VBIJDAGAVONB 21 AUG, 7 ear FeesteQfke Opening van het lnxnens ingerichte Loopjongen Stndieboeken, oFkoefino. Flink Dienst-meisje WERKSTER. een Jufirouw, W1LHELM. S. SGH5LLIHG, HERVAT 24 AUG. hare Lessen, Sarphatikade 20, Amsterdam, BORGSSM1ISJK, Advartentien. Dr. 1. W. Marsmaii, weer te consalteeren. HINDERWET. BURGEMEESTER EN WETHOUDERS van ALKMAAR brengen ter algemeene Sen ilis, dat heden op de gemeente-secretarie ter mzage is gelegd het a an hen ingediende verzoek met bijlagen van den heer W. Stumpff te Egmond-binn'en, om vergunning tot het op- richten van een fabriek tot het bereiden van verfproducten, met plaatsing daarin van cen electromotor van 5 P.K., dienende tot het drijven van twee mengmachines in het perceel Luttik Oudorp nr. 68. Bezwaren tegen dezen oprichtmg kunnen worden ingediend ten Stadhuize dezer ge- meente, mondeling op 2 September a.s. 's voormiddags te elf uur en schriftelijk voor of op dien tijd. Gedurende drie dagen voor ge- melden dag kunnen de verzoeker en hij die bezwaren heeft ingebracht op de secrctaric dezer gemeente van de terzake ingekomen schrifturen kennis nemen. Alkmaar, 19 Augustus 1925. Burgem. en Wethouders van Alkmaar, A. F. THOMSEN, lo.-Burgem. A. KOELMA. Secretaris. - zwaaien. Een en ander is tevens een goede repetitie voor de a.s. feesten ter herdenking van het 25-jarig bestaan van „Turnlust", waarvau de eere-avond vermoedelijk zal worden ge- houden einde Januari 1926 in de „Harmonie'' alfcier. L1CHT OP. Hedenavond voor rijwielen en motorrijtui- gen te 8.47 uur licht op. Voor rij- en aridere voertuigen een half uur later. Gemengd Nieuws EEN WESPENZWERM A AN 'T HOOFD. Uit Ruinerwold wordt aan Het Volk ge m-eld: Mej. de wed. K. peddelde over den straat- weg Mepe 1-RuinerwoldEven-p voor ze de kom vain laatstgenoemde gemeente binnen- reed kreeg ze een gevoel, alsof er van achter heftig aan hew haar werd getrokken. Toen ze echter een van haar Wncten snel in de richtiog van het aehterhoofd bracht, bleek, tot haar ontzetting, dat er een amdere oor- zaak was, die haar dat onaaingename gevoel bracht. Een groote zwer-m wespen had zich ml. op het aehterhoofd van de vrouw neder- gezet en de insecten begoniren reed shaar lee- lij'k te sicken. Ze vl-ucntte het huis binnen van den heer D. D., waar men haar van de lastige „nederzetting" bevrijdde. Intusschen h addon- de wespen haar zoo gestoken, dat zc zieh direct onder do-kters behandeling moest stellcn. DOOD GEVALLEN. Op het terrein van de I jzergieterij te Mid- delburg is Dinsdagmiddag de ongehuwde werkman v. Z., wonende aldaar, die werk verrichte in dienst vain de N. V. Hollamdsche Coostruct'ie-werkplaatscn te Leiden, welke werkzaamheden juist Dins-dag zoud'en afloo- pen, van een rttim 8 M. hoog dak, eerst ge- vallen op een ijzeren kraan en toen op den grand. Even later overfeed de jongeman. HET „PAKHU1S" VAN „JAAP DE KOLONIAAL". De vorige week, zegt (Je Telg., vervoegde zich te Rotterdam bij een sigarenwinkelier in den Oppert een man, die zich Groeneweg noemde. Hij gat voor, marktkoopman te zijn en wilde de achter den winkel gelegm ruim- te, die op de Binnen Rotte uitkomt, voor pak- huis inrichten. De sigarenwinkelier ging er op in, en verh-uur-de de bergruimte aan den man. Dezer dagetn> bilcek der politic echter, dat de z.g. marktkoopinan nicmand anders was dan de beruchte beroover Jaap Groeneweg, bijgenaamd „Jaap de Koloniaal." Er werd een onderzoek in-gesteld, waarbij aan het iicht kwam, dat het pakhuis geheel als roof- ho-1 was imigericht. De winkdier heeft de opdracht gekregen, den „klapper'' onmiddellijk te doer, ontrui- men, daar anders zooweil aan de zijde van den Oppert als aan de Binnen Rotte een vas- te past aan de dieur geplaatst zou worden. ZIJ LIETEN EEN KNAAPJE VERDR1NKEN. Voor het kantongerecht te Deventer hebben .erechtgestaaini de laiidbo'uwsr H. J. K. te Bathmen, diens echtgencote J. J., de klcer- maker E. J. v. d. G. uit Okkenbroek en j. K., echtgenoote van genoem-den kleermakcr, alien, omdat zij op 12 Juli j.l., toen te Bathmen een 8-jarig zoontje van B. j. Zo- mer in de Schipbeek te water geraakte "een enkele poging hebben gedaan tot redding van het knaapje, dat daarcloor is verdronken. Het water ter plaatse slechts 1.30 meter diep en het kind lag slechts ander halve meter van den wal. De eene beklaagde veiTelde, dat hij niet in het water had drnvem gaan, omdat hij nog nooit daarin was geweestHij beweerde, dat, al was het zijn eigen kind geweest, hij nog niet er in zou zijn gegaan. Een andere beklaagde veroinitschuldigde zich op soortgelijke wijzc. De derde zei, niets te hebben gedaan aan de redding, omdat hij een houten been heeft. De ambtcnaar van het O. M., mr. Wasscn- berg, sprak zijn veromtwaardiging uit over het z. i. laffe gedrag van de beklaagden, die 'n knaapje van 8 jaar voor hun oogen licten verdrinken. Hij begreep niet, dat de vrouwen der beklaagder, hun mannen niet in het wa ter hadden gejaagd tot redding. Hij eischte tegen de beide vrouwen een boete van 25, evenals tegen v. d. M., die een •houten been heeft. Tegen H. J. K. vorderde hij 14 d'agen. hechtenis. Uitspraak over een week. EEN OBSTINATE ZWEMSTER. Een Duitsche dame, die waarschijnlijk niet wist, hoe gevaarlijk het is om ror.id de pieren te zwemmcn in zee, had zich dezer dagen hij de Schevenimgsche haven in zee begeven en was, langs het Volkszeebad tot vlak bij het Wandelhoofd gezwomman, vertelt het „Va- deiiand". Zooals bekemd, is't bij algemeene politieverordening verboden op die plaats te baden of te zwemmen. Personeel van het Volkszeebad waarsthuwde de dame dan ook het spelletje niet voort te zetten en de politic moest er aan te pas komen om de orde op het strand te herstellen. De dame weigerde echter aan verzoek en bevel te houdieim Ze kwam aan het strand en sloot de ooren voor elke vriendelijke aanwijzing, die de politie haar gaf. Daarop werd besloten haar mede te nemen naar het bureau, omdat ze zich in woord en diaad verzette tegen het opmaken van een procesverbaal en haar arrestatie In optocht ging het over den boulevard. Hon- derden menschen liepen mee. Op het politie- bureal gekomen, nam de hoofdinspecteur de zaak in hancten en overreedde de dame zich nu niet 1 anger obstiinaat te toonen. In de badfcamer werd haar een warme douche ge- geven en een agent werd uitgezonden om haar kleeren op te haten. Toen verzette zij zich miet langer tegen het opmakem van een procesverbaal en toen zij het politiebureau gekahneerd verliet,dankte zij chef en perso neel .voor db vriendelijke behandeling. ONZEDELIJKE HAND ELI NGEN MET LEERLINGEN. Gistermiddiag werd door de rechtbank te Middelburg behandeld de strafzaak tegen J. S., 62 jaar oud, hoofd der school te Elle- meet, thans gedetineerd1, wien ten laste ge- legd werd het ails ondferwijzer plegen van onzedelijke handelingen met aan zijn zorg en opvoeding toevertrouwde minderjarigeni ge durende een aantal jai-en. De eisch luidde 2 jaar gevangenisstraf. E'EN OFFICIERS-WEDUWE OPGELICHT. De 43-ja'rige colporteur H. J. C. G. uit Den Haag, gedetineerd had1 zich te verant- woorden wegens valschheid in geschrifte en oplichting. Bekl. heeft een valsche kwitantie opgemaakt, volgens welke een overteden offi- cier een jaarlijksche bijdrage van 10 ver- schuldigd was aan den Ned. Bond van oud- militairen „Hct Vaderlanid Getrouwe". Met deze kwitantie is hij naar de weduwe van den officier gegaan en heeft van deze de 10 weten los te krijgen. Eisch 3 maanden gevangenisstraf. De verdediger, mej. mr. Marsmaim pleitfe cle'mentie voor den bekl. Uitspraak 25 dezer. HET CONFLICT IN DE METAAL- INDUSTRIE. Naar het Hbdl. verneemt hebben de hoofd- besturen van de moderne, neutrale, R.-K. en Christelijke metaalarbeidersbonden giste- ren vergaderd, naar aanleiding van den be- kenden brief van den Metaalbond. Zooals medegedeeld, zou de (moderne) Algemeene Ned. Metaalarbeidersbond in. deze bijeerf- komst pogen om tot een gelijkluidend ant- woorcl aan den Metaalbond te komen. De poging is evenwel mislukt; overeen- stemming ten aanzien van de principieele kwestie is niet bereikt en de vier organisaties zullen ieder afzonderlijk antwooiden. De moderne bond stelt zich op het stand- punt, dat. hij zich tegen het beginsel, door den Metaalbond naar voren gebracht, in elk geval zal blijven verzetten. De andere organisaties zijn weliswaar niet bereid den eisch van den Metaalbond onvoor waardelijk in te willigen, maar zij wijzen hem ook niet af. Zij verklaren zich bereid, in over- leg met de ondernemers, overwerk te aanvaar- den wanneer het bedrijf dit noodig maakt, doch wenschen, dat, aivorens dc o;n. zich met een verzoek tot oven rk tnf d- geering wenden, zij eerst in over leg zullen treden metde arbeidersorganisaties. Zich onvoorwaardelijk bij elke beslissing van de regeering nccrleggen, willen ook de laatstgenoemde organisaties niet, omdat zij overwegen, 'dat er een regeering kan zijn, welke de arbeiders vijandig is gezind. TWEEDE KAMER. 'Bij bcsluit van den voorzitter van het cen- traal stembureau, bedoeld in art. 141 der Kieswet, ter benoemirig van \der leden van de Tweede Kamer der Staten-Generaal in zijn tegenwoordige samenstelling (zitting 19221925), noodzakelijk geworden door het openvallen van vier plaatsen in die Ka mer, zijn aangewezen i. p. v. den heer D. A. P. N. Koolen de heer H. J. Borgho's, te 's-Gravenhagep. v. den heer M. C. E. Bon- gaerts de heer C. J. M. Ruys de Beeren- brouck, te 's Gravenhage; i. p. v. den heer V. H. Rutgers de heer M. Jongebreur, te Vee- nendaal, en i. p. v. den heer J. Schokking de heer J. Th. de Visser te's Gravenhage. DOOR EEN TREIN GEGREPEN. Gistermiddag is aan het staLionsemplace- ment to Gees de 16-jarige J. Knulst, bij l.et oversteken van de lijn, door een aankoinen- den trein gegrepen. Hem werden beide beenen afgereden. Een uur later is hij in het St. Joanna-gesticht overleden. MET EEN MES^BEDREIGD. Tijdens de kermis in Gastel is verscheidene malen de hulp der politie ingeroepen om de orde te helpen handhaven. Het ging er vaak rumoerig toe. In een der talrijke cafe's, waar de dansende paartjes zich verdrongen, ont- stond een heftige ruzie, die wel-dra ontaard- de in een vechtpartij. M. van Kruisland stak S uit Gastel met een mes in den rug en vluchtte daarna weg. Hij heeft zich echter spoedig bij dfe politie aairgem-eld en een vol- ledige bekenteni-s afgele-gd. D,e getroffene is edn berucht sujet, die tcl- kenmale ruzie uitlokte. Zijn toestand is niet van dien aard dat voor levensgevaar moet worden gevreesd. IN BGTS1NG GEKOMEN. Maandagavond is de autobus Vitesse, ko- mende van Hilvarenbeek, ter hcogte van Broekhoven in botsing gekomen met een vrachtauto, die uit een poort reed. De bus raakte in een sloot. De zes inzittenden kre- gen slechts kwetsuren en kwamen er met den schrik af. KORTE BERICHTEN. Te Scherpenhoeve werd Maandagavond de 5-jarige v. B. vermist, die een einde met een straatorgel was meegeloopen. 's Avonds is zijn lijkje gevonden in de tochtsloot van den polder. In de Zuiderbuurt te Drachten zijn Maandag de bakkerij van P. J. L. ten deele en eene woning van B., benevens eene smede- rij afgebrand. Er is weinig gered kunnen wor den. Te Baexem zijn gisteien huis, schuur en stalling van de wed. Coenen afgebrand. Een paard kwam in de vlammen om. De 18-jarige H. van Huizen is Maan- dagmiddag nabij de villa de Bongerd even voor Naarden met zijn rijwiel gevallen en overreden door een vrachtauto. Met een ern- stige schedelfractuur is hij, na verbonden te zijn, per auto thuis gebracht. Het Verbond van Nederlandsche Fabri- kantenvereenigingen heeft een circulaire be- treffende de Ziektewet aan zijne leden verzon- den. De algemeene vergadering van de Gel- de'rsch-Overijselsche Maatschappij van Land- bouw is gistermiddag te Apelldoom gehou- den. BURGERLIJKE STAND. GEBOREN: 'Martinus, zoon van Cornelis Bakker en Maartje Dubbeld. Agatha Johanna, doch- fer van Arie Jonathan Evert van den Brink en Hillegonda Veth. Simon Nicolaas, zoon van Albert us Johannes Verbeek en Alida Wagenmaker. OVERLEDEN: Felix Henri Delachaux 69 jaar. Marktberichten AMSTERDAMSCHE VEEMARKT. 260 vette kalveren le kw. 1.101.20, 2e 1.001.10, 3e /0.86—per Kg. levend gewicht. 43 nuchtere kalveren 1325 per stuk 527 vette varkens. Holl. le kw. A 1.10 1.11 een enkel varken A 1.12, 2e kw. j 1.09 1.10. per Kg. slachtgewicht. Een S'lecht verloop. ZWAAG, 18 Aug. Veiiling Bangert en Omstreken. Blauwe pruimen 30—32 ct., Vic toria pruimem 2934 ct. Wi-tte prlumen 25 28 ct., Gew. roo-de bessen 30—34 ct., Pro- lefic bessen 4548 'A ct. WARMENHUIZEN; 18 Aug. 1925. Roode kool le soort f, 1.30—/ 2, Gele kool le soort 3.20, Slaboonen 7.108, Nep (zi'lver) 21, Drielingen (zilver) 9.60 Gele nep I 1717.80, Gele driel. S— 8.70, Uien f 5.706.30, Schotsche Muis 3.70—/ 5.20, Eigenheimers 3.604.20, aanvoei' 8200 K.G. Roode kool, 1000 K.G. Gele kool, 4650 K.G. Nep en Uien, 200 K.G. Uien (zilver), 300 K.G. Sla-boomien,' 13000 K.G. Aardappelen. Provinciaal nieuws UIT OUDKARSPEL. Dinsdagavoncl had een voetbalwedstrijd plaats tusschen een combinatie uit Alcma- ria I en V. A. F. C. I uit Alkmaar en D- T. S. I. Zooals tc verwachten was werd D. T. S. c!c verliezer. De uitslag v/as 4—0. D-e laatstc dag van de volksfeesten was bestemd voor de volksspelen, wielenvedstrij- d-en en cen vliegdemonstratie, welke op een desbetreffend verzoek was toegestaan. Even over drie uur kwamen de vewaohte vliegtuigen in't zicht en spoedig daarna ma- noeuVreerden de D 36. D 26 en D 24 over het terrciri, dan weer hooger, dan weei' la ger, inaar meermalen zcodanig dat een be- groeting van den vliegenier er het gevolg van was. Het durde een klein kwartiertje eer de vliegeniershet noorden weer introkken. l lierna werd cen aanvang gemaakt met de wtdstrijclen, waarvau de uitslag als volgt is: Balwedloop voor mcisjes van 12 tot 15 jaar: Ic pr. Gon Jo-n-ker, 2e pr. Maartje Kui- per, 3e pr Nel Spanjaart, 4e pr. Elsje Zee- man, 5e pr. Trim Duis. Hinderiiis.wcdloop vcor dames van 16 jaar en ouder: le pr. Grietje Wals, 2c pr. Han Spanjaart, 3e pr. Trieu IVlaarS. Hnderniswedloop voor jemgens van 12 tot 15 jaar: 1c pr. jan Langediijk, 2e pr. Hendrik Aarts, 3c pr. Dirk Borst, 4e pr. Thijs Maars, 5e pr. Guus Tromp. Ruiterwed-'.cop voor jougens van 16 jaar en ouder: le pr. Jb. Kos cn jn. Eecen, 2c pr. B. Mulder en W. Kos, 3e pr. Jn Bakker en J. van Dort. Mastldimmen Leeftijd vrij-j le nr. J. van Dort.'2e pr. Jb. Tromp, 3-e pr. Nic. Sncekes, troostprijs W. Kos. Touwtrekken. Leeftijd vrij. le pr. W. Kos, 2e pr B. Mulder, 3e pr. Jn. Eecen. Wielerwedstriiden met hinder.nissen. le pr. Piet Spanjaart in 1 min. 13 sec., 2e pr. Jn Eecen in 1 min. 15sec., 3e pr. W. Koe in 1 min. 18 sec. De prijzen bestonden uit kunstvoo-rwerpen Hiermede zijn de volksfeesten van de V.V.V achter den rug Als algemeene indruk kpn worden vastge- legd, dat men over het weer buitengewoon gced tevreden kon zijn, dat de fecston mede door het wcef veel publiek op de been bracb- ten en het f. est in allc- opzichten uitstekend geslaagcl kan heeten. Na aflopp d-cr iccsten werd dc kermis op de gewone wijzc voortgezet. Ulf NO-ORDS.CI IARWOUDE. Hedenmorgen 10 uur is aanbesteed het bouwen van een R. I<. school, bevattende 4 Ickaicn, gangen, enz., met bijbehoorende wer- k.n, op een terrein bij de R. K. kerk, alhier De begrooting was 34200 Ingekomen waren 14 biljetten, t. w.: Broeren en Zbnen te Schagen 46485; Lubbers te Haarlem 44960; Bcumer cn v Etten tc Alkmaar I 36400; H. Mctselaar te Zuidschai"woudc en Gebrs. Van der PI as te Broek op Langendijk 36000. Gebrs. Boekel te't Veld 35750; S. A. Knuwer te Schagen 34733; P Tuijn te't Zand 34340; Doc- dens cn Schilder te't Zand. J' 33887Gebrs- Kuitwaard tc Brock op Langendijk 32900; Jan Tromp te Oudkarspd 32303; F. M. van Beursen te Haarlem 31496; F. Hes te St. Pancras 30990. H. Rijkenberg te Alk maar 30710; F Nollet en Co. te Haarlem j 30540. De gunning is door B. en W. aangehou- den. UIT BERGEN. Het batig saldo van- het concert, door mej Annie Veenenbos georganiserd, bedraagt 118. Merkwaaixlig is zeker, dat een der aanwe- zigen vrijwillig 5 voor haar toegangskaart betaalde. UIT EGMOND AAN ZEE. Maandagavond werd in hotel „Welgele- gen" een vocaal concert gegeven ten voor- deele van het schoolfeest der Egmondsehe choolkinderen op initiatief van mej. Zelvel- der. Meaewerker was de heer v. d. Oort, con- Cwrtzan-ger te Amsterdam, voor Egmond geen onbekende Deze concerten kenmerken zich steeds door hoog muzikaal gehalte, zoo ook dat van Maandagavond- De naam v. d. Oort waarborgi iets goeds en zij, die de kunst naar waarde kunnen schatten, hebben dan ook wter volop kunnen gendeten. Een mooi programma van Duitsche en I Iollandsche ii-ederen werd op cminentc wijze voorgedragen. Na afloop werd een bal gegeven. De nctto cpbrengst bedraagt pl.m J 30. Sport DE WERELDKAMPIOENSCHAPPEN LANGEN AFSTAND. Dc eerste ontmoetingen, die gisteravond hebben plaats gehad voor het stayers-wercld- kampioenschap, hebbeti een niet al te vlot verloop gehad. Jammer genoeg, want het al- leszins schoone zomerweder had duizenden sportliefhebbers den gang naar het Stadion dcen ondernemen Reeds ecu kwartier voor het aanvangsuur was daar zelfs in de „ov'er- dektc" geen gaping ineer te ontdekken. Zeer tot het misnoegen van het publiek vingen dc wedstrijden niet op tijd aan en cen half uur lang klonken clc alkrgruwelijkste geluiden van de tribunes. Meer dan twtnig maal werd de bel geluid om het publiek in den waan te brengen, dat nu echt begonnen zou worden, maar nauwelijks hadden de in spanning wachtende sportmensehen ontdekt, dat er van beginnen nog geen sprake was, of het lieve leventje begon opnieuw. Op een zeker oogen- blik slaagdc de muziek op het middenterrein er bijna niet jn het geloei te overstemmen Totdatbekend gemaakt werd, dat de stayer Heck uit Luxemburg niet verschenen was, zoodat Blekemolen het alleen tegen Li- nart zou moeten uitvechten. Dit is ook ge- bcurd cn het'was cen allerjammerlijkste ver- tooning, die niet op wielersport geleek. Toen het startschot klonk nam Linart di rect de leiding met op ongeveer 15 Metcr achter zich de aanvankelijk in goede conditie verkeerende Blekemolen. Na 9 rond-cn weet Linart zijn voorsprong te vergrooten. Zich t- baar loopt de Belg in de volgende ronden nog uit- In de 23ste rondc bedraagt zijn voor sprong reeds cen kwart baan. Dc eerste 10 K.M. zijn afgelegd in 38 minuten 352/- sec Zoo wordt door gereden in een tempo, dat Blekemolen blijkbaar te zwaar begint tc worden. Na ongeveer 40 ronden krijgt de Hollander bandenpech en verliest daardoov 4 banen. Linart, die in'onvorminderde vaart doorspurt, weet dien achterstand nog tot 6 ronden op te vceren. Piotseling verlaat dan Biekcmolen de baan en Linart rij-dt geheel al- Iten vtrder. Nu de spanning geheel ontbreekt cn deze gang van zaken't publiek maar half bevalt, ontstaat er in de tribunes nogal wat iawaai. Luide roepen cen aantal toeschou- wcrs: „afbellen". De eerste 30 K.M. zijn in- middds afgelegd in 25 min. 161/- sec. Even later wordt bekend gemaakt dat „Linart het gewonnen heeft". Hiermede is het eerste ge- deelte van het programma geeindigd. Na de pauze duurt het weer ecnigen tijd aivorens de tweed rit van 10-0 K-M. tusschen Grassin (Slcsker), L v. d. Stuyft (Deliege) cn Torricelli (Lehmann) een aanvang kan ne men. Evenals bij de vorige rit vindt een vliegen- dc start plaats. Grassin zit het eerst achter zijri gauginaker, gevolgd door den Bel"' Van der Siuyft en den Italiaan Torricelli. In de zen stand komt geruimen tijd geen verande- ring. Wei loopt de Franschman nu en dan gewcldig uit, maar zijn twee tegenstanders geven hem blijkbaar fellen strijd en het lukt ■tern niet die voorsprong te vergrootcu. Reeds in de tweede ronde had de Italiaan, die keu- rig reed, een aanval op v. d. Stuyft gewaagd, dcch deze had even netjes afgeslagen. Jam mer, dat door motorpech de Belg toch de iweede plaats moest afstaan cn nog drie ron den achter kwam. Toch geeft dc Belg geen kamp en blijft naronekkig op den Italiaan inloopen. Na on geveer 80 ronden lukt 't hem ei-ndelijk. Toi- ricelli voorbij te komen. Grassin tracht steeds meer uit ie loopen, maar zijn pogingen wor den ontdekt en spoedig zit het trio weer dichf bijtcn met een onderling vcrschil van onge veer 10 Meter. Zco wordt doorgereden. De eerste 50 K.M- waren afgelegd in 41 min 55V, see. Eerst als er nog 2 ronden te rijden zijn, laat v d. Stuyft voor de tweede maal de Ita liaan achter zich en eenige ronden voor de finish neemt hij zijn laatste lap terug onder oorverdoovende aanmoedigingskreten, dfe van de tribunes Id token. Aan het publiek werd intusschen nog me degedeeld, dat Blekemolen wegens onge- steldheid den strijd had opgegeven. De officieel uitslagen luiden: le rit 100 K.M. achter groote motoren: 1. V. Linart (Belgie), Blekemolen opgegeven; Heck niet opgekomen. 2c rit over 100 K.M.: 1. Grassin (Frank- rijk), 1 uur 23 min. 50 sec., 2. V- d. Stuywt (Belgie) 200 M.; 3. Torricellii (Italie). TELEGRAFISCH WEERBERICHT, naar waarnemingen, verricht in den morgen van 19 Augustus. Medegedeeld door het Kon Nederi. Metcorologisch Instituut te De Bildt. H-oogste barometerstand 764.2 te Jan- mayen. Laagste barometerstand 748.3 te Memel. Verwachting (van den avond van 19 Aug. tot dbn avond van 20 Aug.): Zwakkc tot matige noordelijke tot oostelij- ken wind, meest zwaarbewolkt, weinig of geen regen in het noorden, in het zuiden meer kans op regen en onweer, iets koeler. Geboren: AGATHA JOHANNA, Doehter van A. J. E. VAN DEN BRINK *en G. VAN DEN BRINK—Veth Alkmaar, 18 Augustus. Den 26 Aug. a.s. hopen onze ge- liefde ouders N. G. v. d. IDSERT J. M. v. n. IDSERTVeex, hun 2-5-jarige echtveroeniging to herdenken. Hun liefh. kinderen. Receptie 26 Aug. van 12.30 tot 2.30, Hofstraat No. 25 A. Ieder die iets te vorderen heeft van- of verschuldigd is aan de nalalerlsehap van Mej. do Wed. J. VOLKERS geboren A. BGOI.J te Siut Pancras en aldaar overleden 23 Juli 1925, wordt verzocht daar- van voor 1 September 1925 opgave of betaling te doen ten kantore van P. J. G. VAN TOORNENRURGH, 'Notaris te Alkmaar. Piano Leerares. (Diploma N.TA" GEESTERSINGEL 31, Aangifte van nieuwe Leerlingen dagelijks. LONGENARTS, is DONDEltDAG 20 AUGUSTUS GEZOCHT voor familie van 3 pers. 1 Sept. of vroeger. Mevrouw E. KAUFFMANN, Huize Casapia, Bergen (N.-H.) Een NET eenvoudig GEVRAAGD, tot hulp in de huis- houding. Adres bureau van dit Blad. GEVRAAGD tegen 1 of 15 Sep tember een net v.g.g.v., voor den dag of voor dag en nacht. Fr. br. letter K 210 bur. van dit blad. Gevraagd NETTE WERKSTER voor Zaterdagsnamiddags. Brieven onder letter J 209,. bur. van dit blad. Wordt gevraagd m.l., van 's avonds 7 tot's morgens 9 uur met geheel gebruik van ZIT- SLAAPKAMERTJE. Geen waken of werk. Salaris naar overeenkomst, P.G. Brieven onder letter H 208, bur. van dit blad. gevraagd, van 8 u. vm. tot 8 u. nm. Fa. WZ A ADN 0 ORDIJ K, Houttil 12 GEVRAAGD TER OVERNAME voor 2e "Idas Handelsdagscheol. Handelskade B 31. VICTORIA THEATER.

Alkmaarsche Courant | 1925 | | pagina 3