en verzocht het resuHaat van die bespreking aan de vergadering mede te deelen. Hieraan werd voldaan door den heer De Boer en uit diens mededeeling bleek, dat genoemde com- missie van corded was, dat nu de salarissen weer dienen te worden gebracht op liet peil van voor de ealarisverlaging. Na eenig debat werd hiertoe besloten, zoo- dat de salarissen als volgt worden vastge steld: Veilingleider /2000; keurmeestcr 1500, Hemke 900, van den Berg en Schen- ke ieder 400. Uit mededeelingen van den veilingleider blcek de omzet over de maand Jtiii te zijn ge- weeSt 540834,78 tegenover 496215.52 over dezelfde maand van 1924. Nog werd de opmerking gemaakt, dat aan- voerders soms vertrokken zijn, terwijl bun product geladen moest worden, wat natuuf- lijk last veroorzaakte bij de lading. De vei lingleider meende, dat het tot gunstig resul- taat zou kunnen leiden, Ifldien hierop door e vereenigingsbesturen der kdcn.werd geWezen Nog bleek, dat partijen, welke niet gevei d mogen worden, omdat ze niet als behoorlijke marktwaar beschouwd konden worden, soms terstond buiten de veiling door den een of an- deren handelaar worden gekocht, wat zeker af te keuren is. De veilingleider ontvlng op- dracht om in dezen streng tegen die aanvoer- ders op te treden. Hierna sluiting. UIT SCHAGEN. Tot de bijzondere opb#ngsten van deze gemeente belioort de jaarlijksche opbrengst van het Rietbosch, ecne moerassige vlakte in de Neskoog. De gemiddelde opbrengst wordt geschat op 24000 bos. Meestal is dit riet op het einde van het jaar nog lang niet vcrkocht. Dit jaar was er eene buitengewone vraag, zoodat half Augustus reeds alle verkocht was. Voor den oogst van 1926 zijn er nu al koopers uit 'Groningen en Hillegom. Deze bijzondere vraag staat in nauw verband met den toenemenden villabouw. UIT DE RIJP. J.l. Dinsdag slaagae te Utrecflt voor het exarnen L. O. Engelsch de heer J. Meijer al- hier. PREDIKBEURTEN Herv. Gemeenten. BROEK OP LANGENDIJK, 9.30 en 2 (o. t.) Ds. Willemse van Gro-ningeii Geref. ke uur kerk, 9.30 en 2.30 uur (o. t.) Ds de Jong. Chr. Gerf. kerk, 9.30 en 2.30 uur (o t.) Ds v. d. Molen. Doopsgez kerk, 9.30 uur (o. t.) Ds. A de Jong. BEEMSTER, geen d'ienst, vacature. BOVENKARSPEL, 10.30 uur, Ds. Brinkerink. DIRKSHORN, 10.30 uur, Ds. Schermer- horin.' EEN I GEN'BU RG, geen dienst, vacature. GRAFT, 10 uur, Ds. Oterdoom. GROET, 10.30 uur, Ds. Boeke. 1IOOGKARSPEL, 10 uur, Ds. Kastein. HOOGWOUD, 10.30 uur, Dr. van Beek. KOEDIJK, geen dienst. LIMMEN, 9.30 uur, Ds. Bosch. NOORDSCHARWOUDE, 10.30 uur, Ds. Staal. OUDKARSPEL, 10.30 uur, Ds. de Leeuw PETTEN, i0.30 uur, Ds. Groeneveld. SCHOORL, 9 uur, Jeugdkerk, n.m. IVi uur, Zar.gdienst. WARMENHUIZEN, 10.30 uur, Ds. Hornstra. WINKEL, inn. 3 uur, Ds. Staal. ZUIDSCHARWOUDE, 10.30 uur, Ds. van Meurs. Doopsgezinde Gemeenten. BARSINGERHORN, 10 uur, Ds. Van der Veen. BEEMSTER, 10 uur, Dr. Kuipers. GRAFT NOOROEIND, 10 uur, Ds. van Giessen. NIEUWE NIEDORP, nm. 7.30 uur, Ds. Haars DE RIJP, 10 uur, Ds. Keuning. (Gedeeltelijk ontleend aan Kerk en Volk.) UIT EGMOND-BINNEN. De vergadering van den gemeenteraad werd ditmaal geopend met een toespraak van den Burgemeester, waarin deze herinnerde aan de ramp,, die het oostelijk deel van ons land getroffen had in den vorm van een wer- velstorm. Daar het aan twijfel onderhevig is, of steun uit de gemeentekas wordt goedge- keurd, meende de voorzitter dat't de meest ge- schikste weg zou zijn, wanneer hij den raad uitnoodigde met hem, den secretaris en den gemeente-ontvanger een comite te vormen om een collecte te houden bij de ingezetenen. Spr. was er van overtuigd, dat de inwoners thans hun eigen landgenooten naar behooren zouden gedenken, ieder naar de mate van zijn vermogen, de rijken van hun overvloed, de armen naar hetgeen zij missen konden. De raad vereenigde zich met dat voorstel, waarna afgesproken werd deze zaak na af- loop der raadsvergadering verder te bespre- ken. De heer Belleman dankte voor de sympa thieke woorden, doch zou eerst eens willen probeeren, of steun van de gemeente als zoo- danig met zou worden toegestaan, .waarop de voorzitter wees op de houding1 van GecL Sta- ten van Friesland. De.notulen gaven geen aanleiding tot op- merkingen. Ingekomen: a. Rekening Gezondheidscommissie dienst 1924. Gesteld in handen der commissie tot nazien der andere rekeningen. b. schrijven der Gezondheidscommissie. dat over de bijdrage 1925 niet zal worden be- schikt in verband met batig slot 1924. c. Goedkeuring van Ged. Staten der ge- meenterekening dienst 1923. d. Bericht, dat Gpd. Staten wijziging van het reglement van orde voor de raadsverga dering voor kennisgeving hebben aangeno- men. B., c. en d. voor kennisgeving aangeno men. e. Schrijven der R. K. bouwvereeniging, houdende uiteenzetting op welke wijze door haar woningen worden verhuurd. Het bleek, dat de toezegging van een wo ning afhangt van een onderzoek naar de vol gende punten: waarom wil de aanvrager een woning; is te verwachten, dat hij de huur zal betalen; hoe is het gezin samengesteld en het gedrag der leden; levert het gezin gevaar op voor de samenleving; is de aanvrager meer ox minder om een woning verlegen. De vereeniging meent tot dat onderzoek verplicht te zijn door de zwaardere verant- woordelijkheid die op haar rust. Bepaalde godsdienst wordt niet gevraagd. Natuurlijk is ieder systeem onvolmaakt en bestaat de mo- gelijkheid van vergissing, doch tot nu toe gaf de keuze geen aanleiding tot verwikkelingen. De heer Dekker had aanleiding gegeven tot dit schrijven en merkte nu op, dat een huurder, die hem als een solied en net per- soon bekend was, toch was gepasseerd. De voorzitter opperde de mogelijkheid, dat die persoon aan een der voorwaarden niel voldeed. De heer Apeldoorn vond het systeem prach- tig en wees er op, dat die aanvrager volgens den heer Dekker een eigen woning had en er dus niet erg om verlegen was. De heer Dekker voerde aan, dat die woning te klein was en dat de man nu tot verbouwing had moeten overgaan. De voorzitter sloot hierop de discussie. f. Bericht rijksbijdrage R. K. Woning- bouwvereeniging over 19241925, tot een bedrag van 752.58. g. Verzoek K. N. Mij. van Tuinbouw en Plantkunde, afd. Castricum om beschikbaar- stelling van een eereprijs voor een tentoon- stelling. Met instemming van alle leden werd een medaille toegezegd ter waarde van hoogstens 10. h. Bericht kasopneming G. E. B. i. Idem ontvangst strafverordening open- baar water. Aangenomen voor kennisgeving. k. Verzoek van diverse ingezetenen om in principe een beslissing te nemen ten gunste van den zeeweg Heiloo-^-Egmond. Dit ver zoek was vergezeld van een uiteenzetting der belangen, die de gemeente had bij dit plan ten opzichte van het verkeer, de tuinbouw, de oloemkweekerij en de landwaarde. De voorzitter weerlegde de in het adres verweten tekortkomingen van het Dag. be- stuur. Er was gedaan, wat in April was ver zocht. Spr. vond het jammer, dat dit verzoek gekomen was, want met dankbaarheid erken- de hij het vele werk, dat door een particuliere commissie in dit geval gedaan was ten bate van het algemeen. Toch wilde de voorzitter nu maar meteen aan het verzoek voldoen door onomwonden zijn meening uit te spreken. Men kon daar dan rekening mee houden. Het standpunt van spr. was bekend. B. en W. deden nu net voor stel geen gelden beschikbaar te stellen voor dat plan. De heer Dekker verzekerde, dat dit geens- zins de bedoeling was. 't Ging om het prin cipe. De geldkwestie kon later onder de oogen gezien worden. De voorzitter meende, dat als de raad net beginsel aannam, men later moeilijk kon weigeren bij te dragen. Daarom stelde hij voor niet bij te dragen, dan kon ieder verder de conclusie trekken, die hij wilde. 't Was jammer, dat Heiloo en Egmond aan Zee niet de eersten waren geweest cm een beslissing te nemen. De heer v. Duin meende, dat het eerste be- lang was de weg Egmond aan den Hoef Castricum. Dit plan was wel mooi, maar twee dingen tegelijk was te zwaar voor de gemeente. De heer Belleman wilde liever nu geen be sluib nemen en afwachten tot Heiloo zelf iets De voorzitter vond dit niet in overeenstem- ming met het verzoek en oordeelde, dat de ko- gel nu maar door de kerk moest. Het voorstel om geen gelden toe te staan werd aangenomen. Tegen de heer D,ekker. 1. Verzoek ontheffing schoolgeld 1923. Ver wezen naar de geheime vergadering. m. Verzoek om uitbetanng van (verjaar- de) vergoeding. In verband met de bijzondere omstandigheden, die hierbij zich hadden voor- gedaan werd na eenige discussie besloten aan dat verzoek te voldoen. n. Mededeeling, dat aan den burgemeester verlof was verleend van 29 Aug. tot 26 Sept. 1925. De heer Belleman vond het jammer, dat in diemtijd net de vaartverbetering ter hand genomen zou worden, daar hij twijfel koester de aan de voortvarendheid in dezen van den loco-burgemeester. De heer Apeldoorn wees erop, dat hij uit stel bepleit had in't belang van 't goede doel. Eenmaal aan den gang, dan diende er doorgezet te worden. De voorzitter constateerde, dat hij dus met een gerust hart met verlof kon gaan. 3. B. en W. werden gemachtigd ee;r drie tal geldleetiingen te converteeren tot eeq, maximum rente van 5 1/4 pCt. 4. B. en W. stelden voor leges te heffen op bouwvergunmngen. De heer Belleman was er niet voor. Bou we en verbouwen diende in den hand ge werkt, niet bezwaard te worden. Voorgesteld werd om voor gebouwen niet bestemd voor woning, te beg-innen met 2, de andere met 3, terwijl dit bedrag zou stijgen in verband met de grootte. De heer Apeldoorn vroeg nadere uitleg- ging omtrent de berekening voor boerenwo ningen. De heer Belleman meende, dat de heer Apeldoorn dat wel wist, daar hij zelf met het voorstel kwam. Nadat de noodige inilchtingen waren ver strekt, werd het voorstel van B. en W. aan genomen. Tegen de heer Belleman. 5. Voorstel van B. en W. om een aanbouw te maken aan de gemeentelijke noodwoning ten behoeve van het gezin Prins. De voorzitter deelde mede, dat de gezond hsidscommissie aanmerking had gemaakt op het tegenwoordig verblijf. Deze kwestie had hem al veel hoofdbrekens gekost en vandaar nu dit voorstel. De kosten werden begroot op 300, waarvoor dan het gezin de beschik king kreeg over twee kamertjes. Op verzoek van den heer Baltus werd dit voorstel bewaard om in de geheime vergade ring nader onder de oogen te zien. 6. Aanbieding gemeenterekening, dienst 1924. Batig salclo 12327. Als commissie tot nazien werd aangewezen de geheele raad behalve B. en W. 7. Benoeming lid schattingscommissie, va cature J. Noord. De voorzitter achtte het gewenscht, iemand te kiezen, die niet bepaald tot de landbou- wers behoort en bekend is met de toe- standen van menschen met meer b'escheiden inkomen. Aanbevolen werden de heeren v. Duin en Belleman. De laats e had bezwaar, daar de vergaderingen op den dag gehouden wer den. Uitgebracht werden 4 stemmen op v. Duin, 1 op Baltus, i op Straathoff en 1 bianco. Ge- kozen dus de heer v. Duin, die de benoeming aannam. 8. De voorzitter herinnerde aan het ver zoek van den heer Bakker. om verlenging van landhuur. Dit was ecnter volgens con- ract niet geoorloofd. De heer Belleman brak een lans voor den anderen man, de voorzitter vond het ook jammer, maar mocht niet anders adviseeren. Na eenige discussie stelde de burgemees ter voor in November een publieke verpach- ting te houden, zooals 't hoorde, maar de gunning aan te houden en de raad nader te laten beslissen. Aldus besloten. 9. Verzoek R.-K. Parochie Egmond aan den Hoef om subsidie voor een bewaar- school. Gesteld in handen van B. en W. om ad- vies. 8. Idem een verzoek van ingezetenen tot het plaatsen van eenige banken. 9. Vaststelling kohier hondenbelasting. De heele lijst werd voofgelezen en met enkele wijzigingen goedgekeurd. Rondvraag. De heer Dekker informeerde naar het schrijven der R.-K. Schoolbesturen betreffen- de assistenten. Deze brieven liggen voor hem ter inzage op het gemeentehuis. De heer Baltus achtte het gewenscht een lulp-lijnwerker aan te stellen. Deze zaak zal onderzocht worden, evenals de kwestie, hier bij ter sprake gebracht door den heer Belle man, over toestaan van gasverlichting voor sommige bedrijven. De heer Baitus informeerde, of er nog niet een beslissing door G. S. was genomen over de school. Spr. wilde namens den -raad een briei sturen om op spoed aan te dringen. De voorzitter vermoedde, dat binnenkort een openbare zitting over deze zaak zou plaats hebben op grond van het feit, dat de stukken ter inzage hebben gelegen. Verder vroeg de heer Baltus, hoe het stond met de overname der wegen van den polder. Dit was al ver voor elkaar. De heer v. Duin vroeg nu, of de meesters- woning ook al overgedragen was aan het R.-K. Kerkbestuur. Dit bleek nog niet het geval te zijn. De voorzitter deelde mede, dat aan het R.-K. bestuur verzocht was een notaris aan te wijzen, doch dat daarop tot heden geen bericht was ontvangen. UIT ST. PANCRAS. Gisteravond speelde Vrone I een vriend schappelijken wedstrijd tegen Jong Holland uit Alkmaar. De match, welke op een hoog spelpeil stond eindigde in't voordeel van de thuisclub met 30; echter was dit voor Vro ne een geflatteerde uitslag. Door de tuinbouwvereeniging „De Tuinbouw" zal dezen winter twee speciale cursussen worden gehouden; te weten een over bedrijfscontrole, omvattende speciale tuinbouwboekhouding en kennis van verschii- lende belastingwetten, terwijl op de andere cur^us de Groenteteelt behandeld zal worden, verdeeld over drie vakken: Kennis van den grond, Bemestingsleer en Veredeling van cultures. De heer Glas van Broek op Langendijk heeft zich bereid yerklaard deze cursussen te leiden. Donderdagavond laat vervoegden zich ten huize van den heer Gerritsen een tweetal matrozen, om nachtlogies. Echter bleek's morgens bij de afrekening geen van beiden in staat te zijn de rekening te voldoen. Het gevolg was, dat zij tenslotte op de secretarie terechtkwamen, waar de Burgemeester hen, na ze verhoord te hebben, van reisgeld voorzag om de reis naar Den Helder te volbrengen. Tevens kwam aan het licht, dat bij in H. H. Waard uit den trein waren verwijderd, wegens gemis van een plaatsbewijs. Na volledige inlichtingeii omtrent hun per soon en dienstnummer, -werd voor hen tevens de rekeaing van den heer Gerritsen veref fend. 9 IsJIT BROEK OP LANGENDIJK. De collecte langs de huizen alhier- met een lijst, voor de geteisterde streken in ons vader- land, heeft opgebracht ruim 1500. Stadnieuws TOONEEL GEDURENDE DE KERMIS. Juist voor den aanvang van de kermis- week willen wij er nog gaarne even de aan- dacht op vestigen, dat deze week voor de liefhebbers van het tooneel zoowel in de „Harmonie" als in het „Gulden Vlies" iets bijzonders brengt. Beide gezelschappen heb ben een uiimuntende keuze gedaan uit hun repertoire en de leiders verzekerden ons, dat aan de opvoeringen alle mogelijke zorg zal worden besteed. Het eene stulc of schrijver zal natuurlijk iemand meer trekken dan her andere, doch men kan er van verzekerd zijn dat er elken avond iets goeds te genieten is. Over het blijspel „Mevrouw Links, mijn heer Rechts", dat. Woensdagavond door het Schouwtooneel in de „Harmonie" zal worden opgevoerd, laten wij nog dc volgende bcoor deelingen volgen „Utrechtsch Dagbiad": Het is cen actueel gegeven, dat Fulda hier verwerkt. Sinds de vrouwen immers niet alken het actief maar ook het passief kiesrecht hebben, is't heele maal niet uitgesloten, dat in een bepaald huwelijk de man candidaat is van de eene en de vrouw candidate van de andere partij Moet zooiets een onherrcepelijk conflict ge ven tusschen de twee? Fulda zegt ja. Het zijn intellectueele menschen, die door een toe valligen samenloop van omstandigheden zonder van elkaar iets af te weten, zich alle- bei candidaat laten stellen, en, wanneer ze elkanders geheim ontdekt hebben, er geen van tweeen meer van af kunnen Natuurlijl- doen ze nog wanhepige pogingeir om zich van de verplichting te laten cntslaan, maar wanneer ze ontdekken, dat de partijbladen hun eandidatuur al naar wijd en zijd bazui- ncn, is terugtreden onmogelijk. Welnu zij zulleii dan de wereld tconcn dat het kan. Dat twee menschen, die op't innigst van el kaar houden, elkaar in politicus op 't vin- riigst kunnen bestrijden, zonder dat het de persoonlijke verhouding schnadt. Ze probee ren met de eerlijkste bedoelingen, maar 't lukt niet. De vrienden van rechts, waartoe hij behoort, bekladden haar jiaam, en de vrien den van links, die haar gecandideerd hebben, zetten er alles op cm haar van d'r man af te krijgen, zoodat aaaruit zijn persoonlijke on- waardigheid blijkt. Na een hvist is het haar nderdaad onmogelijk geworden langer in uuis te blijven. Zij vertrekt. Fulda heeft getracht tegenover de politiek zoo neutraal mogelijk te blijven. De agitators van beide partijen zijnagitators, d-w.z. menschen in wie de partij-hartstocht alle „menschelijke" gevoelens (laten we hopen tij- delijk verstikt. Het Schouwtooneel zendt enkele van zijn noegelijken spot, die het heele stuk door de oelangstelling gaande houdt. Het cShouwtooneel zendt enkele van zijn beste krachten in't vuur, zooals Jan Musch (Dr. Hederich), Stine v. d. Gaag, de vrou- welijke tegencandidate, M. van Warmelo en Ezennan. Het zal ongetwijfeld een succes worden. „Haarlem's Dagbiad" (J. B. Schuil): Het publiek heeft er zich op dezen gezelligen Kerstavond kostelijk mee geamuseerd. Onder aanvoering van Musch brachten de artisten van het Schouwtooneel het publiek in een allerprettigste Kerststemming', wat het doel van de vertooning was, zoodat het voor de vele „uitgaanders" een gezelligen avond werd. „Nieuwe Haarl. Courant": 'n Interessant en actueel gegeven Het Schouwtooneel kwam met een aantal van zijn beste krachten voor het voelicht, zoodat we bij voortduring de- gelijk-amusante actie te bewonderen kregen. 't Was een vroolijke, genoegelijke avond, die voor de verdere opvoeringen van het aardige blijspel veel goeds voorspelt. „De Maasbode": „Ik doe niet meer mee", zucht Jan Musch, als Dr. Hederich, eerst kandidaat van de rechts-reactionnaire partij, wanneer hij, met een verband om het hoofd, machteloos op den divan ligt, teeder verzorgd door zijn echtgenoote, Stine v. d. Graag. Het was ook wel te voorzien, dat't mis zou loopen met dit politieke echtpaar, bovendien „tegencandidaten", en alleen een blijspel- dichter als Ludwig Fulda kan zijn sujetten dcen gelooven, dat de onderlinge liefde en vrede ongerept zal blijven, als mevrouw voor links, en mijnheer voor rechts op de bres staat. Dit gegeven is in een reeks van levendige tafreelen, die vier bedrijven vormen, heel amusant uitgewerkt. Het Schouwtooneel kwam met zeer goede krachten uit. Op den voorgrond s ton den voortdurend Jan Musch c:i Stine v. d. Gaag. Hun levendig, smeuig ac- teeren gaf aan de handeling een boeiende kracht. Er is hartelijk gelachen om het ge noegelijke, prettige stuk, dat het voordeel heeft nieuw en actueel te zijn. Dinsdag geeft het „Ned Tooneel" in het „Gulden Vlies" een opvoering van „Scha kels" en het kan niet anders of dit ten too neele brengen van een van H'eijerman's beste stukken zal hier met succes worden bekroond. Het wordt door de artisten die er in mede- werken en dat zijn er vele met groote toewijding gespeeld en groot is steeds de in- druk, die dit spel van den huiselijken haard na de vlotte vertooning op het publiek maakt. Saalborn, Magda Janssens, Tourniaire, Go bau, Kreeft, Mevr. Meunier e. a. werken in dit stuk mede en daarom zal geen enkele be- wonderaar van den grooten Heijermans deze opvoering willen missen. Woensdag volgt dan't groote succes van Magda Janssens en Gobau in het zoo veel geliefde stuk „Oud Heidelberg" als Kathe en Karl. Heinz. Dit stuk oefent nog steeds een soort van tooverkracht op het publiek uit en ook hier zal de zaal te klein blijken om alle liefhebbers te bevatten. Maar wij twijfelen niet of een tweede opvoerig zal zeker in het tweede gedeelte van de week volgen. In de Schouwburgloge op het Doelenvelc wordt Bouber's nieuwste sucesstuk „De Jantjes II" opgevoerd. Levendig zal men zich nog het enorme succes van het eerste stuk herinneren. Doch dit tweede deel moet ook -zoo treffend juist weergeven wat er in het volk leeft en omgaat, dat velen het nog boven het eerste stellen. Een prachtig volksstuk, dat beslist aller belangstelling verdient. Natuurlijk herinneren wij nog gaarne aan Ter Hall's onvolprezen revue, die haar voor gangsters met stukken slaat en zoo de toe- schouwers treft en boeit, dat zeker niemand een avond bij Ter Hall, een avond van genot, en zeer groote vroolijkheid-, dank zij den voor- treffelijken Buziau, zal willen missen. De directie stelt zich niet aansprakelijk' voor kaarten, buiten het bureau om van op koopers gekocht. Dit zij nog eens nadrukkelijk op verzoek der directie gemeld. Buiteiilaiul HET VEII.IGHEIDSPACT. Het Havas-bericht uit Berlijn, dat de over- handiging van het Fransche antwoord inza- ke de veiligheid gisteren zou gescnieden, was blijkbaar ietwat voorbarig. Thans meldt n.l het B. T. A., dat de Fransche ambassadeur te Berlijn opdracht ontving, het Fransche ant woord Maandag te overhandigen. De offici- eele publicatie van, het document zal eerst Vrijdag a.s. geschieden. NOODWEER IN DEN TAUNUS. Bad Homburg*en de Taunus zijn Donder- dag door een geweldigen regenval geteisterd De straten stonden blank en de kelders lie- pen onder. Een en ander ging gepaard met zware hagelbuien, zoodat de bergen korten tijd geheel wit zagen. DE PESTGEVALLEN IN DEN PIRAEUS. De Grieksche legatie te Parijs ineldt, dat blijkens mededeeling van den Griekschen mi nister van gezondheid in den Piraeus 5 ge- vallen van "pest zijn geconstateerd, waarvan 3 met doodelijken afloop. Drie gevallen wer den voorts geconstateerd op schepen afkom- stig uit Alexandria. De noodige vmaatregelen zijn genomen. DE STAKING DER PARIJSCHE BANKEMPLOYe's De door het V. v. V. te Marseille aangekon- digde solidariteitsstaking van 24 uur met de bankbedienden is Donderdag inderdaad door- gegaan. Bijkans alle beroepen hadden er zich bij aangesloten. 'De genieenfediendten waren stopgezet, be halve die van den burgerlijken stand, begrafe- nlssen en brandweer.\De postbeambt-en, ha- venarbeiders, trams, autobussen, taxi's alien staakten De cafe's in" de binnenstad openden slechts met" een klein personeel, doch de terrassen waren gesupprimeer'd. De leden van de bioscoop-orkestjes, de kappers, slagers deden mee. Zoodat de stad volkomen dood v/as. Er werden tal van openluchtvergaderin- gen gehouden, waarin de houding der direc- teuren werd gelaakt en vertrouwen in de re- geering werd uitgesproken. Marktberichten ALKMAAR, 22 Aug. 1925. De prijzen op de heden gehouden botermarkt waren: Boter lste soort 1.10—/ 1.25, 2de soort 0.951.05; Eieren groothandel 7.70 8.40, kleinhandel 7.508.50; Eendeie- ren 7. ALKMAAR, 22 Augustus 1925. Op de leden gehouden: weekmarkt waren aange- voerd: 48 paarden 150400, 1 veulen, 44 melkkoeien 280450, 52 nuchtere kalv. slacht f 14—/ 30, 241 vette schapen 4855, lammeren 30—/ 38, 5 schram- m-en 3036, 179 biggen 10 weken 18 tot 25, 5 bokken en geiten 8—/ 16. ALKMAAR, 21 Aug.. 1925. Op de heden gehouden kaasmarkt waren aangevoerd 220. stapels, wegende 162015 K.G. Prijs fabrieks- kaas Kleine m/merk 62 z/merk 58; Com-^ missie 65: boerenkaas: m/merk 61 z/merk- 58. Handel goed. ALKMAARSCHE EXPORTVEILING. ALKMAAR, 21 Augustus 1925. Op de heden gehouden veilingen werd betaald voor: Bloemkool le s. 3049, 2e soort (per 100 st.) 18—/ 25; Roode kool 0.50— 3H0; Gele kool 1.80—/ 3.20; Wortelen per 100 bos 511.60; Rabarber per 100 bos I 4.10—/ 7.80; Uien 7.10—/ 9; Enke le Slaboonen 11.6021.80, Dubbele Sla-' boonen 5.2016.40; Andijvie per 100 stuks f 1.80—/ 4.90; Augurken 554;j Kropsla per 100 stuks 1.70—/ 4.80; ICom-j kommers per 100 stuks 26.70; Pieter- selie per 100 bos 0.202.10; Postelein per bakje 0.15—/ 0.38; Snijboonen 8— f 23.80; Spinazie per bakje 0.20—/ 0.42; Seldrie per 100 bos f 0.60—/ 3.10; Tomaten 1022; Appelen 548; Peren 12—/ 56 per 10 K.G. BROEK OP LANGENDIJK (Langedij- ker Groentenveiiling), 21 Aug. 1840 stuks Bloemkool le soort 44—/' 56.80, 2e soort 20 per 100 Stuks, 2800 bos Wortelen f 4.40—/ 6.10 per 100 bos, 110700 K.Gjj Roode kool le soort 1.20—/ 3.80, 43000? K.G. Gele kool le soort 2.104.30, 32000 K.G. Witte kool (vroege) 1.10—, f 2.20, 7200 K.G. Uien: Uien 6.30—/ ?,j Drieliingen 9.1010.30, Nep 20.40—! 22, 900 K.G. Slaboonen 610 80, 15100 K.G. Aardappelen: Schotsche muizen 3.90-™/ 5.10, Schoolmeesters f 3.70, Due; of York 5, Blatiwe 5.20—/ 5.60, Eigen-? heimers 4.30—/ 4.50, Drielingen 5.10 per 100 K.G.j' PURMEREND, 21 Aug. „AfsHagvereeni- ging Beemster, Purm-erend en Omstreken". Aardappelen f 1.23—f 1.53 per zak (25 K.G.), Slaboonen 1.152.10 per zak (15 K.G.), Snijboonen 1.454.95 per zak (15 K.G.), Tuinbooinen 0.96 per zak (15 K.G.), Perziken f 8.10—/ 11.70 per 100, Pruimen 0.450.76 per K.G., Kom- kommers 35.80 per 100, Tomattn 0.18—/ 0.20 per K.G., Bloemkool 16.10 tot 30.80 per 100, Roode kool f 2.705 per 100, Postelein 0.120.14 per K.G., Andijvie 2.70f 3.60 per 100 kro-p, Sel- derij 2.SO per 100 bos, Rabarber 7.10 per 100 bos, Uien f 1.45 per 25 K.G., Appels: Ccdlin Keswick 0.100.17 Tulpappel, roode 0.270.44 per K.G. Peren: Clapp's Favorite 0.340.64, Seigneur d'Esperen 0.43—/ 0.54, Suikerpeer 0.30 tot f 0.37 per K.G. ZWAAG, 21 Aug. Veiling Bangert en Om streken. Bloemkool 2728; Snijboonen 612; Slaboonen 56; Komkom- mers i4; Augurken f 20f 25; Roode kool 3; Witte kool 7Wortelen /ll; Wit te pruimen 2627; Biauwe pruimen 2930; Victoria 31—32; Roode bes- sen 26—/ 27; Advocaat 15; Claps 20 25; Druiven 5256; Tomaten 7 8; Noten 20 per 100 K.G. NOORDSCHARWOUDE; 21 Aug. 1925. Schotsche Muizen 4.704.90; Duken /x 4.204.90; Eigenheimers 4.50 5.80; Drieling en/ 55.80; Kleine 1.50; Spercieboonen 7.7011.10; Zil- veruien 45.40; Drielingen 7.90 8.10; Zilvernep 23.8025; Grove Uien f 6.206.30; Uien 6.10—/ 7.10; Drie lingen 7.5011.20; Gele Nep 19.50 f 22.40; Roode Kool f 1 3.20; Witte Kool 1.40—2.20; Gele Kool 1.10— 3.50 per 100 K.G.; Boswortelen f 2.90— 4.30 per 100 b.Bloemkool f 20.20 35 per 100 stuks; 2e soort 3.506 60' per 100 stuks. Aanvoer: 18800 K.G. Aardappelen; 325 K.G. Spercieboonen; 2000 K.G. Zilveruien; 24200 K.G. Uien; 33600 K.G. Roode Kool; 26200 K.G. Witte Koo!; 16300 K.G. Gele Kool; 11500 bos Boswortelen; 1650 stuks Bloemkool. WIJDENES, 21 Aug. 1925. Veiling „Tuindersbelang": Peren 9.5030; Ap pelen 825; Pruimen f 20—/ 35; Sla boonen f 6—/ 10:50; Snijboonen 12— 20; Uien 4.10f 6; Tomaten 10— 15; Roodekool f 46; Aardappelen 2.90—/ 4 per 100 K.G. WARMENHUIZEN, 21 Aug. 1925. Bloemkool 34.30f 37.30, 2e kwal. 6.20—/ 8.50; Roode Kool 1.10—/ 1.40; Gele Kool 2.10—/ 2.80; Witte Kool 1.20 1.60; Slaboonen 8.90; Nep 2021; Drielingen 99.60; Uien 5.806.90; Schotsche Muizen 4.30f 5.30; Drielin gen 45.10; Ninetyfold etc. 4.50— 4.80; Biauwe Aardappelen 5.305.60; Aanvoer: 4600 K.G. Roode Kool; 2200 K.G. Gele Kool; 3000 K.G. Witte Kool; 3700 K.G. Gele Nep; 3500 K.G. Uien; 100 K.G. Slaboonen; 10800 K.G. Aardappelen en 150 stuks Bloemkool. WARMENHUIZEN, 20 Aug. 1925. Bloemkool 36.80f 41.90; Roode Kool 1.10—/ 2.40; Gele Kool 2.70; Gele Nep 20.10-i—/ 21.10; Drielingen 8.90—/ 9.50; Uien 5.60—5.90; Slaboonen 6; Eigen heimers 3.604.60; Biauwe Aardappelen 4.80f 5.40; Schotsche Muizen 4.10j f 5.50; Aanvoer: 11700 K.G. Roode Kool; 1000 K.G. Gele Kool; 3300 K.G. Uien en! Nep; 175 K.G. Slaboonen; 5000 K.G. Aard- 1 appelen en 150 st. Bloemkool. zei. t

Alkmaarsche Courant | 1925 | | pagina 11