were! een motorschVit beladen met bussen melk van achteren aangevaren door cen an dere motorschuit met het gevolg, dat liet ecr ste vaartuig, waarop ongeveer 40(X) L me! zich bevond, naar die diepte zonk. UIT ST. PANCRAS. Maandagavond lsten kermisdag sped- do Vrone I een vriendschappelijken wed- strijd tegen een Alikm. Toerclub, bestaandte uit eenige sterke Mcmaria-spelers met een paar V. A. F. C.-ers. In Vrone merkten we eendjer S. D. W.-backs op, terwijll de voor hoede versterkt wasi met nog eon speler, wel ke toevaTlig op de plaats aanwezig was, het- geen voor Vrone een flinke aanwinst bleek te zijn. Het geheel was een vlng gespeelde wedstrijd met mooie spelmamenten, waarvan gememoreerd moetan wordten prachtige scho ten der Alcm.-spelexs, weilke echter behoor lijk werden verwerkt. Uitslag 21 voor Vrone. Dinsdag 2en kermisdag had nog een voet balwedstrijd plaats tussohen Vrone-vetera inen en dezelfde van Koedijk met als uitslag 32 voor Vrone. Na afloop vereenigden; at len zich aan een gemeensehappel ij ken f uif in cafe Gemitsen. Gistermorgen beging het oudste jon- gentje van den heer C. Green de onvoor zichtigheid aan den zijkant van een der meelwagens van Timmerman te klfmqien met het noodlottig gevolg, dat hij kwam te vallen en het achterwiel hem over de beenen kwam. Met een groote vleeschwond aan cen cter beenen ward hij bet ouderlijk huis bin nengebraeht, waar de direct ontboden ge- neesheer, na een voorloopig verband te heb- ben aaragdegd, de wond naderhand heeft getiecht. UIT OUDE NIEDORP. Gister vergaderde de Raad. Voorzitter, te vens secretaris was de heer B. J. F. Meijer Burgemeester. Afwezig de heer G. Liefliebbcr met kennis geving van verhindering. Vervolgens had plaats 1. Beeediging van het toegelaten raads lid K .van der Oord. 2. Onderzoek geloofsbrief van het benoemc verkfaard lid van den Raad de heer J. Wai- boer. Wierd in orele bevonden. Ingekomen was o.a.: Uittreksel uit het register van besluiten van Ged. Staten dezer provincie d.d. 8 Juli j.l. No 28, waaruit blijkt, dat dit college dc beslissing op het ingezonden raadsbesluit d.d. 9 Juni j.l. No. 20 strekkende tot onderhandsche aan- besteding van den aanleg eener electriciteits straatverlichting te Zijdewind, t Veld en de Wee! heeft verdaagd. Uittreksel van het register van besluiten van Ged Staten d.d. 10 Juni j.l. No. 42 waaruit blijkt dat dit college de beslissing op het ingezonden raadsbesluit d.d. 13 Mei j.l No. 16 strekkende tot aankoop van vorenbe doeld onroerend goed heeft verdaagd. Schrijven van het hoofdbestuur der Poste- rijen en Telegrafie d.d. 10 Juni j.l., No 10167 afd 3, houdende mededeeling, dat, in verband met de tariefverlaging voor telefoon- gesprekken tusschen plaatsen op niet meer aanleiding is gcvonden om voor Schagen en omstreken een streektelefoonnet te vestigen Nog ingekomen was een schrijven van C Holleciberg dd. 27 Juli j.l. daarbij verzoe kenue hem ingaande 1 Jan. 1926 eervo! ontslag te will en verleenen als doodgraver dei" gemeente, wegens ouderdom. Het werd eeivol verleend. Tevens werden overgelegd een schrijven van K van der Oord d.d. 13 Juli j.l. hou dende mededeeling, dat hij'de benoeming tot lid der schattingscommissie voor schouw der gemeerite landerijen aanneemt. Alsvoren van H. Kossen d.d 15 Juni j.l houdende mededeeling, dat hij de benoeming tot lid der schattingscommissie voor de R. 1 B. aannam Een adres van F. C de Jong, administra- teur van het G. E. B., daarbij verzoekende hem ingaande 1 April j 1. een vergoeding toe tc kennen gelijk aan het bedrag, waarmede zijoe jaarwedde als gemeente-ontvanger in gaande genoemde datum is verminderd. Deze vergoeding, die 60 bedraagt werd met algemeene stemmen verleend. Schrijven van den heer J. Waiboer d.d1. 22 Jwni j.L, houdende mededeeling, dat hij de benoaiug tot lid van den Raad aanneemt. Ooneept-besluiten tot wijziging der be grooting 1925 Goedgevondfen. Aanbieding van: a. de gemeente-rekening cftenst 1924, aanwijzende in den gewonen cfenst een batig saldo van 3678.24y2i; b. aangehouden rekening van het Burgerlijik Amrbestuur 1924, aanwijzende een batig saldo van 55.1314c. batians, winst- en ver- liesrekening van het gemeentelijk electrici- teitsbedrijf, aanwijzende in den gewonen dienst een nadedig saldo van 436 09 en in den kapitaaldlenst een batig saldo van 1452.87. Tot leden van de commissie van onderzoek werden benoemd de heei"en A. Molenaar, J. Ligthart en K. v. d. Oord. Benoeming van een lantaarnopsteker voor de gasstraatverlichting te Oude Niedorp en't Veriaat. Benoemd werd de heer G Smit, op een sa faris van 50. Benoeming van een onbezoldigd ambtenaar van den burgerlijken stand, wegens vertrek van den heer Jb. Pluister. B. en W. l^evelen aan: No. 1 G. Liefheb- ber; No. 2. F. Woutman Sr. Met algemeene stemmen werd benoemd de heer-G. Liefhebber. Benoeming van een lid van het Burgerlijk Aambestuur (vacature Pluister). B. en W. bevelen aan No 1. G. Liefheb ber; No. 2. F. Woutman Sr. Met algemeene stemmen werd No. 1 be noemd. Voordracht van B. en W. tot overdracht van het gemeentelijk electricteitsnet aan de provincie. De voorzitter zeide, dat de leden van den Raad een uitgebreide voordracht hadden ont- vangen en vroeg wie het woord hierover nog veiiangde. De heer v. d. Oord vroeg of het net niet rendabel was. - De voorzitter zeide van wel, doch als de provincie het overneemt wordt het voor de aangeslotenen goedkooper. Bij overname zal de gemeente geen financieele schade lijd.cn. Ook zal de straatverlichting te Zijdewind worden overgenomen. Na nog eenige bespreking, waarbif nog een paar kleine voorwaarden werden gesteld werd met algemeen stemmen de voordracht van B. en W. aangenomen. In de algemeene politie-verordening were een nieuw artikel 47a toegevoegd, waarbij het in cafe's bij dansen verboden wordt ecu pijp, sigaar of sigaret te rooken. Dc heer J. Ligthart stemde tegen. Nia rondvraag volgde sluiting. UIT STOMPETOREN. De kermis behoort weer tot het verleden, en al was op de beide eerstc dagen het bezoek niet druk, toch zal zij aan velen genoegen hebben gegeven. Jong en oud heeft kunnen genieten, clank zij de voortreffelijke regeling liep alles vlot van stapel. Zondag begon het met ringsteken op de fiets, waaraan 20 per- soncn deelnamcn en waarbij de prijzen, be- staande in contanten, werden behaald doo P. Stoop te De Rijp, Jb. Flokstra en Sj. Zijl- stra, beiden alhier. Maandag werden wed- strijden gehouden voor kinderen, jammer ge- noeg liet het weer veel te wenschen over: het regende bijna den geheelen middag. Toch gingen de spelen door en werden met belang stelling gevolgd; bij de jongens van 6—9 jr (6 deeln.) werden de prijzen behaald door Cor Staascn, Jacob Plugboer en Klaas de Boer, bij de meisjes van dezen i"eff!;d (8 deeln) door Mientje van Weert, Jo Plas en Cor Buvs; bij de jongens van 1013 jaar (10 deeln.) door Gij3 Ackermann T:m Bak ker en Piet de Lange, bij de meisjes van' de zen leeftijd (13 deeln.) door Ali de Goede, Jane Plas en Riek Brak. Voor de kinderen, die geen prijs hadden gewonnen was het eene groote verrassing, dat zij van den heer A. Brak, winkelier, al hier, een reep choeolade ontvingen. Gaarna brengen we een woord van hulde aan de commissie voor de uitstekende wijze, waarop alles was ge re geld en voor de goede keuze der cadeaux in verband met den leeftijd der kinderen. Hiermede waren de feestelijkheden voor de jeugd afgeloopen en werden de ouderen in de gelegenheid gesteld om te genieten 's Avonds trad Daan Pool op bij den hee Renses en heeft aan cen zeer talrijk publiek een prettigen avond verschaft. Maar het glanspunt van alles was de international handicap-draverij, die Dinsdag op den Oter- leekerweg zou gehouden worden door de Schermer Harddraverijvereeniging, die on- langs wei"d opgericht. Twaalf paarden, mee- rendeels flinke dravers; kwamen in de baan; wij laten hier de namen volgen met den af- stand, die door elk moest worden afgelegd: Hertha 310 M. van J. de Wit te Beemster, bereider C Bier; Letha 315 M. van Groot te Schermeer, berijder F. Broers; Mignon 325 M. van K. Korver te Oterleek, berijder J. Vergay; Lord D 310 M. van C Spaan Wz te Koedijk, ber. C. Spaan; Minna, Dcda 315 M. van B. Perreijn te Hazerswoude, ber B. P. ten Hagen; Napoleon S 300 M. van J. Schreuder te Hensbroek, ber. de eigenaar; Nico L 300 M van K. Luit te Oosthuizen, berijder C. Bier; Barones 320 M. van D. Marees te 't Zand, berijder P de Wit; Koosje W. 315 M. van T. Vos te Benningbroek, be rijder J. Vos; Ommerwatch 300 M. van C- Spaan Wz. te Koedijk, berijder D Klomp; Lady Chimes 345 M. van P. H. van Veen te Haarlemmermeer, berijder B P. ten Hagen. Newton B 305 M. van C. Bak te Stompeto- ren, berijder de eigenaar. Ida S. van K. Schreuder te Watergang was niet opgekomen Een talrijk publiek volgde met groote aan- dachb de ritten, die vooral op het einde zeer spannend warcnj met handgeklap en ge- juich werd dikwijls de afloop begroet. Onge- veer 6 uur was de harddraverij afgeloopen met den volgenden uitslag; le prijs 125, Lady Chimes, 2e pr. 60 Mignon, 3e prijs 25 Barones, 4e prijs 10 Hertha. Een poosje later had op de bovenzaal van den heer Renses de uitreiking der prijzen ulaats, waarbij de voorzitter, de heer J. M Bakkei", niet nalaten kon een woordje ter in- leiding te spreken Hij vergeleek de nieuwe vereeniging met een pasgeboren zuigeling, die met de beste wenschen van velen het le- ven begint. Vroeger werd hier met een lijst geloopen, om de' benoodigde gelden voor de prijzen te verkrijgen; dit vond men niet aan genaam: men meende, dat een vereeniging wel levensvatbaarheid zou hebben. Hierbij ondervond men steun en medewerking van officieele lichamen en verschillende personen, aan wie spreker daarvoor hartelijk dank zeide. Het verheugde hem, dat een zoo vol- doend aantal en zulke bekende dravers deel- namen, maar ook en vooral, dat velen, die in deze tot oordeelen bevoegd zijn, met zooveel lof hadden gesproken over de baan, die in geen enkel opzicht iets te wenschen overliet. Hij mocht niet nalaten een woord van harte- lijken dank te brengen aan den heer F. W Ackermann, die hiervoor zorg had gedragen, wat zeer zeker voor de toekomst van onze vereeniging van groot belang is. Vervolgens werd hulde gebracht aan den heer Kleinjan, dierenarts te Alkmaar, die als starter zijn taak naar ieders genoegen had vervuld er. daardoor zeer veel bijgedragen tot den goe- den-afloop van dit echt Hollandsche volks- vermaak. Daarna werd dank gezegd aan de bestuursleden voor den steun, dien zij den voorzitter hadden verleend, aan de keurmees- ters voor hetgeen zij deden ter bevordering van een goeden afloop en een hartelijk wel- kom toegeroepen aan den bekenden pikeur C Bier, die ondanks zijn hoogen leeftijd zich nog zoo jong gevoelt en ook hier weer heeft gereden. Hierna werden de prijzen met een toepas- selijk woord door den voorzitter aan de win- naars uitgereikt. Na afloop hiervan nam de heer Bier het woord, om op geestdriftige wijze hulde en dank te brengen aan alien, die hadden mede- gewerkt, om de baan' zoo uitstekend in te richten, maar bovenal aan den heer Kleinjan, die als starter zonder aanzien des persoons had gezorgd, dat alles naar ieders genoegen afliep Een krachtig applaus bewees, dat alien met deze woorden instemden; de voorzitter en het geheele bestuur kunnen er van overtuigd zijn. dat alle inwoners van de Schermeer van har- te zullen medewerken, om de vereeniging, die nu reeds 160 leden telt, te doen groeien en bloeien. le op Er waren 18 leden aanwezig. Bij de opening lichtte de voorzitter den heer Zeeman de voorgestelde wijzigingen na- der toe, welke in hoofdzaak haar grond vinden in de. nieuwe cooperatiewet, welke voor twee maanden terug in werking getreden is Daardoor is het mogelijk geworden de aan- sprakelijkheid der leden te wijzigen in den zin, dat voor een bepaalde tijd kan vastge- legd worden, dat de leden ten voile, ten dale of in het geheel niet finantieel aansprakelijk zijn Het bestuur stelde het laatste voor, voor al ook, omdat daarmee een administratieve rompslomp in verband met het handelsregis ter kan worden voorkomen. Ditzelfde werd door de centrale bond van Nederl. gebruiks- cooperaties, waarbij de vereeniging is aange- sloten voorgesteld. Na deze toelichting werden door den secre taris dc notulen van de jaarvergadering ge- lezen en onder dankzegging goedgekeurd. Naar aanleiding van de notulen werd mee- gedeeld, dat de tw(tde auto rijdt en de ver bouw tot ktand gekomen is Alle uitbetalingen zijn uit de gewonc middelen gedaan, zoodat geen gelden behoelden te worden opgenomen De omzet was het eerste half jaar 1925 on- geveer 5000 gulden hooger dan de omzet in hetzelfde tijdvak van 1924. Dnarna werden de voigende besluiten na eenige bespreking en verderc toelichting ge nomen. 1. de financieele aansprakelijkheid der den wordt opgeheven 2 het cnfreegeld werd verhoogd van 1 f? gulden. 3 het aantal verplichte aandeelen van 5 gulder. wercl teruggebracht van 5 op 4. 4. in piaats van 4 pet. zal van de ver plichte aandeelen geen rente meer uitgekeerd worden 5. ook gehuwde vrouwen kunnen lid der vereeniging worden. Verder werden enkele minder belangrijke wijzigingen aangebracht die in de practijk wenseheiijk bleken te zijn. Daar het vereischte aantal leden dat sta- tutair op 2/3 bepaald is, niet aanwezig was werd de volgende vergadering vastgestelcl op 25 dezer pm de genomen besluiten te be- krachtigen. Daarna werd dc vergadering met dank- door den voorzitter gesloten. UIT EGMOND AAN ZEE. Onze plaatsgenoot, de heer J. p. Ceen- sen is benoemd tot Hoofd der O. L. School te Petten (N.H.) De heer J. P. Geensen ailhier is benoemd tot hoofd der Openbare Lagere school te Petten. UIT EGMOND AAN DEN HOEF. In den nacht van Zondag op Maamdag zijn uit de wenkplaats van den heer K. al hier ontvreemd: 10 fietskettingen, 6 batterij- en en 1 electrische zaklantaarn, alles ter waarde van plm. 30. De politic stelt een onderzoek in. Harddraverij. Ter gelegenheid van de kermis werd alhier een harddraverij gehou den op Maandagmiddag. Oondainks het sllechte weer had de wed strijd een vlot verloop; het aantal -deelne- mers bedroeg 9. De le prijs zijncfe een schoft, behaalde Jac. Bras, berijder C. v. d. Velden; 2e prijs, karlanitaarns, L. van Dam, berijder P. van Dam; 3c prijs, een hoofdstel, Kl. de Waard, berijder B. Overpelt; 4e prijs, een reisdeken, Joh. van Dam, berijder C. Apddoorn. UIT DE RIJP. Dc heer J. Kramer ysi benoemd tot hulp- besteliler der posterijen alhier. Dc bus-collccte, welke alhier gehouden is ten bate der National Stichting ,,Tehuis voor alleenstaande blinden" van alle gezind- ten te Wolfhezen, heeft bruto 21.08 opge- bracht. Geboren: Trijntje, d. van Johannes Kuijl en Hermanie Rijswijk- Geertje, d. van Kornelis van Manen en Midje Dekker. Over leden: Catharina Geertruida Bierman, 67 jaar, wed. van Cornells Rus. Cornelia Hoek, 83 jaar, wed. van Hendrik Nibbering, Geertje, d. van Kornelis van Manen en Mietje Dekker, 40 uren. DE GEMEENTEBEGROOTING VAN PETTEN. Nadat Gedeputeerde Staten van Noord- Holland, naar de Telg. meldt, tweemaal ge- weigerd hadden "de begrooting van Petten voor 1925 goed te keuren, is deze goedkeu- ring na herliaalde wijziging der begrooting thans eindelijk verleend. Het vermenigvuldi- gingscijfer der plaatselinge inkomstenbelas- ting is thans op 2.2 gebracht, boven 100 op- centen rijks inkomstenbelasting. Rijks- en provinciale subsidifin zijn nu niet meer op de begrooting uitgetrokken. Het zelfstandig voortbestaan van deze miniatuur-gemeente van ruirn 300 inwoners wordt nagenoeg on mogelijk. werd gcvonden. In een inrichtfng zafl bafw thans worden opgevoed. DE OPTANTEN'KWESTiE. Tusschen Berlijn en Warschau zijn diplo- matieke nota's gewisseld over de uitwij- zingsmaatregeleini ten opzichte van' de on- derdanen dear beidte landten na 1 Augustus. De Duilsche regeering heeft voorgesteld, al le verdere uitwijzingen stop te zetten, om een einde te maken aan de ellende van de vluch- teilingen aan beide zij den. Zij legt er dee na- druk op, dat de moreele verantwoordblijk- heid voor alle gevolgen neerkomt op de Poolsche regeering, indien de huidige maat- regelen niet worden ingetrokken. OOK ZWAAR WEER AAN ENGE- LANDS OOSTKUST. Een zware cycloon, gepaard gaande met een wolkbreuk, heeft Maanddgavond ook aan de Engelsche Oostkust in sommige bad plaatsen ernstige schade aangericht. In Yarmouth en Felixtow moest de brand- wecr herhaaldelijk uitrukken om Volgeloopen kelders lecg te pompen. AARDBEVfNG IN TURKIJE. Uit Konstantinopd wordt gemeld, dat de steden Dinar en Denizli groote schade heb ben geleden dbor drie hevige aardschokken. Een dorp en talrijke huizen werden geheel verwoest, ook pubheke gcbouwen zijn zwaar beschadigd. Het is nog niet bekend, hoeveel menschenlevens te betreuren zijn. KORTE BERICHTEN. Dc tocstand van dc staking der Parij- schc bankbedienden is stationnair. De be sprekingen met de regeering duren voort en er is eenige hoop, dat een accoord op grond van wederzijdsche concessies tot stand komt. In verband met de talrijke botsingen tusschen nationalisten en Reichsbannerlicden die in de laatste dagen hebben plaats gehad, zijn de politiepatrouilles te Berlijn venneer- derd. Optochtcn, die klaarblijkelijk ten doel hebben onrust te stichten, zullen worden uiteengejaagd. De delnemers zullen zich aan een vervolging op grond van lanbsvrede- brenuk blootstellen. Builgaarschc troepen hebben een 15 a 20 man sterke communistiscbe rooversbende omsingeld en alle leden dier bende gedood. Zij hadden eenige dagen geleden verscheidene plaatsen aan de inonding van de Isker in de Donau-vlakte geterroriseerd Le Wurzen (Saksen) is een papierfabriek van Heinrich Veda totaal afgebrand. Alleen de muren staan nog overeind. De oorzaak is zelfontoranding. De schade wordt op dric- kwart millioen Mark geschat. In Frankrijk wordt zoo nu en dan -jet idee gelanceerd cm cen deel acr kolo'nien tc verkoopen, om de buitenlandsche schuilden tc Kunnen betalen. In de „Ere Novelle" wordt daarvoor nu weer een krachtig pleidooi gele- verd. De schrijver noemt het voortdurend lee- nen een nnsdaaa aan het huidige en liet ko- mende geslacht, waardoor het leven in i rankrijk als een straf zou worden. Het jongste bulletin van het Inferna- tionaal Verbond voor vrouwenkiesrecht deelt mcde,' dat het Amerikaansche stoomschip „Ruth Martin" gevoerd wordt door een vrouwelijken gezagvoerder, Jeanuie Crocker, nfkomstig uit Cliftondale, Mass. Haar eclk- genoot is tevens haar eerste stuurman temonnale met fnfton'd, C. Costings, Voor-i meer 32; huissleutel, Kool, Wilhelminalaan 10, houten en ijzeren schopje, W. Wipprecht, Dahliastraat 11a; gele hond, D. Thep-n Bloemstraat 20; lorgnet in Gui, 'J. Volgers, Oudegracht 93; een schort, H. Hulskamp, Vondelstraat la; twee zwempakken, K. de rlaan, Kinheimstraat 15; maatband, M. damestaschje, inh. kwitantie, W.. de Boer, Geest 25. Wanneer men weder in het bezit is van het verloren voorwerp, wordt men verzocht hier van kennis te geven aan het Bureau politie. van Op het traject Wiaza—Mezdia (Bulga- rije) is een personentrein op een stilstaandc locomotief gereden. Drie personen werden gedood en eenige andere gewond. De consul van Bolivia te Berlijn, die ook directeur is van het bekende Michoel- concern, is plotseling uit Berlijn verdwencn met achterlating van een groot aantal schul- den. Hij had deze gemaakt om zijn bcurspe- culaties te kunnen dekken De onderhandclingen tusschen werkge- vesr en -nemers in de Saksische textielfabrie- ken inzake 't loonconflict hebben geen resul- taat gehad, zocdat een stillegging van alle Saksische textielfabrieken voor de dcur staat Hierdoor zouden 200.000 arbeiders worden getroffen. De Fransche premier Painleve heeft zich met het oog op de positie, waarin zijn ka- binbt ten gevolge van de houding der socia- listen kan komen te verkeeren, met Herriot in verbinding gesteld. Zij zullen hedenavond besprekingen houden over den politicken toestand in Frankrijk. Marktberichten UIT OUDKARSPEL. De cooperatieve verbruiksvereeniging „Nieuw i/ven" hield gisteravond een leden vergadering voor wijziging van de statuten. CURSUS VOOR MELKCONTROLEURS. Vanwege het Rijkszuivelconsulentschap voor Noord-Holland wordt in September te floorn een cursus geopend tot opleiding van Mclkcoritroleurs voor zuivelfabricken, rund- veefokvereenigingen en melkinrichtingen. (Zie advertentie). liuitenland ONGELUK IN EEN CIRCUS. In het circus Semay te Ypereni vertoonde een jeugdige acrobate, de doch ter van den eigenaar van het circus, in den nok van dc tent een sterke toer. Terwijl zij in haar knie- en aan een trapeze hing, hield1 zij een toestel tusschen haar tanden, waaraan zij vier man tegelijik liet hangen, doch de tanden der jeugdige acrobate konden dit gcwicht niet dragen en braken af, waardoor het toestel met de daaraan zwevende manum im de ma nege stortte. Danik zij echter hun groote be- hendigheid kwamen de acrobaten er zonder ennstig letsel af. Het rneisje is er het ergst aan toe. Zij verloor haar tanden en leed bo- vendien groot bloedverlies. EEN BABY IN DEN VUILNISBAK. Een vuilmisman in Glasgow deed dezer dagen een verrassende votndst. Toen hij 's morgens een vuilnisbak wilde ledigen. hoorde hij een gedempten kreet uit het vuil opklinken. Hij schudde den imlioud van den bak eens door el'kaar en vond tot zijn verba- zing een pasgeboren knaapje, gewikkeld in een oud huishoudschort. Het ventje was pas een uur oucl, toen het door den vuilnisman GEVONDEN VOORWERPEN. Aanwezig aan het Bureau van politie, Langcstraat en aldaar te fcevragen op alle werkdagen tusschen 11 en 1 uur, de navol- gende voorwdrpen als gcvonden geaepo neerd op 6 tot en met 12 Augustus 1925. Kinderpantoffeltje, grijze mantelceintuur, gabardine mantelceintuur, bril, koffertje met inhoud, huissleutel, huissleutel, tabakspijp, sleuteltje, 3 boodschappentasschen.' Aanwezig en te bevragen bij de navolgen- de ingezetenen, onderstaande voorwerpen, als gevonden aangegeven op 6 tot en met 12 Augustus 1925. Double halsketting, Linstra, Ramen 28; grijze kinderjas, J. v. d. Heide, Limmerhoek, (tusschen 122 uur); bruine hond, H. de Groot, Forestusstraat; zakmes, J. Walter, St. Anthoniestraat 14; zilver armbandje, E. v. d. Aakster, Hekelstraat 5; zilver armband je, IJ. de Haan, Grensstraat 4; haarkain, Th. Adolf, Achterstraat 35; rijwielbelasting- merk, Landman, Polclerstraat 17; zilveren naairing, B. Melker, Korte St. Josephstr. 4; zilveren damcshorloge, S. Bruin, Koning- straat9; ceintuur, A. Pover, Rochdalestr. 20; portemonnaie met inhoud, mej. Schuurman, K. v. 't Veerstraat 49; etui met inhoud, H. N. Ranzijn, Westerhofje 23; Aapje (speelgoed), A. Ras, Visscherslaan 23; eeiinitu-ur met sluiting, J. Schoonhoven, Magdalenenstraat 10; rozenkrans, M. Visser, Boesemsingel 41; parapluie, N. Laan, Koningsweg 24; slappe witte boord, M. J. Huiberts, Baanpad 26; portemonnaie met inhoud, J. Mosk, Heul 5; rijwielbclastingmerk, Voorman, Boterstraat 16; koperen maatstok, A. Peereboom, Noor- derkade 9; vischhengel, G. Kwant, Noorder- kade 15, bruiite portemonnaie met inhoud, Piersma, Zeglis 91; huissleutel, mevr. Kos- ter, Costerstraat 6; pince nez in goud, A. Dekker, Rochdalestraat 22, kl. gele porte monnaie met inhoud, Frankenberg, Lange- straat; groote gele bond, B. C. Bakkcr, Oudegracht 42; balk met ketting, brugkn Frieschebrug; rijwielbelastingmerk, L. Tim- merman, Bagijnenstraat 9; portemonnaie met inhoud, K. Baas, Kenn.str.weg 106; naalden- kokertje, F. Wijnstra, Langestraat 83; por- exportveiling. ALKMAAR, 12 Aug. 1925. Op de hederi gehouden veiling werd' betaald voor: Andii- vie per 100 stuks 0.40—/ 3.80, Appelen per 100 K G. 1463, Augurkein per 100 rBloemko°l I per 100 bos 23—/ 35.60, Idem II 12—/ 18, Gele kool per 100 K.G. 4.80—/ 6.70, Ga'oene kool per 100 stuks 4.708.80, Kropsla per 100 K.G. 2.106.30, Kom'kommers per 100 stuks 3.408.30, Meloenen per 100 stuks 30S3, Pieterselie per 100 bos 0.402.90, Posteleiin per bakle 0.250.58, Rabarber per 100 bos 4.308.20, Roode kool per 100 K.G. 1.80—/ 4.70, Seldene per 100 bos 2 10 tot 5.30, Sinijboonen per 100. K.G. 14.20 tot 25.70, Enkeile Spercieboonen per 100 K G. J 1829.80, Dubbele Slaboonen per 100 K.G. 9.20—,/ 16 SO, Tomaten per 100 K.G. 2037, Uien per 100 K.G. J 5.307.20, Wortelen per 100 bos 6 20 tot 14.80. Aanvoer 13000 K.G. Slaboonen NOORDSCHARWOUDE, 12 Aug. 47900 K.G. Aardappelcn: Schotsche Mui- zen 3.70—./ 6.20, Ideal 4.10, Duken 4.204.30, Schoolmeesters 3.504, Eigenheimers 4.10-,/ 4.50, Bl. Eigenhei- mers 3.605.60, Bl Aardappelen 4, Drieiingen 4—./' o, Kleine 1.30--/ 1 40, 825 K.G. Spercieboonen X 12.10—/ 17, 50 K.G. Snijboonen 10.80—/ 16.10, 50 K.G. T umboonen 5.30, 9900 K.G. Zilveruien Zilveruien 7—/ 7.60, Drieiingen 11.10— 12, Zilvernep 13.80—,/' i 6.30, 14600 K.G. Uien: Grove uien 7.10—/ 8 30, Drieiingen 8.10—/ 9.70, Gele Nep 10.10 tot 11.80, 707C0 K G. Roode kool f 0.70 tott 3.90, 48200 K.G. Witte kool 1.10— i 2, 22600 K.G Gele kool 0.60—/ 2.50, alles per 100 K.G., 10400 bos Boswortelen 5—/ 6.40 per 100 bos, 3800 stuks Bloem- cool J 13.10—/ 35, 2e soort 2—f 6.90 p. 100 stuks. ZWAAG, 12 Aug. Veiling Bangert en Omstreken. Slaboonen 56, Snijboonen 712, Koinkommers f 5f 8, Augur- ken fijn fijn 2021, Basterd 7, Bessen 24—/ 27, Prolefic I 40—/ 42, Pruimen J 30—/ 32, Suikerpere.il 17 ct., Goudballen 1011 ct., Tomaten 14—17 ct., Druiven 58—61 ct. BROEK OP LANGENDIJK (Langedij- ker Groentenveiling), 12 Aug. 7900 'stuks Bloemkoo! le soort 1 24—/ 24.30, 2e soort J 2.6015 per ICO St., 2500 bos Boswor telen 45.50 per 100 bos, 202000 K.G. Ro'ode kool le soort 0.70—3.40, 56000 K.G. Gele kool le soort f 1.603 60, 45000 K.G. Witte kool (vroege) 1.40 2.10, 1985 K.G. Uien: Uien 6.90, Drie iingen f 7.30—/ 7.50, Nep 11—/ lo50, 954 K.G. Slaboonen 13.10—/ 20 50, 23400 K G. Aardap; km: Schotsche Mui- zen J 3.506.10, Schoolmeesters 3.90 5, Graafjes 7.50, Due of York 3.20— J 4.40, Blauwe 5.80, Eigenheimers 3 50 tot 5.80, Drieiingen 3—/ 6.20, alles per 100 K.G. WARMENHUIZEN, 12 Aug 1925. Bloemkool 30.10, 2e soort"/ 4.60, Roo de kool le soort f 0.50—./' 2.10, Gele kool le soort j 1.50j 2.70, Witte kool le soort I 0.90, Schotsche Muis 4.80—/ 6.30, Schotsche Drieiingen 5.70, kriel 1.30, Zilvernep J 10.20 10.50, Zilverdrielin- gen 10.8012, Uien 6.707.10, Gele Nep 9.90—./ 10.50, Drieiingen 7 80 tot 8.90, Uien J 6.106.40, Slaboonen 12.50—/ 13.50, Blauwe Aardappelen 4.50, Eigenheimers 4.10—4.50. Aan voer: 16O0O K G Roode kool, 3600 K G. Gele kool, 2500 K G. Witte kool, 100 stuks Bloemkool, 3350 K.G. Gele Nep, 850 K.G. Zilvernep, 550 K.G. Slaboonen, 27500 K G- A'ardappeien. BOVENKARSPEL ,,de Tuinbouw", 12 Aug. 1925. Heden besteedde men voor: Bloemkool 1 14.5(i29.90, II 7 50— J 15.20, III J 0.903.20, Roode kool 0.70—/ 2.40, Witte kool 0.S01.50, Gele kool 2—f 2.70, Uien 4.90, Enkele Slaboonen 2, Dubbele Slaboonen 1.10— 1.30. Augurken: fijm fijn 0.41, fijn 0.36, fijn basterd 0.15, basterd 0.07, grof f 0.01 jjer K G., Aardappelcn: Groote Schotsche 2.10, Kleine Schotsche 3.50— 3.60, Ideaal 2.30, Kleine Ideaa! 3 50 tot 3.60, Koksche, Due en Ninetyfold 2 tot 2.20, Kleine 0.70, Bonte 2.4(>— J 2.50, Blauwe 22.10, Eigenheimers 1.85. WIJDENiES, 12 Aug. Veiling „Tuin- dersbelang". Appe'len 9—15 ct., Peren 5.7032, Tomaten 911, Slaboonen 3.70—/ 6, Snijboonen 88.60, Augur ken 27—/ 30, Uien 4—/ 4—/ 4.60, Pruimen 35 ct., Perziken 8 ct. per stuk. PURMER'END, 12 Aug. „Afslagvereeni- ging Beemster, Purmerend en Omstreken." Aardappelen 0.521.50 per zak (25 K.G.), kleine Aardappelen 0.67f 0.68 per za'k (25 K.G.), Slaboomen 1.60 2.70 per zak (15 K.G.), Snijboonen 0.50 tot 4.35 per zak (15 K.G.), Doparwten 5.10 per zak (50 K G.), Roode Aalbessen 0.46—/ 0.48 per K.G., Perziken 8.40, Pruimen 0.490.76 per K.G., Frambo- zen 1.11, Komkommers 3.30—/ 7 per 100, Tomaten 0.140.34 per K.G., 46978 mand Augurken: middle! 0.33 0.42, basterd 0.54—/ 0.57, Stek 0 25 tot 0.26, Bommen 0.29—/ 0.34 per rnand (6 K.G.), Bloemkool 2.60—/ 16.10 per 100, Roode kool 3.40—/ 5.20 per 100, Rabarber 6.30 per 100 bos, Wortelen 11—/ 15 per 100 bos. Aippelen: Codlin Keswick J 0.14f 0.25, Tulpappel, roode f 0.190.37, Yellow Transparant 0.17 tot 0.83 per K.G. Peren: Clapp's Favorite 0.66, Suikerpeer 0.20—/ 0.38 per 100 K.G.

Alkmaarsche Courant | 1925 | | pagina 6