Flinke Naaisters Liefdadigheids- Concert :- Winkelhuis te iiuur Heerenbnis, Heerenhnizen, A flink bespraakt Persoon, Net Duitsch Meisje een net meisje De Arnhemsche Courant, Meid-huishondster net Meisje, fieukenmeisje, een leukenmeisje. lemand voor hot wegbren- gen van goedereu. Smidsknecht, Grljze Bokshond, Tandarts ZIJLSTRA J. Henri Oushoorn, zijn Viool- en Pianolsssen Advertentien. MU7TEK TEN BATE VAN Dt SLACHTOFFERS. Met Comite „Stormrainp 1925" tracht op alle mogelijke manieren geld bijeen te krijgen voor de geteisterde streken van ens land en tot dusverre met veel succes. Thans heeft het zich gewend tot enkele muziekcorpsen, welke zich bereid hebben verklaard1 a. Donderdag, 's avonds 8 uur, een concert te geven in den Stedelijken Muziektuin. Dit concert zal ge- geven worden door de muziekcorpsen „Het Stedelijk Muziekcorps" „Excelsior", „Soli Deo Gloria" en „Ons Genoegen". Buitendien heeft het Comite twee bekende musici bereid gevonden om geheel belang- loos hunoe medewerldng aan dit concert te verleenen, n.l. mej. Jo Immink, concertzange- res te Amsterdam, en den heer J. O. Kramer, muziekleeraar te Alkmaar. Beiden zijn voor de Alkmaarders geen onbekenden- Mej. Im mink zong twee jaar geleden nog in een con cert van „Toonkunst" alhier, waar zij groot succes had en uitstekende recensies kreeg. Sindsd'ien geeft zij aan vele Alkmaarders les aan de Particuliere Muziekschool van den heer Brands, waaraan zij ails leerares verbon- den is. Onze stadgenoot, de heer Kramer, gaf nog dezen winter hier een pianoconcert en had daarbij eveneens zeer groot succes. Den Alkmaarders wacht dus Donderdag- avond een uitnemende kunstavond en waar de gelden geheel aan het Comite ten goede komen (de Muziektuin werd door de Commis- sie geheel gratis afgestaan) en de entree slechts op een kwartje is gesteld, heeft het Comite alle hoop dat de Muziektuin Donder- dagavond geheel gevuld zal zijn, opdat een belangrijk bedrag wederom aan het Comite zal kunmen worden afgedragen. Nog kan worden opgemerkt, dat vijf mu ziekcorpsen ook „St. Caecilia" doet hier- aan mee, doch kan door afwezigheid van haar directeur niet mee concerteci'en Donder- dagavond om 7 'A uur uit verschillende deelen der stad naar den Muziektuin zullen mar ch eeren Laten wij hopen, dat zij veel publiek mede zullen nemen. TENTOONSTEL.L1NG W1TTE KRUIS. Naar wij vernemen zal op de in September te houden tentoonstelling der Vereeniging tot bevordering van de belangen van slecht- hoorenden met een stand tegenwoordig zijn. Hier zullen alle instrumenten geetaleerd worden de nieuwste op dit gebied die gratis door de patienten mogen worden gc- pr-obeerd1. Het is dus te verwachten, dat slechthoo- renden uit wijder omtrek niet zullen verzui- men deze stand, in' hun eigen bclang, te bc- zoeken. GESLAAGD. De heer R. v. d. Hatiw, ondervvijzer Chr. School alhier slaagde te Utrecht voor Fransch L. O. De heer A. H. Klaassen slaagde gister te 's-Graveuhage voor het examen M O. A. Duitsch. AANVARING. De salonboot der Alkmaar Packet varende van Amsterdam, tusschen Amsterdam en IJmuiden is Zaterdagmiddag naar het Vad. meld't, tegen de spoorbrug te Vdsen gevaren. Het derde dek werd aanzienlijk beschacligd. GOEDKOOPE TRE1N NAAR DEN HAAG EN ROTTERDAM. Gelijk in een advertentie in dit no. wordt meegedeeld, zal op Woensdag 26 Aug. een goedkoope trein loopen van llelder naar Den Haag en Rotterdam. Dc kaartenverkoop begint morgen en wordt gesloten den volgenden Dinsdag of vroeger, indien.het vastgestelde aantal is veijcocht Het beste zal dus zijn dat de liefhebbers niet tot het laatste wachten. De kaarten zijn te krijgen aan de stations Holder, Anna-Pau- lowna, Schagen, Noord-Scharwoude, Heer- Hugowaard en Alkmaar. De prijs is vanaf Helder tot en met Heerhugowaard 2e klas /4.25, 3e klas ./'.3, vanaf Alkmaar resp. /3.50 en 2.25. Het vertrek van den trein is bepaald op 6.20 uit Helder, aankomst Rotterdam 9.27; vertrek uit de Maasstad 7.43 aankomst Helder 30.30 's avonds. PROGRAMMA voor het Concert in den Muziektuin, op Woensdag 19 Augustus, van 810 uur, door het Stedehjk Muziekcorps, Directeur de heer H. A. Maas. 1. C. Unrath. Der Gratulant, Deutscher marsch 2. F. Herold. Ouverture tot de opera „Zampa". 3. j. Haydn. Symfonie militaire (No. 11) Adagio Allygro, Allegretto Menuetto, Presto. Panz e: 4. Keler Bela. Ungarische Lustspid, Ou verture. -JvJ'1; Strauss. Man lebt nur einrnal! walzer im Landkrstyle 6. F. Blumentritt. Au camps des Sziganes (Exquises musicale). 7. Finale. JL1CHT OP! Hedenavond voor rijwielen en motorrijtui- gen te 8.51 uur licht op. Voor rij- en andere voertuigen een halt uur later. FiET NIEUWE BIOSCOOP-THEATER. Victoi ia-theater is de naam van den nieu- wen bioscoop, dien de heer J. C. Weber Vrijdagavond in de Langestraat 82 opent. Victoria overwinning Inderdaad met een dergelijk, fraai, gerief- lijk en modern theater is een overwinnino- te behalen. Een overwinning op het publiek "om het naar binnen te trekken, ten einde te oe- nieten van een gezellige intieme omgevin° van prettige mu'ziek, van goede films Wat dit laatste betreft, de heer Weber Jr. verzekerde er voor in te staan, dat hij altijci het beste zal brengen, wat er op de bios- coop-markt te lialen is. Bovendienin een dergelijk mooi zijn allcen de beste films op haar plants, Wij zijn hedenmorgen het gebruikelijke „kijkje" wezen nemen in „Victoria". Het hgt voor dc hand dat dit „kijkje" niet beteekent een even-naar-binnen-wippen, een blik links, eeii blik rechts en gezond is de zaak. Integendeel, er is zooveel te zien, er zijn zooveel nleuwigheden en gerieflljklieddn te bewonderen, dat het nog al eenigen tijd .vor- dert, om dat allemaal op tc nemen. Door een breede deur komt men in de eerste hall, waar dc kassa staat, een ruimc, frissche en gezellig geschrlderde ruimte, waar keuiig gebrandschilderd glas-in-lood de verdiende aandacht vraagt. De kassa, practisch aangebracht en ingericftt, is even eens door middel van glasri-lood verfraaid. Daarnaast is een buffet geplaatst met een gezellig zitje. Achter deze hall is een tweede gelcgen, die tevens dienst d'oet voor garderobe. Ook hier is rekening gehouden met dfe eischen van gezeiligheid, frischheid en ruimte. Door een deur (de controle) bereikt men de toegangen naar het eigenlijke theater. De linksche deur nemend, komt men bij de laag- ste rangen, de middelste geeft toegang tot de parterre en een trap rechts leidt naar de loges. Wat de loges betreft, het frontbalcon krijgt zitplaatsen, die 80 c-M. tusschenrulmte heb- ven van leuning tot leuning. Rekening hou- dende met de veroi;dening, die van 70 c.M. spreekt, is men hier dus niet karig geweest met de ruimte. De zij loges, gezamenl ij k plants gevende aan 44 stoelen, zijn uiterst practisch inge- richt, doordat deze loges trapsgewijze inge- sneden zijn. Dit beteekent, dat de zitplaatsen, die twee aan twee achter elkaar geplaatst worden, bijna parallel met het projectie-doek loopen, zoodat men lood'recht op het beeld ziet. Schotten, naast de loge-plaatsen aange- brpcht, belioeden de bezoekers voor tocht. Het theater kan in het geheel 600 bezoe kers bevatten. Er zijn zeven nooduitgangen, die het mogelijk maken, dat bij eventueel gevaar van brand of i. d. in tijd' van een om- mezien de zaal ontruimd kan worden. Thans nog een enkel woord over de be- schildering. Deze is zood'anig gemaakt, dat men geen hinder heeft van al te veel en al te drukke kleuren. Het aanzicht heeft iets rus- tigs en iets weldadigs voor het oog. Speciaal de beschildering van den rand om het tooneel is fraai. Een kunstzinnig bcschilderd gordijn sluit voor de voorstelling het projectie-doek voor het oog af. Dit doek is bijzonder groot (5X4 M.) Prachtige lampen in aangename kleuren verspreiden een ge^eniperd zacht licht, dat wit is als de film niet draait en prcttig-paars tijdens de voorstelling. Onder het tooneel is flinks ruimte voor het orchest. Een uitstekende Ibach-vleugel vindt daar plaats. Des winters wordt dc zaal onder en" boven centraal verwarmd. Daarvoor zijn beneden 10 en boven 4 radiatoren geplaatst. De ventilatie in de za^l is absoluut af- doende. Een 6-tal luchtkokers voert verschc lucht toe. De cabine waar de operateur, onzicht- baar voor het publiek, met enkele handgrepen het apparaat bedient, dat de beelden in bonte schakeering op het doek werpt deze cabi- nc, de ziel van de bioscoop, is voor de veilig- heidsvoorschriftcn die in Amsterdam van toe- passing zijn, iugericht, Het groote en prachtige „Magnificencc" projectie-apparaat (van het fabrikaat Erne- mann) is het beste wat er is. Het wordt o. m. bij Tuschinkski gebruikt. Deze cabine is cvenais al het overige, vol- komen volgens de cischen en zoo is het ook met het sanitair. De aannemer, de heer Vos, heeft onder be- kwame architectuur van den heer Kalver- boer, een theater gebouwd, dat in alle op- zichten den toets der critiek kan doorstaan en waarover de bezoekers zcker opgetogen zullen zijn. Wat het orchest betreft, voor de openings- week heeft de heer Weber een zestal musici geengageerd. De bekende heeren Schuurman en Bood zijn voor viool eii piano. Voor a-s. Vrijdag is beslag gelegd op een rolprent van een zeer gewild genre, zoodat de eerste kennismaking met „Victoria", ook wat de film aangaat, ongetwijfeld voor d-e bezoekers een aangename zal zijn. Hetgeen ten voile verdiend is. DE JANTJES 11. Ieder herinnert zich ongetwijfeld het enor- me succes dat indertijd „De Jantjes", het geestige volksstuk van Herman Bouber, ver- worven heeft op een Alkmaarsche kermis. De auteur schreef een vervolg daarop, dat hij „De Jantjes II" noemde en dat niet alleen niet minder, doch zelfs nog beier dan zijn vcorganger schijnt te zijn, blijkens de vele gunstige persrecensies, die voor ons liggen. Wij nemen hieruit het volgende over: (D e T e 1 e g r a a f.) Herman Bouber kent zijn publiek: hij treft slag op slag het gevoelige hart van het volk, De liedjes van Louis Davids gaan er grif in en het is eigen- lijk, met zaal, spelers en stuk, alweer zulk een goede Amsterdamsche boel, dat het wei evenveei succes .meet hebben als de vorige meal (De Jantjes I) en dat men er zijn avonds wezenlijk eens voor over mag hebben; zelfs als men overigens alleen belang stelt in kunsl met een geweldig groote K. (Het Handelsblad). Herman Bouber schiep „De Jantjes", het stuk met de chiizend opvoeringen. En thans „De Jantjes I J", dat wel meer dan duizend vertooningen zal halen. De opvoering is enthousiast ont- vangen; wat is er geklapt! En zoo werd dit nieuwe product van ons volkstooneel cen stormachtig succes. De lach was niet van de lucht. „De Jantjes IF' is voorbestemd het succes van zijn vooryanger nog te overtreffen. (Dames-kronick.) Een volks stuk! Ja! En een stuk voor alle lagen van het volk. Ziet in de Plantage Fransche Laan avond aan avond de file auto's wachten om half twaalf, als „De Jantjes 2" op het einde loopt. Met groote vaandigheid, met goed be- grip van een zuiveren kijk op het brave, dat in den ziel van den volksman huist, heeft Her man Bouber zijn „Jantjes 2" geschreven en zijn gezelschap beschikt over de juiste krach ten om dit volksstuk bij uitnemendheid zoo voor het voetlicht te brengen, dat van char- geeren,geen sprake is. (Nieuwe R o t f. C r t. Dc tweede generatie van „Dc Jantjes", die eer.ige jaren zich triomphantelijk op dit tooneel wisteri te handhaven, is nu in dezen zelfden schouw- buig afgestapt. En als niet alle teekenen be- dnegen, zal ook dit bezoek niet Van korten duur zijn. De dialoog, in ongezouten volks- taal, is ievendig. De afwisseling van den lach en den traan doet natuurlijk aan. Wij yolslaan met deze beoordcelingen. De vertooning zclf zal de rest doen. De standplaats van den schouwfcurg is op het Doeler.veld. BURGERLIJKE STAND. GEBOREN: Sietse, z. van Jacob Hpgeveen en Agatha Hofman. Maria Catharina, d. van Jan Jo hannes Drost en Maria Catharina Kees- maat. Levenloos aangegeven land van Adrianus de Mug en Leentje Jupijn. Oemengd Nienws INTERNATIONAAL CONGRES VOOR BEIAAR'DKUNST. Na de bezichtiging der tentoonstelling werden Zaterdagavood verechiTlunde bei- aard-c oncer ten gehouden. Zondagmiddag wordt het congres voortge- zet. Prof William Wording Starmer sprak over Carillons and Bell Music of the Bri tish Isles waaroa dr. G. van Doorslaer te Mechelem een rede hield over Legendien in de Beiaard-geschieden is en dfe Beiaard van Aalst. Vervolgens sprak dfe heer Prosper Ver- heijden over ontwikkeling van de Beiaarden te Antwenpen. Het oncferwerp „De Beiaardschool" wordt besproken door mir. Henry dfe Coster te Brus- seil. Dr. Vas Nunes vervolgde dan d'aarna zijn lezing betreffendte „Tonen en boventonen van klokken in verband met het beginscl der dynamische gelijkvormigheid. De voorzitter spreekt dan de hoofdtonclu- sie van het congres uit: „Het congres besluit, op te richten dfe in- terinationale vereeniging Het Beiaardcam- gres, ter besitudeering van beiaardfen, klok ken en alle daarmede verband houdendfe za- ken era draagt aan het tegenwoordige con- gresbestuur op deze vereeniging voor te be- reiden, zoowel idieei als materieei, waarbij als basis genomen kan wordten dfe voorwaar- de voor het lidmaatschap van het tegenwoor dig congres, en te bestudeereni, te onderzoe- ken en te praead vis eeren alle vragen en wen- schen van dit congres voor oris volgende congres". De bedoeling is, dat alle gemeenten, die in het bezit van beiaard(en) zijn, toe zullem tre- den. Zondagavond werden nog eenige beiaard- concerten gegeven, meest door leerlimgen van de Beiaardschool. NALATIGE KIEZERS. Te Westkapellc zijn op last van den bur- gemeester 62 persanen opgeroepen om zich te verantwoorden voo'i" den kantonrechter te Middelburg, daar zij zich voor de op 1 Juli gehouden stemming ter verkiezing van leden van de Tweede Kamer ter uitoefeniinig van iiun stemrecht niet hebben aangemeld. EXCESSEN -VAN HARTJESDAG. Door het wegwerpen van vuurwerk ge- raakte gisteravond op het Zaanhof te Am sterdam de kleeren van een 14-jarigen jongen iin brand .Daar er dadelijk hulp ter plaatse was, warcn de vlammen spoedig gedoofd, zoodat het slachtoffer geen brandwonden opliep. Het heeft in alle volksbuurten der stad den geheelcn avond ter eere van den Hartjesdag geknetterd van het vuurwerk. Ook werden op straat steeds vuurtjes gestookt, vooi'al in de Dapper- en Java-buurt. De brandweer heeft in die buurten den geheelen avond rondge- reden, en bluschte de vuurtjes in sommige straten bij vijftallen tegclijk. DE 1<ERK KRIJGT DE SCHULD. Een medicus schrijft in het Kompas het volgende: „Een jonge dame was's ochtends naar de kerk geweest, flink gekleed en met bont om; de kerk was onverwarmd, zooals dat vroeger regcl was. 's Avonds ging ze naar een bai en moest in dun baltoilet, behoorlijk of onbe- hoorlijk gedccolletteerd, met een dunne sortie om, een poos in een koude gang op het rij- tuig/wachten, toen zij naar huis wilde gaan Zij vatte kou en werd ziek. De koude 'kerk kreeg de schuld, maar het wachten in de kou de gang na het bal was de oorzaak; naar d-i kerk wilde zij om die eden niet meer gaan. naar cer> bal wel". Waar dc kerk al niet de schuld van krijgti GEA RRF.STEERD. Te OerapM (Gr.) zijn gearresteerd J. W. en_W. W., de eerste te Terapel, de tweede laatstelijk te Almelo, als daders van de in- braak op 25 Juli j.l. ten huize van den ge- meente-ontvanger H. Stoker te Terapel. J. W. legde een bekentenis af, beiden worden ter beschikking der justitie gesteld. INBRAAK IN EEN R.-K. KERK TE HILLIGERSBERG. Gisiernacht heeft men zich door middel van braak toegang verschaft tot de St. I.idui- nakerk te Hillegersberg. Er zijn nog geen .nadere bijzonderheden bekend. Nader wordt gemeld: Maandagmofgen ontdekte de koster van de nieuwe St. Liduina kerk aan de Lefevre de Montignylaan te Hillegersberg, dat in de kerk op zeer brutale wijze was iugebro- ken. Uit de sacristie had men een ijzereu col- lectekist gehaald em opengcbrokti. Een klein bedrag aan geld wera vermist. Tevens bleek, dat men getracht had het tabernakel te forceeren, hetgeen niet was ge- lukt. In de sacristie was alles overhoop ge haald. Onmiddellijk waarschuwde de koster het kerkbestuur en' de politic. Onder Aiding vaim in.specteuf Kip werd een uitgebreid onder- zoek fngesteild, waaruit bleek, dat de inbre- kers door de achterzijde van het priesterkoor de kerk/waren binnergedrongen. Een poKtiehond liep regelrecht naar een arbeiderswoning aan de overzijde van het land. De zoom des huizes, een schilders- knecht, was niet thuis. Nog eenige malen werd den bond lucht gegeven, maar slechts met hetzelfde resultaat. Later op den avond vond dte politic aan- leidiing den bewasten schildersknecht aan te houden, doch na een verhoor werd hij weer op vrije voeten gesteld. Het onderzoek wordt voort'gezet. DE CONCURRENTIE VAN MOTOR- BUSSEN. Naar wij vernemen zegt dc Tclegr., zal in 1926, wanneer het garantiecontract met de betrokkani gemeentebestu.cn afloopt, de !o- caalspoorlijn tusschen Alkmaar en Broek op Langcndijk opgeheven worden. De diensten zijn nu reeds belangrijk irgekrompen als ge- volg van de zware concurrentie in het nerso- nawervOW, door de motorbussen teweegge- braciht. WINKELE>IEVEGGE BETRAPT. In een winkel in de Kalverstraat te Amster dam nam Zaterdag een bezoekster een stukje zeep weg. Zij werd betrapt en naar het poli- tiebureau Singel geleid. De vrouw zeide het vooraemen te hebben gehad het stukje zeep te koopen. Juist, terwijl zij werd' gehoord, kwam een andere winkelier aangifte doen, dat uit zijn zaak enkele kinderkleertjes waren gestolen. Deze kleertjes werden in het tasch- je van de arrestant gevonden. Bovendien schijnt zij zich nog meer kleinigheden te heb ben toegeeigend. DRONKEMANSTWIST. In de Nes, zegt het Vad. ontdekte een re- chercheur twee vechtende mannen, die beiden onder den invloed van sterken drank waren. De eene man bleek den ander met een schoen- makersmes een, steek in de borst te hebben gegeven. De steker werd naar het politie- bureau gebracht, de gewonde, wiens toestand niet crnstig was, naar het Binnen-Gasthuis. KORTE BERICHTEN. De Koningin-Moedfer heeft 2500 besehik- baar gesteld ten behoeve van het Nationaal Steuncomite voor de stormramp. Gisternacht om half drie is te Leeuwen bij Tiel het woonhuis en de daarbij behooren- de garage van E. van den Berg aldaar met drie auto's geheel afgebrand. De kinderen werden met mocite gered. De Bond van procureurs- en deur- waardersklerken in Nederland heeft Zater dag j.l. te Rotterdam zijn jaarlijksche alge- meene vergadering gehouden. Zondagmiddag is de vijf-jarige Maggie Sluiter, van de Geerkade tc Maassluis, in dfe Noordzee voor het huis verdronken. Zaterdagmiddag werd te Leiden het 5- jarig knaapje W. J. H. vermist. Aangezien het's morgens spelende was gezien aan den Ouden Vest, heeft de politic tot laat in den avond daar gedregd en omstreeks 11 uur hei lijkje cpgehaald. Tc Driebergen is de heer S. uit Wijk bij Duurstede, Zaterdagavond door een trein overreden en gedood. Zondagmiddag is, tijdens de afwezig heid van de bewoners, te Zeelandstreekje (gem. Onstwedde) de boerenbehuizing van Harm Kroeze afgebrand. Een gedeelte van den oogst ging verloren Niets is gered. TELEGRAFISCH WEERBERICHT, naar waarnemingen, verricht in den morgen van 18 Augustus. Medegedeeld door het Kon. Nederl. Meteoro'.ogisch Instituut te De Bildt. Hoogste barometerstand 763.5 te Thors- havn. Laagste barometerstand 746.8 te Hernoe- sand. Verwachting (van> den avond van 18 Au gustus tot den avond van 19 Augustus): Zwakke tot matigen noordelijken tot noord- oostelijken wind, half- tot zwaarbewolkt, weinig of geen neerslag, iets koeler. Door het verbindend worden der eenige uitdeelingslijsten zijn de faillisssmenten van JAG. KOOGER, Glazenvvasscher, Ged. Appelhaven t te Hoorn en van JAC. RUITEN- BURG, Koopman, vroeger wonende te Bergen, thans te Loosduinen, geeindigd. Mr. P. R. HAARS, Curator. Alkmaar, 17 Augustus 1925. Bij beschikkimig van den E. A. Heer Rechter-Commissaris in het faillissement van C. GROOT, siga- renwinkelier te Bergen (N.-H.), is - bepaald: lo. dat de schuldvorderingen bij den Curator moeten worden in- gediend voor den 20 Septem ber a.s. 2o. dat de verificatie-vergadering zal worden gehouden op Woensdag den 7 October 1925 des v.m. 11 uur in het Ge- rechtsgebouw aan den Geester- singel te Alkmaar. Alkmaar, 17 Augustus 1925. Kantoor Breedstraat A 10. Mr. L. VAN LOOK E REN CAMPAGNE, Curator. Er biedt zich aan een g. g. s. voorzien als Reiziger. Br. fr. onder letter A 202 aan het bureau van dit blad. v. g. g. v. zoekt voor direct een be- trekking. Brieven onder letter B 203 bureau van dit blad. GEVRAAGD BIJ FIRMA M. MEIJER ZOON, ALKMAAR. Gevraagd in klein gezin tegen 1 Sept. of later voor alle huishoudfelijke bezigheden. Te bevragen bureau van dit blad. AEIIEI. opgericht 1813, Bureau: Koningstraat 14. verschijnt des namiddags, is het best ingelichte en goedkoopste blad voor Arnhem en Gelderland of dienstbodfe gevr., g. k. koken. Brieven fi-aneo onder letter E 205 bureau van dit blad. Gevraagd tegen Sept. een goed kunnende werken voor d. of d. en n. Adres MIE'NT 17. Gevraagd te Amsterdam per 1 September of later een goed kunnende koken v. g. g. v. 2de en 3dfe meisje aanwezig. Aanbiedin- gen per brief of in persoon Mevrouw GOMPEN tijdelij'k adres Pens, de Haemstede, Breelaan Bergen N.H. Mevrouw VAN REENEN— JURRIAAN'S, Westerbosch, Ber gen N.H., zoekt niet 1 Sept. Brieven tijdelijk Adres O. Nas- sauilaaun 62, Amsterdam. GEVRAAGD Bekendheid met" autofijden strekt tot aanbeveling. Zich aaim te melden 5—6 uur's namidd'ags. Holl. IJzermagazijn v/h. M. DE WILD, Laat. B. z. a. goed bekend met hoef'beslag B. en Burgerwerk en Autogeen lasschen. Adres J. SPELTS, -Jaagweg, Scharwoude, gem. Avenhom. WEGGELOOPEN luisterende naar den naam „Nero" Tegen belooning terug te bezorgen F. SCHULTE, danssalon, Alkmaar ten bate van het Comitestorm ramp 1925" te Alkmaar, op DONDBRDAG 29 AUGUSTUS 1925, des avonds 8 uur, in den Stedelijken Muziektuin te Alk maar. Te geven door: Het Stedelijk Muziekkorps, (ExceIsior", „Soli Deo Gloria", „0ns Genoegen". Met welwillende medewerking van: Mejuffrouw JO IMMIiMK, Mezzo Alt te Amsterdam en den Heer J. 0. KRAMER, Muziekleeraar te Alkmaar. Entree f 0.25 (geen sted. bel.). Kaarten vanaf Woensdagmorgen verkrijgbaar bij de firma KLOOS- TER KIEBERT, Mient, Alkmaar, bij den Heer A. VADER, Nieuw- poortslaan 92, Alkmaar en's avonds aan den Muziektuin. is, wegens oiigesteldheid, Toorloopig niet te con- sulteeren. BMMASTRAAT 19, zal Ma an dag 24 A ugiiStus JbLerva.tten. voor 3.20 per w. zonder woning- ruil. Verplicht inventaris over te nemen. Br. omder letter D 204 aan het Bureau van dit blad. TE HUUR OF TE KOOP Nieuwlandersingel 53, tegendVer Emmabrug, huurprijs 800 per- jaar. Koopprijs biillij^. Direct te aanvaarden. Te bevragen Fa. SCHAAF STEGERHOEK, Baansingel 17. TE KOOP moderne ingerichte bevattende 2 W. C., vaste Waschta- fels, Badkamer, enz., Nassaulaan. Aanvaarding naar overeenikomst. Koopprijs billijk en desverlaogd hyp. k 5% Te bevragen bij Fa. SCHAAF en STEGERHOEK, Baansingel 17. iiiiiiiiiw in—i ii Him 111111111 i iimmiii iiiiiiii—

Alkmaarsche Courant | 1925 | | pagina 3