t cen nacoti roster's MaagpiUen bevat een nraand gezondheid voor een familie. Zij zijn een uitstck'end laxeermiddel, en beteren maagpijn, gnlzucht, hct zuur, slechte spijs- vertering, een beslagen iong, sehele hoofd- pijn en_ verstopping. Foster's Maagpillen dienen in elk huis aanwezig te zijn. Prijs per flacon van vijftig versuikerde pillen f 0.65; in apotlieken en drogistzaken. hoofdwonde, werd de ongelukkige in een na- burig boerderijtje binnengebracht. Na door de doctoren Beck en Wassman voorloopig te zijn verbonckn, is de beer C. per ziekenauto naar bet Oroot-Ziekengasthuis te Den Bosch vervoerd. Ofschoon de treinen ter plaatse, van beide zijden tijdig genoeg zijn waar te nemen, en men den heev C. nog wenkte en toeriep van den kant van den weg, bemerkte hij, naar hij zelf late rv^telde, in.gedachten verdiept over zijn werkzaamheden, niets. Het motorrijwiel is geheel vernield. De getroffene, vader van 10 kinderen, is 43 jaar. NEDERLAND EN BELGIe. Aan een telegram uit Londen aan de „Vossische Zeitung" ontleenen wij het vol- gende, zegt het Hbl. In diploma'tieke kringen in Engeland's hoofdstad heeft het zeer de aandacht getrok- ken, dat de Belgische minister-president, ver- gezeld door den minister van Justitie en door den kabinetchef van den Minister van Bui- tenlandsche /Laken, kortgeleden eenige dagen in Den Haag heeft vertoefd in verband met een juristencongres. Hier wordt dit bezoek aangezien voor het bewijs van de stelling, dat Belgie in zake het verdrag geen belangrijke stappen zal doen zonder eerst met Nederland intensief van gedachten te wisselen, en dit wel op grond van die beriehten, die behelzen, dat Belgie en Nederland, voor het aangaan van eenige politieke cf economische overeen- komst, zich van beide zijden over den stand der onderhandelingen en over de mogelijkheid van een gemeenschappelijk optreden op de hoogte zullen stellen. SCHADEVERGOEDNG ZUIDERZEE- VISSCHERS. De minister van Waterstaat heeft, in ant- vvoord op een verzoek van de Kamer van Koophandel voor West-Friesland, geant- woord, dat het de bedoeling is in de Generale Commissie, bedoeld in art. 3 der Zuiderzee- wet (voor de regeling der sehadevergoeding aan Zuiderzeevisschers en belanghebbenden in nevenbedrijven in verband met de droog- making der Zuiderzee) o.a. zitting te geven aan vertegenwoordigers dier visschers en be langhebbenden. De minister verzocht tevens om desgewenscht een aanbeveling van perso- nen voor beide groepen in te zenden, waar- "voor de Kamer zal zorgen. HET ONGELUK TE EDE. Aangaande het ernstige ongeluk, dat aan de Kunstzijdefabriek* te Ede is gebeurd, ont leenen wij nog de volgende bijzonderheden aan het ,,U. D.": De juiste oorzaak is niet vast te stellen van de ontploffing, vermits de bediener van het apparaat overleden is. Vennoed wordt echter dat Fayckar, dat is de man die het toestel bediende en als het ware vermorseld is, de zuurstof, komende uit den zuurstofcylinder, welke daarna vermengd wordt met waterstof, een te hoogen druk heeft laten bereiken. An- deren weer zeggen, dat het zuurstofapparaat gevallen is, waardoor de ontploffing is ont- staan. Weer andcren zeggen dat etc inmid- dels overleden Duitsche loodbrander reeds gezegd mbet hebben: „Als het maar geen dooden geeft vanmiddag, want de cylinder werkt niet goed." Een ontzettend geweldige ontploffing moet het geweest zijn. Enkelen van de overleven- den zijn dan ock stokdoof geworden. Verschillendu machines werden vernield; de stukken ijzer waren door het dakraafn ge- vlogen tot 50 meter. Al het personeel van de Kunstzijdefabriek was dan ook geweldig geschrokken. Inmid- dels waren alien te Ede aanwezige doktoren en artsen gewaarschuwd. Ook de geneeskun- dige dienst uit Arnhem verleende assistentle. Naar men van ooggetuigen verneemt, moet het een verschrikkelijk schouwspel geweest zijn. De inmiddels gearriveerde politie hield de spinnerij in het oog, opdat geen enkele ge- wonde onder den voet zou geraken. De direc- tie van de Kunstzijdefabriek was dan ook zoo verstandig om het personeel te gelasten weet aan het werk te gaan, en om twee uur was het personeel weer druk aan het werk, hoewel alien vreeselijk zenuwachtig waren. Er waren op dat moment drie dooden te be- treuren, en wel H. Fayckar, ongehuwd, 25 jaar, loodbrander, pas komende uit Duitsch- land; B. M. Moss, oud 29 jaar, gehuwd, een kind, bankwerker, wonende te Ede, en A. Moller, gehuwd, vader van zes kinderen, wo nende te Wageningen. Vervolgens waren er drie zeer zwaar ge- wonden, dje direct per autq naar net Zicken- huis te Arnhem werden vervoerd. Deze wa ren Van Leur uit Wageningen, Wijnen uit Ede en Kosterman uit Arnhem, waarvan be- richt kwam dat bij aankom t te Arnhem twee .waren overleden. Dus vallen er tot op heden vijf dooden te betreuren. Ook zijn er nog omstreeks 30 lichtgewon- 1 den, waaron'der met gebrokeia been, arm, pols, stukgeslagen tanden, beenen, enz. Ja zelfs is er een krankzinnig geworden. Onder die lichtgewonden bevinden zich menschen uit Veenendaal, Wageningen, Renkum enz. Met plm. 100 man wordt daar gewerkt in die afdeeling, waarin 38 machines geplaatst zijn. Naar verhouding van het aantal men schen wat daarin werkzaam was, ma£ het nog een wonder heeten, dat er maar vijf doo den zijn te boeken. DE VALSCHE EGYPTISCHE GOUVERNEMENTSZEGELS. Naar wij vernemen stelt de Amsterdamschc politie een onderzoek in naar het vervaardi- gen van de Valsche Egyptisehe Gouverne- mentszegels, welike, naar men weet, door eeni ge cigarettenfabrikanten in ons land op doos- jes cigaretten van bun fabrikaat werden ge- plakt, teneinde deze in Holland vervaardigde cigaretten voor Egyptisehe import te doen doorgaan. De valsche zegels zijn „keurig" nagemaakt en vertoonen bijna geen afwijkingen van de echte zegels, welke naar eveneens bekend is, door de Egyptisehe regeering worden ver- strekt, als garantie voor cigaretten, welke werkelijk in Egypte gefabriceerd zijn. Het bleek de politie al spoedig, dat de valsche zegels afkomstig waren van een drukker te Rotterdam, die er 10.000 vervaardigde. Van dien voorraad leverde hij de hclft aan den cigarettenhandelaar H. C. C. K. te Amster dam, die de zegeltjes gebruikte voor zijn Mozes Fezza cigaretten, welke in opdrachi van K. door een fabrikant te 's Hertogen- bosch vervaardigd werden. Om het publiek nog meer te misleiden liet K. in navolging van werkelijke impor- teurs, roode strookjes achterop de doosjes plakken, waarop vermeld stond, dat hij de al- leen-vertegenwcordiger of „sole-agent" was. De firma W. Pronk en Co. te Amsterdam, importeurs van de I. Ismalun-cigaretten, die genoemde K. met goed succes civiel-rechter- lijk vervolgde, had thans in overleg met de Egyptisehe regeering de „alleen-vertegen- wcordiger" ook strafrechterlijk aangeklaagd. De politie stelde eerst in de hoofdstad een itit- gebreid onderzoek in naar de herkomst van de valsche zegels. Bij een sigarettenwinkelier werdbn Mozes Fezza cigaretten in beslag ge- nomen, welke als import verkoeht werden. Een huiszoeking bij K. leverde echter niets bijzon- ders op. DE ZUIDERZEEVISSCHERS BIJ DE RIJNVAART. Zaterdagfniddag is het Instructievaartuig „Prins Hendrik" van het Onderwijsfonds voor de Binnenvaart van zijn tocht naar de groote Duitsche Rijnhavens te Arnhem terug- gekeerd. DE WERELDKAMPIOENSCHAPPEN. De Directie van het Stadion te Amsterdam deelt mede, dat het thans officieel vast staat, ciat de Belg Victor Linart, wereldlcampioen 1924, aan de wereldkampioenschappen ach- ter groote motoj-en te Amsterdam zal dee!- nemen. Buitenland HET BRJTSCHE MIJNCONFLICT. Alle Britsche mijneigienaars hebben thans de opzegging der loonovereenlcomst ingetrok- ken. Zooals men zich zal herinneren, werd op den laatsten dag der vorige maand in overleg met de regeering overcengekomen, dat deze opzegging voorloopig voor den duur van veertien dagen zou worden opge- schort. Ten gevolge van de pogingen, welke te Cardiff zijn gedaan, is de vrede in de an- thracietmijnen van Zuid-Wales thans in zicht. De vertegenwoordiger van de mijn- eigenaars heeft met de vertegenwoordigers der mijnwerkersfederatie van Zuid-Wales on- derhanddd en hun voorstellen voor een rege ling aangehoord. Deze voorstellen zijn niet gepubliceerd, doch gemeld wordt, dat zij aan de directies der betrokken stecnkoolmijnen zullen worden voorgelegd en dat er alle kans is, dat zij zullen worden aanyaard. In dien dit geschiedt, zal het werk direct wor den hervat. DE JAARDAG DER DUITSCHE REPUBLIEK. De jaarlijksche yiertng van den stich- tingsdag derr republiek doet den strijci over de nationale vlag in Duitschland herleven Tevens herleeft het pan-Germanisme bij de nadering van dezeu dag. Groote belangstel- ling bestaat voor de eerste ontmoeting tus- gchen president Von Hindenburg en een Duitsch koninklijk persoon, n.l ex-kroon- prins Ruprecht van Beieren, die deel zal ne men aan de plechtigiieden. De republikeinen zullen den herdenkings- dag op grootsche wijze vieren. Talrijke Oos- tenrijkers zullen overkomen om te demon- streeren voor Grooter-Duitschland. HET WERELD-DUUR- EN AFSTAND- RECORD VERBETERD. De poglng van de Fransche aviateurs Drouhin en Landry om het wereld-duurre- cord te verbeteren is geslaagd. Het oude duurrecord bedroeg 37 uur 59 min. 10 sec. en het afstandrecord, dat op naam stond van de Amerikanen Kelly en MacReady, 4050 K.M. Te middernacht van Zaterdag op Zondag Vrouw (onverwacht bezoek aan het kantoor brengend)Je zei me, Henry dat )e meuwe typiste een ouwe juffrouw was. Henry (in de wai geraakt)Dat is ook zoo, lieve. maar vandaa^ is ze ziek en ze hdeft bar 'indochtex voor haar in fie plants ge- stuurp, (London upinion). Ka'dden de nietiwe recordhouders Haarvaa mag men wel reeds spreken, daar de erken- ning van de nieuwe record vrijwel zeker moet volgen reeds 4200 K.M. afgelegd en zij hadden toen reeds 42 uur 32 min. 37 sec. ge- vlogen, zoodat de beide oude records reeds waren geslagen. Zij bleven echter nog doorvliegen, ten ein- de hun prestatie zoo hoog mogelijk op te voe- ren. Des nachts om 2 uur 42 min. hebben zij hun tocht beeindigd, na 4400 K.M. te hebben afgelegd. Zij bleven in totaal 45 uur 11 min. 59 sec. in de lucht. Provinciaal nieiiws UIT KOEDIJK. Mej. S. van Es, onderwijzeres alhier, slaagde vow de hoofdacte. UIT BERGEN. Aan den Bergerweg, ter hoogte van de Veefebrug, heeft Vrijdag wederom een aan- rijding plaats gehad tusschen auto's en wel tusschen die van dokter Dekker van hier en de autobus van den heer Parma. De auto van dokter Dekker werd tamelijk emstig bescha- digd. De aanrijding geschiedde op dezelfde plaats waar eeh paar dagen geleden een aan rijding plaats had tusschen de auto van de garage Ranzijn. en die van de Jong. Het uit- zicht schijnt daar ter plaatse minder goed te zijn Dit euvel wo/dt tronwens ook liier en daar in de kom der gemeente aa'ngetroffen. Sedert eenige weken wordt in deze ge meente vermist C. van Eunen, -wonende Ka- naaklij'kW alhier. Namens de moeder wordt opsporing van hem verzocht. UIT HEILOO. Een groep kind'eren, ruim 800 in getal, uit de volkswijken ,van Amsterdam, maakte gis- teren onder geleide van ouders en verzorgers een reis van Amsterdam naar hier. De dag werd benut om te genieten en te ravotten in het bo^ch en bij den „Kattenberg" werd volop genotesn. De Runxputte (bedevaartsplaats van O. L. V. ter Nood) werd in de maand Juli door 19 gewone clubs en 8 rijwitlclubs be- zocht, waarvan 6 per extra treinen. Het getal deelnemers bedroeg ruim 17000, behalve die in afzonderlijke clubs zijn ge- komen. De tuinbouwvereeniging „De Vonri if- gang" alhier, die verleden jaar voor het eerst op de L.E.T.T. nut cen coMectieve in- zending uitkwam, heeft gezien de ongunstige beoordeeling besloten, niet meer in te zla den. v, Ook de kweekers zenden niet meer in. Het R.-K. fanfarecorps „St. Cecilia", directeur de heer P. Kuys te Castricum, gaf Zondagmiddag zijn eerste concert op het erf van den heer C. Bakker Pz. Bestond bij de meeste leden het voornemen om het concert vOor de donateurs te geven op het terrein achter het Brunogebouw, later is men daarop terug gekomen en besloten dit op een afgesloten terrein aan den Westerweg te geven, waardoor de mogelijkheid bestond, dat iedereen daar van kon genieten. Het uit 18 personen bestaande corps gaf een 8-tal muzieknummers, welke blijk gaven van ern- stige studie en het program werd vlug afge- werkt. De heer P. Helder, stationsbeambte 4e klasse, alhier is tot ambtenaar 2e klasse be- voraerd en overgeplaatst naar Sittard. Floewel we den bijzonder welwillenden be ambte gaarne deze promotie gunnen, zullen alien, die met hem in aanraking kwamen, hem ongaarne zien heen gaan. UIT LIMMEN. Gcboren: Anton, z. van P. Doc'er en L M. Hunnekir.k. - Agnes Cathrina, d. van D. Schpenmaker en G. Kuys. Corn'lis Gerardus, z. van P. A. Duikersloot en M- Groot. Petrus Floris, z. van P. Koster en N. Scherrtier. Overleden Theodoras Jacobus Cor- nelisse, 1 jaar. Jan Kabel, 76 jaar„echtge- noot van Petronella Uekker. UIT ZUIDSCHARWOUDE Ter opvolging van den heer Berkhout, die a|^ lid van den gemeenieraad heeft bedankl, is aangewezen de heer K. Dijkhuizen. UIT ST. PANCRAS. (Zuideinde). - Door de voetbalvereeniging S. D. W. zijn ccn viertal clubs uitgenoodigd tegen het lste eiftal een nederlaagwedstrijd te spelen, waar- voor als prijs een zilveren bal wordt toege- kend aan die club, welke haar de zwaarste nederlaag toebrengt. Tot deze clubs behoo- ren B. S. V, I Bergen, D. T, S. I Oudkarspel, Holland I 'Noordscljarwoude en Vrone I al hier, het we: k Zondagmiddag een 32 over- winning wist te behalen. Tot hulpbesteiler bij de posterijea al hier is benoemd de heer Jb. Miesen Gzn. Waaiv de tegenwoordige predikant der Ned. Herv. Gemeente alhier, de heer Jelfcma, zich elken Zondag in een nogal talrijk gehoor mag vsrheugen, is het kerkgebouw gebjeken te klein te zijn, om alien een behoorlijke plaats te bieden. Daardoor heeft het kerkbe- stuur zich genoodzaakt gezien te trachten jiierln'verbetering te brengen en heeft zij den heer A. Schram cpgedragen het inwendige van het gebouw te vergrootcn, tot welk doel het kerkorgel en de galerij eenige Meters naar aphter zullen worden gebouwd. Hoewel het kerkbestuur in deze den gebruikdijken weg heeft gevolgd, (werkzaamheden aan de kerk gaan om de beurt) wordt hierop echter no& al critiek uitgeoefend, aangezien de heer Schram niet tot de Ned. Herv. Kerk behoort. Het kerkbestuur heeft echter gemeend, zich op een ruim standpunt te moeten plaatsen, te meer waar de echtgenoote van den heer Schram wel lidmaat is en aldus bijdraagt iti den kerkejijken omslag. Vermelden wij nog, dat Ijet schilderwerk is opgedragen aan den heer Bakker. UIT OUDKARSPEL. D. T. S. II speelde voor de seriewedstrijden van Barsingerhorn tegen W.F.C. I uit Wierin- gerwaard met een onbepaalde uifslag. D.T:S. 3 speelde tegen Holland 2 uit Noordscharwoude met als uitslag 10 voor Holland. De D. T. S adspiranten speelden tegen de Alkmaarsche Boys met als uitslag 23 voor Alkmaar, Zondag was het 60 jaar geleden dat rde heer J. Slooves voor het eerst dienst deed als bediende in't Huis de Brederode. Hoewel dit hotel sinds dien tijd verschillende malen in andere handen is overgegaan, verricht de heer Slooves nog steeds op ongeregelde tijden daar zijn werk. Zoo'n jubileum kan zeker wel als een zeld- zaamheid beschouwd worden. UIT NOORDSCHARWOUDE. Het bannebestuur heeft blijkbaar gemeend met meer beslistheid stelling te moeten nemen tegen de overtrading van een artikel in de politieverordening waarbij het verboden wordt om de slooten geheel of gedeeltelijk te verstoppen of den waterloop te belemmeren door het in het water werpen van specie, stof- fen of groentenafval. Beziet men soms de slooten langs de dor pen, dan is dat geen wonder. Niet alleen dat door de ingezetenen veelal keuken- en ander afval in de sloot geworpen wordt, omdat ze er veelal op andere wijze geen weg mee weten, ook onze tuinders ge- bruiken de slooten meermalen voor vuilnisbak door het afval van de akkers er in te werpen, wat dan met een westenwind naar de huizen komt drijven. Op het Holland-terrain speelde Holland 1 tegen D. T. S. uit Oudkarspel om den lauwer- tak. De uitslag was 3—0 voor D.T.S. De R.K. Gymnastiekyereeniging D. V. V. hield Zondagmiddag een openluchtuit- voering op het terrain achter de fabriek „De Nederlanden". Er was vrij veel publiek en de onderlinge athletiek- en gymnastiekwedstrijden werden met belangstelling gevolgd. Tfldschriften. Noord-Holland (de traditioneele toevoe- ging „in woord en beeld" kunnen wij wel weglaten zonder gevaar te loopen, dat men niet weet, welk blad bedoeld is) heeft o.m. ve- le goedgeslaagde foto's van het te Bergen ge- houden bloemencorso De frontpagina van het fotogedeelte heeft een fraale kiek van het lieve nummer „in schelp aangespoeld". Ver- der opnamen van het Halterfeest op het Doe- lenveld enz. enz. Veel fraaie illustraties verd'uidelijken d: talrijke 'artikelen in „Op den Uitkijk", tijd- schnft voor het Chr. gezin, uitgave Gebrs. Zomer Keuning, Wageningen, waarvan we noemen: Palestijnsche Reisschets door Dr. Joh. de Groot; een stuk over Adama van Scheltema, socialistisch d'ichter* door M. J. Leendertse; Primitieve elementen in de Vlaamsche literatuur, door Dr. C. Tazelaar. In „Oprecht en Vroom" geeft de heer R. A. den Ouden een aardige beschrijving van G. Kremaat schraft over Chineezen, P. A. van Luyk vervolgt „De Paul Kruger's leven Kremaat schrijft belachelljke precieuses en die van den huize Rambou'illet, Hej,nrich Petermeijer „Het Dag- boek van een Journalist, terwijl Mej. S. v. d Burg schrijft over „De Engelsche Kroonprins in de stad van „Oom Paul" en prof. dr. A. van Veldhuizen zijn „Rijwicltochtje met de Studen'ten" beeindigt. Ingezonden stukken (Buiten verantwoordelijkheid van de Redac- tie. Ve opname in deze rubriek bewijst geens- zins dat de redactie er mede instemt.) Alkmaar, 8 Augustus 1925. De Redactie der Alkm. Courant, Alkmaar. Mijnheer, Naar aanleiding van Uw bericht onder stadsnieuws in Uw blad van 25 Juni j.l., dat bij de Alkmaarsche Leerfabriek ongeregeld- heden zouden zijn voorgekomen, wil ik U thans meedeelen, dat dit bericht op een val- schen grond heeft berust. Bij het gerechteiijk onderzoek is dan ook gebleken, dat een valsche aanklacht is inge- diend, zoodat zoowel de procuratiehouder als ik van alle rechtsvervolging ontslagen zijn. Binnenkort zal ik aandeelhouders en credi- teuren de juiste toedracht der zaak meedee len en hun inzage verstrekken van de gege- vens, die ik bi] de Rechrbank heb ingeleverd. Ik verzoek U, geachte Redactie, beleefd, deze meedeeling ais „in^ezonden" in Uw blad te willen opnemen en teeken Hoogachtend, C. F. LOESCH. Marktberichten Opgave van den marktmeester der kleine markten te Alkmaar, betreffende de hoogste en laagste prijzen van sommigen artikelen. Markten van Maandag 3 Aug. tot en met Zaterdag 8 Aug. 1925. Kippen 0.60— 1.40 p. st.; Kuikens"/ 0.101.20; Een- den 0.251.25 p. st.Konijnen 0.50 2.50; Eenden-eieren per 100 st. f 7; Kip- peneieren (grooth.) p. 100 st. 89.25 idem (kleinh.) p. 100 st. 8—9.50; boter (lesoqrt) 'A K.G. 1.05—/ 1.15; boter (2e soort) A K.G. 0.901; Slachtduiven 0.12—/ 0.20; Jonge kippen 1.95 2.75. ALKMAAR, 10 Aug. 1925. Opgave van het aangevoerue vee pp de weekmarkt van heden. 19 vette koeien 310500;"17 Vet- te kalveren 70150, Vette kalveren p. ned. pond 1.251.50; 24 nuchtere kalv. slacht per stuk van 14—/ 30; 626 Vette Varkens zware p. ned. pqnd 97100. Zouters 86—/ 89, Londensche varkens 65—/ 68. BROEK OP LANGENDIJK, 8 Aug. '25. Bloemkool le s. 2534.10, Bloemkool 2e s. 1.80—/ 13.90 per 100 st.; Roode Kool 1.90—/ 4.10; Gele Kool 5—/ 5.80; Witte Kool (vroege) 1.101.90; Uien 5—/ 5.40; Drielingen 6—/ 11; Nep 16.501970; Schotsche muizen 3.60 6.70; Sphoolmeesters 4—/ 4.40; Graafjes 7.80—/ 8.90; Due of York 3.50 5.20; Eigenheimers 3.20; Drielingen 5.40—/ 6.80; Kleine 1.40—/ 1.50; per 100 K.G. Aanvoer: 10000 stuks Bloemkool; 128000 K.G. Roode Kool; 32000 K.G. Gele Kool; 35000 K.G. Witte Kool (vroege); 1975 K.G. Drielingen; 20500 K.G. Aardappelen. PURMEREND, 8 Aug. 1925. „Afslag- vereeniging Beemster, Purmerend en Omstre- ken". 1175 zak Slaboonen 1.903.55 per zak 15 K.G.; Tuinboonen 0.70 per zak 15 K.G.23958 manden Augurken: Middel 6065 ct.; Basterd 78—83 ct.; Grof Fijn 1.55; Stek 28 41 ct.; Bommen 40 ft ppr mand (6 K.G.), NEDF.RI. ANDSCHE EIERVEII.INO. AMSTERDAM, 7 Aug. 1925. De Zater dag gehouden veiling bracht weder een aan- merkelijke verbetering teweeg. Er was bij ge- ringer aanvoeren een vlugge kooplust. Voor het prima versche goed zijn op het oogenblik hoogere prijzen te wachten. Pluimvee hooger met veel vraag. Kipeieren: 54/56 7.40—/ 7.70; 56/58 7.45—/ 8.35; 58/60 7.858.50: 60/62 8.05—/ 8.70; 62/64 8.70—/ 9.10; 64/66 9.109.65 witte kipeieren; 60/62 8.75 9.10; 64/66 9.75 bruine kipeieren; Eendeieren 6.30- Kalkoeneieren 12; Pluimvee levend: Jonge hanen 0.30—/ 1.55 per st. Gemidd. p. K.G. 0.75; Oude kippen 0,602.25; Gemidd. p. K.G. 0.70; Vischeenden oud 0.40—/ 0.50 Ge midd. p. K.G. f 0.36. BOVENKARSPEL, 8 Aug. 1925. „de Tuinbouw." Heden besteedde men voor: Bloemkool le s. 14—/ 31.20,2e s. 5.80— 12.50, 3e s. 1.80—/ 3.70; Roode Kool 1.80—/ 4.30; Witte Kool 1.50—/ 2.; Gele Kool 3.80—/ 5.80; Uien 4.80— 5; Dubb. Slaboonen 1.25—/ 1.45; Enke le Slaboonen 2.25—/ 2.30; Augurken: Fijn Fijn 48 ct.; Fijn 35 ct.; Fijnbasterd 24 ct.; Basterd 16 ct.; Grof 5 ct.; Aardappe len: Gr. Schotsche 2.35—/ 2.85; Kleine 39.90-/ 4.15; Gr. Ideaal 2.15-/ 2.30; Kl. Ideaal 3.50—/ 3.70; Koksche, Due en Ninetyfold 2.15W 2.35; Kleine Koksche 1.50; Kl. Due en Ninetyfold 0.75; Ronde 1.50; Blauwe 2—/ 2.25. WARMENHUIZEN, 8 Aug. 1925. Roode Kool f 2.304.10; Schoolmeesters 6.10j Gele Kool, le soort 5.205.70; Eigen heimers 4.20; Negentigvoud 3.70; Graaf jes 6.807; Schotsche Muizen 4.40 f 6.50; Drielingen 6—/' 6.30; Kriel 1.80; Nep(zilver) 15.70—/ 17.40; Drie- lingen(zilYer) 9.60—/ 10.90; Uien drie lingen 6.60—/ 6.80; Gele Nep 13— 41 14; drielingen 6.20—/ 7.30; Uien 6.90 7.50; Slaboonen 10.80—/ 14.90; Blauwe Aardappelen 4.606.20. Aanvoer: 9060 K.G. Roode Kool; 1400 K.G. Gele Kool; 320 K.G. Slaboonen; 5300 K.G. Uien(zilver)4000 K.G. Gele Nep en 32500 K.G. Aardappelen. NOORDSCHARWOUDE, 8 Aug. 1925. Schotsche Muizen 3.506.10; Ideaal 3.50; Duken 4—/ 4.10; Schoolmeesters 4.204.40; Eigenheimers 4.50; Bl. Eigenheimers 4.505.20; Drielingen 5.606:90; Kleine 1.40—/ 1.60; Sper- cieboonen ll.'30—13.50; Tuinboonen 5; Zilveruien 6.907.40; Drielingen 10.60—/ 11.40; Zilvernep 7 11.40— f 17.10; Grove Uien 6.20—/ 7.20; Drie lingen 6.10—/ 7.40; Gele Nep 12.10 f 15.50; Roode Kool 1.60—/ 3.80; Witte Kool 1.20—1.70; Gele Kool 3.20— 5.30; alles per 100 K.G.; Bloemkool 12.90—/ 23.30, 2e s. 1—/ 5.30 p. 100 st. Zestijdingen. STOOMVAARTLIJNEN. STOOMV Ml J. NEDERLAND. Batjan 2 Aug. v. Amst. n. Newcastle. Gro'tius 7 Aug. v. Amst. te Batavia. Johan de Witt (thuisr.) 7 Aug. v. Genua Singkep 6 Aug. v. Probolingo n. Shanghae. Batoe (uitr.) 7 Aug. v. Padang. Bengkalis (thuisr.) 8 Aug te Marseille. Enggano (uitr.) 7 Aug. te Sabang. KON. NED. STB. MIJ. Ceres 7 Aug. v. Constanza te Constantinope!. Dido 7 Aug. v Bordeaux n. La Pailice Aurora 8 Aug. v. de Midd. Zee te Amst. Euterpe 7 Aug. v. Lissabon n. Setubal. Hercules 7 Aug. v. Lissabon n. Setubal Iris 8 Aug. v. Vigo te Amsterdam. Orestes 7 Aug. v. Hamburg n. Amst. Pollux 7 Aug. v. Tarragona n Valencia. Stella 8 Aug. v. Amst. te Rotterdam. Tellusj/ Aug, v. Lissabon n. Amst: Ulysses 7 Aug. v. Constautza n Tulcea. KON. FIOLL. LLOYD. Gelria 7 Aug. te Wisby. Salland (/thuisr.) 7 Aug. te Santos. Waaldijk (uitr.) 6 Aug. v Bahia. Zeelanoia (uitr.) 6 Aug. te Montevideo HALCYON LIJN. Agnetapark 7 Aug. v.a. Midd. Zee te Cux haven. HOLLAND AFR1KA LIJN. Jagersfontein 7 Aug v Aigoabaai n. Kaap- stad. HOLLAND AM ERIK A LIJN. Kinderdijk v.d. NoorU-Pacific 8 Aug. te Liverpool Leerdam v. N.-Orleans n. Rott, 7 Aug. v. Vera Cruz Moerdrecht 7 Aug. v. Rott. te San Francisco. Noorderdijk 6 Aug. v. Rott te San Francisco. Rotterdam 7 Aug. v. Rott. te New-York. HOLLAND OOST AZIE LIJN Gemma (uitr.) 7 Aug. v. Yokohama. Salabangka (thuisr.) 7 Aug. te Suez. HOLLAND AFR1KA LIJN Banka (uitr.) 6 Aug. te Beira. ROTTERD. LLOYD Patria 8 Aug. v, Batavia te Rotterdam, losari 8 Aug. v. Rotierd. n. Hamburg. STOOMVAART-MIJ. „OCEAAN". Deucalion, v. Liverpool n, Makassar, 6 Aug. v. Penang. Glaucus, v. Japan n. Rotterd-, 8 Aug. v. Co lombo. Patroclus, v. Japan n. Rott,, 6 Aug. te Pe- pang. Peisander 7 Aug. v. Batavia, 1. v. Amst., te Gravesend. HOLL. BRITSCH-INDIe LIJN. Meerkerk 8 Aug. v. Rott. n. Hamburg. HOLLAND-OOST-AZIe LIJN. Oldekerk (thuisr.) 8 Aug. te Foochow HOLL. WEST-AFRIKA LIJN. Delfland (uitr.) 7 Aug. te Kotonow. Iielder (thuisr.) 7 Aug. te Seccondee. Kilstroom 7 Aug. v. Kotonow n. Grand Po- po. i J Rijnland (uitr.> 7 Aug. te Accra. Scheldestroom 7 Aug. v. Grand Bassatn n. Freetown. JAVA CHINA JAPAN LIJN. Tjipainas, v. Amst. n. Java, 8 Aug. te Port Said. ROTTERD. ZUID-AMERIKA LIJN Altidra (uitr.) 7 Aug. te Las Palmas. Alhena 8 Aug. v. Buenos Avres te Rotterd. KON. WEST-IND. MAB.DIENST. Amazone 6 Aug, v. Wes-Indie te New-York. Breda 5 Aug. v. Iquique n. Guayaquil Bridle (uitr.) 7 Aug. te Valparaiso. Crynssen (uitr.) 7 Aug. te Barbados. Rhea 8 Aug. v. Amst. n- West-Indie. V

Alkmaarsche Courant | 1925 | | pagina 6