Attentie. NET MEISJE. Meisjes gevraagd nette Loopjongen. Net flink Dagmeisje Advertentien. PRIJS BfflA'ALD Onze stadgenoot, de heer H. J. Rijks, be haalde gisteren met zijn Norton op de behen- digheidswedstrijden te Oudkarspel een 2den prijs jn de klasse lichte motoren. RECLAME IN POSTSTEMPELS Aan bet gemeentebestuur van Alkmaar en dat van Noordwijk is vergunning verleend tot het plaatsen van een aankondiging in de stempels, in gebruik voor het afstempelen van de correspondence van resp. het post- kantoor te Alkmaar en dat te Noordwijk (met het bijpostkantoor te Noordwijk aan Zee.) Het desbetreffend inschrift van de post- stempels te Alkmaar luidt: Bezoekt de Vrij- dagsche Kaasmarkt, van die te Noordwijk en Noordwijk aan Zee: Uw zomerverblijf, Uw woooplaats. ALKMAARSCHE BAD- EN ZWEMINRICHTING. In de week van 9 tot en met 16 Augustus zijn in bovengenoemde inrichting genomen: 612 baden door heeren, 512 door dames en 172 door onvermogendien, totaal 1326 baden. Hoogste temperatuur van het water 71 gr. MET GEZELSCHAP VAN HET SCHOUWT OONEEL. Naar aanleiding van meer of minder onjuiste berichten die omtrent het gezelschap van „Het Schouwtooncel" worden verspreid1, dee! t de di roc tic van „Het Schouwtooneel" mede, dat in de voorstellingen die gedurende de kermisweek zullen worden gegeven, o. a. optreden de dames en heeren: Willi, v. d. Horst-van der Lugt Melsert, Jan, Muscli, Stine v. d. Gaag, Ko van Dijk, Pine Belder, Ko Arnoldi, Jettic van Dijk-Riecker, Co Bal- foort, Enny de Leeuwe, M. van Wannelo, Coba Blankenstein, Ezerman, Lena Kley, Carel Rijken, Ii. Rijken-van Rijk, Pierre Mols, Rolien Numan, G. J. v Staalduijnen, M. v. d. Lugt Melsert, Jacq de Haas. Bep Book man, Sam dc Vries, Willem de Vries, C. La- geman, D. van Ollefen Sr., Hugo Reijst. ONS NIEUWE FEUILLETON. Hcden begint ons nieuwe feuilleton, dat bijzoncler aardig en spannend belooft te wor den. waaroni wij a) onze lezers het lezen hier- van ten zeerste aanbevelen. Het is getiteld: „De Reisgenootc" en is een Fransche roman, geschreven door v den bekenden Guy Chantepleure. AANBESTEDING RI1KSWATER- STAAT. Vrijdag werd, naar de O. H. Crt. meldt, door den Hoofdingenieur-Directeur van den Rijkswaterstaat in dc directie NoOrdholland te Haarlem aanbeslced: Het aanplcmpen van een gedeelte van de Amsterdamsche Trek- vaart, in de gemeente Haarlemmerliede en Spaarnwoude, voigens bcstek No. 189, dienst 1925: Raniing. 80.000. Ingeschreven were! o. a. door den heer W. dc Jong te Alkmaar, voor 68.090. DE NIEUWE REVUE VAN TER HALL. Natuuriijk zal ook dit. jaar het cerste Ned. Revuegezelschap van Henri ter Hall nict op de kermis ontbreken. En dat is gelukkig, wan: algcmeen werd door de pers erkend, dat dit dc beste revue was sedert jaren vertoond. Dit succes is in de eerstc plaats to danken aan de twee voornaamste mcdewerkers n.l. Mevr. tc; Hall, die een zeldzame weelde en schoonheid van costumes ontworpen hceft en aan den komiek Buziau, die geweidig cp dreef is (hier- ondcr over hem iets meer). In deze revue, getiteld ,,'t Kan Verkeeren" heeft Buziau als partner Piet Kohler, die den ecrste alje gelegenheid gceft zijn trues rustig uit fc werken. Bijzondere vermelding verdient een true van Engelsche vinding, in deze revue gedenionstreerd. Hierdoor is het mogelijk een gezelschap. dames en heeren plctseling te veranderen in negers en negerin- nen, op een planiage. De finales der dric ac- ten: de Spaansclie Shawls, de Zuidkust van Frankrijk en de vredesconferentie, zijn een betcovering voor het oog. Naar aanleiding van Buziau's optreden in deze revue in Scala in den Haag schreef Henri Borel onder het opschrift Buziau het volgende voordezen artist zeer vleiende stukje. „Het dunkt mij goed, in deze tijden, nu o.a. door, dc kunst cier Parijsche clowns Fra- tellini, weder zoo sterk de aandacht wordt gevestigd op kunstenaars van het komische. ecus even mijn bewondering uit te spreken voor hetgeen onze Nederlandsche komiek Bu ziau in de Revue't Kan Verkeeren, in Seal a, prestecrt. Ik durf het woord komiek eigenlijk bijna niet te gebruiken, omdat zooveel Hoi- landsche komieken meestal laag bij den grond zijn en plat worden, maar hetgeen Bu ziau in het komische bereikt, is zulke voortref- felijke kunst, dat zij niet hoog genoeg kan gewaardeerd en bewenderd worden. Behoef ik te zeggen, dat deze kunst in zeer veel op- zichten aan tooneelspeelkunst grenst? Buziau is, behalve komiek, in zekeren zin, waar het om mimiek en plastiek gaat, stellig ook ac- tenr, en wel een van de besten. Wat deze kun- stenaar met zijn gezicht en zijn handen doet, wat hij met gebaren presteert, het is fe- nomenaal. In een der revue-tafereelen paro- dieert hij een kapitein, op de manoeuvres, het is ongelooflijk (ook technisch) knap, hetgeen hij daarbij met zijn geheele lichaam,i maar vooral met hand- en armgebaren doet. Hij heeft vondsten en spontai^ geestigheden, die ik geniaal durf noemen. coo b.v. zijn plotse- linge s tils t a an en dan zeggen: „De Ster die stille bleef staan", zoo zijn vele uitroepen over de leelijkheid van zijn partner, zoo, niet te vergeten en er vooral op te letten,zijn stille luisteren als een ander praat, zijn oer- komisehe loopjes. Maar het schitterendste wat ik hem ooit zag doen is wel zjjn imitee- ren van een koket, bekoorziek jong meisje, als hij, als jonge man door een „garconne" ten huwelijk wordt gevraagd, en dan deze omgekeerde wereld voorstelt. Zoo iets, bijna angstig-griezelig te kunnen doen leven op het tooneel kan alleen een groot kunstenaar. Denk niet te licht over dit alles, omdat het „maar" komiek zou zijn, want ik verzeker u, dat het komische geweidig kan wezen, en dat hetgeen Buziau hier doet, geniaal is. Ik heb in Parijd de Fratellini's gezien, maar zij stelden mij teleur door at te veel platheid. Ik vind Buziau minstens even groot, zoo met nog grooter komisch kunstenaar, en ik heb hem nooit ordinair zien of hooren worden. Ik herinner mij hem nog van 20 a 25 jaar geleden, toen hij als clown, onder den naam Prof. Ri-Ki-Ri optrad, in 't toenmalige Ca sino (nu Scala), oer-komisch, met zijn vondst: het hekje. En nu is die clown een van de grootste komische kunstenaars geworden, die ik ooit, ook in "het buitcnland, gezien heb". Alles wijst er dus reeds op, dat de nieuwe revue ook hier een groot succes zal worden. Sport Wielrijden. De Wereldkampioenschappen. Zaterdag en Zondag zijn in't Stadion tc Amsterdam de wereldkampioenschappen over den korten afstand verreden voor amateurs en profs. Zaterdag kwalificeerden zich de volgende 8 amateurs voor de kwartfiriales: Meijer, Mazairac, an B. Leene (Nedierland). Biocchi (Italie). Steffes, Krewer en Ozmella (Duitschland) en Galvaing (Frankrijk.) Ook van de profs waren er drie Hollanders bij de laatste acht n.l. Moeskops, van Kem- pen en van Nek, Michard en Schilles (Frank rijk). Kaufmann (Zwitserland) Degraeve Belgie) en Baily (Engeland). Gisteren was het vooral voor de Ned. Amateurs een groot- sche succesdag. De eerste, tweede en derde plaats werden bezet door Hollanders. Kw art finales: B. Leene wiimt van Galvaing Oszmella wint van Biocchi, Mazairac wint van Krewer en Meijer wint van Steffer. Halve eindstrijden. J. Meijer ^vinfc van Osz mella. Mazairac wint van B. Leene. Finale, J. Meijer wint van Mazairac. Om de dcrde plaats. B. Leene wint van Oszmella. Kwartjinalcs. profs: Kaufmann wint van Baily, Michard wint van van Nek, Schilles wint van v. Kempen. Moeskops wint van Degraeve. Halve eindstrijden: Schilles wint van Moeskops. (banddikte achter. Kaufmann wint van Michard. Finale Kaufman wint van Schilles. Om de derde plaats. Michard wint van Moeskops. Sport in beeld. Dit geillustreerde Sport- tijdsclirift verscheen Zaterdag met een bij- zonder interessant extra nummer ter gelegen- heid van de wielerkampioenschappen. Tal van foto's van de diverse kampioenen in verschillende jaren geven den liefhebber een merkwaardig overzicht. Tennis. De wedstrijd tusschen de Ned. en Australisclie dames is met 102 door de Australische dames gewonnen. Mej. Bouman en AlejL'Hoest wisten elk een enkelspel te winnen. ATHLETIEK. De Athletiekvereeniging „Alkmaar" be ll a aide gisteren eenigc fraaic successen op de wedstrijden te Wonnerveer. Van 16 deelne- mers werden Chr Vasbinder en K. Ruiter 2 en 3 bij discuswcrpen, A- Stins werd 2 bij polsstokvei'springen met slechts ccnigc c.AL vcrschil achtel* den Nederlandschen kam- pioen Spaarwater. S. Noom liep dc 400 M schitterend en plaatste zich 2e na harden strijd. TELEGRAFISC1T WEERBERIC1 IT, naar waarnemingen, verricht in den morgen van 17 Augustus. Medegedecld door het I<on. Ncderl. Mcteoroiogisch Instituut te De Bildt. Uoogste barometerstand 767.5 te Maas- tnait. Laagste barometerstand' 750.6 te ITapa- randa. Verwacliting (van den avond van 17 Au gustus tot den avond van 18 Augustus): Zwakjce veranderlijke wind, licht- tot haifbewolkt, droog wecr, iets warmer. Provincfaal nienws UIT WESTGRAFTDIJK. Zondag hield de Vischvereeniging „Visch- lust" alhier haar jaarlijkschen wedstrijd. Des morgens 5 uur ging men per motor van den heer Spek een vaart maken naar de Hoom- sclie Vaart. Bij Oosthuizen en Ouded'ijk werd door 15 hengo'aars gevischt en heeft dat aantal slechts 10 baarsjes gevangen. Na aan- komst werden de prijzen in cafe Bus uitge- reikt en vielen ten deel aan J. Tholen, lstc prijs, 2 schilderijen, S. Bus, 2de prijs, hengel- stok, jb. Slooten, 3de prijs, cierstel, A. Tuiu- zaad, 4de prijs, schepnet, K. van Pette, 5de prijs, snoerbegeleider, T. Wmkel, 6de prijs, sii'Certuig. UIT EGMOND AAN ZEE. Voetbal Zondagmiddag speelde hier een AlCmaria-eombinatie tegen cen. Stormvo- gel elftal. Alcmaria bracht de volgende spe- iers in het veld: Zwijghuisen Reigersberg, Burger, N'ol, Ooms, Hart'.and, Zijlstra, de Groot, Hoeben, ^Uilders, Wed, Amoureus. H'iertegenover plaatsten de Stormvogels N. N., Hoogerduin, N. N-, de Boer, Heilig, J. Vermaak, P. van Vuuren, Jansen, R. C Visser, G. Broek, M. Struis. Vooral de eerste helft van den wedstrijd stond het spel sportief hoog; toen toonde Alsmaria haar superioriteit door den stand op 40 te brengen, waarvan Mulders 3 en Weel 1 doelpunt voor zijn rekening nam Na de rust daalde het spelpeil en werden symptomen van ruwheid gesignaleerd, wat het samenspel niet ten.goede kwam. In deze periode kwam de stand op 4—4. Broek en Visser scoorden elk 2 maal. Verandering kwam er niet' meer in dezen stand, ondanks het zwoegen der beide clftal- len. :s Avonds had' een gemeenschappelijk diner plaats in hotel „Welgelegen". Zaterdagavond had bij den "heer Gravema- ker een liefdadigheidsbal plaats, waarvan do opbrengst bestemd zal worden voor Borculo. Wij kunnen ons te Egmond aan Zee wei- nig bals herinneren met een zoo prettig en gezedlig verloop als dat in de „Vergulde Valk" en de heeren, wien dc ecr der organisa- tie toekomt, hebbert reden om buitengewoon tevreden te zijn. Dc smaakvol versierde zaal, dc groepee- ring der danslustigen, de vlotte lading van den heer L.e Coffeng, dat alles bij elkaar bracht een intieme stemming, in de zaal, die aangenaam aandeed. Goede muziek, een jazz-band van cen vier- tal heeren, zorgde er voor, dat naar harte- lust kon worden gedanst. In de keuze barer mcdewerkers was de commissie zeer geslaagd. Mej. P. Wolter bracht op verdienstelijkc wijze eenige liederen ten gehoore, daarbij ge- accompagneerd door mej. Eijma. Eveneens geheel belangolocs trad mej. Ma ty van E. op, die eenige rythmische dansen uitvoerde. Een hartelijk applaus beloonde dit drietal. Rest ons nog te vennelden. dat de heer Uravemaker zijn zaal geheel gratis beschik- baar stekle. De netto opbrengst van dit bal vindt men in de betreffende rubriek, in dit nummer gepubliceerd. De aanbeveling voor secretaris bestaat uit de heeren: 1. Mr. J J. Spit te Amster dam, 2. C Schauikes te Wijk aan Zee. De heer J. B. Doedens heeft met ingang van 1 October e.k. ontslag aangevraagd als gemeente-veldwachter en bode-concierge. Inmiddels hebben zich voor de eerstge- noemde betrekking 107 soKieitanten aange- meld. Ged. Staten van Noord-FIolland hebben, naar men aan de O. H. Crt. meldt, hunne goedkeuring onthouden aan de gemeentebe- grooting voor deze gemeente over 1925. De raad heeft verklaard, zonder rijks- of provin- cialen onder stand in dc gemeente-huishou- ding de begrooting niet sluitend te kunnen maken, dat dan de gemeentelijke inkomsten- belasting te drukkencl zou worden voor de Egmonder visschersbevolking. Ged. Staten jneenen, dat geen termen-voor subsidie van rijk en provincie aanwezig zijn. Zoo zit dus deze gemeente nog altijd zonder goedgekeur- de begrooting. UIT BERGEN. De Evangelisatie „Maranatha" alhier, zal Dinsdag 18 Aug. een bloempjesdag houden, welker opbrengst zal strckken voor de ramp in den Achterhoek. UIT ST. PANCRAS. Vrone's elftallen waren Zondag in actie te gen V. A. F. C. elftallen. Het lste speelde te Alkmaar op V. A. F. C. terrein en verloor daar met 3—1 tegen I en II combinatie. Beter brachten de thuisspelen- de clubs het er af. Deze wisten n.l. te winnen met resp. 4—2 en 2—1, waarvan dc laatste uitslag de aspiranten betreft. UIT SCHOORL. Toen de leden van ons fanfarecorps Don- derdagjivond de gewone repctitic hidden, opperde een der leden het idee om cen rond- gang met muziek door het dorp te houden ten bate van de slachtoffers van den storm in Oost-Nederland. Het idee had spoedig aller instemming. Zaterdagmiddag ldonk langs heel ons uitgestrekte dorp de lustige muziek en enkelc meisjes boden de behulpzame hand bij het co'llecteercn. Oud en jong, ook dc tal- rijke zomei'gasten, alles offerde voor het menschlievende doel en toen de moeizame tocht ten einde was, had „De Vriendschap" ruim 284 bijeen, wclk bedrag zal worden opgezonden. UIT L1MMEN. De veehouder J. P. K. en dc slagcr S. zijn bekeurd voor ecu noodslachting zonder aan- giftc. Wij vcrnemcn, dat de niet-aangiftc tc goe- der trouw was gcschied, omreden het dier niet voor de consumptie gcschikt was. Het cadaver is begraven- Een vrachtauto-chaffeur uit de Zuid is bekeurd op deu Kerkcweg, omreden dien weg niet berijdbaar was gesteld voor vracht- auto's met dat gewicht. Tegen den chauffeur is proces-verbaal opgemaakt. Wegens het uitbaggeren van de Schulp- vaart werd door dc utivoerders aan twee schippers de gelegenheid ontnomcn om hun last te losscn en tevens om door een gedeelte van de vaart te varen. De belanghebbcnden irebben cen klacht ingediend. Wij verncmen nader, dat er eerst proces- verbaal is opgemaakt, doch dat dit later met wederzijds goeclvinden is ir%ctrokken. t— De Speldjesdag voor de R. K. vcreeni- ging ter bestrijding van fuberculose „Her- woneh Levcnskracht" heeft 50.S7 opge- bracht. UIT HOORN. Tijdens de voorstefling van „Qverschotje" in het Park werd 153.03 gecollecteerd voor Borculo; door Henri ter lialPs revue-gezel- schap Dondcrdag en Vrijdag totaal 221.35. Dc Landstormers van het verband Ve- luwe hebben een bczoek aan onze stad ge- bracht. Door iiet dag. bestuur werd het ais- gezelschap ten stadhuize "olticiecl ontvan- gen Nadat onder geieide van een achttal leden van V. V. V. de bezienswaardigheden der stad waren bezichtigd, werd in het Park een gezamenlijken maaltijd gehouden, waarbij verschillende spcechen werden gehouden. HJIT HEILOO. Uitslag voctbahvedstrijd tusschen D. T. K. II Amsterdam en V. V H. II Hciloo: 11 (bij :ocing voor V. V. H. Heiloo). Het eerste elftal van beide clubs speelde daarna en Heiloo won met 21. -De jaarlijks weer terugkeerende Land- en Tuinbouwtenioonstelling zal dit jaar op 19 Augustus worden gehouden. Behalve de tentoonstelling welke dit jaar den 9den is zal er wederom een con- cours-hippique worden gehouden, dat de clou van dc L. E. T. T. is. in het concours zullen in niet minder dan 9 serieen worden gekampt, waaronder velc en mooie paarden bekende en onbekende en zonder twij- fel zal hierin afwisseling bestaan. Naar we vernemen zal er's avonds 6 uur ringsteken worden gehouden door pareu cn vermoedelijk zal dit ongevcer S uur afgeloo- pen zijn. Als altijd zal er den gHicden tlag muziek zijn. Die de L E. T. T. wil stcunen, koopt ecu of meer loten, die bij de wederverkoopers verkrijgbaar zijn; men heeft dan, naast den mooien hoofdprijs (volledigc bespanning, be- staande uit paard, kar en tuig), ook nog kans andere waardevolle prijzen te winnen. Voor de bezoekers die vanaf Alkmaar ko- men„ is een autobusdienst ingekgd, die vanaf de Heiiooerpoort tot het sportterrciu aan den Rijksstraatweg rijdt. Dit jaar is (voor het eerst) de entree voor don gchelen dag (dus ook voor het concours- hippique) op 0.50 gestoid. Na afioop van de tentoonstelling zal in „de Rustenac Jager" van den heer Nap de humo rist Louis Contran optreden. Alles bijeen genomen is er op 19 Augus tus dus weer heel wat te zien. Men zic de advertenti. in dit blad. De groote ultbreiding van het ckctri- sche net van het G- E. B., welke het geheele zi'.idelijkc gedeelte van de gemeente omvat, is gereed gekomen en men kan aan de huis- aansluiting beginncn. Behalve de nieuvi/e uitbreiding is er ook aan den Statiousweg een geheel nieuwe lei- ding geplaatst met twee zware qzieren pal en, waariu onder de afsluiting kan plaats hebben, wat een groote verbetering is, daar bij ou- gunstig weer niet meer naar boveu behoeft geklommen te worden, wat bij ongunstig weer (bij storingen) altijd moest gebeuren en wat voor de(n) lijnwerker(s) geen benij- denswaardig baantje was. Het nieuwe net maakt een uitstekenden in- druk. Vele palen zijn geschoord en aan alles is te zien dat hier de valanan aan het werk is geweest, doch tevens dat de gemeente ryaal in de beurs heeft getast om een uiterst sclieden bouw te verzekeren. Als nu de huisaansluitingen vlug worden gemaakt en op de donkere punten straatver- lichting komt, is het tot dusver stiefmoederlijk bedeelde gedeelte van de gemeente ook voor den winter geholpen. UIT OUDKARSPEL Zondag was de eerste dag van de jaarlijk- sche volksfeesten welke worden georgani- seerd door de V. V. V. alhier. De officieele ontvangst had plaats ten raadhuize waar door het gemeentebestuur, waar de eerewijn werd) aangeboden. De bur- gemeester, tevens eerelid der vereeniging, sprak woorden van waardeering tot de ver eeniging en wees er op, dat het d'oel is de veredeling van het Volksvermaak. Daarom worden deze feesten op de kermisd'agen ge houden, om van de kermistroep af te komen. De voorzitter der vereeniging dankte voor de welwillendheid de officieele opening ten raadhuize te houden, daar dit punt van het programtna het vorig jaar geen aangename naklan'k achtergelaten heeft. Ten raadhuize waren aanwezig burge- meester en wethouders, de raadsleden de Boer en Groen, afgevaardigden van bestuur en feestcommissie, de jury en een tiental af gevaardigden van de dedmemende vereeni- gingen. Hierua had door de V. V. V. de ontvangst der deelnemende vereenigingen plaats in de zaal van dan heer Vis, waar behalve boven- genoemden een groot aantal dames en- heeren aanwezig waren. Bij deze gelegenheid sprak de voorzitter, de heer A. Ootjers, de hoop uit dat het cen ware sportdag mocht worden, niet alleen voor dc vereenigingen zelf doch ook voor het publiek. De voorzitter vond hierbij tevens gelegenheid om den ouden heer J. Slooves te complimenteeren, omdat hij iuist op dezem dag zijn 60ste kermis ails be- diende in deze zaak meemaakte. Namens de V. V. V. werd hem en zijn echt- genootc een praehtig bloemstuk aangeboden, weike handeling met een daverend1 applaus van de aanwezigen en dank van de oudjes begroet werd. Daarna werd de optocbt opgesteld en ging het met muziek .voorop door de gemeente. Van de wedstrijden, die op het D. T. S.-ter rein werden gehouden, is de uitslag als volgt: Vrije oefeningem heeren, deelname van 11 vereenigingen. Maximum-aantal punten 20. le prijs O. K. K. te Helder met 15H punten, 2e pr. Tavenu te Heerhugowaaxd1 met 14 K p., 3e pi". Hercules te Oudkarspel met 133/, punten. Staafoefeningeni heeren, deelname 9 ver eenigingen: le pr. Hercules te Oudkarspel met 154-2 P-, le pr. O. K. K. te Helder met 15K p., 3e pr. D. W. V. te Warmenhuizen met 143/4 p. Vrije oefeningen dames, 11 vereenigingen: le pr. De Westfries te Midwoud-Benning- broek met 163/4 p., 2e pr. Hygiea te Helder met 16 p., 3e pr. D.O.K.E.V. te Anna Pau- lowna met 15 punten. Knotsoefeningen dames 8 vereenigingen: le pr. Tavenue te Heerhugowaard met 16H put.; le prijs Hygiea te Helder met 16H put.; 2e pr. Lycurgus te Schagen met 16 pt. Springoefeningen dames, 2 vereenigingen: le pr. Tavenu te Heerhugowaard met 16 pt.; le prijs Hygiea te Oudkarspel met 16 pt. Rythmische gymnastiek, 1 vereeniging: 3e pr. Hebe te Nieuwe Niedorp met 14 punten. Personeele wedstrijden, deelname 54 perso- nen. Polsstokhoogspringen dames: le pr. mej. Bakker te Wieringerwaard, hoog 1.95 M.; 2e pr. mej. Delver te Burgerbrug, 1.90 M.; 2e pr. mej. Bronder te Barsingerhorn 1.90 Meter. Polsstokhoogspringen Heeren: le pr. W. Kaptiein te Schagerbrug, hoog 3.10 M.; 2e pr. K. Boot te Noordscharwoude 3.05 M 3e pr. W. Kos te Oudkarspel (D. T. S.) 2.90 M. Hardloopen Dames 80 Meter: le pr. mej. Floor te Nieuwe Niedorp in 11 3/5 sec., 2e pr. mej. Kos te Oudkarspel in 11 3/5 sec., 3e pr. mej. M. Blokker te N. Niedorp in 11 7/10 sec. Hardloopen heeren 100 meter: le pr. Kos- ter te Anna-Paulowna in 11 4/5 sec., 2e pr. Dekker te Anna PaUlowna in 11 4/5 sec., 3c pr. C. Pronk te Burgerbrug in 12 sec. E'stafetteloop dames 5 maal 80 meter: le prijs Hebe te Nieuwe Niedorp in 1 1/10 sec., 2c pr. Hygiea te Oudkarspel in 1.4 sec., 3e pr. Udi te Kolhorn in 1.6 4/5 sec. Estaietteloop heeren 5 maal 100 meter: le pr. Dokev te Anna Paulowna in 62 9/10 sec. (Als bijzondere mededeeling wees de voorzitter er o-p, dat deze prijs is de medaille welke door dr. Vogelenzang beschikbaar ge steld is), 2e pr. D. T. S. te Oudkarspel in 64 1/10 sec., 3e pr. Z. S. C. te Burgerbrug in 65 1/10 sec. De prijzen van al deze wedstrijden be- stomden uit medailles. Motorrijden met hindentisssen. Zware motoren: le pr. H. Peercboom te Nieuwe Niedorp in 1.21 3/5 sec., 2e pr. G. van der Pol te Broek op Langendijk in 1.29 sec. Lichte motoren: le pr. A. Blaauboer te Heerhugowaard in 119 1/5 sec., 2e pr IT. Rijks tc Alkmaar in 1.28 1/5 see. In deze wedstrijden bestonden de prijzen uit kunstvoorwerpen. Aan bet noordoinde dezer gemeente had Zaterdag cen auto-ongeval plaats, dat won- derbest is afgcloopen. De beer B., uit Schagen, keerdc met zijn auto huiswaarts, teen liij een paar jongens per fiets passeerde, waarvan er een zonder licht reed. Hoe het kwam is ons niet bekend, maar de jongen zonder licht kwam in botsing met den auto, zoodat hij er onder vandaan gehaald moest worden. De fiets werd bescha- ciigd, maar de jongen, ten zoon van den heer B., ut Zuidscharwoude, is blijkbaar met den schrik vrij gekomen De auto was niet be- schadigd. De heer B. is met zijn auto terug- gekeerd en heeft eerst den jongen naar Zuid scharwoude gebracht. Advertentien, voor het nummer van denzelfden dag bestemd, wor den tot uiterlijk hall elf anr 's morgens aangenomen, uitgezon- derd des Zaterdags. Advertentien voor Vraag en Aanhod tot uiter lijk Vrijdagsavonds 8 uur, en uitsluitend tegen contante be- taling. Op den 2en September hopen onze geliefde Ouders J. VAN ZALINGE J. VAN ZALINGEDekker hunne 25-jarige Echtvereeniging te herdenken. Hunne dankbare Kinderen. Alkmaar, Laat 61. Den 30sten Augustus a.s. hopen onze geliefde ouders P. ALT'MAN en J. ALTMANMolenaar, hun 25-jarig huwelijksfeest te her denken. Hun liefh. kinderen COR en LIES. Heiloo, 17 Aug. 1925. Voor de hulp en belangstelling, ondervonden tijdens de ziekte en bij het overlijden van onze lieve moeder NANTJE TROMP, Wed. Jb. Nap, betuigen wij aan alien onzeu har- telijken dank. Familie NAP. Stompetoren, Aug. 1925. Heden overleed plotseling, ten huize van den Heer D. NOL, onze geliefde Zuster en Behuwdzuster JANTJE WOGNUM, Wed. Simon de Wit Pzn., in den ouderdom van ruim 68 jaar. Uit aller naam, P. WOGNUM Amsterdam. Alkmaar, 15 Aug. 1925. Stationsweg 30. De teraardebestelling zal plaats hebben op Dinsdag 18 Aug. a.s., n.m. te 2 uur, op de Algemeene Begraafplaats te N. Niedorp. Heden overfeed te Hoog- woud onze beste moeder, behuwd- en grootmoeder AALTJE GOED, Wed. van F. Appel, in den ouderdom van bijna 81 jaar. M. GROOT—Appeu. P. GROOT. N. DE VRIES—Appel. Alkmaar, 14 Aug. 1925. v. TeijliDgenstraat 10. Door het verbindend worden der eenige uitdeelingslijst is het fail- lissement van C. VAN DER OORD, wonende te Hoorn, geeindigd. De Curator, Mr. P. A. OFFERS. Alkmaar, 15 Augustus 1925. Door het verbindend worden der eenige uitdeelingslijst is het fail- lissement van A. NEEFJES, vroeger te Medembiik, geeindigd. De Curator, Mr. P. LANGEVELD. Alkmaar, 15 Augustus 1925. gevraagd niet beneden de 18 jaar tegen 1 September. AdresG. S. AMOLLREUS, Geea- terweg 16, Gevraagd in gezin van 4 perso- nen voor dag, of dag en nacbt, NET MEISJE, boveu 20 jaar, P.G., met huiselijk verkeer. Hulp van WERKSTER aanwezig. Brieven met uitv. inlichtingen onder letter Z 201, bur. v. d. bl. die op de machine kunnen werken en LEERL1NGEN. H. Feijen, Geestersingel 56, Direct gevraagd J. v.n. POL, LAAT 611

Alkmaarsche Courant | 1925 | | pagina 3