Dienstbode Boebboudles Zit-Slaapkamer. Gsuden Lorgnet met Spsld. Adverientten. had, heroofd. Vertnoedelijk is een zijner kin- deren, een iongen van 17 jaar, de schuldige. Een huiselijke twist schijnt aan een en ander niet vreemd te zijn. ALG. NED. ZUIVELBOND (F. N. Z.) Wij ontvingen van het Secretariaat van bovengenoemden bond' het jaarverslag over 1924. Het is een zeer lijvig boekdeel, dat tat van bijzondcrheden vermeldt omtrent de or- ganisatie, het secretariaat, de afdeelingen en de geldmiddelen en voorts een uitgebrcide rubriek „Mededeelingen van deg ewone le- den", terwijl verder nog een vijftal bijlagen aan het verslag zijn toegevoegd, bevattende de statuten, het huishoudelijk reglement en de reglementen van een drietal instellingen van den Bond STRONKEN .VAN GEOOGSTE KOOL Onder dit hoofd schrijft Prof. dr. J- Rit- zema Bos aan de Tel.: Bij't oogsten van bloemkool en van roode, witte en savoye kool wordt gewoonlijk de bloem of de krop van den stronk afgesneden* de stronken blijven dan doorgaans op het vek: liggen en worden met den anderen afval van de kool ondergespit om als bemesting te die- nen. Daarvoor zijn de stronken en de afval in- derdaad uitstekend geschikt, want er zit zeer veel plantenvoedsel in. Aan den Langendijk, ons kooldistrict bij uitnemendheid, worden dan 90k koolstronken en afval geregeld onder gespit- Toch zijn er groote bezwaren tegen, dit te doen. Want aan of in koolstronken overwin- teren een aantal baeterien, zwammen en in secten die als oorzaak van ziekten en bescha- digingen van kool eh koolachtige gewassen, (zooals koolrapen, meiknollenf) kunnen optre- den en deze dus 'n volgend jaar weer kunnen aantasten, waneer ze op denzelfden akker of althans niet al te ver daar vandaan worden geteeld. De stronken, zooals men die of op het veld laat staan of uit den grond trekt, bestaan uit den stengel, waaraan zich in't eerste geval na't afsnijden van de kolen verschillende uit- loopers kunnen vonnen en uit de wortels, waaraan en waartusschen, als men ze uittrekt, massa's aarde blijven kleven. Welke vijanden van de kool kunnen er nu zitten aan of in de stronken, zooals men die uit den grond trekt? Vooreerst kunen aan de wortels grootere of kleinere knobbels van zeer uiteenloopenden vorm zitten, van welke de wand meestal hob- belig is, vaak met kleine wratjes bedekt. Dit zijn de zoogenaamde „knolvoeten", veroor- zaakt door een slijmzwam. De knolvoet is vooral op kalkarme bodems, een der allerge- vaarlijkste ziekten van de kOol. De knobbels gaan op den duur in rotting over en daar mee komen milliarden sporen van de slijm zwam, die ze veroorzaakte, in den grond, die op deze wijze besmet wordt; op dezen besmet- ten grond worden zelfs koolplanten, die er jaren nadien worden uitgepoot, ziek. Trekt men de stronken uit den grond, dan worden daarmee althans een gedeelte van de knobbels mee uit den bodem verwijderd en wordt ai- dus de grondbesmetting minder sterk dan 't geval zou zijn geweest, als de stronken bij deta oogst waren blijven staan en later onder gespit. Verder kunnen aan de zwaardere wortels van koolplanten knikkervormige gal letjes zitten, waarin zich de witte, pootlooze larve van een klein snuitkevertje bevindt Deze galletjes gaan in den winter riiet in rot- ting over. Zij zijn bp verre na niet zoo scha- delijk als de knolvoeten, maar kunnen toch scms den groei van de wortels en dus dien van de geheele koolplant in meerdei-e of min dere mate belemmeren. In elk geval is het gewenscht, de hier bedoelde galletjes zooveel imogelijk te vernietigen, wat men kan doen door de koolstronken uit te trekken en ze met de wortels te verb'randen. Verschillende vijanden van de koolplanten gaan in den grona over ook om daar te over- winteren; dit doen o.a. de-volgende: 1. de baeterien, die de bacterieziekte of de bladziekte van de koolen veroorzaken (Pseu- dimonas camprestris), waardoor de bladner- ven zwart worden en de bladeren, meestal van buiten af, doodgaan en afvallen. 2. de poppen van de galmuggen, die d< „draaihartigheid" van de koolplantjes veroor zaken (Cecidomyia torquens), waardoor de voet der hartblaadjes van koolplanten op zwelt en gaat ki'omgroeien, welk verschijnsel later dikwijls door rotting in het hart wordt gevolgd, zoodat in de meeste gevallen bij de sluitkoolplanten geen „bloem" gevormc wordt. Verder komen in den grond voor: 3. de roodbruine-poppen van de koolvlieg (Anthomyia Brassicae), die als larve. gangeu graaft in de. wortels van koolplanten en den groei van deze belemmeren of- geheel doen miislukken; 4. de zwam Phoma oleracea, welke de wor lds .-van koolplanten aantast, hoofdzakelijk van die, welker wortels vooraf door de lap- ven van de koolvlieg zijn beschadigd. Deze zw?im„wor^' ^an oorzaak van de „vallende ziekte waaraan reeds zeer jonge koolplanten kunnen lijden, terwijl bij aangetaste van ou- dere planten de wortels het gewicht van de eenigszins uitgegroeide kooI niet kunnen dra gen, zoodat de plant omvalt. De Phoma tasi ook den stronk en de bladeren der kolen aan en veroorzaakt dan de „kanker" van de koo len, die zich gedurende den winter op de be waarplaatsen, al naar de omstarrdigheden zijn, sterker of minder sterk, uitbreidt („kan kerstronken"). Van al deze vijanden van de kool, die in den bodem aanwezig kunnen zijn, bevinden zich gewoonlijk ook een aantal in den grond, welke tusschen de wortels van de koolstronk zit, en die vijanden worden dus met de stron ken, welke men uittrekt, verwijderd. In den stengel zelven kunnen zich bevin den de baeterien van de bacterieziekte of blad ziekte van de koolplanten en ook de sklerotien van een zwam, die des tengels kan aantasten, en ook als oorzaak van de „krintekoppen" bij de koolkroppen kan optreden. Dan zijn de koo len met een witte schimmelbekleeding bedekt waarin zich later de tut wen dig zwarte, inwen dig witte sklerotien vormen, terwijl de kool langzamerhand van buiten af in rotting over eat- e De baeterien van de bladziekte kunnen ook aanwezig zijn in de afgebladerde deelen van - geoogste koolen, welke afval men ook dik wijls na den oogst op den grond laat liggen en later met de stronken onderspit. Uit .het boven meegedeglde volgt, dat het hoe goed ook de stronken en de afval der ge oogste koolen als bemesting dienst kunnen doen toch in't algemeen niet raadzaam Is, deze onder te spitten. Als men de koolen oogst, moet' men He stronken uittrekken en de ze met den op den akker liggeuden afval bij- eenzamelen en vernietigen. Laat men de stronken in't najaar te lang op het land staan, dan leggen de galmuggen der draai- hartligheid hunne eferen in de uitloopers, di<i zich dan nog dikwijls aan die stronken vor men, .zoodat men aan deze muggen de gele- geheid geeft, nog eene generatie meer in datzelfde jaar voort te brengen dan anders zou geschied zijn. Het is daarom, althans in strek'en, waar de draa'ihartigheid voorkomt, gewenscht, in't najaar niet te lang te wachten met het uittrekken van de koolstronken. Hoe de koolafval en de koolstronken te ver nietigen? Het meest afdoend geschicdt zulks door verbranding; maar dit gaat niet gemak- kelijk, althans heel moeilijk bjj voortdurend nattig herfstweer; en zelfs in een vrij dro- gen herfst gaat het toch ncg moeilijk, omdat de stronken altijd tamelijk veel water bevat- ten. Het is allicht noodig, ecrst den afval en de koolstronken te vennengen met droog rijst- hout, riet, stroo of eene andere goed droge, ged brandbarc stof. Kan men afval en stron ken niet verbranden, dan grave men een of meer diepe kuiten, liefst op grasland of al thans op terreinen, waar in de eerste jaren geen kool zal worden geteeld. In die kuilen brcngt men dan de koolstronken, enz., laags- gewijzc afgewisseld*met ongebluschte kalk, en gaat daarmee voort, tot de kuil tot op een paar d.M. na gevuld is; men giet er vervol^ gens water op, zoodat de kalk zich gaat blus- schen. Na afloop daarvan stampt men den inhoud stevig in elkaar, en vult den kuil ver der met aarde aan. •KORTE BERICHTEN - Op de Nieuwe Oosterbegraafplaats te Amsterdam vond gistermiddag 'de teraarde- bestelling plaats van den gepensionneei'den adjunct-hoofdbrandmeester F. Scholten. - Op den officieelen herdenkingsdag van Amsterdam's &50-jarig bestaan, in Septem ber, zal door deze vereeniging in het Stadion een Jubileumspel worden uitgevoerd. Een vlerhonderdtal medewerkenden, onder artis- tieke leiding van Frank Luns, zullen hieraan deelnemen. „De Tempel", tijdschr. gewijd aan vrije re- ligie, bevat in no. 9 van 1 Aug. van onze stadgenoote mej. M.N. Zwaan 'n lezenswaar- dig stemmingsartikel „Een gave 'n levens- taak", waarin wordt opgewekt totVolharding in het aankweekem van ware liefd'e in het eigien eg het kinderhart ter bevordering van ons en der kinderen geluk. In vorige nommers van „De Tempel" ver- schenen voor en na reeds eerder bijdragen van dezelfde schrijfster. In no. 8 werd nog een gedieht „Groei" opgenomen. Tgdschrilten. Boeken. EindenjK tnuisgekomen is hij door alle door- gestane vreeselijkheden, waanziunig gewor- den. Hij is met een ideebezield, om voor den volgenden oorlog een electrische straal uit te vinden, die alien doodt en dus gewonden uitsluit. Trouw bijgestaan door een opoffe- renden vriend gelukt het hem stralen te vin den, die dooden, vcrlammen en genezen. Bij zijn proeven verlamt hij in verstands- verbijstering het kind van het kamcrmcisje zijner moeder, dat tevens zijn kind blijkt te zijn. Inmiddels krijgt de jonge baron zijn ver- stand terug, doch is dan alles wat voorheen voorgevallen is, vergeten, zoodat hij de gene- zende straal, die het kind kan genezen, niet kan toepassen. Gelukkig komt ter rechter tijd de vriend te voorschijn en redt het kind, bene- vens de geheele situatie. Dit is de hoofdin- houd. Natuurlijk zijn hieromheen nog vele andere intriges geweven. Het tooneelwerk, dat wij als kennisstuk wcl wat te rijk aan tragische mcmenten vin den, is een soort fantasie met zeer anti-mili- taristische strekking, waarin vooral de moe- ders aangespoord worden bij hun kinderen haat tegen 't militairisme aan te kweeken. te doelpunten, alien door dera links- Het geheel is rijk aan mooie aangrijpende binnen l er llorst, die zich bijzondcr produc tooneelen, welke door de spelenden op ver- Op een Onder de boompjes" liggend schap beet een hond een jongetje een stuk Van den ncus af. Onmiddellijk werd het ge- havende kind onder bchandeling van dokter Van den Berg gesteld. UIT BROEK OP LANGENDIJK. Onze vrccgere plaatsgenoot, de heer A. Weder, onderwijzer te Beemster, slaagde te Amsterdam voor het examen handenarbeid. Als bestuurslid van de Bannc Broek op Langendijk is gekozen do heer C de Groot Jzn. alhier. Sport VOETBAL. Het Al'kmaarsche Politie-dftal speelde gisterenmiddag op het terrein van V.A.F.C. aan den Westerweg tegen een Amsterdam- jsche Politie-elftal, (naar wij vennamen het 3e elftal der Amstcrdammers) en wist door goed spel met niet minder dan 6—-l te win- nen. Voor de rust wisten de Alkmaarders drie- dienstelijke wijze vertolkt werden. Ernst, de jonge baron, Gerda, het kamer- meisje, Mevrouw Nora, Baronesse Bercoli en Victor Molan, de vriend, gaven vooral in de twee laatste bedrijven, keurig, gevoelvol spel te zien. Minder beviel ons Hugo Steiner, ka- nonnen fabrikant. En in si>el en in postuur miste hij het zelfbewuste aanmatigende hij tief toonde. Na de hervatting kregen do Amsterdammers al gauw tot tweemaal toe een strafschop te nemen. De eerste misttn zij, maar de tweccle bracht hun een tegen- punt. Een paar malen ontsnapte het A'lkm. doel, dat door Ekkel goed verdeuigd werd, aan een doorboring. Ter Horst bracht den stand op 4l en in de laatste tien minuten kwamen er nog twee doelpunten bij. Alk- dienide te typeeren. Bovendien had de grimeur maar won dus met 6l. Er werd zeer en- De vereeniging tot verbetering van de schapenfokkerij in Noord-Hollarid geeft een brochure uit, getiteld ,-Het Texelsche schaap". Na een inleidend woord wordt de geschiede- nis van het Texelsche schaap behandeld, ver- volgens de eigenschappen van het ras, daar- na in details de type-omschrijving en ten slotte wordt de verbreiding van het Texelsche schaap besproken. Een drietal bijlagen voltooien de brochure, die op goed papier gedrukt met fraaie foto's is versierd en gratis verkrijgbaar is aan het bureau van bovengenoemde vereeniging in het landbouwhuis aan het Kerkplein te Alkmaar. hem een' slechten dienst. door hem meer te doen gelijken op een directeur van een kun- stenmakersspel van <jten zesdeni rang dan op een van's lands grootste geldmagnaten. Dit deed aan het geheel wel wat afbreuk. Wan- neer Hugo Steiner zijm o-pvatting van zijn roll eens herziet en de rolvastheid van alien wat beter wordt, zal het stuk naar onze mee- ning wel opgang maken. BROEK OP LANGENDIJK. - Juli. Geboren Harmke, d. van J. Leegwa- ter_en E. Bult. Trijntjej d- van J. Plug- boer en D. Kruk. Cornelis Hendrik, z. van J. C. Kooiaard en M. Verheijden Brecht- je, d. van C. Timmcraian en D. Bouwens. Pieter, z. van A. de Waard en G. Schcnk. Abraham, z. van A. Vroegop en P. Wage- naar. G e h u w d P. F Borst te Harencarspel en W. Slot, alhier. Overleden Grietje, d. van K. Groen en G. Smit, 20 jaar. HEERHUGOWAARD. Juli. Geboren Alida Cornelia, d. van Pe- trus Min en Alida Maria Spaans. Anna Maria, d. van Dirk de Boer en Maria Beerse. Frans Nicolaas, z. van Maarten Spaan en Antje Breeuwsma. Margaretha Cornelia, d. van Autonie Adrianus Overtoom en Guur- tje van Langen Anna Alida, d. van Wil- lem Wester en Cornelia Anthonia Oudejans. Catharina, d-.van Petrus Beers en Jacoba Maria de Boer. Maarten, z. van Evert Dekker en Aaltje Grin. Hendrikus Jaco- BURGERLIJKE STAND. GETROUWD: Paulus Simon Duinker en Christina van bljGEBOREN: Elisabeth Maria, d. van Laurentius Smiers en Maria Geertruida Boersen. Antje, d van Johannes Hermanus de Jong -en Maria Catharina Thesing. Hermanus Hendrikus, z. van Johannes Jacobus Alleman en Antje van der Velde. TELEGRAFISCH WEERBERICHT, naar waarnemingen, verricht in den morgen van 5 Augustus. Medegedeeld door het Kon. Nederl. Meteorologisch Instituut te De Bildt. Hoogste barometerstand 7-61 1 te Jan- mayen. Laagste barometerstand 748.9 te Stock holm. Verwachting (van den avond van 5 Augus tus tot den avond van 6 Augustus): Zwakke veranderlij-ke, later toenemende wind uit zuidelijke richtingen, zwaarbewolkt tot betrokken, regenbuien, zelfde tempera- tuur. Provinciaal nieuws UIT BERGEN, De tooneelzaal van de Rustende Jager was gisteravond geheel bezet. Het weer'was van dien aard, dat een avond in deze zaal dragelijk kon worden genoemd en Jan van Riemscfijk, die met een nieuw repertoir naar voren zou komen, is onder de gasten reeds zoodanig bekend,. dat zij weten, dat een Van Riemsdijkavond tot de aardigste in Bergen behooren. Als medewerkers fungeerden ditmaal Ma rie Schievink, een zangeres met een aardige voordracht, Rombout van Riercsdijk, een troonopyolger-zanger, die sympathiek aan doet en mevr. van Riemsdijk, die als pianiste er het hare toe bijdraagt, dat dit viertal een kostelijk en amusant geheel vormt. Het publiek heeft genoten en aan het eindc werd zoo hard en zoo lang geapplaudiseerd, dat het clubje zich genoodzaakf zag nog een paar toegiftjes te geven. Zooals van Riemsdijk de Veluwsche boeren weet te typeeren, kan dan ook niemand het. UIT HEILOO. Gelijk uit een advertentie in dit numni blijkt, zal de heer G. Vrijburg Pz. zijn func- tie als kassier der Neutrale Boercnleenbank wederom hervatten. UIT VEENHUIZEN. Maandagavond voerde het Intiem Tooneel van Bergen ten lokale van den heer A. Mes op: „De doodende Straal", tooneelspel in drie bedrijven, geschreven naar een boekwerx van denzelfden naam door E. Vessel. Het was voor de eerste maal, dat dit stuk is opgevoerd. Een jonge baron heeft de wereldoorlog me- degernaakt en daar het vreeselijke lijden ge- zien der tallooze gewonden en vermiukten. tho-usiast gespedd. Wel schoten de capaci- teiten af en toe te kort, maar't was een pret- tig gezicht, deze twee ploe-gen, die zoo abso- luut voor hun genoegen spelen, aan 't werk te zien. Bij de Alkmaarderswerd meerma- len met ove-rleg gecombineerd. De verdedi- ging w-erkte goed. De spil deed meermalen heel goed werk. De voorhoede voildeed goed en werkte hard. De combinatie van linksbin- nen en midvoor met de vleugels vie1! op. De Alkmaarders, maar vooral de Amsterdam mers moeten zich toeleggeni op 't leeren stop- pen van den bal. De Amsterda-mmers waren flinke stevige spelers, die nog wel een tegen- puntje meer verdiend hadden. De wedstrijd werd gefleid door scheidsrechter Hartla-nd. Rechtzaken. ARRONDISSEMENTS-RECHTBANK. VOLTALLIGE RECHTBANK Zitting van 4 Augustus. MISDRIJF ART. 247 WETBOEK VAN STRAFRECHT. In een zitting met gesloteir deuren werd hedenmorgen voortgezet de zedenzaak con tra den stoffeerdersknecbt Heertje R., wonen- de te Alkmaar, thane gedetinecrd in het Huis van Bewaring. VOOR DEN POLITIERECHTER. Middagzitting van 4 Augustus. MISHANDELING. Onder een dauspartij op 21 Juni te Haren carspel gehouden, kreeg de 20-jarige land- bouwerszoon J. B. aldaar ongenoegen met door den 32-jarigen koopman Jan P was thuis en naar bed gebracht, miste, toen hij tot bezinning was gekomen, 8 uit zijn por- temonnaie. Hij scheen daarvan den man te vcrdenken, die hem zoo liefderijk had ter zij- de gestaan en heeft dezen eenige uitdruk- kingen toegevoegd, waardoor P. zich belee- digd- gevoelde. Ter zake eenvoudigc beleedi- ging werd de oude man veroordeld tot 5 bocte of 5 dagen hecht. De eisch was van ;elijkc strekking. GEVOLGEN VAN DE BEKENDE SECRETARIE-ZAAK UIT EGMOND AAN ZEE. Elisabeth de G., huisvrouw van Klaas K., te Egmond aan Zee, moest zich verantwoor- den ter zake beleediging van mej. E. Doe- dens, geb. Duizen en haar dochter Catharina Doedens Deze twee getuigen zijn betrokken geweest in de bekende kwestie met den thans ontslagcn gcmeente-secretaris en mej. K., wcrkzaam op de secrctarie, welke juffrouw een dochter is van beklaagde. Deze was om die reden hcvig verstoord op gezegde dames Doedens. Zij heeft hen uitgcmaakt voor vuilakken, leugenaars en krengen Eisch en vonnis 10 bocte of 10 dagen hecht. BELEEDIGING VAN EEN AMBTE- NAAR. In den nacht van 24 op 25 Mei. heeft IJ. P. te Helder den agent van politic Allaarts een grof beleedigend scheldwoord toegevoegd. Eisch J 20 bocte of 20 dagen hecht. Von nis 15 boetc of 15 dagen hecht. EENVOUDIGE BELEEDIGING. De rijwielhandelaar Maarten S. te Koc- gras heeft onder het bespreken van een kwes tie over een aan den veehouder J. H. aldaar ;eleverd motorrijwio!, dat niet vol deed, zoo dat H. bezwaar maakte den motor te voldoen. dezen eenige beleedigende woorden toege voegd, welke fcit op 20 Juni is geplecgd. De officier vorderde 5 boetc of 5 dagen hecht. Vonnis 10 boetc of 10 dage nhecht. ALS VOREN. Daarop stond beklaagde uit de vorige zaak nogmaals terecht, ditmaal ter zake be leediging van A W. S., huisvrouw van P. D., en huishoudster van getuigc uit de vorige zaak contra Jan H. Eisch en vonnis vrijsnraak. UITVLOEISEL VAN DE VOOR- GAANDE ZAKEN. v Voorts moest eveneens wegens beleediging terecht staan Jan FI., de getuige in de zaak contra Maarten S., hierboven genoemd. Deze heeft in het hiervoren bedoelde twistgesprek over den motor den leverancier Smit toege voegd; ..schooier, je hebt me op een reuze- manier bestolen!" Eisch en vonnis 10 boete of 10 dagen hecht. BUITEN TEGENWOORDIGI1EID VAN PUBLIEK. Met gesloten deuren stond terecht de srnid Anth. P., vermoedelijk betreffendc het rnis- drijf bedoeld bij art. 247 Wetboek van Straf- recht. Iiierna sluiting der zitting. bus, z. van Nicolaas Frederik Blijendaal en zekeren Jacob Metter uit Lutjebroek en heeft in zijn zenuwachtige opgewondenheid1 dozen man geslagen en gekrabt. Eisch en vonnis 10 bocte of 10 dagen hecht. VRIJGESPROKEN. De 21-jarige slagersknecht Elie B., alhier, moest zich verantwoorden wegens rnishan deling Hij zou op 25 Juni op het abattoir den slager Jb. Dun op gevoelige wijze in den arm hebben geknepen. Daar uit het getuigen- verhoor niet het bewijs is te constateeren, om dat behalye de mishandelde niemand perti nent kon verklaren, dat hier van eenige mis- handeling spnike is, werd beklaagde op het desbetreffende requisitoir vrijgesproken. MISHANDELING De tuinknecht K. T. te Uitgeest, kwam op 28 Juni met zijn rijwiel in botsing met den eveneens zich op de fiets bevindenden Heems- kerker J. S. T. tuimelde door den schok"| in een haag en scheurde een der mouwen van zijn jas, waarvoor hij van den Heemskerker 2.50 schadevergoeding vorderde. Deze bood 1 aan, doch T. ging daar niet op in Men ging gezamenlijk naar een kleermaker en deze taxeerde de schadc op f 8.50. S. had echter niet meer in kas dan 5.50 en nu be- weerde S., daj T. hem toen heeft mishan- deld en hem met geweld heeft willen dwin- gen voor de resteerende 3 zijn fietslamp als enderpand af je geven. Dit nu wei'd door T., die heden terecht stond ter zake mishande- ling, ontkend. De officier vorderde 10 boete of 10 da gen hecht., doch de politicrechter sprak be- klaagde wegens gebiek aan bewijs vrij. NOGMAALS MISHANDELING. Een 64-jarige ingezeten van Schagen, El bert R, heeft op 14 Juni in het portaal van de kerk zekeren FI. v- G., die hem volgens zijn opgaaf. niet door wilde la ten, een slag gege- ven. Beklaagde ontkende zulks, doch een tweede getuige heeft duidelijk gezien dat be klaagde aan v. G. een slag gaf. Eisch 60 boete of 40 dagen hecht. Verde- diger concludeerde vrijspraak, waarop bekl. werd veroordeeld tot f 60 boete of 30 dagen hecht. HUISVREbEBREUK. S. H. V., gedoinicilieerd te Amsterdam, heeft zich op 31 Mei niet op de eerste vorde- ring van den rechthebbende verwijderd uit het Kinderkoloniehuis te Egmond-Binnen, al- waar hij wederreQhtelijk was binnengedron- genen vertoefde. Hoewcl beklaagde ontken de, eischte'de officier op getuigen is van de geleidster, mej J. E.,- 20 boete of 20 dagen iieehtenis. De politicrechter vond rnotief om 25 boete of 25 dagen hechtenis op te leg- 'gen. DIEFSTAL VAN AARDAPPELEN. Een 32-jarig arbeider te Harencarspel was als beklaagde voor den politierechter gedag- vaard, omdat hij in den loop van de maand Juni zich wederrechtelijk 3 mandjes aard'ap- Anna Catharina Dekker. Petrus Bernar- dus, z. van Dirk' Doodeman en Geertruida Floris. Agatha Catharina, d. van Jacob Blocker en Catharina Fluibers. Nicolaas Petrus, z. van Willem Stuijt en Geertruida Cornelia Ursem. Catharina Margaretha Maria, d. van Cornelis Weel en Lucia Dek ker. Nicolaas, z. van Jacobus Zuurbier en Petronella Poland Adrianus Antho nius, z. van Bastiaanv Overbeek en Catharina Greenland. Pieter, z. van Wilhelmus Borst en Johanna Schuitemaker. Johan nes Jacobus, z. van Jacobus Petrus Sinnege en Johanna Borst. Maria Anna, d- van Anthonius Groot en Maria Oudeman. Ma ria, d. van Nicolaas Jacobus Doodeman en Catharina Groen. Ondertrouwd Cornelis Gootjes te St. Pancras en Maartje van der Oord, wed. van Pieter Gootjes,alhier. Overleden Jacobus Johannes Kap tein, 47 jaar, echtgen. van Geertruida Rood. UIT ST PANCRAS. (Zuideinde) Naar wij vernemen hebben de leden der Tuinbouwvereeniging „de Zuid" gezamenlijk hun voor dezen winter benoodigde brand- stoffen gekocht, wat voor hen een besparinu beteekende van 12 pet. van den kleinhandei"- prijs. VAN DEN LANGENDIJK. De regen van 14 dagen geleden heeft hier zijn weldadigen invloed uitgeoefend op - de uitgestrekte tuinakkers, beplant met winter kool, Men en late wortelen. Deze regen kwam, voor een gezonden wasdom, juist van pas. De waterstand was door de langdurig dioogte laag geworden, zoodat de groenFen naar regen verlangden. Het is thans een lust een rondvaart door de tusschen de akkers lig- gende vaarten te maken, om te genieten van den wasdom, waarmee de groentevelden prij- ken. Een klein percentage komt wat achterop, doch overigens beloven de verschillende tuin- bouwproducten een uitmuntenden oogst UIT HOORN. Op aanstichting van de besturen der ban nen Venhuizen, Hem en Wijdenes is alhier een vergaclering belegd ter bespreking van de verzwaardc onderhoudskosten der we- gen in Drcchterland, waarvoor door dit col lege een extra bijdrage van 2 per H.A. zal worden geheven. De bijeenkornsf, welke geleid werd door den heer Z. Bakker, voorzitter der banne Venhuizen, weld bijgewoond door afgevaar- digden van 18 der 23 in Drechterland gele- gen Bannen. Op deze vergadering was uitgenoodigd de heer J- Hoek Spaans als voorzitter van Drechterland Na uitvoerige discussie, waarbij de belas- ting op bebouwde eigendommen en het go- bruik der wegen in de eerste plaats op den vorogrond tradc-n, werd de volgende motie aangenomen: Gehoord de gedachten ter vergadeiing, Pc'eJ] toegeeigend, behoorende aan den ter bespreking der verzwaarde onderhouds- I iandbouwer J. H Baas aldaar- Beklaagde is kosten der wegen in Drechterland, waar ver- tcgenwoordigd zijn 18 afgevaardigden van Bannebestilren, ressorteerende onder Drech terland, om van - wegenbelastuig, ten minste de meerdere kosten daarvan, te worden ont- last, verzoekt het daarheen te wl'llen leiden, dat dit in gezonder banen wordt geleid, door alle gebruikers' der wegen hieraan te laten bijdragen". reeds meer met de rechtbank in aanraking geweest. Door het Genootschap werd een voorwaardelijke straf geadviseerd. Eisch 2 maanden voorw. gev. met 2 proef- jaren. Vonnis 4 maanden voorw. gev. met 2 proefjaren. EENVOUDIGE BELEEDIGING. De 74-jarige P. R. te Schagen, die op 1 Juli, in beschonken toestand verkeerende; Den 19en Augustus hopen onze geliefde Ouders W. BLOKDIJK P. BLOKDIJK—Dum, hun 25-jarige Eehtvereeniging te herdenken. Hunne dankbare kinderen t COR en MINA. ReceptieZondag 16 Augustus van 13 uur, Kennemerstraatweg 72, Alkmaar. Voor de vele bewjjzen van be- langstelling ondervonden bij het overljjden van mijn besten man, betuig ik mijn opreehten dank. L. J. v. WIJKv. d. Oord. Schoorl, Augustus 1925. Bij vonnis der Arrondissements- Rechtbank te Alkmaar van den 25 Juni 1925 is verklaard, dat er sedert den 26 December 1916 rechtsvermoeden van overlijden be- staat ten aanzien van CORNELIS CONIJN, visscher, thans zonder bekende woonplaats en zonder be kend werkelijk verbiyf in het Ko- ninkrijk, laatstelijk gewoond heb- bende te Egmond aan Zee. De procureur van eischeresse, Mr. Jb. ZEIJLEMAKER Jz. Alkmaar, 4 Augustus 1925. VERLOREN in Alkmaar j.l. Vrij- dag een Terug te bezorgen Bergen-Binnen „'t Berkeboschje" Russenweg, tegen belooning. Wegens huwelijk der tegen. woordige vraagt Mevr. RINGERS^. WOLZAK, Oudegracht 222, tegen 1 October of eerder een nette voor dag en nacht. WERK-KEUKENMEISJE gevraagd voor zoo sppedig moge* lijk, wegens ziekte v. h. tegenwoor- dige, bij lib. Is. fam. Amsterdam, hoog sal. werkvrouw als hulp. Brie- ven of pers. aanm. bjj Mevr. Rn- delsheim, Nic. Maesstr. 91 A'dam. GEVRAAGD voor de praktijk. Brieven fr. letter R 149 bureau van dit blad. Gevraagd door Heer P.G., een Zit-Slaapkamer met volledig pen sion. Brieven onder letter P 14$ bureau van dit bind. I T1 TA.A<ti f\ A I A /"I A M A A M l r MA A* a M Alt* 1 - A I LI-, ahmoaI A \Y/«1 a,.Ua1am d,.

Alkmaarsche Courant | 1925 | | pagina 3