ue verzaefifencre, fteeTencrp en genezeifde eigensehappen van Foster's Zalf verdrijven spoedig eczeem, huidschilvering en alle jeu- kende huidziekten. InderdOad een probaat geneesmiddel. Per tube 1. m rechtbank rekening te wi'llen houden met de mogelijkheid, dat het berouw oprecht is. Uitspraak volgt later. MET MELK EN BROOD GEKNOEID. De kantonrechter veroordeelde gister den bakker F. A. v. K. te Ameide tot 60 boete of 20 dagen, omdat zich in een monster van zijn brood 13 pCt. te weiirig droge stof be- vond. Daarna verscheen mej. J. M. te Hardings- veld,die 16 pCt. kanaalwater in haar melk gedaan had. Het O.M., waargenomen door mr. Deelen, eischte 200 boete. De kantonrechter veroordeelde de bekl. tot 150 boete of 1 maand. AANBESTEDING VAN DE RIJKSKWEEKSCHOQL. Men schrijft ons van aannemerszijde: Fiet groot aanta! inschrijvers naar het bouwen van de Rijkskweekschool alhier heeft de verwachting van het College van B.en W uitgedrukt in de bijlage aan den Gemeente- raad, betreffende het opnemen van ruimere bepaiingen voor oplossing van geschillen in de verordening voor het uitvoeren van wer- ken, "h.l. grooter animo voor het uitvoeren van gemeentewerken, zeker niet teleurgesteld. Wij meenen het gemeentebestuur hiermede te mogen feleciteeren. Het tegemoet komen aan het redelijk ver- zoek der Alkmaarsche aannemers is geble- ken te zijh een gemeentebelang van niet ge- ringe beteekenis. De Alkmaarsche bouwondersnemers heb- ben nog enkele verlangens, uitgedrukt in een paar adressen aan het gemeentebestuur en wel de bouwverordening en de samenstelling der schoonheidscommissie betreffende. Wij vertrouwen, dat het gunstige resultaat, door samenwerking met de aannemers reeds thans bereikt, voor het gemeentebestuur een aansporing zal zijn om op den ingeslagen weg voort te gaan. In het bijzonder in tijden van debressie is gezonde samenwerking tusschen overheid en burgerij in hooge mate een gemeenschaps- belang. DE NIEUWE MINISTER WELTER OVER DE KOLONIALE POLITIEK. De Tel. publiceert het volgende telegram nit Wdtevreden De heer Welter heeft ons persoonlijk, in een kort oaderhoud, dat wij heden met den nieuwen minister mochten hebben, bevestigd, dat hij de portefeui'ile van Kolonien in het kabinet-Colijn heeft aanvaard. Omtrent de te vol gen regeeringspolitiek ten aanzien van het koloniaal bewind kon minster Welter ons nog niet nader inlidhten, daar Z. Exc. over verschillende belangrijke kwesties dra na aankofnst in Nederlaud, met den kabinetsformateur van gedachten denkt te wisselen, alvorens de groote lijnen defini- tief zullen worden vastgesteld. Z. Exc. verheelde intusschen niet, dat hier- bij dfe kwestie van den overgang van de de- fensie van ons koloniaal bezit van het depar- tement van Oorlog naar dat van Kolonien inderdaad een punt van ernstige bespreking za(l uitmakeu. DRIE HUMMELS OP STAP. 't Gebeurde de vorige week te Assen: Moeder was druk bezig. De kinderen had- dlen vacaintie en speelden, meer tot last dan tot lust van moeder om en in buis, waarom zij hen eindelijk, kinderen van 6 en 7 jaar, met een kleiner kindje van 5 op straat stuurde, met de opdracht „samen een eindje te gaan wandden". En de kindertjes gingen wandelen; de stad door, den Groningerstraatweg op, al maar verder en vender en ze dlachten aan geen tijd noch huis meer. Gngerust over het lange uitblijven, ging moeder na eenigen tijd al eens ouiten zien; informeeren aan kenndssen in de buurt. Maar niemand had het jeugdige trio gezien. Al maar vexder kropen de wijzers van de klok over de wijzerplaat en al naarmate zdj een lateren tijd aanwezen, steeg de ongerustheid der ouders over het lange uitblijven der kin deren. Het werd middag. Nog niets, Namid- dag. Nog steeds niets. 't Werd avond1 einde lijk. En toendeelde eensklaps een teie- foontje uit Groningen, de hevig ongeruste ouders mee, dat het drietal jeugdige globe trotters van 5, 6 en 7 jaar aldaar bij familie was geanriveerd. Om half acht met den trein kwamen de beidte oudsten weer in Assen terughet klein- ste was bij familie achtergebleven PRACTISCHE BEKERS. De restaurateur van het spoorwegstation te Amersfoort laat tegenwoordig de con- sumptie's langs de coupe's aanbieden in be- kers, welke het midden houden tusschen cel luloid en papier. Het groote voordeel hiervan is, dat de reizigers niet direct de bestelde consumptie behoeven te muttigen, omdat de piccolo niet op het gias of kope wacht, want de beker mag worden medegenomen en kan ze'lfs thuis nog vele malen dienst doen. En ook het twaalfuurtje wordt thans op ondoor- dringbaar papier verkocht en kan in den trein genuttigd worden, want er wordt een vork bij toegegeven. De reizigers stellen deze nieuwtjes blijkbaar op prijs. ERNSTIO ONGEVAL. Te Waddinxveen reed gistermiddag de beer K. uit Hillegom met zijn auto over de Noordkade, toen het 6-jarig zoontje van den heer H. spelende onder den auto geraakte en met gebroken arm, been en ribben liggen bleef. De geneesheer Dr. Paul aldaar ge- lastte onmiddel'lijke overbrenging naar het Academisch ziekenhuis te Leiden, daar het ventje in levensgevaarlijken toesland ver- keert. BOERDERIJ AFGEBRAND. Te Heerenveen is gistermiddag de boeren- woning van den heer H/ v. d. Laan te Nije- haske, vermoedelijk cjoor hooibroei, in brand geraakt en geheel in de asch gelegd. Al het huisraad ging in de vlammen verloren. DE WEGGEBLEVEN KIEZERS. De minister van binnenlandsche zaken aan de burgemeesters verzoeht omtrent den datum van oproeping van nalatige kiezers overleg te plegen met het kantongerecht. Voorts noodigde de minister de burge meesters uit, om hem, door tusschenkomst van "den Comhilssaris der Kohingin, een rap port uit te brengen omtrent de uitvoering, door den burgemeester aan art. 149 der Kies- wet, omtrent vervolging van nalatige kiezers, bij de stemming op 1 Juli j.l. gegev,en. WAPENDIEF GEARRESTEERD. Te Mijdrecht is als verdacht van diefstal bij den handelaar in jachtgarnituren, P. v. d. V., gearresteerd zekere V. B. Bij zijne arrestatie werden op hem gevon- den 3 revolvers, waarvan een geladen met 7 scherpe patronen, een boksbeugel, een jacht- mes en diverse mbrekerswerktuigen. Na on- derworpen te zijn aan een streng verhoor, legde de aangehoudene eene volledige beken tenis af. B is ter beschikking der justitie gesteld. EEN BURGEMEESTER IN HET NAUW. Zaterdagavond ongeveer 10 uur liep de burgemeester van Geertruidenberg met den gemeente-veldwachter Goossens in de Bran- destraat, waar eenige personen twist had- den. Ter kalmeering werd hun gezegd geen ruzie te maken en naar huis te gaan. In plaats daaraan gehoor te geven, werd de bur gemeester door eenigen bedreigd Ook werd er naar hem geslagen onder uitroepen die be- dreigingen tegen zijn persoon inhielden. De burgemeester weerde zich intusschen duchtig met zijn gummistok. Toch achtte hij het raadzaam, zegt de Tel., een cafe binnen te gaan. Men vervolgde hem daar echter en beko- gelde hem daar met .bierfleschjes, kruiken en glazen, enz. Toen niets meer in het bereik van de da- ders was, liepen ze weg, de groote spiegelruit van het cafe ingooiende. De veldwachter was op straat zoodanig in het nauw gebracht, dat hij van zijn revolver gebruik moest maken. Nog denzelfden nacht zijn verschillende herriemakers van het bed gelicht. TRAGISCH ONGEVAL. Maandagmiddag is het 3-jarig zoontje van B., een eenig kind, terwijl de vader op een bank te Zutphen in slaap was gevalleu, al spelende in de Ziekenhuis gracht gevallen en verdronken. Een voorbij komend heer, die het kind in het water zag liggen, haalde het er ten koste van een nat pak uit en bracht het naar het ziekenhuis. De levensgeesten waren echter reeds geweken KORTE BERICHTEN. Te Santpoort is een 15-jarige jongen in een sloot gevallen en in den modder gestikt. Gisteravond is bij Marssum een 6-jarig jongetje, dat achter een melkwagen vandaan kwam, door een passeerende auto overreden en geclood. Te Amersfoort is het vijfde congres in „Amicitia" geopend van den Nederlandschen Bond van Abstinent-studeerenden, (N.B.A.S.) met een rede van den voorzitter, den heer Wim Kamerman uit 's-Gravenhage. Volgens de „Javabode" is de Indische regeering niet voornemens om de uitspraak van den Volksraad, waarbij de inlanders een meerderheid in den provincialen raad moeten hebben, te volgen. De Bataviaansche Justitie legde beslag op de boeken van de effectenmakelaars-firma Buyn Co. aldaar wegens het onrechtmatig beleenen van effecten. Het bedrag beloopt tonnen. Buitenland DE ORGANISATIE DER NEGERS IN AMERIKA. De Messenger", het groote maandblad der negers in Amerika, publiceert een arti- kel, waarin gewezen wordt op het verheugen- de feit, dat de arbeidersbeweging een toe- nemende belangstelling aan den dag legt voor den organisatie der negers. „De oorza- ken dezer ontwikkeling, zegt het blad, moe ten voor alles daarin worden gezocht, dat de organisaties der blanke arbeiders zich meer en meer bewust worden van de noodzake- lijkheid van de organisatie der negers. Do arbeid der negers speelt in de Ameri- kaansche Industrie een roj, die steeds aan beteekenis wint, speciaal in het Oosten, Wes- ten en Noorden van het land, waar groote massa's negers heengetrokken zijn en den blanken arbeiders op de arbeidsmarkt con currence aandoen. Deze concurrence heeft de blanke arbeiders uit hun onverschilligheid opgewekt. Onder de negers zelf en speciaal in hun pers, gaat de organisatiegedachte eveneens met reuzenschreden vooruit, en overal, waar zij opgenomen worden, zijn de negers gaarne b'ereid, tot de organisaties der blanke arbeiders toe te treden. De beperking der immigratie heeft de arbeidsmarkt aan- merkelijk ingekrompen en niet alleen .de po- sitie der blanke arbeiuers, doch in het bij zonder ook die der negers, verbeterd.Ook deze zijn thans in staat hoogere loonen te eischen en op te komen voor de opt effing der r assen- tegenstelling Van bijzonder belang in dit proces is ook de uitbouw der arfceiders-ont- wikkeling, waardoer het den negers mogelijk wordt, een hoogere sociale trap te bereiken. DE DUITSCHE EX-KEIZER WACHT. De evangelist Duzsik, die tijdens zijn reis door Nederland een der laatste dagen van Juni door den Duitschen ex-keizer op diens landgoed te Doom ontvangen. werd, heeft bij zijn terugkeer daar te lands* uitvoerige mededeelingen gedaan over het op „Huize Doorn" gevoerde onderhoud. Volgens deze mededeelingen zou de ex- keizer verklaard hebben dat de democratic z. i. de dood van alle staten beteekent. En voortgaande: „Ik heb waardeering voor den arbeid, want hij die arbeidt is geen prole- trier, doch een aristocraat en is dus als me- werker Gods geheel in overeenstemming met het temperament der Duitsche naCe. De de mocratic is overigens een leugeu, daar ook in een democratischen staat. een man ten slotte alles doet. Hongarije noemde de ex-keizer een natie met een groote toekomst en Zevenburgen en Saksen een bolwerk voor het „Deutsch- tum". De ex-keizer besloot: „Ik vertrouw op de kracht vail het Duitsche volk en het trouwe Duitsche hart. Mijn volk wacht en ik wacht eveneens." Deze verklaring heeft in Hongarije, zooals van zelf spreekt, niet gering opzien gcbaard. BETONWEGEN IN AMERIKA. In de Vereenigde Staten van Amerika lig gen thans niet minder dan 50.000 kilometers beforiwegen. Van 3e mfllioeneh tonnen ce ment, welke de jaarproductie in Amerika uit- maken, worden 6 millioen tonnen voor den wegenaanleg en de wegenverbetering ge- bruikt. Iedere kilometer vertegenwoordigt 400 tonnen cement en een doorsneeprijs van 23.000 dollars. De levensduur van een beton- weg wordt op gemiddeld 40 jaar gerekend en de reparatiekosten zijn bijna nihil. DE GROOTSTE STAD DER WERELD Er bestaat tusschen de Londenaars en de New-Yorkers een seherpe naijver over de vraag, welke van beide steden, die aan de T'heems of die aan de Hudson, in zielental de grootste van de wereld is. Als tot de stad be- hoorende worden de naburige voorsteden, buitenwijken en grensgemeenten, die met de centrale kern een gemeenschappelijk econo- misch geheel uitmaken, medegerekend. Thans is zoowel voor New-York als voor Londen uitgerekend hoe groot het zielental der inwo- ners is binnen cirkels van 19 Engelsche mijl straal, beschreven met het stadhuis van New- York (Manhattan) en Londen (de City) als middelpunt. Men komt dan voor N.-York tot een zielental van 7.820.676 en voor Londen tot een van 7.476.168. Hierbij valt op tfe mer- ken, dat binnen den New-Yorkschen cirkel dc- steden Jersey City en Newark (beide in den staat New-Jersey) besloten zijn. DE CRIMINALITEIT IN DE VEREENIGDE STATEN. De Amerikaansche criminaliteit neemt, vol gens een rapport van Richard Washburn dCRl, den vroegeren Amerikaanschen ge- zant in Italie, onrustbarende afmetingen aan. De stad Chicago alleen zou jaarlijks meer moo:denaars en aanranders opleveren dan Engeland en Wales samen. De jongste Ame- rikaansche beschaving kan deze golf van misdaad niet veroorzaken, meent de rappor teur, want in Australia en Canada is het ook zoo en daar luiden de cijfers geheel anders. In een bespreking der Amerikaansche bla- den over deze suprematie van Amerika, wordt de mogelijkheid geopperd, dat de vele misdaden ontstaan door het te veel aan wet- ten. Eerst begint de mensch, zoo schrijven zij, een bepaalde wet dwaas te vinden en daarom niet na te komen, doch daarna worden ge- makkelijk alle wetten voorbijgeloopen. Maar ook de wijze van rechtspraak komt volgens de bladen schuld toe. Tegen een ver- oordeelden overtreder, loopen er vijf vrij rond. Van de honderd moordenaars, bekoopt er slechts een zijn daad met het leven, terwijl van de vijf slechts een veroordeeld wordt. Vroeger, zoo voert men verder aan, gingen de Amerikaansche inbrekers en dieven slechts in het uiterste geval tot vermoording van hun slachtoffers over, doch thans aarzelen zij vaak niet reeds als eerste stap voor het berei ken van hun doel een moord te begaan. Voor de studie en de voorkoming van mis daad is thans een nationale vereeniging op- gericht. De leider daarvan, Gary, zeiae: Laat ons ophouden met theoretiseeren over de mid- delen, maar laat ons de methodes volgen, waarmede elders succes is bereikt. Europa heeft succes bereikt met bestrijding der crimi naliteit; laten wij onzen haogmoed opbergen en zien, hoe Europa doet, om dan desgelijks te werk te gaan. Op voorstel van den gouverneur van den staat New York werd reeds een Nationale Crimina 1 iteitscommissie ingesteld welke be langrijke gegevens verzamelt. Door het be- werken van de publieke opinie hoopt men de criminaliteit te bestrijden. Knn st. H. O. V. De Haarlemsche musici waren gisteravond wat haastig aangelegd't eerste hummer was al gespeeld toen 't pas acht uur was, bij ge- volg vele bezoekers die te laat kwamen. Dit eerste nummer was de „Turksche marsch" van Mozart, muziek die oorspronkelijk voor klavier geschreven is, en, voor 't overige kregen we slechts nummers te boor en die op de concerten van verleden jaar ook reeds uit- gevoerd zijn. Dat men van composities een herhallng geeft, is niet erg; het kan zelfs zeer goed zijn en tot mecrdere waardeering, tot beter inzicht leiden, maar om bijna een geheel programma te geven van stukken die men reeds gehoord heeft en daarbij overbe- kend zijn, is minder aanbevelenswaardig. Beter zou het, dunkt ons, zijn dergelijke num mers over de vier concerten te verdeelen. Het repertoire der H. O. V. zal toch wel groot ge- noeg zijn om in de voor hier bestemde con certen wat meer afwisseling te brengen, Overigens was dit derde concert een pracht concert. De heer Gerharz leidde alles en- thousiast en inspireerde zijn geFoutineerde, knappe musici. En zoo kregen we van de Turksche marsch van Mozart, de ouverture „Egmont" van Beethoven, de twee Hongaar- sche dansen van Brahms, de drie stukken uit Mendelssohn's „Sommernachts-traum", mu ziek van „Les Preludes" van Liszt en van de Ouverture,, Tannhauser" van Wagner, een editie die wij dankbaar in herinnering hou den. Het langdurig applaus was voor den heer Gerharz aanleiding een extra nummer te ge ven; daarvoor koos hij muziek uit „Lohen- grin" van Wagner. A K. Sport NEDERLANDSCHE TURNERS NAAR BRUSSEL. De internationale wedstrijden, die einde dezer maand ter gelegenheid van het 25- jarig bestaan van „La Saint Gilloise" te Brussel gehouden worden, beloven zeer be- langrijk te worden. Behalve de twee Neder- landsche vereenigingen „Bato" te Amsterdam en „0. K. K-" te 's-Gravezande, nemen, wat de buitenlandsche vereenigingen betreft, niet minder dan 38 clubs aan deze tumkam- pen deel, t. w.: 6 Italiaansche, 30 Fransche en 2 Luxemburgsche. De Belgische ploegen medegerekend, be- draagt het totaal aantal vereenigingen 75. GEWEST NOORD-HOLLAND VAN MET K. N. G. V. Het Gewest Noord-Holland van het Ko- ninlclijk Nederlandsche Gymnastiek-Verbonc! zal, naar „Het Volk" meldt, Zondag 6 Sep tember a.s. een grooten turndag houden te Schagen, die vooraf gegaan wordt door een eere-avond, teneinde de propaganda in het noordelijkst deel van het Gewest te bevorde- ren. Op den eere-avond treden verschillende wreemgmgen op met' Hf^oti3eYe ttutainers, w. o. ook „De Halter" te Alkmaar met de wedstrijd-ocfening van't Zwitsersche Bonds- fees t te Geneve en „Bato" te Amsterdam met de oefeningen waarmede deze vereeniging einde dezer maand te Brussel uitkomt. Des Zondags worden athletiek-wedstrijden gehou den, terwijl des middags turnwedstrijden in drie graden aan toestellen plaats vinden, be- nevens een demonstratie van eenige alge- meene nummer en keurnummers. Marktberichten TEXELSCHE EIERVEILING. TEXEL, '3 Aug. 1925. Aangevoerd 23000 kipeieren. Hoogste prijs 8.80 per 100 St., laagste prijs 7.30, middenprijs 8 per 100 st'uks. ZWAAG, 4 Aug. Veiling Bangert en Om- streken. Blokveiling witte bessen. totale aaa- voer 1790 K.G., prijs per 100 K-G. 47. BOVENKARSPEL „De Tuinbouw", 4 Augustus 1925. Heden besteedde men voor' Bloemkool I 22—/ 36, II 10—/ 19, III 1.10—/ 3.20, Roode kool 2.60 5.40, Witte kool 1 90—/ 4.10, Geile kool 7.80—/ 10.40, Dubbele slaboonen 1.30 i 1.40, Enkele slabooinen 2.25, Aardappe- ien: Groote Schotsche 2.25—3.40, Klei- ne Schotsche 3.60—/ 3.70, Groote Ideaal f 2.30—/ 2.65, Kleine Ideaal 3 70, Koksch, Due en Ninetyfold 22.15, Bonte 3, Blauwe 2.102.40. Augurken fijn fijn 0.49—*/ 0.42, fijn 0.31, fijn basterd 0.23, basterd 0.09, grof 0.04. NOOROSCHARWOUDE, 4 Aug. 116S00 K.G. Aardappelen: Schotsche Muizen 4.40—/ 6.30, Ideaal 4.40— 5.90, Duken 4.104.60, Schoolmees- ters 4.104.40, Eigenheimers 3 90 5.90, Bl. Eigenheimers 4—/ 5.30, Dr'e- lmgen 5.60—6.70, Kleine 1.70—/ 1 80 1550 K.G. Spercieb. 5.70—/ 10.50, 50 K.G. Tuinb. 5.20--,f 5.60, 27600 K G Zil- veruien: Zilveruien 6 80—/ 8.10, Drielin- gen 10.8012, Zilvernep 17.40 J 23.70, 13800 K.G. Uien: Grove uien /8 20 tot 10.40, Drielingen 10—/ 11 70, Gele Nep 12.20—/ 19.20, 800 K.G. Kroten 3.10-/ 3.28, 51200 K G. Roode kool 2.805.70, 45400 K.G. Witte kool 2.50-/ 3.50, 11200 K G. Gele kool 6 80 tot 11.10, alles per 100 K G 5600 bos Boswortelen 3—/ 6 20 per 100 bos, 6500 stales Bloemkool 17.10—/ 30.20, 2e soort 2.706.10 per 100 stuks. WARMENITUIZEN, 4 Aug. 1925. Schotsche Muizen 5.30—) 7, Driciingen 6—/ 6.20, Schoolmeesters 4.30, Negen- tigvoud enz. 4.10—/ 4.20, Eigenheimers 5,90—6.50, Graafjes 7.70—/ 8, Blau we aardappelen 6.50—/ 7, Bloemkool: le soort 24.70, 2e soort 3.90, Roode kool .2.30—4.90, Ode kool 8.10—/ 9 30, Witte kool 2.80, Zilvernep 19.7(1— 22.40, Zilveruien J 7.60—/ 8, Zilver- drielmgen J 10.8011.50, Gele nep 18.70J 20.20, Gele drielingen 8.20— 9.10, Slaboonen 10.10—/ 13.50. Aan- voer: 75400 K.G. Aardappekn, 12100 K.G. Roode kool, 3400 K.G. Gele kool, 750 K.G. Witte kool, 3750 K-G. Zilvernep, 1275 K.G. Gele nep, 115 stuks Bloemkool, 550 K.G. Slaboonen. BROEK OP LANGLNDIJK (Langedij- ker Groenteiveiling), 4 Aug. 12200 stuxs Bloemkool le soort j 15—/ 3840, 2e soort 3.60—/ 9.20 per 103 st., 6,850 bos Woite- len 2.70—/ 5.80 per 100 bos, 268000 K.G. Roode kool le soort 2.705.30, 37000 K.G. Gele kool le soort 8.30—/ 1030, 36800 K.G. Witte kool (vroege) 2.60 3.50, 2550 K.G. Uien: Uien 9.309.40 Drielingen f 9.10—/ 10.10, Nep 18.30. Zilvern. 17.70—/ 20.60, 887 K-G. Slab. 6.9'0f 10.20, 390000 K.G. Aardappelen: Schotsche muizen 4.40—/ 6.80, School meesters I 5.70—/ 6.80, Due of York 3.80 tot 4.70, Koksianen f 4.50, Blauwe 4.20 tot 5.70, Eigenheimers 5.40—/ 5.90, Drielingen f 3.40—/ 6.80, Kleine 1.70 NEDERLANDSCHE EIERVEILING. AMSTERDAM, 4 Aug. 1925. De groote vraag- van: Duitschland en Engeland doen prijzen nog steeds beduiderid stijgen. Zoo- lang de vraag aanhoud, zijn voor het prima versche goed, geen lagere prijzen te wachten. Engeland noteert franco Londen: inclusief verpakking. Kipeieren: 52/54 6.90, 54/56 7— 7.40, 56/58 7.25-/ 7.80, 58/60 7.65— 8.35, wit. 60/62 8.50—/ 9.15 bruin. Eendeieren 6. Kalkoeneieren 79. Jonge hanen 0.20 per stuk, gemidd. per K.G. 0.30. PURMEREND, 4 Aug. „Afslagvereeni- ging Beemster, Purmerend en Omstreken." Aardapix-len 1.101.48 per zak (25 K.G.), kleine aardappelen 1.38—/ 144 per zak (25 K.G.), Slaboonen 1.40—/ 3.45 per zak (15 K.G.), Snijboonen 0.75— 5.25 per zak (15 K.G.), Tuinboonen 0.71 tot 0.82 per zak (15 K.G.), Doperwten 4.60 per zak (50 K.G.), Roode Aalbessen 0.35—/ 0.57 per K.G., Klapbessen 1.85 tot 4 per 10 K.G., Perziken 10.10 per 100, Komkommers 3.408.20 per 100, Tomaten 0.15 per K.G., Roode kool 5 80 tot 7.70 per 100, Sla 3—/ 3.30 per 100 krop, Andijvie 1—/ 1.10 per 100 krop, Selderij 5.10 per 100 bos, Rabarber 2.90 tot 3 per 100 bos, Wortelen 13.30 per 100 bos, Uien 22.10 p. 25 K.G., Krui- deniersperen 0 46—/ 0.69, Trosjesperen 0.17, YeWo's 0.27—/ 0.52, Suikerperen 0.31, goudballen 0.19 per K.G. 439ste STAATSLOTERIJ. Trekking van Dinsdag 4 Augustus. 2de k'lasse 7de lijst. Prijzen van 30, 38 40 45 49 128 130 230 270 414 473 476 501 548 569 602 691 827 831 855 856 1150 1278 1334 1356 1665 1725 1730 1737 1837 1838 2079 2120 2217 2255 2298 .2302 2456 2464 2475 2514 2724 2939 3015 3058 3205 3250 3275 3300 3406 3431 3555 3568 3631 3651 3684 3701 3774 3778 3784 3816 3997 4032 4049 4111 4283 438S 4354 4375 4406 4S10 4518 4544 4588 4669 4674 4738 4832 4858 4923 4980 5027 5046 5060 5215 5312 5390 5407 5463 5474 5602 5667 5670 5750 5845 5857 5901 5949 5991 6029 6030 6043 6057 6109 6136 6138 6196 6249 6314 6316 6343 .6430 6528 6559 6632 6640 6646 6875 6986 7006 7019 7022 7056 7101 7109 7211 7232 7244 7288 7324 7414 7451 7494 7678 7715 7726 7770 7774 7815 7902 7924 7934 7944 7947 7976 7986 8092 8110 8121 8144 ■8160 8176 8183 8222 8254 8274 8344 8393 8417 8456 8564 8632 8696 8882 8886 8988 9124 9135 9197 9219 9237 9248 9267 9384 9386 9400 9440 9444 9522 9534 9539 9555 9564 9579 9616 9643 9689 9781 9842 9857 9906 9987 9994 10076 10096 10154 10179 10201 10236 10297 10311 10350 10407 10432 10458 10466 10467 10570 10648 10675 10702 10736 10775 10778 10806 10822 10898 10912 10935 10967 10991 11009 11083 11217 11222 11290 11293 11318 11321 11327 11365 11380 11434 11526 11553 11565 11571 11665' 11757 11779 11784 118S1 11884 11888 12024 12038 12057 12147 12185 12257 12282 12295 12346 12360 12427 12465 12517 12531 12576 12579 12592 12608 12612 .12713 12718 12784 12793 12826 12838 12934 12986 13039 13105 13122 13154 13274 13380 13387 13409 13434 13446 13503 13532 13563 13619 13650 13720 13725 13734 13773 13799 13831 13840 13845 13851 13870 13902 13998 14018 14085 14105 14110 14153 14283 14305 14340 14392 14418 14474 14516 14595 14647 14687 14724 14732 14739 14754' 14794 14941 14942 14958 14990 15124 15147 15178 15213 15232 15267 15269 15336 15276 15431 15463 15523 15543 15550 155S9 15711 15718 15726 15771 15791 15844 16013 16124 16260 16291 16315 16356 16428 16535 16557 16584 16616 16658 16673 16705 16724 16770 16805 16S76 16969 17052 17062 17119 17234 1.7245 17313 17321 17331 17352 17432 17434 17466 17474 17505 17522 17613 17716 1797S 18026 18059 18074 18115 18117 18123 1S132 18177 18211 18255 18257 18365 18367 18378 18487 18521 18545 18554 18682 18691 18817 18820 18940 18967 18978 19054 19087 19118 19132 19184 19190 19235 19288 19299 19318 19371 19386 19406 19496 19534 19619 19651 19693 19702 19731 19771 197.S1 19890 20155 20198 20216 20218 20269 20271 20314 20317 20390 20392 20422 20465 20509 20542 20650 20667 20683 20697 20789 20794 20817 20864 20892 20894 20931 20932 20982 Zeetijdingen. ST OOM V A ARTLIJ NEN STOQMVAART-M1J. NEDERLAND. Batoe (uitr.) 3 Aug te Sabang. Grotius (uitr.) 2 Aug? te Sabang. Koningir. der Nederiandea (thuisr.) 3 Aug. v. Sabang. Socmba (thuisr.) 3 Aug. v. Sabang. Prins der Nederlandcn (uitr.) 3 Aug. v. Suez. KON NED. STOOMBOOT-MIJ. Amor 2 Aug. v. Aux Cayes n. Puerto Cortez, Berenice 3 Aug. v. Sebemco n. Bari. Erato 3 Aug. v. Amst. te Gothenburg. Ganymedes 3 Aug. v. Amst. te Tarragona. Minerva 3 Aug v. Napels n. Catona. Orion 2 -Aug. v. Curasao n. Puerto Plata. Rhea 3 x\ug. y. Bremen n. Amsterdam. Tellus 3 Aug. v. Gibraltar n. Lissabon. Venezuela (thuisr.) 3 Aug. v. Plymouth 8 Havre. Vesta 3 Aug. v- Gibraltar n. Alicante. Adonis 4 Aug. v. Ceata te Genua. Calypso 4 Aug. v. Amst. n. Hamburg. KON. HOLL. LLOYD. Gaasferland 1 Aug. v Talcahuano te Coral. Salland 1 Aug. v. La Plata n. Amsterdam Zeelandia (uitr.) 4 Aug. v. Santos, temland (uitr.) 3 Aug. te Montevideo. Maasland (uitr.) 3 Aug. v. Antwerpen. Waalwijk (uitr) 3 Aug. te Bahia. KON. WEST-IND. MAILDIENST Alkmaar (thuisr.) 1 Aug. v. Pisagua. Bridle (uitr1 Aug. v. Arica. Haarlem (uitr3 Aug. te Valdivia. Rhea 5 Aug. v. Bremen te Amsterdam. Venezuela (thuisr) 4 Aug. te Havre. HOLLAND-AMERIKA LIJN. Edam 4 Aug. v. N. Orleans te Rotterdam. Grootendijk 3 Aug. v. Rotterd. te Boston. Lochmonar 4 Aug. v Rott. n. d. Pacifickust. via Antwerpen. Lochkatririe, v. Rott n. d. N. Pacifickust, 3 Aug. te Colon. Maasdam, v. Rott. n. N.-Orleans, 3 Aug. v. Santander. Spaarndam, v Rott. n. N.-Orleans, 3 Aug. v. Havanna. Volendam 4 Aug. v. New-York te Rotterdam Warszawa 3 Aug. v. Danzig te Amsterdam. HOLL. BRITSCH-INDIe LIJN. Streefkerk (thuisr.) 3 Aug. te Coconada. JAVA BENGALEN LIJN. Bondowoso, v. Calcutta n. Japan, 31 Juli U Belawan JAVA-NEW-YORK LIJN Samarina, v. Java n. New-York, 2 Aug. v Belawan. JAVA-CHINA—JAPAN LIJN. Tjikembang 3 Aug. v. Batavia n. Hamburg. EMZETCO LIJN. Jonge Anthonie 2 Aug. v. Oran te Valencia HOLLANDOOST-AZIe LIJN Oostkerk 4 Aug. v. Amst. n. Rotterdam. ROTTERDAMSCHE LLOYD. Djambi 4 Aug. v. Rott. n. Hamburg. Men ado (uitr.) 2 Aug te Soera. Patria (thuisr.) 4 Aug. te Sagres Soekaboemi (uitr.) 4 Aug. v. Port Said. Toba 2 Aug. v. Batavia n. Soerabaja. Insulinde (uitr.) 3 Aug. te Marseille. Merauke (thuisr.) 3 Aug v. Belawan Tjerimai 3 Aug. v. Rott. te Spitsbergen. ROTTERD. ZUID-AMERIKA LIJN. Zijldijk 2 Aug. v. Buenos Ayres n. Rotten!. STOOMVAART-MIJ. „OCEAAN". Adrastus, v. Japan n Rott., 3 Aug te Suez. Glaucus, v. Japan n. Rott., 31 Juli te Singa pore. Melampus 2 Aug. v. London te Liverpool. Myrmidon, v. Amst. n. Java, 4 Aug. v. Sa bang. Pyrrhus, v. Japan n. Rott., 2 Aug. te Grave- send. 86 115 274 295 513 519 746 782 990 1025 1382 1523 1807 1808 2169 2213 2312 2446 2605 2650 3165 3200 3305 3307 3585 3597 3704 3727 3840 3907 4184 4225

Alkmaarsche Courant | 1925 | | pagina 6