Wekeltjbscb Overaicht }0ed/ia*yn'j enjtfestkend/ r HET VERDRONKEN KNAAPJE UIT DE ROZENPRIEELSTRAAT. Over het te Haarlem verdronken jongetje meldt de O. H. Crt. nader: We vermeldden het verdrinken van het jon getje A. Kaptein en dat men reeds bijna 24 uur bezig was met dreggen. Donderdagmid- dag te vier uur werd het lijkje opgehaald, precies op de plaats waar het ventje te water was geraakt. Door de vele kuilen die daar in den Spaarnebodem zijn, hebben de dreggen waarschijnlijk steeds geen vat gekregen, of misschien ook is het lijkje weer daarheen ge- spoeld. PLAATS VOOR DEN AUTO! Gisteravond omstreeks half 7 was de brug bij het gebouw Thalia te Breda open geweest voor hgt doorlaten van sehepen. Zoodra de brug weer gesloten was en voor het verkeer opengesteld, trachtte een auto van den heer C. L., terwijl de voetgangers zich als het ware verdrongen om de brug over te komen, zich een weg te banen door de drukte. De auto reed allereerst een dame aan, die een rijwiel bij zich had. De dame liep geen letsel ophet rijwiel werd ernstig besehadigd. Vervolgens kwaifoen een vrouw en twee jon- ge kiuderen :egen een boom terecht. Ook dit had geen ernstige gevolgen. Tenslotte reed de auto een wielrijder,zekeren B. uit Prin- cenhage, aan, en deze kreeg een der wielen over het lichaam. De man liep eenige kneu- zingen op. Er is proces-verbaal opgemaakt. De be- stuurder zou de laatste veertien dagen nog twee andere aanrijdingen hebben veroor- zaakt. EEN ZONDERLINGE FONDST. Woensdagmiddag zegt de O. H. Crt., wer- den door de politie te Aerdenhout in de bos- sehen nabij den Doodweg verschillende mans- kleeren gevonden. Het terrein in de onmid- dellijke nabijheid werd aan een nauwkeurig onderzoek onderworpen. Tot heden zonder resultaat. niMftiiiri DE TNVLO'ED VAN DE VERHOOGDE INVOERRECHTEN OP HET THEE- VERBRUIK IN NEDERLAND. Een medewerker van de Econ. Stat. Be- richten schrijft o.a.: Het tijdstip is thans zoowat aangebroken om te kunnen beoordeelen, we'lkem invloed de verdrievoudigde invoerrechten hebben op het theeverbrujk in Nederland. Ten einde dit aan de hand1 van de cijfers te kumren nagaan, is het noodig om voor een goede vergelijking terug te gaan tot de cijfers van invoer tot verbriuk van 1922. Immers reeds in September van het daaraanvolgend jaar 1923 werden de plannen bekend voor verhooging dezer iiivoerrechten aanvanke- lijk tot het viervoudige van de bestaeftide met het gevolg, dat var.af September 1923 een rush ontstond voor invoer van thee, ten einde nog te kunnen profiteeren van de vigee- xende lagere redden, DC cijfers van het jaar 1923 kunnen hier dus slechts ten deele die- imen voor vergelijking. Uit een tabel van de invoeren tot verbruik van 1922 tot Juni 1925, die de schrijver geeft, kan men de conclusie trekken, dat in de normale jaren 1922 tot medio 1923 de in voer tot verbruik stijgend'e was van gemid- deld 750 ton per maand voor het eerste half jaar 1922 tot gemiddeld SOO ton per maand voor het geheele paar 1922 en 850 ton per maand voor het eerste halfjaare 1923. In September volgde de rush om zooveel mogelijk thee in corsumtie te declareeren, welke beweging aanhieid tot medio 1924 toen het verhoogde invoerrecht van kracht werd. In die 9 maanden werd totaal inge voerd 14.411 tons thee. Stellen wij voor dat tijdVak wedefrom het werkelijke verbruik van thee op 850 ton per maand, dan werd er in die 9 maanden een hoeveelheid van 6760 ton thee meer ingevoerd dan verbruikt, welke hoeveelheid eerst in de volgende maanden in de theekopjes zou komen van het publiek in Nederland. De detailprijzen na de invoe- ring van de verhoogde rechten stegen eerst langzaam, waardoor het verbruik riiet te zeer belemmerd werd en het publiek ge leide'ldjk .aan de zooveel hoogere rechten en de hoogere prijzen leerde wennen. Intusschen valt deze periodfe samen met een sterke sta ging van de prijzen voor thee op de wereld- markten, welke stijging haast niet tot even- redige verhooging heeft geleid1 van de detail prijzen, omdat de meeste grootere pakkers op flinke voorraden zaten>, die tot lagere prij zen ingekocht waren. Op het laatst van het jaar 1924 en in het begin van 1925 is het niveau van de marktprijzen weder terugge- vallen tot het niveau van een jaa'r geleden. Het hoogere prijsniveau voor detailthee is dan ook geheel op rekening te stellen van de verhoogde invoerrechten. Na Mei 1924 zien we de invoeren tot ver bruik inzakkem tot nagenoeg niets Juli *1924 wijst slechts 41 ton invoer aan om niet dan zeer geleidelijk toe te nemen tot een cijfer van 562 ton in Juni 1925. In die 13 maanden dus, is er, zooals de tabel aangeeft, in totaal ingevoerd 1469 ton. Verbruikt is er echter in dat tijdVak veel meer, en waar de vooraf ingeslagen- voorraden thans geheel verdwenen zijn, moet bij die hoeveelheid van 1469 ton nog gerekend worden de hier te voren genoemde surplus-voorraad van 6760' ton. In totaal geeft dit dus 8230 ton verbruik in 13 maanden of een maandgemiddelde van ruim 630 ton. Ten einde de conclusie nu juist te stellen, mag deze 630 ton niet gesteld worden tegen- over het maandgemiddelde van voor de in- voexing der hoogere rechten. De verminde- ring van het verbruik is toch naar alle waar- schijnlijkheid niet in eens teruggeloopcn van 850' tot 630 ton. Deze teruggang heeft gelei delijk plaats gevonden, zoodat het werkelijke verbruik in de eerste maanden veel minder is dan het gemiddelde van 630 ton per maand1. Het cijfer van den invoer tot verbruik over Juni j.l. ad 562 ton dus niet ver onder het werkelijke verbruik gelegen zijn. Als dit aangenomen mag worden, dan staat tegen- over een verbruik van 850 ton in de maand voor de invoering der hoogere rechten cen tegenwoordig verbruik van nog geen 600 ton, een vermindering van niet minder dan 30 pet. van het theeverbruik in Nederland BOUWKUNSTENAARS ONDER DE INSECTEN. De technische vaardigheden van vele in- secten zijnzoo superieur, dat ze werkstukken leveren, waarin ingewiKkdde wiskundige pro- blemen zijn opgelost. De tot peperhuisjes op gerolde bladeren, die men aan verscheiden boomen, vooral berken, vindt, zijn hiervan een voorbeeld. De coconbouw van vele rup- sen, dien we dagelijks in het Insectarium van Artis kunnen waarnemen, is niet minder be- wonderenswaardig. Van een zijden draad wordt een weefsel vervaardigd, dat het daar- in rustende diertje tegen velerlei vijanden ook atmosferische, beschermt, rnaar toch door den uitkomenden vlinder van binnen uit kan worden geopend. Wie het bouwwerk van de honingbij wenscht te aanschouwen, vrage den oppasser van het Insectarium de toon- kast te openen, waarin de bijen haar in alle opzichten volmaakte cellen hebben gebouwd. De heilige pillenkevers boetseeren van run- dermest zuiver gevormde bollen, zoo groot als een flinke stuiter, met geen andere werk- tuigen dan de voorpooten en het uitgetande kopschild. We zien in Artis deze kevers de door hen gevormde bollen over den zandbo- dem van het Insectarium rollen en er in be- graven. Deze dienen als voedselvoorraad, die onder den grond verteerd wordt. In sommige ballen wordt een ei gelegd. De daaruit gebo- ren larf ondergaat er haar gedaanteverwisse- ling in. Wij begrijpen, dat de oude Egyptenaren als ze in een mes'bal een pas ontwikkelden kever vonden, een herleving van het doode moeder- dier, dat ze in de nabijheid zagen, meenden te zien. Op hun sarcophagen werd de heili ge tor afgebeeld en de mummies werd een scarabes van steen meegegeven. De in Artis tentoongestelde pillenkevers komen uit Algiers, evenals de groote sprink- hanen met rudimenten van vleugels, die ze in het Insectarium tot buren hebben gekre gen. Hoe een inheemsche kever, de doodgraver, voor het voortbestaan van zijn soort zorgt, is in een ander insectarium te zien. Daarin wordt enkele keeren per week een doode muis of ander klein kadaver gelegd. De koers be- graven het, door het zand en onder in schui- ne richting weg te graven. Deden ze dit in loodre<;hte richting, dan zou de doode muis in een open kuil komen te liggen. Maar nu valt er weer zand boven op, zoodat ze geheel onder den grond Legraven'raakt. De kever legt er eieren in en in enkele weken is de ge- daanteverwisseling afgeloopen en een vol gende generatie komt uit de aarde naar bo ven. kamp in opgewektheid zijn lOOsten geboorte- dag gevierd. Buitenland NIEUW MODEL BANKBILJET VAN 10. In de St.ct. no. 157 vinden we de volgende „officieele advertentie" De directie van De Nederlandsche Bank maakt, overeenkomstig artikel 17,, lid 1, der Bankwet 1919 (St.bl. 1918, no. 553) bekendi, dat zij na 15 Augustus a.s. een nieuw model biljet van 10 in omloop zal brengen. De voorzijde wordt omlijst door een in blauwe kleur gedrukten rand van kleine ro zetten en is door eene verticale lijn derzelfde rozeten in 2 vakken verdeeld. Van deze vakken is het linkervak, hetwelk iets meer dan 1/4 gedeelte van het biljet be- slaat, onbed'rukt gelaten. 'Hierin is het watermerk geplaatst, hetwelk een zeilend scheepje voorstelt. Het rechtervak is in blauwe kleur gedrukt en vertoomt den volgenden, gegraveerden tekst: De Nederlandsche Bank betaalt aan toonder tien gulden De President, De Secretaris, terwijl in de vier hoeken van dit vak het cij fer 10 voorkomt, naar de bmnenzijde afge- lijst door randeni van dezelfde rozetten als bovengenoemd. De onderzijde van cjit gedeel te van het biljet wordt ingenomen door de gcgraveerde afbeelding van eene vrouw in Zeeuwsche kleederdracht, welke geplaatst is tegen cen geguillocheerden, donkeren achier- grond, waarop in regelmatige herhaling het Romeinsche cijfer X zichtbaar is. De ruimte rondom den evengenoemden tekst is opgevuld met motieven, welke aan de vruchten en bladeren van den oranje ap- pel zijn ontieend. De keerzijde van het biljet vcrtoont links eene in een rechthoek geplaatsle rozet, opge- bouwd uit stervorimege, bruine en blauwe ijnfiguren. In do hoeken van den rechthoek is het cij fer 10 aangebracht in paarse kleur op een mcerkleurigen achtergrond. Ter weerszijden van de rozet is in vettieale richting artikel 232 van hec Wetboek van Strafrecht in kleine, paarse letters algedrukt. Een ondergrond van fijne slingerlijnen, die te za-men eene straaisgewijze, van de rozet uitgaande meerkleurige figuur vormen, draagt links en rechts van de rozet in verti cale richting het woord „Amsterdam" en daaror.der den datum van het biljet. Boven en onder de rozet zijn op denzelfden ondergrond de serie'.etters en het nummers van het biljet aangebracht. Het geheel is gevat in een met kleine ro zetten opgevulden rard, die zich op het rech- tergedeelte voortzet als eene rechthoeldge lijst om het watermerk. De ruimte voor het watermerk is ook aan de keerzijde onbedrukt ge'aten. Boven en on der het watermerk is in een kleiner letter- en eijfertype nogmaals de serie-aanduiding en de nummering van- het biljet aangebracht De biljetten zijn gedrukt op aan alle zii- den recht afgesneden pap:er van ongeveer 17 bij 10 centimeter en worden ter voorzijde voorzien van den- stempel der handteek-ening van den president en den secretaris. De biljeten zijn gedateerd van 1 Maart 1924 af. KORTE BERICHTEN. Nabij de Prinsensluis te Amsterdam is gisteravond opgehaald het lijkje van het 9- jarige meisje, dat Woensdag in de Prinsen- gracht te water was geraakt Gister is het tweede congres voor bei- aardkunst te 's H v togenboscn aangevangen In de buurtschap Zourk bij Dinxperlo heeft Donderdag de landbouwer J. Heister- DE MOEILIJKHEDEN IN HET ENGELSCHE MIJNBEDRIJF. Gistermiddag ontving, gelijk gemeld, Baldwin den voorzitter, den onder-voorzitter en den secretaris van de Mijnwerkersfedera- tie. De premier deelde hun mede, dat hij geen gevolg kon geven aan den wensch der mijn- werkers om eigen vertegenwoordigers in de commissie van onderzoek aan te wijzen, daar de regeering een volkomen onpartijdig en be- slissend rapport noodig had, zooclat de commissie geheel onbevoordeeld diende te zijn. Evenwel konden de mijnwerkers des- kundigen aanwijzen als toehoorders, die het recht zouden hebben vragen te stellen aan getuigen, die door de commissie worden ge- hoord, op dezelfde wijze als dit bij een ge- woon proces door advocaten geschiedt. Het staat nog niet vast, of de mijnwerkers voor deze functie personen uit hun midden of ju- r'idische deskundigen zullen aanwijzen, doch eenige dagen geelden verluidde reeds, dat zij wenschten, zich door den juridischen advi- seur van het algemeen vakverbond, Sir Hen ry Slesser, den vroegeren procureur-generaal van de Labour-regeering, te laten vertegen-1 woordigen. Het hoofdbestuur der mijnwerkers is blijk- baar zeer teleurgesteld over deze weigering, ofschoon de regeering alel andere wenschen van de mijnwerkers reeds ha dingewilligd. Op 19 Augustus a.s. heeft de bijeenkomst van de gedelegeerden der mijnwerkers uit alle districten plaats, welke wordt voorafgegaan door een vergadering van het algemeen be- DE OPTANTENKWESTIE. De Landdagfractie van de Duitsche Volks- partij heeft bij den Pruisischen Landdag een voorstel ingediend om uit staatsmiddelen een niet nader vastgesteld bedrag ter beschikking van de Duitsche optanten uit Pol en te stel len. De gemeenteraad van Schneidemuhl heeft met algem'eene stemmen besloten om 10.0000 mark ter leniging van den ergsten nood in het optantenkamp uit te trekken. HET CONFLICT IN HET SAKSISCHE TEXTIELBEDRIJF. Het Duitsche rijksministerie van arbeid -heeft in overleg met het Saksische departe- ment van arbeid vertegenwoordigers der bei- de partijen in de Saksische textielindustrie te gen Maandag te Berlijn bijeengeroepen, ten einde te trachten de dreigende uitsluiting van 200,000 arbeiders te voorkomen. INTERNATIONALISATIE VAN HON- GAARSCHE WATERWEGEN VER- LANGD. De Hongaarsche regeering heeft tot den Volkenbond he vetrzoek gericht de kunstma- tige waterwegen -tusschcn Donau en Theiss, die door het vredesverdrag aan het Hongaar sche gezag zijn onttrokken, te internationali- seeren Het betreft het Franzens-, het Franz Joseph- en het Begakanaal. De intemationa lisatie zou vooral voor den graanvervoer van belang zijn. Het Franzenskanaal dreigt te verzanden. DUITSCHLAND EN HET VEILIGHEIDSPACT. In parlementaire kringen verluidt, dat de Rijksdagcommissie van buitenl. zaken tus- schen 17 en 22 Aug. zal worden bijeengeroe pen ter bespreking der antwoordnota inzak het veiligheidspact. KORTE BERICHTEN. - Volgens de bladen zal het Belgische ko- ningspaar binnen 14 dagen voor een zeetocht met name naar Engdsch-Indie vcrtrekken en niet voor October terugkeeren. - De Grieksche consul in Tripoli is in het gebouw van het consulaat door een zijner landgenooten doodgeschoten, na een woor- denwisseling over een handelskwestie. De vulkaan Sjirane, nabij het meer Sjoezenji is gaan werken. Er heeft een hefti- ge cruptie plaats gevonden. De keizer en de keizerin van Japan bevonden zich in de na bijheid, te Nikko, doch volgens berichten moet er geen gevaar bestaan. In verband met het aanstaande Zionis- tencongres hebben te Weenen artti-semietische relletjes plaats gehad. De politie inoest met de blankc sabel tusschenbeide komen cn ver- scheidenc personen zijn gear/esteerd. ProYificifta! Niemws Donderdag 13 'Augustus 1925 zal voor den jubilaris en zijn familie een onvergetelij- ke dag blijven DE ZUID-AFRIKANERS IN NOORD-HOLLAND. Woensdag 12 Aug. j.l. werd 'door de Zuid- Afrikaansche landbouwers een bezoek ge- bracht aan Noord-Holland. De leiding van de excursie was opgedragen aan den heer Ir Smeding, Rijkslandbouwconsulent voor N. Holland te Schagen, terwijl "als vertegen woordigers der Holl. Mij. van Landbouw de tocht werd meegemaakt door de heeren D. de Boer Dzn. te Stompetoren, D. J. Govers te Alkmaar en P. Stapel Czn. te Hoogkarspel. 's Morgens werd begonnen met een kijkje te nemen op de Centr. Aalsmeersche Bloemen- veiling, waar door het Bestuur aan de beiae aanwezige dames een bouquet rozen werd aangeboden. Bij den heer Knoop te Nieuw- Vennep werden paarden voorgeleid, waarop een bezoek volgde aan het bedrijf van den heer N. Geertsema. Te Halfweg werd het ge- zelsehap aan de lunch welkoin geheeten door den heer D. de Boer Dzn., voorzitter der Holl. Mij. van L., waarna door den heer Smeding naar aanleiding van gedane vragen een korte uiteenzetting werd gegeven, in dev orming van het Hollandsche polderlandschap! De heer Kleijnhans gaf namens de excursionis ten zijn bewondering te kennen voor wat de Hollandsche landbouw presteerde en verze- kerde, dat niet nagelaten zou worden, in het eigen land aan de verkregen indrukken de noodige bekendheid te geven. Na een rondrit door ae IJpolders werd nog een bezoekg ebracht aan het bedrijf van den heep Biesheuvel Jr, Houtrekpolder, waarna'de terugtocht naar Amsterdam werd aanvaard, vanwaar het gezdlschap naar Friesland af- reisde. UIT ZUIDSCHARWOUDE. Vrijdagavond gaf het fanfarccorps „Kunst na Arbeid" een concert, waarvoor veel be- langstelling was. Gezien het succes wat het corps Zondag j.l. te Westzaan gehad heeft, was dit wel te verwachten. De nummers, welke op het concours ge- speeld zijn, werden dan ook door het corps weder voortreffelijk gespeeld. In de pauze werd aan den diligent, den heer P. Pranger, een mooie krans aangebo den; wat duidelijk liet zien hoe de heer P als dirigent gewaardeerd wordt. Het was jammer dat het mooie concert nog door eenige regenbuien gestoord werd. Het einde was gelukkig goed. UIT WINKEL Donderdagavond is een tweejarig kind uit het gezin van O. Koning aan de Molenkade alhier ie water geraakt en voor het huis ver dronken. Het kind was aan een touwtje vastgezet en men waande het veilig, doch door een openstaand poortje heeft het de sloot weten tebereiken en is vermoedelijk voorover van de stoep gevallen. Toen het ontdekt werd-, waren de levensgeesten reeds geweken. UIT CASTRICUM. Door Ged. Staten van Noord-Holland is in verband met hun voorstel aan de Staten, hetgeen in de laatstgehouden Prov. Staten- zitting werd aangehouden, wat betrof de ex- ploitatie van het Provinciaal Landgoed on der Castricum, ingesteld een commissie van advies inzake de exploitatie van bedoeld landgoed. Door Ged. Staten is naar de O. H. Crt. meldt, als voorzitter aangewezen het lid van dat College jhr. mr. D. E. van Len- nep, terwijl in die commissie zijn benoemd en die benoeming hebben aangenomen de vol gende heeren: P. H. L. j. Lommen, Burge- meester dezer gemeente; G. A. L. Gunters, directeur van het Groot Badhotel te Zand- voort; L. A. Springers, tuin-arcMtect te Haar lem; ir. C. Thomese, hoofd-ingenieur van den Prov. Waterstaat te Haarlem en dr. Jac P. Thijsse, lid van het bestuur der vereeniging tot behoud van natuurmonumenten van Ne derland te Bloemendaal. UIT HEER-HUGOWAARD. Ingevolge de bepalingen van de onderwijs- wet dreigde de operibare school no. 4 der ge meente H. Hugowaard met 1 Januari een eenmansschool te zullen worden en de heer Van Twuyver zou dan op wachtgeld worden gesteld. Door de ijverige bemoeiingen van het N.O.G. scbijnen echter naar de N. R. Crt. meldt, nu maatregelen te zijn getroffen, dat het aantal leerlingen voldoende zal zijn om genoemden onderwijzer in zijn functie te handhaven zonder financiee! nadeel voor de gemeente. In de laatstgehouden raadszitting werd het voorstel van B. en W. om de zaak nader te bespreken, van de agenda afge- voerd. EEN UrrSTAPJE NAAR HET EILAND URK Men schrijft ons: Zeer interessant en aan te bevelen, is een Zuiderzeetoehtje naar het typische Eiland Urk. De zuiderzee eilanden trekken iedere Nederlander en buitenlander, Engelschen en Amerikanen zullen niet nalaten het leven, de kleedij, de typische bouw der woningen van de eilanden te gaan zien. Hoe staan de Hol landers daar tegen over, in het bijzonder zij van de Overijselsche kant, waar Schokland en Urk als het ware bij behooren. De com- municatiemiddelen zijn geen bezwaar. Iedere morgen om 10 uur behalve Zondags kan men van uit Kampen, en Enkhuizen met een gezellige, ruime, flinke zeewaardige sa- lonboot, de Insula of, Dir. Gen. Jr. van Geu- sau een uitstapje er heen maken. Aan boord der booten bestaat gelegenheid iets te gebrui- ken Om 2.15 vertrekt een der booten van Urk naar Kampen, in aansluiting op de trein van 4.57 naar Zwolle. En om 1.30 gaat een boot naar Enkhuizen, in aansluiting op de trein van 3.56 richting A1 km aar- Amsterdam Op Urk zijn een paar flinke Hotels, en een paar Melksalons. In een uur tijds wandelt men het geheele eiland om. Vooral aan de Westzijde van het Eiland vindt men een mooi strand om te baden. Als men de Vuurtoren beklimt, heeft men een m-ooi prachtig vergezicht over het Eiland, naar Enkhuizen, Lemmer, het Eiland Schok land, Kampen, Elburg, enz. Urk heeft mooie havens, waar altijd sehepen in en uit varen, komende of gaande ter vischvangst. Aan- schouwelijk onderwijs, men doet heel veel of de kinderen te leeren waar Urk ligt, maar wat Urk is? Wat het zeggen wil, de eeuwig levende, eeuwig sprekende zee, altijd een verschillend aangezicht toonend? Hoe legt men beter vast, dan in een dag naar Urk? Het is een uitstapje bij uitnemend- heid. Voor gezelschappen alsmede voor het doen van Schoolreisjes verstrekt de N. V. eerste Urker stoomboot Maatschappij „Urk's Belang" speciale tarieven. Inlichtingen ver strekt de Directeur te Urk, Telefoon no. 4, en den heer H. de Groot IJselkade Kampen, Te lefoon 24, en de heer J de Bruin, Dijk Enk huizen Telefoon 23. UIT ST. PANCRAS (Zuideinde). Alhier vertoeft momenteel het circus Ro- berti, hetwelk Donderdagavond zijn eerste voorstelling gaf met een tamelijk uitgebreid- programma, waarvan de verschillende num mers met zorg werden uitgevoerd1. Speciale vermelding verdient het elegante schoolrijden doordedirectrice zelf, hetwelk algemeen be wondering wekte. Voorts zagen we verschil lende acrobatische- en krachttoeren, terwijl hetgeheel afgewisseld werd door een mooi stukje muziek en de pauzes tusschen de nummers werden gevuld door een tweeta'i clows, welke de aanwezigen soms deden scha-teren van het lachen. Vrijdagavond speelde de Vrone-reserves een vriendsehappelijken wedstrijd1 tegen Alcmaria-adspira-nten. Hoewel Vrone nog 3 invallers uit het lste elftal telde, moesten zij het toch tegen het vlugge en vaak mooie combineerende spel der gasten afleggen. Deze wisten n.l. met 32 te winnen. PR'EDIKBEURTEN. PREDIKBEURTEN. Herv. Gemeenten. BEEMSTER, 10 uur, Ds. van Meurs. BURGERBRUG, 10.30 uur, Ds. v d Kreeke. CALLANTSOOG, geen dienst. DIRKS HORN, 10.30 uur, C. J. Bleeker, theol. docts. te Dronrijp. GROET, geen dienst, vacature. HEERHUGOWAARD, a.m. 3 uur, Ds. Jellema. i KOEDIJK, 10 uur, Ds. van Meurs. LIMMEN, 9.30 uur, Ds. Bosch. NOORDSCHARWOUDE, geen dienst, vacature. OUDE NIEDORP, 10.30 uur, Ds. Boeke. OUDKARSPEL, geen samenkomst, vac. SCHOORL, 9 uur, Wijdingsstomde. 2.30 uur, Hagepreek. Sdo en Koorzang. Collecte voor de geteisterde Achterhoek. WARMENHUIZEN, geen dienst, vac. i WINKEL, 10.30 uur, Ds. Hornstra. ZUIDSCHARWOUDE, geen dienst, vac. Doopsgezinde gemeenten. BEEMSTER, geen dienst. NIEUWE NIEDORP, 10.30 uur, Ds. OOSTGRAFTDIJK, 10 uur, Ds. van Qiessen. DE RIJP, 10 uur, Ds. Keumng. (Gedeeltelijk onilcend aan Kerk en VoTk., van ter Amsterdamsche '3eurze genoteerde fondsen, verstrekt door Noordhollandsch Landbouwerediet. HET LIEFDADIGHEIDSCONCERT IN DE KERK LE BERGEN. Het entree van het concert te Bergen, a s. Maandag, is gesteld op 1. Werken zullen gespeeld worden van Bach, Cesat Franck, Bossi. Licdcre'n en duetten gezongen door alt en tenor van Rheinberger, Henschel, C. v. Ren- nes, Hiller, Tosti, UIT HEERHUGOWAARD. Aan de aannemers fa. Leegwater en Hit- tenna, alhier is opgedragen het bouwen van een complex woningen te Hilversum voor een bedrag van 131.945. UIT DIRKSHORN. Onder vele blijken van belangstelling her- dacht de heer J. Dam, gemeente-ontvanger der gemeente Harenkarspel op Donderdag j.l. zijn 25-jarig jubile. Door vlaggen buiten en bloemen in de feestzaal toonde de burgerij haar sympathie met dit feest. In een gezelige bijeenkomst des avonds werd de jubilaris van verschillende zijden hartelijk toegesproken, in de eerste plaats door den burgemeester, v/elke hem in zeer waardeerende woorden huldigde als een plichtgetrouw ambtenaar, wien nimme eenig wrek te veel was, als het betrof de belangen der Gemeente Ook stoffelijke blijken van be langstelling werden den heer Dam aange boden. V If 1000 '18 1000 '16 moo '17 f 100C '16 f loor 69 1000 '15 1000 '16 1000 '17 H 331*S FONDSEN. 10 Aug. 11 Aug. 12 Aug. 5 5 4 >A 4K A 4 6 5 5 5 obi. N W.5 idem idem idem idem OTnd. idem idem idem Koloniale Bank Ned. Ind. Hand. Bank ,«u. Handel Maatij. Philips Gloeiiamp Comm. Studchakcr Comm. Steel Compania M. Arg. Cult. Mij. Vorstenl. Handelsver A'dam Javasche Cult Dordtsche Petr. gew. Gecons Holl Olie Koninklijke 1000 Moeara Enim A'dam Rubber Serbadjadi Holl. Am. Lijn Java China Jap. Lijn Ned. Scheepv. Unie Deli Batavi Tab. Deli Maatij Senembah 514 obi. Holl. Spoor 1922 514 obi. Staatsspoor 1922 South. Pacific Union Pacific Prolongate 105V, 101 Vie 99i/8 995/8 95 Vt 1017,a 1 COl/a 1001/2 lOOi/j 1721/, 140 1343/8 4^0 121 s/4 91/4 154 501 325 3591h 163 381 b/8 359 2735/8 260 69 1051/, 1441/a 344 4013/4 475 1013/16 1011/t 1431/4 3 1057/g 101 987/8 981/, 95 101 s/4 1003/a IOO1/2 1001/, 171 1 91/, 1341/, 426 1215/i« 93/6 154 5.01/, 3251/, 348 1601/, 3751/2 2767/8 258 69 1441/4 342 399 472V, 101 1011/4 1431/4 31/, 13 Aug. 14 Aug. 1051/s 1055/, 1013/j, 10015/16 986/, 983/16 981/, 981/4 943/4 945/8 1011/, 1011/, lOOS/g 1003/g lOOS/, 100s/, 1003/, 1003/g 1695/g 171 1391/2 139i/, 134»/i6 4308/, 429 1197% g.v. 9% 145 152 4971/, 4953/4 320 345 343«, 1591/4 1573/4 3703/4 3711,4 348 347 275 2798/, 256 262 68 67 1048/4 1443% 339 341V, 393 401 4683/, 4781/, IOH/4 lOH/4 IOU/4 1433/, 1431,4 3iJ, 4 10513/!, 10015/!, 983/, 981/, 945/, 1017/16 1003/, 100s/, 100 s/- 173 HOi/, 1341/4 4263/4 120 9i/, 1521/, 504 3191/, 348 1583/4 3735/, 349 283 268 671/4 1446/, 3401/, 4028'i 4831/, 101V, 10113/lS 31A

Alkmaarsche Courant | 1925 | | pagina 10