ekeltjbscb Overzicht Vraag en Aanbod. Parijsohe CanserleSn. Akk«r's Abdijsiroop van stroopen, maar als banketbakker heeft hij zijn leven gebeterd, hoewel zijn kleur er niet fleuriger op gcworden is. Waar echter nict wcrd aangctoond, dat held, verdacht werd van stroopen, bepaaldc het O. M. zith tot een eisch van 3 boetc of 3 dagen hecht. Vonnis conform dit requisitoir. EEN OEVAARLIJKE MOTORRIJDER. l Een te Alkmaar wonende banketbakkersbe- diende stcnd terecht omdat hij op zijn motor door den tunnel aan den Bergerwcg heeft ge- reden. „Is dit zoo, beklaagde?" vroeg de kanton rechter „Nou, gereden eigenlijk nict, EdelAcht- bare", zeide beklaagde, „ik lieb de motor af- gezet en ben zoo met mijn voeten trappcnd cioorgereden. Ik had nogal haast „Dat mag niet", zeide de kantonrechtcr, staan op de trappers van een fiets is ook rij- den De ambtcnaar zeide, dat beklaagde altijd haast schijnt te hebben. Hij is een gevaarlij- ke en roekelooze motorrijder en staat als zoodamg ook bij spreker persoonlijk bekend Eisch 15 bcete of 10 dagen hecht. Von nis 12 boete of 6 dagen hecht. BLINDE HOEPLA-EXPLOITANT. Een 60-jarige woonwagenbewoner, die met een hoepla de boerenkermissen bereist, mcest zich verantwoorden omdat hij op 7 Augustus met zijn woonwagen onder de ge- meente Alkmaar een verboden standplaats - voor den Frieschen weg had ingenomen. Be klaagde, die door zijn veel jongere echtvrien- din, mfct of zonder boterbriefje, wercl bege- leid, bewecrde, dat hij kwam van Wieringen en voornemens was naar de kermis van Eg- mcnd'binnen te gaan. Ondcrweg had hij wie- lenpech gehad cn wciynig tijd' meer om nieuwe prijzen voor zijn hoepla-inrichting in te slaan. Die prijzen kan hij alleen krijgen bij de firma Rui'ter te Alkmaar. Daarom had hij zijn wagen zoolang onbeheerd achter gela- ten en was met zijn vrouw naar de zaak van de firma Ruiter gcgaan. Intuschen had een poiltieagent de wagen opgemerkt en proces- vcrbaal opgemaakt. De kantonrechter merkte op, dat hier een wccnwagenpark is en beklaagde daar voor een luttel bedrag een oficieele standplaats kan krijgen en veroordeelde den blindenman tot f 2 boetc of 2 dagen hecht., welke boete di rect door vrouwlief werd voldaan. ONWELRIEKENDE OVERBLIJF- SELEN VAN SLACHTVEE. Een slager uit de Breelaan te Bergen stond terecht op grond dat bij een hoeveelheid zeer onwelriekende beenderen en ander afva-1 van slachtvee #p %ijn erf had opgeslagen. Hij heeft deswege een aanschrijving van B. en W ge had en proces-verbaal is door den veld- wachter Tamminga opgemaakt. De kanton rechter waarschuwde .beklaagde, dat hij voor nemens is dergelijke overtredingen, die in Bergen vooral geheel misplaatst zijn, streng ie straffen. De stank is voor de omwonenden zeer onaangenaam. Beklaagde zeide na de ontvangen aan schrijving direct maatregc'.cn te hebben ge- nomen, „dat men van zijn hinderlijke beenen gen last meer had", welke,omschrijving een noode bedwongen pret-rimpeling tooverde op de gclaatstrelcken der overige aanwezigen. Beklaagde werd veroordeeld tot 5 boete of 3 dagen hecht. VAN HET RIJWIELPAD AFBLIJVEN Aan een bejaardmolenaar te Oudorp wordt ten laste gelegd dat in de gem. Z. en N. Schermer met zijn aangespannen voertuig buiten ncodzaak op het rijwielpad heeft ge reden. Beklaagde zeide dat hij heeft uitge- haald voor een auto en toen is hij 'n eind op het pad voortgereden in het belang van zijn bruintje, dat een les hoefijzer had. Er stond wei een aanduiding „rijwielpad, maar niet dat het verboden was om er op te rijden met paard en kar. Deze onbeauidende uitvlucbt werd voor kennisgeving aangenomen en be klaagde veroordeeld tot 3"bcete of 3 dagen hecht. NOG NIET UITGEMAAKT. Een transportarbeider tc Broek op Lan- gendijk heeft op 15 Augustus gevischt met een hengel op karper zonder schriftelijke vergunning van den eigenaar Arie Vlug. Niks van waar, zeide beklaagde, ik zat in het water van Kees Stam Wat, zeide de kantonrechter, z a t je in het water, was je dan aan hetz wemmen? Nee, ik zat te visscben, verbeterde bekl. zijn blcemrijke schildering van de situaiie. Denk er om, onderbrak hem de kanton rechter dat ik van plan ben om die overtre dingen streng te straffen: Zeg dat ook. maar aan je collega's. De heer Vlug die ve'ei doet in het belang van de binnenvisscherij, heeft ontzettend veel last van jullie. Je hebr ook nog getracht de hengel les te rukken, je hebt je slecht gedragen. Beklaagde zeide dat hij schriftelijke toe- stemming had van den pachter en overha i- digde den kantonrechter een beschreven pa pier. Verder beweerde beklaagde, dat hij daar vrij mocht visschen. Het was bevaarbaar wa ter, dusse... zoo, zeide den kantonrechter, be klaagde verbaasd aanziende. Ben jij scms een wetgeleerde? Nu, ik zou me maar liever bij m'n transportarbeid houden. Besloten werd de zaak aan te houden tot a.s. week, teneinde den verbalisant te ijeoren. Beklaagde gaf daarna ook twee getuigeu a decharge op. Pieter Stoop en Cornel is Stam, beiden uit H. H. Waard-Noord. OOK UITGESTBLD. Een soortgelijke overtreding van de vis- scherijwet contra een slager uit Noord- Scharwoude, wordt eveneens tot a.s. week aangehouden. HET MYSERIE VAN ROCHDALE. De laatste zaak betreffende een tweetal overtredingen van de motor- en rijwielwet, rijden zonder licht en niet voldoen aan een vordering tot afstappen tegen een op Roch dale wonenden loodgieter, was zeer raadsel- achtig. De agent van politie v. d. Gracht consta- feerde op zijn surveillance dat omstreeks 11 uur op de Bleekerskade een fietsrijder reed zonder behoorlijke veriichfing. Hij sommeer- 'de den overtreder om af te stappen, waaraan geen gevolg werd gegeven. De agent, een jong en krachtig man, zette direct den vluch- teling na en kreeg hem op een achtererf van sen der zijstraten ten slotte te pakken. Nu be weerde de loodgieter dat hij dien persoor. niet is geweest en omdat te bewijzen had hij 1 getuigen a decharge, de timmerroan Hoi- ...B!e telkens terwgkeerende asthma-aanvallen vernielen Uw hart. Voorkom dus datde taaie slijm zich v&stzetGe- bruik daarvoor de beproefde tes en den operman Klaare medegebracht. De verbalisant, die niet was gedagvaard, moest nu ook gehoord worden en daar hij in nachtdier.st was, in zijn slaap worden ge- stoord, om als getuige a charge te verschij- nen. Verbalisant bleef bij zijn verbaal en hield vol dat het den loodgieter was. Maar de getuigen a decharge, hadden dien avond een fietsrijder zonder licht voOrbij zien stui- ven, even later gevolgd door een politie- agent en dezen vluchteling was niet de lood gieter, maar een sigarenmaker, Albert Go- vers genaamd. Zij hadden hem nog toegeroc- pen: Dag Ap. Het merkwaardige van het geval echter is, dat gezegde Ap Govers bij den beklaagde als commensaal inwoont. Ook werd er den agent nog op gewezen, dat Govers in een bruin pak en beklaagde in 'n blauw pak was gestoken. Geen van beiden hadden een boord om. Zoo in postuur lij- ken zij wei iets op elkander. Daar zoowel de agent als de getuigen a decharge geacht werden volkomen ter goeder trouw te zijn, werd de verdere behandeling uitgesteld tot a.9. week. Alsdan zullen, behalve den verba lisant, ook nog eenige andere bewoners van Rochdale als getuigen worden gehoord. Uitsluitend 2e handsgoederen. Geen dieustaanbiedingen, enz JONGENSFIETS te koop wegens plaats- gebrek. Adres: KONINGSWEG 72. INDIAN SCOUT TE KOOP, in prima staat, ook genegen te ruilen voor licnteren motor. Adres Bureau van dit blad. Ter overname gevraagd BOEKEN voor de le kl. der R. H. B. S. Adres: 'SCHROODER, Straatweg 93C. Te koop een goed onderhouden KINDER- WAGEN. Baan^ingel 38. ge- Door omstandigheden te koop een bruikte JACHTWAGEN en BAKWAGEN Te bevragen aan het bureau van dit blad TE KOOP: KINDERWAGEN en groote eiken SPIEGEL (modern), glasmaat 65 X 135, geheele maat 85 X 175. Boomkampstraat 5. TE KOOP een prima HEEREN- en DAMESRIJWIEL, zoo goed als nieuw voor 25 per stuk. 2e TUIND W ARSSTR A AT 19. TWEE prima HEERENRIJWIELEN van 18 en f 20, en een zoo goed als nieuw DAMESRIJWIEL voor 25. LANDSTRAAT-No. 16. TE KOOP Inlegvaatjes 80 cent, Aardappe- lenzakken 13 cent, IJzeren vaten 200 kan. J. BROUWER, Fnidsen No. 6, Alkmaar. AMOR IN DE RECHTSZAAL. (Van onzen Parijschen Correspondent.) (Nadruk verboden). Parijs, 10 Aug. De groote romantische Liefde, die van Du mas en Sardou, is te zeldzaam in dit nuchte- re, zakelijke leven, dan dat wij niet een oogenblik zouden blijven stilstaan en den hoed afnemen wanneer wij haar tegen- komen. Dezer dagen versciieen zij hier in het Pa- leis van Justitie. Natuurlijk was het nooit haar bedoeling geweest, om zich aldus aan allerlei vrebm- den te vertoonen, en vooral niet in zulk een deftige, stijve omgeving van getogade enge- befte heeren. „Chou-Chou", haar gunstelinge en haar slachtoffer, had het wei begrepen, en haar steeds scnroomvallig verborgen gehou- den met die schuwheid voor de aanrakingen der wcreid, welke alie echte ontroeringen kenmerkt Doch toen „Chou-Chou" dood was, heeft haar moeder dezelfde van wie de stak! er in haar testament geschreven had: ,,Mijn moeder heeft nooit andtrs dan teederheden-uit-berekening vocr me gehad" haar in het licht der openbaarheid ge- sieept, zoodat nu iedereen haar kan betasten en beduimeien. In het veiling-lokaal van J hemis o, kwam er weer eens lemand de sjacheraars uit den tempel drijven in de rechtzaal waar alie intensiteiten van menschelijke hartstocht en lusten worden bloctgelegd en getaxeerd, is zij uitgekleed tot op heel haar huiverende naa!;theid< En bibberend van kou, het gezichtje bedekkend van schaamte, gaat de arme Liefde van ,,Chou-Cbou" daar nu voorbij aan het gretige, sensatie beluste publiek van profanen. „Decouvrez vous, Mes sieurs, e'est l'Amour qui passe Zij heette eigenlijk niet „Chou-Chou", de hoofdpersoon van het drama. In het gewone leven stond zij bekend als Mile. Juliette Char- lier. De schuiinaam diende haar voor het theater. Want zij was actrice, en een niet zon der begaafdhUd. Toen zij een einde aan haar leven maakte, prijkte haar sobriquet op de affiches van het Athene in vctte letters. Zeven jaren heeft zij geleefd met dengeen dien zij zoo onuitroeibaar liefhad: een kunst- troeder, zekeren Albert Andre Brule. „Een dier zeldzame jeune-premiers, die liefdes- scenes op de planken kunnen uitbeelden zon der vijftig jaar oud te zijn en aan rheu'matiek te lijden'' beschreef zijn advocaat hem Op een mooien Augustus-dag van 1916 had zij hem voor den eersten keer ontmoet. Hij had haar dadelijk ,,le grand frisson" ge geven. En met al het elan van haar jonge 21 jaren had zij zich op het geluk geworpen Zeven jaren hebben zij met de verkwisten- de gulzigheid der verlietden erop geteerd Haar gevoelens voor hem zijn nooit minder geworden; haar lielde is eer gegroein dan geschrompela. Docu in hern brandde het vuur zich op, tot hii ten slotte zijn vrouw niet eens meer lcwatn otnhelzen wanneer hij, na een avond van succes op de planken, ging soupeeren met andere vrouwen. Toen „Chou-Chou" dit bemerkte, is zij heengegaan. Zij heeft zich gehouden alsof het haar niet zoo heel erg schelen kon; om dat hij lijdend was en een groote emotie na- deelig voor hem zou kunnen zijn. Ver van hem heeft zij een paar maanden haar leven, dat niet buiten hem kon, voortgesleept. Toen heeff zij er een einde aan gemaakt, den 17en Augustus 1923. De ongelukkige had met een revolver zich een kogel door het hart ge- jaagd. Men vond haar, op haa: bed, in haar mooisten peignoir en getooid met al haar juweelen. En twee jaar later weer op*een mooien Augustus-dag vochten voor den rechter haar minnaar en haar moeder om het testa ment. Alie intimiteiten van haar vreugde en van haar lijden zijn voor den dag gekomen. De rechters hebben hardhandig haar schuchte- re jonge leven binnenste buiten gekeerd. Er is gegraaid in haar nalatenschap. Dikke, vet- te vingers hebben gebladerd in haar dag- boek. Ja, dat dagboek, waaruit de couranten nu „quelques passages curieux" afdrukken, hoe aangrijpend is het in zijn eenvoudige eerlijk- heid. Het is de eenige plaats, waar het arme kind, zonder mooi-doenerij, heel haar hart kon uitstorten, omdat zij de zekerheid meende te hebben dat niemand anders dan zij zelf het ooit lezen zou. Zoo schreef zij er in in November 1922: Zaterdag, 25 November 1922. Vanavond heb ik jc een beshssenden brief geschreven. Ik heb thans al mijn moed noo- dig, daar ik weet dat je uitziet naar een ge- legenheid om mij den bons te geven. Wat heb ik je gedaan? Niets. Je bent me moe. Ik kan er niet boos om zijnZal ik den moed hebben je dien brief te geven? Ik weet het niet In mijn verbijstering bid ik de Heilige Maagd mij te doen weten wat ik doen moet. Het is zoo hard. Het is mijn leven, wat ik met dien brief op het spel zet. Als je mij zegt heen te gaan, zal ik gehoorzamen. Daar je ziek en zenuwachtig bent, zal ik doen alsof ik moed en geduld heb. Ik zal naar Parijs gaan, en ik hoop er langer dan een maand te blijven. Dan, op een ochtend, zal het gedaan zijn. Ik voor mij zal opgehouden hebben te lijden, en jij zult geen wroeging hoeven te hebben. Jij zult zeggen„Het is die gemeene cocaine", Alleen zal het, voor mij een vreeselijke kwel- ling zijn je niet meer te zien, je niet meer te hebben. Ik zal, mijn Andre, in mijn hart ont zettend hebben geleden. Jij bent het eenige, wat ik heb liefgehad, wat ik heb aanbeden, wat ik heb verlangd om eraan te sterven, om heele nachten erom te huilen. Ik ben doode lijk jaloersch, op "iedereen, op allesZal ik den moed hebben om van je af te zien? Ik wou nu maar heel gauw doodgaan. Het is een kwaal, waarvan ik niet zal genezen. Mo- ge jij nimmer dit lijden kennen." Is dit geen „cri de coeur"? Wat er verder gebeurd is en of zij den brief nog gegeven heeft, weet ik niet. Ver- moedelijk niet; want ,Chou-Chou" is toen niet naar Parijs teruggekeerd, doch in Roe- menie gebleven, waarheen zij haar minnaar gevolgd was. Vermoedelijk is zij op het laat ste oogenblik voor de vreeselijkheid van het offer teruggeschrikt. Ofwel, het grillige toe- val heeft een van die spaken in het wiel ge stoken, waarmee het onze plannen pleegt omver te werpen bij voorkeur op die mo- menten wanneer er het meeste van afhangt. „Chou-Chou" bleef, en Andre werd al koe- ler en koeler. Een week na het bovenstaande schreef zij in het dagboek: Je hebt vanavond een mooi succes gehad. Ik ben er gelukkig om. Je gaat nu soupeeren met je vrienden, met vrouwen Je hebt mij zelfs geen zoen gegevenAlles is wei uit, nu, Ik weet het thans zeker. Enfin, des te betcr... Zoo gauw ik in Parijs terug ben, zal ik mij van kant maken, en zonder spijt. En twee dagen later: Ik ben gelukkig. Vanochtend heb ik je vijf minuten bij mij gehad. Zoo gaat het dagboek voort, een lij- densgeschiedenis. Tenslotte vertrekt zij naa Parijs Doch ook daar kan zij den geliefde niet vergeten. Met een bewonderenswaardigen moed, wei- ken men niet gezocht zou hebben in zoo'u mondain, ienger artiesijc, zoo'n schijnbaar opperviakkig siavinnetje van coco cn aether, doet zij alles wat ze kan om zijn beelri uit haar hoold te zetten, werpt zich dapper op haar carriere en dwingt zien tot een nieuw leven. Twee maanden forceert zij zich zoo, eiken dag opnieuw... Doch de wenele in liaai hart wii niet dicht: zij kan niet bu'ten hem Fn op de laatste bladzij van haac dagboek, ge- dateerd den avond voor den dag waarop zij tenslotte den strijd opgaf, iezen w«j: Lieveiing, leven zonder jou, ik kan het niet. Ik heb geen geluk gehad in mijn be- staan buiten de oogenblikken, welke ik bij jou heb doorgebracht. Ik zou met zoo heel weinig tevreden zijn geweest: een beetje ge- negenheid had voor mij kunnen voistaan. Ik bid je mij te gelooven: ik heb nooit iemand anders liefgehad dan jou. Ik herin- ner mij alleen de gelukkige oogenblikken, welke ik had met jou. Geloof me; dit is een uur, dat men niet liegt. En vergeef ne. Ik had zoo graag, alvorens heen te gaan, ten- minste je lieve handen nog eens gekust. Ik aanbid je met heel mijn hart. Ik leefde slechts doer jou Denk aan mij zonder bitterheid. Dat is alles wat ik je vraag. Ik houd van je. Juliette. En dan zijn er nog menschen. die bewe- ren, dat de Frangaise, en vooral de Pari- sienne, frivool is in de liefde, en dat de ac- trices de ergsten zijn van alelmaal. Ziehier een Fran^aise, een Parisienne, ja, e(en ac trice, die het onbilliike aantoont dezer bewe- ring, althans in haar algemeenheid. In haar testament, opgemaakt in 1921, twee jaar voor haar overlijden, had Juliette Charlier alles, behalve haar lijfgoed dat zou 't kamermeisje krijgen aan Andre vermaakt. ....Ik smeek den heer Brule zoo heet het daar deze schenking te aanvaarden en aan mijn femme de chambre, Mile. Mauricia Bel- lu, mijn robes, linnengoed, bont en andere kleeren te laten, en vooral niets te geven aan mijn moeder, die mij te veel verdriet heeft aangedaan en nooit anders dan teederheden- uit-berekening voor mij heeft gehad. Trou- wens, zij heeft mij, zeven jaar geleden, 15000 francs ontstolen. Dus zij heeft haar deel gehad.... Die moeder schijnt er ook al eentje ge weest te zijn van het genre, waarvan wijien Jacobs zong: En hei-je soms 'n half-sleet rokkie of 'n bloessie, denk dan vooral toch nog eens an je moessie! Mama bestreed de rechtsgeldigheid van het testament, bewerende, dat haar dochter het had opgesteld onder den invloed van cocaine en met pressie van den heer Brule, en vroeg vernietiging. Niet om het geld er bleek trouwens een deficit te zijn; het meubilair, dat de niet zeer fijngevoelig uit- gevallen erfgenaam dadelijk in het vendu- huis had laten verkoopen, had 14000 francs opgebracht en er was 24000 francs schuld neen, om stoffelijk voordeel was het al thans ditmaal de moeder niet te doen: doch de dame gevoelde zich door de termen, waar- in de uiterste wilsbeschikking van haar doch ter vervat was, onverdiend zoozeer ge- krenkt en gegriefd, dat zij officieel wenschte te zien uitgemaakt, dat het arme kind niet geheel bij haar positieven was, toen het die onhartelijke woorden neerschreef. Voor de gemoedsrust van de moeder zoowei^als voor de nagedachtenis van Juliette ocn, arme! was het beter, als de rechtbank zulks nu maar wou verklaren. De.uitspraak valt eerst over acht dagen. Maar ik hoop, dat de heeren zullen vinden, dat het niet gaan zal.... Anders zou „Chou- Chou" met haar doorboorde hartje, zich ze ker nog omdraaien in haar graf! LEO FAUST. ProYinciaal nieiiws hooge UIT KENNEMERLAND. De zeer groote aanvoer van boonen blijft aanhouden en licewd er veel ziekte in de boonen wordt aangetroffen, is dit van wei nig invloed, want er is een overweldigende hoevelheid uitgezaaid. De snijboonen zijn niet mooi en evenmin is hiervan een groote aanvoer, want de ziekte en zonnehitte heb ben het beste verwoest De prijzen der boo nen zijn niet hoog en van snijboonen laag (behoudens de sporadisch aangevoerde par- tijtjes rnooie boonen die hoog in prijs zijn). De aanvoer van bloemkool is niet groot, de prijs is voor le soo*t ongekend hoog en voor 2e en 3e soort prijshoudend1. Komkommers en augurken zijn niet duur, behoudens fijne inmaak. De groote vraag naar tomaten blijft aan- houden en uitgezonderd 3e soort is alles duur. Sla en spinazie zijn bijzonder in trek, evenwel is alleen voor le soort een prijs te bedingen. Andijvie is "laag in prijs, de aanvoer niet groot- De laatste dagen komt er een kleine ver- hooging in 't zicht voor le keur keuken- aardappelen (d. w. z. puike aardappelen). wat ook noodig was, de prijs is te laag ge weest en is nog iaag, de overweidigend groote aanvoer is hieraan niet vreemd. De laatste bessen en frambozen zijn duur; de geheele oogst van dit artikel is duur ver- kocht. De sporadisch aangevoerde partijtjes peu- len. deppers, raspers en capucijners vinden willige koopers tegen hoogen prijs. De aanvoer van tafel- en keukenperen is klein, de aanvoer van appelen iets grooter; die van pruimen nog kleiner. Tafel fruit is enorm duur. Dit geldt cok voor pruimen, doch alie fruit, ook stek en 2e soort, wordt tegen een redelijken prijs geplaatst. Bosgroente en de overige artikelen onver- anderde prijs. UIT OUDKARSPEL. Voor ongeveer 2X maand terug ging de zoon van den heer van H. alhier in militairen dienst, Jioewel ze aanvankelijk in de veronder- steliing waren, dat hij broederdienst had. Burgemeester Kroon had echter tot twee- maal toe de verzekering gegeven dat deze meening in geen geval juist was en zoo werd het jongmensch te Helder ingedeeld. Gedurende zijn diensttijd werd opnieuw een bezoek bij den Burgemeester gebracht, doch wederom werd de mededeeiing ontvan gen dat er van broederdienst geen sprake was. Daardoor werd er dan ook geen werk meer van gemaakt. Diverse opmerkingen echter waren oorzaak, dat men opnieuw een onderzoek ging instel- len en nu in Helder bij de militaire autori- teiten zelf. Het gevolg daarvan is geweest, dat hij na een afwezigheid van 2 V? maand zijn miliiui- re spulien weer kan ruilen voor zijn werk- pakje. Er zijn in dat gezin vier zoons. De eer- ste heeft gediend, de tweede is afgekeurd, de derde is de gedupeerde en de vierde is een jonger broertje. De mededeeiing van vrijstel- ling was natuurlijk een welkome verrassing, doch de idee dat 'n zoon langen tijd onnoodig uit zijn werkkring was gehaald lijkt ons niet bijzonder aangenaam. Woensdagavond wed door de directie vau het circus Robertie een iiefdadigheidsvoor- stelling gegeven ten bate van het geteisterde Borculo en omgeving. De tent was bijna ge heel met bezoekers gevuld, die met belang- stelling het uitstekende werk met en op de paarden en aan de trapezien volgden. Vooral ook de krachtioeren van den athleet Siegfried hadden aller bewondering. Een zevental jongens van den Langendijk verleende met'muziek belangloos hunne me- dewerking en de heer Jansen had belangeloos zijn piano beschikbaar gesteld. Zoo was het geheel een mooie avond, niet alleeh om het doel waar het om ging, doch ook hetgeen gegeven werd, was van de boven- ste plank. Met inbegrip van een collecte welke 11.55 opbracht, kon voor het beoogde doel 78 33 worden afgedragen, welk bedrag door den Burgemeester naar het ccmite gezonden is. De inkomsten stonden onder controle van Rijks en gemeentepolitie. De collecte, welke deze week met den beer gehouden werd, bracht 43 gulden op, zoodat reeds ruim 120 gulden aan het comite gezon den is kunnen worden. A. s. Maandag zai een bijeenkomst plaats hebben om te bespre- ken wat verder voor de geteisterde streken ge daan kan worden. DE NOORDERMARKTBOND. Het Bondsbestuur vergaderde Donderdag- a'vond in het wachtlokaal. Wegens ziekte was afwezig de heer P. Kcstelijk, terwijl mede ont- braken de heeren J. Bakker en C. de Boer, vertegenwoordiger der afd. 't Veldt van den L. T. B. De voorzitter heette speciaa! welkom den heer C. Keeman, door Tuinbouwbelang als bestuurslid aangewezen in plaats van den heer van Nienes. Spr. hoopte, dat de heer Keeman zich evenals de heer Van N:enes in het bestuur spoedig thuis zal gevoelen en als deze zich een ijverig en bekwaam bestuurs lid zai toonen. Met leedwezen constateerde de voorzitter de afwezigheid van den heer Kostelijk en uitte de beste wenschen voor diens herstei. Aangenaam was het spreker geweest deze vergadering te roogen leiden onder beteve vei- lingsstemming; hij lioopte op een beter be- loon speciaal van den handel in ons hoofd- product voor het herfst- en winterseizoen. Door den heer Kliffen v erden de notulen gelezen, welke onder dankzegging werden goedgekeurd. De voorzitter deed hierna me dedeeiing betreffende de gehouden aanbeste-- ding van de uitvoering van timmer- en schil- derwerk. Naar aanleiding van ingekomen circu- laires werd besloten 10 bij te dragen voor een gedenkteeken bij het 50-jarig bestaan van de Hooge Landbouwschgol te Wageningen en 25 vGor een huldeblijk aan den heer Van Hoek, directeur-gencraa! van Landbouw Voorts werd besloten tot drie maal piaat- sen eener advertentie van 1/4 pagina in een door Wissel uit te geven blad voor Duitsch- land en Engeland en wei vcor de nrs. van No vember, Januari en Maart. Eveneens zal weer worden geadverteerd in het Centraal-orgaan voor groenten en fruit. Nog werd medegedeeld, dat de bestuursle- den een tuinbouwjaarboekje zullen ontvan- gen. Door den heer Ootjers werden eenige me- dedeelingen gedaan omtrent de rubbervloer- bedekking, welke is opgedragen aan den heei Hart te Oudkarspel. Als werkster in het veilingsgebouw werd aangenomen de dcchter van P. Bommen. Vooris werd medegedeeld, dat de z.g. N. H M.-gelden zijn ontvangen cn we^ een bedrag' van 2770.27. Op voorstel van den heer Ootjers werd be sloten hiervan 100 a? te staan voor de streek, getrofien door de stormramp. Vervolgens werd door den heer Ootjers ver- slag uitgebracht der algemeenc vergadering van' de T. A. C., welk verslag tot een uitvoe- rig debat aanleiding gaf. Fiet volgende punt, salarisregeling, werd door den voorzitter in- geleid, die daarbij herinnerde aan een vroe- ger ingekomen schrijven eri mededeeiing deed van persoonlijk bezoek van een der ambte- namen. Spr. meende, dat deze zaak reeds was besproken in de Commissie van Beheer van ter Amsterdaniscfee lenrze genoteerile fondsen, verstrekt door Noordbollandsch Landbouwcrediet. ion# 3V. FONDSEN, 17 Aug. 18 Aug. 19 Aug. 20 Aug. 5 obi. N W.£. J IS A 5 idem 1000 '18 4!4 idem 1000 '16 ,5 idem f '000 '17 4 idem f 1000 '16 6 O ind. f 1000 '19 5 idem 1000 '15 5 idem 1000 '16 5 idem 1000 '17 Koloniale Bank V-'e-d. Ind. Hand Bank Hande! Mantij Philips Gloeiiamp Comm. Studcbakcr Comm. Steel Compania M. Arg. Cult. Mij. Vorsteni Handelsvcr A'dam Javasche Cult. Dordtsche Petr. gew Gecons Holl. Olie Koninklijke 1000 Moeara Enim A'darn Rubber Serbadjadi Holl. Am. Lijn i Java China Jap. Lijn Ned. Scheepv. Unie Deli Batavi Tab. Deli Maatij Senembah - 5'A obi. Holl. Spoor 1922 5 A obi. Staatsspoor 1922 South. Pacific Union Pacific Prolon^atic 105s/8 l'Ol 9;3/i6 9S 94 i/j 101% ICQ »/8 1003/16 1743/ 14'1s;4 135s 8 4;4 121i/3 9 154 507 l/j 32U/3 352 15Si/4 3745/8 344 279 269 671/a 1043/4 1443/4 344 4021/, 483 1435/8 31/8 1051/2 10013/u 981/8 98 94 101 3/8 IOOI/3 1003/s 1003/8 1751/a 14 5/8 136 4331/, 122 83,4 1553/4 5141,4 327 3511/2 1593/4 3/4i/2 347 282% 268 5/g 67 145 3501/0 4021/2 487 i/s 1011/3 IOH/4 IOI1/2 1441/2 33/4 1051/, 1001/, 983/8 9715/16 94 1011,4 IOO1/4 IOO1/4 IOO1/4 177s/4 1417/a 1383/, 4293/4 1211/3 71/2 1573/4 534 i/s 335 347 1561,* 3701/2 343 283V* 268i/j 661/3 1443/4 352 3936/8 4S3V. 101% 1011/2 144 V* 31/, 1055/, 1007/, 98*/, 977, 93% 1011/3 IOOI4 lOOl/g 100 l/g 1791/4 1411/, 1381/4 4283/4 121 61/, 156 546 1 3331/2 319 156 3756/8 3481/, 2853/4 268 66 1443/4 351 i/s 3981/2 4783/4 101V* 1013/g 14315/16 37/3 21 Aug. 10511/1* 1003/4 981/4 971% 93%. IOI1/3 1001/4 1001/4 100l,4 1771/, 1413/4 4f57/W 1211/, 7 156 5423/4 330 358% 1576/4 3791/, 349 294 l/s 278 67% 1441/2 352 400 4801/* IOIV4 101%

Alkmaarsche Courant | 1925 | | pagina 10