De cycloon in Oost-NederM, Men meldt aan de N. Rott. Crt.: De burgemeester van Borculo heeft den dakpannenfabrikanten laten weten dat liij, in verband met de onnoodige opvocring van de prijzen, ovcrweegt, bet bouwbureau te ad- viseeren, alle materialen te laten koopen en leveren door het rijksinkoopburcau. Ook heeft hij reeds plannen ontworpen tot dakvoorzie- ning voor herstelling met beton, echter alleen rndien de prijsstijging niet ongedaan wordt gemaakt. Hij heeft de verzekering, dat de ce- mentprijzen niet worden verhoogd. Donderdag heeft mr. L. Lietaert Peerbolte, directeur-generaal van de volksgezondheid, vergezeld van ir. R. C. It Schungel, inspec- teur van de volksgezondheid in Den Bosch, een bezoek gebracht aan de door den cycloon geteisterde plaatsen Langenboom en Zee- land. De correspondent der N. R. Ct. te Frank- fort a. d. Main meldt: A Is een blijk van oprechtc deelneming in het lot van de door den storm in Oost-Neder- land getroffen-en en van dankbare herinne- rinig aan de de laatste jaren ondervonden weldadigheid en steun uit Nedierland heeft het gemeentebestuur van Frankfort besloten, ter leniging van den nood een bedrag vain 10.000 mark te schenken. Teneinde de steunactie, die in Duitschland voor de sfotmrampen hier te lande omtstaan is, zooveel mogelijk te vereenvoudigen, heeft het kantoor van de Nederlandsche Ka- mer van Koophandel voor Duitschland te Frankfort zieh bereid verklaard, giften voor dit doel op haar giro-rekening te omitvangen en deze naar Nederland te remitteeren. Aanstonds na bekendma'kiing in de Duit- sche pers zijn d!aar reeds mime giften inge- komen. De waarnemend directeur van de strafge- vaigenis te Zutphen, heeft aan den burge meester van Borculo geschreven: De gedetimeerdten lira het gesticht onder mijm direct'e, diep getroffen door mijne me- dedeeling van het vreeselijk gebeuren van 10 dezer, waardoor uwe stad zoo ontzettend zwaar getroffen is, wenschem alien iets bij te dragen als blijk van htm meegevcelen. net bedrag ad1 17.05, dat ik u hierbij per postwissel toezend, moge niet groot zijn, wauneer echter daarhij in aanmerkimg wordt genomen, dat vele gaven, waaruit het be drag is gevormd, het loon van een en meer dagen arbeid vertegenwoordigen, dan geloof ik wel, dat de bedoeling van de gift op de juiste waarde zal worden gesohat. Het hoofdbestuur van den Bond van Ne- derlandsche Predikanten heeft aan de leden de volgende circulaire gezonden: Geachte Collega. U weet dat Borculo ver- woest is. Regeering en particuliere liefdadig- heid maken zieh op om dezen nood te leni- gen. En het is bekend, dat zoo iets in Neder land ook gelukt, als men het aanpakt. Maar toch zal daarbij de medewerking van de ver- schillende maatschappelijke groepen en or- ganen niet gemist kunneh worden. En het zou goed zijn, wanneer te midden van den grooten nood de schade door de kerk gele- den, door de kerken werd gedragen. We heb- ben hierover gesproken met de kerkelijke en burgerlijke autoriteiten ter plaatse en beslo- ten, voorzoover het kerkgebouw en de diaco- nie betreft, de aandacht hierop te vestigen van het bestuur der Vereeniging van Kerk- voogdijen en van de Federatie van Diaconien Voor de vergoeding van de schade door on- zen collega aan zijn meubilair geleden en voor de herbouw van de pastorie meenden we een beroep te moeten doen op de pedikanten om tezamen de kosten daarvan te dragen. We behoeven u den toestand niet nader te beschrijven. We hebben uns overtuigd, dat de kerk een rui'ne is, de pastorie in puin ligt en de inboedel van collega Ort vernietigd is. Tegen zoo'n ramp kan geen mensch zieh vrij- waren. Daarin kan hij slechts gehoipen wor den. Het zij ons een eer en een voorrecht dat onze collega door eigen amblgenooien af- doende gehoipen wordt, buiten de algemeene steunverleening om. Deze zaak Verdraagt geen uitstel. We doen het nu terstond of we doen het niet. Indien wij alien, die in den stormnacht behouden bleven, 10 geven, komen we er. velen or zer zullen dus, omdat zij het kunnen, meer moe ten geven. Ar.deren zullen, omdat zij het zelf niet hebben, dit bedrag binnen of buiten hun- ne gemeente moeten vragen. Maar ieder moet het zijne doen, wil het welslagen verzekerd zijn. Het hoofdbestuur nam deze zaak ter hand met kennisgeving aan de Synode en aan het Provinciaal Kerkbestuur en het zal openbare verantwoording doen zoowel van de ontvang- sten als van de uitgaven. Mgr. A. F. Diepen, bisschop van 's-Herto- genbosch heeft tot de geestelijkheid en de ge- loovigen, naar de St. Janski. meldt, den vol- genden brief gericht: De vreeselijke ramp die het oostelijk deel van Ons Bisdom heeft getroffen, legt aan de christelijke liefde Onzer geestelijkheid en ge- loovigen den ernstigen plicht op van bijzon- dere edelmoedige hulpvaardigheid. De georganiseerde steunverleening van het R.K. Huisvestings-Comite welke overigens de officieele goedkeuring ontving van den heer Commissaris der Koningin in Noord- Brabant, heeft ook onze voile sympathie, die wij door het zenden eener gift reeds getooncl hebben. Wij vertrouwen dat ook onze geestelijkheid en geloovigen hun voile medewerking bij voor- keur aan deze georganiseerde steunactie zul len verleenen, en zieh in ieder geval bij deze gelegenheid door hun milde gaven de door Ood toegezegde honderdvoudige belooningen der christelijke liefdadigheid zullen verwer- ven. Muidkwalen zijn dikwijls zeer hardnekkig, doch moeten: steeds zwichten voor de anti- septische en genezende eigensehappen van Foster's Zalf. Inderdaad een probaat genees- middel. Per tube 1.— helmus aan. H. M., die gekleed was in een blauwgestreept mantelpak en een eenvoudi- gen blauwen hoed op had, was vergezeld van den Prins, en in haar gevolg waren hof- dame freule van Swinderen, baron de Vos van Steenwijk, adjudant van de Koningin, jhr. Laman Trip, adjudant van den Prins en de ordonnance-officier jhr. Verheyen. machf aan 'i rumen to we bie 'uih waore, en nao 'n uurken, je zel't nooit niet gleuven, haolden we'm eruit, en-ie had oek niet maor zoo'n wondje! En een andere boer verteltHet was net een miraokel, of die biesten het weten hen, maor ik zien de kat ze'n jongen voor de-we zelvers nog ies wisten, ien voor ien de wei in draogen. Det mot noe't instict wezen Ik heb er nie_meer an gedocht, en kaikdaor eensie midden van den chaos van bal- ken, steenen en hooi, heeft de poes zieh weer genesteld, ligt met gevouwen pootjes rustig en tevreden te spinnen, met nu reeds kijken- Per auto werd over Beers en Mill naar de jongen krioelend om haar. Zij had de jon- Langenboom gereden, waarop de grens van gen, als wist ze dat het huis zou instorten de gemeente de burgemeester van Escharen, naar de open weide gebracht en daar de tor- tot welke gemeente Langenboom behoori, nado afgewacht, de jongen onder haar. baron van Hovell tot Westerflier, H. M. be- Opmerkelijk daarnaast het vaak herhaalde groeite. Vervolgens werd de tocht voortgezet verhaal over menschen. die versuft en toiaa; to, het cafe van M. Jans, waar H. M, uit- verward van angst, de kinderen grepen, naar stapte. Aan de saamgestroomde beWoners het open veld droegen, ze daar neervlijden, en vj'oeg zij of ze niet erg geschrokken en ge- op handen en voeten, gebogen er over ze' te- vlucht waren en of er niemand was omgeko- mcn. De bewoners brachten H. M. toen naar de plek, waar zij een goed heenkomen ge zccht hadden. Vervolgens werd een bezoek gebracht aan het huis van W. Jans. De ad judant van de Koningin was tevoren aan de verslaggevers komen zeggen, dat H. M. ver- zocht of de pers niet overa! met H. M. wilde gen den moordenden orkaan trachtten te be schermen. Voorbeeld hoe, waar bij den mensch in angst en schrik het verstand even ophield te werkenhet instinct onmiddel- lijk de plaats innam. Steeds weer die verhalen van boeren die nog voor het losbarsten van het natuurge- weld in verbazing hadden gezien, hoe het vee "innengaan. Daarop werden bezocht de hui- zieh plat in de weide legde, paarden zoowei zen van W. Hartjes en W. van der Haget en1' vandaar ging de stoet naar het klooster der Dominicanen, waar H. M. voor het klooster werd ontvangen door den pater-overste Wen- nekendcnck, die haar verwelkomde, het ver trouwen uitsprak, dat Onze Lieve Heer, die Langenboom zoo zwaar beproefd heeft,' ook wel zal helpen en H. M. ten zeerste dankte, dat zij ook in deze geteisterde streken heeft willen verschijnen, verzek&'end dat haar be zoek een grooten troost zal schenken aan deze eenvoudige, goedmoedige, aan het Huis van Oranie verknochte lanabevolking. Daar er voortdurend gefotografeerd werd en filmopna men werden gemaakt, kwam de adjudant van de Koningin zeggen, dat H. M. wenschte, dat er geen opnamen meer gemaakt werden. Na de sacristie, het kerkgebouw en den tuin van het klooster bezocht te hebben, werd nog een bezoek gebracht aan de boerderij van M Bongera, waarna H. M., vlak voor de ver- woeste openbare school van Langenboom, weer in haar auto stapte, na afscheid te heb ben genomen van pater-overste Wenneken- donck, de hoop uitsprekende dat de schade zoo spoedig en zoo volledig mogelijk zou wrden hersteld, en van den burgemeesier van Escharen en mevr. van Hobell tot Wester flier. als koeien, den kop afgekeerd van de zijde waarvan de tornado zou aansnellen. En smartelijk geleden is er ook door dieren, die opgesloten waren tussehen ineenstortende muren, of getroffen werden door val lends boomen in de weiden. Of andermaal, ondanks hun liggende houding, door den orkaan wer den meegesleurd en gekwakt tegen de prik- keldraad-hekken en aldus het lichaam zwaar verwondden. Den dag daarop heeft men noa koeien gevonden met ingewanden uit het lijf gescheurd of geperst, die er met de hoeven m liepen te trappen, zoodat ze moesten wor den afgemaakt. Niet alleen de kantoren Hoek van Holland en 's-Gravenzandc, maar alle kantoren der Algemeene Centrale Bankvereeniging voor den Middenstand zijn bereid gelden in ont- yangst te nemen en door te zenden naar het Nationaal Comite, ten behoeve der slachtof- fers van Borculo en Omstreken. Reclitzaken. De correspondent te Grave van de N. Rott. Crt. meldt: Tot zeer groot genoegen van de Brabant- sche bevolking heeft het de Koningin behaagd ook nog een bezoek te brengen aan de geteis terde Brabantsche streken. Om kwart over elf stoomde gister de ko ninklijke trein het station Cuyk binnen. Spoe dig daarop verscheen de Koningin, na ver- welkomd te zijn door den commissaris1 der Koningin in Noord-Brabant, baron van Voorst tot Voorst, en den burgemeester van Cuyk op bet stationsplein, waar zij door een groote menigte hartelijk toegeiuicht werd Honderden kinderen hieven spontaan het Wil- Daarop werd langs de Graspeel den tocht voortgezet naar de Langstraat en de Trent. Op de grens van de gemeenten Escharen en Zeeland begroette de burgemeester van deze gemeente H. M. en geleidde haar verder. H. M. sprak hier den rijks- en den gemeente- veldwachter van Zeeland, van Bergen en Lips toe, die na de ramp zoo onvermoeid hun krachten hebben gegeven cm te helpen en bet lijden te verzachten. Ook de districts-com mandant der marechaussee, kapitein Werner, die reeds van Cuyk uit per autjo aan het hoofa van den stoet reed, werd hier door H. M. toe- gesproken en gedankt voor alles, wat hij ge- daan heeft voor deze geteisterde streken Daarna werden de boerderijen van L. van der Loop en M. Bongers bezocht en bij de boer derij van Van Straten, waar de geniqsoldaten bezig waren met repareeren van daken, sprak de Koningin ook dezen toe. Op den weg r'icht- te H. M. zieh nog tot eenige boerenjongens die van andere dorpen zijn gekomen om te helpen en sprak hierover hare voldoening uit. Daarna werd een bezoek gebracht aan de rui'ne van het huis van Van den Heuvel, waar een 14-jarige jongen is omgekomen en de vrouw des huizes zwaar gewond werd. Het zusje van den overleden jongen bood H M. het bidprentje van dien jongen aan en de Kningiii zeide een paar wcorden van troost tot den bedroefden vader. Toen ging het naar het totaal verwoesie huis van Joh. van Boxtel, waar geen der be woners aanwezig was, en kwam de stoet op de 1 rent, waar de puinhoopen van twee boer- derijen die eens tegenover elkander stonden werden bezocht, de eerste van Laurensen, wiens vrouw wonder boven wonder met hare vijf kinderen het leven wist te redden, onder een tafel en de andere van Manders. H. M sprak ook hier wcorden van troost en verliet zichtbaar ondei" den indruk .deze plek, waar alles met den grond gelijk is gemaakt. Ook de vvoning van Van Duren werd bezocht en tegelijk de door de geniescldaten gebouwde noodwoning. Een kapitein en eerste luitenant van de genie versirekten hier inlichtingen ten slotte bezocht de Koningin, na vele ki lometers in de fcrandende zen, door het mulle zand en in stofwolken geioopen te hebben, op het Oventje nog de boerderij en van C. van der Elzen en F. Schraven. De vrouw van Schraven wenschte H. M. alleen te sprekem en deze gmg met de vrouw eenige minuter, naar binnen. Op het Oventie werden de wethouders van Zeeland vcorgesteld en nog een bezoek ge bracht in het huis van wethcuder P. van den Brand. Teen werd naar het dorp Zeeland ge reden, waar H. M. een bezoek bracht aan' de gewonden in het ziekenhuis aldaar. Eindelijk reed H. M. over Uden en Mistei- rode naar het station Oss, vanwaar zij om halfvier weer per trein naar Het Loo vertrok. Een correspondent van de tel. schrijft aan zijn blad: Femidden van alle verhalen over het leed der menschen, ook dat der aieren. Ze leven zoo te midden van hun vee die boeren van den geieisierden.stillen Achter- hoek, en het land bezuiden^en-becosten-Gra- ve, ze gaan er zoo volkomen in op, dat oo'k naast de verhalen over eigen schrik en ang- sten, steeds weer die komen over hun koeien, paarden en andere dieren. Daar staat het kleine boerken bij Borculo voor de rui'ne van zijn huis. De zolderlasf van oogst is gestort in zijn huiskamer, de stallen gekraakt! En hij vertelt: En toe docht 'k inieps an de bieste. In stal stond 't peerd. Hij ging zien. Binten, balken, steenen, pannen, stroo, een doodsch zwijgen. En 't peerd is doed, doch^'kEn 'k wee niet wcrom maor 'kroep in iens: PietiEn hoor ik gelaik vanunder de stie- nen Piet, die net as smorrges teuge me hin- nikt 1 1" g'leufde me coren nie.'k roep nog- ereis Piet! en weur hinnikt het stomme biest. Noe, ge begraipt, wij mit alle man en VOOR DEN POLITIRECHTER. Zitting van Dinsdag 18 Augustus. DIEFSTAL. Een 21-jarige dienstbode, thans gedeti- neerd, stond terecht ter zake diefstal van verschillende lijf- en andere goederen, bene- vens eenige sieraden en andere voorwerpen, ten nadeele van een familie, bij wie zij in den loop van dit jaar dienstbaar was. „\Vaarom is u daartoe gekomen?" vroeg de poiiitierechter, mr. Maassen. ,We zouden gaan trouwen", antwoordde beklaagde bedeesd. De politierechter noemde dit geen motief om diefstal te plegen. De getuige, eigenaar van het vermiste, verklaarde dat zijn vrouw de beklaagde heeft betrapt op diefstal van een halsketting. Getuige heeft op de kamer van beklaagde verschillende goeaeren aangetroffen, die aaa hem toebehoorden. Beklaagde heeft zieh nog al brutaal aangesteld- Getuige had niet de minsite verdenking op het meisje en vertrouwde haar volkomen. De officier van justitie, mr. van Lookeren Campagne, wilde rekening houden met de jeugd en gunstige reputatie van beklaagde en vorderde voor deze ernstige diefstallen 3 maanden gevangenisstraf. Verdediger pro deo van beklaagde, mr. v Lookeren Campagne, achtte dezen eisch te zwaar en dron-g aan op een voorwaardelijke straf. Beklaagde Icon onder onmiddelliik tne- zieht gesteld worden. Verdediger verzocht voorts de onmiddellijke in vrijheid stelling. Beklaagde werd veroordeeld tot 2 maanden gevangenisstraf met aftrek van voorariest. MISHANDELING De niet verschenen beklaagde B. A W le Texel heeft op 2 Juni zijn buurvrouw en huurster Susanna Corn. Bales, huisvrouw van IJ. Komen, mishand-eld door haar ie slaan en te stompen, ter wij 1 haar kieeren werden gescheurd. Dit tumult was ontstaan door een kwestie over kippeneieren. De lnndbouwer Jac. Buijzen heeft waar- genomerf, dat mej. Iv. in haar eigen wconka- mer werd mishandeld. Eisch 60 boete of 40 dagen liecht Von- nis J 40 boete of 40 dagen hecht. WEDERSPANNIGHEID. De 25-jarige timmerman C. E. D. te Velsen, die in den nacht van 4 op 5 Juli te Alkmaar door den agent van politie Dalenberg wegens openbare dronkenschap was aangehouden, heeft zieh tegen zijn arrestatie op cie bek-ende wijze krachtdadig verzet. Beklaagde maakt nogal eens mjsbruik van sterken drank. Een agent van politie uit Amsterdam heeft -assis- tentie verljend. Eisch 40 boete of 40 dagen hecht. Von- nis conform den eisch. HUISVREDEBREUK EN MfSHAN- DELrNG. De transportarbeiders Uilke S. en R. M. te Warmenhuizen hebben zieh in den n-acht van 5 op 6 Juliiniet verwijderd op de herhaalde vordering van den eigenaar of rechthebbende P. Bakker, schipper aldaar. Bovendien heeft 2de beklaagde dezen Bakker mishandeld en lste beklaagde op 6 Juli te Alkmaar den ge tuige J. H. Zon, die weigerde de verzoenend uitgestoken hand van lste bekilaagde te druk- ken. Voor de twee beklaagden was Uilke S. verschenen. Hij bekende hetgeen hem was ten lasts gelegd. Zij verkeerden eeniger mate co der den invloed. Beide beklaagden zijn reeds vroeger ter zake huisvredebreuk veroordeeld. De officier vorderde tegen ieder der be klaagden 40 boete of 40 dagen hecht. Von- nis conform den eisch- MISHANDELING. De te Beemster woonachtige landbouwer Willem S. heeft in den nacht van 12 op 13 Juli, ter gelegenheid van de kermis te Seher- merhorn, getuige J. L. Moeijes uit Oud- karspel een zood-anigen slag toegebracht, dat het bioed in't rond spatte en de getroffene bewusteloos ineen zakte. De dader is door de politie aangehouden en stond heden terecht. Moeijes had tevoren met bekilaagde in een herberg eenig ongenoegen gehad. Eisch 100 bcete of 50 dagen hecht. De officier noemde het een ernstige mishande- iing. Vonnis 100 boete of 50 dagen hecht. EENVOUDIGE BELEEDIGING. De 40-jarige winkelier Samuel H. te Fielder heeft op 23 Juli de echtgenoote van Israel de long een grof beleedigend woord toegevoegd. Het feif is gepleegd bij de Mosterdbrug "al daar. De winkelier de Groot heeft de beleediging mede gehoord1. Eisch f 20 boete of 20 dagen hecht. Vonnis conform den eisch. Beklaagde betaalde direct. ART. 247 WETBOEK VAN STRAFRECHT. De laatste zaak, contra een electricien, K. W. v. Z. te Helder, betrof openbare schen- nis der eerbaarheid en werd met gesloten deuren behandeld. H'.erna sluiting der zitting. 2950 2963 3209 3213 3285 3381 3539 3569 3640 3691 4188 4193 4284- 4293 4489 4501 Marktfcericliten BEDREIGING. Klaas Gerrit de L., een 23-jarig slagersbe- •diende uit Medembiik. heeft op 17 Juli den hulpkeurmeester D. Hartog met een halcm-es bedreigd en hem ie kennen geg-even, dat hij vee! lust had hem van het leven te berooven De bcdre'gde beycrid zieh in den siagerswin- kel, teneinde het daar aanwezige vleesch te leuren. Getuige wilde eenige" stukken vleesch, die hem verdacht voorkwamen, in efflag nemen. waarop beklaagde op de bo- yen omsclireven manier optrad. Beklaagde bekende Hij was driftig gewor- ■'en, omdat getuige het vleesch wiilde meene- mcn. t Eisch tegen beklaagde, die reeds 3 maan den gev. wegens zware mishandeling heeft or.dergaan, 100 boete of 50 dagen hecht- Vonnis conform den eisch. ZAAKBESCHADIGING. Jac. Joh. L. te Mcdemblilc, niet verschenen, heeft cp 1 Jul i een gazen hor, toebehoorende aan zijn buurman Op 't Land vernield door er met, een luiwagen doorheen te slaan. Bckl. was kwaad, omdat een kip van zijn buurman op zijn erf was geraakt en zijn woede nam bij de ijverige pogingen om de kip te verja gen, beiangrijk toe. Eisch 10 boete of 10 dagen hecht. Vonnis 15 boete of 15 dagen hecht. PURMEREND, 18 Aug. „Afsilagvereeni- ging Beemster, Purmerend en Omstreken Aardappelen 0.49—/ 1.49 per zak (25 K.G.), kleine aardapeplen 0.61—/ 0.81 per zak (25 K.G.), Slaboonen 1.10 2.30 per zak (15 K.G.), Snijboonen 0.504.50 per zak (15 K G.), Tuinboo- nen 0.89 per zak (15 K.G.), Perziken 4.705.80 per 100, Komkominers 5.50 tot 6.50 per 100, Tomaten 0.21 per K.G. Roode kool 4.80—/ 6 per 100, Andijvie 3.503.60 per 100 krop, Wortelen 10.60 per 100 bos, Uien 1.75 per 25 K.G., Appels: Codlin Keswick 0.14 0.19 per K.G., Tulpappel, roode 0.22 0.36 per K.G. Peren: Clapp's Favorite 0.430.67, Seigneur d'Esperen 0.36, Suikerpeer 0.35 per K.G. NEDERLANDSCHE EIERVEIL1NG. AMSTERDAM, 18 Aug. De heden gehou- den veiling kenmerkte zieh door lage koop- lust, met als gevolg enkele inzinkingen. Ab- soluut „versch" is tihans de hoofdzaak, zoo dat wij hiervoox hoogere prijzen verwachten. Engeland meldt ens een trage markt. Men besteedde heden in Amsterdam: Kip- eieren 52/54 7.30—/ 7.85, 54/56 7.40— 7.80, 56/58 7.80-/ 8.70, 58/60 8.70 tot 9.10 wit. Bruin: 58/60 8.95—/ 9.15, 64/66 10.25 Jonge hanen 0.65, per K.G. 0.60, Oude kippen 1.75, per K.G. 0.70. BROEK OP LANGENDIJK (Langedij- ker Groentenveiling), 18 Aug. 3225 stuks Bloemkool le soort 35.60—/ 50, 2e soort 17 per 100 st., 4615 bos Wortelen 3.80 5.10 per 100 bos, 153000 K.G. Roode kool le soort 1.40—/ 3.20, 24000 K.G. Gele kool 1.70—/ 3.80, 84000 K.G. Witte kool (vroege) 1—/ 1.60, 3500 K.G. Uien: Uien J 6.40—/ 7.30, Drielingen 8.609.10, Nep 18.40—/ 19.70, 1700 K.G. Slaboonen 5.709.60, 17400 K.G. Aardappelen: Schotsche muizen 35.20, Schoolmees- ters 4.305, Due of York 3.904.50 Blauwe 5.90, Eigenheimers 2.805.30, Drielingen 5.40—/ 6, Kleine 1.70, ailes per 100 K.G. BOVENKARSPEL „de Tuinbouw", 18 Aug. 1925. Heden besteedde men voor: Bloemkool I 24—/ 50.50, II 12.50— 34, III 0.75—/ 3.60, Roode kool 1.30 tot 3.60, Witte kool 1.40—/ 1.90, Gele kool 2.70—/ 3.60, Uien 4.30—/ 4.60, Dubbele Slaboonen 1—/ 1.30, Enkele Sla boonen 1f 1.75, Gr. Schotsche muizen 2.152.25, Kl. Schotsche muizen 2.15 tot 2.25, Kleine 3.5.0—/ 3.85, Bonte 2.70, Blauwe 2.50, Witte 2.15—/ 2.40, Kleine f 2, Aurgurken 42 30, 15, 8 en 2 ct. per K.C. NOORDSCHARWOUDE, 18 Aug.. 22800 K.G. Aardapelen: Schotsche Mui zen 3.80—/ 5.60, Duken 4.60—/ 4.70, Eigenheimers 3.604, Bl. Eigenhei- mers 3.504,60, Bl. Aardappelen 3 20 tot 4, Drie'ingen 5.605.80, 950 K.G. Spercieboonen 6.60—/ 14.20, 2409 K.G. Uien: Zilveruien 3.10—/ 6.30, Drielingen f 9.8010.80, Zilverrep 19—/ 22, 32000 K.G. Uien: Grove uien 6.30—/ 7, Drielingen 9.20—/ 10.60, Gele Nep 16.70—/ 18 30, 200 K.G. Kroten 3.10, 45200 K.G. Roode kooil 1.20—/ 3,20, 18200 K.G Witte kool 0.80—/ 1.20, 14800 K.G. Gele kool 1.102.50, alles per 100 K.G., 9200 bos Bosworlelen 4 70 tot 6.70 per 100 bos. 1800 stuks Bloem kool 23.1039 per 100 st., 2e soort 1.40—/ 7. 439ste STAATSLOTERIj. Trekking van Dinsdag 18 Augustus. 3de k'.asse 2de lijst. Prijzen van 45,- 4613 4724 5050 5102 5261 5319 5583 5630 5840 5937 6127 6245 6465 6479 6824 6922 7135 7190 7727 7751 7817 7819 7995 8016 8116 8118 8363 8370 8799 8812 9099 9101 9340 9367 9561 9633 9759 9795 10069 10205 10415 10430 10603 10628 11084 11148 11300 11305 11435 11448 11717 11767 11877 11909 12177 12183 12378 12387 12661 12689 12940 12941 13083 13155 13377 13412 13581 13612 14001 14058 14211 14237 14401 14417 14806 14808 15061 15103 15338 15345 15526 15660 16156 16158 16382 16393 16447 16531 16637 16656 16828 16868 16989 16996 17152 17163 47407 17408 17826 17834 18136 18188 18483 18499 18747 18780 18860 18865 19053 19086 19279 19347 19668 19724 19935 19961 20108 20122 20391 20446 20611 20629 20833 2Oil 7 3de klasse, lste lijst: 20948. 3001 3228 3386 3602 3744 4210 4296 4511 4794 5135 5365 5638 5940 6350 6512 6924 7199 7758 7862 8023 8132 8426 8869 9122 9421 9638 9817 10253 10442 10742 11175 11364 11610 11777 11953 12188 12417 12701 13010 13179 13461 13754 14074 14249 14458 14828 15115 15375 15728 16187 16403 16532 16707 16890 17026 17172 17513 17877 18231 18531 18824 18900 19119 19369 19770 19990 20181 20498 20716 3019 3235 3443 3615 3917 4223 4347 4569 4899 5199 5375 5694 5944 6395 6575 6975 7297 7785 7876 8027 8279 8457 8909 9144 9432 9648 9829 10336 10447 10787 11182 11378 11629 11784 11956 12192 12420 12734 13063 13196 13526 13790 14076 14359 14514 14849 15240 15402 15764 16234 16408 16627 16725 16891 17044 17214 17577 17905 18342 18555 18827 18994 19198 19475 19816 19995 20185 20527 20750 3082 3244 3495 3624 3919 4224 4404 4594 4941 5204 5404 5801 5953 6438 6790 7013 7539 7804 7S80 8037 8285 8581 9030 9209 9439 9694 9835 10361 10480 10809 11221 11406 11689 11864 12107 12201 12424 12780 13065 13285 13546 13811 14104 14379 14527 14906 15255 15421 15784 16279 16412 16628 16824 16909 17073 17338 17596 17999 18428 18572 18838 19020 19247 19586 19865 20059 20313 20582 20774 3089 3247 3504 3625 4178 4270 4433 4598 5022 5239 5472 5821 6103 6456 6792 7093 7569 7816 7982 8086 S301 8738 9078 9243 9460 9696 9844 10413 10597 11052 11271 11421 11704 11866 12116 12376 12652 12821 13077 13306 13547 13880 14134 14395 14778 14969 15268 15521 15890 16348 16446 16636 16826 16984 17101 17366 17753 18078 18479 18672 18848 19029 19270 19646 19872 20064 20379 20594 20828 No. 20928 moet zijn Zestijdiucfen. 50 60 79 101 184 213 227 253 255 258 322 323 336 362 406 410 422 442 516 611 622 624 680 755 879 925 932 996 1018 1034 1044 1121 1349 1427 1490 1495 1520 1638 1688 1714 1740 1778 1820 1855 1858 1885 1935 1989 2001 2097 2106 2116 2154 2222 2274 2284 2309 2315 2322 2409 2451 2522 2528 2562 2596 2651 2717 2733 2748 2793 2816 2855 STOOMVAARTLIJNEN. STOOMV. MI J. NEDERLAND. Singkep 17 Aug. v. Java te Shanghai. Bengkalis (thuisr.) 18 Aug. te Liverpool. Bintang (thuisr.) 18 Aug. v. Marseille. Jan Pietersz. Coen (thuisr.) 17 Aug. v. 5a- bang. Koningin der Nederlanden (huisr.) 18 Aug. te Suez. Prins der Nederlanden (uitr.) 17 Aug. te Sa- bang. Roepat (thuisr.) 18 Aug. te Suez. Vondel (uitr.) 18 Aug.-v. Southampton. KON. NED. STB. MIJ. Berenice 17 Aug. v. Algiers n. Amst. Ganymedes 17 Aug. v. Smirna te Constanti- nopel. Neptunus 17 Aug. v. Oran n. Malta. Oberon 17 Aug. v. Alicante n. Aleifandrie Pollux 17 Aug. v. Cadix n. Lissabon. Stella 17 Aug. v. Algiers n. Piraeus. Strabo 17 Aug. v. Amst. te Gothenburg. Venus 17 Aug. v. Lissabon n. Amst. Adonis 17 Aug. v. Palermo n. Algiers. Fauna 18 Aug. v Alexandria n. Salonica. Vesta 18 Aug. v. Venetie te Triest. KON. HOLL. LLOYD. Flandria 18 Aug. v. B.-Ayres te Amst Gaasterland 17 Aug. v. Valparaiso te B- Ayres. Montferland 17 Aug. v. Rott. te B.-Ayres. Zeelandia (thuisr.) 17 Aug. te Santos. KON. WEST IND. MAILD. Astrea 16 Aug. v. W.-Indie te New York. Delft (thuisr.) 14 Aug. te Guayaquil. Minerva 18 Aug. V. d. Middell. Zee te Amst. Amersfoort 18 Aug. v. Amst. n. Chili. HOLLAND A ME RIKA LIJN. Gaastendijk 16 Aug. v. Philadelphia te Bal timore. Lochkatrine v. Rott. n.l. N.-Pacifickust 15 Aug. te San Pedro. Moerdijk 16 Aug. v. Rott. te Seattle. Noorderdijk v. Vancouver n. Rott., 17 Aug. te Los Angeles. Nijkerk 18 Aug. v Amst. te Rott. HOLLAND WEST AFRIKA LIJN. Albireo (uitr.) 17 Aug. Ouessant gep. Kilstroom 1,6 Aug. v. Sekondee n. Liberia Vlieland 18 Aug. v. Accra n. Freetown. HOLLAND BRITSCH INDIE LIJN. Vechtdijk (thuisr.) 17 Aug. te Suez. Streefkerk (thuisr.) 18 Aug. v Colombo JAVA CHINA JAPAN LIJN. Tjitaroem 17 Aug. v. Japan te Batavia. ROTTERD. LLOYD. Kawi (uitr.) 17 Aug. te Marseille. Tambora (thuisr.) 17 Aug. v. Tanger. Kedoe (uitr.) 15 Aug. v. Belawan. ROTTERD. ZUID AMERIKA LIJN. Alcyone (thuisr.) 16 Aug. v. Montevideo. HOLLAND AFRIKA LIJN. Springfontein 18 Aug. v. Amst. n. Zuid< Afrika JAVA BENGALEN LIJN. Ceylon 17 Aug. v. Java tc Rangoon. JAVA NEW YORK LIJN. Sembilan 15 Aug. v. N.-York n. Java. (Verb.)' Veendijk v. N.-York n. Java 17 Aug. v. Pa- dang. STOOMV. MIJ. OCEAAN. Antenor v. Japan n. Rett., 17 Aug. te Tsing- tao. Dardanus 15 Aug. v. Kobe n. Rott. Laertes, v. Batavia n. Amst. 17 Aug. v. Be lawan, I VI ^V£wlvl Ay UUv Jivl v VV

Alkmaarsche Courant | 1925 | | pagina 6