Alkmaarsche Gourant Dinsdasr 18 Augustus. Verkeersdrukte in den Achterhoeb. IE II11. I.ETON. Be Retsgenoote. VOOR SPOEDIGE AFLEVE- RING VAN ALLE HUNDELS- DBUKWERK IS UWADRES Nt.193 1925 Honderd Zeven en Twintigste Jaargang. Een oud-stadganoot schrijft ons: Zo-ndagavomd. We hebben in die afgetoopen week qp ver schiilende dagen een zeer bijzondere ver- keersdrukte gezien op de hoofdwegen van dien Achterhoek, doch de dag van vandaag- overtreft in dat opzicht alle voorafgaande. Toen we van morgen om goed acht uur langs den sh'aatweg DeventerZutphen fietsten suorden de auto's ons al voorbij. Een eind buiten Zutphen kwamen we een groep wiel- rijders tegen, die ons den weg naar Warns- veld vro'egen. Ons vermoeden, diat ze naar Borculo widden, bleek juist en ze waren dus een aardig eind uit de riehting. Rechtsomkeert dan maar. En getroost re- den ze in den kill-en motregeni terug naar Zutphen om ze kwamen uit Velp de tweede 25 K.M. naar Borculo af to leg-gen. Dat ze 't spoor bijster waren geraakt moet gekomen zijn, doordat ze langs een binnen- weg een stuk hadden. willen afsnijden. Want voor wie de hoofdwegen volgde was dwalen iin Zutphen on-mogelijk. Overal wa xen de poiitieag-en-ten ophun post om't ver- keer langs de juiste wegen te leiden. We gingen allereerst eens kijken op de lamge ljselforug, waar alles wat uit het Zui- den en Westen van het land komt over moet. De brugwachter vertelde ons, dat de drukte al met het krieken van den dag begonmen was. Vooral veel wieirijders waren in de vroegte gepass-eerd. Om half zes reden er al zooveel, „dat je de brug ndet meer zag." In de stad werd dat overall bevestigd. Menschen, die aan de groote verkeersader women werden om vijf uur al gewekt door de omgewone drukte. Van een majoor der Rijks- veldwacht vernamen we later, dat in den hee- ien Achterhoek het verkeer 'gexegeld was door de rijkspolitie in samenwerkiing met marechaussees en gemeenitepolitie. 's Morgens om zes uur hadden de beschik- bare krachten hun post ai betrokken op de voornaamste pun-ten en dat was niets te vroeg geweest, naar hij verklaarde. Om tien uur had hij al auto's uit den kop vain Noor-cl- Holland gezien, uit Schagen en Castricum. „Of de menschen ook bang zijn, dat ze er vandaag n-iet bij kutnnen komem." 's Middags was de lucht opgekiaard en toen giimgen we eens kijken even voorbij hotel „de Ka-p" buiten Warnsveld op het kruis- punt, waar het verkeer na^r Borculo in de riehting VordenRuurlo wordt geleid en tie reeds terug-keerende stroom, die via Lochem komt van een hoofdweg langs de Kapper- allee naar Zutphen wordt gedirigeerd. Hier zagen we het verkeer dus is twee rich ting en en om vier uur ging het nog omafgebroken beide kanten heen. Herhaaldclijk tddeh we in elke riehting 20 a 30 auto's en motor,en per minuut. Fietsen waren nog talrijker. Streng werd er de hand aan gehouden, dat deze niet naast doch achter elkaar reden. De kans op aanrijding was op deze mamier mi- oimaal en we hebben dan ook niet van o-nge- lukken gehoord. Wat er al geen passagiers vervoeri! Vrachtauto's met planken er in bergen er al gauw een goede twin-tig. Achter op de neergeslagen klep zitten er drie, de been-en buiten boo-rd. ten dic-hte bakkerswa gen met stoelen er in heeft 6 a 8 passagiers. De achter deur staat open om hun tenminste eenig uitzicht te vergun-nen. Een zware brou- wersauto rolt schokkend langs den weg, ook a! volgeiiaden met menschen. Behalve de ver- huisauto zijn wel zoo ongeveer alle soorten vain; bedrijfsauto's voor personenvervoer in- gericht. En mogelijk komt ook die zoo aan- stands nog. Autobussen zien we uit alle dee- len des lands. Uit Heerenveen, uit Koog aan de Zaan, uit Leerdam, uit Gouda. Uit Dord- Dezen zomer orgamseerde deze vereenigmg recht een heel rijtje. Het schuift en glijdt maar door, langs ons. En allies zit vol, vol! Welke Nederiander mag er mu' Borculo nog niet gezien hebben? - Provmciaal Nieuws UIT AKERSLOOTk In het gezin van den heer R. op Boekel doet zich een geval van diphtheritis voor De heer K. die op zoo noodlottige wijze Vrijdag 7 dezer van den wagen viel en zich diaarbij ernstig verwondde, is aan de gevol- gen overledeni De heer V. in de Woude kreeg bij het hooiladen, doordat de ponder brak, een ge- deelte hiervan op zijn borst en wel zoo ern- dat gemeeskumnSge huffip moesf warden ingeroepen. Naar wij vernemen is de toe- stand vrij gtmstig. De fabrieksarbeider Sch., werkzaani aan de fabriek de Vrede te Wormerveer, ge- raakte Vrijdagnadit met zijn hand tusschen de pers, zoodat eenige vingers ermstig war den gekneusd en hij naar het St. Elisabeths- gesticht te Alkmaar is overgebracht. Men vreest, dat hij twee vingers zal moeten missen. UIT DE RIJP. Zaterdlag herdacht de Zeer Eerw. Heer pastoor M. J. J. Rammers alhier, zijn zilve- ren priesterfeest. Naar aanleiding van dit feest, werd reeds Vrijdag j.l. vanaf het raadhuis en vele parti- culiere woningen de vlag ultgestoken en werd de jubilads des avonds te omstreeks 6 uur (komende van Alkmaar) nabij de wo- ning van J. Kramer, Noordeinde te Graft, verwelkomt door de afgevaardigden zijner parochianen waarbij hem door een doch- tertje van den Feer Kramer blioemen werden aangeboden. Daarna ging het in aptocht via Gra't, Grafterbaan, Westeinde, voorbij de R. K. kerk (alwaar de klok bij het passeeren werd geluid en het kerk or gd werd bespeeld), Dam, Tuinbuurt en Rechtestraat naar de R. K. kerk, alwaar plechtig Lof werd gehou den. De kerk was met bloemen getooid en stampvol met belangstellenden. Ook vele an- dersdenkenden waren tegenwoordig. Zaterdagmorgen werd de Ailg. H. Com- munie en de pkchtige Uoogmis gehouden, terwijl tevens de feestpredicatie werd uitge- sproken. Des middags vanaf 2 tot 3 lA uur werd er receptie gehouden in een der za- len van het hotel „Het Stadhuis van Am sterdam" van de'n heer A. Blokdijk al'hier. Ook deze zaal was tjokvoi met belangstellen- den van verschiilende gezindten. Achtereenvoilgens voerden daar het woord notaris Th. R. Luijckx als voorzitter der feestcommissie, de heer A. Boots als voorzit ter van het Armbestuur der R. K. paroehie, de heer P. A. Romijin, burgemeester dezer gemeente, door ds. Oterdoom, predikmit der Ned. herv. gemcenten de Rijp en Graft, mej. M. van Soest, de heer A Eisma alls vertegenwoordiger der pers en anderen. Nadat de jubilaris zijn parochianen har- telijk dank had gebracht voor het geschenk onder convert en te kennen had gegeven dat zulks door hem zal worcen aangewend tot aankoop van een klein souvenir en het restant zal worden gebruikt ter verfraaiing der R. K. kerk, werden de sprekers (sters) dank gebracht voor de woorden tot hem gesproken en al de aanwezigen voor de spardane hulde hem gebracht. Ten slotte werd ter plaatee geilcgenheid gegeven den jubilaris persoon- lijk de hand te drukken en te feliciteeren, waarvan rijkelijk werd1 gebruik gemaakt. Des avonds werd1 wederom in de R. K. kerk plechtig Lof pehonden. De plaatselij'ke muziekvereeniging ..Kuinst na Arbeid" verraste den jubilaris des avonds met een serenade, welke door een talrijk publiek word bijgewopnd. Zaterdagmorgen had een zoon van den heer A. Blokdijk alhier een paard op een afgesloten erf aan een paal vastgebanden. Een oogenblik daarna werden de omwonen- den door een gekraak enz. hevig bpgeschrikt. Het paard had dien paal uit den grond we- ten te kiijgen en ging daai-mede in galop. Waarachijniijk heeft dit dier zijn vaart niet kunnen verminderen, althans liep een hooge poort (grenzende aan de Rechterstraat) open en kwam ongeveer vijf meter verder aan de overzijde der straat tegeu de voordeur der woning va-n den heer Humer, tengevolge waarvan een hogfijzer van dit paard over den weg gesiingerd werd. Door toegeschoten hulp werd dit dier overeind geholpen en er- ger voorkomen. Het beest liep echter nog een paar ontveilingen op. UIT HE I LOO. Het is alweer het wakkere bestuur van de „Sportvereeniging V. V. H." dat eens wat leven in ons dorp zal brengen. de serie.wedstrijden en nu weer zullen een tweetal dagen in de eerste helft van Septem ber in het teeken van sport staan. Het Gym- nastiekverbond kring Alkmaar zal n.l. op het sportterrein een demonstrate geven op een Zondag, voorafgegaan door een eere- avond op Zaterdag. Medewerldng is verzocht en verkregen van de onderwijzers en de jeugd kan dan haar vaardigheid toorien in een wedstrijd in het oplaten van vliegers. Voor het slagen van deze dagen moet er ook geld wezen en de burgers toonen dat zij meeleven, want voor het garantic fonds wordt goed geteekend. De opening van gasvoorziening van Heiloo zal Donderdag a.s. plaats hebben en op 20 en 21 Augustus zullen kook-demon- Een groepje jonge meisjes daalde met een geruisch van witte zijde, met tullen hoedjes cn kanten parasols, van het hordes van het casino af en verloor zich in een gefladder van rose sjerpen. Zuid-Amerikanen, in een kring, praatten met groote radheid van tong en veel lawaai een bargoensch van Montma- tre, dat door hun accent verdraaid werd Kaarsrecht, majestueus, gehuld in de plooi- en van zijn golvenden mantel, ging een Ara- bier, met het uiterlijk van een chef, voorbij. Langs de bloemperken van de middelste laan, onder de platanen en linden, rondom leege muziektenten, waar zooeven nog orches- ten hadden gespeeld, en langs de aanplakbil- jetten, die de gala-comedievoorstelling van he- den avond en de sportspelen van morgen aankondigden, liepen de wandelaars, die zich weldra zouden verspreiden op en neer Het was't bonte eigenaardige en banale pu bliek van een badplaats, menschen, die' de badkuur deden of wel voor hun genoegen op reis waren, lieden van allerlei slag en uiteen- loopende fortuinen, van alle standen, landen en rassen, waaronder hier en daar vreemd en ontroerend opdoemend een van die ge- zichten verscheen van een Jeverzieke, zoo ei- genaardig geel, dat het scheen te zijn als van een onbekend ras. De onweerswolken, die den ganschen mid- dag de lucht, drukkend hadden doen zijn, had den zich opgelost; het was of even .als de menschen de boomen, ontspannen en op- gelucht, gemakkelijker ademhaalden en de geur van de linden, licht verrukkelijk, zich verspreidde op de wieken van een zuchtje, dat van de Allier kwam. Kerjean haalde dien door neus en mond in. Heerlijk! zuchtte hij, wat traag. Ik kan dien vochtigen en toch frisschen geur nccit ruiken zonder oogenblikken van heel lang ge- leden zomers opnieuw te doorlevente Fougeres, in T oude huis van mijn ouders, in't oude tuintje waar rnaar een boom stond een linde, die naar mijn oordeel enorm en prachtig was! In Juli van elk jaar oogstte mijn vooruitziende moeder een grooten voor- raad, die eens lindebloesem thee zou worden^ En 's winters, als ik eens een beetje ziek" was, scheen't mij toe of ik den heelen tuin, in vollen bloei, opdronk. Lecoulteux glimlachte toegeeflijk en vaag. Zijn gedachten dwaalden langs andere we gen, die op een scherp afgeteekend doel uit- kwamen. Zeg eens, Kerjean, ging jij, toen je op de Centrale School was, met Etienne Davra- ?ay en mijn neef Ligniere wien't in Mada- gaskar zoo goed gaat dikwijls naar Me- vrouw Davrangay? Heel dikwijls. Kerjean verbaasde zich ietwat over de vraag, maar hij wilde nu eenmaal vooral on di+ oosenblik hulde brengen aan de straties m „De Rustende Jager' plaats heb ben. Aan deze demonstratie zal een kleine tentoonstelling verbanden zijn. Naar wij vernemen zal het bestuur van de Geitenfokvereeniging hier een keuring houden. De laatste hand wordt gelegd aan de morgen te houden tentoonstelling met Con cours-hippique. De groote tent wordt bekleed, de hokken zijn gereed; voor de verschiilende stands is ruimte gereserveerd. De afzetting van de grasbaan is klaar bet sportterrein een bezit waarvan niet ieder de juiste waarde weet te schatten is gereed om de gasten te ontvangen. Voor het concours-hippique is goede be- langstelling (71 deelnemers, verleden jaar 54) en geen wonder, want wat hier te zien is vindt men niet zoo gauw op een andere plaats en zonder twijfel is de plattelandsbe- volking een liefhebber van paardensport. Voor het ringrijdten zijn 15 aangiften. De au tobussen rijden geregeld heen en weer en den geheelen dag is er afwisseling. Als we nu het geliik hebben dat het mooi weer is, zal zonder twijfel het bezoek groot zijn. UIT BERGEN Mej. Annie Veenenbos, altzangeres uit Alk maar, en de heeren Jac. van Kempen, tenor, uit Bloemendaal, en J. F. Schaddelee, orga nist te Rotterdam, hadden zich vereenigd tot het geven van een concert in de Ruine-kerk op Maandagavond 17 dezer, waarvan de op- brengst ten voordeele zou komen van de ge- troffenen door den stormramp. De uitvoerders mochten het genoegen srna- ken de kerk nagenoeg geheel gevuld te zien en de bezoekers zullen ongetwijfeld zeer veel genoten hebben van den zang van mej. Vee nenbos en den heer van Kempen in liederen en duetten en van het orgelspel des heeren. Schaddelee, die wij hier voor het eert in onze Schadelee, die wij hier voor het eerst in onze en accompagnateur bleek te zijn. In liederen en duetten van Rheinberger, Oushoorn, Hil- ler, Toeti. Henschel, Frank, Hullebroeck. mej. van Rennes en in orgelwerken van Bach, Bossi en Franck, heeft men gelegenheid te over gehad de kwailiteiten der uitvoerders naar waarde te schatten en hun in stilte hul de te brengen, niet alleen voor het doel waar- voor het concert was ingericht, doch ook op de wijze waarop het gegeven werd. Zondagmiddag geraakte een zoontje van den heer N. alhier bij het oversteken van den weg voor cafe „Duinvermaak" onder een motorrijwiel met zijspan. De motorrijder reed langzaam en hem treft geen schuld. De overreden jongen werd dbor dokter Blok verbonden, waarna hij per rijtuig huiswaarts kon keeren. De alhier op Zondag gehouden straat- coillecte voor de getroffenen bij den storm ramp te Borculo en andere plaatsen, heeft op- gebracht 661.14%. Daar nog een paar inteekenlijsten moeten binnenkomen, kan het totaal bedrag van de opbrengst der inzameling van gelden op lijs- ten, nog niet definitief worden opgegeven. Bereids is hieraan, de in de „Rustende jager" gehouden cdllecte inbegrepen, binnengekomen ongeveer- 2040'. E>e to tale opbrengst zal nader worden gemeld. Naar wij vernemen zijn Zondag door een tweetal recbercheurs der Rijkspolitie te gen een twintigtal autcmobilisten processen- verbaal opgemaakt wegens het nalaten van het geven van een sigiraail op den hoek Ber- gexweg Loudelsweg Dorpsstraat van Borselenlaan.- UIT SCHAGEN. De heer D. Leguit (V. D.) heeft zijme be noeming tot lid van den Raad alhier aange- nomen. De afdeeling Zijpe van de Hollandsche Maatschappij van Landbouw zal op Maan dag 14 September haar gewone landbouw- tentoonstelling houden te Sehagerbrug. UIT DE EGMONDEN. Zaterdagavond gaf de fanfare „Eensge- zindheid" van Egmond-Binnen een goed ge slaagde openluchtconcert te Egm-ond aan den Hoef, onder directie van den heer Kuis Een groote menigte woonde de uitvoering bij. Een 7-tal nummers werden ten gehoore gebracht, waarmede de vereeniging veel sue- ces had. Misschien ware het in overweging te n-e- men deze concerten in den seizoentijd gere geld te doen pi'.aats hebben. Het is Zondagavond in de nabijheid van het Pompplein tot e»r gewelddadige" ontmoe- ting gekomen tusschen de politie en eenige burgers, zoo zelfs, dat van de wapens ge bruik moest worden gemaakt. In verband hiermede zijn eenige verbalen -opgemaakt o. a tegen H. D. terzake dronkenschap en weder- spannigheid, tegen P. D. en P. G. terzake belemmering van ambtenaren en tegen C. D. terzake beleedigi'ng van den burgemeester. In den laten avond is nog gearresteerd P. D die nog een boete had te voldoen. Na betaling hiervan is deze op vrije voeten ge- steld. UIT H'E'EiR'HUGOW A A R D De nog jonge muziekvereeniging „H. U. G. V." heeft bij de deellnatne aan nruziek- wedstrijden zoodanige successen behaald, dat zet het volgend jaar bij een eventueele deelname aan een comcours in een hoogcre klasse zal worden geplaatst. Hiervoor blijkt noodig te zijn vervanging van enkele jnstru- menten en aanschaffimg van eenige nieuwe zeer dure. De leden van het corps getroosten zich reeds een tamelijk hooge wekelijksche contributie, waarmede echter de financieele toestand niet behoorlijk geregeld1 zail kummen worden. Ten eiode nu hierin te voorzien heeft men het plan opgevat tot het houden vain een bazar, waarmee men elders zeer gunstige resultaten heeft weten te bereiken: Eenige personen dezer gemeente zijn uiige- noodigd met het bestuur zitting te willen nemen in het comite en verdere medewerkieg te willeni verleenen. In een bijeenkomst is de voile medewerking toegezegd, terwijl met den heer Rus reeds een zeer gunstige regeling is getroffen, hoopt men van vele zijden mede werking te verkrijgen voor het sllagen van dezen bazar. Inn ieder geval zal zooveel mo gelijk met eigen krachten worden gewerkt en men voornemens is de bazar te houden in de eerste helft van October zullen er imderdaad alle krachtem moeten worden imgespammen. HEEMSKERK. (Juli). Ondertrouwd: J. Welboren en J. de Wildt. G. Welboren en C. Meijer. H. A. Numan en C. Mooij SCHERMERHORN. (Juli). Geboren Antje, d. van Arend Kolk en Jannetje de Groot. Jan Hark, z- van Gerrit Rus en Christina Gerdina van Dam. Geertje, d. van Frederik Jan Woerdeman en Berendina Maria Hulleman. Gehuwd Cornells Antonius Dechwitz en Cornelia Eduarda Kuijper. Overleden Guurtruid'a Mooij, 42 jaar, wed. van Cornells Jonk. Willem Mantel, 67 jaar, echtgen. van Cornelia Mar- garetha den Hartog. N.T. BOEK- EN 1IANDELS- DRUKKERIJ v/h. HERMS. COSTER EN ZOON, VOOR. DAM C 9, ALKMAAR Gemengd Nieuws. BOTSING TUSSCHEN TWEE AUTO BUSSEN. De O. H. Crt. vermeldt over dit ongeluk de volgende bijzonderheden. Zaterdagmiddag half zes gebeurde gebeur- eigenai'essen van dezen molen, zijdelings in aanraking is gekomen met een gefortuneer- den Amerikaan, die er inderdaad over denkt een Hollandschen molen aan te koopen, om deze als curiositeit op zijn Amerikaansch landgoed te plaatsen. Met dit oogmerk is ook de Blaricumsche molen in oogenschouw genomen; van een bod daarop of van eenige verdere onderhandelin- gen is echter te bevoegder plaatse niets be- kend. DE LOONRAAD BIJ DE NEDERLAND- SCHE SPOORWEGEN. Te Utrecht heeft Zondag de Nederlandsche en schrijvers bij de Nederlandsche Spoorwe- Vereeniging van Spoor- en Tramwegperso- neel een congres gehouden voor ambtenaren gen ter bespreking van het advies van den Loonraad en het rapport van dfe minderheid van dien Raad inzake de nieuwe loonrege- ling. Na een openingswoord van den voorzitter. den heer N. M. H. Lansberg, voerden achter- eenvolgens het woord de heeren Landskroon en P. Moltmaker. Met algemeene stemmen werd de volgende motie aangenomen: „Het congres, enz gehoord de inleidimgen der sprekers; keurt het optreden van de leden der Nederl. Vereeniging in den Loonraad goed; spreekt de verwachting uit dat de noo dig geachte verbeteringen, het opyoeren van het loonniveau, alsnog zullen tot stand komen en dringt er bij het hoofdbestuur der Nederl. Vereeniging op aan daartoe krachti- ge pogingen te doen, roept in verband daar- mede de ambtenaren en schrijvers op een de bij de Kennemerbrug een ernstig ongeluk. krachtige actie te voeren voor de uitbreiding, van het aantal leden van Vakgroep I in de Nederlandsche Vereeniging; en gaat over tot de orde van den dag." Na eenige besprekingen werd daarna de vergadering gesloten. Zondag is te Utrecht een vergadering ge houden van leden van den B.A.N.S. voor zoo- ver deze behooren tot de groep schrijvers en het personeel gerangsehikt in de loonschalen 7, 8 en 9. De vergadering, welke door leden uit alle deelen van het land was bezocht, besprak breedvoerig den gang van zaken in den Loon raad. Na een inleiding van den voorzitter, De heer Mooy uit Beverwijk reed op de brug met zijn autobus In de riehting Schoten. Een autobus van den heer v. Duin uit Velsen kwam van 't Fran's Halspl. en wilde de brug oprijden. Plotseling botsten de auto's tegen elkaar op, tot grooten schrik der talrijke pas sagiers. De auto's werden aan de voorzijde ernstig beschadigd en enkele ruiten braken. De auto van den heer v. Duin kon niet meer op eigen kracht rijden en werd later door de firma Kimman weggesleept. Drie personen werden door dr. Aalstz ver bonden, terwijl twee anderen door een lid van H. B. O. werden behandeld. Niemand was volmaakte goedheid, die schuil ging achter de verstrooide en soms nog al norsche vrien- delijkheid van zijn oude vriendin en daarom zei hij: Davraiujay en ik kwamen bijna elken avond bij elkaar om ons voor fe btreiden voor de wekelijksche cxamens. Dit werken met z'n tweeen van vrienden is een van de uitstekende gewoonten van de SchoolIk was in Pa- rijs alleen en pas uit de provincie aangeko- men. Even als Etienne had ik, heel jong, mijn vader verloren. Mijn moeder was in ons huis gebleven om bij de oude linde te droomen man den zomer en van mij. Ik geloof dat het mijn eenzaamheid was van volwassen wees van twintig jaar, overgeleverd aar; zichzelf en de gevaren van dat groote Babylon, waar- aan ik aanvankelijk de hartelijke "en moeder- lijke sympathie van mevrouw Davran9ay te danken had, en die mij haar huis opende, waar* ik als vriend werd ontvangenIk- ben er de geregelde en heel dankbare gast gebleven gedurende vele jarentot die vreeselijke catastrofeheb je daarvan ge hoord? Jaeen ketelonfploffing. Etienne Da- vrangay en twee werklieden gedood, vaneen gescheurd, als uitgekookt vleeseh meer dan afschuwelijk Maar zie je mevrouw Davran^ay nog altijd? ZekerIk ben zelfs uitgenoodigd om op la Peupliere te komen, maar sinds den dood van haar zoon, bewoond mevrouw Da- vrancay niet anders dan van tijd tot tijd haar liuis in de rue d'Offemont. ernstig gewond; een jongetje werd naar het den heer Bloothoofd, werd een uitvoerige uit- eenzetting van de gevoerde besprekingen ge geven door het lid van den Loonraad, den heer Willemsen, waarna een ruime gedachte- wisseling volgde, waaraan vele bezoekers deelnamen. Ten slotte werd met algemeene stemmen de door het hoofdbestuur van den B.A.N.S. aan te nemen houding ten opzichte van het advies van den Loonraad goedgekeurd, nadat aan het hoofdbestuur en het Loonraadslid dank voor de verrichte- en nog te verrichten werk- zaamheden was gebracht. DIRECTEUR-GENERAAL VAN MARINE. Naar het Vad. verneemt is kapitein-luite- nant ter zee A. van Hengel, directeur van de hoogere krijgsschool der marine, bestemd om op te ireden als directeur-generaal bij het de- partement van marine. DE WARENWET. De Nederlandsche Vereeniging van Visch- handelaren heeft zich tot den minister van arbeid, handel en nijverheid gewend met de mededeeling, dat door haar reeds eenige ma- len onder de aandlacht der regeering is ge bracht, dat, naar belang de toepassing der Warenwet voortgang neemt, er voor den win- kelier-detaillist voor allerlei waren, zooals conserven en comestibles, alles aan gelegen moet zijn om te weten, dat de verkochte wa ren in het land van herkomst aan strenge keur zijn onderworpen. Ten deze zouden vol- ledige certificaten van oorsprong en keur Gasthuis ter observatie overgebracht. Het fvamverkeer ondervond vrij groote stagnatie Er was veel belangstelling. De oorzaak van den aanrijding was dat de heer v. Duin bij den oprit moest uitwijken voor een onbekend gebleven voetgangster en wielrijder. Daardoor zag hij de autobus van den heer Mooy te laat aankomen, en was de aanrijding niet meer te voorkomen. DE DADER GEVONDEN. Zooals wellicht sommige lezers zich nog zullen herinneren, zegt de N. R. Crt., werden in den avond van Zondag 31 Augustus 1919. resp. in de Paul Krugerstraat en de Schelde- straat, te Vlissingen twee meisjes door een onbekend manspersoon aangerand en met een mes gestoken. Het eerste gen as vrij spoedig, maar het tweede, mej. Dina Burgmeyer, over- leed op 5 September aan de bekomen wonde Ofschoon een zeer uitgebreid onderzoek werd ingesteld, mocht het de politie niet gelukken den dader te vinden en ook een later door het in leven gebleven slachtoffer te Rotterdam aangewezen man, bleek niet de dader te zijn. Thans schijnt men na 6 jaar den dader van dezen misdaad gevonden te hebben De 33-jarige werkman A. F. I. uit Middelburg, die in voorloopige hechtenis zit wegens aan- randing van een klein meisje te Souburg en poging tot rnoord op dit kind, mOet namelijk bekend hebben 6 jaar geleden de beide meis jes te Vlissingen fe'hebben gestoken. DE BLARICUMSCHE MOLEN. Omtrent den voorgenomen verkoop van ter plaatse Inoeten worden afgegeven. den Blaricumschen Molen naar Amerika heeft de Gooi- en Eemlander van den bur gemeester vernomen, dat de vader van de Dat hoor ikZij verlaat la Peu pliere niet anders dan om 's winters naar Monte Carlo te gaan en 's zomers naar Vi chy, Aix of een soortgelijke plaats. Vreemd dat die passie voor het spel zich zoo volko- men heeft meester gemaakt van een vrouw van dien leeftijd! Bij haar is dit geen nieuwe passie. Ik heb mevrouw Davrangay altijd met opgewon- denheid zien spelen, zelfs in haar eigen fami- liekring, waar zoo'n bescheiden, eenvoudig par tijtje baccarat of poker haar die hevige emoties niet kon geven, die. ze naderhand in het eene na 't andere casino zocht, om haar leed te verstikkenzooals andere men schen morphine of ether gebruiken. Een heel duur verdoovingsmiddel gelukkig dat zij het geld er voor heeft. O, rijke spelers, die constant kunnen doorspelen, spelen altijd kietMaar, Le coulteux, ik» wist niet dat jij in relatie stond met mevrouw Davrangayen ik moet je bekennen dat ik mij begin af te vragen waar- om je je eigenlijk voor die zaken interesseert Je sprak zooeven over liefde trouwen 't Rose gezicht van Lecoulteux drukte lich- telijk voldoening uit en zijn kinderachtige spraakgebrek duidelijk latende hooren, zeide hij: Omdat jij een oude bckende bent in 't huis in de rue d'Offemont, en 't Kasteeltje Montjore - la - Peupliere, Kerjean, ken je ze ker wel juffrouw Phyllis Boisjoli, het pleeg- kind, de pupil van mevrouw Davrangay Dat is nu't meisje, dat ik liefheb De vereeniging herinnert aan haar bezwa- ren tegen het denkbeeld om aan de grenzen De kleine Phyl? Van verbazing was Kerjean opgesprongen. Flij keek den rosen jongen man met groote, glimlachende en vragende oogen aan. De kleine Phyl? herhaalde hij ongeloo- vig Maar dat is nog een kind Ze is achttien jaaren ik vijf en twintig, antwoordde Lecoulteux. Ze is zoo'n kind niet meer! Wanneer heb je haar gezien? Wel, gisteren nog.. Ik ontmoette me vrouw Davrangay en haar pleegkind in de melkkiosk van 't Nouveau Pare.'t Meisje zat van een onschuldige lekkernij te genieteii: groote roomsoezen. En in haar klaarblijkelij- ke snoeplust legde ze dezelfde kieskeurigheid en dezelfde beweginkjes aan den dag van vroeger, van een verfijnd persoontjemet een gezicht van een baby, die iets lekker vindt. De kleine Phil! Of ik haar ken, Le coulteux? Ik zal niet zeggen, want dat zou niet waar zijn, dat ik haar heb zien opgroei- en; ze is juist in den tijd, dat ik haar ndet zag, opgegroeiden ik geloof dat juf frouw Phyllis Bois.ioli", zooals je haar noemf, in mijn oogen nooit heelemaal zal ophouden het kleine ding te zijn, aan wie ik verhaal- tjes vertelde en die bij de dwaze. spelletjes, waaraan ik deelnam meestal met de taak van redder van een gevangen prinses mij „reuzen-Bizuth" (I) noemde. Maar mijn vriendschap voor "dat prinsesje is in elk geval van heel ouden datum. Die dateert van mijn aankomst op de Centrale SchoolIk was twintig jaar nu ben ik een en dortig reken maar uit! (Wordt vervolgd). Hp cpripwpncfn-hpn pn nn \17ppi- 711 pii ppit 21

Alkmaarsche Courant | 1925 | | pagina 5