goederen moest worden gelost. Talrijke boot- werkers zijn den geheelen nacht in de weer geweest, om het mogelijk te maken, dat het schip Woensdag naar New-York zou kunnen vertrekken, teneinde binnen den gestelden ter- mijn aldaar aan te komen. Vdordat de boot in Halifax aankwam, was ze nog genood- zaakt geweest, Halifax aan te doen, om het lijk van een stoker, die plotseling aan blinde- darmontsteking was overleden, aan wal te zetten. Ook van de beide andere schepen, de Si berian Prince en de „Kansas", verwacht men, dat ze nog bijtijds zullen arriveeren. DE OVERSTROOMING IN FRANKRIJK. Men schrijft uit Bagneres de Luchon, de „oase in de Pyreneeen", dat een geweldig noodweer in den nacht van 22 op 23 Juli een ramp veroorzaakte. De waterval van San- rouilh nam een restaurant geheel weg, waar bij drie menschen omkwamen. De kalme One werd zoo onstuimig, dat ze des nachts de electrische centrale meevoerde, de Pique ver- auderde in een ontzettenden moddersfcroom, die bijna alle huizen binnendromg, terwijl vrijwel het geheele plc-kje, in b-edoelde bijdfa- ge beschreven, verwoest werd- Het stand- beeld van- Rostand werd. naar de mededee- ling luidt, „gelukkig niet door den stroom meegevoerd". OVERSTROOMINGEN IN BULGARIJE Tengevolge van de onafgebroken stortre- gens is de stad Aitos en omgeving door groo te overstroomingen ^geteisterd. De oogst en de wijnbergen in deze streek zijn volkomen verwoest. In de, stad Aitos zelf zijn 24 hui zen vernield. Eenige personen kwamen om het leven. DE MOORD OP NICOLAITI. Het antwoord van Bulgarije op den Griek- schen staatsburger Nicolaiti op Bulgaarsch gebied wordt door de Grieksche regeering on- bevredigend geacht. Zij zou er op aandrin- gen, dat er waarborgen worden gegeven, dat de nroord niet ten doel had de Grieien te ter- roriseeren ten einde hen te dwingen Bulgarije te verlaten. DE HOTELROOF TE CHICAGO. Omtrent den hotelroof te Chicago wordt het volgende uit New-York aan- de „Times" gemeld1: Vijf bandieten, die alien onder den invloed van sterken drank verkeerden, drongen op klaarlichten dag een der deftigste hotels aan d-e Michigan Avenue, aan den oever van het Michiganmeer gelegen, binnen. Overdag we- melt dit hotel van bezoekers, terwijl op straat door talrijke agenten het verkeer wordt gere geld. De bandieten begaven zich rechtstreeks naar de deur van het administratiekantoor, bedekten hun gelaat met maskers en traden .met revolvers in de hand het kantoor bin nen. Terwijl vier hunner den kassier met re volvers in bedwang hielden, dreef hun aan* voerder, een Indiaan, Texas Cuort genaamd, het overige perso-neel het kantoor uit en be- roofde daarop den kassier van een bedrag van tienduizend dollar. Door een jonge vrouw werd (nadat zij zelf door den Indiaan was aangevallen- en gewond) ten slotte de huisdetective gewaarschuwd, die met cen re- volverschot den Indiaan verwondde Deze wist zich echter op dc been te houden en rcn- de -met drie der bandieten het hotel uit. Zij liepen naar den over van het meer, waar drie van lien in gereedstaande auto's sprongen. De Indiaan sprong evenwel in een verkeerden auto, waarin hij door twee agenten werd be- schoten, gewond en ten slotte gearresteerd. Op den yoek van een straat kreeg de wagen der bandieten een panne. Zij sprongen uit den auto' en een hunner eischtc een huura-uto op, waarin een dame zat. Zij dwongen den chauffeur met de revolver in de hand met de grootste snelheid weg te rijden. De auto van de politie achtervolgde hen. Bij het rijden vuurden beide partijen eitelijke sclioten op elkaar af De bandietenauto vlcog ten slotte tegen een framwagen op. Een der bandieten sprong er uit, vluchtte in een. zijstraat en ver- borg zich in een kelder. waar de politie hem vond en neerschoot Hij was een voormalig keilner van het beroofdehotel. De zware cloos, waarin zich het gestolen geld bevond, had hij bij zijn vlucht laten vallen. De twee anderen, die met hem gevlucht waren, wisten temidden van het drulcke ver keer op straat te ontkomen. Een hunner werd evenwel kort daarop ge- vangen genomen, na een hevig gevecht met de politie. De vijfde, die zich in het hotel had weten te verbergen, trachtte uit een1 achter- deur te ontsnappen, doch vond twee politie- agenten achter zich, die hem na een hevige worsteling tegen den grond sloegen. De Indiaan bezweek aan zijn verwondin- gen, zoodat het geruchtmakende geval drie levens heeft gekost. DE MISDADIGHEID TE NEW YORK. Gedurende die laatste zeveni jaren werden in de stad New York 1749 moorden bedre- ven. Slechts 231 moordenaars werden schul- d'ig bevonden, en geen vijf tig ervan onder- giingen de d'oodstraf. In 1924 al'leen waren- er 333 moorden en slechts 27 veroordeelin- gen. In Chicago is de toestand al even sleeht. v. DE PENSIOENREGELING IN ENGELAND. Volgens een aankondiging van den Engel- schen minister voor de Pensioenen, heeft de Engelsche regeering besloten, dat de tegen- woordige pensioenregeling niet veranderd zal worden, totdat de kosten van levenson- derhoud in Engeland beneden het minimum van 60 procent boven den stand van voor den oorlog zijn gedaald. Het maximum-cijfer blijft als dusverre dat van 1919. Dit betee- kent tegenover het totdusver geldende sys- teem, een aanmerkelijke verbetering en boven- al grootere zekerheid der Engelsche pensioen- trekkenden, merkt de Tel. op. DE FRANSCHE SCH'ULD AAN ENGELAND. Het schijnt, dat de schuldenbespreking te Londen ond'erbroken is, doordien Thion de la Chaume begonnen is met reserves te maken op het totaalcijfef der Britsche vorderingen. Bij de besprekingen over modaliteit van afbetaling is gebleken, dat de zienswijzen buitengewoon sterk uiteenliepen. De 'Fran schen hebben voorgesteld, de betalingen tot een bedrag van hoogstens 6 millioen pond sterling per jaar in marken en, papierfrancs te doen geschieden De Engelsche onderhan- delaar, Niermeyer, heeft dit bod onvoldoende geacht TEGEN1 DE COMMUNISTEN IN FRANKRIJK. Het „Jouraal" z,egt, dat het mogelijk is, dat zekere communistische afgevaardigden, omtrent wie de politie belangi'ijke mededee- lingen zou hebben ontvangen, onverwijld vervolgd zullen worden en zelfs gearres teerd1. Volgens de „Petit Parisien" zou de regee ring de justitie willen uitnoodigen, de in- structie tegen de communistische agitatoren te bespoedigen. DE BANKSTAKING TE PARIJS. De bankstaking te Parijs breidt nog steeds uit. Met groote moeite worden enkele dien- sten gaande gehouden. Donderdag is een de legate der stakende bedienden door Caillaux ontvangen, die hun de belofte deed, persoon- lijk bij de bankdirecties moeite te zullen doen, opdat het conflict tot tevredenheid der par tijen wordt bijgelegd. DE FRANSCH-BRITSCHEONDER- HANDELINGEN. Caillaux heeft den ministerraad op de hoogte gesteld van den staat der onderhande lingen te Londen inzake de intergeallieerde schulden. Het Britsche en Fransche stand punt wijken nog aanmerkelijk van elkaar af, doch er werd een eerste toenadering bereikt. De Fransche onderhandelaars zijn naar Parijs teruggekeerd om den minister van financien omtrent de besprekingen in te lich- ten. In verband met de terugkeer verneemt Reuter dat de in omloop zijnde berichten als zouden de onderhandelingen afgebroken zijn, geheel onjuist zijn. DE ONTRUIMING VAN DE RUHR. Gisteravond hebben de laatste Fransche troepen het Ruhrgebied verlaten, zoodat thajis het geheele gebied, dat 21/2 jaar lang bezet is geweest, weef vrij is.. Vannacht 12 uur hield elke controle over het thans oiTtruimde gebied op. Gistercchtend hielcien de Franschen voor het gebouw van het oppercommando te Es sen een laatste inspectie, welke ender het spe- len van de Marseillaise, door generaal Guil- Taume met zijn staf werd afgenomen. Daarna werd de laatste trocolore omlaag gehaald Slechts wcinige nieuwsgierigen waren aanwe- zig; Duitsche politicagenten zoi;gden voor de orde. De troepen marcheerden in de richting van Dusseldorp en zullen hoofdzakelijk in de Palts worden ondergebracht. Incidenien de- den zich nergens voor. De voornaamsle directe gevolgen der ont-v ruiming zijn, dat de gemeentebesturen thans weer volkomen vrijheid van handelen hebben en dat de veiligheidspolitie naar Essen kan terugkeeren. Luchtvaart en radio zijn even eens niet 1 anger aan belemmeringen gebon- den. M or gen hebben te Essen vliegdemon- straties plaats. Over de feestelijke viering der ontruiming is nog niets bekend. TEGEN HET MAROKKO-AVONTUUR. De Fransche communisten hebben hun agi- tatie tegen den Marokko-oorlog ook tot het bezettingsleger in den Palts uitgebreid. Gis teravond omsreeks 11 uur werden in Lud- wigshafen in de nabijheid der kazernes com munistische oproepen verspreid. waarin ge- zegt wordt, dat de veldtodht in Marokko reeds 4 milliard francs en het leven van 12.000 soldaten heeft gekost. DE VERDRONKEN STAD I'N' DE MIDDELLANDSCHE ZEE. De archaeologen, die de verdronken stad in de Middiel'lairudisiclje zee, welke niet lang geleden door een visseher is ontdekt, onder- zoeken bij de oostkust van Tunis, hebben een ontdekking vani groote waarde ged'aan. Sir Denison Ross, dte directeur van ooster- sche studien, die dte vorige leote in Tunis was, vertelde aan een vertegenwoordiger vain de pers, dat men een Grieksche galei heeft gevomden, zwaar be laden met schatten, die dwars over een der straten van dte verdron ken stad lag. Men hoopt hierdoor den da tum te kunnen vaststellen, waarop dte Mid- dejlandsche Zee de drukke straten van dc onbekemdte stad overs'troomde. Er zijn reeds Grieksche vazen van het wrak naar boven gebracht en men verwacht nog earn groot aantal dergelij'ke schatten. gewoonte was verteldte Sir Denison Ross dat groote schatten in galeien van Grielcen naar Afrika werden gebracht en de booteira, die bijzonder zwaar met goud en va zen geladen waren, zonken dus spoedig. Voor de lente verwacht Sir Denison Ross echter geen verdere belangrij'ke ontdekkin- gen. Met omderzee-camera's dtenkt men foto's van de stad' te nemen; zood'at men van haat ligging een- duidelijk beeld krijgt. De doode staid ligt tusschen het eiland Jerbam; bekend als het ei'land1 van de Lotus-eters, ear de kust. KORTE BERICHTEN Een telegram uit Cerignola meldt, dat een aardschok schade aan huizen heeft toe- gebracht. De verschrikte bevolking heeft haar huizen verlaten en slaapt in de open lucht. Het Japansche kabinet te Kato is afge- treden- in verband met meeninigsversohillen omtrent dte beilastingyoorsteleto. De subcommiesie uit de vergadering van Australische reeders en zeelieden heeft een accoord getroffen tot bijlegging van dte sta'king. In Ruhrort is een geval van zwarte pest geconstateerd. Naar uit Essen wordt gemeld, hebben de mijnwerkersorganisaties de bestaande loon- overeenkomst tegen 31 Aug. opgezegd. Te- vens eischen zij met ingang van 1 Sept. loonsverhooging. In het loongeschil bij den scheepsbouw in Hamburg heeft de arbitrage-commissie gister uitspraak gedaan, welke een loonsver hooging voor de werknemers inhoudt. Het werk is in verband daarmede hervat. Gemengd Nieuws. MISHANDELING VAN EEN JACHT- OPZIENER. Het Arnhemsche gerechtshof heeft uit spraak gedaan in de zaak tegen twee land- bouwers te Albergen (gem. Tubbergen) die terecht hadden gestaan wegens poging tot zwaremishandeling en medeplichtigheid daaraan. Beklaagden waren door de recht- bank te Almelo veroordeeld tot 2 jaar resp. 1 jaar en 6 maanden gevangenisstraf. Het Hof heeft den eersten beklaagde ver oordeeld tot 2 jaar gevangenisstraf met af- trek der prevent'eve hechtenis, doch den twee de vrij gesproken met last tot invrijheidstel- ling. HERDENKING JOH. DE WITT. Te Dordrecht is een commissie opgerichl tot herdenking van, den geboortedag van mr. J. de Witt, drie eeuwen geleden, 14 Sept. 1625. De bedoeling is den grooten Dordte- naar, den beroemden staatsman, op 24 Sept. a.s. te eeren door een tentoonstellimg op hem en zijn familie betrekking hebbende, door een plechtige kranslegging aan den voet van het standbeeld der gebroeders aan de Vischbrug en door het aanbrengen van een gedenksteen in zijn geboortehuis in de Groote Kerkbuurt. De commissie heeft zich tot uitvoerinig van deze plannen in een drietal subcommissies ge- splitst; de burgemeester is algemeen voorzit ter. Het initiatief tot dteze herdenking werd genomen door den burgemeester en den ar chivaris der gemeente. IN EEN PJJTJE VERDRONKEN. Uit een putje met water op het erf van een perceel op den Ruigweg te Amsterdam is eer 2-jarig kind leveploos opgehaald. Het kind had in dat putje met een scheepje gespeeld en was daar in verdronken. AIRMAA IA V

Alkmaarsche Courant | 1925 | | pagina 1