aette Jongen Dienstbode een JufTrouw flinke IMenstfoode, een Jnffronw Meisje Dagmeisje, flinke Jnffronw HALFWAS MEUBELMAKER. GEVONDEN Groot Burgerwoonhuis Advertentlen. bijzonder. Hij hood namens de leden den heer J. J Schermer ten penciulestcl aan en den heer G. J. de Munk con eikenhouten hangklok. De dames bood hij elk am gevuL den bloemenbak aan. De heeren Schermer en dc Munk dankten het bestuur en de leden voor liet cadeau, ter wijl zij de hoop uitspraken nog vele jaren hun beste krachten te kunn-en gcven voor de organisatie Hierna krecg het hoofdbestiuirslid, dc heer Bakker, het woord voor hetuitspreken van zijn fcestrcde. Spr. memoreerde den zwaren strijd die de afd. Alkmaar in het begin van haar bestaan te strijd en had. Hij huldigde de twee jubilarissen, dat zij die twintig jaar hun beste krachten hadden gegeven voor dc organisatie. Spr. sloot met een woord van opwekking om de organisatie zoo stcrk mo- geiijk te maken. No 4og spraken een woord van liulde tot de afdeehng en de jubilarissen de voorzitter van den A. B. B. en de voorzitter van de Ned Vereeniging van Spoor- en Tramwegperso- nee!. De voorzitter van de feestcommissie dank to den sprekers en deelde mede, dat er elf bloem- stukken waren gekomen en wel van den Ned. Metaalbewerkcrsbond, Centrale Bond van Transportarbeiders, van de Fabrieksarbei- ders, Ned. Typografenbond, Ned. Meubel- makersbond, "Ned. Bond van Spoor- en Tramwegpersoneel, van den Bouwvakarbei- dersbond, Ned Baklcersbond, Centr. Ned. Ambtenaarsbond, A'lkmaarsche Bestuurders- bond en van den Schildersgezellenbond. Te- vens waren er verschillende felicitaties ingc- komen. Opgevoerd werd „dc Verloofdc Van Theo- phiel", blijspel in 1 bedrijf- Dit stukje werd aardig vertolkt door een vijftal leden van den bond. Na de pauze werd de avond gevuld met declamatie van den heer Rossebacker en vooTdrachten van den heer Den Hoijer. Een gezellig bal was het einde Gemengd Nieuws DE BOUWVAK-STAKING BIJ PATRIMONIUM TE ENSCHEDe De staking van de bouwvakarbeiders, werkzaam aan den bouw van 200 woningen voor de vereeniging „Patrimonium" te En- schede is gister geeindigd. De staking, die 4 Mei is begonnen en dus 13 weken heeft ge- duurd, heeft tot resultaat gehad, dat de ei- schen der arbeiders gedeeltelijk zijn ingewil- ligd. Door den aannemer is thans het plaatseMjk collectief contract erkend. S. D. A. P. EN N. V. V. Het dagelijksch bestuur van het N. V V. heeft opnieuw een „verklaring" afgelegd in „FIet Vo-lk" naar aanleiding van de artikelen van den heer Vliegen over het geschil tus- schen S. D. A. P. en N. V. V. Hieraan is het volgende ontleend: Wat met het bazig optreden van Stenhuis' bedoeld wordt, weten wij niet. Wanneer Vliegen in dit verband herinnert aan de bro chure van De Miranda, dan zij er de aan- dacht op gevestigd, Vliegen weet dat heel poed, dat Stenhuis in deze gehandeld heeft krachtens het besluit van het Verbonds- bestuur, welk besluit later door den Be- stuursraad van het N. V. V. is bekrachtigd. Uit deze opmerking van Vliegen is kwa- lijk een andere conclusie te trekken, dan dat van de zijde van het P. B. de officieuse be- sprekingen gesaboteerd zijn, uitsluitend uit persoonlijke overwegingen. Is deze^ veronderstel-ling juist, dan wordt het zeker'tijd, dat men in Partijkringen gaat begrijpen, dat de belangen der arbeiders- klasse niet opgeofferd mogen worden aan persoonlijke gevoeligheden van dezen of ge- nen leider. Het standpunt van Vliegen komt hierop neer, dat de vakbeweging geen zelfstandige taak heeft ten aanzien van onderwerpen, die geheel van wetgevenden aard zijn. Wij gelooven niet, dat het zin heeft ver- der met Vliegen te debatteeren over de vraag, wat der vakvereeniging wel en niet geoor- loofd is. Hij waant zich nog in den tijd, toen de partij de bevelen gaf en de vakbeweging goed genoeg was haar medewerking ter op- luistering van demonstraties enz. te verlee- nen. Wanneer de meening van Vliegen op dit punt inderdaad de opvatting van de Partij weergeeft, dan willen wij niet verhden, dat r. - i°Pz^c^1te hiervan een diep meeningsver- zig istUSS<:^en en vakbeweging aanwe- De onmpndigheid, waarmede Vliegen de vakbeweging wil bestempelen, kan zij, vooral gezien de ontwikkeling der na-oorlogsjaren, met aanyaarden. Het P. B. zal moeten begrij- pen, dat zij dezen ontwikkelingsgang niet zondei groote schade voor de bewegino kan voorbijgaan of ontkennen. INIVERBOND VAN TANDHEEL- KUNDE. Gisterochtend begon te Geneve een confe rcnhe van het Internationaal Verbond van Tandeelkunde, waaraan afgevaardigden uit de meeste Europeesche staten, o a Neder- land, deelnamen. De conferentie houdt zich m hoofdzaak bezig met de voorbereiding van het groote congres, dat het volgend jaar te Philadelphia zal worden gehouden. DIEFSTAL VAN GOUDEN RINGEN. ^°01'den heer W., die geheel alleen woomt m het Kapelbuis op de buitensocieteit Sla- van-ti" in Maastricht, is bij de politie aan- gifte gedaan, dat hem door een jongmensch tut Brussel, zekeren A. B., die bij hem als Toge in huis was, een paar go-udeiii ringed met diamanteo, ter waarde van 700, zijn ontstolen. Ofschoon de diefstal reeds tien dagen geleden geschied is, heeft de heer W. inn eerst de politie van in kennis gesteld. Deze stelt thans een onderzoek in. LANDELIJK COMITe VAN DE BE- DRIJFSORGANISATIE VAN P. T. T.-PERSONEEL. Men schrijft ons: Het Landelijik Co-mite vaim -de bedrijfsor- ganisatie van Post-, Telegraaf- en Telefoon- peisoneel, aa-ngeslo-ten bij de Federatic van I ersoneel 'in Openbarem Diens-t, besloot in ajn gisteren, Maandag 3 Augustus, gehou den vergadering bij het optreden van de meuwe regeering den eisch, „wederiuvoering van de positie van 1920"' onverzwakt te handhaven In verband met den noodtoestand van het rijkspersoned werd tevens hesloten van de regeering in afwaehting vain een algehee--' 1c herzien-ing van de thans geildcndc loonen en salarissen te eischen, als voorloopige tcgcmoctkoming, een extra maand salaris met een minimum van 100; on- het P. T T.-pcrsoneel op te roepen door een krachtige actic dezen ciseli te ondersteunen. EEN DIRECTEUR-GENERAAL VOOR MARINE. Dc nicuwe minister van oorlog, majoor Lambooy, zal, volgens dc „Limb. Koerier", voor marine worden bijgestaan door een di- rcctcur-gcncraal. VRIJZ1NNIG-DEMOCRAT1SCHE BOND. Door het 1 loofdbestuur van den Vrijzinnig- Demo'cratischen Bond is bepaald, dat in het laatst van November of in het begin van De- amber a.s. an ajgemeene vergadering zai plaats hebben,- waarin o. m. zal moeten worden voorzien in an drietal vacatures van het Hoofdbestuur, wegens periodiekc aftre- ding van mevr. H. W. B. van Itallie-van Embdcn en de heeren mr. W H. M. Werker en O. A. Zelvelder. SALARISSEN RIJKSPERSONEEL. Krachtens het Bezoldigingsbesluit 1925 wordt de tceslag voor de Rijlcsam-btenaren, die door de bezuinigiug nicer dan 10 pet. in inkomen zouclen dalen, alleen over 1925 uit- gekeerd. Naar wij vernemen, is op de door de De- partementen ontworpen begrooting voor 1926 op het behoud van dien toeslag gere- kend, hetgeen wel niet zonder yoorkennis van den Minister van Financien zal geschied zijn. GEEN DUBBEL PENSIOEN VOOR OUD-MILITAIREN. De minister van Financien haft aan de Tweede Kamer an nota van inlichtingen ge- zonden, betreffende het adres van den Neder- landschen Bond van Gepensienneerden al- hier, houdende verzoek, te willen bevorderen,. dat de gewezen militairen, die later wegens an gemeentelijke betrekking zijn gepension- nard, ook in het genot zullen worden gesteld van een verhooging van 40 pet. over hun dienstijd als militair." Hierin wordt gezegd, dat de bedoelde mili- taire diensten niet met een afzonderlijk mili tair pensioen zijn vergolden en dat dus uit den aard der zaak van verhooging gan sprake kan zijn. Die diensten zijn, voor zoover ze gel- dig waren, voor pensioen, bij de berekening van het pensioen in aanmerking genomen. De gemeentebesturen, die van' de hun ge geven bevoegdheid hebben gebruik gemaakt,. hebben allan dat gedeelte van het pensioen van belanghebbenden verhoogd, hetwe'k strekt tot vergoeding van dienst in een ge meentelijke betrekking doorgebracht. Het Rijk heeft hiermede geen bemoeiing. DUINBRAND BIJ DEN HAAG. De motorspuit te Den Haag moest gister- middag half een assistentie verleenen Hij het blusschen van een duinbrand aan den Waals- dorpscheweg bij dc spoorbaan. Het blus schingswerk werd zevorderd door de hulp van een honderdtal militairen uit 't kamp Waalsdorp. Het duurde anderhalf uur, voor- dat het vuur gebluscht was, doordat de brand over een groote oppervlakte woedde. Pl.m. 2000 M.2 duin en 72 dwarsleggers van den spoorweg verbrandden. INTERNATIONAAL BOSCHBOUW CONGRES TE GRENOBLE. Van 22 tot 28 Juli werd tc Grenoble an Internationaal boschbouwcongres gehouden, terwijl het congres besloten werd met eenige excursies in de mooie omgeving, welke duur- den tot begin Augustus. Het aantal deelnemers bedroeg ongeveer 350 personen, uit verschillende Tanden, n.l Frankrijk, Italie, Spanje, Portugal, Belgie Denemarken, Noorwegen, Polen, Tsjecho- Slowakije, Servie, Hongarije, Letland, Rus- land, Roemenie, de Veranigde Staten van Noord-Amerika, Canada, Japan en Neder- land. Voor de werkzaamheden verdeelden de congresleden zich in secties voor: wetgeving algemeene maatregelen van Rijkswege te ne men, boschbescherming, voor: houtharide! houtsorteeringen, boschexploitatie, voor: ge bruik van hout voor verschillende doeleinden voor: verhooging der prcductie, aanleg er. verpleging van bosscher., herbebossching voor: bebossching in het gebergte en in de duinen, voor: bosschen in de kolonien voor: natuurmonumenten en voor litteratuur Op het congres werd een groot aantal be langrijke punten behandeld, terwijl ook de daarop volgende, dikwijls levendige, bespre - N< kingen zeer belangwekkend waren. Van Ne- derlandsche zijde werd het congres bijge woond door de Haren A4r. P. G. van Tien hoven, bestuurslid der Vereeniging tot Be houd van Natuurmonumenten en J. P. van Lonkhuijzen, Directeur der Nederl. Heide maatschappij, die mede de Ned. Boschbouw veraniging vertegenwoordigde. Door dezeif laatste werd het on twerp ingeleid, dat he particulier initiatief inzake ontginning boschcultuur en ihstandhouding van bos schen meer op den voorgrond dient te komen vooral nu in de meeste landen van Staats weg minder kan gedaan worden en hij was op hetgeen de Nederl. Heidemaatschappij in ons land tot stand bracht. Het congres sprak daarop den wensch uit, dat in andere lan den het in Nederland gegeven vt>orbeeld zou worden gevojgd. In Grenoble wordt gedurende dezen zomer een belangrijke tentoonstelling gehouden om trent het gebruik van waterkraciit, boschbouw en toerisme. (Het congres was uitgeschreven door de Touring-Club de France.) Vooral op het gebied van waterkracht (Hciulle Blanche) zijn mooie inzendingen-uit verschillende landen aanWezig (Duitschland Zweden, Italie, Noorwegen, Frankrijk, enz. De boschbouwinzendingen zijn v.n.l. ui Frankrijk en hebben o.-m. betrekking op hout verkolmg en het winnen voor nevcnproducten claarbij, het winnen van liars, van looistof- fen, het maken van papier uit hout, houtim- pregneering, het gebruik voor verschillende doeleinden, als parketvloercn, duigen, hout- snijwerk enz. HET AUTO-DRAMA TE WAGENINGEN Omtrent het vreeselijk auto-ongeval, dat Zondagmiddag o-mstreeks halfvier in de ge- meente Wageningen heeft plaa-ts gehad, en dat twee personen het Teven kostt-e, verneemt -de Tel. nog -het volgende: De heer J. Onnes oud 41 jaar, te Amersfoort wonende en al- -daar een drukkerij exploiteerende, reed met zijin eeh-tgenoote, oud 37 jaar, in een gesiloten Fiat" van Amersfoort in de riehtin-g vara Arnliem. Op het rechte stu-k tusschen den Grebbeberg en Wa-geningen had1 de heer Onnes zijn wa-gen- een groote vaart gegeven, ohgevar 50 K M. Een fietsrij-der, dien dc auto voorbijrad, bemerkte aan de achterziidc van den wa-gen een- klein vlammetje. Ilij trachtte, zooals wij reeds meldden, den auto -in te halen, om de im-zittenden tc waarsohu- wen, doch dit geluktfc hem niet. De auto maakte plots-eling eenige silingeren-de bewe- gin-gen en rad daarop in voile vaart ter lin- kerzijde van -den weg tegera een boom. Een wielrijdster, die op het fiets-pad reed, kwam bijna tusschen deri auto en an boom terecht, doch wist door uitwijkcn aan den dood te ontkomen. De h-eer Onnes, die'het stuur in hand'en had, heeft waarschijulijk o-p een gegeven moment ook het vu-ur bemerkt en door den schrik bevangen-, heeft hij de macht over zijn stuur verloren. D-e inzitten-den hebben waar- seh-ijin-lij'k reeds door den schok het bewust- zijin verloren. Men za-g later den heer-Onnes -nog in den stuurstoel ziten, - zonder zich te bewegen, terwijl zijn vrouw achterovcr in d-en wagen was gevallen. Van alle kanten schoot men toe, en trachtte men een der voordeuren te open-en, doch de heer Onnes heeft, zooals later bl-eek, de gewoo-nte om de voordeur van1 zijra a-uto van bin-n-en af te sluiten. Hiervan zijn hij en zij-n echtgenoote het slachtoffer g-eworden. Toen h-et met gelukte om de deur te op-enen, werd een der po-rtieramen in-gesla- gen. Het vu-ur kreeg hierdoor ahter tevens nieuwe zuurstof. Intusschen was de benzine uit het benzinereservoir, dat zich orader het daslibord voor den motor bevindt, die door -den schok gesprongen was, weggedloei-d. Een oogenblik later had een ontploffing plaa-ts. Een geweldige. vu-urzuil steeg omhoog. Aan redden was geen den ken mar. Men Icon cien bra'n-denden auto niet meer inaderen. D-e vele aanwezigen waren getuige van het afseh'uwelijke schouwspel, dat twee m-enschen, waarvan een nog rahto-p achter het stuurrad za-t, ilan-gzaam verbrandden en verkoolden, zon-der dat eenige hulp geboden kon worden. Gedurende bijna een uur sloe- gen de vlammen hoog op. Het vuur tastte zelfs het loof van de boom-en aan. De vlam men sloegen- in min-der d'ara geen tijd1 over d-en 'he-den weg, zoodat het verkeer gestrcmd moest worden. De idlenti-teit van de slaohtof- -fei's was vast te stellen, doordat de wielrijd ster die ternauwemood aan een taanrij-din-g ora-tkoim-en was, nog had ku-nnen zien, dat ach ter het stuurrad iemand zat* met kruTlend haar en -dat de dame bobbed hair droeg. Toen dit werd1 verteld aan een an-deren auto- -mobilist verklaarde deze, dat de slachtoffers clan niema-nd a-n-ders ko-nden zijn -dan de heer en mevrouw Onnes, van wie hij wist, dat zij 's middags uit Amers-foor-t waren weggere- d-en. Toen de vlam-m-en vermira-derden, werd het vuur g-e-doofd m-et emmers water. Gerui- -men tijd moest men water over het geraamtc van den a-uto giet-en,.daar deze wit gloeiend stond. De lij-ken van d-e slachtoffers waren grooten-deels verkool-d en mo-esten in stukken uit -de overblijfselen van den au-to worden -gehaald. Het s-tofffllijk overschot is per bran card' naar het lij'kenhuisje bij de k-erk te Wa geningen- overgebracht, en zal naar Amers foort worden vervoerd om daar ter aarde te worden best-eld. De overblijfselen van dc ,,Fiat" zijn naar de garage van den bar Bak ker te Amersfoort gesleept. Over de oorzaak van het on-tstaan, van den brand in- den- a-uto tas-t m-en i-n. het duister Het aannemelijkst is, da-t er kortsluitim-g is onts-taan in -de lei-ding van -de 12 Volts bat- terij, waardoor dan het achterste gedeelte van den wagen zou hebben vlam gevat. Oo-k is het mog-elijik, dat aa-n- de uitlaatpij-p een -defect was on-tstaan, doch hieraa-n is niets bijzonders te bespeuren. Het kan ook g-ebeu- -ren, da-t in den adto gerookt is en op die een o-f andere wijze -het vuur achter in den wag-en is terah-t geko-m-era. Van den a-u-to is niets anders ov-ergebleven dan een a-antal kromge- bo-gen staven, die boven het verkoolde stuur rad uitsteken. Met ho-eveel kracht de auto tegen den boom is g-ereden, bewij-s-t wel het feit, -dat de snap ruim 10 c.M. in het hout van den eifceboom is/ged-rongen. HET DRAMA TE ROTTERDAM. Sedert de tragische gebeurtenis in de Cor- verstraat te Rotterdam, waar een arbeider zijn vijfjarl-g dochtertje zoo mishandelde, dat het aan de gevolgen overlad, wordt 't huis waar nog de grootouders en een bej aarde tan- te van het meisje wenen, avond aan avond als het ware belegercl. De politiebewaking in de Ccrverstraat en omgeving is versterkt. Tel- kens moeten hare Happen worden uitge- deelcl om het publiek tot dcorloopen te dwin- gen. Vooral de vacantievierende jeugd. zegt de Tel., is de oorzaak van de ongeregeldhe- den, doch ook de ouderen en niet alleen uit de omgeving van de Corverstraat, maar uit heel Rotterdam en zelfs daarbuiten, drijven hun nieuwsgierigheid zoover, "Hat de politic verschillende malen tot afzetting van de Cor verstraat heeft moeten overgaan; Nicmand mag's avonds in die straat aan de deur staan of de ramen geopend hebben, terwijl m£n zender noodzaak de straat niet door mag. Ook op andere wijze wordt den bewoners van het beruchte huis het leven cndragelijk gemaakt, De winkeliers uit de buurt wpigeren eeiv parig hun levensmiddelen te verschaffen, zcodat d-e politie het gezin van' liet noodige moet voorzien. Zondagavond is het rustig gc- weest in de Ccrverstraat. DE ACT IE TEGEN'JAN FABRICiUS. Door een gedeelte van het gezelschap van dc N.V. Theater Odeon was geen genoegen genomen met het aanbod van 20 pet. van het sedert Maart verschuldigde salaris, gelijk wij dezer dagen rads gemeld hebben. Deze ar- tisten beweren, dat de heer Fabricius, de di recteur, wel in staat is meer tc bctalen, en hebben beslag gelegcl op zijn deposito bij de bank. De heer Fabricius is daartegen In verzet gekomen en heer dc onverzoenlijken gedaagd vcor de rechtbank tc's Gravenhage, waar ze dezer dagen in kort geding werd behandeld. Mr. Raymaekers, de advocaat van Fabri cius, wees er blijkens het verslag in cle Tel. cp, dat deze in Maart de mededeeling heeft moeten dcen, dat er groote verliezen werden geleden en een accoord had voorgesteld. Toen had een jredeelte van het o-ezelschan de betrekking verbroken. Dat hadden cle gedaag- den van thans ook moeten dan. Zij hebben doorgespeeld,- omdat zij hoopten, dat de za- ken zouden verbeteren, niet tengevolge van anigc valsche voorstelling van den heer Fa bricius. Eerst in Juni was de zaak aan den directeur hopeloos voorgekomen. Door de wei- gering van de betrokken acteurs om dc thans door een buitenstaander aangeboden 20 pet aan te ncmen, dupeerden zij hun confraters. Dc advocaat van de gcdaagde acteurs, mr Belinfantc zei, dat men uitgemaakt wilde heb ben, of de acteurs de schapen zijn, die altijd jeschoren maten worden als het slecht gaat. I lij vergeleek den toestand van het theater Odeon bij dien van het gezelsphap Ruys ver- leden jaar en vroeg of het maar geoorloofa was, op die manier naamlooze vennootschap- pen te stichten, waarbij men niet verantwoor- dclijk was. Hij putte uit de geschiedcnis der laatste maanden allerlei argumenten om te bewijzen, dat de heer Fabricius de artiestcn wel degelijk opzettelijk misleid had wat be- treft de vooruitzichten van het gezelschap en bovendien thans wel degelijk in staat'was, de volledige gages uit te karen. In zijn Tepliek protesteerde mr. Raymae kers met verontwaardiging tegen de pogin- gen door dc tegenpartij en haar advaaat ge daan, om den heer Fabricius verdacht te maken. Deze had geen rust gekend door zijn zorg voor de belangen der artisten. De ge- daagden hebben zich laten verblinden door het feit, dat een borgtaht van achtduizend gulden voor nakoming van het huurcontract was gesteld op naam van den heer Fabricius; die som is echter nooit gestort nu vervallen. Dc har Jan Fabricius verkreeg nog even het woord om te zeggen, dat hij het toonal- gezelschap niet had opgericht uit ijdelheid of uit persoonlijke overwegingen. Zijn eigen salaris had hij dadelijk als aandeelenkapitaal gestort. Dat de zaak, waarvoor door hem geld was gevraagd aan particulieren, die daarmee ook niet op winst uit waren, niet zoo slecht schan te gaan, blijlct wel daaruit, dat de eerste zes maanden voluit betaald zijn. Gister heeft de wind, president der 1 lacg- sche Rechtbank, mr. de Jonchcre, uitspraak gedaan in bovenstaa-nde zaak. Dc president heeft den cisch van den heer Jan Fabricius tot o'pbeffing van het beslag op zijn gel dsn bij dc Ccmmissiebank ingewil ligd, ovemegCnde, dat volgens zijn voorloo- pig oordeel da artisten van den heer Fabri cius niets te vorderen hebben, waar aanne- mdijk is gemaakt, dat beide partijen te goe- der trouw de cvereenkomst hebben geconti- nueerd in dc verwachting, dat Jater alles war in orde zou komen, terwijl die verwach ting, buiten den wil der partijen, niet is ver- wezenlijkt. Het vonnis werd uitvoerbaar ver- klaard bij voorraad op dc minuut. KORTE BF.R1CHTEN. Ten behoeve der Watervoorziening der gemeenten Uithoorn, Aalsmeer en Haarlem- mermar, zal te Aalsmeer an watertoren worden gcbouwd, waarvoor die - gemeente kosteloos aan ,de provincie zal afstaan eeii percal land en water, gelegen in den West- plas. Door de Visscherij-inspectie zijn op de Zuiderzee de lijnen uitgezet, binnen welke met ingang van heden -niet meer gevischt mag worden op ansjovis. Het afgesloten ge bied (de z.g. „paaiplaatsen") omvat: Het Hoornsche Hop: tot aan de lijn Etersheivn- De Nek, en voorts het Pampus, van dc Rij- persluis tot fort Pampus en van fort Pam pus tot toren Muiderberg. Tipschriiten. Sport in beeld. Dit gei'llustreerde SportbHad onder redac- tie van Leo La-uer, gaat voort met reeds Maandag -de voornaamst-c s-poitgebeurtenis sen- van -den Zon-dag in beeld te geven. Deze week, brengt het de draverijen Van Hout- rust, zwemwedstrijd-en te Utrecht, de athle- tiekontmoeting te Antwer-pen, kiekjes van zeilwedistrijden, schermeh enz. Op de voor- pagina een portret van o-nzen wielrenner Snoek. In an- lezenswaard-ig artikel herdenkt L. L. den autorenn-er Ascari. Beeken. Het nieuwe adresboek van Alktnaar. Dit is inderdaad an uitgave, waarvan wij met bijzonder genoeg-en melding maken, want er beston-d werkelijk in o-nze zich steeds uitbreidende stad behoefte aan een zoo nauw- kcurig mogelijk adresboek. De firma Jung en van der Hoek heeft de uitgave keurig ver- zorgd en 't gehed zooveell mogelij-k tot op d-en- jongstcn datum bijgewerkt. D-e groei van Al-kmaar blijkt ook uit d-en omvang van het nieuwe adresboek, dat in vergelijking met het oude heel wat in omvang is toegenomen. Na een a-iphabetische lijst der irawoners met hunne adressen, volgt een dito lijst va-n de voornaamste»b-e-roepen en bedrijven met aan- wijzi-n-g van degenen, door wie zij worden uitgeoefend. Afd. Ill geeft de verd-alin-g in wij-ken en dc straten alphabetisch met de bewoners, G-emeent-ebes'tuur, Commissien, in-richtingen vara oraderwijs, en alle Alkmaarsehe v-ereen-i- gingen en verschillende an-derc instelli-ngen volgen daarna, terwijl ten slotte een lijst vara marktschuiten, vrachtauto's, stoomboo-t- ondernemingen enz. (ook alphabetisch ge steld naar de namen der schip-pers of vracht- rijders) het bo-ek besluit. Het stevig gebonden adresboek is een on- misbare vraagbaak voor den- A-l'kmaaider. Sport zal dien dag een Zweedsche estafette plaats vinden om an zilveren lauwertak De arste maal won de har A. Zagers, uit Amsterdam, den beker. TELEGRAF1SCH WEERBER1CHT, naar waarnemingen, verricht in den morgen van 4 Augustus. Medegedald door het Kon. Nederl. Meteoro'iogisch Instituut te De Bildt- I loogste barometerstand 764.5 te Jan- may en. Laagste barometerestand 751.8 te Stock holm. Verwachting (van den avond van 4 Augus tus tot den avond van 5 Augustus): Meest zwakke zuidwestelijke tot zuidooste- lijken wind, half- tot zwaarbewolkt, later waarschijnlijk regen, aanvankclijk warmer. MOESKOPS UIT AMERIKA VERTROKKEN. Mocskops heeft zich tc New-York op het stoomschip ,,Nieuw-Amsterdam" met bestem- ming voor Europa ingeschapt om tc Am sterdam uit te komen in dc a.s wielerwed strijden om het wereldkampioenschap al- daar. v.. ATHLEJIEK. De athletiekvereeniging hield gisteren haar ledenvergadering. Het bestuur werd als volgt gekozen: K. Ruiter, le voorzitter, L Vasbiii- dcr, 2e vo-oriztteiv H. de Bakker, le secreta- ris, F. v d. Molen, 2e secretaris, Chr. Vas- binder, le penningmeester, A. Stins, 2c pen- ningmeester. Op 30 Augustus a.s zullen eenige belang rijke wegweastrijden gehouden worden om den „Amicitia-beker". Een 3K- a 4 K.M. wedstrijd om den beker en een 2 K.M. wed- striid voor nieuweliugeu. om medailles Ook Geboren: JOHANNA ANNA MARIA, doehter van C. J. WARMER en Th. WARMER g-eb. Wajer. Alkmaar, 31 Juli 1925. Getrouwrl: P. S. DUINKER en GHR. VAN SIJP, die, mede nameng wederzijdsche familie, hartelijk dank zeggen voor de vele blijken van belangstelling bij hun huwelijk ondervonden. Alkmaar, 4 Augustus 1925. De Curator in het faillissement van ENGELBERTUS HALFP, koop- man, Voorstraat 58, Eginoiul aan Zee, maakt bekend, dat de schuld- vorderingen te zijnen kantore (Oudegraeht 227) moeten worden ingediend voor 16 AUGUSTUS a.s, en dat de verificatie-vergadering zal worden gehouden op WOENS- DAG 19 -SEPTEMBER a.s., des voormiddags te elf uur, in het Gorechtsgehouw aan den Geester- singel te Alkmaar. Mr. A. SCHENKEVELD, Curator. Alkmaar, 4 Augustus 1925. Gevraagd een in klein gezin van 82 uur. Br. onder letter N. 146, bur. van dit blad. Voor tijdelijke hulp in het Bur- gerweeshuis le Alkmaar gevraagd; (P.G.) voor de naaikamer en huis- houding. Alleen schriftelijke aan- melding voor 12 Aug. bij de secre- taresse mevr. ZIJLSTRAvan Es, Langestraat 86, Alkmaar. Mevrouw Dr. VRIJLANDT, Ken- nemerstraatweg 166, vraagt met of voor 1 September een in klein gezin. Aanmelding's avonds van 78 uur. t Gevraagd voor de 3 marktda- gen voor hulp in de keuken". Lunch room „DE DOORBRAAK" Hout- til 20. Gevraagd een net voor de morgenuren, niet heneden 16 .jaar. Adres STATIONSWEG 13 Gevraagd net aankomehd voor licht werk bij Mej. UITENTUIS, Verdr.oord 45 Fabriek van Consumptie-artike- len vraagt een geschikt om leiding te geven en aan het hoofd van haar pakafdee- ling te staan. Brieven onder letter K 143 aan het bureau van dit blad. Gevraagd een loon f 5 per week en een voor dag of dag en nacht. Bankot- bakkerij BURGER, Laat. Voor direct gevraagd een flinke Modern Meubeleerinrichting JO DE WIT, Metiusstraat No. 2. EEN LAP STOF. Terug te bekome* tegen adrertentiekosten, bij C. PRINS te Koedijk. TE HUUR. t Tebevrageu: SP00RST§4AT:T.

Alkmaarsche Courant | 1925 | | pagina 3