1 we verbaas'd en gelukkig, dat toch" zooveTen ons pesssimismc hebben beschaamd. Ja, er was nog plaatss voor velen, maar het aantal aanwezigen overtrof toch zeer ver onze ver- wachting. Onbekende gezichten, vele; maar vele plaatsgenooten inisten we. Was het hun niet de moeite waard? Gelukkig de afwe- zigen bleken weer in't ongelijk te zijn. De uitvoering was een groot succes voor de ver- eeniging! Bij vele nummers hebben we ons afgevraagd: „Zingt daar ons Crescendo?" In de weinige jaren van haar bestaan heeft zij goede vorderingen gemaakt, maar nog nim- Sner trof ons zoo'n harmonischen samenklank der partijen, het vaste rhytme en de zuivere en duidelijke uitspraak. Nu heeft zeker wel het ruime kerkgebouw h'et zijne tot de klank- ontwikkeling bijgedragen, maar gezongen is er als nooit te voren; de zangers zongen met bezieling en er ging bezieling uit van hun zang. De keuze der liederen was, ook de omge- ving in aanmerking genomen, een hoogst ge- lukkige. „Crescendo" opende met „Zondags- wijding" van Fr. Abt en al dadelijk trof ons de voile toon en zuivere uitspraak. Dan volg- de ,,'Herders Zondagslied", een vrije verta- ling van „Schafers Sonntagslied" van C. Kreutzer, zeer goed ook gezongen; maar de zangers (essen) hebben zich zelven overtrof- fen met het „Avc Verum Corpus" van W. A. Mozart; „Jesu Allerliefste kind" van J. C. 'Anderson; „Die Vesper" van L. von Beetho ven en ,-,Hemelhuis" van Emiel Hullebroegk. Wat werden ze met een innig gevoel en war- men toon gezongen! Hoe ontvoerden ze ons uit onze dagelijksche sfeer. Toch mogen we ook niet vergeten te noemen „Morgenhymne" van N. W. Gade (waarin we wel gaarne en- kele zeer hooge en daardoor schelle toonen van de sopranen getemperd hadden gehoord door de alten) en „Paschen" van E. Hulle- broeck, een jubel. De koorzang werd afgewisseld door enke- le solo-nummers. Het eerst hoorden we „Slape zacht". woorden van Kaul Casteels, muziek van E. Hullebroeck, en „Onze Vader" van A. Pomper. Beide liederen werden ge zongen door mevr. G. de Boer-Blauwboer, sopraan, met begeleiding van orgel en viool. Floe gevoelig klonk haar „Slape zacht". We kregen den indruk, dat we de moeder hoor den zingen aan de wieg van haar „lieveke- iief". Dan werden we vergast op Largo" van Handel; „Sarabande" van J. S. Bach en „Bouree" van Handel, vocrgedragen door de heeren G. Anderson (orgel) en P. de Geus (viool). Wat vonden orgel en viool elkaar; wat smolten de voile orgeltonen innig sa- men met het mooi-weeke geluid van de viool. We verlangen naar een nieuwe samenwer- king van beide heeren of „Mit Dritte im Bunde", de violoncel. Als derde afwisseling zong mej. G. Bruin (sopraan) „De Wiedsters" van Kees An- driesse en „0, heb toch lief" van R. Gerret- sen, met orgelbegeleiding van den directeur. Zou de componist I<. A. kunnen vermoeden, dat in den Schermer zijn lied met zoo'n glas- heldere en zuivere stem zou worden gezon gen, met innig gevoel, zuivere uitspraak en goede voordracht? Ook in het tweede lied werkten stemklank, gevoel en voordracht sa- men tot een schoon geheel. Aan directeur en alle medewerkenden een woord van innigen dank en oprechte hulder En voor het C. N. Z. hopen we een goed saldo. En dan ..Crescendo" denk eens aan onze torenklok. Draag met uw zang een steentje bij, opdat we weer mogen genieten van haar edelen metaalklank! UIT BINNENWIJZEND. Door onbekende oorzaak is afgebrand de bakkerij van den heer Schiltwacht alhier. Met groote moeite konden de belendende percee- den tegen het vuur worden gespaard. DE NOORDERMARKTBOND. Bij de gehouden aanbesteding van nieuw en reparatiewerk aan de - veilingsgebouwen werden voor het timmerwerk 5 en voor het schilderwerk 4 biljetten ingeleverd. De inschrijving voor timmerwerk was als Volgt: C Langedijk f 1649, C Klinker! 1550, J. Krom en K. Bruin 1549, J. Heits- nia 1499, A. Zuidscharwoude 1454, aan wien het timmerwerk wer<) gegund. Voor het schilderwerk waren de volgende inschrijvingen ingekomen: D. Dirkmaat f 860, Ide Zijp 844, K. de Vries 797, A Breed 777. Iiet schilderwerk werd aan laatstgenoemde gegund. De begrootingen waxen 1551 en 900 UIT ST. PANCRAS. Gister werd door onzen plaatsgenoot, den heer J. Dekker, leerling van den heer A. F Bok alhier, bericht ontvangen, dat hij ge- slaagd was voor akte L. O. Handteekenen waarvoor door hem op 30 en 31 Juli te den Haag examen was gedaan. UIT BARSINGERHORN. De heer Sj. van der Veen alhier is ge slaagd voor Middelbaar Fransch akte A. UIT SCHAGEN. Alhier is overleden een der meest geeerdc ingezetenen, de heer W. Roggeveen Czn., die jaren lang zitting had in den gemeenteraad en in tal van andere colleges op maatschap pelijk gebied een vooraanstaande figuur was. De heer M. Roggeveen alhier, thans in Hilversum, is geslaagd voor de Hoofdacte Mej. Betsy Tates, alhier, slaagde te Am sterdam voor Handenarbeid. Gemengd Nieuws. MET NIEUWE MINISTERIE. Naar vernomen wordt, is gister telegra- fisch bericht ontvangen, dat de heer Ch. J L. M Welter (R.-K.) lid van den Raad van Ned.-Indie, zijn benoeming tot minister van kolonien aanvaardt. De heer Welter, die zich nog in Ned.-Indie bevindt, zal met de cerste gelegenheid naar ons land vertrekken- De Tel. teekent hierbij .aan: De nieuwe titularis werd in 1880 te Den Haag geboren cn is pas 45 jaar oud In 1902 kwam hij in Indischen dienst als derde commies bij het Binnenlandsch Bestuur; in 19Q6 werd hij controleur in Pekalongan, in 1909 referenda- ris. Tijdens een ziekteverlof in 1911 was hij tijdelijk werkzaam aan het Departement van Kolonien, In 1917 yolgde zijn benoeming tot secretaris van het gouvernementin 1919 die van ecrsten secretaris en kort daarna van algdmeen secretaris van het gouvernement In 1924 werd hij lid van den Raad van Ned. Indie. De Staatscourant van gister bevatte een Koninklijk Besluit waarbij ten eerste niet aangenomen wordt door de Koningin het aangeboden ontslag van den heer Colijn, mi nister van financien en van den heer Van Karnebeek, minister van buitenlandsche za- ken; ten tweede met ingang van 4 Augustus met dankbetuiging voor de vele en gewichti- ge diensten, door hen aan de Kroon en aan den lande bewezen eervol ontslag wordt ver- lcend aan de ministers Ruys de Beerenbrouck, Heemskerk, De Visser, Westerveld, Van Dijk, Van Swaay en De Graaff en ten derde be- noemd de met ingang van 4 Augustus door ons reeds meegedeelde nieuwe ministers on- der vermelding, dat tijdens de ontstentenis van den minister van kolopien het beheer van het departement van kolonien ad interim is opgedragen aan den minister van financien, clen heer Colijn. In verband met de omstandigheden, dat de Koningin het verzoek om ontslag van de mi nisters Colijn en Van Karnebeek niet heeft ingewilligd, zullen heden deze beide ministers niet worden beeedigd, doch alleen de in dit kabinet nieuw optredende ministers. Naar aanleiding van het frit, dat tijdens de kabinetscrisis verschitlende berichten de ronde hebben gedaan omtrent de eventueele bezetting van het departement van buiten landsche zaken, zegt de „Standaard" met stel- ligheid te weten, dat voor deze portefeuille niemand anders is aangezocht geworden dan degenc die ten slotte benoemd werd. Het blad heeft grond om te verzekeren, dat de keuze der personen zoo goed als nimmer zdo vlot verloopen is als juist ditmaal. Het ligt in de bedoeling, dat de ministers in het nieuwe kabinet, voor zoover zij tot Kamerlid zijn gekozen, voor hun Kamerlid- maatschap zullen bedanken. DE FABRIEKSBRAND TE OOSTER- BEEK Over de hulp die de brandweer verleend heeft bij den grooten brand, die in den nacht van j.l. Vrijdag op Zaterdag de Chemische fabriek van de fa. Wennekes en Van Neck te Oostc-rbeek in de asch legde, verneemt de Tel nog het volgende: e brand trak tegen halfeen uit; een uur later verscheen de brandweer van Oosterbeek ter plaatse, zonder voldoende slangen en zonder lantaarns. Een zoon van een der eige- naars van de fabriek spoedde'zich per auto heen om des langen te halen, maar toen hij hiermee terugkwam geraakte de motorspuir defect, die geen dienst meey kon doen in den eersten tijd. De commandant van de Arnhemsche brandweer was een half uur na het uitbre cen van den brand ter plaatse, terwijl de Arnhemsche motospuit voor het verleenen van hulp gereed stond. Echter deze kon geen hulp verleenen, want de brand had in een andere gemeente plaats, dan de autospuit gestation- neeid is en van den burgemeester van Ren- kum kwam geen verzoek in om hulp van de Arnhemsche brandweer. Door de directie van de fabriek, die nu het uur besireden heeft met eigen materiaal, dat uit den aard van de zaak gebrekkig was, is gevraagd of het mogelijk was om voor eigen L'ekehing door de Arnhemsche brandweer te lnten spuiten, doch dit bleek niet mogelijk. Ooggetuigen verklaarden, dat de brand aanmerkelijk beperkt had kunnen worden, in- iien de brandweer water had gegeven. Nu be- di agt de schade circa 60.000. Een en ander werpt weer eens een fel licht op de toestanden op brandweergebied, die zelfs nog heerschen in niet eens zoo kleine gemeenten en moge een propaganda zijn voor het sireven der provinciale brandweerbonden ONDER EEN VRACHTWAGEN. Te Eindhoven vermankte 'n 5-jarig zoontje van den heei Merx te Helmond zich met zijn kameraadje met een vliegende Hollander, toen deze eensklaps van het trottoir gleed, zoodat de beide knaapjes op straat terecht kwamen. Het zoontje van den heer M. kon niet vlug genoeg overeind komen tengevolge waarvan hij door een zwaren vrachtwagen, die juist passeerde, werd overreden en oogen- blikkelijk gedood. De voerman, die bij den kop van het paard liep, kon van het ongeval niets zien, daar hij voor een auto moest uit- wijken. WIELRIJDER AANGEREDEN EN GEDOOD. Te Nijmegen werd Dinsdagavond op den Berg-en-Dalsche weg nabij het Hengstdal een heer van middelbaren leeftijd, die op een rijwiel in de richting van de stad reed, door een van de tegenovergestelde richting ko- menden automobiel aangereden en zoo ern- stig gewond, dat hij een kwartier later over- leed. Het slachtoffer was genaamd F. H., en woonde te Den Haag, doch was tijdelijk ver- blijvende in pension „Berg en Dal". Het lijk is naar het Wilhelminaziekenhuis te Nijme gen vervoerd. De autc l'eed na het ongeval door. ERNSTIG ONGEVAL TE EINDHOVEN. Zondagavond omstreeks halfelf had op den Geldropscheweg ter hoogte van de grens van Eindhoven, onder de gemeente Geldrop een ernstig ongeval piaats. De heer A. de Lepper stond daar blijkbaar aan den kant van den weg zijn motor te repareeren, toen van weerskanten auto's kwamen aanrijden. Van den kant van Geldrop een autc bus van de firma V. uit Eindhoven en van de tegen overgestelde richting een luxe-auto van een heer uit Geldrop. De bestuurder van den luxe-auto weigeide de verblindende lichten van zijn wagen te dempen, zoo beweerde __de chauffeur van de autobus. Ten gevolge daar- van zag deze pas op een paar meter afstand den heei De L. staan. De autobuschaijffeur zag, volgens de Tel. geen kans meer om zijn Wagen tot stilstand e brengen. Het gevolg was, dat de ir.otorrijder werd gegrepen en onder den wagen terechtkwam. In deernis- wekkenden toestand werd de heer De L. be- wusteloos onder den wagen vandaan ge- haald. Hij bekwam vrij crnshge verwondin- gen aan het hoofd en de beenen. De toestand van den heer De L., die naar zijn woning is overgebracht, was hedenmorger. ncg zeer zorgwekkend. Omtrent de schuld wordt door de marechausoee een onderzoek ingesteld. INSTITUUT VOOR 'NTERNA7IONAAI- RECHT. Zaterdagavond vereenigden de leden van het „Institut de droit international" zich aan een diner in hotel „De Wittebrug" te Den Haag. De burgemeester, mr. Patijn, heeft daarbij een toespraak gehouden, waarin hij wees op de belangrijke taak van het Instituut ten opzichte van internationalisme en wereld- vrede. De President van het Instituut Dr. Loder, sprak een woord van dank. Ook voerde het woord ed eere-voorz. van het Instituut, de heer Alberic Roelin, die in net bijzonder den nadruk legde op de sympathieke gastvrijheid, door Nederland in den oorlog aan de verdre-_ ven Belgen bewezen. Hij had daaraan een" dankbare herinnering behouden. Nederland had in dien tijd bewezen, niet alleen de heilige grond te zijn van het recht, maar ook van de internationale broederschap. KLENE KINDEREN OP FIETSEN. Ir. W. F. Pot te Rijswijk schrijft aan de Tel.: Wonende aan een weg waar herhaaldelijk 4000 fietsers per uur geteld zijn, zie ik dage- lijks hoeveel duizenden kinderen naar bosch en strand gaan achter of voor op fietsen van oudereri en hoe die daar zullen genieten be- hoef ik niet te vertellen. Het zou m.i. blijken van onverstand en niet begrijpen van den tijd als men dat ging ver- bieden en wat men niet keeren kan, moet men leiden. Als men de veel te lage stoeltjes van hooge breede ruggen in knipvorm voorziet met een dwarschen rand op de hoogte van het kinderhoofdjo, zoodat dit hoofdje daarop rusten kan als het in slaap valt, wat met 50 pCt. van de terug langskomende kinderen gebeurt, dan zou een groot bezwaar onder- vangen zijn. De beentjes zouden in diepe staande hokjes met bodem voor voetsteun moeten worden geborgen opdat de voetjes niet tusschen de spaken kunnen komen en on- gelukken veroorzaken. (De lederen tasschen welke veel motorrijders naast de wielen heb ben zullen m. i-. bij doorslijten der draag- lussen, tusschen de spaken komende, de grootste ongelukken veroorzaken). Mannen, die uit den aard der zaak achteruit van de fiets af moeten als ze in de klem raken, zou ik verboden willen zien het kind achter zich te hebben. Aan ongelukken door vallen, veroorzaakt door slippen als anderszins in los zand en tegen hooger liggende wegstrooken aan, staan enkele fietsers bijna evenveel bloot vooral door de schandelijke manier van veel chauf feurs om rakelings langs de sturen der fiet sers heen te rijden. Zie LaakbrugRijswijk- scheplein in Den Haag. Zuivere was en terpen tijn, Ma ken Erdal extra Tij n venarbeiders wiens boekje is ingetrokken, lichtte de aanleiding tot het conflict nader toe. Hij wees er op, dat bij het aannemen van werk bij de firma Veltenaar uitdrukkelijk de verzekering was gegeven, dat twee taken zouden worden uitbetaald. Een groot aantal sprekers uit de vergade- ring voerde daarna nog het woord, waarbij de vraag werd overwogen of de staking moest worden doorgezet, of dat men het bij een pro- teststaking van een dag moest laten. Er werd op gewezen, dat bij een langeren duur van het conflict zeker meer slachtoffers zullen vallen. Bij handopsteken werd besloten de staking door te zetten. Daarna voerde de heer Eduard Bouwma'n, voorzitter van de Nederlandsche federatip van transportarbeiders het woord. Spreker wees er op, dat men nog lang niet klaar is, met het nemen van beslissingen tot staking. Dat besluit moet ook worden doorgevoerd. Eigenlijk, aldus spreker, is er nog geen sprake van doorzetting van een staking. Er is nog maar een klein brokje van de haven stil ge- legd. Beseft dus wel, zoo vervolgde hij, wat er op het spel staat. Als gij niet de kans ziet om het besluit van hedenavond om te zetten in werkelijkheid, dan zullen er geen zes slachtoffers, maar dan zal het aantal slachtoffers zoo groot zijn als het nog nooit is geweest. Wilt gij echter den eisch, zoo besloot hij, dat de zes havenarbeiders hun boekjes terug moeten hebben, alvorens aan het werk te gaan doorvoeren, dan moet er voor gezorgd worden, dat mcrgen de geheele Rotterdam- sche haven stil ligt. HET BOUWMEESTER-GEDENK- TEEKEN. Het Comite voor het Bouwmeester-gedenk- teeken deelt mode, dat besloten is, niet eer- der dan ongeveer half September aan het werk te gaan. Reeds nu zijn vele toezeggin- gen gedaan, die tot het slagen van het plan zullen bijdragen. De medewerking van enkele Tooneel-Direc- ties evenals van het Bioscoop-bedrijf zijn reeds verkregen. Men stelt zich voor een geheele week, een „Bouwmeester-week" te wijden aan 't maken van propaganda. In die week zal o.m. per Radio door Jan Musch het Nederlandsche Volk worden toegesproken en aangespoord mede te werken tot verwezenlijking van de plannen. KORTE BERICHTEN Te Druten is de heer H. met zijn rijwiel onder een vrachtauto gekomen en heeft dien- .engevoige beide armcn en beenen gebroken. Een knecht van den slager de W. uit Arnhem is met zijn rijwiel geslipt en brak beide beenen, terwijl hij inwendig zeer ernstig werd gekwetst- Een 10-jarig jongetje, logeerende bij den heer P. te Uffelte (Dris onder een auto geraakt en onmiddcllijk gedood. Overleden is de heer J Gaarhuis, wet- houder van Stavenisse, die tengevolge van een aanrijding van zijn rijtuig met een auto bus een hersenschudding had bekomen. 19404 19414 19444 19445 19461 19630 19710 19725 19768 19773 19793 19794 19903 19910 19913 199411 19957 19986 20065 20202 20233 20375 20376 20399 20406 20447 20466 20468 20493 20506 20517 20612 20634 20642 20643 20666 20746 20751 20770 20799 20802 20809 20838 20841 20915 20956 -spaarzaam irit gebruik DE STAKING IN DE ROTTER- DAMSCH HAVEN. De Scheepvaartvereeniging „Zuid" deelt naar aanleiding van het conflict het volgen de mede: Een vier en twintigtal losse haven arbeiders weigerden Zaterdagnamiddag 25 J.L, nog een a 1 'A uur te werken tegen het daarvoor vastgestelde loon, niettegenstaande zulks geheel in overeenstemming met de ge!- dende loon- en arbeidsvoorwaarden is. Zij eischten een ongeveer drievoudige betaling Br 'A lGonbetaling hierover onderhouden, zagen 18 arbeiders het onjuiste van hun op- tree'en in en aanvaardden alsnog de regle- mentaire betaling. Tegenover deze menschen is het bij een ernstige waarSchuwing geble- ven De cverige zes arbeiders zouden worden gestraft met een week schorsing, waartoe hun werkbeekjes werden ingehouden. Gistermor- geu weigerden daarop de losse arbeiders aan net aanneemkantcor Maashaven zich voor eenigen arbeid beschikbaar te stellen, naar ens wordt medegedeeld, uit protest tegen deze mar.tregelen Niettegenstaande elke reeele grond voor een conflict ontbreekt, blijkt dat zes- a achthonderd losse arbeiders zich dooi het geschreeuw van enkele onruststokers heb ben laten misleiden. Het eenige gevolg hier- van zal zijn, dat wederom een aantal gezin- nen de dupe worden van het hoogst onver- antwcordelijk optreden van enkele opruiers. Gistermorgen zeven uur verliep het aanne men van den rechter Maascever zonder stoor- nis. Om tien uur stelde zich ook daar slechts een gedeelte beschikbaar. Hoewel hier en daar niet geheel voltallig1, onderhoud't werk hiervan geen vertraging van eenige beleeke nis. In het Verkooplokaal te Rotterdam heeft het comite van actie uit de stakende haven arbeiders gisteravond een vergadering ge houden, welke niet druk bezocht was. De heer Kamphuis gaf een uiteenzetting van de aanleiding tot dit conflict. Spr. her- innerde er aan, dat het den laatsten tijd in de haven straffen regent. Geregeld worden voor lichte vergrijpen voor eenige dagen de boekjes ingetrokken. Dat heeft groote verbit- tering onder de havenreservisttn gewekt. Het conflict bij Veltenaar was de druppel, die de emmer deed overloopen. Vanmorgen vroeg werd reeds met de directie van de scheep vaartvereeniging geconfereerd en werd ver- zocht de straffen in te trekken tot het geval door een commissie nader zou zijn onder- zocht. Dit werd geweigerd. Aan den Linker Maasoever hebben de havenarbeiders zich daarop niet voor werk laten aannemen. Spr. betreurde het, dat aan den Rechter Maas oever het werk gewonen voortgang heeft ge- vonden. Een der in de vergadering aanwezige ha- 439ste STAATSLOTERIJ. Trekking van Maandag 3 Augustus. 2de klasse lste lijst. Prijzen van 30,— 143 146 167 168 310 369 469 542 627 671 676 730 903 927 933 945 1039 1048 1055 1069 1115 1136 1191 1204 1238 1252 1262 1336 1367 1373 1377 1450 1481 1502 1536 1593 1637 1639 1649 1662 1677 1720 1791 1829 1878 1906 1947 2006 2091 2146 2173 2175 2292 2329 2337 2345 2366 2383 2474 2499 2501 2502 2516 2551 2555 2595 2613 2619 2707 2792 2809 2838 2885 2930 2954 3002 3033 3039 3048 3108 3128 3138 3198 3226 3230 3357 3414 3552 3599 3614 36f9 3652 3753 3789 3821 3874 3959 4040 4160 4226 4249 4324 4374 4421 4480 4626 4676 4679 4683 4709 4715 4746 4826 4876 4878 4909 4939 5162 5245 5262 5303 5350 5415 5418 5421 5462 5556 5590 5661 5685 5745 5757 5775 5794 5814 5890 5918 5948 6020 6047 6065 6077 6124 6146 6192 6193 6243 6273 6355 6478 6488 6493 6523 6542 6619 6659 6736 6782 6797 6828 6833 6838 6841 6869 6925 6938 6992 6993 7044 7078 7116 7133 7185 7217 7227 7291 7391 7490 7521 7603 7617 7621 7641 7649 7709 7728 7790 7824 7870 7910 7917 7950 8009 8047 8048 8068 8084 8124 8162 8163 8171 8177 8326 8346 8383 8409 8434 S440 8509 8616 8621 8693 8718 8720 8742 8781 8859 8873 8904 8912 9019 9022 9041 9067 9074 9107 9174 9175 9216 9251 9284 9290 9292 9422 9476 9532 9653 9727 9744 9778 9837 9876 9887 9898 9933 10028 10030 10038 10085 10172 10211 10261 10319 10321 10399 10687 10729 10740 10756 10777 10812 10827 10924 10943 10947 10959 10964 10977 10988 11096 11194 11199 11200 11231 11260 11273 11280 11314 11368 11479 11505 11536 11548 11554 11559 11638 11645 11692 11714 11737 11761 11942 11950 11984 12026 12030 12066 12068 12082 12096 12114 12152 12190 12197 12248 12311 12319 12440 12562 12614 12640 12681 12723 12760 12786 12843 12925 12956 12999 13088 13096 13134 13162 13201 13233 13258 13299 13328 13349 13384 13390 13423 13524 13574 13627 13640 13728 13750 13782 13785 13834 13847 13897 13919 14037 14045 14070 14117 14121 14128 14166 14177 14221 14250 14406 14436 14548 14594 14630 14723 14748 14760 14816 14853 14854 14870 14871 14887 14891 14912 14927 14965 14986 1.5006 15105 15111 15114 15175 15203 15236 15388 15418 15433 15515 15547, 15619 15623 15752 15782 15862 15941 15952 15987 16064 16142 16155 16316 16349 16351 16400 16522 16552 16631 16671 16735 16878 16881 16899 17041 17061 17112 17127 17200 17274 17326 17370 17437 17487 17551 17643 17763 18056 18088 18191 18242 18249 18292 18321 18381 18386 18476 18583 18623 18942 18949 19133 19136 19162 19171 19176 19327 19363 19385 19390 Marktberichten ALKMAARSCHE EXPORTVEILING. ALKMAAR, 3 Aug. In de heden gehou den veilingen werd1 betaald voor: Bloemkoo'l le soort (per 100 st.) 18—/ 26.80, 2e soort 9—/ 12, Rood'e kool per 100 K.G. 3.40—/ 7.40, Wortelen per 100 bos 8.10 tot 15.10, Rabarber per 100 bos 5.20— 9.20, Aardappelem per LOO K.G. 4.80— 7.60, Uien per 100 K.G. 8.10—/ 12.10, Enkele Slaboonen per 100 K.G. 21.20 30, Dubbele Slaboonen per 100 K.G. S.3014.80, Andijvie per 100 stuks 0.905.10, Augurken per 100 stuks 5—/ 73, Doperwten per 100 K.G 17 23, Kropsla per LOO stuks 2—/ 5 80, Komkommers per 100 stuks 27.80, Pieterselie per 100 bos 0.50—/ 3.20. Pos telein per bakje 0.12—/ 0.30, Sniiboonen per 100 K.G. 18.7027.20, Spinazie p. bakje 0.520.66, SClderie per 100 bos 2.805.30, Tuinbooiiien per 100 K.G. 7.8011.90, Roode Lessen per 100 K G. 3253, Zwarte bessen net 100 G. 90—/ 113, Tomaten per 100 K G. 12— 28, Appelen per 100 K.G. 734. BOVENKARSPEL „De Tuinbouw'L 3 Augustus 1925. Heden besteedde men voor: Bloemkool I 1828.50, II 6 12.50, III 13.40, Roode kool 2.40 tot 4.50, Witte kool 3.804.80, Gele kool 12, Dubbele Slaboonen 11.30 per 15 K.G., Worteleni 7.80 per 100 bos, Groote Schotsche muizen 2.50—/ 2.95, Kleine Schotsche muizen 3.603 75, Ideaal 2.30—/ 2.50, Kleine 3.60— 3.75, Ko-ksche, Due en Ninetyfold 2.25 2.45, Kleine Due en Ninetyfold 0.70, Kleine Koksche 1.70, Ronde 2.10, Blau- we 2.502.60, Augurken fijn fijn 0 38, fijmi 0.30, fijn basterd 0.18, basterd 0.06, grof 0.02 per K.G. BROEK OP LANGENDIJK (Langedij- ker Groentenveiling), 3 Aug. 34850 stuks Bloemkool le soort 12—/ 28.50, 2e soort 2.80—/ 4.70 per 100 st., 2100 bos Wor telen 3.205.70 per 100 bos, 202000 K.G. Roode kool le soort 2.805.70, 19600 K.G. Gele kool le soort 8.30— 9.30, 23100 K.G. Witte kool (vroege) 2.60—/ 3.50, 1690 K.G. Uien: Uien 7— 8.90, Drieli-ngen 10.50, Nep 21.60 22, Zilvernep 23.10, 2730 K.G S'laboo nen 8.90, 775000 K.G. Aard'appelen: Schotsche muizen 4.207.10, School- meesters 36.70, Due of York 3.10— 6.40, Negentdgvoud 57.10, Blauwe 4.305.20, Eigenheimers 5.20, Drie- lingen 3.106.90, Kleine 1.70, alles per 100 K.G. WARMENHUIZEN, 3 Aug. 1925. Schotsche Muizen 5.606.80, Drie- lingen 6—/ 6.30, Kriel 1.80—/ 1.90, Schoolmeesters 5.20, Graafjes 8.20 8.40, Bloemkool le soort 14.80f 18, 2e soort 4.806.20, Nep (zi'lver) 19.60 Uien (zilver) 7.20, Zilverdrielingen 10.70, Slaboonen 14.90. Aanvoer 36000 K.G. Aardappelen, 20 K.G. Slaboonen, 1150 K.G. Uien (zi'lver), 2250 stuks Bloem kool. ZWAAG, 3 Aug. Veiling Bangert en Om- streken. Bloemkool 914, Wortelen 6 tot 8.50, Komkommers 68.50, Roode kool 7—/ 9.60, Slaboonen 5— 6.50, Snijboonen S9011.70, Andijvie 4, Postelein 2, Tomaten 8.90—/ 10 80, Augurken 3234, Basterd 812, fijn fijn 14—/ 18, Roode bessen 20, Tros- bessen 22, Prolefic 28—/ 29. Aanvoer Roode bessep blokveilin-g 5700 K.G. prijs p. 100 K.G. 37.10. PURMEREND, 3 Aug. „Afslagvereeni- ging Beemster, Purmerend en Omstreken." Aardappelem 1-751.87 per zak (25 K.G.), Meine aardappelen 1.71 per zak (25 K.G.), Slaboonen 1.453.30 per zak (15 K G Snijboonen 0.75—/ 3.90 ,per zak (15 .K.G.), Tuinboonen 0.87— 0.90 per zak (15 K G.), Roode Aalbessen 0.36—/ 0.62 per K.G., Zwarte Bessen 1, Klapbessen 1.60—/ 3.70 per 10 K.G., Perziken 4.20—/ 14.60 per LOO, Frambo- zen 1.21—/ 1.23 per K.G., Komkommers f 1.50—/ 6.50 per LOO, Tomaten 0.10— f 0.25 per K.G., Bloemkool 2.1016.90 'per 100, Roode kool 9.90—/ 10.20 per 100 Rabarber 610 per 100 boa, Wortelen 12.40 per 100 bos, Uien 2.60—/ 2.65 oer 25 K.G., B'lauwe aardappelem groote 1.081.65, idem kleine 0.691 06, Borgers 1.50 per 25 K G., Yello's 0.19 tot 0.60, Kruideniers 0.400.72, Jan- baasjes 0.290.35 per K.G. NOORDSCHARWOUDE, 3 Aug. 140600 K.G. Aardappelen: Schotsche Muizen 4.505.50, Ideaal 4.20 4.30, Duken 4.50—/ 4.70, Schoolmees ters f 3.80—/ 5; Eigenheimers 4.30— 6.20, Bl. Eigenheimers 4.106.70, Drielingen 5.40—/ 6.40, Kleine 1.80 1.90, 325 K.G. Spercieboonen 8.90 9.30, 60 K.G. Tuinboonen 5.40, 19500 K.G. Zilveruiem: Zilveruien 68.30, Drielingen 9—/ 11.70, Zilvernep 17.50 tot f 22.50, 8100 K.G. Uien: Grove uien ii—/ n.30, Drielingen f 10.60—/ 11.50, Gele Nep f 17—20.20, 29000 K.G. Rood'e ■kool 3.20—/ 5.10, 8200 K.G. Witte kool f 3_/ 3.50, 6200 K.G. Gele kool 7.50— 8.80, alles per 100 K.G., 1200 bos Bos- wortelen 5—/ 6.20 per 100 bos, 17200 st. Bloemkool 8—/ 23 per 100 st., 2e soort J .80—/ 4.70 per 100 stuks. ZAANDAM, 3 Aug. '25. Peen 1754— 25 ct. per bos, Selderie 1—854 ct. per bos, Pieterselie 2—5 ct. per bos, Andijvie 5075 ct. per kist, Sla 30—135 ct. per kist, Bessen 22—28 ct. p. p., Postelein 20—58 ct. per kl. kist, Snijboonen 5—13 ct, p. p., Zilveruien 1516 ct. n. p., Augurken 10—38 ct. p. p., Tomaten 1254—13 ct. p. p., Yellows 19—20 ct. p. p., Ekele boonen 13—16 ct. p. p., Sla boonen 654954 ct. p. p., Prei 10 ct per bo®, Rabarber 4 Vi0 ct. per bos, Uien 5% SVj ct. per bos, Komkommers 4K>—6 ct p. stuk, Komkommers II 3—4 ct. per sfuk, Ba- nanen 8—9 ct. per stuk, Spinazie 60—68 ct. i per kleine kist

Alkmaarsche Courant | 1925 | | pagina 6